Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Εμενα αφορμη για να κοψω ηταν τα ελκη στο στομαχι που βρηκε ο γιατρος και μου το απαγορεψε μαζι με τον καφε κι αλλα πολλα. Το οτι εκοψα τον καφε ηταν βασικο ωστε να μην κανω και τσιγαρο. Τα εκοψα ομως μαχαιρι, απο τη μια στιγμη στην αλλη. Τωρα εχει περασει 1,5 χρονος χωρις τσιγαρο, ωστοσο καφε πινω παντα φαγωμενη.

Α, και κατι πολυ περιεργο που συνεβει με το τσιγαρο ειναι οτι σαν το εκοψα, και μου μυριζε ασχημα, και μ'ενοχλουσαι, και δεν το ζηλεψα ποτε μεχρι τωρα, ισα ισα νιωθω σαν να μην καπνιζα ποτε.

 

Ολα μια ιδεα ειναι τελικα αρκει να το αποφασισουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω ......:wink::lol: το εκοψα μαχαιρι. Μετραω 3,5 χρονια ακαπνη και περηφανη.Και μου μυριζει ακομη και η ανασα καποιου που καπνισε πριν λιγο. Ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να μπει καποιος με αναμενο τσιγαρο στο γραφειο ή στο σπιτι μου.Ακομη και να το κρυψει, εγω θα το ΜΥΡΙΣΩ.Ευτυχως δηλαδη που δεν το αντεχω γιατι με τα ζορια που τραβαμε τον τελευταιο καιρο στην πατριδα μας, θα ηταν ευκολο να ....το ξαναβαλω στο στομα.

 

Αλλα αυτο που εχει σημασια και πρεπει να αναφερω εδω ειναι οτι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ. Ουτε νικοτινη μου ελειψε, ουτε πισσα. Το μονο που μου λειπει καμια φορα ειναι η ΚΙΝΗΣΗ του καπνισματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Εμενα αφορμη για να κοψω ηταν τα ελκη στο στομαχι που βρηκε ο γιατρος και μου το απαγορεψε μαζι με τον καφε κι αλλα πολλα. Το οτι εκοψα τον καφε ηταν βασικο ωστε να μην κανω και τσιγαρο. Τα εκοψα ομως μαχαιρι, απο τη μια στιγμη στην αλλη. Τωρα εχει περασει 1,5 χρονος χωρις τσιγαρο, ωστοσο καφε πινω παντα φαγωμενη.

Α, και κατι πολυ περιεργο που συνεβει με το τσιγαρο ειναι οτι σαν το εκοψα, και μου μυριζε ασχημα, και μ'ενοχλουσαι, και δεν το ζηλεψα ποτε μεχρι τωρα, ισα ισα νιωθω σαν να μην καπνιζα ποτε.

 

Ολα μια ιδεα ειναι τελικα αρκει να το αποφασισουμε.

 

Κι εγω ......:wink::lol: το εκοψα μαχαιρι. Μετραω 3,5 χρονια ακαπνη και περηφανη.Και μου μυριζει ακομη και η ανασα καποιου που καπνισε πριν λιγο. Ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να μπει καποιος με αναμενο τσιγαρο στο γραφειο ή στο σπιτι μου.Ακομη και να το κρυψει, εγω θα το ΜΥΡΙΣΩ.Ευτυχως δηλαδη που δεν το αντεχω γιατι με τα ζορια που τραβαμε τον τελευταιο καιρο στην πατριδα μας, θα ηταν ευκολο να ....το ξαναβαλω στο στομα.

 

Αλλα αυτο που εχει σημασια και πρεπει να αναφερω εδω ειναι οτι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ. Ουτε νικοτινη μου ελειψε, ουτε πισσα. Το μονο που μου λειπει καμια φορα ειναι η ΚΙΝΗΣΗ του καπνισματος.

 

μπράβο κορίτσια, τέτοια να ακούω !!!!!!

:-)

 

εγώ το πρωί πίνω κανονικά έναν ελληνικό καφέ και τον ευχαριστιέμαι ακόμα πιο πολύ.

Μου μυρίζει πιο όμορφα, διαφορετικά!!!!!

