Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΜΗΤΕΡΑ?


Recommended Posts

Tι αλλο θα ακουσω Παναγια μου. Ολα τα κουλα οι Ελληνες τα εχουμε πια. Σε τι να υστερει κουκλα μου το μωρακι σου? Μαθε να τους γραφεις και να μην δινεις σημασια γιατι εσυ πρεπει να μεταδωσεις αυτο στο παιδι σου. Να αδιαφορει για τους κακοβουλους ανθρωπους που ψαχνουν να βρουν καποιον να νοιωσει χειροτερα ωστε να νοιωσουν αυτοι καλυτερα.

Δειξε τους αδιαφορια και καμαρι για την επιλογη σου και θα το βουλωσουν. :D

Παλια κοιτουσαν στραβα τα παιδια χωρισμενων γονιων και προβλεπαν οτι θα γινουν αλητες (ο μαντης Καλχας ητανε?). Τωρα που η μιση Ελλαδα ειναι παιδια χωρισμενων γονιων αλλαξαν ροτα. Ε σε λιγο θα ηρεμησουν και με αυτο. Κουραγιο και υπομονη και ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ . Μονο αυτο. Να ειστε καλα και οι 2 .

αυτη τη γραμμη ακολουθω τωρα πια!να εισαι καλα να χαιρεσαι το παιδακι σου...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βικτόρια Σοφούλα καλωσορισες

Και εγω ανύπαντη μητερούλα μιας σχεδόν 8μηνών κορούλα χωρίς να εχω συντροφο και απο επαρχία.

καταλαβαίνω απόλυτα τις καταστάσεις που αντιμετωπίζεις απλά μαθαίνεις σιγά σιγά να ζεις με αυτές.

Το γεγονός οτι μόλις αντικρύζεις το μουτράκι της κόρης σου σε κάνει να γράφεις όλο τον κόσμο.

οπως σε όλα τα πράγματα στην ζωή υπάρχει και το άσπρο και το μαυρο. μην μασας γιατί το ποσοστό των ανθρώπων που σε στηρίζουν ειναι πολύ μεγαλύτερο απο αυτους που σε κατακρίνουν.

Και από αυτους που σε κατακρίνουν οι μισοί τουλάχιστον σε ζηλεύουν που ειχες το θάρρος να φέρεις στο κόσμο παιδί χωρίς γάμο ενω εικείνοι όχι.

επίσημα στατιστικά στοιχεία αναφέρουν οτι απο το 2010 το 50% των ζευγαριών θα χωρίζουν.

βγάλε τα συμπεράσματα μόνη σου!

Να αδιαφορεις για τους κακοβουλους ανθρωπους που ψαχνουν να βρουν καποιον να νοιωσει χειροτερα ωστε να νοιωσουν αυτοι καλυτερα οπως εγραψε η ελενικ.

φιλιά και ψηλά το κεφάλι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ με τον πατέρα του παιδιού μου εχουμε μια κανονικότατη οικογενεια απλά δεν έχουμε κάνει γάμο ακόμη.

Τώρα το πως με αντιμετωπιζουν σε υπηρεσίες.... σαν λεπρή!!! Δηλαδή ολοι απαράδεκτοι! Τι εκανα; Σκοτωσα κανενα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ με τον πατέρα του παιδιού μου εχουμε μια κανονικότατη οικογενεια απλά δεν έχουμε κάνει γάμο ακόμη.

Τώρα το πως με αντιμετωπιζουν σε υπηρεσίες.... σαν λεπρή!!! Δηλαδή ολοι απαράδεκτοι! Τι εκανα; Σκοτωσα κανενα;

 

ΝΑΙ σκότωσες την "τιμή"τους!!!!!

χιχι!

σαν δεν ντρεπονται οι αρχιυποκριτές!

εκανα το εξής:

για κάθε ειδους μαλακία κατευενε στο μυαλό του καθε υποκριτή που τολμούσε να κάνει οποιοδήποτε σχόλιο βρήκα μια δυο τσουχτερες απαντήσεις και τις ακολουθώ καθε φορά.

το κόλπο πιάνει και τους αφήνεις με ανοιχτό το στόμα για δευτερη φορά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικτόρια Σοφούλα καλωσορισες

Και εγω ανύπαντη μητερούλα μιας σχεδόν 8μηνών κορούλα χωρίς να εχω συντροφο και απο επαρχία.

