Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

σορυ που σπάω το μυν, αλλά ήθελα να πω πως δοκίμασα και το πράσινο με τα βολανάκια, και με έκανε μισό άνθρωπο, δεν το πήρα γιατί ήταν πιο επίσημο και θα ένιωθα άβολα, και πιο ακριβό.

 

εγώ βέβαια σαν κορμί είμαι αχλάδι... ο όγκος είναι στον κώλο και στα μπούτια, άλλο δράμα αυτό...

 

 

επίσης χθες πήρε ξαδέρφη μου 1,75 με 100 κιλά παρακαλώ, 48 χρονών, ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ φόρεμα από monsoon στο κόσμος, που έχει τελικά και μεγάλα νούμερα...

 

έχουν και εκπτώσεις στο online, δες αν προλάβεις κάτι.

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σορυ που σπάω το μυν, αλλά ήθελα να πω πως δοκίμασα και το πράσινο με τα βολανάκια, και με έκανε μισό άνθρωπο, δεν το πήρα γιατί ήταν πιο επίσημο και θα ένιωθα άβολα, και πιο ακριβό.

Πολύ ωραία και τα δύο, moon child! Τα βολάν κόβουν απίστευτα, κι εγώ το παρατήρησα όταν δοκίμαζα ρούχα για τη βάφτιση. Πάντως αυτό που πήρες μου αρέσει περισσότερο, δεν είμαι φαν των στράπλες φορεμάτων, ειδικά για βάφτιση.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα για τα ντεκολτέ μαιμουδάκι,

 

Για να καταλάβετε όλες οι επίδοξες πόσο επικύνδινα είναι τα ντεκολτέ στα βαφτίσια, βλέπετε αυτό το υπέροχο μπλε φόρμεμα?

 

481977_4443531805107_141948620_n.jpg

 

και αυτό το μικρό τερατάκι που κρατάω αγκαλιά? κόντεψε να με ξεγυμνώσει... τραβούσε το φουστάνι και μου έβγαλε το μισό στήθος έξω... ρεζίλι...

 

σταθερά πανιά, όχι ελαστικά όπως αυτό, και μαζέμένα σχέδια... προς αποφυγή ατυχημάτων!:lol:

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

σταθερά πανιά, όχι ελαστικά όπως αυτό, και μαζέμένα σχέδια... προς αποφυγή ατυχημάτων!

Συμφωνώ απόλυτα! Μια ανηψιά μου φορούσε μακώ στράπλες στη βάφτιση και έδειχνε πάρα πολύ ωραία, μέχρι που πήρε το μωρό αγκαλιά... ευτυχώς είχε σκεφτεί να φορέσει ένα μονόχρωμο και αδιαφανές σουτιέν :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:oops::oops:αχ και γω σωστό σουτιέν φορούσα, αλλά το έχω αποθαντισμένο και σε φωτό το σκηνικό, και το χειρότερο είναι πως επειδή την είχε πιάσει υστερία δεν κοιτούσα φυσικά το φουστάνι αλλά το παιδί, και το φουστάνι ήταν πολύ μαλακό και δεν με τράβηξε, με αποτέλεσμα να αργήσω και να το καταλάβω.... άσε:shock::shock::shock:

 

πάντως αν ήταν να ξανααγοράσω ρούχα για τις βαφτίσεις μας, θα έπερνα ακόμη πιο σπορ... το forel τελικά δεν είναι τόσο εύκολο, το μπλε που είναι απλο πανί το χαρηκα και το φόρεσα πολύ επί 3 συναπτά έτη...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε τις σχετικές φώτος, αλίμονο :cool:

 

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που λες για το ύφασμα, όταν είναι μαλακό δεν το παίρνεις είδηση ότι σε τραβάει το παιδί και μπορείς να εκτεθείς πολύ πιο εύκολα.

 

Το φορέλ γιατί δεν σε βόλεψε; Φαίνεται τόσο όμορφο....

Link to comment
Share on other sites

γιατί το ύφασμα του είναι από αυτά που περπατάς και νιώθεις το κύμα τους, ανάλαφρο μεν, αλλά εντυπωσιακό και λίγο γυαλιστερο δε, πολύ λίγο, ίσα ίσα να το κάνει να μοιάζει πιο καλό...

 

και επειδή θα βγω για να πάω:

 

σε παιδοτοπους

σε γεννέθλια

σε βαφτίσια

σε καφε της γειτονιάς κυριακή πρωί

στην αριστοτέλους για περιστέρια και καφέ

σε κανένα πιο μακρυνό γάμο

 

πού να το βάλω το φουστάνι το μακρύ και πλουμιστο? το βάζω λοιπον στην ντουλάπα μαζί με κάποια παλιότερα (και αρκετά μικρότερα:cry:) να κάνουν παρεάκι μέχρι να βγει εκείνος ο γάμος που λεγαμε, και βολέψει να το φορέσουμε!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moon child ωραιο το μπλε φορεμα παρα το "ατυχηματακι" και πιστευω οτι κοβει αρκετα...