 

μαθαίνουν οι φίλοι πως το έκοψα και μου την δίνει πολύ που μερικοί μου λένε: "ε είναι νωρίς ακόμα, για να δεις, πολλοί το ξαναρχίζουν"

 

πες βρε άνθρωπε ένα συγχαρητήρια και μην φέρνεις την καταστροφή !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κορίτσια, τέτοια να ακούω !!!!!!

:-)

 

εγώ το πρωί πίνω κανονικά έναν ελληνικό καφέ και τον ευχαριστιέμαι ακόμα πιο πολύ.

Μου μυρίζει πιο όμορφα, διαφορετικά!!!!!

 

μαθαίνουν οι φίλοι πως το έκοψα και μου την δίνει πολύ που μερικοί μου λένε: "ε είναι νωρίς ακόμα, για να δεις, πολλοί το ξαναρχίζουν"

 

πες βρε άνθρωπε ένα συγχαρητήρια και μην φέρνεις την καταστροφή !!!!!!!!!!!!

 

Μα, γι αυτο σου τα λεμε. Ειμαστε ζωντανες αποδειξεις επιτυχιας και φυσικα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. Απολαυσε το καφεδακι σου και χωρις τσιγαρο ειναι καλυτερο. Οι αλλοι.....ζηλευουν γιατι εισαι πιο δυνατη απο κεινους. Αντε ...στην υγεια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα, γι αυτο σου τα λεμε. Ειμαστε ζωντανες αποδειξεις επιτυχιας και φυσικα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. Απολαυσε το καφεδακι σου και χωρις τσιγαρο ειναι καλυτερο. Οι αλλοι.....ζηλευουν γιατι εισαι πιο δυνατη απο κεινους. Αντε ...στην υγεια μας!!!

 

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ

Ευχαριστώωωωωωωωωωωω

 

:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kάπνιζα κι εγώ αλλά όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος το έκοψα μαχαίρι!!! Δεν θα διακινδύνευα την εγκυμοσύνη μου και όταν έμαθα ότι κυοφορούσα δίδυμα χάρηκα πολύ γι αυτή μου την απόφαση. Όλα στο μυαλό είναι. Αν το πάρεις απόφαση , μπορεις να το κόψεις. Δεν μπορείς να παίζεις με την υγίεια των παιδιών σου! Συμφωνεις? ;) Εξάλλου τι σου προσφέρει το κάπνισμα? Σου καταστρέφει και τη δική σου υγιεία.

Link to comment
Share on other sites

Kάπνιζα κι εγώ αλλά όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος το έκοψα μαχαίρι!!! Δεν θα διακινδύνευα την εγκυμοσύνη μου και όταν έμαθα ότι κυοφορούσα δίδυμα χάρηκα πολύ γι αυτή μου την απόφαση. Όλα στο μυαλό είναι. Αν το πάρεις απόφαση , μπορεις να το κόψεις. Δεν μπορείς να παίζεις με την υγίεια των παιδιών σου! Συμφωνεις? ;) Εξάλλου τι σου προσφέρει το κάπνισμα? Σου καταστρέφει και τη δική σου υγιεία.

 

Αυτό λέμε πάρα πολλές γυναίκες, γιατί το ξεκινήσαμε μετά τα παιδιά ήταν απίστευτη ευκαιρία. Όμως έχω καταλάβει ότι άλλο είναι να θέλεις να το κόψεις, οπότε το κάνεις και τέλος και άλλο να περιμένεις να τελειώσει ο θηλασμός πως και πως για να ξαναρχίσεις το τσιγάρο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι πως τα πας ??

το κατάφερες να το κόψεις??

το ελλάτωσες???

 

σε αυτό που λες για τον θηλασμό δυστηχώς ξέρω κοπέλες που καπνίζουν τουλάχιστον 2 πακέτα ενώ θηλάζουν.. απλά όταν ρώτησα αν σκέφτονται ότι κάνουν κακό στο παιδί τους μου απάντησαν η γιατρός είπε να μην καπνίσω ένα τέταρτο πριν το θηλασμό..

τι να πω..

 

υπομονή και καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι πως τα πας ??

το κατάφερες να το κόψεις??

το ελλάτωσες???

 

σε αυτό που λες για τον θηλασμό δυστηχώς ξέρω κοπέλες που καπνίζουν τουλάχιστον 2 πακέτα ενώ θηλάζουν.. απλά όταν ρώτησα αν σκέφτονται ότι κάνουν κακό στο παιδί τους μου απάντησαν η γιατρός είπε να μην καπνίσω ένα τέταρτο πριν το θηλασμό..

