Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμνιοπαρακέντηση στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

jenia σοβαρα μιλας?το ποσοστο ειναι αυξημενο πολυ για down...δεν ξερω μακαρι ολα να ειναι καλα γιατι θα παθω εμφραγμα στο τελος...

γιατι τον νευρωση στομαχου την εχω ηδη..

και κατι ακομα στο εξωτερικο το εχουν καταργηση αυτο το τεστ και εχουν καθηερωση την αμνιο. σαν εξεταση ρουτινας σε πληροφορο γιατι δεν ηταν αξιοπιστο. φιλακια λιγο υπομονη αλλα ολα θα πανε καλα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοφακι το α τεστ μαλλον ειναι @@@@@....γιατι η αυχενικη βγηκε σουπερ....

αν δεν φοβομουν την αμνιο δεν θα εκανα αυτο το χαζοτεστ...

σε λιγο παω για την αμνιο στην ψαρρα..θα σου πω...πολυ αγχος μιλαμε..δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα και τωρα το στομαχι μου ειναι κομπος....

ας ελπισουμε για το καλυτερο...δεν θελω να βαλω στο μυαλο μου οτι το παιδι μου δεν ειναι καλα..

παντως αυτα που τραβαω σε αυτην την εγκυμοσυνη αν δεν με αξιωσει ο Θεος να γινω για 2 φορα μανα δεν θα το τολμησω ξανα..

δεν εχω το κουραγιο...

 

 

 

ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!!!!!!! οταν βγήκαμε απο τον γιατρό, ο άνδρας μου τα είχε παίξει τελείως γιατί δεν το πιστευε - βέβαια προσπαθούσε να μη μου το δείξει αλλά το καταλάβαινα. ξέρεις τι μου είπε; για τριτο παιδί μη το σκέφτεσαι θέλεις να περάσεις και άλλη φορά τη διαδικασία αυτή;;;;; η απάντησή μου ήταν ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ; ξέρω ότι δεν το εννοούσε αλλά απο το άγχος του του βγήκε.

ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ, ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΕΙ!!!!!

ειχα παει στην ψαρα για β επιπεδου στο πρωτο και ειναι ολοι τους πολυ καλοι εκει.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! περιμενω νεα σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου τι να σας πω....εγω ασπρη σαν το πανι μου μιλουσε η Κο ψαρρα και εγω απλα να τρεμω.η κοπελα αντι να σκασει στο γελια με ηρεμουσε και μου ελεγε οτι το νινι το βλεπει πολυ καλα.ο αντρας μου μου κρατουσε το κεφαλι για να μην βλεπω και ολα τελειωσαν σε λιγα λεπτα.δεν πονεσα ενα τσιμπημα και ενα ακομα οταν μπηκε η βελονα στη μητρα.ΣΟφακι μου ειπε οτι το δικο σου ποσοστο ειναι παρα πολυ καλο δεν θα επρεπε να ανησυχεις.και οτι για μενα ειναι αισιοδοξη πολυ ....μακαρι.παντως την Ψαρρα την θερμοευχαριστω για την αντιμετωπιση.με ηρεμησαν και την εκανα επιτελους την αμνιο ανωδυνα θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Jenia σε ευχαρισυω παρα πολυ και το σοφακι και ολα τα κοριτσια που μου απαντησαν.τωρα αναμενω αποτελεσματα και σοφακι περιμενω και τα δικα σου

καλημερα demi πως εισαι σημερα ελπιζω να μην εχεις τοσο ανγχος , να ξερεις αφου η γιατρος που εβλεπε το μωρακι σου την ωρα της αμνιο. σου ελεγε οτι ειναι οκ. να εισαι σιγουρη οτι θα εχεις καλα αποτελεσματα αν εχει καποιο προβλημα θα σε ειχε προετημασει . φιλακια και καλη εγκυμοσηνη . και να σου πω το στοιχημα δεν το εχω ξεχασει :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

JENIA σημερα ειμαι καλυτερα απλα αναμενω τα αποτελεσματα τα πρωτα ..η γιατρος με καθησυχασε πολυ και για καποιο λογο με μετεφερε μια ηρεμια και αισιοδοξια..

