Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ.........


Recommended Posts

Το ξερω οτι περασα απτον πατερα του το βιωνε και το παιδακι μου.. γι αυτο εχω ηδη καταφυγει σε παιδοψυχολογο να προλαβω τυχον ανασφαλειες η΄'αλλα προβληματα στην συμπεριφορα του παιδιου μου.

 

και πολυ καλα κανεις! και εγω θελω να παω..

 

konkakou πολυ λυπαμαι για ολη την ταλαιπωρια σου.. και περισσοτερο λυπαμαι που εχουμε γινει τοσες πολλες που σας περδεβω. η υπαρχουν πολυ ανευθυνη και ψευτες εκει εξω... η εμεις φταιμε για οτι μας συνεβη ..αλλα η δικηγορος μου ειπε πολυ σωστα! ''ολοι αυτοι ειναι μια κοπια.. και στο χρονο χανονται! μολις αρχιζουν να φιαχνουν την ζωη τους με νεο θυμα τοτε λενε.. αστην μια χαρα τα καταφερνει και μονη της ! Η! αυτη το ηθελε ας τα βγαλει περα μονης της'' και αυτοι ολοι που εμεις πιστεψαμε και αγαπησαμε και μεσα στα ματια τους ονειρευτικαμε την οικογενεια! και που ειμασταν η γυναικες της ζωης τους και η μητερες τον παιδιο τους.. θα μαθουμε μια μερα οτι αυτη συνεχεισαν και ειναι καλα.. και οι μονοι που θα ειναι εκτος ονειρου θα ειναι εμεις και τα παιδια μας. οχι οτι δεν θα τα καταφερουμε.. για να εχουμε φτασει εστω και εδω, ειμασταν αξιες μαμαδες και τα μωρα μας μια μερα θα καταλαβουν.. αλλα ποσο ψευτικη ειναι??? ολοι αυτοι??? εγω μια φορα ενιωσα και ειπα οτι θελω οικογενεια (που ημουν και τελικα θα παραμεινω κατα του γαμου!!) με εκεινων. θα ειναι εγωιστηκο να φιαξω με καποιον αλλων την ζωη μου και να υποχρεωσω και το παιδι μου να εχει δυο μπαμπαδες. εκεινοι ομως δεν το εχουν στην πλατη τους ειναι ελευθερη να πουν και να κανουν οτι θελουν. δεν το κρατησα για να δυσκολεψω την ζωη κανενος, το καλεσα και το ηθελα και το ερωτευτηκα απο την πρωτη στιγμη που ενιωσα οτι ειναι μεσα μου!!! δεν εχω μαθει να λεω ψεματα και περισσοτερο στον εαυτο μου! καποτε το θελαμε δυο, οταν ηρθε το ηθαλα μονο εγω, οκ ασε με τωρα πια να ζησω ηρεμα με την αποφαση μου και το παιδι μου. δεν ηθελα τιποτα παραπανω απο εναν ειλικρηνει και ανθρωπο για να κανω μια ομορφη οικογενεια! τωρα γιατι ολα αυτα? λυπαμαι ειλικρινα για ολες μας και καλα ξεμπερδεματα...

 

να εισαι γερη και δυνατη σου ευχομαι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολες σας!!!! Βοηθεια κοριτσια Π Ν Ι Γ Ο Μ Α Ι !!!! Το μωρο μου ηταν να επιστρεψει σημερα το απογευμα μετα απο 7 μερες και ο πατερας του μετα απο τηλ επικοινωνια που ειχα μαζι του μου ειπε θα το κρατησω και αυριο για σαββατοκυριακο ενω δεν το δικαιουται αυτο το σαββατοκυριακο αλλα το επομενο... θα τρελαθω η δικηγορος μου ειπε οτι να περιμενω μεχρι το πρωι στις 9 για να παω στην αστυνομια να του κανω μυν. Αν το εχετε περασει πειτε μου σας παρακαλω τι κανατε??? Αν μπορειτε βοηθηστε με....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας!!!! Βοηθεια κοριτσια Π Ν Ι Γ Ο Μ Α Ι !!!! Το μωρο μου ηταν να επιστρεψει σημερα το απογευμα μετα απο 7 μερες και ο πατερας του μετα απο τηλ επικοινωνια που ειχα μαζι του μου ειπε θα το κρατησω και αυριο για σαββατοκυριακο ενω δεν το δικαιουται αυτο το σαββατοκυριακο αλλα το επομενο... θα τρελαθω η δικηγορος μου ειπε οτι να περιμενω μεχρι το πρωι στις 9 για να παω στην αστυνομια να του κανω μυν. Αν το εχετε περασει πειτε μου σας παρακαλω τι κανατε??? Αν μπορειτε βοηθηστε με....