Μπερδευτηκα ομως...εβαλες αυτο 'η το πρασινο το λουλουδατο το forel? Aυτο το forel δεν κανει λιγο αμπιρ? δεν τονιζει κοιλιτσα? εγω δεν εχω προβλημα με περιφερεια παρα μονο κοιλια στηθος ειμαι περισσοτερο μηλο δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βαφτίσω τη μπέμπα μου το Σεπτέμβρη και σκεφτόμουν να πάρω ένα φόρεμα σαν αυτό το μωβ. Δεδομένου ότι έχω τα περιττά κιλάκια μου άκουγα πως αυτή η γραμμή κολακεύει το σώμα και είχαν πάρει τα μυαλά μου αέρα... Τελικά πήγα και δοκίμασα ένα τέτοιο όπου φαινόμουν διπλή απο ότι είμαι και είχα την πωλήτρια να μου λέει πως μου πάει γιατί τονίζει τη μέση. Βρε κοπελιά το νόημα ειναι να καλύψουμε τα πάχη μας και όχι να πούμε πως έχουμε πιο λεπτή μέση αφού έχουμε διπλάσιο ποπό :oops:...

Έτσι πήγα στα lussile έχει 50% έκπτωση σε όλα τα πράγματα και πήρα ένα πολύ όμορφο φόρεμα (που στη κρεμάστρα έδειχνε μάπα) και έδωσα και 65?... Οπότε αν δεν είσαι μοντέλο (ώστε να σου πηγαίνουν όλα) καλύτερα να πας να δοκιμάσεις έτσι ώστε να ξέρεις ποια γραμμή σου πηγαίνει. Μετά αν θες μπορείς να ψάξεις πιο στοχευμένα στο internet μήπως και πετύχεις καλύτερη τιμή. :lol:

 

Thou αν και θεωρω το μωβ-βιολετι το ιδανικοτερο φορεμα για βαφτιση, εκφραζεις αυτο που πραγματικα υποψιαζομουνα...οτι οχι μονο δεν θα μου τονιζει την μεση αλλα θα πεταει και η κοιλιτσα και ο ποπος κατω απο την μεση και θα ειμαι σσαν γιγαντιο "8"....

Μηπως θα μπορουσες να μου δειξεις σε φωτο το φορεμα της lussile(το εχει το σαιτ τους?)να παρω μια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

madeleine: και εγω τα ιδια ηθελα ρωτησω..

Θα βαφτησουμε τον μικρο μας τελος Σεπ και εγω

με υψος 1,67 και ειμαι 94 κιλα :(

Ελεγα τι θα κανω.. βρηκα αυτο το site http://www.kiyonna.com

μου αρεσει που δειχνουν και γυναικες που εχουν παρει διαφορα απο τα φορεματα και πως δειχνει.

Η αληθεια βεβαια ειναι πως θα'θελα να δοκοιμασω πριν παρω κατι.. δεν ξερω που θα καταληξω..

 

 

kalchas οντως πολυ χρησιμο το σαιτ και δειχνει ακριβως πως ειναι το φορεμα σε παχουλες.

Σκεφτεσαι να παραγγειλεις?

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτοντως...΄βλεποντας τις εικονες πελατισσων που αγορασαν τα συγκεκριμενα φορεματα παιρνεις μια εικονα οχι μονο πως ειναι τα φορεματα αλλα πως εισαι και εσυ (εγω δηλ) στις συγκεκριμενες διαστασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Moon child ωραιο το μπλε φορεμα παρα το "ατυχηματακι" και πιστευω οτι κοβει αρκετα...

Μπερδευτηκα ομως...εβαλες αυτο 'η το πρασινο το λουλουδατο το forel? Aυτο το forel δεν κανει λιγο αμπιρ? δεν τονιζει κοιλιτσα? εγω δεν εχω προβλημα με περιφερεια παρα μονο κοιλια στηθος ειμαι περισσοτερο μηλο δυστυχως...

 

 

madelleine έχω δυο παιδιά, το μπλε το 2009 στην κόρη και το forel πριν 1 μήνα στο γιο... γι΄αυτό σου φάνηκε οτι κόβει το μπλε, δεν κόβει, είχα απλά γύρω στα 80 κιλά τότε, τώρα πήρα κι' άλλα!:lol::lol:

 

και ναι, το forel θα μπορούσε να το φορέσει και έγκυος μέχρι και τον 7ο μη σου πω, αλλά εγώ δεν πάσχω τόσο από κοιλίτσα, αν και τι να λέμε τώρα, όλα κάπως φαίνονται.. να φανταστείς η μαμα μου μου έλεγε μήν το βάζεις, σαν αντίσκοινο είσαι, ξέρεις, όσο κατεβαίνει ο όγκος ανοίγει, αλλα και πως να κρύψεις κοντά 90 κιλά?