παντως και αυτη τρομαξε που με ειδε πανιασμενη και πρεπει να πω οτι μου φερθηκε πολυ καλα.με κρατησε και 30 λεπτα για να ηρεμησω και μου ελεγε συνεχεια οτι βλεπει πολλες περιπτωσεις την ημερα και απο την εμπειρια της δεν βλεπει να εχει κατι το μωρο..

μακαρι ..

την ρωτουσα και για τα αποτελεσματα της σοφιας που και αυτη αγχωθηκε σαν εμενα και ειπε οτι θεωρει απιθανο το ποσοστο της.... την ΨΑΡΡΑ την συστηνω ανεπιφυλαχτα γιατι πανω απο ολα ειναι ανθρωπος..

με καταλαβε αμεσως οτι ημουν στα χαμενα και προσπαθησε πολυ να με ηρεμησει..

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου χάρηκα παρά μα παρά πολύ σου εύχομαι και τα αποτελέσματα να είναι τελεία που θα είναι γιατί άμα τα λέω εγώ κάτι ξερώ . δεν είμαι ψώνιο αλλά μου αρέσει η ελπίδα . Θέλεις να σου πω και κάτι που δεν στο έχω πει όταν έκανα εγώ την αμνιοπ. Την έκανα 20/02/2006 και ξέρεις ποτέ παντρευόμουνα 18/02/2006 δυο μέρες μετά τον γάμο μου όμως δεν το είχα πει σε κανέναν εκτός από τον άντρα μου αλλά πάντα έχω την ελπίδα για σύμβουλο μου και ήμουν και 24 χρονών .

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου πρεπει να εισαι πολυ αισιοδοξο και δυνατο ατομο...

παλια ημουν πιο δυναμικη και αντεχα σε διαφορα...μολις γεννησα το 1 μου παιδι εχω γινει πολυ κουταβι και ευαισθητη..δεν ξερω γιατι εγινε αυτο..

να φανταστεις ειμαι φυσιοθεραπευτρια και εμπαινα σε μεγαλα χειρουργεια...

τωρα μου λενε να παω επισκεψη σε ασθενη και δεν παω καν στο νοσοκομειο..

αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! demi μου χάρηκα πολύ τελείωσες και όλα πήγαν καλά και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου για μένα. πέρασα ένα ήσυχο θα έλεγα σ/κ αλλά από σήμερα το βράδυ νομίζω ότι θα αρχίσει το περισότερο άγχος γιατί αύριο θα πάω στις 11. βρέθηκα με μια κοπέλα που με καθυσύχασε καθώς έκανε και αυτή αμνιο λόγ ηλικίασ παρόλο που τα ποσοστά της ήταν για την ηλικία της πολύ καλά. τέλος πάντων, το θέμα έιναι πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την παρασκευή το βράδυ που θα έχω τα πρώτα αποτελεσματα. από τη μία στιγμή στην αλλη αλλάζει η διάθεσή μου. μια τα βλέπω θετικά και είναι σαν να πηγαίνω αύριο για έναν απλό υπέρηχο και μια τα βλέπω μαύρα και με προετοιμάζω και στην περίπτωση που ακούσω τα χειρότερα!!

Link to comment
Share on other sites

demi πάντα προσπαθώ να έχω μια θετική σκέψη ο λόγος είναι ότι σαν άνθρωπος από μικρή στους γονείς μου έμαθα να μπαλεβω για κάτι που θέλω παρά μα παρά πολύ και τα δυο παιδιά που έχω δεν είχα και τις καλύτερες εγκυμοσύνες στο διάστημα 9 μηνών αλλά σκεφτόμουνα ποσό όμορφο και γλυκό είναι να έχω τα μπομπιρακια μου στα χεριά μου . το καλό ήταν ότι έχω έναν σύζυγο ο οποίος τα δίνει όλα για την οικογένεια του και πάντα να με στηρίζει .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το αξιζεις JENIA ..πραγματικα γιαυτο και ο Θεος να στα δινει ολα απλοχερα!!!!