καταλαβαίνω απόλυτα τις καταστάσεις που αντιμετωπίζεις απλά μαθαίνεις σιγά σιγά να ζεις με αυτές.

Το γεγονός οτι μόλις αντικρύζεις το μουτράκι της κόρης σου σε κάνει να γράφεις όλο τον κόσμο.

οπως σε όλα τα πράγματα στην ζωή υπάρχει και το άσπρο και το μαυρο. μην μασας γιατί το ποσοστό των ανθρώπων που σε στηρίζουν ειναι πολύ μεγαλύτερο απο αυτους που σε κατακρίνουν.

Και από αυτους που σε κατακρίνουν οι μισοί τουλάχιστον σε ζηλεύουν που ειχες το θάρρος να φέρεις στο κόσμο παιδί χωρίς γάμο ενω εικείνοι όχι.

επίσημα στατιστικά στοιχεία αναφέρουν οτι απο το 2010 το 50% των ζευγαριών θα χωρίζουν.

βγάλε τα συμπεράσματα μόνη σου!

Να αδιαφορεις για τους κακοβουλους ανθρωπους που ψαχνουν να βρουν καποιον να νοιωσει χειροτερα ωστε να νοιωσουν αυτοι καλυτερα οπως εγραψε η ελενικ.

φιλιά και ψηλά το κεφάλι!

καλησπερα κασπερινα συμφωνο απολυτα μαζι σας κ με ολου οσους κανανε την κινηση να μου γραψουν απλα μεχρι να φτασω στο σημειο να αδιαφορω για ολους αυτους που με κατεκριναν ηταν δυσκολα!!!!να χαιρεσαι κ συ το κοριτσακι σου κ ευχομαι οτι καλυτερο κ για της 2 σας γιατι ταλικα αυτα τα μικρα αγγελουδια ειναι ΟΤΙ καλυτερο υπαρχει στη ζωη μας! :)
Link to comment
Share on other sites

Αξια και μπράβο σου...Μπράβο σου!!!!!!!!!!!!!

Μαζί σου...

καλησπερα Aggeloudia σε ευχαριστω αν κ πιστευω οτι μπραβο κ αξια αξιζει σε ολες τις μανουλες αναξαρτητα της οικογενειακης καταστασης!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ με τον πατέρα του παιδιού μου εχουμε μια κανονικότατη οικογενεια απλά δεν έχουμε κάνει γάμο ακόμη.

Τώρα το πως με αντιμετωπιζουν σε υπηρεσίες.... σαν λεπρή!!! Δηλαδή ολοι απαράδεκτοι! Τι εκανα; Σκοτωσα κανενα;

ειλικρινα αυτο αναρωτιεμαι κ γω καθε φορα???απλα γιατι???που ειναι το κακο σε ολη την υποθεση?ποιο ειναι το εγκλημα μου τελικα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ με τον πατέρα του παιδιού μου εχουμε μια κανονικότατη οικογενεια απλά δεν έχουμε κάνει γάμο ακόμη.

Τώρα το πως με αντιμετωπιζουν σε υπηρεσίες.... σαν λεπρή!!! Δηλαδή ολοι απαράδεκτοι! Τι εκανα; Σκοτωσα κανενα;

 

ΝΑΙ σκότωσες την "τιμή"τους!!!!!

χιχι!

σαν δεν ντρεπονται οι αρχιυποκριτές!

εκανα το εξής:

για κάθε ειδους μαλακία κατευενε στο μυαλό του καθε υποκριτή που τολμούσε να κάνει οποιοδήποτε σχόλιο βρήκα μια δυο τσουχτερες απαντήσεις και τις ακολουθώ καθε φορά.

το κόλπο πιάνει και τους αφήνεις με ανοιχτό το στόμα για δευτερη φορά!

πες το σε μας μπας κ βρουμε την ησυχια μας επιτελους!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τίποτα το φοβερό

Ειναι απαντήσεις του τύπου:

 

-Ειστε ανύπαντρη (οταν ρωτάνε για 2η φορά ειδικά στις υπηρεσίες)

- Ναι και σουφραζέτα και αν θέλετε το σημειώνετε για να μη με ρωτήσει και ο επόμενος υπάλληλος

 

- ο πατέρας?

