Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

Θέλω να απαντήσω σε όλες μια μια γιατί ότι μου είπατε ήταν πολύ ωραίο, αλλά είμαι στο γραφείο και δεν έχω χρόνο!Θα σας απαντήσω από το σπιτάκι μου τώρα που έχω περισσότερο χρόνο και δεν μπαινοβγαίνω στο μπαλκόνι!!!!Είστε πάντως ΠΡΩΤΕΣ στην ενθάρρυνση!!!Πήρα τα πάνω μου κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φιλενάδα Jodido είσαι ο συνοδοιπόρος μου ε;;Σ'ευχαριστώ για όσα μου έγραψες!!!Αυτό το "μαζί" με πόρωσε!!!!Όταν σε δώ θα σου δώσω ένα μεγάλο φιλί στα μαγουλάκια τα ωραία!!!!Καλή επιτυχία και στο δικό σου αγώνα!!!!!Και οι 2 μια πείνα νοιώθουμε. Ό καθένας για διαφορετικά πράγματα!!Ο στόχος είναι να την νικήσουμε!!!!Κι εγώ θα είμαι εδώ για σένα!!! :wink::D:D:D

Elli μου, είναι πράγματι μια ευκαιρία γιατί ήδη έχεις καθαρίσει. Μετά θα έχεις το παιδάκι σου να σε απασχολεί. Το παιχνίδι και η δυναμη του μυαλού πάλεψε τα με το παρακάτω βιβλίο που μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν ηλεκτρονικά http://www.skeftomai.gr. Δεν γράφει για τις αρρώστιες και τα μειονεκτήματα που έχει το κάπνισμα, απλά καταρίπτει τους μύθους που έχουν δημιουργηθεί γύρω από το κάπνισμα. Δεν χάνεις τίποτα να το διαβάσεις. Ίσως σε βοηθήσει να μην το ξαναρχίσεις. Εμένα με βοηθησε στα παιχνίδια που παίζει το δικό μου μυαλό! Ευχαρίστώ για τα συγχαρητήρια. Πράγματι με εμψυχώνουν!!!:wink::D

Μαμά του Ωρίων , ένοιωσα μεγάλη συγκίνηση διαβάζοντας όλα όσα μας έγραψες. Από την άλλη ένοιωσα ανακούφιση που αποφασίζω να το κόψω, στην ηλικία των 30 ετών και προλαβαίνω να καθαρίσω τον οργανισμό μου, χωρίς να έχω ουσιαστικές βλάβες. Όπως έκανες κι εσύ. Εσύ βέβαια αφού συνηδητοποιήσες με τον πιο σκληρό τρόπο τα μειονεκτήματα του καπνίσματος. Ξέρω ότι θα μπαίνεις και θα διαβάζεις τις εξελίξεις μου, γιατί το έχω καταλάβει ότι θέλεις να πετυχω!!Γι'αυτό και θα συνεχίσω να γράφω! :wink: Keep walking!!!

Eirini, όντως αυτό που είπες είναι το σωστότερο!Ότι το σημαντικό είναι να μην υπάρχει μια τραγική δοκιμασία στον καθένα μας για να διακόψει. Δυστυχώς όμως πολλοί καπνιστές έτσι το κόβουν. Είτε από κάτι που συνέβει σε κάποιον δικό τους άνθρωπο είτε κάτι άσχημο που συνέβη στον εαυτό τους και μετά από επίσκεψη στον γιατρό. Μεχρι τότε απλά υπάρχει η αντίληψη ότι το κακό δεν θα χτυπήσει την δική μας πόρτα. Και δεν το κρύβω ότι κι εγώ ήμουν μια από αυτούς. Και όντως αυτή η διαφήμιαση ήταν πολύ "αφυπνιστική", αλλά δεν ξέρω αν όσοι την είδαν το έκοψαν. δεν επηρρεάζονται και όλοι, γιατί απλά πιστεύουν αυτό που είπα πριν. Οτι δεν θα συμβεί σ'αυτούςΌσο για τον πατέρα σου φαντάζομαι ότι ήταν αρκετά επώδυνο για όλους αυτό που περάσατε και αυτή η αγωνία που ζήσατε.!Ελπίζω να μην ξανακαπνίσει όμως γιατί της κουμπάρας μου ο πατέρας μετά από διπλό μπαι-πας ξανακάπνισε μετά από λίγο καιρό παρ'όλο που έλεγε ότι αυτό δεν θα το κάνει ποτέ. Συμπερασματικά, ξαναφλερτάρει με τον κίνδυνο. Και η κουμπάρα μου, μου έλεγε πόσο πολύ ανησυχούν που το ξαναάρχισε. :(

