Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολογος σε δημοσιο νοσοκομειο.


jenny_v

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

δεν αναφέρεις από που είσαι ώστε να σε βοήθησουμε και στο προφιλ σου βλέπω τόπο διαμονής σαντορίνη. Που ακριβώς θα ήθελες να βρεις γιατρό; Διευκρινισέ το μας για να μπορούμε να σε βοήθησουμε καλύτερα. Θα σε ενδιέφερε και Αθήνα για παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Γειά σου evrokipe!

Δεν ξέρω εάν το μήνυμά σου απευθύνεται σε εμένα. Σε περίπτωση, όμως, που με ρωτάς, δεν έχουμε συζητήσει ακόμη το θέμα της αμοιβής του μιας και είναι πολύ νωρίς. Τον έχω επισκεφθεί έως τώρα στο ιατρείο 3 φορές - τις δύο πρώτες μου πήρε 40 ευρώ και την τελευταία 45.

tcyDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γειά σας και με το καλό οι εγκυμοσύνες σας! Ήμουν κι εγώ στο ψάξιμο για γυναικολόγο κι έτσι επισκέφθηκα 3. Έναν από το Μητέρα, έναν από το Έλενα κι έναν από το Αλεξάνδρας. Κατέληξα σε αυτόν από το Αλεξάνδρας, τον οποίο επισκέπτομαι σε απογευματινό μεν ιατρείο αλλά όχι στο χώρο του νοσοκομείου (σε ιδιωτικό ιατρείο σχετικά κοντά στο Αλεξάνδρας).

Είδα κάπως αργά τα μηνύματά σας και πιθανώς να έχετε ήδη καταλήξει αλλά εάν κάποια ενδιαφερέται ακόμη, πολύ ευχαρίστως να στείλω ό,τι πληροφορίες θέλει! :wink:

 

Καλημέρα! Και εμένα θα με ενδιέφερε η απάντηση ECO_NIKI

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα τον γιο μου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. ΄Εχω δουλέψει πολλά χρόνια κοντά σε γιατρούς και εμπιστεύομαι μόνο τους μαιευτήρες των δημοσίων νοσοκομείων. ΄Ηξερα εκ των προτέρων ότι θα έχω δύσκολη και επικίνδυνη εγκυμοσύνη και μου σύστησαν μια γιατρό ¨μάχιμη¨ και ειδικευμένη σε πολύ δύσκολες περιπτώσεις. ΄Ολα πήγαν καλά, αρκεί να είσαι προετοιμασμένη ότι θα γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο και όχι σε ¨ξενοδοχείο πολυτελείας - ιδιωτικό μαιευτήριο¨!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και με το καλό οι εγκυμοσύνες σας! Ήμουν κι εγώ στο ψάξιμο για γυναικολόγο κι έτσι επισκέφθηκα 3. Έναν από το Μητέρα, έναν από το Έλενα κι έναν από το Αλεξάνδρας. Κατέληξα σε αυτόν από το Αλεξάνδρας, τον οποίο επισκέπτομαι σε απογευματινό μεν ιατρείο αλλά όχι στο χώρο του νοσοκομείου (σε ιδιωτικό ιατρείο σχετικά κοντά στο Αλεξάνδρας).

Είδα κάπως αργά τα μηνύματά σας και πιθανώς να έχετε ήδη καταλήξει αλλά εάν κάποια ενδιαφερέται ακόμη, πολύ ευχαρίστως να στείλω ό,τι πληροφορίες θέλει! :wink:

 

Καλημέρα! Και εμένα θα με ενδιέφερε η απάντηση ECO_NIKI

Γειά σου Marifran! Εάν με ρωτάς για την αμοιβή του γιατρού στον τοκετό δεν την έχω συζητήσει ακόμη μαζί του...

Εάν θέλεις να μάθεις κάτι άλλο, όμως, ρώτα με!!! Χαρά μου να σου απαντήσω!

tcyDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 1300 ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ 200 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ

 

ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά με το καλημέρα σου είπε τι ζητάει; χωρίς να τον ρωτήσεις η ίδια.. μερικοί σε βλέπουν μόνο σαν ευρώ.. απίστευτο.. Οι τιμές όμως πάνω κάτω είναι αυτές. Εγώ βρίσκω τη μαία περιττή και αν χρειαστείς αναισθιολόγο αυτό εξαρτάται από τις αντοχές σου.. και γω γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο. Νομίζω πως οι γιατροί σε "κόβουν" και σου ζητάν ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ανετα,καλησπερα!!με λενε Αθηνα και γεννησα πριν απο 3 μηνες στο μαιευτηριο Ελενα.

