Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Απο στιγμη σε στιγμη περιμενω το δεματακι μου με φορεμα απο http://www.lightinthebox.com/A-line-One-Shoulder-Knee-length-Satin-Bridesmaid-Dress_p190901:1927394363ddeb86467fb2fea4cc57a1.html

η κουμπαρα μου ηδη παρελαβε το δικο της αλλα ειναι στην δουλεια και δεν μπορει να το ανοιξει......

http://www.lightinthebox.com/Sheath--Column-One-Shoulder-Knee-length-Chiffon-Cocktail-Dress_p185561:5291fa1d07c82e6ffeff6c721ad8d5a4.html

εχω πολυ αγωνια μηπως τα κινεζακια μας απογοητευσουν...ακριβως ενα μηνα περιμενουμε και ευτυχως που η βαπτιση ειναι 10 Ιουνιου αν χρειαστει να ψαξουμε για κατι αλλο :lol::lol::lol::lol::lol:

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.......

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗΣ:mad::x:x:x

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ολα τελεια!!!!Περισσοτερο απο οτι περιμεναμε:-D:-D:grin::-D:grin:

Εξαιρετικα ραμμενα, προσεγμενα, ενισχυμενα με εσωτερικο μπουστο,κρυφες ραφες ακομα και στις φοδρες.

Μπραβο στα κινεζακια, επαγγελματιες!

Απορω γιατι στο ιντερνετ ,οταν το εψαχνα, γραφουν τοσο αρνητικες κριτικες:eek::-o:-o:-o:-o μηπως απλα για δυσφημιση????

Αν ειχε ταμπελακι Ασλανης πχ, θα πιστευες οτι ειναι Ασλανης!!!!

Ειχα 8 χρονια μαγαζι με ρουχα και εχω εμπειρια στην ραφη του ρουχου, οποια θελει φορεμα καλο και δεν την ενδιαφερει να ειναι επωνυμο, ας το τολμησει:wink:

Αρκει να ξερει οτι θελει τουλαχιστον 1 μηνα για να το παραλαβει.

Επιλεγοντας standard shipping και οχι express ηρθε το δεματακι με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ χωρις επιπλεον εξοδα τελωνειου!!!!!!!!!!1

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πριν λίγες μέρες παράγγειλα κι εγώ φόρεμα από το ιντερνετ (από το e-bay) και μάλιστα φόρεμα που θα φορέσω σε διπλή τελετή = γάμο &βάπτιση παιδιών μου. Ελπίζω κι εγώ να μείνω ευχαριστημένη, κόστισε ? 130, και θα σας ενημερώσω όταν το λάβω πως είναι!!

:P:p

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

έλαβα σήμερα το νυφικό που αγόρασα απο το ebay!! super!!! δεν χρειάζομαι καν μοδίστρα που φοβόμουν ότι ίσως χρειαστεί καμιά μικροαλλαγή, είναι σουπερ, έχω καταενθουσιαστεί!!!:P:p:p

 

είχα δώσει στον πωλητή αναλυτικά τα μέτρα μου και πέφτει ακριβώς στο σώμα μου (που μετά απο 2 κολλητές εγκυμοσύνες...δεν είναι και το καλύτερο, κοιλιά, ποπός, πολλά απομείναντα κιλά κλπ κλπ! σας το λέω για να μην νομίζεται ότι πρέπει να'στε μοντέλα για να αγοράσετε απο το ίντερνετ)

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!Παρακολουθω απο καιρο τα θεματα της βαφτισης γιατι πλησιαζει και εμας η βαφτιση του μπεμπη μας και δεν ξερω τι να φορεσω..

Το προβλημα ειναι οτι εχω καποια αρκετα κιλα παραπανω(20-25.....)τα οποια φυσικα δεν προλαβαινω να χασω.. Βεβαια ειναι ομοιομορφα κατανεμημενα αλλα οπως και να'ναι προσπαθω να κανω κατι να τα καμουφλαρω λιγακι..

Σκεφτομαι να παραγγειλω απ το εξωτερικο και ειδα καποια που μου αρεσαν.

Γενικα προτιμω τα μακρια γιατι μου πανε πολυ περισσοτερο απο τα αλλα ομως κανουν για πρωινη βαφτιση η ειναι πολυ επισημα???

Για ριξτε μια ματια κοριτσια , βοηθηστε με λιγακι..

107220_01.jpg

292373_3.jpg

292498_1.jpg

101456-01.jpg

101391-01.jpg

105925_01.jpg

[107048_01.jpg

101401-01.jpg

 

Τα φορεματα μπορω να τα παραγγειλω σε ο,τι χρωμα θελω και εγω κλινω περισσοτερο στο πρασινο σκουρο ή στο πρασινο λαδί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραι αειναι αλλα το ρισκαρεις για αγορα απο το ιντερνετ?

