Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΚΑ-επιδομα καισαρικης


melina_m

Recommended Posts

Πήγα στο ικα σημερα και η υπαλληλος δεν ηξερε καν για επιδομα καισαρικης!!!Πήρε τηλ αλλου για να μαθει τι γινεται και της ειπαν να της δωσω οτι χαρτια εχω απο την κλινικη (εξιτηριο και αποδειξη παροχης) και θα με ειδοποιησουν λεει...Δεν πηρα τπτ ουτε τα 300 που πηραν αλλες κοπελες:(

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 326
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aν θες την γνώμη μου πρέπει να συμβουλευτείτε τον λογιστή σας ώστε να διεκδικισεις σωστά ότι δικαιουσαι διότι καθε περίπτωση είναι άλλη και δικαιάται άλλα από το ικα, εξαρτάται από το πόσα ένσυμα έχεις, άν έχει και ο αντρας σου και πόσα κλπ. Αλλά αν δεν ρωτήσεις λογιστή δεν θα μάθεις ούτε πως να κινηθείς σωστά χωρίς να χάσεις χρόνο και χρήματα ούτε τι ακριβώς πρέπει να πάρεις και που να απευθυνθείς!

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ξερουν οι υπαλληλοι στο ικα θα ξερει η λογιστρια...Απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα και οσα μου ειπαν απο το τηλ στο ικα δικαιουμε επιδομα καισαρικης αλλα μαλλον θα περιμενω να με ειδοποιησουν..τι σχεση εχουν τα ενσυμα?

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα οτι χαρτιά είχα απο την κλινική και μου είπε η υπάλληλος οτι θα τα στείλει για να τα εγκρίνουν η όχι και θα με ειδοποιήσουν ξανά..Εννοείται ότι εγώ θα πάω ξανά σε καμιά 15 ημέρες να δώ τι έκαναν απο εδώ..

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια!εχετε κανενα νεο για το επιδομα καισαρικης?εχω γεννησει τον Οκτωβρη και κατεθεσα τα χαρτια 17/10/10 στο Μαρουσι!και ακομα τιποτα......!!!οταν πηγα στο ικα καλλιθεας τον Απριλιο μου ειπαν οτι τοτε περνουσαν του Αυγουστου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλήμέρα!! Ένα χρόνο μετά την κατάθεση της ένστασης με κάλεσαν να περάσω από επιτροπή.

 

Βοηθήστε με λίγο να προετοιμαστώ! Εσείς τι τους είπατε, τι ζητήσατε? Είχατε κάποιο χαρτί μαζί σας? φφφφουουουφφφφφφφφ, δεν τα μπορώ αυτά, ντρέπομαι κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Σε περίπτωση τοκετού με καισαρική τομή ή προβλημάτων του νεογνού, τι δικαιούμαι;

Σε περίπτωση παθολογικής εξέλιξης τοκετού (καισαρική τομή, θερμοκοιτίδα νεογνού κλπ), εκτός από το σχετικό βοήθημα, το ΙΚΑ παρέχει και νοσοκομειακή περίθαλψη, με απόδοση της σχετικής δαπάνης σύμφωνα με την κρατική διατίμηση.

clear.gif

 

Απο το ika.gr...

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια βοήθεια!!!Ηρθε αποφαση απο τον ελεγκτη του ικα οτι δεν δικαιουμαι επιδομα καισαρικης γιατι λεει οτι στην αποδειξη της κλινικης γραφει οτι εχω ασφαλεια ικα και μου χορηγησαν τετρακλινο δωματιο αρα καλυψε το ποσο το ικα. Εγω ειπα να κάνω ενσταση αλλα αν μου πουνε οτι καλυψε τα εξοδα καισαρικης το ικα τι να τους πω...

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια!!!Ηρθε αποφαση απο τον ελεγκτη του ικα οτι δεν δικαιουμαι επιδομα καισαρικης γιατι λεει οτι στην αποδειξη της κλινικης γραφει οτι εχω ασφαλεια ικα και μου χορηγησαν τετρακλινο δωματιο αρα καλυψε το ποσο το ικα. Εγω ειπα να κάνω ενσταση αλλα αν μου πουνε οτι καλυψε τα εξοδα καισαρικης το ικα τι να τους πω...

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ??ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΙΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΝ ΧΩΡΑ!!!