 

σοφακι τωρ αδιαβασα οτι πας στον Κωνσταντινιδη μανωλη ο πρωτος μου γιατρος και ο καλυτερος του κοσμου..απο μια παρεξηγηση χαζη δεν ξαναπηγα αλλα σαν τον μανωλη δεν βρηκα πουθενα γιατρο η αληθεια ειναι...

αλλα επιμενω σε αυτο που ειπε η Ψαρρα οτι το δικο σου ποσοστο ειναι πολυ μεγαλο για να ανησυχεις τοσο πολυ...ο Μανωλης γιατι σε αγχωσε τοσο?δεν το κανει αυτο ποτε...

 

εκει που θα κενεις παρακεντηση ζητα τους λιγο να δουνε το μωρο βασει της εμπειριας του ςαμεσως θα σου πουν αν ειναι κατι ανησυχητικο..πραγμα που δεν πιστευω..

εδω εγω με 1/105 και χαλαρωσα και απλα περιμενω αυριο το τηλεφωνο για τα πρωτα αποτελεσματα...

η ψαρρα μου εκανε και τον β επιπεδου χωρις να της το ζητησω ,χωρις να της το πληρωσω απλα για να με καθησυχασει λιγο οταν με ειδε σε χαλι κατασταση....

 

αληθεια που εκλεισες την αμνιο?

Link to comment
Share on other sites

demi αμνιο θα μου κάνει ο μανώλης. ειναι φοβερός γιατρός και έχω στείλει και δικά μου άτομα. ο μανώλης δεν με άγχωσε και μου είπε οτι ολα ειναι καλά και οτι με βαση αυτά που δει στον υπερηχο ολα ειναι καλά. απλά εγώ είμαι γενικά αγχώδης τύπος όσον αφορά την εκγυμοσύνη μου. είναι και οι ορμόνες, είναι και οτι γενικά είμαι σε χαλια ψυχολογικη κατασταση για πολλούς και διάφορους λόγους. πολλές φορές αισθάνομαι σαν σακι με πατάτες και εξωτερικά και εσωτερικά. τελος παντων, αχ να τελειώσω αύριο με την εξέταση και να παρω τα αποτελέσματα την παρασκευή. δυστυχώς δεν έχω pc ιντερνετ σπιτι αλλα μονο στη δουλεια. θα τα πουμε απο την αλλη εδβομαδα. σε ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφερον σου και σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ μην μου λες για τον μανωλη ακομα κλαιω που εφυγα απο εκει..και ολα απο μια χαζη παρεξηγηση...

αφου σου ειπε ο Μανωλης οτι ολα οκ μην στεναχωριεσαι ..

βγηκαν και τα δικα μου αποτελεσματα και τα πρωτα ειναι καλα!!!!!!Δοξα τον θεο...

 

τωρα γιατι ομως αυτη η ψυχολογια?μολις γεννησεις θα εισαι παλι θεα ..θα χασουμε τα κιλακια μας θα ντυθουμ εοπως πριν και στην βαφτιση θα ειμαστε αστερια παλι...

 

στο πρωτο παιδι και εγω ετσι αισθανομουν...τωρα δεν με ενδιαφερει ...θελω μονο να ερθει το θαυματακι μου.....

και αφου εισαι θεσ-νικη θα χαρω πολυ να σε γνωρισω,,,

 

καλη επιτυχια καλο μου περιμενω νεα σου και εχε εμπιστοσυνη στον μανωλη γιατι ειναι ο πιο τελειος γιατρος που ειχα ποτε...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ειναι ...εισαι πολυ σουπερ θετικο ατομο!χτες το βραδυ μου πηραν τηλεφωνο και ευτυχως το σηκωσε ο αντρας μου ..μολις τον ακουσα να λεει ...Α,ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ μας πιασαν τα κλαματα...