δεν πας σε καταστημα με καλα φορεματα να τα δοκιμασεις κι ολας?

που μενεις? εχει στην γειτονια μου διαφορα....πηρα κι εγω για διαφορες περιστασεις....

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το θαρρος επειδη εχω μια φιλη σχεδιαστρια και μου εχει μαθει διαφορα κολπα για τις γραμμες των ρουχων ,νομιζω πως τα παραπανισια κιλακια κρυβονται καλυτερα με το midi μπορντω φορεματακι...καλυπτει ομορφα τα μπρατσα,αναδυκνειει το μπουστο,λεπται νει τη μεση και μ αρεσει σαν μηκος για πρωι.Ολα τα αλλα εχουν καποια ρισκα αλλα βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα και το σωμα και το γουστο σου.Με το καλο η βαπτιση σας!!

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το θαρρος επειδη εχω μια φιλη σχεδιαστρια και μου εχει μαθει διαφορα κολπα για τις γραμμες των ρουχων ,νομιζω πως τα παραπανισια κιλακια κρυβονται καλυτερα με το midi μπορντω φορεματακι...καλυπτει ομορφα τα μπρατσα,αναδυκνειει το μπουστο,λεπται νει τη μεση και μ αρεσει σαν μηκος για πρωι.Ολα τα αλλα εχουν καποια ρισκα αλλα βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα και το σωμα και το γουστο σου.Με το καλο η βαπτιση σας!!

 

και εμενα αυτο μου αρεσε γενικα και ειδικα. τωρα το χρωμα ειναι δικη σου επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα αντικειμενικα αυτο μου αρεσει περισσοτερο για βαφτιση.Ομως...εχω λιγο κοιλιτσα, οι γαμπες ειναι λιγο γεματουλες...δεν ξερω μου φαινεται ρισκο.. Δεν εχω περιφερεια για να θελω να κρυψω..ισα ισα που η περιφερεια ειναι σχετικα δυνατο σημειο..εχω αρκετο στηθος και κοιλιτσα και οχι υψος..

Γι αυτο κοιταζω τα μακρια...για να με μακρυνουν και να με λεπτυνουν λιγακι..ειναι ομως καταλληλα για πρωινη βαπτιση? η ειναι λιγο βαρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατά τη γνώμη μου τα μακριά είναι τελείως άσχετα για πρωινή βάφτιση, πάρα πολύ εξεζητημένα. Επίσης αν σου λείπει ύψος, καλύτερα είναι να φορέσεις κοντό φόρεμα, παρά μακρύ! Αν οι γάμπες σου είναι παχουλές, το καλύτερο μήκος φούστας είναι αυτό που σταματάει στο γόνατο. Για μένα να σκεφτείς πάρα πολύ πώς θα φαίνονται οι ώμοι σου και τα χέρια σου αν φορέσεις αμάνικο φόρεμα. Μην κρίνεις από τα μοντέλα, αυτές είναι όλες κοκαλιάρες. Το πιο σίγουρο είναι το μπορντώ, έχει ωραίο V για να αναδείξει το στήθος, έχει μανικάκι για να καλύψει τους ώμους και είναι στο σωστό μήκος. Με ένα κορσέ από κάτω, θα κρύψει πολύ ωραία την κοιλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως το μπορντώ φόρεμα είναι το καλύτερο, τα άλλα είναι πολύ τουαλέτες για πρωινή βάφτιση. Επίσης λές πως έχεις κοιλίτσα αλλά όλα τα φορεματα που διαλεξες βλεπω είναι στενά στη μέση, μήπως να έβρισκες κάποιο φόρεμα που να είναι ριχτό απο το στήθος και κάτω και μέχρι το γόνατο (λόγω του ύψους σου).

Στο λεω γιατι κι εγώ ειμαι σε αναζήτηση, έχω δοκιμασει αρκετά και τίποτα δε μου κάθεται καλά, έχω λίγη κοιλίτσα και θέλω να την κρύψω και αρκετο στήθος.

Σ΄ένα μαγαζί παντως στη Βουλιαγμένης που πήγα είχαν φορέματα και για πιο παχουλές κυρίες, δε χάνεις τιποτα να το ψάξεις λίγο τοπικά.

Με το καλο η βάφτιση!

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ, το κοντό φόρεμα είναι το ωραιότερο και το πιο κατάλληλο για την περίσταση αλλά και για σένα.