Μεχρι να μεινω εγκυος πηγαινα και εγω σε γυναικολογο του Ιασω,αλλα μετα αλλαξα γνωμη και σκεφτηκαμε οτι και τα χρηματα ειναι παααρα πολλααα και γενικα το Ελενα και αλλα 2 δημοσια νοσοκομεια ειναι τα πιο αξιοπιστα.

Ετσι λοιπον η κουμπαρα μου που εχει γεννησει 2 φορες στο Ελενα,μου συστησε τον γυναικολογο της ο οποιος ειναι και αναπληρωτης διευθυντης στο μαιευτηριο.

Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ευχαριστω και το Θεο που ημουνα εκει γιατι το μωρακι μας ειχε καποιο προβλημα και εμεινε στη μοναδα η οποια ειναι και καλυτερη της Ελλαδας.

Σχετικα με τον γιατρο να ξερεις οτι οι γιατροι στα δημισια να νοσοκομεια δεν εχουν δικα τους ιατρεια.Μπορεις ομως να τους επισκεπτεσαι με ραντεβου τα απογευματα στα εξωτερικα ιατρεια του νοσοκομειου και η επισκεψη κοστιζει 60 ευρω.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες η τα στοιχεια του γιατρου θα ειμαι στη διαθεση σου.

Σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!

 

Γεια σου.

Ειμαι κι εγω στην ακριβώς ίδια περιπτωση που ήσουν κι εσυ τοτε.

Θα μπορουσες να μου στείλεις τα στοιχεια του ιατρου που κατέληξες.

 

Γενικά ψάχνω κι εγω γιατρό που να δεχεται επισκεψεις στο ιατρειο του και ο οποιος να δουλευει στο ΕΛΕΝΑ.

Παρακαλώ οποια βοηθεια καλοδεχούνενη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kι εγω , κι εγω κοριτσια ειμαι στο ψαξιμο για γιατρο, καθώς ο δικός μου συνεργαζεται μονο με Ιασω και Μητερα :? και δεν θέλω με τιποτα νε γεννησω σε κλινική.

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα θα πάω στον Χρέλια που εργάζεται στο Αττικό και έχει και ιδιωτικό ιατρείο. Τον έχουν ήδη δύο μέλη του φόρουμ και είναι πολύ ευχαριστημένες. Οι δικές μου εντυπώσεις αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πάλι μπροστά σου είμαι nat-left, καλημέρα! Είμαι γενικά σε αναζήτηση γυναικολόγου! Τώρα μου σύστησαν κι εμένα τον Χρέλια, αλλά πήρα στο νοσοκομείο και δεν μπορούσαν να μου που πουν πως να κλείσω ραντεβού. Γράφεις ότι έχει ιατρείο, έξω από το νοσοκομείο; Στο νοσοκομείο δεν μπορείς να κλείσεις ραντεβού; Μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες; Τελικά τον είδες; κτλ. κτλ. κτλ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάλι μπροστά σου είμαι nat-left, καλημέρα! Είμαι γενικά σε αναζήτηση γυναικολόγου! Τώρα μου σύστησαν κι εμένα τον Χρέλια, αλλά πήρα στο νοσοκομείο και δεν μπορούσαν να μου που πουν πως να κλείσω ραντεβού. Γράφεις ότι έχει ιατρείο, έξω από το νοσοκομείο; Στο νοσοκομείο δεν μπορείς να κλείσεις ραντεβού; Μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες; Τελικά τον είδες; κτλ. κτλ. κτλ.

 

Ευχαριστώ

 

Τον είδα, αλλά αποφάσισα να πάω στον παλιό μου στο Μητέρα. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μέσω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα!

