Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Κορίτσια κάνω λίγο κατάχρηση του θέματος αλλά ήθελα να σας πω πως αγόρασα φόρεμα για την βάφτιση που είναι το καλοκαίρι. Πήρα από το Charly του Πειραιά. Είχε αρχική τιμή 370ευρώ και με 50% βγήκε 185. Είναι μακρύ λευκό με χρώματα λιλά, μωβ και φούξια. Είναι σφηγκοφωλιά στο στήθος στράπλες και πιάνει πάνω στο λαιμό με πέτρες μεγάλες, Swarovski, και πάει έτσι και πίσω στην πλάτη. Κάτω πέφτει χυτό και πολύ μακρύ. Το άφησα και για επιδιόρθωση κάτι στενέματα κλπ. Πήγα και στα Boom αλλά δε βρηκα κάτι. Νομίζω άξιζε τον κόπο και χάρηκα που βρήκα!

 

Ακούγεται υπέροχο!! Με το καλό!!!!:D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω πρέπει να σας πω ότι αγόρασα από τα raxeyski μαυρο σατεν μιντι φόρεμα με φουξ λεπτομερια + ζακετακι μουσελινα (για να μην ειμαι και πολυ τσατσαλη!). η βαπτιση μας ειναι τον μαη, αλλα ειπα να επωφελειθω από τις επτώσεις συνολο 133ευρω

Link to comment
Share on other sites

Να γράψεις σχόλια στο site γιατί και μένα με ενδιαφέρει. Το καλοκαίρι βαπτίζω τον γιό μου , θα γίνω επίσης νονά και έχω και ένα γάμο .....οπότε όπως καταλαβαίνεται θα χρειαστώ αρκετά ρούχα.

Η αλήθεια είναι πως μερικά σχέδια είναι πάρα πολύ ωραία....εκείνο που με προβληματίζει είναι η ραφή δια αποστάσεως χωρίς πρόβες εννοώ οπότε εκεί υπάρχει ρίσκο να μην έχει καθίσει καλά στο σώμα και να πρέπει να τρέχεις μετά σε μοδίστρες ...και το άλλο τα υφάσματα που μάλλον είναι τελείως συνθετικά μάλλον γιατό και οι πολύ χαμηλές πραγματικά τιμές....

Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις ...αν και αυτό σχετικό είναι ..το νυφικό μου το έραψα σε γνωστό οίκο της Αθήνας πλήρωσα μια περιουσία και ήταν ένα όνειρο πραγματικά μοναδικό .....στη βάπτιση της μικρής μου πήρα από επίσης γνωστό κατάστημα του κολωνακίου πανάκριβό φόρεμα ξένου οίκου...καταπληκτικό επίσης για την μένα της βάπτισης δεν λέω ούτε εγώ το πίστευα ...το φόρεσα μια φορά ακόμα σε κάποια εκδήλωση στο εξωτερικό και επειδή ίδρωσα ....ξέβαψε !!! το ολομέταξο και οικολογικά βαμένο ύφασμα και έγινε αίσχος στις μασχάλες !!!....βέβαια τέτοια φορέματα μία φορά τα φοράς άντε δύο το πολύ οπότε δεν θές και φοβερή αντοχή ...αλλά να μην δέιχνει νάυλον ....αυτό φοβάμαι !!!:wink: άλλιώς τελικά δεν αξίζει να δίνεις πολλά λεφτά για μια φορά μόνο

 

Και εγω το ιδιο πραγμα φοβαμαι.Το να χρειαστει στενεμα ημ αζεμα ειναι ενταξει δεν εινα ιπροβλημα.Αλλα αν το υφασμα ειναι χαλια???αν και μια κοπελα που μας προτεινε το σαιτ ειπε οτι το δικο της φορεμα που πηρε απο εκει ηταν πολυ καλο και καλοραμμενο.Μαλιστα προσφερθηκε οποια κοπελα θελει μπορει να της δειξει απο κοντα το φορεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αξίζει να ρισκάρεις να πάρεις ένα φόρεμα και αν βγει καλό οκ αν όχι δεν χάνεις και καμιά μεγάλη περιουσία ...το θέμα είναι μην μείνεις τελευταία στιγμή χωρίς φόρεμα βάπτισης και τρέχεις και δεν φτάνεις ...!

