Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

ΣΕΒΟΥΛΑ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διάβασε το λινκ που μας έδωσε η Μαριλίνα. http://www.skeftomai.gr/kapnisma/

Πιθανολογώ ότι είναι όλα όσα ήθελε να μου πει η Ελλεμφριεμ τόσο καιρό και έδινε λινκ, αλλά τα αγγλικά μου είναι χαμηλού επιπέδου και δεν το επιχειρούσα...

Ο τύπος αναφέρεται σε συγγραφείς που συστήνει και η Ελλεμφριεμ, αλλά τα λέει με δικό του τρόπο, ελληνικά και λιανά....

Το τελευταίο μου τσιγάρο το έσβησα 6:30 μ.μ.

Το λέω σε σας, γιατί δε νοιώθω ακόμη αρκετά δυνατή:

Εγώ μ΄αυτή τη μ......α τελείωσα.

Σεβούλα, έλα κοντά. Θα μου είναι πολύ πιο ευχάριστο....σε παρακαλώ!!!

 

Ρε συ Ελλη σου χρωσταω ενα μεγαλο συγνωμη. Βαριεμαι να κατσω να το μεταφρασωωωωωω και να σκεφτεις οτι κανω και αυτη την δουλεια παρτ ταιμ ετσι?......ειχα 3εκινησει και τα παρατησα. Βασικα ηταν να συνεργαστω με το σαιτ του Τζοελ και με τον ιδιο για να το μεταφρασουμε ολο Ελληνικα.....και φυσικα τα παρατησα.........:| ΔΕΝ λεω 3ανα οτι 8α προσπα8ησω......8α πω ψεματα........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χα χα! Σας τσακωσα φιλεναδες! Κι εγω που νομιζα οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για το οτι θα απαγορευεται το καπνισμα εξω και ηθελα να πω τον πονο μου...! Καλα μη βαρατε! Μαλλον εδω μαζευτηκαν τα φουγαρα ε?:mrgreen:

Εγω κοριτσια καπνιζω 3-4 τσιγαρα ημερησιως, και μολις χειμωνιασει με βλεπω να τα ελαττωνω γιατι θα εχει πολυ κρυο στο μπαλκονι!!!

Βγαιναμε με τον αντρα μου μια φορα το μηνα να ξεφυγουμε λιγο απο την καθημερινοτητα, να πιουμε τις μπυρες μας, να ακουσουμε τις ροκιες μας, να νιωσουμε ζευγαρι βρε παιδια! Πειτε μου τωρα εσεις, ειναι δυνατον να παω σε ροκ κλαμπ και να βγαινω εξω για τσιγαρο? Ελεος! Τι ρατσισμος ειναι αυτος?:evil:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

-

Χα χα! Σας τσακωσα φιλεναδες! -.............................................................

Πειτε μου τωρα εσεις, ειναι δυνατον να παω σε ροκ κλαμπ και να βγαινω εξω για τσιγαρο? Ελεος! Τι ρατσισμος ειναι αυτος?

 

Γεια σου Tara και απο εδω. Τελικα οπου και να παμε παλι εμεις και εμεις βρισκομαστε. Xexexexe

Να σου απαντησω στην ερωτηση! Δε λεει ρε κοριτσι. Πας να εκτονωθεις και για να ευχαριστηθεις το ποτακι σου οταν εισαι καπνιστρια, θελεις να καπνισεις.Αν πρεπει να αφησεις μεσα το ποτο και την παρεα για να βγεις εξω να καπνισεις, ε, καλυτερα οργανωσε ενα "πυλωτη παρτυ" στην οικοδομη σου και παρτε τα ποτακια σας, τα τασακια σας και φουμαρετε με την ησυχια σας ρε γμτ.

Ισως μας κακοφαινεται γιατι αλλιως ειχαμε συνηθισει τοσα χρονια.

Παντως σας μετρο εμενα, που πλεον ανηκω στην κατηγορια των πρωην καπνιστων, με βολευει γιατι δεν σας λεω ψεμματα, με ενοχλει αφανταστα ο καπνος. Και υποφερει ο αντρουλης μου που τον "διωχνω" OUT!!!!

Link to comment
Share on other sites

να γράψεις νεότερα.

πόσα είπαμε ότι καπνίζεις τη μέρα;

μπράβο και μόνο που το σκέφτεσαι να το ελαττώσεις!

 

 

Γύρω στα 10 στριφτά.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Επ, επ, εεεεεεεεεεεεεεεεεεπππππ, τώρα το είδα! το Αερικό είναι Ηλιουπολίτισσα!

