Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος στον Πειραιά


mpali

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ κοριτσια, αν επιτρεπετε ποσο περνει στις επισκεψεις και ειναι διαθεσιμη (χτυπα ξυλο) νυχτα και σ/κ? Που ειναι στον Πειραια?

Ευχαριστω

A ξεχασα να σου απαντησω σε αυτο .. παιρνει 50€ στην επίσκεψη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολους και ολες!

Ειμαι σε αναζητηση για παιδιατρο.

Αν καποιος-α γνωριζει καποιον καλο γιατρο στον Πειραια,

σας παρακαλω στειλτε μου το ονομα του σε προσωπικο μηνυμα για να μη θεωρηθει διαφημηση.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, και σας ευχομαι να σας ζησουν τα παιδακια σας!

__________________

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
Έχετε ακούσει για μια παιδιατρο Ντόκου Αυγουστίνα? Είναι καλή?

 

Είναι πολύ καλή και ανθρώπινη.

 

Είχα άλλο γιατρό στην κόρη μου τα πρώτα 2 χρόνια, αλλά σταμάτησα όταν γέννησα τον μικρό γιατί μου έπεφτε μακριά και δεν ήθελα διαγνώσεις από τηλεφώνου.

 

Η κα Ντόκου είναι πολύ καλή και μετριοπαθής, δηλαδή δεν σε αγχώνει χωρίς λόγο αλλά ούτε σε αφήνει να κοιμάσαι όταν πρέπει να τρέξεις. Την έχω ξυπνήσει στις 2 το βράδυ. Επιπλέον, είναι πολύ συζητήσιμη και αποδέχεται την ομοιοπαθητική (ο προηγούμενος παιδίατρος μου έλεγε τι βλακείες είναι αυτές και τέτοια).

 

Όσο για τα χρήματα, δεν έχει δεχθεί τίποτα, κόβει μόνο από το βιβλιάριο την απόδειξη της επίσκεψης και that's all. Αυτό σημειωτέον, είτε έρχεται στο σπίτι - αυτό κάνω - είτε πας στο ιατρείο της.

 

Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΊ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ?

eNortjKzUjI0NDE0slSyBlwwFWICzw,,63.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΊ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ?

eNortjKzUjI0NDE0slSyBlwwFWICzw,,63.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ξέρεις αυτό που ζητάς όμως είναι υποκειμενικό γιατι ο καθένας τον παιδιάτρο του τον έχει σαν εξαιρετικό εξαρτάται τι ακριβώς ζητάς εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

επειδή βλέπω ότι μένεις στο Κερατσίνι, και επειδή ο δικός μας παιδίατρος είναι εκεί μπορώ να στον συστήσω γιατί εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά να ξέρεις ότι δεν δίνει εύκολα φάρμακα κλπ. Και αυτό είναι κάτι που έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα.Λέγεται Νίκος Γκαμίλης. Αν θές σου στέλνω pm με το τηλέφωνό του και τη διεύθυνσή του.

Link to comment
Share on other sites

psaxno na einai nea neos se hlikia, etsi oste na mhn einai poli paliomoditikh. thelw kapoion pou na pigenh me tis kainourgies metodous. eimai apo amerikh kai exw mathi kapos diaforetika. elpizw na mhn akougetai kapos. apla kapoia pragmata pou lene h megalhterh se ilikia tous theoro ligo ipervolikous.apo prosopikh ebiria.

euxaristw poli

eNortjKzUjI0NDE0slSyBlwwFWICzw,,63.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα ψάχνω για μία φίλη μου που γεννάει σε λίγο έναν καλό παιδίατρο στον Πειραιά που να είναι υπέρ του θηλασμού κ να κάνει κ επισκέψεις κατ' οίκον...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αλλάξει τρεις παιδίατρους... καταλήξαμε στην κα Βλασσοπούλου (έχει ιατρείο κοντά στο Τζάνειο). Την έχω εδώ και 16 μήνες, τί να σου πω. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένη. Τυπική, ενδιαφέρεται εάν το παιδί είναι άρρωστο, έρχεται στο σπίτι βεβαίως όταν το μωρό είναι μικρό... Αν θες να σου δώσω τα στοιχεία της. Πρόκειται, πάντα, για υποκειμενική γνώμη... απλά επειδή λίγο "έχει καεί η γούνα μου" με τους 2 πρώτους που είχα, των οποίων τα ονόματα δεν θέλω να αναφέρω, την συγκεκριμένη, πλέον, μπορώ να την προτείνω...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχουμε ήδη αλλάξει έναν παιδίατρο και η κα Αυγουστίνα Ντόκου είναι η παιδίατρος μας εδώ και 1,5 έτος. Πολύ καλή, ανοιχτή να της μιλήσεις, θα ακούσει προσεκτικά αυτά που λες, δεν σε αγχώνει χωρίς λόγο μόνο και μόνο για να τρέχεις άδικα για εξετάσεις, δεν είναι υπέρ των άσκοπων επεμβάσεων και γενικά εξετάσεων, δέχεται εναλλακτικές θεραπείες (ομοιοπαθητική), έρχεται στο σπίτι και κυρίως δεν κοιτά μόνο την τσέπη σου.

