Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπερματικά υγρά - Μπορώ να μείνω έγκυος;


Recommended Posts

geia sas...!!!eimai 18 xronwn kai molis grafthka o logos einai oti fovamai mn exw meinei egkuos apo prospermatika ygra....15 ioylioy m hrthe h teleutaia m periodos kai 21 iouliou sxedon oloklhrwsa den htan h prwth fora mphke mia fora mesa m kai epeidh fovomoun xwris den t sunexise enoeite pws den prolave na kanei kati alla fovamai m tetoia themata.....ti n kanw periodos den m exei erthei akomh

 

Δεν νομιζω να εχεις μεινει εγκυος ετσι οπως τα γραφεις αλλα περιμενε την περιοδο σου και αν δεν ερθει σε λιγες μερες επσκεψου εναν γυναικολογο να δεις αν συμβαινει κατι.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Σίγουρα δεν είσαι εγκυος μην αγχωνεσαι

 

εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο θέμα [και την ηλικια] με την κοπελια,μακάρι να μην τρεχει κάτι τετοιο και να μου ερθει συντομα περιοδος αν και ξερω πως το αγχος δε βοηθαει σμρα νιωθω πλυ ασχημα και εχω καταγχωθει :/

Link to comment
Share on other sites

εχω σκοπο να κανω ενα τεστακι.με 2 μερεσ καθητεριση ομωσ θα ειν εγκυρο; μου προτεινεισ καποιο;

 

Ειναι αρκετα εγκυρο με την καθυστερηση....!!!!!!!

Θα σου προτεινα το ψηφιακο της clear blue...

 

Σημ: εχεις 2 λογαριασμους.....????? εισαι η leia diam.....?????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

geia sas...!!!eimai 18 xronwn kai molis grafthka o logos einai oti fovamai mn exw meinei egkuos apo prospermatika ygra....15 ioylioy m hrthe h teleutaia m periodos kai 21 iouliou sxedon oloklhrwsa den htan h prwth fora mphke mia fora mesa m kai epeidh fovomoun xwris den t sunexise enoeite pws den prolave na kanei kati alla fovamai m tetoia themata.....ti n kanw periodos den m exei erthei akomh

 

να εγινε οωρηξια 6μερες μετα την περιοδο ειναι παρα πολυ δυσκολο,και με μια φορα που μπηκε μεσα σου ,το βρισκω πολυ απιθανο .Οποτε μην αγχωνεσαι.Αλλα ας μιλησω λιγο σαν μεγαλυτερη σου ,πρωτα απο ολα πρεπει να επισκεφτεις μια γυναικολογο για να σε ενημερωσει με ποιους τροπους μπορεις να κανεις σεξ χωρις να μεινεις εγκυος ,ποιες μερες ειναι οι επικυνδυνες κ.τλ Και οσον αφορα το σεξ χωρις προφυλακτικο φανταζομαι οτι ξερεις ποσο επικυνδυνο ειναι,καιι δεν αναφερομαι μονο σε μια εγκυμοσυνη αλλα και σε χιλιαδες αλλες ασθενειες που μπορει να κολησεις ακομα και θανατηφορες.

 

Οποτε πρωτα ενημερωσου και μετα απολαυσε αυτο το τοσο υπεροχο δεσιμο με το αγορι σου.

 

ΥΓ δεν στο παιζω εξυπνη ,σου τα λεω ολα με πολυ αγαπη.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Την ίδια εμπειρία περνάω εγώ τώρα και είμαι εντελώς τρελαμένη! Η διαφορά είναι ότι εγω δεν ολοκλήρωσα αλλά πάνω στα προκαταρκτικά ήρθαμε σε πολύ στενή επαφή ώστε ..αυτά εκεί κάτω να τρίβονται μεταξύ για αρκετή ώρα! Φοβάμαι για τον ίδιο λόγο και ανησυχώ πολύ! Νιώθω κάπως περίεργα τελευταία αλλά δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? ..Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια εμπειρία περνάω εγώ τώρα και είμαι εντελώς τρελαμένη! Η διαφορά είναι ότι εγω δεν ολοκλήρωσα αλλά πάνω στα προκαταρκτικά ήρθαμε σε πολύ στενή επαφή ώστε ..αυτά εκεί κάτω να τρίβονται μεταξύ για αρκετή ώρα! Φοβάμαι για τον ίδιο λόγο και ανησυχώ πολύ! Νιώθω κάπως περίεργα τελευταία αλλά δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? ..Ευχαριστώ!

 

Καλημερα γλυκια μου!