-μυρισα τον κρίνο ή ο πελαργός (ανάλογα την αγένεια)

 

-πότε παντρέυτηκες και εκανε και παιδί?

-φυσικά και δεν παντρεύτηκα! Ο γάμος χαλάει την εμφάνιση!

 

-πως θα μεγαλώσει ή μικρη χωρίς πατέρα?

-θα ειναι τυχερη γιατί θα εχεις πολούς! (χιχι!)

 

όλα αυτά και παίρνεις και το ανάλογο ύφος φυσικά λες και τους λες το φυσικότερο πράγμα στο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειναι και τίποτα το φοβερό

Ειναι απαντήσεις του τύπου:

 

-Ειστε ανύπαντρη (οταν ρωτάνε για 2η φορά ειδικά στις υπηρεσίες)

- Ναι και σουφραζέτα και αν θέλετε το σημειώνετε για να μη με ρωτήσει και ο επόμενος υπάλληλος

 

- ο πατέρας?

-μυρισα τον κρίνο ή ο πελαργός (ανάλογα την αγένεια)

 

-πότε παντρέυτηκες και εκανε και παιδί?

-φυσικά και δεν παντρεύτηκα! Ο γάμος χαλάει την εμφάνιση!

 

-πως θα μεγαλώσει ή μικρη χωρίς πατέρα?

-θα ειναι τυχερη γιατί θα εχεις πολούς! (χιχι!)

 

όλα αυτά και παίρνεις και το ανάλογο ύφος φυσικά λες και τους λες το φυσικότερο πράγμα στο κόσμο.[/quoteτο εχεις μελετησει τελικα το θεμα μπραβο σου γιατι εμενα συνηθως με πιανουν απροετοιμαστη!μπραβοοοοο πολυ σωστη σε βρισκω θα το κανω κ γω κ θα σε ενημερωσω για αντιδρασεις!!! :D

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ξαναγραψει αλλου

 

----1535 κλεισιμου ραντεβου στο Παιδων

τηλεφωνητης μπλα μπλα.......ονομα πατρος....λεω Παυλα

παω στο ραντεβου ....ονομα πατρος...ΠΑΟΛΑ!!!!!! καναμε και χιουμορακι με τον γιατρο :lol:

 

----παραμονη χειρουργειου

εφημερευων...ονομα πατρος? ....Παυλα

και ο μακακας γραφει απτοητος!

παυλα του λεω γραμμουλα :lol:

 

---Τεβε εισητηριο για το Νοσοκομειο

25χρονο ακατοικητο κοριτσακι

ονομα πατρος? ....παυλα

.....

ονομα πατρος? ....παυλα κοπελα μου! ντε και καλα να εχουμε και μπαμπα?????? :roll::roll::roll:

 

-----και ενα ευχαριστο

ειμαι εγγυος και το ανακοινωνω στο χωριο...περναμε κοινως το crash test!

το λεω σε γιαγια 80+

να γιασεις παιδακι μου :lol: (κοινως καμενη η γιαγιακα :lol: )

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρα να χαίρεσαι το αγγελούδι σου..πάνω από όλα έχει η αγάπη που τρέφεις για το παιδί σου...εγώ ειμαι 2 μήνες παντρεμένη και είμαι στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης.δεν ήθελα να παντρευτώ αλλά όλοι έπεσαν πάνω μου να με φάνε λες και άλλαξε τίποτα...βέβαια η δική μου περίπτωση διαφέρει γιατί μέναμε με τον άντρα μου μαζί αλλά νομίζω πως στην Ελλάδα όλοι βλέπουμε τι κάνει στο σπίτι του ο γείτονας και όχι τι γίνεται στο δικό μας..μην μασάς..προχώρα και δεν χρειάζεται να δικαιολογείσαι σε κανέναν...