Μαράκι μου αυτό το μπαρμπαδάκι σου πολύ με έφτιαξε!!!!Θα το ανοιγω να το βλέπω συχνά!!!!Ακόμη βέβαια δεν νοιώθω και ιδιαίτερα ελεύθερη γιατί το μυαλό μου είναι δεσμευμένο 'εκεί", αλλά είμαι σίγουρη ότι θα την νοιώσω κι αυτή!!Πάντως μια οικονομική ελευθερία αυτές τις 4 μέρες την ένοιωσα σίγουρα!!!Σ'ευχαριστώ!!!! :D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα ταβέρνα!!!Δυσκολεύτηκα λίγο αλλά το πάλεψα!Κάποια στιγμή θύμωσα με κάτι που είπε ο άντρας μου, και ένοιωσα τους παλμούς μου να ανεβαίνουν ραγδαία, αλλά δεν θα έκανα τη χάρη σε κανέναν να επιστρέψω!΄Έτσι έπαιξα λίγο πιο δυνατά το κομπολογάκι μου πήγα στην παρέα της αδερφής μου που τυχαία βρισκόταν στην ίδια ταβέρνα και χαζολόγησα με τα κορίτσια και προσπάθησα να σκεφτώ άλλα πράγματα. Στο κάτω κάτω αυτοί που θυμώνουν και δεν είναι καπνιστές τί κάνουν; Ε, δεν παίρνουν τσιγάρο κάθε φορά που θυμώνουν!Ήπια και ρετσινούλα, έφαγα και τα μεζεδάκια μου και παρατηρούσα τους άκαπνους της παρέας για να επιβεβαιιωθώ ότι και οι μη καπνιστές περνάνε ωραία!! Και ευτυχώς οι άκαπνοι ήταν αρκετοί στην παρέα (6 μαζί με εμένα) και ο καπνιστής μόνο 1!!!Βέβαια έπεφτε και το μάτι μου την ώρα που φυσούσε τον καπνό αλλά μετά κοιτούσα πάλι τους άκαπνους και τσιμπούσα κανένα μεζεδάκι!

Σήμερα το πρωί έκανα το καφεδάκι μου και δεν έκανα και πολλές δουλειές εκτός από κάτι λίγα γιατί δεν ήθελα να πιεστώ. Σκέφτηκα ότι θα κάνω το απόγευμα που θα είμαι πιο χαλαρή. Έτσι ασχολήθηκα με διάφορα άλλα.

Μετά το φαγητό ένοιωσα μια νευρικότητα η αλήθεια και ένα κενό αλλά προσπάθησα πάλι να σκεφτώ άλλα πράγματα. Κουδουνίστρα θα γίνει το μυαλό μου προσπαθώντας διαρκώς να του αλλάξω κατεύθυνση στις σκέψεις!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Εδω η φανατικη του καπνισματος. Ειναι το παθος μου, ειναι το λαθος μου και δεν εχω σκοπο να ξανακανω καμια προσπαθεια να το κοψω. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. Ειναι γεγονος. Και μην ακουσω δεν υπαρχει δεν μπορω , υπαρχει δεν θελω γιατι :twisted: . Ειναι εθισμος και ισως πρεπει να ανοιχτει ενας συλλογος αποτοξινωσης. Να μας βαζουν μεσα 1 εβδομαδα , να κοπαναμε το κεφαλι μας στους τοιχους. Αν υπηρχε κατι τετοιο θα πηγαινα. Αλλοιως ξεχαστε με. :? Οταν κοβω το καπνισμα σκοτωνω ανθρωπο. Τρελαινομαι.