Εαν δεν υπηρξε διείσδυση,και δεν εκσπερματωσε στον κολπο,τοτε δεν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!Μην ανησυχεις!Εαν παλι,θεωρεις πως το αγχος σου δεν θα καταλαγιασει,ειτε σου πουμε εμεις κατι,ειτε οχι,τοτε κανε ενα τεστ,για να εισαι εσυ καλα και να σου φυγει η ιδεα απο το μυαλο!

Να προσεχετε παντα κοριτσι μου!Παντα να χρησιμοποιειτε προφυλακτικο.Δεν ειναι μονο η πιθανοτητα εγκυμοσυνης,αλλα και μεταφορα αφροδισιων νοσηματων!Να ενημερωνεστε συνεχεια κοπελα μου!

Να απολαμβανεται τον ερωτα και οχι να σας καταβαλλει ψυχολογικα!

Φιλικα,Μαρια....

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκια μου!

Εαν δεν υπηρξε διείσδυση,και δεν εκσπερματωσε στον κολπο,τοτε δεν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!Μην ανησυχεις!Εαν παλι,θεωρεις πως το αγχος σου δεν θα καταλαγιασει,ειτε σου πουμε εμεις κατι,ειτε οχι,τοτε κανε ενα τεστ,για να εισαι εσυ καλα και να σου φυγει η ιδεα απο το μυαλο!

Να προσεχετε παντα κοριτσι μου!Παντα να χρησιμοποιειτε προφυλακτικο.Δεν ειναι μονο η πιθανοτητα εγκυμοσυνης,αλλα και μεταφορα αφροδισιων νοσηματων!Να ενημερωνεστε συνεχεια κοπελα μου!

Να απολαμβανεται τον ερωτα και οχι να σας καταβαλλει ψυχολογικα!

Φιλικα,Μαρια....

 

 

Μαρία σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Έχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτα που λες αλλά εφόσον δεν έχω πάρει την απόφαση να ολοκληρώσω ακόμη και μένω στα προκαταρκτικά δεν θεώρησα απαραίτητο το προφυλακτικό! Άλλωστε ήταν και η πρώτη φορά που ήρθαμε σε τόσο στενή επαφή.

Υπήρξαν και αρκετά υγρά γι'αυτό μου έχει μπει τέτοια ιδέα στο μυαλό!

..και πάλι σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Καλή σου μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Μαρία σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Έχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτα που λες αλλά εφόσον δεν έχω πάρει την απόφαση να ολοκληρώσω ακόμη και μένω στα προκαταρκτικά δεν θεώρησα απαραίτητο το προφυλακτικό! Άλλωστε ήταν και η πρώτη φορά που ήρθαμε σε τόσο στενή επαφή.

Υπήρξαν και αρκετά υγρά γι'αυτό μου έχει μπει τέτοια ιδέα στο μυαλό!

..και πάλι σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Καλή σου μέρα..

 

Συγνωμη κοπελα μου,δεν καταλαβα πως ακομη δεν εχετε ολοκληρωμενες επαφες!

Βρεεεε,μην αγχωνεσαι λοιπον!

Τιποτα δεν εχει συμβει!

Προφανως αυτα που ''αισθανθηκες''ηταν δικα σου κολπικα υγρα!:D

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κοπελα μου,δεν καταλαβα πως ακομη δεν εχετε ολοκληρωμενες επαφες!

Βρεεεε,μην αγχωνεσαι λοιπον!

Τιποτα δεν εχει συμβει!

Προφανως αυτα που ''αισθανθηκες''ηταν δικα σου κολπικα υγρα!:D

 

 

Το κατάλαβα ότι ήταν δικά μου αλλά πως είμαστε σίγουρες ότι δεν μπλέχτηκαν και τα δικά του??

Χμ,έχει σημασία το γεγονός ότι δεν έχουμε ολοκληρωμένες επαφές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι και γω στην ιδια θεση με την Μary2410 απλα εμενα μου εμφανιστηκαν και κατι καφε υγρα ,σταγονες δηλ, γι κανα 2 μερες και μετα τιποτα και τωρα περιμενω την περιοδο μου. Δν πιστευω να ειναι κατι γιατι και γω δεν εχω οκληρωμενες σχεσεις και δεν υπηρχε εκσπερματωση,ουτε διεισδηση. Απλα μια τριβη με το ανδρικο μοριο στο πανω μερος καπου στην κλειτωριδα. Θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη σας παντως!!

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω στην ιδια θεση με την Μary2410 απλα εμενα μου εμφανιστηκαν και κατι καφε υγρα ,σταγονες δηλ, γι κανα 2 μερες και μετα τιποτα και τωρα περιμενω την περιοδο μου. Δν πιστευω να ειναι κατι γιατι και γω δεν εχω οκληρωμενες σχεσεις και δεν υπηρχε εκσπερματωση,ουτε διεισδηση. Απλα μια τριβη με το ανδρικο μοριο στο πανω μερος καπου στην κλειτωριδα. Θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη σας παντως!!

