Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)


Recommended Posts

Την ίδια απάντηση έλαβα και εγώ.

 

Καλά, καλά κρασιά και αυγά με ρίγανη.....

 

ναι οκ την ιδια απαντηση εδωσαν και σε εμενα... "αλλά και εξαιρετικές ιδιότητες φιλικότητας προς το δέρμα του μωρού, με πιστοποιήσεις και ελέγχους"

 

και τους απαντησα:

θελετε να μου πειτε δηλαδη πως μεχρι τωρα ΔΕΝ ηταν φιλικα στο δερμα?? ηταν ΧΩΡΙΣ πιστοποιησεις και ελεγχους??????????

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι οκ την ιδια απαντηση εδωσαν και σε εμενα... "αλλά και εξαιρετικές ιδιότητες φιλικότητας προς το δέρμα του μωρού, με πιστοποιήσεις και ελέγχους"

 

 

και τους απαντησα:

θελετε να μου πειτε δηλαδη πως μεχρι τωρα ΔΕΝ ηταν φιλικα στο δερμα?? ηταν ΧΩΡΙΣ πιστοποιησεις και ελεγχους??????????

 

ελα ντε :confused:

 

Και γω babylino έπαιρνα αλλά με -10 πάνες ανα πακέτο και την ίδια ή και πιο ανεβασμένη τιμή μάλλον θα αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Τι εκαναν τα babylino λεει??????

μειωσαν τις πανες στην συσκευασια????? δηλαδη αυξησαν τις τιμες τους????

ποιος θα χασει??????

οτι καναμε στην λιμπερο το ιδιο θα παθει και η babylino.

οταν θα δουν και αυτοι τις πωλησεις τους να μειωνονται θα καταλαβουν την βλακεια που εκαναν.

 

τουλάχιστον η libero δεν μείωσε τα τεμάχια της συσκευασίας ούτε αύξησε την τιμή. σταμάτησε την αποστολή κουπονιών, αλλά συνεχώς έκτοτε βάζει προσφορές. νομίζω διαφέρει σε σχέση με αυτό που έκαναν τα babylino ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμένα μου ήρθε η ίδια απάντηση στο mail που έστειλα στη babylino και τους έστειλα δεύτερο:

 

"Συγχαρητήρια για τις προσπάθειές σας να αναβαθμίσετε το προϊόν σας!

Πρέπει να ξέρετε όμως, ότι αυτή τη δύσκολη για τη χώρα περίοδο κι εμείς, ως εργαζόμενοι, παρόλο που αναβαθμίζουμε συνεχώς τις υπηρεσίας μας, υφιστάμεθα ΜΕΙΩΣΗ στο μισθό μας κι όχι αύξηση.

Συνεπώς, από οικονομικής απόψεως δεν είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε στις αυξημένες τιμές σας, οπότε μάλλον δεν θα καταφέρουμε και να διαπιστώσουμε την αναβαθμισμένη - όπως λέτε - ποιότητα των προϊόντων σας!

Από εσάς πάντως θα περίμενα αυτή την περίοδο η ΠΡΩΤΗ σας μέριμνα να είναι η διευκόλυνση των καταναλωτών στο να αγοράσουν το προϊόν σας, μειώνοντας την τιμή του και όχι το περισσότερο κέρδος!"

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου ήρθε η ίδια απάντηση στο mail που έστειλα στη babylino και τους έστειλα δεύτερο:

 

"Συγχαρητήρια για τις προσπάθειές σας να αναβαθμίσετε το προϊόν σας!

Πρέπει να ξέρετε όμως, ότι αυτή τη δύσκολη για τη χώρα περίοδο κι εμείς, ως εργαζόμενοι, παρόλο που αναβαθμίζουμε συνεχώς τις υπηρεσίας μας, υφιστάμεθα ΜΕΙΩΣΗ στο μισθό μας κι όχι αύξηση.

Συνεπώς, από οικονομικής απόψεως δεν είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε στις αυξημένες τιμές σας, οπότε μάλλον δεν θα καταφέρουμε και να διαπιστώσουμε την αναβαθμισμένη - όπως λέτε - ποιότητα των προϊόντων σας!

Από εσάς πάντως θα περίμενα αυτή την περίοδο η ΠΡΩΤΗ σας μέριμνα να είναι η διευκόλυνση των καταναλωτών στο να αγοράσουν το προϊόν σας, μειώνοντας την τιμή του και όχι το περισσότερο κέρδος!"