 

Οταν γεννησα το πρωτο που ειπα στο γιατρο ηταν "Τωρα δικαιουμαι ενα τσιγαρο και θα το κανω" (οταν βεβαιωθηκα οτι ηταν ολα καλα με το παιδι και το πηρανε). Ειμαι τελειωμενη και οσες φορες το κοβω το ξεκιναω διπλο (δεν με παιρνει να ξαναδοκιμασω :( )

 

 

Δεν σας δινω κουραγιο και δεν ειμαι ο ανθρωπος που θα συμβουλεψει κανεναν πως θα το κανει γιατι απλα δεν μπορω. ΣΥΓΝΩΜΗ!! :cry:

 

Πριν κάποιους μήνες, είχες ποστάρει το παραπάνω elenik. Αν το ότι μετά από λίγους μήνες αλλάζεις έστω και σκεπτικό και κάνεις την προσπάθεια σου, δεν είναι σημαντικό τότε τί είναι; Βέβαια δεν λέω μετράει το αποτέλεσμα, αλλά εγώ βλέπω πολύ σημαντικό ότι άλλαξες στάση και το βρίσκω πολύ ενθαρυντικό αυτό. Για μας τους πιο πορωμένους νομίζω πάντως ότι αυτή η αλλαγή είναι σημαντική. Όσο για το αποτέλεσμα..είδωμεν :wink:

 

Θα σου το χαλασω :lol::oops::oops: . Γιατι αραγε πρεπει να το κοψω? Εχω δηλωσει . Μονο σε μια περιπτωση το κοβω :lol::lol: . Πρεπει.

Λοιπον ειμαι ακαπνη απο τοτε (εκτος απο μια τζουρα μετα απο εφιαλτη που δεν ειχα καταλαβει ακομα τι εκανα). Αλλα ΜΑΣΑΩΩΩΩ. Τρωω οτι δεν κινειται. Τι θα κανω με αυτο? Τρωω καροτα , μηλα, πορτοκαλια, αγγουρακια, γιαουρτια. Ειχα σωθει με τον πασατεμπο μεχρι που ειδα τις θερμιδες που εχει :shock: . Παιδια ειμα 3,5 κιλα + . Sos ή μαλλον SOSARA :?:?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλα βρε παιδί μου και σε έψαχνα!!!!!!Μετά το ποστ, που μας έλεγες ότι ξεκινάς να το κόψεις περιμενα νέα, αλλά επειδή δεν είχαμε, νόμιζα ότι το ξαναρχισες! Ο δεύτερος τόμος από αυτό το βιβλίο που αναφέρεται στο λίνκ που είχα ποστάρει παραπάνω και που δεν είναι ηλεκτρονικός δυστυχώς, αλλά πρέπει να το αγοράσεις, λέει ότι αναφέρεται στη διατροφή μετά τη διακοπή. Δεν το έχω αγοράσει, αλλά αν θελεις μπες να το δεις. Μπορεί να σε βοηθήσει. Πίνε πολύ νερό να νταλακιάζεις :lol: , και οτιδήποτε περιέχει νερό για να σε φουσκώνει. Ο πασατέμπος έχει θερμίδες σοβαρά; δεν το ήξερα. Πάντως, ότι μας λές ότι τρως φαίνεται καλό.Πόσο καιρό έχει που το έκοψες; Από τη μέρα που μας το είπες;Καλη επιτυχία και σε σένα elenik μου!Αντε παιδί κράτα γερά κι εσύ!!!!! :D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Mata!!!

Έχουν περάσει μερικές μέρες και εξακολουθείς να είσαι η ΝΙΚΗΤΡΙΑ. Έτσι κορίτσι μου να συνεχίσεις.

 

Και εγώ τα πήγα παρα πολυ καλά σήμερα.

 

Αύριο θα είναι ένας καινούργιος αγώνας και για τις δύο μας αλλα και πάλι θα βγούμε νικήτριες. Νοιώθουμε έτοιμες να αντιμετωπίσουμε τα πάντα. Η θέληση μας είναι πολύ δυνατή και θα αντέξει σε όλους τους πειρασμούς. Είμαι σίγουρη.

Αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή να κάνουμε επιτέλους αυτό το ΜΠΑΜ.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα είσαι πράγματι θησαυρός!!!!Μπράβο και για σένα!!!!Κι εσύ είσαι Νικήτρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σου στέλνω αυτό με αγάπη γιατί ξέρω ότι μ'αγαπάς και με νοιάζεσαι!!!!!