τι να πω..

 

υπομονή και καλό κουράγιο

 

Αν ρωτάς εμένα :-)

ναι

είμαι στην 24η μέρα

ούτε τζούρα

και είμαι πολύ χαρούμενη

 

παρόλο που όλο αυτό τον καιρό έχουν γίνει διάφορα "δύσκολα"

εγώ βράχος...

 

το έχω ρίξει στο τρέξιμο..

αντί να πάρω 5-6 κιλά που σίγουρα θα τα είχα πάρει..

έχω πάρει 2 !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα :-)

ναι

είμαι στην 24η μέρα

ούτε τζούρα

και είμαι πολύ χαρούμενη

 

παρόλο που όλο αυτό τον καιρό έχουν γίνει διάφορα "δύσκολα"

εγώ βράχος...

 

το έχω ρίξει στο τρέξιμο..

αντί να πάρω 5-6 κιλά που σίγουρα θα τα είχα πάρει..

έχω πάρει 2 !!!!!!!!

 

εσένα εσένα ρωτάω,,

μπράβο σου !!!

έτσι σε θέλω ηθικόν ακμαιότατον!!!

ο πρώτος μήνας είναι δύσκολος και κοντεύεις να τον βγάλεις μπράβο!! :):):):wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσένα εσένα ρωτάω,,

μπράβο σου !!!

έτσι σε θέλω ηθικόν ακμαιότατον!!!

ο πρώτος μήνας είναι δύσκολος και κοντεύεις να τον βγάλεις μπράβο!! :):):):wink::wink::wink:

 

Ευχαριστώ να είσαι καλά !

ναι ανυπομονώ να αρχίσω να μετράω τον 2ο !!!!!!!!!!!!!!!!

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να είσαι καλά !

ναι ανυπομονώ να αρχίσω να μετράω τον 2ο !!!!!!!!!!!!!!!!

 

:-)

 

Σήμερα είναι η 30η μέρα.

Δεν νομίζω να μετράω μήνες ή χρόνια..

μου αρέσει να μετράω μέρες

ανυπομονώ να φτάσω τις 41254542235 !!!!!!!

:lol:

 

Σας ευχαριστώ όλες !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κορίτσια, τέτοια να ακούω !!!!!!

:-)

 

εγώ το πρωί πίνω κανονικά έναν ελληνικό καφέ και τον ευχαριστιέμαι ακόμα πιο πολύ.

Μου μυρίζει πιο όμορφα, διαφορετικά!!!!!

 

μαθαίνουν οι φίλοι πως το έκοψα και μου την δίνει πολύ που μερικοί μου λένε: "ε είναι νωρίς ακόμα, για να δεις, πολλοί το ξαναρχίζουν"

 

πες βρε άνθρωπε ένα συγχαρητήρια και μην φέρνεις την καταστροφή !!!!!!!!!!!!

 

Μπαμπουράκι Κοπελα μου ΜΠΡΑΒΟ....

Οσο για τους φιλους που λες,συγνωμη αλλα ΔΕΝ ειναι φιλοι!Και μενα μου την δινει να το ακουω αυτο!"Κατσε να γεννησεις και σταματησεις τον θηλασμο,θα το αρχισεις παλι"...Ελεος...Δηλαδη γιατι να μας βαζουν σε αυτη τη διαδικασια!

Αυτοι που το λενε ομως αγαπητο Μπαμπουράκι μηπως καπνιζουν οι ιδιοι και το λενε γιατι ζηλευουν εσενα που βρηκες τα κοτσια και το εκοψες?Διοτι εγω απο τα μονα ατομα που ακουσα το μπραβο ηταν απο τις κολλητες,τον αντρα μου και τους γονεις μου που ΔΕΝ καπνιζουν!Τυχαιο????Δε νομιζωωωωωωωω........GO GO GIRL!!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπαμπουράκι Κοπελα μου ΜΠΡΑΒΟ....

Οσο για τους φιλους που λες,συγνωμη αλλα ΔΕΝ ειναι φιλοι!Και μενα μου την δινει να το ακουω αυτο!"Κατσε να γεννησεις και σταματησεις τον θηλασμο,θα το αρχισεις παλι"...Ελεος...Δηλαδη γιατι να μας βαζουν σε αυτη τη διαδικασια!