 

 

RESPECT!!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον η libero δεν μείωσε τα τεμάχια της συσκευασίας ούτε αύξησε την τιμή. σταμάτησε την αποστολή κουπονιών, αλλά συνεχώς έκτοτε βάζει προσφορές. νομίζω διαφέρει σε σχέση με αυτό που έκαναν τα babylino ;)

 

 

το ειχε κανει και η libero αλλα δεν ειχε μειωσει τοσες πολλες,περιπου 4-6 πανες λιγοτερες στην ιδια τιμη,τουλαχιστον τοτε που κυκλοφορησαν πρωτες μερες.γιατι μετα κατεβηκαν οι τιμες.

 

απο το σαιτ της libero

 

 

Χθες, 21/12/2010, σε διάφορα φόρουμ στο διαδίκτυο σχολιάστηκε η μείωση των τεμαχίων στις οικονομικές συσκευασίες των πανών Libero και συζητήθηκε κατά πόσο είναι μειωμένη η τιμή ή όχι.

Η εταιρεία SCA Hygiene Products Α.Ε. θα ήθελε επίσημα να σας ενημερώσει για το παραπάνω θέμα πως μέχρι το Σεπτέμβριο η προτεινόμενη τιμή τιμοκαταλόγου των οικονομικών συσκευασιών Libero ήταν 20,31 ευρώ με ΦΠΑ. Από το Σεπτέμβριο και μετά τα τεμάχια στις οικονομικές συσκευασίες των πανών Libero έχουν μειωθεί και συγχρόνως έχει μειωθεί και η τιμή του πακέτου. Πιο συγκεκριμένα η προτεινόμενη τιμή τιμοκαταλόγου έχει πέσει σε επίπεδα κάτω των 19 ευρώ ανά πακέτο. Εδώ θα πρέπει να συμπληρώσουμε πως η κάθε εταιρεία δίνει προς τις αλυσίδες μια προτεινόμενη λιανική τιμή και η αλυσίδα με τη σειρά της μπορεί να προσαρμόσει την τιμή αυτή κατά βούληση.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, το πιθανότερο που έχει συμβεί είναι ότι το κατάστημα από το οποίο ψώνισε ο καταναλωτής αυτός είχε στην αποθήκη του κάποιες παλαιότερες συσκευασίες με περισσότερα τεμάχια και τις πούλησε στην μειωμένη τιμή διότι δε θα ήταν σωστό απέναντι στον καταναλωτή να αυξήσει την τιμή τους.

 

διαφερει σαφως απο αυτο που εκανε η babylino......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, μου απάντησαν από τη babylino:

 

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας μαζί μας.

 

Σας ενημερώνουμε ότι όλα τα τελευταία χρόνια, και ακόμη περισσότερο στο πρόσφατο παρελθόν, η εταιρία μας έχει κάνει κάθε προσπάθεια,

σε συνεργασία με τις αλυσίδες super market, να διατηρήσει τις τιμές των προϊόντων της σε χαμηλά επίπεδα.

Το νέο προϊόν Babylino Sensitive έχει προκύψει μετά από σειρά ερευνών για τις ανάγκες του δέρματος των μωρών στην Ελλάδα

και έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να συνδυάζει όχι μόνο άμεση απορρόφηση της υγρασίας, αλλά και εξαιρετικές ιδιότητες φιλικότητας

προς το δέρμα του μωρού, με πιστοποιήσεις και ελέγχους σε διακεκριμένα εργαστήρια του εξωτερικού.

Πρόκειται για ένα προϊόν σαφώς ανώτερου σχεδιασμού και συνεπώς κάπως υψηλότερου κόστους, σε σχέση με το παλαιό Babylino.

Επειδή είναι οι πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του νέου προϊόντος, οι τιμές ραφιού δεν έχουν διαμορφωθεί ακόμη σε τελικά επίπεδα.

Σας διαβεβαιώνουμε, όμως, ότι καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια για να εξασφαλίσουμε καλύτερες τιμές για τους καταναλωτές μας

και στο νέο μας προϊόν.

Πιστεύουμε ότι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, θα το διαπιστώσετε κι εσείς.