 

482064tx50a9zblt.gif

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nα προσθεσω και τα δικά μου νέα... Θυμαστε εκεινα τα 2 τσιγαρακια που καπνιζα τη μερα; Πανε κι αυτα!! It's official!! Πηρα και τον διαδρομο που λεγαμε Mata κι εχω πλακωθει στη γυμναστκή. Κι επειδη εκεινα τα τσιγαρακια τα εκανα βραδυ τα αντικατεστησα με τη βραδυνη μου γυμναστική. Πολυ απλα δεν τα θελω τωρα. Ανοιγουν οι πνευμονες και αισθανομαι τετοια ευεξια που η σκεψη του τσιγαρου μου προκαλει αηδια. Τρωω μετα τη γυμναστική ενα καροτο και δυο φετες λεμονι και εκει ειναι που δεν θελω να το βαλω στο στομα!! Σωτηριο το λεμονι!! Γυμναστειτε κορες!!

 

Καθε φορα που βλεπω τα τσιγαρα (καπνιζει ο αντρας μου ακομα...) λεω: No sir, εχω παιδι να μεγαλωσω!! Στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους και συμπαραστεκομαι!! Ολες μαζι μπορουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο Jean μου!!!Αυτά κι αν είναι νεα!!!

Όντως η γυμναστική, σου προκαλεί τέτοια ευεξία και μαζί κι αυτό το άνοιγμα των πνευμόνων που πρέπει να είσαι πολύ μανιώδης για να θέλεις να καπνίσεις μετά. Κάτι σαν τον κουνιάδο μου δηλαδή που τα ΣΚ το πρωί πηγαίνει για περπάτημα, (μέσα στο βουνό σημειωτέον που έχει και καθαρό αέρα) και αφού έχει κάνει γύρω στα 4km, γυρίζει σπίτι και κάνει αμέσως καφέ και καπνίζει. Εγω δεν λέω ότι αμέσως μόλις αρχίσει κάποιος να γυμνάζεται πρέπει επειγόντως να κόψει και το κάπνισμα, αλλά όχι να γυρίζεις μετά από τόσο καλή γυμναστική και να καπνίζεις αμέσως! Αυτός όμως δεν μπορεί να το αντιληφθεί έτσι. Σου λέει τώρα έκανα τη γυμναστική μου, είμαι εντάξει, από εκεί και πέρα ότι κάνω δεν έχει σχέση.

Βάλε βρε Jean και τον άντρα σου να κάνει διάδρομο!!! :lol::lol: Να το κάνετε εναλλάξ! :wink:

Πάντως, μου έδωσες ιδέα!Επειδή οι στιγμές που ζορίζομαι με την διακοπή είναι συνήθως μετά το απόγευμα, μπορεί να κάνω κι εγώ γυμναστική το βράδυ γιατί έως τώρα κάνω μόλις γυρίσω σπίτι από τη δουλειά, τρώω μετά΄, την αράζω μέχρι να χωνέψω (αν είμαι τυχερή και δεν θέλει ο μικρός να τρέχουμε για ποδόσφαιρο ή μπάσκετ) και έτσι μου φεύγει όλο το απόγευμα.

Άρα μήπως είναι καλύτερα να κάνω κι εγώ το βράδυ;

Εσύ Jean μου, πόση ώρα πρίν κοιμηθείς κάνεις γυμναστική; Γιατί λένε ότι πρέπει να περνάει αρκετή ώρα πριν τον ύπνο γιατί αλλιώς έχεις υπερένταση.Για κάνε μας κι εμάς μια ενημερωσούλα!

Και πάλι μπράβο!!!!!!!!!!Ναι τελικά μπορούμε!!!!!!!

 

716668ezyf7bb20g.gif

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπουχτησα πια και γω,καιρος να παρω μια σοβαρη αποφαση για τη ζωη μου.

Καπνιζω απο τα 18,πολλα χρονια και μια σκαλα δεν μπορω να ανεβω πια.

Ελπιζω αυριο να ειναι μια νεα μερα και για μενα.

Γραψτε με στο κλαμπ της προσπαθειας να κερδισω πισω την υγεια μου.