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

οι γιαγιάδες ειναι πολύ πιο μοντέρνες απο οτι πιστευουμε και το εχουμε ξαναπεί σε αλλο τόπικ που ειχα και εγω μια ανάλογη εμπειρία. :D

σε καμία περίπτωση μην :oops: αλλά με τσαμπουκα να τους δινεις :D

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ξαναγραψει αλλου

 

----1535 κλεισιμου ραντεβου στο Παιδων

τηλεφωνητης μπλα μπλα.......ονομα πατρος....λεω Παυλα

παω στο ραντεβου ....ονομα πατρος...ΠΑΟΛΑ!!!!!! καναμε και χιουμορακι με τον γιατρο :lol:

 

----παραμονη χειρουργειου

εφημερευων...ονομα πατρος? ....Παυλα

και ο μακακας γραφει απτοητος!

παυλα του λεω γραμμουλα :lol:

 

---Τεβε εισητηριο για το Νοσοκομειο

25χρονο ακατοικητο κοριτσακι

ονομα πατρος? ....παυλα

.....

ονομα πατρος? ....παυλα κοπελα μου! ντε και καλα να εχουμε και μπαμπα?????? :roll::roll::roll:

 

-----και ενα ευχαριστο

ειμαι εγγυος και το ανακοινωνω στο χωριο...περναμε κοινως το crash test!

το λεω σε γιαγια 80+

να γιασεις παιδακι μου :lol: (κοινως καμενη η γιαγιακα :lol: )καλησπερα τελικα τα εχετε καταφερει κ αντιμετωπιζεται με πολυ χιουμορ την κατασταση μπραβο σας γιατι τελικα αλλιως δεν γινεται!!!παντως ειλικρινα μου δινεται πολυ κουραγιο γιατι ειλικρινα με ειχε παρει πολυυυυυ απο κατω.... :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάρα να χαίρεσαι το αγγελούδι σου..πάνω από όλα έχει η αγάπη που τρέφεις για το παιδί σου...εγώ ειμαι 2 μήνες παντρεμένη και είμαι στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης.δεν ήθελα να παντρευτώ αλλά όλοι έπεσαν πάνω μου να με φάνε λες και άλλαξε τίποτα...βέβαια η δική μου περίπτωση διαφέρει γιατί μέναμε με τον άντρα μου μαζί αλλά νομίζω πως στην Ελλάδα όλοι βλέπουμε τι κάνει στο σπίτι του ο γείτονας και όχι τι γίνεται στο δικό μας..μην μασάς..προχώρα και δεν χρειάζεται να δικαιολογείσαι σε κανέναν...
καλησπερα staxioforina με το καλο να ερθει το παιδακι σου!Τελικα κ αυτο ειναι ενα ωραιο θεμα συζητησης κανει ο γαμος τη διαφορα??το παν δεν ειναι να εχεις την ευτυχια???παιζει ρολο η οικογενειακη κατασταση????
Link to comment
Share on other sites

οι γιαγιάδες ειναι πολύ πιο μοντέρνες απο οτι πιστευουμε και το εχουμε ξαναπεί σε αλλο τόπικ που ειχα και εγω μια ανάλογη εμπειρία. :D

σε καμία περίπτωση μην :oops: αλλά με τσαμπουκα να τους δινεις :D

ωραια θα ηταν να ειχαν ολοι αυτοι οι περιεργοι κ κακοβουλοι υπαλληλισκοι την αντιδραση αυτης της γιαγιας! :)
Link to comment
Share on other sites

Victoria Sofoula εχεις και το αγαπημενο μου ονομα, σου εχω ξαναγραψει τη γνωμη μου αλλα θα σε παω λιγο ακομη πιο μακρυα ....

Προσωπικα νιωθω πολυ περηφανη που εφερα ενα πραγματικο αγγελουδι στον κοσμο! Αυτο το βγαζω απο μεσα μου και φαινεται! Νιωθω διπλα περηφανη που μεγαλωνω μονη μου το παιδι μου γιατι αυτο θελει κοτσια για να το κανεις. Αυτα τα κοτσια πολλοι ανθρωποι δεν τα εχουν, γι αυτο το λογο και καταφευγουν στη γνωστη λυση. Εγω δεν επελεξα να σταματησω τη ζωη του παιδιου μου κι αυτο με κανει να νιωθω ακομη πιο υπερηφανη.

Ξερω οτι πολλοι και πολλες που ανεχονται συζυγους και συντροφους που πλεον δεν αγαπουν ή το χειροτερο δεν αγαπησαν ποτε με ζηλευουν.

