Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος στον Πειραιά


mpali

Recommended Posts

γνωριζετε την παιδιατρο λυμπερη στο πειραια?θα ηθελα τη γνωμη σας για τη συγκεκριμενη.επισης ξερω οτι ειναι συμβεβλημενη με το ικα.αυτο τι σημαινει?η επισκεψη ειναι δωρεαν?στο εμβολια πληρωνεις κατι?αν το μωρο ειναι μικρο ερχεται σπιτι?

 

Εμεις που έχουμε ικα πληρώνουμε κανονικά επισκέψη 50? και μας γράφει μονο τα φάρμακα και τα εμβόλια.

Φυσικά κ έρχεται σπίτι αν το μωρό είναι μικρουλι, σε μας εχει έρθει 2 φορες κ την περιμενουμε και 3η την αλλη βδομάδα για το προωρακι μας. Στο σπιτι παίρνει 60ε και είναι εξυπηρετικοτατη σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια εχει μηπως καποια το κινητο τηλ της παιδιατρου μαρινα λυμπερη στο πειραια?αν γινεται να μου το στειλει πμ..γιατι εχω το μικρο αρκετα αρρωστουλη ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που έχουμε ικα πληρώνουμε κανονικά επισκέψη 50? και μας γράφει μονο τα φάρμακα και τα εμβόλια.

Φυσικά κ έρχεται σπίτι αν το μωρό είναι μικρουλι, σε μας εχει έρθει 2 φορες κ την περιμενουμε και 3η την αλλη βδομάδα για το προωρακι μας. Στο σπιτι παίρνει 60ε και είναι εξυπηρετικοτατη σε όλα.

 

 

Εξηπηρετικοτατη γιατι τα παιρνει ισως?:rolleyes: και μενα του ικα ειναι κ δεν παιρνει δραχμη ελεος πια με τους γιατρους που τα παιρνουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

θα ήθελα την βοήθεια σας για το θέμα παιδιάτρου στον Πειραιά

αν κάποια κοπέλα μπορεί να με βοηθήσει και να μου πείτε γνώμες πολύ θα βοηθούσε γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη από την δικιά μου .

μου είπαν για την κα.Αλίνα **** αν ξέρει κάποια μαμά να μου πει ή αν θέλει να μου στείλει μήνυμα

 

ευχαριστώ όλες σας

εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

θα ήθελα την βοήθεια σας για το θέμα παιδιάτρου στον Πειραιά

αν κάποια κοπέλα μπορεί να με βοηθήσει και να μου πείτε γνώμες πολύ θα βοηθούσε γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη από την δικιά μου .

μου είπαν για την κα.Αλίνα **** αν ξέρει κάποια μαμά να μου πει ή αν θέλει να μου στείλει μήνυμα

 

ευχαριστώ όλες σας

εκ των προτέρων

 

Απλα Αψογη γιατρος και Αψογος Ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα Αψογη γιατρος και Αψογος Ανθρωπος.

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

πήγα την μικρή σήμερα και εμένα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση

την έχεις χρόνια??

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

πήγα την μικρή σήμερα και εμένα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση

την έχεις χρόνια??

 

2 Χρόνια και την εχουμε πρήξει πραγματικά αλλα η Αλίνα βράχος υπομονής

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια πολυ καλη παιδιατρος που ειναι παντα διαθεσιμη οτι ωρα και να ειναι ειναι η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΝΝΗ στον πειραια και δεν ειναι πολυ του φαρμακων ..

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Εξηπηρετικοτατη γιατι τα παιρνει ισως?:rolleyes: και μενα του ικα ειναι κ δεν παιρνει δραχμη ελεος πια με τους γιατρους που τα παιρνουν κανονικα

 

 

sporidio η Λυμπερη δεν ειναι παιδιατρος του ικα απλά συνταγογραφεί ηλεκτρόνικά για τον εοππυ . Δεχεται στο ιατρειο μονο γι αυτο κ πληρωνεις επίσκεψη . Η παιδιατρος στο ικα της περιοχης δεν δεχτηκε καν να δει ενα δερματικο που ειχε το μωρό μου λέγοντας μου να παω σε δερματολογο , το παιδι δίπλα κ ουτε μια ματια δεν καταδεχτηκε να ρίξει , μπορει να ηταν παιδική ασθενια αλλά εκεινη με παρεπεμψε σε δερματολογο ...

 

Ασε εχω δει κι αλλους που τα "παιρνουν" και δε σηκωνουν καν τηλεφωνο σε μια κρισιμη στιγμη που τους χρειάζεσαι ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

ψάχνω για μια καλή / καλό παιδίατρο στη περιοχή του Πειραιά.

έχετε να μου προτείνετε κάποιον?

 

Έχω ακούσει τα παρακάτω ονόματα

- Κωσταρέλλη - Τασσοπούλου

- Παπαλουκάς

 

μήμπως τους γνωρίζετε??