 

 

Μήνυση για απαγωγή ανηλίκου απο γονέα.Λέγεται "γονική αρπαγή",είναι πλημμέλημα και όχι κακούργημα.Να την κάνεις.Μήπως να πάτε πριν και στον εισαγγελέα υπηρεσίας να βγάλει ένταλμα;Και μετά αμέσως νέα ασφαλιστικά για αναπροσαρμογή επικοινωνίας να ζητήσετε να μην το παίρνει λόγω επικινδυνότητας.

 

Τέλος δεν είσαι η μόνη.Το κάνουν συχνά κάποιοι.Τί έπαθαν οι Κρήτες;;Είσαι η δεύτερη περίπτωση που ακούω με Κρήτη άρπαγα σε ένα μήνα.....Κουράγιο,έχεις μπλέξει...Κοίτα μην αρχίσεις τα χάπια,το παιδί τώρα σε χρειάζεται.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου ήρθε και το άλλο.

 

Στείλε του μήνυμα(μήνυμα λέω!!)και πές του χωρίς βρισίδια φέρε το παιδί στην ώρα του σε παρακαλώ διότι θα σε μηνύσω αύριο πουρνό-πουρνό και δεν θέλω να αρχίσουμε τέτοια .Αποθήκευσε μήνυμα.Μετά τηλεφώνα και πές ή το παιδί στην ώρα του ή θα σε σκίσω στις μυνήσεις...

 

Αλήτες,έ,αλήτες...

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Μήνυση για απαγωγή ανηλίκου απο γονέα.Λέγεται "γονική αρπαγή",είναι πλημμέλημα και όχι κακούργημα.Να την κάνεις.Μήπως να πάτε πριν και στον εισαγγελέα υπηρεσίας να βγάλει ένταλμα;Και μετά αμέσως νέα ασφαλιστικά για αναπροσαρμογή επικοινωνίας να ζητήσετε να μην το παίρνει λόγω επικινδυνότητας.Υπάρχουν και "άλλοι τρόποι" που δεν λέγονται σε φόρουμ.Όταν σε μάθω καλύτερα θα σου πώ!

 

Τέλος δεν είσαι η μόνη.Το κάνουν συχνά κάποιοι.Τί έπαθαν οι Κρήτες;;Είσαι η δεύτερη περίπτωση που ακούω με Κρήτη άρπαγα σε ένα μήνα.....Κουράγιο,έχεις μπλέξει...Κοίτα μην αρχίσεις τα χάπια,το παιδί τώρα σε χρειάζεται.

αthoa σ ευχαριστω μπορω να κανω αναπροσαρμογη της επικοινωνιας???? Δεν υπαρχει περιπτωση για χαπια η για διαφορες ανοησιες που ακουω κατα καιρους αυτα δεν μου αρμοζουν το παιδι μου με χρειζεται οσο τιποτε αλλο και δεν διακινδυνευω την ζωη μου για εναν α....ο!!!! Κανει τα παντα για να πετυχει να με τρελανει και τον τρελλαινει που δεν μπορει . ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΣΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ????? Πως μπορεις να με ενημερωσεις για τα αλλα.....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αthoa σ ευχαριστω μπορω να κανω αναπροσαρμογη της επικοινωνιας???? Δεν υπαρχει περιπτωση για χαπια η για διαφορες ανοησιες που ακουω κατα καιρους αυτα δεν μου αρμοζουν το παιδι μου με χρειζεται οσο τιποτε αλλο και δεν διακινδυνευω την ζωη μου για εναν α....ο!!!! Κανει τα παντα για να πετυχει να με τρελανει και τον τρελλαινει που δεν μπορει . ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΣΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ????? Πως μπορεις να με ενημερωσεις για τα αλλα.....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.................