Οπως κι εγω '' ζηλευω '' αν θες το προτυπο μιας πραγματικα ευτυχισμενης οικογενειας, χωρις αυτο ομως να σημαινει οτι δεν στηριζω την επιλογη μου.

Το πιο σημαντικο ειναι οτι Δοξα το Θεο ειμαστε υγιεις εγω και η οικογενεια μου και πανω απ ολα το παιδι μου. Αν εκανες μια βολτα σε ενα ογκολογικο Νοσοκομειο οπως η Ελπιδα και εβλεπες ποσο υποφερουν εκεινες οι μαναδες αλλα κι αυτα τα αγγελουδια που απο τις πρωτες μερες της ζωης τους δινουν μαχες για να την κερδιζουν θα καταλαβαινες οτι ολα αυτα που σε απασχολουν δεν ειναι ουτε καν μ.......

Ας ζουμε λοιπον την καθε στιγμη της ζωης γιατι η μερα που φευγει δεν θα ξαναρθει και ασε τους κομπλεξικους ζηλιαρηδες κι οτι αλλο ειναι τελος παντων να τρωγονται με τα ρουχα τους. Προσωπικα νιωθω τοσο μα τοσο ευτυχισμενη που με τοσα προβληματα καταφερα να φερω στη ζωη το αγγελουδι μου που χε .... ειλικρινα τι θα μου πει ο χι υπαλληλος του Δημου ή της Νομαρχιας ή δεν ξερω ποιος αλλος.

Υγεια να εχουμε πανω απ΄ολα και δυναμη για να δωσουμε σωστες αρχες στα παιδια μας και να μην τα κανουμε σαν κι αυτους. Φιλακια!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Victoria Sofoula εχεις και το αγαπημενο μου ονομα, σου εχω ξαναγραψει τη γνωμη μου αλλα θα σε παω λιγο ακομη πιο μακρυα ....

Προσωπικα νιωθω πολυ περηφανη που εφερα ενα πραγματικο αγγελουδι στον κοσμο! Αυτο το βγαζω απο μεσα μου και φαινεται! Νιωθω διπλα περηφανη που μεγαλωνω μονη μου το παιδι μου γιατι αυτο θελει κοτσια για να το κανεις. Αυτα τα κοτσια πολλοι ανθρωποι δεν τα εχουν, γι αυτο το λογο και καταφευγουν στη γνωστη λυση. Εγω δεν επελεξα να σταματησω τη ζωη του παιδιου μου κι αυτο με κανει να νιωθω ακομη πιο υπερηφανη.

Ξερω οτι πολλοι και πολλες που ανεχονται συζυγους και συντροφους που πλεον δεν αγαπουν ή το χειροτερο δεν αγαπησαν ποτε με ζηλευουν.

Οπως κι εγω '' ζηλευω '' αν θες το προτυπο μιας πραγματικα ευτυχισμενης οικογενειας, χωρις αυτο ομως να σημαινει οτι δεν στηριζω την επιλογη μου.

Το πιο σημαντικο ειναι οτι Δοξα το Θεο ειμαστε υγιεις εγω και η οικογενεια μου και πανω απ ολα το παιδι μου. Αν εκανες μια βολτα σε ενα ογκολογικο Νοσοκομειο οπως η Ελπιδα και εβλεπες ποσο υποφερουν εκεινες οι μαναδες αλλα κι αυτα τα αγγελουδια που απο τις πρωτες μερες της ζωης τους δινουν μαχες για να την κερδιζουν θα καταλαβαινες οτι ολα αυτα που σε απασχολουν δεν ειναι ουτε καν μ.......

Ας ζουμε λοιπον την καθε στιγμη της ζωης γιατι η μερα που φευγει δεν θα ξαναρθει και ασε τους κομπλεξικους ζηλιαρηδες κι οτι αλλο ειναι τελος παντων να τρωγονται με τα ρουχα τους. Προσωπικα νιωθω τοσο μα τοσο ευτυχισμενη που με τοσα προβληματα καταφερα να φερω στη ζωη το αγγελουδι μου που χε .... ειλικρινα τι θα μου πει ο χι υπαλληλος του Δημου ή της Νομαρχιας ή δεν ξερω ποιος αλλος.

Υγεια να εχουμε πανω απ΄ολα και δυναμη για να δωσουμε σωστες αρχες στα παιδια μας και να μην τα κανουμε σαν κι αυτους. Φιλακια!