 

Το ιατρείο της είναι στο Πασαλιμάνι, αν θες στείλε μου π.μ. για τα στοιχεία της.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

επειδή βλέπω ότι μένεις στο Κερατσίνι, και επειδή ο δικός μας παιδίατρος είναι εκεί μπορώ να στον συστήσω γιατί εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά να ξέρεις ότι δεν δίνει εύκολα φάρμακα κλπ. Και αυτό είναι κάτι που έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα.Λέγεται Νίκος Γκαμίλης. Αν θές σου στέλνω pm με το τηλέφωνό του και τη διεύθυνσή του.

 

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι αυτός είναι ο παιδίατρος που είχα μικρή. Είναι μεγάλος άνθρωπος ? Αν είναι αυτός, είναι απλώς ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον πατέρα του είχα γιατρο!!!αυτος πρέπει να είναι ο γιος δεν ήξερα πως έγινε και αυτος παιδίατροσ!Ο πατέρας ήταν όντως καταπληκτικός!!!

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Όποιος επισκέπτεται αυτήν την παιδίατρο ας μου γράψει παρακαλώ τη διεύθυνση και το τηλέφωνό της. Στο google μου βγάζει δύο διαφορετικά στοιχεία και δεν ξέρω ποιο ισχύει σήμερα. Επίσης, εργάζεται σε κάποιο νοσοκομείο;

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι αυτός είναι ο παιδίατρος που είχα μικρή. Είναι μεγάλος άνθρωπος ? Αν είναι αυτός, είναι απλώς ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ.

 

 

ναι ο μεγάλος είναι ο πατέρας και ναι είναι απλώς ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ. Έχω φίλους που τον είχαν παιδίατρο και έχει σώσει πολλά παιδάκια. Και ο γιός του όμως είναι εξαιρετικός και πάντα διαθέσιμος ότι ώρα και να τον πάρεις στο κινητό θα σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον πατέρα του είχα γιατρο!!!αυτος πρέπει να είναι ο γιος δεν ήξερα πως έγινε και αυτος παιδίατροσ!Ο πατέρας ήταν όντως καταπληκτικός!!!

 

ναι! πήγε σόι το βασιλειο! εξαιρετικοί και οι δύο!

Link to comment
Share on other sites

Οταν αναφέρεις στο Κερατσίνι το όνομα Γκαμίλης, όλοι ξέρουν ποιος είναι!!! Το ιατρείο του είναι σημείο αναφοράς. - Που μένεις? - Πιο πέρα απο του Γκαμίλη!

Link to comment
Share on other sites

Οταν αναφέρεις στο Κερατσίνι το όνομα Γκαμίλης, όλοι ξέρουν ποιος είναι!!! Το ιατρείο του είναι σημείο αναφοράς. - Που μένεις? - Πιο πέρα απο του Γκαμίλη!