Me too, darling!:D:p:mrgreen::cool:

 

Είμαστε πολλές τελικά :lol: θα κοιτάω καλά καλά τις μανούλες στις παιδικές χαρές που πάμε :lol:

 

Λοιπόν... ξυπνησα πήγα έπλυνα δόντια, καλημέρισα το μωρό μου (είχε σηκωθεί νωρίτερα με το μπαμπά του και έπινε το γάλα του) έκατσα μαζί της να πιει το γάλα της, πήρα την αντιβίωσή μου, έφαγα ένα τοστ, έπαιξα με τη μικρή και μετά πήγα και εφτιαξα καφέ και έκανα ΕΝΑ τσιγάρο... Ωραία ήταν :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως φανατική καπνίστρια, το έκοψα από την εγκυμοσύνη. Με νύχια και με δόντια προσπαθώ να μην καπνίσω αυτό το ένα τσιγάρο!!! Πίνω καφέ χωρίς να το επιθυμώ και είμαι καθαρή, υγιείς και περήφανη με τον εαυτό μου. Αγκαλιάζω το παιδάκι μου όποτε θέλω και δεν θέτω την υγεία του σε κίνδυνο.

Σας εύχομαι να το κόψετε κι εσείς, ξέρετε ότι είναι δύσκολο αλλά αξίζει όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Για χάρη του παιδιού μου, ετσι λεω

Link to comment
Share on other sites

sevoula κάνεις στριφτά;

 

πριν από λίγο έκανα το 4ο

 

για μένα είναι σημαντικό να αποσυνδέσω τη συνήθεια με συγκεκριμένες δραστηριότητες όπως π.χ. ο πρωινός καφές, το φαγητό κ.τ.λ.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Σας τσακωσα φιλεναδες! Κι εγω που νομιζα οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για το οτι θα απαγορευεται το καπνισμα εξω και ηθελα να πω τον πονο μου...! Καλα μη βαρατε! Μαλλον εδω μαζευτηκαν τα φουγαρα ε?:mrgreen:

Εγω κοριτσια καπνιζω 3-4 τσιγαρα ημερησιως, και μολις χειμωνιασει με βλεπω να τα ελαττωνω γιατι θα εχει πολυ κρυο στο μπαλκονι!!!

Βγαιναμε με τον αντρα μου μια φορα το μηνα να ξεφυγουμε λιγο απο την καθημερινοτητα, να πιουμε τις μπυρες μας, να ακουσουμε τις ροκιες μας, να νιωσουμε ζευγαρι βρε παιδια! Πειτε μου τωρα εσεις, ειναι δυνατον να παω σε ροκ κλαμπ και να βγαινω εξω για τσιγαρο? Ελεος! Τι ρατσισμος ειναι αυτος?:evil:

κ γω που ακουω λαικα(τερζης,γονιδης,παολα κτλ...)πως θα παω στα μπουζουκια να ακουσω το πονεμενο τραγουδι κ να μην καπνιζω;;;;;;;δεν γινονται αυτα βρε παιδια.....

yV3Pp3.png

 

7xz6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Καιρό είχα να μπώ σε αυτό το θέμα (γιατί άραγε :roll:)

Μπράβο σου elli v που το παλέυεις ακόμα.

Εγώ τα έχω παρατήσει εντελώς. Είχα ένα άλλο στόχο να χάσω κιλά, κι αφού τα έχασα, (2 ολόκληρα το σύνολο, τι να λέμε άλλος άνθρωπος!! χιχιχι) και τα ξαναπήρα :shock:, εδώ είμαι πάλι και υπέρβαρη και καπνίστρια. Ελπίζω πριν το καινούργιο έτος να έχω καταφέρει να γράψω κάτι για τη δύσκολη προσπάθεια διακοπής του καπνίσματος.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι τώρα 7... προβλέπονται άλλα δύο...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζεσαι μικρή μου!

εγώ δεν ξέρω πόσα έκανα. βγήκαμε έξω και ξεχάστηκα με το μπούρου μπούρου.

να πω μάρκα ή απαγορεύεται; davidoff gold slim. τραβιέται το άτιμο και σέρνει κι εμένα.

 

angel mammy ξεκίνα με τη δίαιτα καλύτερα. τις γουρουνιές τις κόβω, το τσιγάρο...

 

rinakikok σε νιώθω. εγώ έχω να πάω μπουζούκια ...από τότε που ... πριν τον Στέφανο, δηλαδή αρχές 2006. δεν γίνεται αγάπη μου να ακούσεις καψουροτράγουδο, γενικά λαλά live χωρίς. γιατί σκας; επιτρέπεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Σας τσακωσα φιλεναδες! Κι εγω που νομιζα οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για το οτι θα απαγορευεται το καπνισμα εξω και ηθελα να πω τον πονο μου...! Καλα μη βαρατε! Μαλλον εδω μαζευτηκαν τα φουγαρα ε?:mrgreen:

Εγω κοριτσια καπνιζω 3-4 τσιγαρα ημερησιως, και μολις χειμωνιασει με βλεπω να τα ελαττωνω γιατι θα εχει πολυ κρυο στο μπαλκονι!!!