Αυτοι που το λενε ομως αγαπητο Μπαμπουράκι μηπως καπνιζουν οι ιδιοι και το λενε γιατι ζηλευουν εσενα που βρηκες τα κοτσια και το εκοψες?Διοτι εγω απο τα μονα ατομα που ακουσα το μπραβο ηταν απο τις κολλητες,τον αντρα μου και τους γονεις μου που ΔΕΝ καπνιζουν!Τυχαιο????Δε νομιζωωωωωωωω........GO GO GIRL!!

 

Mπράβο μπαμπουράκι..

συμφωνώ μαρία σε όσα λες.. και εγώ όταν το εκοψα είχα μια φίλη που μου έλεγε ε και τι πειράζει που εισαι εγκυος να κάνεις κανα τσιγαράκι:shock:

εννοείτε δεν της ξαναμίληα διότι η συγκεκριμένη εκανε πακέτα όσο ήταν εγκυος..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η 30η μέρα.

Δεν νομίζω να μετράω μήνες ή χρόνια..

μου αρέσει να μετράω μέρες

ανυπομονώ να φτάσω τις 41254542235 !!!!!!!

:lol:

 

Σας ευχαριστώ όλες !!!!!!!

 

Στην αρχη μετρουσα κι εγω γιατι δεν πιστευω οτι θα το εκοβα. Καθε μερα ομως που προσθετα στο λογαριασμο, με εφερνε πιο κοντα στην αποδοχη οτι πλεον ανηκω στις ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ. Τωρα πια ανηκω στις ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ!!!

Μπραβο Μπαμπουρακι. ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας, εγώ και ειδικά ο σύζυγος ήμαστε καπνιστές. Εγώ εδώ και κάμποσους μήνες, αρκούμαι στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, ο δε σύζυγος δεν τα κατάφερε και συνεχίζει μανιωδώς το κάπνισμα. Επειδή όμως συνειδητά πλέον θέλει να το κόψει, κάναμε μία σκέψη για βελονισμό. Έχετε ακούσει, μήπως κάποια έχει γνωστό, φίλο, συγγενή που να επέλεξε αυτή τη μέθοδο και να τα κατάφερε;

Θα ήμουν υπόχρεη για οποιαδήποτε πληροφορία, ευχαριστώ πολύ.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη μου, ο πιο αποτελεσματικος τροπος ειναι να συνειδητοποιησεις εσυ και οποιος αλλος σκεφτεται να κοψει το καπνισμα, οτι το τσιγαρο ειναι μια βλακωδης κακη συνηθεια που μας παρεχει προσωρινη ευχαριστηση και μακροχρονια ζημια.

Αποφαση χρειαζεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://thepreppersite.com/uploads/Allen_Carr-Easy_Way_To_Stop_Smoking.pdf

 

 

Εδώ μου το πρότειναν αυτό το βιβλίο αφού είχα ξεκινήσει την προσπάθειά μου να το κόψω αλλά με βοήθησε πραγματικά πολύ !!!!!!!

 

Κοπέλες εμένα με βοήθησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο για αρχή.. μετά αφού σταδιακά μείωνα κ την νικοτίνη δεν χρειαζόμουν ούτε αυτό. Το αγόρασα από το http://www.lavacigarettes.com

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους!!!

Είμαι στην 110η μέρα (ακόμα μετράω αλλά με το ζόρι.. έπρεπε να κοιτάξω για να δω σε ποια μέρα είμαι !!! :-) ) και όλα πάνε καλά, μόλις έκλεισα τους 3 σε ένα φαγοπότι το σκέφτηκα αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να γυρίσω πίσω!

 

 

Στην αρχη μετρουσα κι εγω γιατι δεν πιστευω οτι θα το εκοβα. Καθε μερα ομως που προσθετα στο λογαριασμο, με εφερνε πιο κοντα στην αποδοχη οτι πλεον ανηκω στις ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ. Τωρα πια ανηκω στις ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ!!!

Μπραβο Μπαμπουρακι. ΜΠΡΑΒΟ!!!!

 

Ευχαριστώ, επίσης ΕΠΙΣΗΣ !!!!!!!!