κανονικα τ ααποτελεσματα μας ειχαν πει για σημερα το πρωι αλλα μαλλον οι ανθρωποι επαθαν σοκ που μας ειδαν ετσι και μολις βγηκαν πηραν κατευθειαν τηλεφωνο....

σου ευχομαι να εισαι παντα τοσο θετικη και να πεφτεις μεσα στις προβλεψεις σου...

 

οντως αυτο το Α τεστ ειναι αναξιοπιστο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα!!! βρήκα υπολογιστη και τωρα ειδα το μην. σου demi. ολα πηγαν πολυ καλα χθες. δεν καταλαβα σχεδον τιποτα παρα μονο ενα τσιμπημα στην κοιλια σαν να σου παιρνουν αιμα. ο μανωλης που ειδε το υγρο μου ειπε οτι ειναι καθαρο, πραγμα που ενισχυει την καλη ποιοτητα του αμνιακου υγρου αρα το μωρακι μου θα ειναι μια χαρα. το ξαναειδαμε μετα και ολα ηταν μια χαρα. το ποσο ανακουφιστηκα που τελειωσα χθες δεν λεγεται. την παρασκευη το βραδυ ή δευτερα πρωι θα με ενημερωσουν. εφυγε το μισο βαρος!!!!!! πιστευω οτι τα αποτελεσματα θα ειναι καλα!!!! ειμαι πιο αισιοδοξη σημερα!!!!! demi, δεν ξερω τι εγινε με τον μανωλη αλλα γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να ξαναγυρισεις; δεν τον κοβω για ανθρωπο που κραταει "κακια"! τεσπα, ειναι καθαρα δικο σου θεμα. στην ψαρα σου ειπαν οτι στελνουν το δειγμα αγγλια; γιατι μάλλον μεσψω της ψαρα θα πανε στην αγγλια τα δικα μου. αντε να φτασει παρασκευη!!!!! θα ηθελα και εγω να σε γνωρισω μιας και ειμαστε και οι 2 απο θεσκη. να περασει η μπορα και να κανονισουμε!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ κοριτσι μου...και εμανα ετσι μου ειπε οτι το υγρο ηταν καθαρο....

με τον μανωλη ουσιαστικα τιποτα δεν εγινε απλα εγω αισθανομαι ασχημα...

στην πρωτη εγκυμοσυνη ο μικροβιολογος που με εστειλε ο μανωλης μου ειπε οτι θα χασω το παιδι επειδη εχω τοξοπλασμα...

κλαιγαμε σαν μωρα με τον αντρα μου και του πηρα τηλ..μου εκλεισε ραντεβου μετα απο 3 μερες ενω με ακουγε χαλια ..με πειραξε πολυ τον θεωρουσα πολυ δικο μου ατομο..ηθελα να με δει την ιδια μερα χωρις να σκεφτω οτι ισως υπηρχαν γυναικες με μεγαλυτερα προβληματα απο τα δικα μου...

ετσι δεν ξαναπηγα αλλα ειναι αστερι και ακομα και σημερα τον αγαπω και τον εκτιμω παρα πολυ..αοι 16 χρονων με ειχε και εφυγα στα 34..

μετα γυρισα σε παρα πολλους γιατρους αλλα σαν τον ΜΑΝΩΛΗ κανενας...τωρα παω στον Ζεπειριδη και αν και ειναι αρχες ακομα μου φερνει πολυ ετσι στο στυλ του Μανωλη και ειμαι και πολυ ευχαριστημενη....