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΤΛ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΠ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ<ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ>Κ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕ Κ ΑΥΤΟ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ γέννησα το 2009 στο Μητέρα και είχα πάρει επίδομα καισαρικής -το ακριβές ποσό δεν το θυμάμαι. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι είχα κάνει ένσταση επί της απόφασης και μετά από 1,5 χρόνο περίπου πέρασα από επιτροπή. Είχα πάει τύπου κακομοίρογλου και τελικά πήρα γύρω στα 200? επιπλέον. Στην επιτροπή θυμάμαι ήταν μία τύπισσα η οποία μου είχε πει χαρακτηριστικά: "Όλες έτσι κάνετε, γεννάτε στα ιδιωτικά και μετά θέλετε να σας πληρώνει το ΙΚΑ!" Εγώ φυσικά απάντησα ότι η περίπτωσή μου ήταν ιδιάζουσα, είχα δύσκολη εγκυμοσύνη (που όντως είχα) και επειδή είχα και πρόβλημα (γι' αυτό άλλωστε έκανα καισαρική, όχι από βίτσιο!) και επειδή ο γιατρός μου ήταν αποκλειστικά σε ιδιωτικό μαιευτήριο αναγκάστηκα να πάω εκεί!

Πάντως γενικά είχα ακούσει από άλλες κοπέλες παλιά ότι στις ενστάσεις δίναν εύκολα χρήματα αλλά τώρα λόγω της οικονομικής κρίσης είναι πιο φειδωλοί.

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------

 

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Anthi24

Κορίτσια βοήθεια!!!Ηρθε αποφαση απο τον ελεγκτη του ικα οτι δεν δικαιουμαι επιδομα καισαρικης γιατι λεει οτι στην αποδειξη της κλινικης γραφει οτι εχω ασφαλεια ικα και μου χορηγησαν τετρακλινο δωματιο αρα καλυψε το ποσο το ικα. Εγω ειπα να κάνω ενσταση αλλα αν μου πουνε οτι καλυψε τα εξοδα καισαρικης το ικα τι να τους πω...

 

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ??ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΙΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΝ ΧΩΡΑ!!!

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΤΛ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΠ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ<ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ>Κ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕ Κ ΑΥΤΟ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ!

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Έχεις κανέναν γνωστό δικηγόρο να ψάξετε τον νόμο; γιατί μου φαίνεται ότι ο ΙΚΑτζής λέει χαζομάρες, λες και τα πληρώνει από την τσέπη του! Το επίδομα της καισαρικής (κάπου 350ευρώ, αν θυμάμαι καλά) όντως δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με δωμάτια, κλπ. είναι αποζημείωση για την επέμβαση και τα φάρμακα που χρησιμοποιήθηκαν, των οποίων τα κουπόνια έχεις καταθέσει στο υποκατάστημα ΙΚΑ της περιοχής του μαιευτηρίου...

Το ΙΚΑ σου έδωσε ένα επίδομα (επίδομα Τοκετού) για την κάλυψη της νοσηλείας, το οποίο παίρνουν και όσες κάνουν φυσιολογικό τοκετό (και άρα δεν καταθέτουν κουπόνια φαρμάκων, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ γέννησα το 2009 στο Μητέρα και είχα πάρει επίδομα καισαρικής -το ακριβές ποσό δεν το θυμάμαι. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι είχα κάνει ένσταση επί της απόφασης και μετά από 1,5 χρόνο περίπου πέρασα από επιτροπή. Είχα πάει τύπου κακομοίρογλου και τελικά πήρα γύρω στα 200? επιπλέον. Στην επιτροπή θυμάμαι ήταν μία τύπισσα η οποία μου είχε πει χαρακτηριστικά: "Όλες έτσι κάνετε, γεννάτε στα ιδιωτικά και μετά θέλετε να σας πληρώνει το ΙΚΑ!" Εγώ φυσικά απάντησα ότι η περίπτωσή μου ήταν ιδιάζουσα, είχα δύσκολη εγκυμοσύνη (που όντως είχα) και επειδή είχα και πρόβλημα (γι' αυτό άλλωστε έκανα καισαρική, όχι από βίτσιο!) και επειδή ο γιατρός μου ήταν αποκλειστικά σε ιδιωτικό μαιευτήριο αναγκάστηκα να πάω εκεί!

Πάντως γενικά είχα ακούσει από άλλες κοπέλες παλιά ότι στις ενστάσεις δίναν εύκολα χρήματα αλλά τώρα λόγω της οικονομικής κρίσης είναι πιο φειδωλοί.

 

Να σε ρωτησω σε ειδοποιησαν οι ιδιοι οτι περναγες απο επιτροπη γιατι εχω κανει και εγω ενσταση και κοντευει χρονος αλλα δεν με εχουν ειδοποιησει και ελεγα μηπως τους παρω τηλ.