Βγαιναμε με τον αντρα μου μια φορα το μηνα να ξεφυγουμε λιγο απο την καθημερινοτητα, να πιουμε τις μπυρες μας, να ακουσουμε τις ροκιες μας, να νιωσουμε ζευγαρι βρε παιδια! Πειτε μου τωρα εσεις, ειναι δυνατον να παω σε ροκ κλαμπ και να βγαινω εξω για τσιγαρο? Ελεος! Τι ρατσισμος ειναι αυτος?:evil:

 

8ελεις να σου δωσω και την αλλη πλευρα? Του πλεον μπαφιασμενου ΜΗ καπνιστη? Που τωρα ΔΕΝ μπορεις να την δεις φιλεναδα και λογικο απολυτα ειναι. Στην 8εση σου καποτε ημουν και εκαιγα στο ποδι οσους μου ελεγαν οτι τους ενοχλω. Και ομως......και ομως.....λοιπον εχω 3αναπει καπνιζα 2 πακετα την ημερα (στανταρακι ετσι) και οταν εβγαινα ε3ω εφτανα και εως 4.....μεταλου οποτε καταλαβαινεις τα στεκια μου. Ηταν τα δικα σου. Δεδομενο οτι μεσα ειναι τεκες. Οταν καπνιζα ΔΕΝ με ενοιαζε. Ε, τελος παντων τυχαινει να παω σε ενα απο αυτα τα στεκια πλεον ως παντρεμενη προ παιδιου και φυσικα εντελως ακαπνη χρονια (μπηκαμε στα 6 αισιος τωρα και ειναι και τα 6 ευτιχισμενα που δεν εχουν τσιγαρο μεσα-δεν μου λειπει ΟΥΤΕ δευτερολεπτο το @ρχιδι που πηγε να με καταστρεψει....).

 

Ε, με το που μπηκα σταματησα να αναπνεω. Μου ηρ8ε πολυ καπως. Λεω οκ 8α αντε3ω σιγα μωρε. Αντρας μου καπνιζε τοτε (φουγαρο-το εχει κοψει 2 χρονια τωρα παει στα 3...), ο φιλος του φουγαρο. ΟΛΟΙ φουγαρα. Τα παρα8υρα κλειστα ΚΑΝΕΝΑΣ Ε3ΑΕΡΙΣΜΟΣ ΠΟΥ8ΕΝΑ.....και εγω στην μεση σε ενα χωρο 8ολο απο τα τσιγαρα να μην μπορω να παρω ανασα. Αντε3α 1 ωρα. Μετα αρχισα να 1. ζαλιζομαι 2. εχω πονοκεφαλο 3. να μην μπορω να παρω βα8εια ανασα γιατι εβηχα. Πηγαινα κα8ε τοσο τουαλετα και εβγαζα το κεφαλι ε3ω απο το παρα8υρο να ανασανω. Και σκεφτομουν ΠΩΣ διαολο επεβιωνα οταν καπνιζα ρε πο@στη.....πω πω......αλλα τοτε δεν το καταλαβαινεις γιατι ζεις μεσα στο δηλητηριο. Οταν ομως ο οργανισμουλης σου ειναι πεντακα8αρος το σοκ ειναι απιστευτο...! Στο τελος δεν αντε3α. Στην μιαμιση ωρα πανω γραφω ενα μην στο κινητο στον αντρα μου και του το δειχνω διακριτικα (μιας και μιλουσε σοβαρα με τον φιλο του και δεν η8ελα να μπω στην μεση). Το μην ελεγε 'Λευτερη? Δεν αντεχω αλλο. Δεν μπορω να ανασανω. Ζαλιζομαι. Εγω 8α φυγω'....και φυσικα με πηρε και φυγαμε και με ρωταγε γιατι δεν του ειπε τπτ νωριτερα.

 

Αυτη φιλεναδα ειναι και η αλλη πλευρα. Ο ρατσισμος στον μη καπνιστη. Που 8ελει να ροκιασει και ΔΕΝ μπορει να το κανει χωρις να γυρισει σπιτι να και να μυριζει ολοκληρως καπνο! Η πλεον πατημενη και αδικημενη ΟΛΩΝ των κλαμπ και στεκιων της νυχτερινης Α8ηνας. Του ΜΗ καπνιστη που στην κυριολε3ια ΥΠΟΦΕΡΕΙ μεσα σε χωρους μικρους, γεματους καπνου, ΧΩΡΙΣ ε3αερισμο. Καποια στιγμη οντας καπνιστρια μου ειχε πει μια μαμα σε συναυλια ε3ωτερικου χωρου 'σας παρακαλω ο καπνος σας ενοχλει το παιδι μου' και τα ειχα παρει κρανα και της ειπε 'ειναι ανοιχτος χωρος κυρα μου, αει παρατα μας' (με αυτο τον τροπο. Παραδεχομαι ημουν σκατοπαιδο καποτε). Ως μανα και ΜΗ καπνιστρια τωρα περναω διπλα απο αν8ρωπους που καπνιζουν και παιδια δεν 8α με πιστεψετε αν ΔΕΝ το κοψετε αλλα με ενοχλει....κλεινω την μυτη μου και μου ερχεται αναγουλα. Και ας ειναι ε3ω. Η μυρωδια υπαρχει.......και τοτε 8υμαμαι τι ειχα πει σε εκεινη την γυναικα και γινομαι ετσι ...........:oops:

 

ΥΓ: Ταριτσα μου - ροκακι μου γλυκο, 3ερεις οτι εμ.....αν 8υμαμαι καλα πρεπει να ηταν 2 εβδομαδες ακαπνη στις αρχες επα8α ενα πολιτισμικο σοκ ανακαλυπτοντας οτι......ρε φιλε ΜΥΡΙΖΩ διαφορες μυρωδιες που παλια ητε δεν τις μυριζα ή τις μυριζα πολυ μειωμενες. Το τσιγαρο δημιουργει προβλημα και στους αισ8ητηρες της μυτης και της γλωσσας. Οταν με το καλο το κοψε τε 8α με 8υμη8ητε.....οι μυρωδιες γυρω σας 8α σας τρελλανουν - για λιγο.....μεχρι να το συνη8ησετε......