 

μολις περασουν ολα με το καλο θα βρεθουμε....2 στρογγυλες κοιλιτσες μαζι...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!! βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα μου και ειναι μια χαρα!!!! το αντράκι μου ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!! επιτέλους ανασανα!!!!!! demi σε ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!!! την χρειαζόμουνα πολύ!!!!! σου είπαν πότε θα σου έρθουν τα αποτελέσματα? εμένα μου είπαν σε 3 εβδομάδες αλλά λόγω χριστουγέννων ίσως λίγο αργοτερα. με τις αποδείξεις τι θα κάνεις? εγω είναι ικα και τωρα που πηραν τηλ. μια κοπέλα με ενθαρρυνε για να τα καταθέσω και η προισταμενη μου το ξεκοψε τελειως οτι θα απορριφθεί το αίτημα μου αλλά μπορω να κάνω ένσταση αλλά το ικα δεν πληρωνει τις δαπάνες του εξωτερικού!!!!! δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

SOFAKI ηρθαν τα αποτελεσματα και τα τελικα ολα οκ..εγω ειμαι στο τεβε οποτε δεν θα μπω καν στην διαδικασια γιατι θ αμου εδιναν 10 ευρω πισω οποτε αει στο καλο σιγα μην τρεχω για 10 ευρω,,,

απαραδεκτο ειναι παντως...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρόνια πολλά!

 

Εγώ είμαι από Αθήνα, αλλά έκανα κι εγώ στις 20/11 αμνιοπαρακέντηση μετά από 2 μήνες μεγάλης αγωνίας λόγω αυξημένης αυχενικής και ευτυχώς όλα πήγαν καλά! Και ήθελα να σας πω συγχαρητήρια για τα αποτελέσματά σας!!! Θέλει θάρρος η αμνιοπαρακέντηση - όχι τόσο για τη βελόνα (που αν έχει κάποιος φοβία και αυτό είναι σοβαρό θέμα) όσο για την επικινδυνότητα που σου λένε και σου ξαναλένε οι γιατρόι αλλά και οι γύρω - γύρω....

 

Αυτό το τριπλό τεστ εγώ δεν το έκανα αλλά έχω ακούσει συχνά να τρομάζει κόσμο και (ευτυχώς) να μην επαληθεύεται. Εγώ πάλι είχα στην πρώτη αυχενική 1/50 (το φαντάζεστε;) έκανα δεύτερη σε 3 μέρες και ήταν 1/6000 και τρίτη σε άλλες 2 μέρες και ήταν 1/1000. Η αυχενική ήταν 2,8, 2,1 και 1,9 αντίστοιχα (σε 3 διαφορετικούς γιατρούς) και το αίμα επίσης κάθε φορά έβγαζε άλλη τιμή.... Αντε να πάρεις απόφαση έτσι...

Στην β΄επιπέδου πήγα σε άλλο γιατρό ο οποίος μέτρησε την αυχενική πτυχή πλέον και είπε και αυτός ΄΄οτι είναι λίγο αυξημένη οπότε έκανα επιτόπου αμνιοπαρακέντηση... Από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου... Νομίζω όμως ότι αν έχω την τύχη να ξαναμείνω έγκυος στο μέλλον και επειδή είμαι ήδη 35, θα κάνω τροφοβλάστη ή αμνιοπαρακέντηση χωρίς να μπω σε διαδικασία προβληματισμού γιατί είναι τρομερό να φοβάσαι να χαιδέψεις την κοιλίτσα σου...

 

Ευχομαι σε όλες μας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες μας!

Link to comment
Share on other sites

MΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ!!!!Αλλα γιατι βρε κοριτσακι μου οι μετρησεις βγαζαν αλλου για αλλουτενα τα αποτελεσματα???

βεβαια τωρα δεν εχει νοημα αλλα μου κανει εντυπωση!!