 

Καλησπέρα σας, εγώ και ειδικά ο σύζυγος ήμαστε καπνιστές. Εγώ εδώ και κάμποσους μήνες, αρκούμαι στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, ο δε σύζυγος δεν τα κατάφερε και συνεχίζει μανιωδώς το κάπνισμα. Επειδή όμως συνειδητά πλέον θέλει να το κόψει, κάναμε μία σκέψη για βελονισμό. Έχετε ακούσει, μήπως κάποια έχει γνωστό, φίλο, συγγενή που να επέλεξε αυτή τη μέθοδο και να τα κατάφερε;

Θα ήμουν υπόχρεη για οποιαδήποτε πληροφορία, ευχαριστώ πολύ.

 

Για βελονισμό δεν ξέρω, για το ηλεκτρονικό τσιγάρο όμως διάβασα τα χειρότερα (γενικά μου αρέσει να διαβάζω για το κάπνισμα, να μαθαίνω συνέχεια) είναι πολύ νωρίς για να ξέρουν τα μακροχρόνια αποτελέσματα και μια συγκεκριμένη έρευνα έλεγε ότι ίσως είναι πιο επικύνδινο το ηλεκτρονικό για τοπικό και άμεσο καρκίνο. Όταν λέω τοπικό εννοώ στόματος, οισοφάγου, γλώσσας κλπ.

Αν θέλεις ψάξτο λίγο, καμιά φορά πάμε για το καλό και ....

το βιβλίο του αλεν καρ ίσως σας βοηθήσει !

 

Καλη μου, ο πιο αποτελεσματικος τροπος ειναι να συνειδητοποιησεις εσυ και οποιος αλλος σκεφτεται να κοψει το καπνισμα, οτι το τσιγαρο ειναι μια βλακωδης κακη συνηθεια που μας παρεχει προσωρινη ευχαριστηση και μακροχρονια ζημια.

Αποφαση χρειαζεται!!!!

 

Δεν προσφέρει απολύτως καμία ευχαρίστηση. Απλά καταπραύνει την ανάγκη για νικοτίνη ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ. Είμαστε όλοι θύματα της χρόνιας πλυσης εγκεφάλου. Η εικόνα κάποιου που καπνίζει και παρουσιάζεται σεξυ ή ανακουφισμένος μας την έχουν "περάσει" με 1000 τρόπους άπειρες φορές.

 

Κοπέλες εμένα με βοήθησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο για αρχή.. μετά αφού σταδιακά μείωνα κ την νικοτίνη δεν χρειαζόμουν ούτε αυτό. Το αγόρασα από το http://www.lavacigarettes.com

 

Μακριά, ευτυχώς το έκοψες γιατί πολλοί απλά αντικαθιστούν το τσιγάρο με το ηλεκτρονικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!!!!

Μπραβο Μπαμπουράκι!!!!!Τα καταφερνεις πολυ πολυ καλα!!!Και ετσι να συνεχισεις!!!!

Εγω το σκεφτομαι καμια φορα!Αλλα μεχρι εκει!Με ενοχλει πλεον αφανταστα!

Ευχομαι να περασει ο χρονος και να μην το ξαναβαλω στο στομα μου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!!!!

Μπραβο Μπαμπουράκι!!!!!Τα καταφερνεις πολυ πολυ καλα!!!Και ετσι να συνεχισεις!!!!

Εγω το σκεφτομαι καμια φορα!Αλλα μεχρι εκει!Με ενοχλει πλεον αφανταστα!

Ευχομαι να περασει ο χρονος και να μην το ξαναβαλω στο στομα μου!

 

Συγχαρητήρια, μην αγχώνεσαι που το σκέφτεσαι και εγώ καμιά φορά...

 

Δεν έχει καμια σημασία, εγώ ας πούμε πιο πολλές φορές το σκέφτομαι αρνητικά ;)

 

