Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Just now, diane2020 είπε:

Που φαίνεται η ομάδα αίματος? Εγώ δεν έχω ιδέα ουτε εγώ τι έχω ουτε τα παιδια μου! :shock::-D

Χαχα όταν ήσουν έγκυος δεν σου έβαλε ο γυναικολόγος να κάνεις εξετάσεις να δεις? Κ στο βιβλιάριο των παιδιών σου δεν λέει? Αλλά κ η παιδίατρος εμένα είχε βάλει να κάνω στα παιδιά μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Χαχα όταν ήσουν έγκυος δεν σου έβαλε ο γυναικολόγος να κάνεις εξετάσεις να δεις? Κ στο βιβλιάριο των παιδιών σου δεν λέει? Αλλά κ η παιδίατρος εμένα είχε βάλει να κάνω στα παιδιά μου..

Ναι κάτι μου λέει αυτό που λες, αλλά δε θυμάμαι που το λέει. Θα δω στο βιβλιάριο από περιέργεια! Στη μεγάλη σίγουρα στη μικρή όχι δε μου ζήτησε ποτε...! 

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2021 at 1:50 ΠΜ, mama16 είπε:

Χαχα όταν ήσουν έγκυος δεν σου έβαλε ο γυναικολόγος να κάνεις εξετάσεις να δεις? Κ στο βιβλιάριο των παιδιών σου δεν λέει? Αλλά κ η παιδίατρος εμένα είχε βάλει να κάνω στα παιδιά μου..

 

Πέραν της πλάκας, όχι δεν το λέει.

Ξέρω την ομάδα αίματος μου λόγω χειρουργείου, όπου υπάρχει στα σχετικά έγγραφα, γιατί υπήρχε περίπτωση ανάγκης μετάγγισης.

Και του πρώτου μου παιδιού, γιατί υπάρχει στα έγγραφα που πήρα από τη ΜΕΘ.

Για τα άλλα, δεν έχω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Πέραν της πλάκας, όχι δεν το λέει.

Ξέρω την ομάδα αίματος μου λόγω χειρουργείου, όπου υπάρχει στα σχετικά έγγραφα, γιατί υπήρχε περίπτωση ανάγκης μετάγγισης.

Και του πρώτου μου παιδιού, γιατί υπάρχει στα έγγραφα που πήρα από τη ΜΕΘ.

Για τα άλλα, δεν έχω τίποτα.

Καλά στα παλιά τα βιβλιάρια δεν έλεγαν τπτ. Ούτε κ στο δικό μου γράφει. Τώρα όμως που γεννήθηκαν τα παιδιά μου άρχισαν να γράφουν, ίσως πριν καμία δεκαετία να μην το έκαναν. Πάντως εμένα η παιδίατρος κ ας έγραφε το βιβλιάριο όταν τους έκανα αιματολογικές ξανά ζητούσε, ίσως για να είναι σίγουρη.

Just now, Deena είπε:

Το 2012 και το 2014 στα βιβλιάρια των παιδιών που πήρα φεύγοντας από το μαιευτήριο γραφόταν η ομάδα αίματος κανονικά.

 

 

Κ αυτό είναι το σωστό!!! Το ότι το αμελούν οι γιατροί είναι λάθος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα τον Αύγουστο του 20 στο Έλενα. 

Στο βιβλιάριο δεν γράφει ούτε ομάδα αλλά ούτε για έλλειψη gxpd. 

Μου είπαν ότι δεν κάνουν πια αυτές τις εξετάσεις και θα πρέπει να της κάνω έξω μετά τους 6μηνες. 

Έχει κανείς εμπειρία πρόσφατη σχετικά με αυτό;; 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...