Με αγωνιστικους χαιρετισμους

Μαρια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας θαυμαζω για την αποφασιστικοτητα σας , εγω οπως ειπα δεν καπνιζω και το εχω συνηθησει πλεον , ομως το ατιμο μου λειπει , θεωρω οτι μολις γεννησω και με το καλο και το 2ο παιδακι μου , καποια στιμγη θα ξαναεπιστρεψω στο "αθλημα" , εκτος αμα μεινω εγκυος και 3η φορα χαχαχαχαχ να λοιπον ενας καλος τροπος για να μην καπνισεις , να μενεις εγκυος :)

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου μπράβο για την απόφαση σου!Ακόμα και η προσπάθεια αξίζει ένα μπράβο!Και αφού σε κούρασε πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Εμείς εδώ είμαστε και για τις δύσκολες στιγμές. Ούτως ή άλλως κι εγώ ακόμα τις περνάω!Δες το ότι από αύριο ξεκινάς μια νέα ζωή!!!Πιο ωραία!Μην το βλέπεις ότι από αύριο θα έρθουν δύσκολες ώρες! Δες το όσο μπορείς πιο αισιόδοξα και πιστεύω ότι εκεί κρύβεται η επιτυχία. Στις σωστές σκέψεις! Σου στέλνω το παρακάτω τοπίο για να δεις που θα πηγαίνεις για βόλτα τις ήρεμες και όμορφες στιγμές με τις κόρες σου όταν θα έχεις απολλαχτεί!!!Δεν είναι όμορφα; Πολλά Φιλιά!!!!!!!

 

379175xo51g57agh.jpg

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

grafistria, σε καταλαβαίνω μια που είχα το ίδιο σκεπτικό κι εγώ όταν ήμουν έγκυος. Μάλιστα εγώ έκανα και τό λάθος να καπνίζω 2-3 την ημέρα.Εσύ κατάφερες και πειθάρχησες τον εαυτό σου, ακόμα κι αν σουλείπει.

Πάντως είναι γεγονός ότι όταν σου το επιβάλλουν οι συνθήκες και δεν είναι καθαρά δική σου απόφαση,δεν είναι πάντα κάτι οριστικό. Συνήθως όλοι έχουμε το σκεπτικό, τώρα δεν θα καπνίσω αλλά κάτσε να περάσει αυτό και μετά θα κάνω ότι θέλω εγώ. Πάντως μην αποκλείσεις το γεγονός ότι παρ'όλο που σκοπεύεις να το ξαναρχίσεις, δεν θα το ξαναπάρεις κάποια στιγμή απόφαση. Όλα είναι πιθανά σ'αυτη τη ζωή και που ξέρεις αν κάνεις καμιά 4-5 παιδάκια, ε πλέον θα έχεις αποτοξινωθεί κανονικά, αλλά και να καπνίζεις που θα βρεις χρόνο για κάπνισμα;;;; :wink::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να λοιπον ενας καλος τροπος για να μην καπνισεις , να μενεις εγκυος :)

 

Στα 5 καλα ειναι να σταματησω? :lol::lol: Σαν την Βουγιουκλακη ενα πραγμα. Για να μην τραγουδαει.... :lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ο πασατέμπος έχει θερμίδες σοβαρά; δεν το ήξερα.

 

Τα 100 γρ. = 553 θερμιδες :shock::shock::shock: . Και δεν τρωω ενα μουσακα καλυτερα?

http://www.findgr.net/fitness/calorimeter-results.asp

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Με λενε Μαρια δεν καπνιζω και ειμαι ενταξει!!!!!!!!!!!!!

τι ωραια εικονα mata,ευχαριστω!πρεπει να ελεγχω την συνειδηση μου για να τα καταφερω.πρωτη φορα κανω προσπαθεια και η κορη μου η μεγαλη θα χαρει πολυ γιατι ολο μου ζηταγε να το κοψω(μα τι γαιδουρα και γω)και ολο "συντομα"της απαντουσα.

εχει ο πασατεμπος τοοοοοοσες θερμιδες????την τυχη μου!!!!!θα μασησω τσιχλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

grafistria, σε καταλαβαίνω μια που είχα το ίδιο σκεπτικό κι εγώ όταν ήμουν έγκυος. Μάλιστα εγώ έκανα και τό λάθος να καπνίζω 2-3 την ημέρα.Εσύ κατάφερες και πειθάρχησες τον εαυτό σου, ακόμα κι αν σουλείπει.