 

Και ενα μηνυμα για τα υπολοιπα κοριτσια. Οταν με το καλο το κοψετε ΤΕΛΕΙΩΣ (οχι μετρωντας τσιγαρα λιγοτερα) και το κοψετε για αυτο που ειναι και το κανετε ΜΟΝΟ για εσας να 3ερετε δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια να το 3αναρχισετε. Εχω περασει ακαπνη τον 8ανατο της μανας μου, του πατερα μου, του παππου μου (που με μεγαλωσε)......και μου προσφεραν τσιγαρο τοτε. Και το κοιτα3α με αηδια. Οτι και να εχετε το να 3εκινησετε παλι δεν 8α σας λυσει το προβλημα......πιστεψτε με......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες!:P ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια, τι συναστρία είναι αυτή!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p

Πόσες είδα σε μία μόνο σελίδα, που αναρωτιόμουν μήνες τι κάνετε;;;;;:P

 

Sevoula, Elli, κουκλιτσες μου να ξερετε οτι παρακολουθω την πορεια σας με ιδιαιτερο ενδιαφερον!!!!

Σ΄έχω συνέχεια στο μυαλό μου!

 

Ρε συ Ελλη σου χρωσταω ενα μεγαλο συγνωμη. Βαριεμαι να κατσω να το μεταφρασωωωωωω και να σκεφτεις οτι κανω και αυτη την δουλεια παρτ ταιμ ετσι?......ειχα 3εκινησει και τα παρατησα. Βασικα ηταν να συνεργαστω με το σαιτ του Τζοελ και με τον ιδιο για να το μεταφρασουμε ολο Ελληνικα.....και φυσικα τα παρατησα......... ΔΕΝ λεω 3ανα οτι 8α προσπα8ησω......8α πω ψεματα........

Μην ακούω τρελά! άκου μου χρωστάς και συγγνώμη!

Σ΄ευχαριστώ άπειρα για όσο έχεις προσπαθήσει μαζί μου!:D:p

 

Χα χα! Σας τσακωσα φιλεναδες! Κι εγω που νομιζα οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για το οτι θα απαγορευεται το καπνισμα εξω και ηθελα να πω τον πονο μου...! Καλα μη βαρατε! Μαλλον εδω μαζευτηκαν τα φουγαρα ε?

Εγω κοριτσια καπνιζω 3-4 τσιγαρα ημερησιως, και μολις χειμωνιασει με βλεπω να τα ελαττωνω γιατι θα εχει πολυ κρυο στο μπαλκονι!!!

Βγαιναμε με τον αντρα μου μια φορα το μηνα να ξεφυγουμε λιγο απο την καθημερινοτητα, να πιουμε τις μπυρες μας, να ακουσουμε τις ροκιες μας, να νιωσουμε ζευγαρι βρε παιδια! Πειτε μου τωρα εσεις, ειναι δυνατον να παω σε ροκ κλαμπ και να βγαινω εξω για τσιγαρο? Ελεος! Τι ρατσισμος ειναι αυτος?

Ταράκι, 3-4 τη μέρα καπνίζει και ο άντρας μου. Πώς το κάνετε αυτό; Τι εγκράτεια έχετε!

Μάλλον είμαι γυναίκα που παρασείρεται από τα πάθη της :lol::rolleyes::lol:....

Πάντως στ΄αλήθεια δεν έχω αυτοσυγκράτηση.

Ξέρω ανθρώπους που κάνουν κι άλλα πράγματα εκτός από τσιγάρο. Απορώ πώς το ελέγχουν! Λένε κι ότι είναι πιο υγιεινό!:shock::shock::shock:

Καλά, επειδή από μικρή το΄χω πάρει απόφαση ότι είμαι εξαιρετικά επιρρεπής, ούτε να το διανοηθώ όμως.......................

Τώρα για τα κλαμπάκια, εγώ έχω την ίδια απορία και για τις σπιτικές συναθροίσεις....

Θα δείξει....προς το παρόν κοιτάω λοξά, όπως κοιτούσα τις λιχουδιές όταν πρωτοξεκίνησα διατροφή.....

 

Είμαστε πολλές τελικά θα κοιτάω καλά καλά τις μανούλες στις παιδικές χαρές που πάμε

 

Α, εμάς σπανιότατα θα μας δεις σε παιδική χαρά... έχουμε μεγαλώσει!!!!....