 

Καλή μου, έχεις τόσες απορίες... Είναι κρίμα που ακόμα υπάρχουν πράγματα που τα μαθαίνεις μέσω του forum. Συγνώμη κιόλας, αλλά θυμώνω γιατί αυτή είναι δουλειά του δικηγόρου σου. Είναι δυνατόν να μην σε έχει ενημερώσει; Δεν θέλω να σε διχάσω, αυτό που λέω είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ο δικηγόρος πρέπει να είναι σκληρός, μεθοδικός, να το κοιτάζει το θέμα από όλες τις πλευρές.

Αυτό το βράδυ είναι πολύ δύσκολο για σένα. Σκέψου, όμως, ότι σου αλείφει βούτυρο στο ψωμί τώρα, σου δίνει πατήματα, δικαιώματα με αυτή του τη στάση. Κινήσου μεθοδικά και αποφασιστικά και δες τι μπορείς να κάνεις με ασφαλιστικά, μηνύσεις, αναπροσαρμογή επικοινωνίας και ό,τι είναι απαραίτητο.

Καλά αυτός είναι για μπάτσες... Ντροπή του!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

αthoa σ ευχαριστω μπορω να κανω αναπροσαρμογη της επικοινωνιας???? Δεν υπαρχει περιπτωση για χαπια η για διαφορες ανοησιες που ακουω κατα καιρους αυτα δεν μου αρμοζουν το παιδι μου με χρειζεται οσο τιποτε αλλο και δεν διακινδυνευω την ζωη μου για εναν α....ο!!!! Κανει τα παντα για να πετυχει να με τρελανει και τον τρελλαινει που δεν μπορει . ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΣΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ????? Πως μπορεις να με ενημερωσεις για τα αλλα.....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.................

 

 

Μπορείς επικαλούμενη το έκτακτο της κατάστασης και τη διαφοροποίηση των συνθηκών(ο πατέρας είναι επίφοβος να εξαφανίσει το παιδί τη επόμενη φορά)...Αποσύρεις την τακτική δικάσιμο της προηγούμενης επικοινωνίας(εκτός αν αυτός κάνει αυτό το δικαστήριο) και ζητάς νέα ασφαλιστικά,αναφέροντας τις νέες συνθήκες(άρνηση να στο επιστρέψει στην ώρα του ,απείλές και άλλα).

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, έχεις τόσες απορίες... Είναι κρίμα που ακόμα υπάρχουν πράγματα που τα μαθαίνεις μέσω του forum. Συγνώμη κιόλας, αλλά θυμώνω γιατί αυτή είναι δουλειά του δικηγόρου σου. Είναι δυνατόν να μην σε έχει ενημερώσει; Δεν θέλω να σε διχάσω, αυτό που λέω είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ο δικηγόρος πρέπει να είναι σκληρός, μεθοδικός, να το κοιτάζει το θέμα από όλες τις πλευρές.

Αυτό το βράδυ είναι πολύ δύσκολο για σένα. Σκέψου, όμως, ότι σου αλείφει βούτυρο στο ψωμί τώρα, σου δίνει πατήματα, δικαιώματα με αυτή του τη στάση. Κινήσου μεθοδικά και αποφασιστικά και δες τι μπορείς να κάνεις με ασφαλιστικά, μηνύσεις, αναπροσαρμογή επικοινωνίας και ό,τι είναι απαραίτητο.

Καλά αυτός είναι για μπάτσες... Ντροπή του!

Αυτο μου ειπε η δικηγορος να παω το πρωι στην αστυνομια για μυν αλλα δεν μου ειπε οτι μπορω να κανω αναπροσαρμογη επικοινωνιας το κακο ειναι οτι αλλαζω δικηγορο γιατι η δικια μου ειναι εγκυος και δεν μπορει να με καλυψει και ειμαστε πανω στην αλλαγη και ενημερωση της καινουργιας και καταλαβαινεις ειναι λιγο μπερδεμα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βράδυ είναι πολύ δύσκολο για σένα. Σκέψου, όμως, ότι σου αλείφει βούτυρο στο ψωμί τώρα, σου δίνει πατήματα, δικαιώματα με αυτή του τη στάση. Κινήσου μεθοδικά και αποφασιστικά και δες τι μπορείς να κάνεις με ασφαλιστικά, μηνύσεις, αναπροσαρμογή επικοινωνίας και ό,τι είναι απαραίτητο.