 

Ευχαριστω!!!

 

Ακριβως αυτο, να περιμενεις την περιοδο σου γιατι τιποτα δεν εχει συμβει που να πρεπει να σε αγχωνει και αυτο γιατι αν δεν υπαρξει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ διεισδηση δεν μπορει να υπαρξει και κυηση ;), οσο και μεγαλη να ειναι η τριβη με το ανδρικο μοριο.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Aααα...Ευχαριστω πολυ!..Να σαι καλα!...Απλα εκανα ενα μικρο λαθακι χτες!...Την 1η μερα απο τις 2-3 μερες με το καφε ειχα αρκετο που νομιζα οτι ειχα περιοδο...Τις επομενη ηταν σταγονες και την μεθεπομενη ηταν κατι ελαχιστο απ σταγονες!...Παλι δεν αλλαζει κατι σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Aααα...Ευχαριστω πολυ!..Να σαι καλα!...Απλα εκανα ενα μικρο λαθακι χτες!...Την 1η μερα απο τις 2-3 μερες με το καφε ειχα αρκετο που νομιζα οτι ειχα περιοδο...Τις επομενη ηταν σταγονες και την μεθεπομενη ηταν κατι ελαχιστο απ σταγονες!...Παλι δεν αλλαζει κατι σωστα;

 

Φυσικα και δεν αλλαζει τιποτα αν δεν εκανες κανενα λαθακι και με την τριβη ;).

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν αλλαζει τιποτα αν δεν εκανες κανενα λαθακι και με την τριβη ;).

 

Οχι εγινε ακριβως οτι περιεργαψα πιο πριν!...Απλη τριβη στο πανω μερος εκει καπου στην κλειτωριδα...Ουτε καν εξω απο την περιοχη της τρυπας...Και γω απ'οσο ξερω και ανοιχτα να ειναι τα χειλια αμα δεν υπαρχει διεισδηση δεν γινεται τιποτα...Ποσο μαλλον να μην υπηρχει καν τριβη στην περιοχη της τρυπας αλλα να ειναι πιο πανω....Απλα με μπερδεψαν αυτα τα καφε γι αυτες τις 2 μερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι εγινε ακριβως οτι περιεργαψα πιο πριν!...Απλη τριβη στο πανω μερος εκει καπου στην κλειτωριδα...Ουτε καν εξω απο την περιοχη της τρυπας...Και γω απ'οσο ξερω και ανοιχτα να ειναι τα χειλια αμα δεν υπαρχει διεισδηση δεν γινεται τιποτα...Ποσο μαλλον να μην υπηρχει καν τριβη στην περιοχη της τρυπας αλλα να ειναι πιο πανω....Απλα με μπερδεψαν αυτα τα καφε γι αυτες τις 2 μερες!

 

Χαριτολογωντας το ανεφερα περισσοτερο (το λαθακι με την τριβη), οποτε μην ανησυχεις καθολου. Προφανωσ αυτα τα καφε υγρα ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου σου η ακομα και καταλοιπα προηγουμενης περιοδου. Αν δεις οτι συνεχιζουν να ειναι διαφορετικα απο τις κοινες σου περιοδους απευθυνσου στον γυναικολογο σου, θα σου λυσει ολες σου τις αποριες...!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eimoun simera me tin kopela mou kai kaname erwta. oso kaname erota me profilaktiko pada tis ir8e orgasmos stamatisa ligo kai meta 3ana evala to peos mou sto edio tis kopelas mou kai espase to profilaktiko isa isa to kefali eixe bei to katalava amesos kai to evgala. eimai sigouros dn eixa teliosei ginete na minei eguos apo ta prospermatika ugra ? apadiste mou sas parakalw dn 8elw na ginw pateras :/ euxaristw gia tin katanoisi sas

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και ελπιζω να παρω μερικες απαντησεις γιατι θα σκασω!

Υπαρχει καποια κοπελα με πολυκυστικες ωοθηκες που να εμεινε εγκυος απο προσπερματικα υγρα?

Εχω πολυκυστικες και ο γιατρος μου ειπε οτι οχι μονο δεν ειναι ευκολο να μου συμβει κατι τετοιο αλλα και οτι οταν θα προσπαθω κανονικα μπορει να μου παρει ενα ή δυο χρονια για να τα καταφερω.:( Αλλα η αληθεια ειναι οτι εγω ευχομαι να μου συμβει.