 

Εγώ πάντως φανατική καπνίστρια, το έκοψα από την εγκυμοσύνη. Με νύχια και με δόντια προσπαθώ να μην καπνίσω αυτό το ένα τσιγάρο!!! Πίνω καφέ χωρίς να το επιθυμώ και είμαι καθαρή, υγιείς και περήφανη με τον εαυτό μου. Αγκαλιάζω το παιδάκι μου όποτε θέλω και δεν θέτω την υγεία του σε κίνδυνο.

Σας εύχομαι να το κόψετε κι εσείς, ξέρετε ότι είναι δύσκολο αλλά αξίζει όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Για χάρη του παιδιού μου, ετσι λεω

Πού είσαι, φιλενάδα;;;;;;;;;;

Γέννησες είδα! Να σου ζήσει το μωρό σου!!!!!!:-P

Θυμάσαι που ψάχναμε μαζί για πλυντήριο-στεγνωτήριο και πήραμε το ίδιο;:lol:

Κι εγώ σήμερα πίνω το μοσχοβολιστό καφέ μου, χωρίς τσιγάρο...

αλλά δε μου είναι και πολύ εύκολο....

 

κ γω που ακουω λαικα(τερζης,γονιδης,παολα κτλ...)πως θα παω στα μπουζουκια να ακουσω το πονεμενο τραγουδι κ να μην καπνιζω;;;;;;;δεν γινονται αυτα βρε παιδια.....

Χααααααα!!!! :lol::D:mrgreen: Καλό!!!!!!!!!

 

Γειά σας κορίτσια. Καιρό είχα να μπώ σε αυτό το θέμα (γιατί άραγε )

Μπράβο σου elli v που το παλέυεις ακόμα.

Εγώ τα έχω παρατήσει εντελώς. Είχα ένα άλλο στόχο να χάσω κιλά, κι αφού τα έχασα, (2 ολόκληρα το σύνολο, τι να λέμε άλλος άνθρωπος!! χιχιχι) και τα ξαναπήρα , εδώ είμαι πάλι και υπέρβαρη και καπνίστρια. Ελπίζω πριν το καινούργιο έτος να έχω καταφέρει να γράψω κάτι για τη δύσκολη προσπάθεια διακοπής του καπνίσματος.

 

Καλή επιτυχία!

Άλλη μία φιλενάδα που είχα καιρό να μάθω νέα της!:-P:D:p

Κι εγώ ελπίζω να τα καταφέρουμε angel! μας έλειψες!

Είναι σίγουρο ότι αν δεν είμαι μόνη μου, το βάρος μοιράζεται κατά πολύ!!!!

Εχθές το βράδυ μπήκα και πρόλαβα μόνο να σας διαβάσω...πήρα μια ανακούφισηηηηηηηηηηηηηη...................!

 

δεν παίζεσαι μικρή μου!

εγώ δεν ξέρω πόσα έκανα. βγήκαμε έξω και ξεχάστηκα με το μπούρου μπούρου.

να πω μάρκα ή απαγορεύεται; davidoff gold slim. τραβιέται το άτιμο και σέρνει κι εμένα.

 

angel mammy ξεκίνα με τη δίαιτα καλύτερα. τις γουρουνιές τις κόβω, το τσιγάρο...

 

rinakikok σε νιώθω. εγώ έχω να πάω μπουζούκια ...από τότε που ... πριν τον Στέφανο, δηλαδή αρχές 2006. δεν γίνεται αγάπη μου να ακούσεις καψουροτράγουδο, γενικά λαλά live χωρίς. γιατί σκας; επιτρέπεται εκεί.

Σεβουλάκι, η τελευταία λέξη εδώ και μήνες ήταν Οld Holborn Aromatic, τραβούσα τζούρα και γέμιζε το στόμα...........

Θα αυτοχαστουκιστώ τώρα! άντε με τη βλακεία!

Ναρκωτικό είναι!

Η Ελλεμφριεμ φωνάζει τόσο καιρό!

Έτσι είναι...ξεκινήστε να διαβάζετε πώς ακριβώς λειτουργεί....

δε θέλω με τίποτα να του την ξανακάνω τη χάρη..............

Link to comment
Share on other sites

aeriko το οτι κανεις στριφτα,σε βοηθαει στο να το ελλατωσεις?γιατι εγω μια φορα που ειχα προσπαθησει με στριφτα ειχε ως αποτελεσμα 1,5 καπνο την ημερα..απο το 1 πακετο την ημερα με κανονικα..

sevoula καπνιζουμε την ιδια μαρκα αλλα εγω οχι σε slim..οταν δοκιμασα τα slim πηγα στα 10-15 τσιγαρα ημερησιως..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλενάδες!

Θα αυτοχαστουκιστώ τώρα! άντε με τη βλακεία!

Ναρκωτικό είναι!

Η Ελλεμφριεμ φωνάζει τόσο καιρό!

Έτσι είναι...ξεκινήστε να διαβάζετε πώς ακριβώς λειτουργεί....

δε θέλω με τίποτα να του την ξανακάνω τη χάρη..............