Καλά αυτός είναι για μπάτσες... Ντροπή του!

 

Aυτό είναι αλήθεια...Δίνει βούτυρο στο ψωμί,αλλά το μωρό ρε γαμώτο τί φταίει,10 μέρες μακριά απο τη μαμά του;;και χωρίς ενημέρωση;;

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου ειπε η δικηγορος να παω το πρωι στην αστυνομια για μυν αλλα δεν μου ειπε οτι μπορω να κανω αναπροσαρμογη επικοινωνιας το κακο ειναι οτι αλλαζω δικηγορο γιατι η δικια μου ειναι εγκυος και δεν μπορει να με καλυψει και ειμαστε πανω στην αλλαγη και ενημερωση της καινουργιας και καταλαβαινεις ειναι λιγο μπερδεμα

 

Βρε πουλάκι μου είσαι άτυχη... Κοίτα τώρα φάση... Κάνε κουράγιο καλή μου. Εγώ σου το έχω πει ξανά : να παρακαλάς να βρεθεί καμιά καπάτσα στο δρόμο του και να τον τρελλάνει. Ούτε διάθεση, ούτε κουράγιο θα έχει να σε βασανίζει ο "κύριος". Κι αν φτάσουν σε γάμο ή κάνουν κανά παιδάκι, μην το είδατε, μην τον απαντήσατε τον "κύριο"! Θα γλιτώσεις!

Μπορεί κάποιοι να υποστηρίζουν ότι το μόνο ζημειωμένο στην ιστορία θα είναι το παιδάκι. Εγώ δεν το πιστεύω! Η μαμά του είναι άξια να το μεγαλώσει σωστά. Η επόμενη επιλογή σου θα είναι ό,τι καλύτερο και ο καινούριος σύντροφός σου θα στέκεται με αγάπη στο πλευρό σας.

Μην με παρεξηγήσεις : όταν ηρεμήσεις και στρώσει κάπως το πράγμα, τότε να φροντίσεις και για την προσωπική σου ζωή. Το καλύτερο δώρο για το παιδί σου είναι να είσαι ευτυχισμένη και ισορροπημένη και να έχεις έναν άξιο άντρα στο πλευρό σου. Το παιδί χρειάζεται και το αντρικό πρότυπο στη ζωή του.

 

Aυτό είναι αλήθεια...Δίνει βούτυρο στο ψωμί,αλλά το μωρό ρε γαμώτο τί φταίει,10 μέρες μακριά απο τη μαμά του;;και χωρίς ενημέρωση;;

 

Αυτοί οι "άνθρωποι" λειτουργούν χειριστικά. Κάποιος κάποτε τους μεταχειρίστηκε (βλ. μαμά ή μπαμπάς), μπορεί και ακόμα να τους μεταχειρίζεται. Αυτό διδάχθηκαν, αυτό έμαθαν, αυτό ξέρουν να κάνουν. Να χρησιμοποιούν τους άλλους για τη δική τους ικανοποίηση. Καθαρός σαδισμός! Εγώ το λέω και το ξαναλέω : είναι άρρωστος!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο μου ειπε η δικηγορος να παω το πρωι στην αστυνομια για μυν αλλα δεν μου ειπε οτι μπορω να κανω αναπροσαρμογη επικοινωνιας το κακο ειναι οτι αλλαζω δικηγορο γιατι η δικια μου ειναι εγκυος και δεν μπορει να με καλυψει και ειμαστε πανω στην αλλαγη και ενημερωση της καινουργιας και καταλαβαινεις ειναι λιγο μπερδεμα

 