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως το απόσπασμα που παρέθεσα μιλάει για νοσοκομειακή περίθαλψη. Και εμένα λογικότερο βέβαια μου φαίνεται η αποζημίωση για τα φάρμακα αλλά νομίζω πως το ποσό θα 'πρεπε να 'ναι πολύ μικρότερο σε αυτή την περίπτωση. Εδώ σκέφτομαι καλύτερα να αλλάξει κανείς δωμάτιο (πάντα για δημόσιο μιλάω), για να έχει νοσήλεια (!)

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κ εγω περιμενω απο το ικα τησ καλλιθεας εξοδα καισαρικης εδω κ 5 μηνες.... υπαρχει κ επιδομα περα απο αυτο??? τι επιτροπη εχετε περασει κ για ποιον λογο κανατε ενσταση??? πειτε μου να ξερω τι θα αντιμετωπισω..

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κ εγω περιμενω απο το ικα τησ καλλιθεας εξοδα καισαρικης εδω κ 5 μηνες.... υπαρχει κ επιδομα περα απο αυτο??? τι επιτροπη εχετε περασει κ για ποιον λογο κανατε ενσταση??? πειτε μου να ξερω τι θα αντιμετωπισω..

 

Aν περασει το εξαμηνο και δε σε εχουν ειδοποιησει παρτους τηλ . Θα πας θα παρεις το ποσο που σου εγκρινανε και μετα μπορεις να υποβαλεις ενσταση και σε ειδοποιουνε παλι για να περασεις απο επιτροπη και να αποφασισουν ανα θα σου δωσουν και αλλα ή οχι. Εγω περιμενω ακομα να με ειδοποιησουν για το ποτε θα περασω απο επιτροπη

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν μου εδωσαν το ποσο της καισαρικης...και ειδα το ποσο,εκανα φασαρια.

Μου ειπε μια κοπελα απο το ικα οτι μπορω να κανω ενσταση και να περασω απο επιτροπη να τους εξηγησω οτι εκανα καισαρικη λογο εκτατου προβλημματος(παραλιγο να χασω την ζωη μου και εγω και ο μικρος)και οτι δεν πηγα με ραντεβου.

Ηρθε ενα χαρτι και πηρα πολλα λεφτα....αφου οταν πηγα να μου το υπογραψη ο διευθυντης του ικα,μου λεει ''δυδυμα εκανες?'' οχι,ηταν η απαντηση μου...και μου απανταει''...καλα και εμεις γιατι σου βγαλαμε τοσα λεφτα?τι μας ειπες και σε λυπηθικαμε.?...τελος παντων τωρα το εχουμε υπογραψη,δεν αλλαζει κατι...!!

Εκεινη την ωρα ηθελα να του πω ''Τι προβλημα εχεις ρε παπαρα,απο την τσεπη σου τα βγαζεις???''

Αλλα κρατηθηκα...!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, διάβασα κάπου (που τώρα δεν μπορώ να βρω που) οτι σε περίπτωση καισαρικής, θερμοκοιτίδας και εμβολιασμού πρόωρων το ΙΚΑ σου καλύπτει το ποσό εφάπαξ. Προφάνως από ότι διαβάζω εδώ δεν σου δίνει όλο το πόσο αλλά θα μπορούσε να μου πει κάποια κοπέλα αν θέλει τις προϋποθέσεις?Εγώ πχ έχω διαβήτη κύησης και εφόσον το κρίνει ο γιατρός μου θα κάνουμε πρόκληση -δεν ξέρω αν θα καταλήξει σε καισαρική φυσικά- λόγω του σακχάρου και επειδή η κύηση θεωρείται υψηλού κινδύνου. Θα δικαιολογούσαν κάτι τέτοιο?Ή θα έπρεπε πχ να ήτανε ζήτημα ζωής και θανάτου ?Α!Θα γεννήσω στα Ρέα αν αυτό έχει κάποια σημασία.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια με κάλεσαν τελικά να περάσω απο επιτροπή και στο έγγραφο λέει να προσκομίσω ότι χαρτιά έχω...Εγώ όμως τα έχω δώσει όλα στο ικα όταν έκανα την ένσταση...Τι να τους πω όταν θα πάω για να φανώ πειστική????

Γιατί θα μου πούν κυρία μου πήρατε επίδομα τοκετού και λοχείας....τι τα κάνατε τόσα λεφτά????