Βρίσκομαι στην 30η βδομάδα της κύησης και είμαι δυσαρεστημένη με τη γιατρό μου, η οποία είναι και στο ΙΑΣΩ. Η κατάσταση είναι τραγική, θέλω οπωσδήποτε να την αλλάξω και να βρω έναν γιατρό έμπιστο σε Δημόσιο Νοσοκομείο αυτή τη φορά. Έχω ακούσει για τον Βλάχο που είναι στο Αρεταίειο, ξέρει καμμία αν είναι καλός; Εν τω μεταξύ, πήγα στο Αλεξάνδρα για μια εξέταση και γνώρισα μία νέα γιατρό (είναι και στρατιωτικός γιατρός) που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (γιατρός αλλά και άνθρωπος ταυτόχρονα), αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστή επιλογή από τη στιγμή που δεν μου έχει πει κάποιος κάτι γι'αυτή. Το όνομά της είναι Αλεξοπούλου Άρτεμις. Έχετε ακούσει κάτι; Να βασιστώ μόνο στην κρίση μου; Περιμένω βοήθεια! Ευχαριστώ! :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και με ένα πόνο.

Δες εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5549 που αναφέρονται οι περισσότεροι γιατροί και ποιες κοπέλες τους έχουν. Μπορείς επίσης να κάνεις "αναζήτηση" χρησιμοποιώντας την αντίστοιχη λειτουργία του φορουμ για να βρεις πιο εύκολα ότι αναφέρεται για κάποιον συγκεκριμένο γιατρό.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι στον έβδομο μήνα της εγκυμοσύνης και πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω γιατρό γιατί είμαι πολύ δυσαρεστημένη. Ξέρετε κάποιον καλό, αλλά σε Δημόσιο Νοσοκομείο; Κάποιον στο Αλεξάνδρας; Joe ο Σταθόπουλος που λες σε ποιό νοσοκομείο είναι; :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι στον έβδομο μήνα της εγκυμοσύνης και πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω γιατρό γιατί είμαι πολύ δυσαρεστημένη. Ξέρετε κάποιον καλό, αλλά σε Δημόσιο Νοσοκομείο; Κάποιον στο Αλεξάνδρας; Joe ο Σταθόπουλος που λες σε ποιό νοσοκομείο είναι; :D:D:D

 

 

KATSIA καλησπερα!Νομιζω οτι το να προτεινεις ενα γιατρο ειναι λιγο

λεπτο θεμα...αλλα μια και ρωτας εγω γεννησα πριν 5 μηνες στο

Αλεξανδρας και γιατρος μου ηταν ο Γιωργος Βλαχος,δ/ντης στο

Αλεξανδρας και καθηγητης(επειδη υπαρχει και αλλος με το ιδιο επωνυμο

στο ιδιο νοσοκομειο να ρωτησεις πριν).Ελπιζω να πανε ολα καλα :D

matina

Link to comment
Share on other sites

Ματίνα σ'ευχαριστώ πολύ! Θα ρωτήσω γι αυτόν. Στο Αλεξάνδρας παρ'όλα αυτά πως ήταν η κατάσταση; Να σου ζήσει το μωράκι σου!

 

 

Ευχαριστω και ευχομαι με το καλο και το δικο σου μωρακι.Μπορεις να επιλεξεις σε τι δωματιο θελεις να εισαι και εαν υπαχει θεση σε βαζουν κατευθειαν.Διαφορετικα την επομενη μερα σιγουρα.Τα δωματια δεν ειναι βεβαια οπως στα ιδιωτικα αλλα το θεωρω κοροιδια να πληρωσεις ενα σωρο λεφτα για 3 μερες.Περα απο αυτο ομως το βασικο ειναι οτι στο Δημ.Νοσοκ. ξερουν να αντιμετωπισουν οποιδηποτε προβλημα(ολα τα επειγοντα εκει πανε).Το φαγητο ηταν πολυ καλο (οχι catering). Να ξερεις επισης οτι στο Αλεξαν. τη φροντιδα του μωρου την εχεις εσυ,οι νοσοκομες ειναι πολυ καλες αλλα το παιρνουν μονο για μπανιο..ολο το 24ωρο το εχεις μαζι σου.(καλο γιατι προετοιμαζεσαι για το σπιτι).

Ελπιζω να βοηθησα :wink:

matina

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικές οι πληροφορίες σου Ματίνα, σχεδόν μου έφυγε το άγχος. Η αλήθεια είναι οτι δε με ενδιαφέρει το δωμάτιο, αλλά δεν είχα πληροφορίες από κανέναν για το Αλεξάνδρας. Ο Βλάχος έχει και έξω ιατρείο; Αν ναι, θα ήθελα να μου στείλεις το τηλ του. Σ'ευχαριστώ!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...