 

Να ρωτήσω όμως κάτι άσχετο: εγώ βρε παιδιά το βλέπω μωβ/βιολετί/φούξια το φόρεμα, τόση διαφορά η οθόνη μου πια; χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όμως κάτι άσχετο: εγώ βρε παιδιά το βλέπω μωβ/βιολετί/φούξια το φόρεμα, τόση διαφορά η οθόνη μου πια; χαχαχαχα

Νομίζω ότι έτσι το βλέπουμε όλες... απλά το είπε κάποια μπορντώ και το συνεχίσαμε οι υπόλοιπες :wink:

 

madeleine, πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις φόρεμα; Γιατί όχι φούστα-μπλούζα;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα να σκεφτείς πάρα πολύ πώς θα φαίνονται οι ώμοι σου και τα χέρια σου αν φορέσεις αμάνικο φόρεμα. Μην κρίνεις από τα μοντέλα, αυτές είναι όλες κοκαλιάρες. Το πιο σίγουρο είναι το μπορντώ, έχει ωραίο V για να αναδείξει το στήθος, έχει μανικάκι για να καλύψει τους ώμους και είναι στο σωστό μήκος. Με ένα κορσέ από κάτω, θα κρύψει πολύ ωραία την κοιλίτσα.

 

Συμφωνω κι εγω για τους ωμους γιατι η αληθεια ειναι οτι εκει εχω μαζεμενο το παχος..στηθος περισσοτερο και κοιλιτσα..με προβληματιζε και εμενα το αμανικο..

 

 

Επίσης λές πως έχεις κοιλίτσα αλλά όλα τα φορεματα που διαλεξες βλεπω είναι στενά στη μέση, μήπως να έβρισκες κάποιο φόρεμα που να είναι ριχτό απο το στήθος και κάτω και μέχρι το γόνατο (λόγω του ύψους σου).

Vivianaki εχω δοκιμασει πολλα φορεματα σε αμπιρ γραμμη αλλα δυστυχως κανουν χειροτερο το προβλημα..με κανουν κ φαινομαι σαν εγκυος..

 

Τωρα οσον αφορα το βιολετι φορεμα με προβληματιζει και στις γαμπες αλλα πες μ ενα ψηλοτακουνο διορθωνεται η κατασταση αλλα και στην μεση...νομιζω θελει λεπτη μεσουλα...οσο και να την μαζεψω με τον κορσε...δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι έτσι το βλέπουμε όλες... απλά το είπε κάποια μπορντώ και το συνεχίσαμε οι υπόλοιπες :wink:

 

madeleine, πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις φόρεμα; Γιατί όχι φούστα-μπλούζα;

 

Δεν μου αρεσει η φουστα μπλουζα, μου φαινεται πολυ προχειρο για την περισταση ή αν ειναι απο καλο υφασμα πολυ γιαγιαδέ..

 

Μην με κραξετε αλλα μου περασε και η ιδεα να δοκιμαζα καμμια ολοσωμη φορμα..καπως φαρδια πανω με μεση που κανει σαν μπουφαν με ζωνη... βλακεια ε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει η φουστα μπλουζα, μου φαινεται πολυ προχειρο για την περισταση ή αν ειναι απο καλο υφασμα πολυ γιαγιαδέ..

 

Μην με κραξετε αλλα μου περασε και η ιδεα να δοκιμαζα καμμια ολοσωμη φορμα..καπως φαρδια πανω με μεση που κανει σαν μπουφαν με ζωνη... βλακεια ε?

 

Kοίτα, για μένα η φόρμα θέλει ύψος πάνω από 1,70 και πολύ λεπτή σιλουέτα - δεν συγχωρεί εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι η αμπίρ γραμμή είναι λάθος για το σωματότυπό σου. Ούτε να το σκέφτεσαι - θα σε ρωτάνε πότε πρόλαβες να ξαναμείνεις έγκυος :P

 

Η φούστα-μπλούζα είναι πολύ κολακευτική επιλογή, δοκίμασέ την και θα με θυμηθείς. Αλλά να διαλέξεις ένα στυλ μοντέρνο, όχι μια ίσια μπλε φούστα σαν αυτή που βάζαμε στις παρελάσεις και μια μπλούζα με κουμπάκια μέχρι το λαιμό, γιατί τότε σίγουρα θα είσαι σαν γιαγιά!

 

Αντί για ολόσωμη φόρμα, γιατί δεν δοκιμάζεις μια παντελόνα, μπλουζάκι με λεπτό τιραντάκι και από πάνω μια ημιδιάφανη τουνίκ με τρουά καρ μανίκι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους τα φορέματα ταιριάζουν στον σωματότυπό σου - μεγάλο ντεκολτέ που κολακεύει το στήθος και βολάν στην περιοχή της κοιλιάς. Βέβαια καλό είναι να βρεις τέτοιο φόρεμα με μανικάκι.