 

8α φωναζω μεχρι να πε8ανω. Ενας να επιρεαστει 8α ειμαι καλα. Καταφερα να επιρρεασω τον αντρα μου που ζουσε για να καπνιζει και ειναι κοντα 3 χρονια ακαπνος....αν καταφερα να κανω κατι και με σενα 8α ειμαι τελεια! Εχεις σταματησει κουκλα μου? Εντελως?

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

8α φωναζω μεχρι να πε8ανω. Ενας να επιρεαστει 8α ειμαι καλα. Καταφερα να επιρρεασω τον αντρα μου που ζουσε για να καπνιζει και ειναι κοντα 3 χρονια ακαπνος....αν καταφερα να κανω κατι και με σενα 8α ειμαι τελεια! Εχεις σταματησει κουκλα μου? Εντελως?

Από κείνη την ώρα που έγραψα ότι ήταν το τελευταίο μου, εντελώς...

Όμως χαλάρωσε φιλενάδα...ακόμη δεν αισθάνομαι παντοδύναμη....

Η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολύ δύναμη από εσάς!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

 

Πριν 5 λεπτά τελείωσα να εξηγώ σε παιδάκι 7,5 χρονών τη διαφορά προπαροξύτονης με την προπαραλήγουσα, να μάθει δέκατα, εκατοστά, χιλιοστά, τη διαφορά τους, να πω στη μεγάλη ορθογραφία αγγλικά, ελληνικά, να ρίξω κι εγώ μια ματια επί της ευκαιρίας στο αγγλικό λεξιλόγιο μπας και ξεστραβωθώ............... έπηξα.............. σκάω.............

Link to comment
Share on other sites

Από κείνη την ώρα που έγραψα ότι ήταν το τελευταίο μου, εντελώς...

Όμως χαλάρωσε φιλενάδα...ακόμη δεν αισθάνομαι παντοδύναμη....

Η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολύ δύναμη από εσάς!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

 

Πριν 5 λεπτά τελείωσα να εξηγώ σε παιδάκι 7,5 χρονών τη διαφορά προπαροξύτονης με την προπαραλήγουσα, να μάθει δέκατα, εκατοστά, χιλιοστά, τη διαφορά τους, να πω στη μεγάλη ορθογραφία αγγλικά, ελληνικά, να ρίξω κι εγώ μια ματια επί της ευκαιρίας στο αγγλικό λεξιλόγιο μπας και ξεστραβωθώ............... έπηξα.............. σκάω.............

 

Να σου πω ενα κολπο.....? μικρα βηματα .....προσιτα...οχι μεγαλα. Μην κοιτας μηνες μετα. Ουτε καν μερες μετα......ΟΥΤΕ καν ωρες μετα. Κοιτας ακριβως μπροστα απο την μυτη σου τι γινεται. Εκεινη την στιγμη. Κοψε ολα τα σχοινια που σε ενωνουν με αυτο ενα ενα....κομματι κομματι.......και καποια στιγμη 8α γυρισεις και 8α πεις 'ρε συ ποτε το σκεφτηκα σημερα? δεν 8υμαμαι'.....αυτο αν 8υμαμαι καλα εγω το ειχα πει πρωτη φορα 8 μηνες ακαπνη.......το πιο εντυπωσιακο απο ολα ειναι οτι 3εκινας παρακαλωντας να συμβει αυτο και αμαν ποτε 8α συμβει.......και οταν συμβαινει δεν το παιρνεις πρεφα.......:lol:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

το πιο εντυπωσιακο απο ολα ειναι οτι 3εκινας παρακαλωντας να συμβει αυτο και αμαν ποτε 8α συμβει.......και οταν συμβαινει δεν το παιρνεις πρεφα.......:lol:

sorry, αυτό δεν το κατάλαβα.....

 

Επίσης, έχω να σου κάνω πρόταση.

Απ΄ότι καταλαβαίνω είσαι πολύ καλός γνώστης του θέματος.

Κάνε ένα δεκάλογο, έναν μπούσουλα δηλαδή, να΄χει κανείς για ξεκίνημα.

Από κει και πέρα, ότι παραπάνω πέφτει στην αντίληψή μας συμπληρώνουμε....

Τι λες; μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

8α φωναζω μεχρι να πε8ανω. Ενας να επιρεαστει 8α ειμαι καλα. Καταφερα να επιρρεασω τον αντρα μου που ζουσε για να καπνιζει και ειναι κοντα 3 χρονια ακαπνος....αν καταφερα να κανω κατι και με σενα 8α ειμαι τελεια! Εχεις σταματησει κουκλα μου? Εντελως?

 

Καλησπερα και απο εμενα. Θα αναρωτιεστε γιατι εγω εφοσον εκοψα πλεον το καπνισμα, μπαινω εδω μεσα!!! για τον ιδιο ακριβως λογο που ανεφερε και η Ellemphriem. Το οτι εμεις το νικησαμε δε σημαινει οτι εκλεισε το κεφαλαιο. Οσες περισσοτερες πεισουμε παρουσιαζοντας το δικο μας ζωνανο παραδειγμα, τοσο πιο κερδισμενες θα ειμαστε ολες.