άσε που αν κάναμε όλες τις σκέψεις μας πραγματικότητα θα είχαμε πολύ πιο σοβαρά προβλήματα να ασχοληθούμε !!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα!εγω ξεκινησα το καπνισμα στα 16....χαλια....και καπνιζα μεχρι τα 25 συνεχομενα ωσπου μια μερα ερχεται ο αδερφος μου και μου λεει να παμε για τρεξιμο!!βαριομουν αλλα πηγα και εφαγα σκονη...δεν μπορουσα να αναπνευσω ολη τη μερα!την επομενη μερα ξαναπαμε....τα ιδια!σε 3 μερες εκοψα τελειως το τσιγαρο για 3 ολοκληρα χρονια..μου εμεινε βεβαια το τρεξιμο,που το ειχα παραμελησει λογω τσιγαρου(προτιμουσα δραστηριοτητες πιο ηπιες για τη καρδια).και κανω τη @#$%$$@@#@$ και το πασχα του 2011 παιρνω ενα τσιγαρο για χαβαλε απο τη παρεα καθως ψηναμε το αρνακι...και ηταν σαν να μην περασε μια μερα....για ποτε το ξαναρχισα ουτε που το καταλαβα...στην αρχη ενα στο καφε(οχι καθε μερα),μετα μια τρακα στο ποτο...και καταλαβαινετε πωσ παει το πραγμα!!!!

ευτυχως επειδη ειχαμε πει να βαλουμε μπρος για παιδι το ξαναεκοψα το καλοκαιρι που μας περασε γιατι δεν ηθελα να νιωθω τυψεις....και τα καταφερα!

συμβουλη λοιπον,οσοι καταφερνετε να κοψετε το τσιγαρο ,οσα χρονια κιαν περασουν μην το ξαναβαλετε στο στομα σας ουτε για πλακα!!!!!!!ειναι απιστευτο το πως αναζητα ο εγκεφαλος τον εθισμο!!!!εγω την επαθα μια φορα και μου εγινε μαθημα....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!εγω ξεκινησα το καπνισμα στα 16....χαλια....και καπνιζα μεχρι τα 25 συνεχομενα ωσπου μια μερα ερχεται ο αδερφος μου και μου λεει να παμε για τρεξιμο!!βαριομουν αλλα πηγα και εφαγα σκονη...δεν μπορουσα να αναπνευσω ολη τη μερα!την επομενη μερα ξαναπαμε....τα ιδια!σε 3 μερες εκοψα τελειως το τσιγαρο για 3 ολοκληρα χρονια..μου εμεινε βεβαια το τρεξιμο,που το ειχα παραμελησει λογω τσιγαρου(προτιμουσα δραστηριοτητες πιο ηπιες για τη καρδια).και κανω τη @#$%$$@@#@$ και το πασχα του 2011 παιρνω ενα τσιγαρο για χαβαλε απο τη παρεα καθως ψηναμε το αρνακι...και ηταν σαν να μην περασε μια μερα....για ποτε το ξαναρχισα ουτε που το καταλαβα...στην αρχη ενα στο καφε(οχι καθε μερα),μετα μια τρακα στο ποτο...και καταλαβαινετε πωσ παει το πραγμα!!!!

ευτυχως επειδη ειχαμε πει να βαλουμε μπρος για παιδι το ξαναεκοψα το καλοκαιρι που μας περασε γιατι δεν ηθελα να νιωθω τυψεις....και τα καταφερα!

συμβουλη λοιπον,οσοι καταφερνετε να κοψετε το τσιγαρο ,οσα χρονια κιαν περασουν μην το ξαναβαλετε στο στομα σας ουτε για πλακα!!!!!!!ειναι απιστευτο το πως αναζητα ο εγκεφαλος τον εθισμο!!!!εγω την επαθα μια φορα και μου εγινε μαθημα....

 

ευτυχώς το ξαναέκοψες!

 

εγώ 4,5 μήνες τώρα χωρίς..

εχτές το βράδυ είδα ότι κάπνιζα στον ύπνο μου και τρελάθηκα από την στεναχώρια!

ευτυχώς ήταν όνειρο !

 

ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΖΟΥΡΑ ας το πάρουμε απόφαση !!! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια βοηθήστε με και μένα να το κόψω, χαζομάρα μου γιατί το άρχισα στα 29 μου και τώρα καπνίζω 10 χρόνια σχεδόν με διακοπές στις εγκυμοσύνες και θηλασμούς. Τον τελευταίο χρόνο φτάνω το πακέτο τη μέρα, η μεγάλη μου κόρη φωνάζει συνέχεια και εγώ νιώθω τύψεις απέναντί της ενώ συγχρόνως με πιάνουν και φοβίες μην πάθω τίποτα από το τσιγάρο και αφήσω τα παιδιά μου μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...