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί δεν πήρα κάποια απάντηση..:-/ Αύριο μπαίνουμε για καισαρική λόγω σακχάρου..Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει τι χαρτιά χρειάζονται να προσκομίσεις στο ΙΚΑ και πότε?Και όλα τα χαρτιά αυτά συν για το επίδομα τοκετού και λοχείας τα καταθέτω στο ΙΚΑ της περιοχής μου ή εκεί που ανήκει το μαιευτήριο?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Ονειράκι με το καλό εύχομαι πρώτα από όλα.

Τώρα ακριβώς τα χαρτιά να στα πω δεν τα θυμάμαι γιατί ήταν και πολλά.Πάντως εγώ που έχω γεννήσει και στο Μητέρα και στο Γαία και τις δύο φορές από το λογιστήριο μου τα ετοίμασαν και πάνω στο φάκελο μου έγραψαν όλα τα απαραίτητα χαρτιά που πρέπει να κατατεθούν και δεν τα έδωσαν αυτοί πχ το τιμολόγιο το είχαν ήδη βάλει μες στο φάκελο, την βεβαίωση όμως από το γιατρό η οποία αναφέρει τους λόγους της καισαρικής θα την πάρεις εσύ από τον γιατρό σου και θα τη βάλεις.Α και τα κατέθεσα την πρώτη φορά στο δικό μου Ικα και την δεύτερη στην Αλεξάνδρας που άνηκε το Γαία.

όπως και να έχει πες σε κάποιον δικό σου να πάει στο λογιστήριο του ρέα και να ρωτήσει για το Ικα τι χρειάζεται.Αν δεν σου πουν εκεί τότε πάρε τηλ στο ΙΚΑ σου.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Ονειράκι με το καλό εύχομαι πρώτα από όλα.

Τώρα ακριβώς τα χαρτιά να στα πω δεν τα θυμάμαι γιατί ήταν και πολλά.Πάντως εγώ που έχω γεννήσει και στο Μητέρα και στο Γαία και τις δύο φορές από το λογιστήριο μου τα ετοίμασαν και πάνω στο φάκελο μου έγραψαν όλα τα απαραίτητα χαρτιά που πρέπει να κατατεθούν και δεν τα έδωσαν αυτοί πχ το τιμολόγιο το είχαν ήδη βάλει μες στο φάκελο, την βεβαίωση όμως από το γιατρό η οποία αναφέρει τους λόγους της καισαρικής θα την πάρεις εσύ από τον γιατρό σου και θα τη βάλεις.Α και τα κατέθεσα την πρώτη φορά στο δικό μου Ικα και την δεύτερη στην Αλεξάνδρας που άνηκε το Γαία.

όπως και να έχει πες σε κάποιον δικό σου να πάει στο λογιστήριο του ρέα και να ρωτήσει για το Ικα τι χρειάζεται.Αν δεν σου πουν εκεί τότε πάρε τηλ στο ΙΚΑ σου.

 

Σέυχαριστώ μανούλα23..Έχω κάνει ήδη εξουσιοδότηση στον άνδρα μου,ελπίζω να μην χρειαστεί να τρέχει σε 2 ΙΚΑ για να κάνει όλες αυτές τις διαδικασίες..Και σε πόσο καιρό σου καταθέτουν το ποσό?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί δεν πήρα κάποια απάντηση..:-/ Αύριο μπαίνουμε για καισαρική λόγω σακχάρου..Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει τι χαρτιά χρειάζονται να προσκομίσεις στο ΙΚΑ και πότε?Και όλα τα χαρτιά αυτά συν για το επίδομα τοκετού και λοχείας τα καταθέτω στο ΙΚΑ της περιοχής μου ή εκεί που ανήκει το μαιευτήριο?

 

γειτονακι....Με το καλο σου ευχομαι!!!!οταν θα πας στο ισογειο για την εισαγωγη....θα μεινει ο αντρας σου να δωσει τα στοιχεια σου(αν πας σε τρικλινο ζητα κρεβατι στο παραθυρο...κρεβατι 3 θα πεις;)), εκει θα δοσουν ενα χαρτι στον αντρα σου που θα λεει τι χαρτια χρειαζονται για το επιδομα λοχειας και ποια για το επιδομα καισαρικης...μην ανησυχεις....α!!πριν παρεις εξιτηριο, να πας στο -κατι(δεν θυμαμαι ακριβως, στο αρχειο ειναι) να ζητησεις αντιγραφο των δαχτυλικων αποτυπωματων σας.....τα πατουσακια του γιου σου θα σε ξετρελανουν!!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...