 

και να σκεφτείς εγώ μένω νίκαια, αλλά έχω φίλους που μένουν κερατσίνι, και πραγματικά έχει τα περισσότερα παιδάκια, που οι γονείς τους είχαν παιδίατρο τον πατέρα Γκαμίλη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα να ρωτησω για την παιδιατρο που προαναφεθηκε την κυρια Μπαρμπουνακη,ειναι μεγαλη σε ηλικια;την βρισκετε στο τηλεφωνο σε καποια αναγκη;μου την συστησαν γιατι θελω να αλλαξω τη δικη μου γιατρο και επειδη με αυτην που εχω τωρα ειχαμε θεμα με το να την βρισκω ρωταω για την μπαρμπουνακη μην πεσω στα ιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ πάλι ήμουν τυχερή με τον παιδιάτρο μας. Τον έχουμε 4 χρόνια εμείς, η κουμπάρα δε 10 χρόνια, και σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου στην περιοχή (εγώ φανταστήτε είχα παιδίατρο τον πατέρα του). Λέγεται Γρύλλης και είναι στο Ρέντη. Είναι απίστευτος με τα παιδιά και πολύ πολύ ήρεμος και επεξηγηματικός. Τον βρίσκω σχεδόν πάντα στο τηλέφωνο και αν δεν απαντήσει με παίρνει πάντα μετά από λίγο. Κάνει επισκέψεις και στο σπίτι όταν απαιτείται και ειδικά όταν είναι ακόμα μικρούλια και βλέπει τα μωρά αμέσως με το βγαίνουν από το μαιευτήριο. Όπως επίσης υπέρμαχος του θηλασμού για όποια ενδιαφέρεται (και τι δε μου έλεγε για να μη σταματήσω το θηλασμό και να σταματήσω το ξένο, από τι μαλάξεις να κάνω στο στήθος μέχρι πως να βάζω το μωρό, τι για αντισώματα και αλλεργίες - απελπισία με είχε πιάσει που θα σταματούσα τον αποκλειστικό- ούτε η μαία μου δεν μου είχε πει τόσα). Ακόμα και όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου 2 μηνών για 1 εβδομάδα στο Παίδων ερχόταν σχεδόν κάθε ημέρα και τον έβλεπε και ενημερωνόταν από τους γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εμείς έχουμε την κα.Λυμπέρη,

είμαι πολύ ευχαριστημένη για την ώρα.Απαντάει πάντα στο τηλέφωνο και δείχνει να ενδιαφέρεται.Μας την σύστησε η κουνιάδα μου. Είναι επίσης και στο Παίδων . Το τηλ.της αν σε ενδιαφέρει είναι 210-4512468 και είναι κοντά στην πλατεία Τερψιθέας. Για την ώρα δεν έχω πάει στο ιατρείο γιατί αν θέλεις έρχεται σπίτι, και επειδή είναι μικρούλης ακόμη το αποφεύγω.

 

και εμεις την κ. Λυμπερη εχουμε εδω και 4 χρονια. Ειμαστε ευχαριστημενοι και επιπλεον κανει και ειδικοτητα στην αλλεργιολογια. Παντως καλοι παιδιατροι υπαρχουν αρκετοι, το θεμα ειναι πως το αντιλαμβανεται ο καθενας.

 

Την Μαρινα τη Λυμπερη εχουμε κι εμεις, μας την συστησε συγγενικο προσωπο κι εδω και 1 χρονο δεν την αλλαζουμε με τιποτα. Σκεφτητε πως μενουμε Ν.Ηρακλειο και πηγαινουμε καθε μηνα για τα εμβολια στον Πειραια.

 

 

κ μεις την εξαιρετικη κ.Λυμπερη εχουμε για παιδιατρο.

οποτε την εχω χρειαστει ειναι παντα διπλα μας

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γνωριζετε την παιδιατρο λυμπερη στο πειραια?θα ηθελα τη γνωμη σας για τη συγκεκριμενη.επισης ξερω οτι ειναι συμβεβλημενη με το ικα.αυτο τι σημαινει?η επισκεψη ειναι δωρεαν?στο εμβολια πληρωνεις κατι?αν το μωρο ειναι μικρο ερχεται σπιτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γνωριζετε την παιδιατρο λυμπερη στο πειραια?θα ηθελα τη γνωμη σας για τη συγκεκριμενη.επισης ξερω οτι ειναι συμβεβλημενη με το ικα.αυτο τι σημαινει?η επισκεψη ειναι δωρεαν?στο εμβολια πληρωνεις κατι?αν το μωρο ειναι μικρο ερχεται σπιτι?

 

 

ΦΟΒΕΡΗ,Ευγενικη νεα εξαιρετη.

Δεν ξερω για το ικα στο τεβε ηταν παντως ως τωρα.Με τον ΕΟΠΠΥ δεν θα ειναι.Οποτε και να την παρεις το σηκωνει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...