 

Τέλος, η εταιρία μας θα συνεχίσει να είναι κοντά σας με συχνές προωθητικές ενέργειες στα καταστήματα,

καθώς και εκπτωτικά κουπόνια μέσω του Babylino Club.

 

 

Ευχαριστούμε και πάλι για την επικοινωνία σας μαζί μας.

 

Με εκτίμηση,

 

babylino club

 

το ιδιο ελαβα και εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!Τωρα ειδα οτι εχετε kaι εσεις θεμα με τα babylino!!

Πολυ λυπαμαι για αυτο που εχουν κανει!!

Εστειλα κι εγω τωρα μολις ενα email λεγοντας ποσο δυσαρεστημενη ειμαι με αυτη τους την κινηση!!

Κριμα γιατι μου αρεσαν πολυ αυτες οι πανες!!

Μας αναγκαζουν να σταφουμε προς αλλες εταιριες......την libero ουτε να την δω δεν θελω....αρα....τι μενει ...pampers,με την οποια εταιρια δεν ειχα μεινει ευχαριστημενη απολυτα στο παρελθον!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου ήρθε η ίδια απάντηση στο mail που έστειλα στη babylino και τους έστειλα δεύτερο:

 

"Συγχαρητήρια για τις προσπάθειές σας να αναβαθμίσετε το προϊόν σας!

Πρέπει να ξέρετε όμως, ότι αυτή τη δύσκολη για τη χώρα περίοδο κι εμείς, ως εργαζόμενοι, παρόλο που αναβαθμίζουμε συνεχώς τις υπηρεσίας μας, υφιστάμεθα ΜΕΙΩΣΗ στο μισθό μας κι όχι αύξηση.

Συνεπώς, από οικονομικής απόψεως δεν είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε στις αυξημένες τιμές σας, οπότε μάλλον δεν θα καταφέρουμε και να διαπιστώσουμε την αναβαθμισμένη - όπως λέτε - ποιότητα των προϊόντων σας!

Από εσάς πάντως θα περίμενα αυτή την περίοδο η ΠΡΩΤΗ σας μέριμνα να είναι η διευκόλυνση των καταναλωτών στο να αγοράσουν το προϊόν σας, μειώνοντας την τιμή του και όχι το περισσότερο κέρδος!"

 

Σωστή !!!!!!!!!!!

 

Μπορώ να στείλω και εγώ το ίδιο κείμενο ? Αν δεν σε πειράζει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Τωρα ειδα οτι εχετε kaι εσεις θεμα με τα babylino!!

Πολυ λυπαμαι για αυτο που εχουν κανει!!

Εστειλα κι εγω τωρα μολις ενα email λεγοντας ποσο δυσαρεστημενη ειμαι με αυτη τους την κινηση!!

Κριμα γιατι μου αρεσαν πολυ αυτες οι πανες!!

Μας αναγκαζουν να σταφουμε προς αλλες εταιριες......την libero ουτε να την δω δεν θελω....αρα....τι μενει ...pampers,με την οποια εταιρια δεν ειχα μεινει ευχαριστημενη απολυτα στο παρελθον!!:(:(

 

Καλησπέρα.

Από περιέργεια και μόνο...

Απο την libero γιατι δεν είσαι ευχαριστημένη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

Από περιέργεια και μόνο...

Απο την libero γιατι δεν είσαι ευχαριστημένη?

 

 

Καλημερα!

Δεν μου αρεσε καθολου η υφη τους.....σαν να ειναι χαρτοσακουλα!Πολυ σκληρα!!Καμια σχεση με τις αλλες εταιριες!!!Ειχα την αισθηση οτι θα εγδερναν το μωρο(οχι βεβαια οτι συνεβει κατι τετοιο)...αλλα μου εκατσαν στραβα απο την αρχη!!!!Πολυ ψευτικο μου εκανε να το πω αλλιως!!!Τωρα ο καθενας οπως το βλεπει!!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά καλό είναι να το ξέρουν ότι τα πρόβατα το έχουν πάρει χαμπάρι, εξ' άλλου θα το δουν στις πωλήσεις τους.

 

Επιτέλους, κάτι πρέπει να κάνουμε, ότι και αν είναι αυτό, μόνο θα καθόμαστε και θα κοιτάμε ?

 

Και ας μην φέρει αποτέλεσμα :cry::cry::cry:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες κι εσυ!!!Ας το παλεψουμε και οπου βγει!!!