Πάντως είναι γεγονός ότι όταν σου το επιβάλλουν οι συνθήκες και δεν είναι καθαρά δική σου απόφαση,δεν είναι πάντα κάτι οριστικό. Συνήθως όλοι έχουμε το σκεπτικό, τώρα δεν θα καπνίσω αλλά κάτσε να περάσει αυτό και μετά θα κάνω ότι θέλω εγώ. Πάντως μην αποκλείσεις το γεγονός ότι παρ'όλο που σκοπεύεις να το ξαναρχίσεις, δεν θα το ξαναπάρεις κάποια στιγμή απόφαση. Όλα είναι πιθανά σ'αυτη τη ζωή και που ξέρεις αν κάνεις καμιά 4-5 παιδάκια, ε πλέον θα έχεις αποτοξινωθεί κανονικά, αλλά και να καπνίζεις που θα βρεις χρόνο για κάπνισμα;;;; :wink::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Για ποιο λογο κοβετε το τσιγαρο στην εγκυμοσυνη? Για να μην βλαψετε το παιδι που ειναι μεσα σας.

Μετα τη γεννα εξακολουθειτε να ειστε κοντα στο παιδι οποτε το καπνισμα βλαπτει γιατι η μυρωδια ειναι στα μαλλια στα ρουχα.

Αν το σκεφτειτε αυτο ισως μπορεσετε να μην το ξαναρχισετε.

Μιλαω εκ πειρας.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

σας έχω κάτι σοκαριστικό....

ελπίζω να μη σας έρθει εμετός

κι αν δεν αντέχετε λόγω εγκυμοσύνης... δείτε τα μετά που θα γεννήσετε

 

φωτογραφίες από πνευμόνια καπνιστών... δείτε και κλάψτε

http://www.maricopa.gov/Public_Health/Community/images/mary_reily.jpg

http://www.csmngt.com/smokers%20lung.jpg

http://www.faqs.org/health/images/uchr_02_img0171.jpg

Link to comment
Share on other sites

να λοιπον ενας καλος τροπος για να μην καπνισεις , να μενεις εγκυος :)

 

Στα 5 καλα ειναι να σταματησω? :lol::lol: Σαν την Βουγιουκλακη ενα πραγμα. Για να μην τραγουδαει.... :lol:

 

:lol::lol::lol::lol: Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!

Εσύ πώς πας κορίτσι μου καλό; Τρώς ακόμα ότι δεν κινείται και δεν μιλάει; :lol::lol::lol: Αλήθεια, πώς είναι τα πράγματα; Κόπασε λίγο η λιγούρα;

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου καλημέρα!!!!!

Ναι το πιστεύω ότι η Εβίτα σου θα χαρεί πολύ με το αποτέλεσμα! :D:D Κράτα καλά και ότι θέλεις εδώ είμαστε. Και να σου πώ καλύτερα μην βγάλεις καμιά ντουντούκα σε όλους ότι το κόβεις γιατί θα σε ρωτάνε και θα νοιώσεις ότι 24 ώρες συζητάς και σκέφτεσαι το τσιγάρο. Με ρέγουλα. Σε λίγους πολύ δικούς σου ανθρώπους. Στις πιο μακρινές φίλες, γνωστούς και γενικώς παρατρεχάμενους θα λές ότι αυτές τις μέρες σε πονάει ο λαιμός γι'αυτό και δεν καπνίζεις. Είναι κουραστικό να συζητάς σε όλους το ίδιο πράγμα.Άσε που μερικοί θα σε αμφισβτούν και θα σου ρίχνουν το ηθικό. Και θα σου κοτσάρουν και τις γνωστές ατάκες περί του τί δουλειά κάνει το τσιγάρο στην ψυχολογία. Ξέρεις εσύ τί εννοω :!::wink::D Καλή επιτυχία και όλη η ομάδα μαζί σου παιδί μου!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πρέπει να το λέτε σε όλους ότι κόψατε το τσιγάρο. Η διακοπή του τσιγάρου πρέπει να ανακοινώνεται με βεβαιότητα και αυτοπεποίθηση αλλιώς θα φτάσετε στο σημείο και εσείς οι ίδιες να αναρωτήστε αν τελικά κόψατε το τσιγάρο. Όσο για τους κακόβουλους ανθρώπους που δεν θα σας πιστέψουν ή θα σας αμφισβητήσουν ή ακόμη θα αρχίσουν το μαρτυριο των ερωτήσεων μπορείτε εύκολα και διπλωματικά να τους πείτε οτι "ΝΑΙ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ (με αποφασιστηκότητα) αλλα δεν μου αρέσει καθόλου να συζητάω το θέμα αυτό". Και απο μέσα σας μπορείτε να συνεχίσετε την πρόταση λέγοντας "και άει στο διάολο εσύ και οι ερωτήσεις σου" :lol::lol::lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...