για ολου αυτους τους λογους κ για πολλους ακομα ειλικρινα οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν μπηκα σε καμια σκεψη αρνητικη παρα μονο ανυπομονουσα για τον ερχομο του παιδιου μου!στα αληθεια ειναι οτι μα ΟΤΙ καλυτερο υπαρχει στη ζωη μου!οσο για το προτυπο της οικογενειας πιστευω πως και εμεις ειμαστε !!!ο καθενας με τον τροπο του!φιλια πολλα
Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομείο που γέννησα με επισκέπτηκε μια υπάλληλος της Πρόνοιας οπου την ειχαν ειδοποιήσει είπε όπως κάνουν πάντα σε περιπτωσεις ανύπαντρης μητέρας.

Οταν την ειδα και μου ειπε από που ειναι λίγο στράβωσα και εκείνη το κατάλαβε.

Μου είπε το εξής:

Δεν είναι προσωπικό το θέμα κορίτσι μου ετσι συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις γιατί υπαρχουν αρκετά περιστατικά οπου αυτό γίνεται για εμπορικούς λόγους.

Το ήξερα φυσικά, το ειχα ακουσει αλλά όταν το βρήκα μπροστά μου :o

Μου εκανε ερωτήσεις τι επαγγελμα κάνω, που μενω και το τηλ. Τελικά με ήξερε λόγω επαγγελματος. Οχι προσωπικά αλλά ειχε ακούσει. (Η επαρχια ειναι πολύ μικρή)!

Περίπου 2 μήνες μετά με πήραν τηλέφωνο απο την Πρόνοια για να δουνε λέει πως πάει.

Γρρρρ. Ο υπάλληλος (ηταν αντρας τωρα και οχι εκεινη που με επισκεφτηκε) και ηταν λιγο απότομος λες και εκανε αγγαρία.

Γύρισα και του ειπα μην ανησυχήτε δεν την πουλησα ακόμη! Ειχα και τις κακές μου εκείνη την ημέρα και κυριολεκτικά εψαχνα που να ξεσπάσω.

Μου απάντησε οτι την δουλειά του κάνει.

Το αποτέλεσμα ηταν οτι την αλλη μερα πήγα με την κόρη μου στην πρόνοια και τον βρήκα (ενας υπαλληλισκος 20 ετών που δεν ηξερε που πάνε τα τέσσερα) και τα ακούσαν ομαδικώς για οσες περιπτώσεις ηξερα που η πρόνοια δεν κάνει τίποτα. ( περιπτώσεις ατομων που θελουν στηριξη και οχι ανύπατρων μητέρων).

Σημειωτέον οτι ειχα ντυθεί κουστουμαρισμένη. βαμμένη και χτενισμένη στην τρίχα χιχι!

Δεν ειπανε τίποτα.

Με κοιτάζανε μόνο και στο τέλος μου ειπε αυτή που με ειχε επισκεπτεί οτι αυτή ειναι η διαδικασία!

Δηλ ειναι προγραμμα πχ πληντυρίου. χιχι

Δεν με ξαναενόχλησαν.

Τα συμπεράσματα δικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειχα αυτή την ομορφη εμπειρία επειδή γεννησα στο δημοσιο νοσοκομείο.

Αυτό τους ειπα καλή μου αλλά εκεινοι πέρα βρέχει.

Οπως σε τόσα αλλά Ελλάς το Μεγαλείο σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι ανύπανδρη μητέρα και ή πολύ τυχερή είμαι ή πολύ ηλίθια δεν εξηγήται διαφορετικά!!!! :lol::lol::lol:

 

Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια κατάσταση... ποτέ δεν μου έχουν μιλήσει άσχημα... μόνο καλά έχω να πω.

 

Και στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα που γέννησα και ήρθε και με βρήκε η κοινωνική λειτουργός μια χαρά τα είπαμε (συμφωνώ που πάνε και βλέπουν τις ανύπανδρες αν δεν το κάναν θα λέγαμε πάλι αααα δεν μας δίνουν σημασία).. βέβαια η κυρία που μίλησε μαζί μου ήταν εξαιρετική και μόνο καλό μου έκανε, όχι ότι το είχα ανάγκη βέβαια γιατί ήδη είχα δει το τσουρέκι και ήμουν μέσα στην τρελή χαρά!!!!