 

Σας ευχαριστώ : )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα σασ,θα ηθελα μια βοηθεια..μενω πειραια και ψαχνω ενα καλο παιδιατρο..εχω μεχρι στιγμησ αλλαξει 3 και ειμαι προσ αναζητηση τεταρτου...εχω ανχωθει γτ περιμενω κ αλλο ενα μωρακι..κ δεν θελω να τραβηξω τα ιδια.. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

mahoula,

 

Ποσο είναι το παιδάκι σου ?

Εμείς εδώ και 3 χρόνια εμπιστευόμαστε την κα Βλασσοπούλου Ελένη (το ιατρείο της είναι στο Πασαλιμάνι, κοντά στην Δροσοπηγή εάν γνωρίζεις).

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου δώσω το τηλέφωνο και την ακριβή δ.νση.

(αν και έχω την εντύπωση πως κάπου πρέπει να τα έχω ξαναγράψει αυτά...)

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ πάλι ήμουν τυχερή με τον παιδιάτρο μας. Τον έχουμε 4 χρόνια εμείς, η κουμπάρα δε 10 χρόνια, και σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου στην περιοχή (εγώ φανταστήτε είχα παιδίατρο τον πατέρα του). Λέγεται Γρύλλης και είναι στο Ρέντη. Είναι απίστευτος με τα παιδιά και πολύ πολύ ήρεμος και επεξηγηματικός. Τον βρίσκω σχεδόν πάντα στο τηλέφωνο και αν δεν απαντήσει με παίρνει πάντα μετά από λίγο. Κάνει επισκέψεις και στο σπίτι όταν απαιτείται και ειδικά όταν είναι ακόμα μικρούλια και βλέπει τα μωρά αμέσως με το βγαίνουν από το μαιευτήριο. Όπως επίσης υπέρμαχος του θηλασμού για όποια ενδιαφέρεται (και τι δε μου έλεγε για να μη σταματήσω το θηλασμό και να σταματήσω το ξένο, από τι μαλάξεις να κάνω στο στήθος μέχρι πως να βάζω το μωρό, τι για αντισώματα και αλλεργίες - απελπισία με είχε πιάσει που θα σταματούσα τον αποκλειστικό- ούτε η μαία μου δεν μου είχε πει τόσα). Ακόμα και όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου 2 μηνών για 1 εβδομάδα στο Παίδων ερχόταν σχεδόν κάθε ημέρα και τον έβλεπε και ενημερωνόταν από τους γιατρούς.

 

Είχαμε αρχικά παιδίατρο την κυρία λύρα, τώρα επισκεφτήκαμε για τρίτη φορά τον ΚΟ γρυλλη, φαίνεται όντως πολύ καλός άνθρωπος, καταρτισμένος επιστήμονας, πολύ γλυκός με το μωρό, μας κρατάει στο γραφείο του όσο θέλουμε, δεν μου φάνηκε και πολύ συζητήσιμος όμως σε μερικά θέματα όπως αυτό των εμβολίων, και δε μου άρεσε που μας πρότεινε το γιαούρτι της νούλακ! Επίσης μου είπε να θηλάζω πρωί βράδυ από τον έκτο μήνα και όσοι ξέρουμε από γαλουχήά ξέρουμε ότι δεν διατηρείται έτσι...έχω απογοητευτεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω με το θέμα του γιατρού.

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε αρχικά παιδίατρο την κυρία λύρα, τώρα επισκεφτήκαμε για τρίτη φορά τον ΚΟ γρυλλη, φαίνεται όντως πολύ καλός άνθρωπος, καταρτισμένος επιστήμονας, πολύ γλυκός με το μωρό, μας κρατάει στο γραφείο του όσο θέλουμε, δεν μου φάνηκε και πολύ συζητήσιμος όμως σε μερικά θέματα όπως αυτό των εμβολίων, και δε μου άρεσε που μας πρότεινε το γιαούρτι της νούλακ! Επίσης μου είπε να θηλάζω πρωί βράδυ από τον έκτο μήνα και όσοι ξέρουμε από γαλουχήά ξέρουμε ότι δεν διατηρείται έτσι...έχω απογοητευτεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω με το θέμα του γιατρού.

 

Θα μπορούσες να μου στείλεις σε πμ γιατί αλλάξατε την κ.****?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Είχαμε αρχικά παιδίατρο την κυρία λύρα, τώρα επισκεφτήκαμε για τρίτη φορά τον ΚΟ γρυλλη, φαίνεται όντως πολύ καλός άνθρωπος, καταρτισμένος επιστήμονας, πολύ γλυκός με το μωρό, μας κρατάει στο γραφείο του όσο θέλουμε, δεν μου φάνηκε και πολύ συζητήσιμος όμως σε μερικά θέματα όπως αυτό των εμβολίων, και δε μου άρεσε που μας πρότεινε το γιαούρτι της νούλακ! Επίσης μου είπε να θηλάζω πρωί βράδυ από τον έκτο μήνα και όσοι ξέρουμε από γαλουχήά ξέρουμε ότι δεν διατηρείται έτσι...έχω απογοητευτεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω με το θέμα του γιατρού.