Το ωραιο ειναι οτι στην αρχη δεν το ειχαμε προσεξει οτι μειωθηκαν τα τεμαχια!!Και ειχα εναν ενθουσιασμο για το καινουργιο σχεδιο.....μου αρεσαν πολυ!!Σαν βρακακια ειναι το σχεδιακι τους ...πολυ ωραιο!!Κριμα!:(

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ποιοτητα sorry κοριτσια αλλα εμενα τα ιδια μου φαινονται...και τα προηγουμενα υποτιθεται οτι ειχαν εχυλισμα χαμομηλιου...βασικα μονο η συσκευασια αλλαξε και τα χρωματα πανω στην πανα!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι απαράδεκτο να κερδοσκοπούν τέτοιες εποχές που ο κόσμος πραγματικά στενάζει... τουλάχιστο αν δουν μείωση στις πωλήσεις τους να ξέρουν ότι δεν είναι τυχαίο...δεν τρώμε άχυρο...

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ πήγα σήμερα το πρωί στον σκλαβενίτη και είχε τη μεγάλη συσκευασία με τις 50 πάνες 15,30. και δίπλα ακριβώς ήταν οι libero με 52 πάνες 16,25. 58 δεν είχε η μεγάλη συσκευασία babylino ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! Χρονια Πολλά!

κριμα που ανεβαζουν την τιμη τα babylino. παντως εγω τους εγραψα email και μου εστειλαν κουπονια, 2.5, 4 και 4 ευρώ πριν λιγες μερες. Θελω να παω σημερα να αγορασω πανες, αλλα ο ΑΒ δεν φερνει babylino μικρα, μονο απο 4 νουμερο και πανω. τουλαχιστον αυτος στην περιοχη μου.

Εχει δει καμια σας καμια προσφορα που να ισχυει σημερα? Σε οποιαδηποτε μαρκα, σε ΑΒ, Σκλαβενιτη, carrefour, Βεροπουλο? Δεν εχω ορεξη να δωσω 18-19 ευρω :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

η libero συνεχίζει τις προσφορές στα σουπερ μάρκετ ΕΛΟΜΑΣ, ΜΑΣΟΥΤΗΣ, ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ (Jumbo pack 16.25 μεχρι 30/4), ΣΥΜΜΕΤΡΟΝ. Αν σε εξυπηρετεί κάποιο από αυτά πες μου να σε ενημερώσω για την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν απο τα babylino μια απο τα ιδια!!!!Εχουν βαλει την κασετα και παιζει το ιδιο τροπαρι!!!

 

Σας ενημερώνουμε ότι όλα τα τελευταία χρόνια, και ακόμη περισσότερο στο πρόσφατο παρελθόν, η εταιρία μας έχει κάνει κάθε προσπάθεια,

σε συνεργασία με τις αλυσίδες super market, να διατηρήσει τις τιμές των προϊόντων της σε χαμηλά επίπεδα.

Το νέο προϊόν Babylino Sensitive έχει προκύψει μετά από σειρά ερευνών για τις ανάγκες του δέρματος των μωρών στην Ελλάδα

και έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να συνδυάζει όχι μόνο άμεση απορρόφηση της υγρασίας, αλλά και εξαιρετικές ιδιότητες φιλικότητας

προς το δέρμα του μωρού, με πιστοποιήσεις και ελέγχους σε διακεκριμένα εργαστήρια του εξωτερικού.

Πρόκειται για ένα προϊόν σαφώς ανώτερου σχεδιασμού και συνεπώς σημαντικά υψηλότερου κόστους, σε σχέση με το παλαιό Babylino.

Επειδή είναι οι πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του νέου προϊόντος, οι τιμές ραφιού δεν έχουν διαμορφωθεί ακόμη σε τελικά επίπεδα.

Σας διαβεβαιώνουμε, όμως, ότι καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια για να εξασφαλίσουμε καλύτερες τιμές για τους καταναλωτές μας

και στο νέο μας προϊόν.

Πιστεύουμε ότι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, θα το διαπιστώσετε κι εσείς.

Τέλος, η εταιρία μας θα συνεχίσει να είναι κοντά σας με συχνές προωθητικές ενέργειες στα καταστήματα,

καθώς και εκπτωτικά κουπόνια μέσω του Babylino Club.

Ευχαριστούμε και πάλι για την επικοινωνία σας μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...