 

Ρε κορίτσια.. αλήθεια δεν είμαι ηλίθια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..... ούτε η τύχη είναι το φόρτε μου... απλά πιστεύω πως σίγουρα κάποιοι υπάλληλοι ξινίσαν τα μούτρα τους και εγώ ούτε το κατάλαβα...

 

Δεν με αγγίζει το θεματάκι.. δεν με αφορά..

Ο κόσμος είναι γεμάτος από ανόητους, κοντόφθαλμους ανθρώπους σε πολλά θέματα.. και θα αφήσω να με επηρεάσουν στο πιο σημαντικό κομμάτι της ζωής μου?????

 

Μια συμβουλή έχω να δώσω και ας την "ακούσει" αν θέλει κάποια ανύπανδρη μανούλα. Αυτά τα κουφά που ακούτε να τα κάνετε ανέκδοτο και να γελάτε με τους φίλους σας.. δεν αξίζουν κάτι παραπάνω.

 

Φιλιά σε όλες :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι ανύπανδρη μητέρα και ή πολύ τυχερή είμαι ή πολύ ηλίθια δεν εξηγήται διαφορετικά!!!! :lol::lol::lol:

 

Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια κατάσταση... ποτέ δεν μου έχουν μιλήσει άσχημα... μόνο καλά έχω να πω.

 

Και στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα που γέννησα και ήρθε και με βρήκε η κοινωνική λειτουργός μια χαρά τα είπαμε (συμφωνώ που πάνε και βλέπουν τις ανύπανδρες αν δεν το κάναν θα λέγαμε πάλι αααα δεν μας δίνουν σημασία).. βέβαια η κυρία που μίλησε μαζί μου ήταν εξαιρετική και μόνο καλό μου έκανε, όχι ότι το είχα ανάγκη βέβαια γιατί ήδη είχα δει το τσουρέκι και ήμουν μέσα στην τρελή χαρά!!!!

 

Ρε κορίτσια.. αλήθεια δεν είμαι ηλίθια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..... ούτε η τύχη είναι το φόρτε μου... απλά πιστεύω πως σίγουρα κάποιοι υπάλληλοι ξινίσαν τα μούτρα τους και εγώ ούτε το κατάλαβα...

 

Δεν με αγγίζει το θεματάκι.. δεν με αφορά..

Ο κόσμος είναι γεμάτος από ανόητους, κοντόφθαλμους ανθρώπους σε πολλά θέματα.. και θα αφήσω να με επηρεάσουν στο πιο σημαντικό κομμάτι της ζωής μου?????

 

Μια συμβουλή έχω να δώσω και ας την "ακούσει" αν θέλει κάποια ανύπανδρη μανούλα. Αυτά τα κουφά που ακούτε να τα κάνετε ανέκδοτο και να γελάτε με τους φίλους σας.. δεν αξίζουν κάτι παραπάνω.

 

Φιλιά σε όλες :P

 

Δεν ειμαι αχάριστη και δεν μπορώ να μην πω οτι η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων με αντιμετώπισαν λες και δεν τρέχει τίποτα.

Τέτοια τοπικ ομως δημιουργουνται για να περιγελάσουμε, να παραπονεθούμε, να βγάλουμε το αχτι μας για την μειοψηφία που ειναι κολλημένοι σε αναχρονιστικές απόψεις ή απλα΄ δεν του κόβει.

Κάποιους τυπολάτρες, κάποιους βολεμένους.

Οπως και ολα στην ζωή μας οταν χρειάζεται να κάνουμε την οποια κίνηση δεχομαστε ειτε την κριτική ή την αρνηση τους. δεν φταίει μόνο το γεγονός της ανυπαντρης μητέρας. Και παντρεμένη μητέρα να ειμαστε παλι κάπου θα βρισκαμε μπροστά μας κάποιους τέτοιους.

Και φυσικά γίνονται ανένδοτα και αντικείμενα αστεεισμών!

Οταν οι ιδιες εμείς ειμαστε προκατελημένες (αχ τι θα μου πει..., αχ πως θα το πω οτι ειμαι ανύπαντρη κτλ) τότε και αυτόι βρίσκουν πρόσφορο εδαφος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...