 

Caycee-Tiered-Dress.jpg

 

Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις τη γραμμή "φάκελο" δηλαδή κάτι τέτοιο:

 

10406_thumbzoom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα αντικειμενικα αυτο μου αρεσει περισσοτερο για βαφτιση.Ομως...εχω λιγο κοιλιτσα, οι γαμπες ειναι λιγο γεματουλες...δεν ξερω μου φαινεται ρισκο.. Δεν εχω περιφερεια για να θελω να κρυψω..ισα ισα που η περιφερεια ειναι σχετικα δυνατο σημειο..εχω αρκετο στηθος και κοιλιτσα και οχι υψος..

Γι αυτο κοιταζω τα μακρια...για να με μακρυνουν και να με λεπτυνουν λιγακι..ειναι ομως καταλληλα για πρωινη βαπτιση? η ειναι λιγο βαρια?[/quote

 

Τα μακριά φορέματα δεν είναι κατάλληλα για πρωινή βάφτιση. Επίσης δε θεωρώ ότι κολακεύουν τις κοντούλες.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς κάτι τέτοιο. Δεν δείχνει εντυπωσιακό μόνο του, αλλά έχει πολλά θετικά στοιχεία - ντεκολτέ σε V γραμμή και μανίκια σε στυλ καμπάνας, επίσης είναι μεσάτο. Εννοείται ότι θα προσέξεις πάρα πολύ τα εσώρουχά σου, απαραίτητα σουτιέν που να μαζεύει και να κρατάει ψηλά το στήθος ώστε να λεπταίνει η περιοχή της μέσης. Μην πας και δώσεις ένα σωρό λεφτά να πάρεις καινούριο φόρεμα και μετά το βάλεις με πλαδαρό σουτιέν!

 

DR10112-PURPLE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις φούστα-μπλούζα, να έχεις κάτι τέτοιο στο μυαλό σου (αγνόησε το τσιγγανέ λουκ, δεν έβρισκα καλύτερη φωτογραφία) δηλαδή μια μπλούζα με ντεκολτέ, που σταματάει στη μέση, μανίκι τρουά καρ σε στυλ καμπάνας και όσο γίνεται μεσάτη ή αν όχι μεσάτη, από ανάλαφρο ύφασμα, να μην κολλάει στις καμπύλες σου. Όχι κουμπάκια μέχρι το λαιμό,όχι μακρύ μήκος που πρέπει να το βάλεις μέσα στη φούστα, όχι μανσέτες, όχι γιακά.

 

22103A.jpg

 

Στη χειρότερη, κάτι τέτοιο:

 

34519_76322035?$ProdLarge$

 

Ή κάτι τέτοιο:

 

img-thing?.out=jpg&size=l&tid=56544124

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς κάτι τέτοιο. Δεν δείχνει εντυπωσιακό μόνο του, αλλά έχει πολλά θετικά στοιχεία - ντεκολτέ σε V γραμμή και μανίκια σε στυλ καμπάνας, επίσης είναι μεσάτο. Εννοείται ότι θα προσέξεις πάρα πολύ τα εσώρουχά σου, απαραίτητα σουτιέν που να μαζεύει και να κρατάει ψηλά το στήθος ώστε να λεπταίνει η περιοχή της μέσης. Μην πας και δώσεις ένα σωρό λεφτά να πάρεις καινούριο φόρεμα και μετά το βάλεις με πλαδαρό σουτιέν!

 

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες! Little monkey ιδιαιτερα γιατι οντως πλησιαζεις πολυ σ αυτο που πιστευω κι εγω οτι μου παει. Βεβαια μακρια φορεματα εγω φοραω και το πρωι...αλλα βαμβακερα αερινα, πρωινα.Σιγουρα μου πανε δεν ειμαι και τοσο κοντη πια γυρω στο 1.65 οπου με το τακουνι πιανω ανετα το 1.70-1.73. Γι'αυτο επιμενω οτι μου πανε τα μακρια. Το μονο που με προβληματιζε ειναι αν ταιριαζουν σε πρωινη βαφτιση...οχι αν μου πανε..

Αν περιορισtω σε φορεμα μεχρι το γονατο λογω της περιστασης πιθανον να ψαξω κατι σαν αυτα που εβαλες little monkey..

Καμμια γεματουλα δεν μας διενει καμμια ιδεα τι εβαλε στη βαφτιση του μπεμπε της??

Link to comment
Share on other sites

Για το ασπρο μαυρο φορεμα της φωτο τι λετε? το ξερω δεν εχει μανικακι αλα θα μπορουσα να βαλω μια εσαρπα...και φυσικα οχι ασπρο μαυρο...ισως πρασινο-μαυρο ή βιολετι-μαυρο...??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...