Αν εχει τυχει σε καποια κοπελα με πολυκυστικες παρακαλω ας μου απαντησει.

Ευχαριστω πολυ!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας...

ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης...:confused:

λοιπον ειμαι 20 χρονων, με το αγορι μου εχουμε ολοκληρωμενη σχεση!!! Ενημερωνω πως εχω αστατο κυκλο!!! Λοιπον την προπερασμενη εβδομαδα το αγορι μου μπηκε για ενα με δυο λεπτα χωρις προφυλακτικο..και μετα βγηκε και δεν καναμε τιποτα αλλο!!! δεν τελειωσε ουτε εξω!!! Υπαρχει πιθανοτητα να εχω μεινει εγκυος?? εχω καθυστερηση 6 μερες τωρα, συμπτωματα εγκυμοσυνης δεν εχω αλλα φοβαμαι πολυ..ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...:cry: Την περασμενη εβδομαδα καναμε κανονικα ερωτα και μετα σκουπιστηκα και πανω στο χαρτι ειχα λιγο αιμα (μηπως να ανυσηχω??)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ksanhia!ετσι οπως τ λες δεν μου φαινεται οτι υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη...τουλαχιστον απο την συγκεκριμενη επαφη που αναφερεις..εγω θα σου προτεινα να πας ατον γιατρο σου...σε ποθα μερα του κυκλου σου εισαι??μηπως το αιμα συνδεεται με την ωορηξια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όντως έτσι όπως τα λες δεν νομίζω να είσαι έγκυος.... το μόνο που έχω είναι να σας δώσω μια συμβουλή!

Σίγουρα είναι σπάνιο να μείνεις έγκυος από προσπερματικά υγρά, συμβαίνει όμως και το ξέρω από 1η πείρα γιατί το έχω πάθει!!! Στην δική μου περίπτωση είχα ήδη παντρευτεί όμως, η εγκυμοσύνη ήταν δίδυμα (!) και ήταν παλλίνδρομη.

Γι' αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ κορίτσια!!!!!!!! :D

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kαλησπέρα σε όλη την παρέα!!!! ΠΑιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!!

Έχω σχέση με το αγόρι μ εδώ κ 8 ΜΗΝΕΣ περίπου!!!!

Κάθε φορά Π ερχόμαστε σε επαφή είναι ΧΩΡΊΣ προφύλαξη!!!!

Η τελευταία περίοδος μ ήταν στις 12 Σεπτεμβρίου.....ερχόμαστε σε επαφή

Κ όταν ήμουν αδιαθετη κ μετά σχεδόν καθημερινά...εφόσον λοιπόν

Μου τελειώσε η περίοδος μια βδομάδα μετά κ ως τώρα το στήθος μου έχει πρηστει κ έχει γίνει σχεδόν το διπλάσιο , σήμερα 10ης ΜΕΡΕΣ πριν μ έρθει περίοδος πάλι

Έβαλα θερμόμετρο και έχω 37.2 κ κάποια τσιμπηματακια στην δεξιά οωθηκη

...να σημειώσω ότι πάντα τελειώνe απ έξω....λέτε να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης η κάποια ορμονική διαταραχή?,,,

Link to comment
Share on other sites

kαλησπέρα σε όλη την παρέα!!!! ΠΑιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!!

Έχω σχέση με το αγόρι μ εδώ κ 8 ΜΗΝΕΣ περίπου!!!!

Κάθε φορά Π ερχόμαστε σε επαφή είναι ΧΩΡΊΣ προφύλαξη!!!!

Η τελευταία περίοδος μ ήταν στις 12 Σεπτεμβρίου.....ερχόμαστε σε επαφή

Κ όταν ήμουν αδιαθετη κ μετά σχεδόν καθημερινά...εφόσον λοιπόν

Μου τελειώσε η περίοδος μια βδομάδα μετά κ ως τώρα το στήθος μου έχει πρηστει κ έχει γίνει σχεδόν το διπλάσιο , σήμερα 10ης ΜΕΡΕΣ πριν μ έρθει περίοδος πάλι

Έβαλα θερμόμετρο και έχω 37.2 κ κάποια τσιμπηματακια στην δεξιά οωθηκη

...να σημειώσω ότι πάντα τελειώνe απ έξω....λέτε να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης η κάποια ορμονική διαταραχή?,,,

 

Η περιοδος του οκτωβριου τι εγινε...???

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

oxi einai noris akomi se deka meres kanonika alla egw exw 2 vdomades idi priximo....simera metrithika gia prwti fora k exw dekata....kai den ftanei ayto olo nustazw egw pou koimomoun 5-6 wres tin imera....pfffffffffff....einai dunaton na einai sumtwmata egkumosunis auta?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...