 

Νarda θα μπορουσες να μου πεις και εμενα γιατι αλλαξες την κ. Λ....??? Σκεφτομαι και εγω να την αλλαξω και θελω να δω αν συμπιπτουν οι γνωμες μας...

Link to comment
Share on other sites

Νarda θα μπορουσες να μου πεις και εμενα γιατι αλλαξες την κ. Λ....??? Σκεφτομαι και εγω να την αλλαξω και θελω να δω αν συμπιπτουν οι γνωμες μας...

 

θα μπορουσες να μου πεις γιατι θελεις να την αλλαξεις σε πμ;

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και εγώ αλλά καμία από τις κοπέλες δεν επικοινώνησε μαζί μου με πμ !

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...

Κορίτσια Καλημέρα,

Η συζήτηση είναι λίγο παλαιότερη αλλά μπήκα προς αναζήτηση νέου παιδίατρου γιατί μετά τον ΕΟΠΥΥ αναγκάστηκα να αλλάξω την προηγούμενη και ακόμα ψάχνω... Ενδιαφέρομαι για τον κ. Παπαλουκά και την κα Τρικκά. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..ευχαριστώ πολύ!

Ήθελα μόνο να σχολιάσω και κάτι για την κα. Λυμπέρη. Είναι πραγματικά καλή (λίγο αγέλαστη και ακριβή) αλλά σηκώνει πάντα το τηλέφωνο και παίρνει πίσω. Είναι σωστή και αποδοτική. Όμως με το θηλασμό νομίζω ότι είναι λίγο ελαστική. Προτείνει εύκολα ξένο. Πέρασα δύσκολα με το θηλασμό και γνωρίζω. Δεν θα την έλεγα "ιδανική" για υποστήριξη σε αυτό το θέμα. Γενικώς προτείνει προιόντα αρκετά και φαρμακάκια..

Αν όμως έχεις μια συγκροτημένη λογική στο θέμα κρίνεις αναλόγως και πράττεις. Είναι πάντως συζητήσιμη αν τη ρωτήσεις μια εναλλακτική λύση αντί για φάρμακο και "εκεί" όταν τη χρειάζεσαι.

eNortjKzUjI0NDUxNlOyBlwwFXIC0Q,,99.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Κορίτσια Καλημέρα,

Η συζήτηση είναι λίγο παλαιότερη αλλά μπήκα προς αναζήτηση νέου παιδίατρου γιατί μετά τον ΕΟΠΥΥ αναγκάστηκα να αλλάξω την προηγούμενη και ακόμα ψάχνω... Ενδιαφέρομαι για τον κ. Παπαλουκά και την κα Τρικκά. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..ευχαριστώ πολύ!

.

 

 

πηγαμε την περασμενη βδομαδα στην κα Τρικκα. πολυ ψυχρη με το μωρο (6 μηνων), σα να εξεταζε αψυχο ον, ουτε μια γλυκια κουβεντα, ενα χαμογελο, τιποτα. και πολυ επιθετικη προς εμενα, με χαρακτηρισε επικινδυνη και ανευθυνη γιατι δε συμφωνουσε με οσα εχω πραξει σχετικα με τα εμβολια, την ομοιοπαθητικη και τις αλλεργιες του μωρου. το χειροτερο ομως ηταν οτι ενω εχουν δει κι αλλοι παιδιατροι το μωρο και δεν εχουν επεμβει στο πουλακι του και ενω της ειπα οταν κατευθυνθηκε εκει να μην το κατεβασει γιατι δεν το πειραζουμε, με αγνοησε επιδεικτικοτατα και εκανε αυτο που η ιδια ηθελε ματωνοντας το (και καταληξαμε να βαζουμε κρεμα με κορτιζονη και αντιβιωση τις επομενες 10 μερες οταν το ειπα σε αλλους γιατρους). κατα τ αλλα η εξεταση ηταν εξονυχιστικη και λεπτομερης και δεν μας χρεωσε επισκεψη με την ελπιδα οτι θα παρουμε στα σοβαρα οσα μας επισημανε.

Link to comment
Share on other sites

Στον Πειραιά, έχει ανοίξει εδώ και λίγους μήνες το ιατρείο της μία γιατρός νεότατη, συνεργάτιδα του Αγία Σοφία, με φρέσκιες γνώσεις και απίστευτη όρεξη, γλυκύτατη και...με το ωραιότερο εξεταστικό κρεβάτι που έχω δει ποτέ! Και, φυσικά, γνώστης και υποστηρίκτρια του θηλασμού, αν και δεν έχει δικά της παιδιά, ακόμη! Παπαεθυμίου Μαρία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...