 

Ελλη, αλλος ενας λογος που αξιζει να το πεταξεις ειναι το θεματακι με τα ποδαρακια. Ξερεις ποσο βλεπτει!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σεβουλα, μαζι σου και σε αυτον τον αγωνα.

 

Ολα στα μυαλο μας ειναι. Σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Συνεχιστε να το περιφρονειτε οσες το ψιλοκαταφερνετε και σε λιγο καιρο τα τασακια θα σας ειναι περιτα.

Link to comment
Share on other sites

8ελεις να σου δωσω και την αλλη πλευρα? Του πλεον μπαφιασμενου ΜΗ καπνιστη? Που τωρα ΔΕΝ μπορεις να την δεις φιλεναδα και λογικο απολυτα ειναι. Στην 8εση σου καποτε ημουν και εκαιγα στο ποδι οσους μου ελεγαν οτι τους ενοχλω. Και ομως......και ομως.....λοιπον εχω 3αναπει καπνιζα 2 πακετα την ημερα (στανταρακι ετσι) και οταν εβγαινα ε3ω εφτανα και εως 4.....μεταλου οποτε καταλαβαινεις τα στεκια μου. Ηταν τα δικα σου. Δεδομενο οτι μεσα ειναι τεκες. Οταν καπνιζα ΔΕΝ με ενοιαζε. Ε, τελος παντων τυχαινει να παω σε ενα απο αυτα τα στεκια πλεον ως παντρεμενη προ παιδιου και φυσικα εντελως ακαπνη χρονια (μπηκαμε στα 6 αισιος τωρα και ειναι και τα 6 ευτιχισμενα που δεν εχουν τσιγαρο μεσα-δεν μου λειπει ΟΥΤΕ δευτερολεπτο το @ρχιδι που πηγε να με καταστρεψει....).

 

Ε, με το που μπηκα σταματησα να αναπνεω. Μου ηρ8ε πολυ καπως. Λεω οκ 8α αντε3ω σιγα μωρε. Αντρας μου καπνιζε τοτε (φουγαρο-το εχει κοψει 2 χρονια τωρα παει στα 3...), ο φιλος του φουγαρο. ΟΛΟΙ φουγαρα. Τα παρα8υρα κλειστα ΚΑΝΕΝΑΣ Ε3ΑΕΡΙΣΜΟΣ ΠΟΥ8ΕΝΑ.....και εγω στην μεση σε ενα χωρο 8ολο απο τα τσιγαρα να μην μπορω να παρω ανασα. Αντε3α 1 ωρα. Μετα αρχισα να 1. ζαλιζομαι 2. εχω πονοκεφαλο 3. να μην μπορω να παρω βα8εια ανασα γιατι εβηχα. Πηγαινα κα8ε τοσο τουαλετα και εβγαζα το κεφαλι ε3ω απο το παρα8υρο να ανασανω. Και σκεφτομουν ΠΩΣ διαολο επεβιωνα οταν καπνιζα ρε πο@στη.....πω πω......αλλα τοτε δεν το καταλαβαινεις γιατι ζεις μεσα στο δηλητηριο. Οταν ομως ο οργανισμουλης σου ειναι πεντακα8αρος το σοκ ειναι απιστευτο...! Στο τελος δεν αντε3α. Στην μιαμιση ωρα πανω γραφω ενα μην στο κινητο στον αντρα μου και του το δειχνω διακριτικα (μιας και μιλουσε σοβαρα με τον φιλο του και δεν η8ελα να μπω στην μεση). Το μην ελεγε 'Λευτερη? Δεν αντεχω αλλο. Δεν μπορω να ανασανω. Ζαλιζομαι. Εγω 8α φυγω'....και φυσικα με πηρε και φυγαμε και με ρωταγε γιατι δεν του ειπε τπτ νωριτερα.

 

Αυτη φιλεναδα ειναι και η αλλη πλευρα. Ο ρατσισμος στον μη καπνιστη. Που 8ελει να ροκιασει και ΔΕΝ μπορει να το κανει χωρις να γυρισει σπιτι να και να μυριζει ολοκληρως καπνο! Η πλεον πατημενη και αδικημενη ΟΛΩΝ των κλαμπ και στεκιων της νυχτερινης Α8ηνας. Του ΜΗ καπνιστη που στην κυριολε3ια ΥΠΟΦΕΡΕΙ μεσα σε χωρους μικρους, γεματους καπνου, ΧΩΡΙΣ ε3αερισμο. Καποια στιγμη οντας καπνιστρια μου ειχε πει μια μαμα σε συναυλια ε3ωτερικου χωρου 'σας παρακαλω ο καπνος σας ενοχλει το παιδι μου' και τα ειχα παρει κρανα και της ειπε 'ειναι ανοιχτος χωρος κυρα μου, αει παρατα μας' (με αυτο τον τροπο. Παραδεχομαι ημουν σκατοπαιδο καποτε). Ως μανα και ΜΗ καπνιστρια τωρα περναω διπλα απο αν8ρωπους που καπνιζουν και παιδια δεν 8α με πιστεψετε αν ΔΕΝ το κοψετε αλλα με ενοχλει....κλεινω την μυτη μου και μου ερχεται αναγουλα. Και ας ειναι ε3ω. Η μυρωδια υπαρχει.......και τοτε 8υμαμαι τι ειχα πει σε εκεινη την γυναικα και γινομαι ετσι ...........:oops:

 

ΥΓ: Ταριτσα μου - ροκακι μου γλυκο, 3ερεις οτι εμ.....αν 8υμαμαι καλα πρεπει να ηταν 2 εβδομαδες ακαπνη στις αρχες επα8α ενα πολιτισμικο σοκ ανακαλυπτοντας οτι......ρε φιλε ΜΥΡΙΖΩ διαφορες μυρωδιες που παλια ητε δεν τις μυριζα ή τις μυριζα πολυ μειωμενες. Το τσιγαρο δημιουργει προβλημα και στους αισ8ητηρες της μυτης και της γλωσσας. Οταν με το καλο το κοψε τε 8α με 8υμη8ητε.....οι μυρωδιες γυρω σας 8α σας τρελλανουν - για λιγο.....μεχρι να το συνη8ησετε......

 

Και ενα μηνυμα για τα υπολοιπα κοριτσια. Οταν με το καλο το κοψετε ΤΕΛΕΙΩΣ (οχι μετρωντας τσιγαρα λιγοτερα) και το κοψετε για αυτο που ειναι και το κανετε ΜΟΝΟ για εσας να 3ερετε δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια να το 3αναρχισετε. Εχω περασει ακαπνη τον 8ανατο της μανας μου, του πατερα μου, του παππου μου (που με μεγαλωσε)......και μου προσφεραν τσιγαρο τοτε. Και το κοιτα3α με αηδια. Οτι και να εχετε το να 3εκινησετε παλι δεν 8α σας λυσει το προβλημα......πιστεψτε με......

είσαι αρχοντιά!:D

Link to comment
Share on other sites

έλλι θα τα καταφέρεις. ήδη είσαι κοντά.

danielaki μήπως να κάνω μαύρο davodoff για να το κόψω; μπούρδα είπα;

Γεωργία, μείνε μαζί μας!

είμαι στα ίδια. καμία πρόοδος. όλο προφάσεις.

αερικό;;;;;;;; πού είσαι; νεότερα;

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές που ξαναδιάβασα το θέμα μου ξανακαρφώθηκε η ιδέα να το κόψω. Αυτή τη φορά όμως δεν θέλω να το πάρω απόφαση έτσι ξαφνικά. Θα ήθελα να είμαι έτοιμη για τα δύσκολα που θα ακολουθήσουν. Αλλα πώς. Τι μπορεί να βοηθήσει να βγάλω τις 3 πρώτες πολύ δύσκολες μέρες όσο το δυνατό πιο ανώδυνα. Και τι θα κάνω όταν δεν θα καπνίζω? Να πίνω νερό? Να τρώω ηλιόσπορο? Δεν θέλω πάρω ούτε ένα κιλό.

Πάλι μπερδευτικα. :oops:

Link to comment
Share on other sites

aeriko το οτι κανεις στριφτα,σε βοηθαει στο να το ελλατωσεις?γιατι εγω μια φορα που ειχα προσπαθησει με στριφτα ειχε ως αποτελεσμα 1,5 καπνο την ημερα..απο το 1 πακετο την ημερα με κανονικα..

 

Yeap! Ολντ Χομπορν άσπρο μαλιστα όταν το τελευταίο πακέτο που πήρα ήταν president (ξέρεις... τα 30αρια :lol: ) Τότε ήθελα 2 πακέτα (30άρια) την ημέρα... Πήρα καπνό... τον αρωματικό και σιγά σιγά πήγα στον κίτρινο και μετά στον άσπρο. Τον πρώτο καιρό έκανα 15 και 20 τσιγάρα... Τώρα πια στα 10 έχω μπουχτίσει... ίσως γιατί υποσυνείδητα δεν το θέλω πια! Εγώ τα περισσότερα τσιγάρα μου (ως πακέτο) τα έκανα από το τασάκι! Με τα στριφτά κάνω δύο τζούρες τώρα και άλλες δύο μετά από μισή ώρα ;) Χαλάω περισσότερα σε αναπτήρες :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

αερικό;;;;;;;; πού είσαι; νεότερα;

 

Σήμερα κατάφερα και έκανα 8 :D

 

Και τι θα κάνω όταν δεν θα καπνίζω? Να πίνω νερό? Να τρώω ηλιόσπορο? Δεν θέλω πάρω ούτε ένα κιλό.

Πάλι μπερδευτικα. :oops:

 

Πολύ νερό! Αγκαλιά με το μπουκάλι... κάθε φορά που θες τζούρα πίνεις τζούρα νερό! Αν σ' αρέσουν οι χυμοί επίσης βοηθάνε και στο καθάρισμα του οργανισμού ;) (εγώ τους σιχαίνομαι)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...