 

ξαναπροτείνω πάντως monsoon, αυτό που πήρε η ξαδέρφη το ερωτεύτηκα, ήταν σαν αυτά που φορούσαν στην δεκαετία του 60 στις ταινίες, στενό μπούστο, αμάνικο, και φουσκωτό κάτω, όνειρο! η δε ξαδέρφη είναι μήλο, οπότε θα σου πήγαινε και σένα κάτι τέτοιο, γιατί το στενό σταματούσε πάνω από την κοιλιά, και κάτω άνοιγε αλλά αν δεν έχεις περιφέρεια δεν έχει πρόβλημα. και είχε και το τέλειο ύψος, λίγο πάνω από την μέση της γάμπας...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πείτε μου κ μένα μια γνώμη σας παρακαλώ. Ποιο απ τα δυο φορέματα να βάλω στη βάφτιση του γιου μου? Το κοραλί είναι "κουτί" πάνω μου αλλά νομίζω πως είναι "λίγο", τι λέτε?

http://i1138.photobucket.com/albums/n524/mirtoula4/SANY3090.jpg

http://i1138.photobucket.com/albums/n524/mirtoula4/SANY3089.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια πείτε μου κ μένα μια γνώμη σας παρακαλώ. Ποιο απ τα δυο φορέματα να βάλω στη βάφτιση του γιου μου? Το κοραλί είναι "κουτί" πάνω μου αλλά νομίζω πως είναι "λίγο", τι λέτε?

http://i1138.photobucket.com/albums/n524/mirtoula4/SANY3090.jpg

http://i1138.photobucket.com/albums/n524/mirtoula4/SANY3089.jpg

 

λιγο τι? προκλητικο? αν σου στρωνει ομορφα ειναι πολυ ωραιο, ειδικα αν εχεις παρει και λιγο χρωματακι! βεβαια αν βαφτιζα γιο ισως προτιμουσα το γαλαζιο!!! ...εκτος, τωρα που το κανω εικονα, αν εχετε και τα βαπτιστικα, λαμπαδα, διακοσμηση σε γαλαζιο, που θα εβαζα το κοραλλι να μην ειμαι σετ! με το καλο και παντα υγιης, καλοτυχος και φωτισμενος με την ευχη του Θεου ο μικρος!:wink:

Link to comment
Share on other sites

λιγο τι? προκλητικο? αν σου στρωνει ομορφα ειναι πολυ ωραιο, ειδικα αν εχεις παρει και λιγο χρωματακι! βεβαια αν βαφτιζα γιο ισως προτιμουσα το γαλαζιο!!! ...εκτος, τωρα που το κανω εικονα, αν εχετε και τα βαπτιστικα, λαμπαδα, διακοσμηση σε γαλαζιο, που θα εβαζα το κοραλλι να μην ειμαι σετ! με το καλο και παντα υγιης, καλοτυχος και φωτισμενος με την ευχη του Θεου ο μικρος!:wink:

 

να σαι καλά καλή μου, σ ευχαριστώ. "Λίγο" εννοώ πιο πρόχειρο για μαμά σε βάφτιση. Σ ευχαριστώ για τη γνώμη σου!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πρόχειρο δεν είναι, κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά αμπιγιέ. Αν σου πάει κουτί, αυτό να βάλεις, μην το σκέφτεσαι καθόλου.

 

Επίσης να ξέρεις ότι το κόκκινο (και το φούξια και το πορτοκαλί σε μικρότερο βαθμό) γράφουν πολύ στις φωτογραφίες. Όταν ρώτησα το φωτογράφο μας τι συμβουλές δίνει για να βγούμε ωραίοι στις φωτογραφίες, μου είπε να φορέσει κάποιος από τους 3 μας κόκκινο! Αυτός για μένα είναι ένας καλός λόγος να μην βάλεις το μπλε, όπως επίσης για να μην είσαι σετ με τα βαφτιστικά και τις λαμπάδες, που είπε η Κάτια πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μετά από πολύ ψάξιμο, κατέληξα στο πιο φοβερο site από το οποίο θα παραγγέλνω στο εξης:

http://www.modcloth.com

Ρούχα κάθε είδους σε τιμές φοβερές και φοβερή εξυπηρέτηση!

Από Αμερική μόνο με 25$ μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο, κατέληξα στο πιο φοβερο site από το οποίο θα παραγγέλνω στο εξης:

http://www.modcloth.com

Ρούχα κάθε είδους σε τιμές φοβερές και φοβερή εξυπηρέτηση!

Από Αμερική μόνο με 25$ μεταφορικά!

 

Το τελωνείο το σκέφτηκες;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...