Link to comment
Share on other sites

με σιγουριά δε θα μάθω ποτέ γιατί βγήκαν διαφορετικά αποτελέσματα. Το αίμα είναι γεγονός ότι αλλάζει από μέρα σε μέρα - επίσης γίνονται λάθη. Στο ένα από τα 3 ιατρεία που πήγα όταν πήρα το αποτέλεσμα του αίματος΄είδα ότι εκεί που λέει ημερομηνία έναρξης τελευταίας περιόδου είχαν γράψει την ημερομηνία της εμβρυομεταφοράς μου (έκανα εξωσωματική) - η ημερομηνία αυτή διαφέρει κατά μ.ο. κατά 2 εβδομάδες και 2 εβδομάδες στην κύηση ως γνωστόν ειναι κρίσιμες - γύρισα πίσω και τους το είπα και η γραμματέας μου είπε μην ανησυχείς "έτσι το βάζουμε" και δεν φώναξε καν το γιατρό να του το δείξει. Που ξέρω ότι έλαβαν υπόψιν τη σωστή ηλικία της κύησης τελικά;

 

Οσο για τη μέτρηση της αυχενικής, μπορεί κάποιος γιατρός να μην έκανε σωστή μέτρηση - έχει σημασία, λέει, ο αυχένας να μην είναι ούτε πολύ τεντωμένος ούτε πολύ λυγισμένος, υπάρχουν κάποιες μεμβράνες που δεν πρέπει να μετρηθούν κλπ κλπ - επίσης η θέση του μωρού μπορεί να δυσκολεύει τη μέτρηση. Υποτίθεται βέβαια ότι οι γιατροί και οι 3 ήταν έμπειροι και πιστοποιημένοι από το ειδικό κέντρο του Λονδίνου. Εντάξει το 1,9 με το 2,1 είναι κοντά, μπορείς να το δικαιολογήσεις, το 2,8 όμως ήταν μεγάλη διαφορά....

 

Ειλικρινά δεν ξέρω πώς έγινε αυτό... Το θέμα είναι πως οι τεράστιες διαφορές στις πιθανότητες δυσκόλεψαν πολύ την απόφασή μου σχετικά με την αμνιοπαρακέντηση - δεν ήταν δηλαδή μόνο ο φόβος που έχει κάθε γυναίκα που την κάνει,ήταν και η αγωνία μήπως θέτω το μωρό σε κίνδυνο χωρίς λόγο.... Και τελικά, αν λάβει υπ'οψιν κανείς και τον 4ο γιατρό πο έκανε τη β΄επιπέδου, οι απόψεις ήταν ... 2-2! Ο δε 4ος γιατρός που που είπε ότι η αυχ. είναι ότνως αυξημένη είναι στο ίδιο ιατρείο με τον 2ο που είπε ότι ήταν μια χαρά - και θεωρούνται και οι δύο κορυφαίοι!

 

Τέλος πάντων νομίζω ότι η ιστορία μου αυτή και οι δικές σας πρέπει να δημοσιεύονται για να δώσουν θάρρος σε άλλες γυναίκες που θα βρεθούν σε παρόμοια θέση...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια γειά σας και από μένα

Βρίσκομαι στην 17η εβδομάδα της 1ης μου εγκυμοσύνης (36"μαίων":D) και αποφάσισα να κάνω αμνιο.. λόγω κακών αποτελεσμάτων του α-τεστ.

Μου πρότειναν τον κο Αθανασιάδη στην Αγ. Σοφίας.

Πριν πάρω όμως για να κλείσω ραντεβού έχω την εξής απορία:

Μόνο αυτός κάνει αμνιοπαρακεντήσεις ή έχει και άλλους γιατρούς στο κέντρο του; Γιατί θα ήθελα να κάνει ο ίδιος την εξέταση, οπότε αν χρειάζεται να το διεκρυνίσω όταν πάρω για το ραντεβού.

Μήπως κάποια από εσάς γνωρίζει;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας είμαι σε δύσκολη θέση μπαίνω τον Ιανουάριο στο 3 μήνα...ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν ξέρω ποιος είναι ο πατέρας του παιδιού και θέλω να κάνω αμνιοπαρακεντηση γιατί συνεχώς μπαίνω σε άσχημες σκέψεις.... Η γυναικολογο με είπε 500 ευρώ σε ιδιωτικό εσείς που το κάνατε????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...