Konkakou,στα έστειλα,ελπίζω να τα έλαβες γιατί δεν κράτησα αντίγραφο.Ξέρω οτι πιθανόν σου φαίνονται extreme,αλλά οτι καταφέρεις.Μπορεί πολλά ,μπορεί και λίγα.Με μία ξερή μήνυση δεν γίνεται τίποτα.Είναι σοβαρό αυτό που κάνει,το καθίκι.Στον εισαγγελέα να πάς οπωσδήποτε,μη σου πώ πρώτα σε αυτόν και μετά αστυνομία.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Mary Poppins εχεις απολυτο δικιο και σ ευχαριστω! Το ξερω οτι ειναι αρρωστος γιατι μου το αποδεικνυει με την συμπεριφορα του και θελω πραγματικα να ξαναφτιαξω την ζωη μου γιατι ειμαι παρα πολυ νεα και αξιζει και στο παιδι μου μια ισοροπημενη ζωη...αυτο ομως δεν θα μου το επιτρεψει και μου το εχει ηδη πει. Τον εχουν μεταχειριστει αρκετα απο οτι μου ελεγε και απο οτι εβλεπα.....και τον μεταχειριζονται ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω πραγματικα να ξαναφτιαξω την ζωη μου γιατι ειμαι παρα πολυ νεα και αξιζει και στο παιδι μου μια ισοροπημενη ζωη...αυτο ομως δεν θα μου το επιτρεψει και μου το εχει ηδη πει.

 

Αυτό να του πείς αν στο ξαναπεί:"Όχι μόνο θα την ξαναφτιάξω τη ζωή μου,αλλά θα τους έχω τους γκόμενους με δελτίο..!!!"

 

Άι σιχτίρ...

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουράγιο,βρε σύ...Δυνατή σε βλέπω,το πολεμάς..

Σ Ευχαριστω πολυ

Μπορει να αγχωνομαι και να στεναχωριεμαι αλλα δεν το βαζω κατω το παιδι μου αξιζει πανω απο ολα και τωρα που ξερω οτι δεν ειμαι μονο εγω αλλα αρκετες γυναικες νιωθω οτι αντλω μεγαλη δυναμη....

Εχω μεγαλη μαχη μπροστα μου και πρεπει να πολεμησω...για την ζωη μου και του παιδιου μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να του πείς αν στο ξαναπεί:"Όχι μόνο θα την ξαναφτιάξω τη ζωή μου,αλλά θα τους έχω τους γκόμενους με δελτίο..!!!"

 

Άι σιχτίρ...

Εισαι καταπληκτικη......

επιτελους με εκανες και γελασα!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σ Ευχαριστω πολυ

Μπορει να αγχωνομαι και να στεναχωριεμαι αλλα δεν το βαζω κατω το παιδι μου αξιζει πανω απο ολα και τωρα που ξερω οτι δεν ειμαι μονο εγω αλλα αρκετες γυναικες νιωθω οτι αντλω μεγαλη δυναμη....

Εχω μεγαλη μαχη μπροστα μου και πρεπει να πολεμησω...για την ζωη μου και του παιδιου μου !!!!

 

 

Έτσι είναι.Κοίτα να κοιμηθείς(έστω λίγο),έχεις αγώνα αύριο...Καλή έκβαση εύχομαι...

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και θα φτιάξεις τη ζωή σου όπως εσύ θέλεις! Δεν θα του ζητήσεις την έγκριση. Δεν είναι εύκολο τώρα, είσαι ακόμα μέσα στη φουρτούνα, αλλά όταν ηρεμήσεις, όλα θα φτιάξουν.

Από ό,τι φαίνεται έχει και τη συνήθεια να απειλεί, ναι; Για βάλτε το κι αυτό στο φάκελο!

Κουράγιο και καλή δύναμη αύριο. Όλα θα τα καταφέρεις! Σιγά μην φοβηθείς το μαμόθρευτο!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαι καταπληκτικη......

επιτελους με εκανες και γελασα!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

 

Πετυχημένο,ε;Είναι απο την προσωπική μου συλλογή....Έχω και άλλα καλά.Όλα θα τα πούμε!!

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Πετυχημένο,ε;Είναι απο την προσωπική μου συλλογή....Έχω και άλλα καλά.Όλα θα τα πούμε!!

 

Είσαι super παιδί μου! Αστέρι! Από κοντά την konkakou. Έχεις πολλά να δώσεις!

 

Καλό βράδυ κούκλες! Bye! :D

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...