Εγώ σκέφτηκα να διαλέξω όποιο μου αρέσει και να το παραγγείλω πολύ νωρίτερα ,,,το μόνο που είχα πει να χάσω μερικά κιλά και ακόμα τίποτα !:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξέρω κορίτσια, εχω αμφιβολίες γι αυτό το site όπως και με κάθε τι που αγοράζουμε απο internet. Είπα να δοκιμάσω και παρήγγηλα αυτό:

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=827

γύρω στα 60 ευρώ έχει με τα έξοδα αποστολής. Είναι λίγο ρίσκο, είναι η αληθεια, γιατί δε δέχονται αλλαγές αν ράψουν το φόρεμα επανω σου. Μίλησα και με την κινέζα και μου είπε ότι θα το έχω γύρω στα μέσα Μαρτίου.

'Οταν το παρω θα σας πω και εντυπώσεις. Τώρα θα κοιτάξω και στην αγορά, αν δω κάτι που μ' αρέσει και κυρίως να με ΧΩΡΑΕΙ, γιατί δεν έχουμε όλες τελειες αναλογίες, είμαστε κανονικές γυναίκες που γεννήσαμε, πως να το κάνουμε δλδ, θα το πάρω. Αλλά δεν είμαι αισιόδοξη στο να βρω κάτι στην αγορά και γι αυτό παρηγγηλα από το site για καβάτζα.

Καμιά ιδέα για μαλλιά έχετε; ή θα βγουμε off topic; (δε θέλω με τιποτα κότσο)

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω κορίτσια, εχω αμφιβολίες γι αυτό το site όπως και με κάθε τι που αγοράζουμε απο internet. Είπα να δοκιμάσω και παρήγγηλα αυτό:

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=827

γύρω στα 60 ευρώ έχει με τα έξοδα αποστολής. Είναι λίγο ρίσκο, είναι η αληθεια, γιατί δε δέχονται αλλαγές αν ράψουν το φόρεμα επανω σου. Μίλησα και με την κινέζα και μου είπε ότι θα το έχω γύρω στα μέσα Μαρτίου.

'Οταν το παρω θα σας πω και εντυπώσεις. Τώρα θα κοιτάξω και στην αγορά, αν δω κάτι που μ' αρέσει και κυρίως να με ΧΩΡΑΕΙ, γιατί δεν έχουμε όλες τελειες αναλογίες, είμαστε κανονικές γυναίκες που γεννήσαμε, πως να το κάνουμε δλδ, θα το πάρω. Αλλά δεν είμαι αισιόδοξη στο να βρω κάτι στην αγορά και γι αυτό παρηγγηλα από το site για καβάτζα.

Καμιά ιδέα για μαλλιά έχετε; ή θα βγουμε off topic; (δε θέλω με τιποτα κότσο)

 

πολυ ωραιο το φορεμα το κοιταζα κ εγω!!!!!!!Μακαρι να ειναι καλα.

|Εγω θα κανω την παραγγελια τελος του μηνα τελικα.Αλλα θα παρω και κατι ακομα απο μαγαζι.Χαμενο δεν θα παει γιατι εχω κ γαμο να παω.Ασε που σε περιπτωση που δεν ειναι καλο το φορεμα να εχω καβατζα και εγω!

Να πουμε και για μαλλια!!!γιατι οχι????ΝΑ μετονομασω το ποστ Εμφανιση της μαμας στην βαφτιση!!!

 

Εγω δεν μπορω να σε συμβουλεψω μιας και ποτε δεν εχω χτενιστει.Ποτε.Παντα λουζομαι και τα στεγνωνω και φευγω...Ειμαι πολυ περιεργη με αυτο και δεν θελω λακ και φτιαγμενα.Αρκει να εινα ιακθαρα και αναλαφρα.

Σιγουρα αλλες κοπελες θα ξερουν!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια

Λεω να το ραψω το φορεμα

Πειτε πιο προτιματε.Δεν ειμαι και αδυνατουλα!Υψος 1,70/οποτε τα φορεματα ειναι με βαση τι θα μου παει οχι τι θα διαλεγα αν ειχα σωμα!!!Εχω και μια φωτο του τι θα διαλεγα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ αλλα δυστυχως...θα φαινομουν σαν ζυμαρακι.ΕΙναι το τελευταιο με τα σχεδια...

Τελος παντων τωρα μην στεναχωριεμαι!

Τα χρωματα δεν ειναι αυτα στις φωτο θα διαλεξω οταν αποφασισω.Περιμενω!!!

 

 

promgirl348310309.th.jpg

6579.th.jpg

1278posidts.th.jpg

1276amtydts.th.jpg

 

και τα αγαπημενα μου αλλα εκτος λιστα...:-(

 

promgirl499458272.th.jpg

promgirl479322309.th.jpg

 

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΒ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ!!!!ΑΝ ΕΧΕΙς ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΡΑΨΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ!!!ΒΑΦΤΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Βασικά Casperaki αυτό που σκεφτομαι σχετικά με το φόρεμα από το site είναι ότι αν τυχει να είναι φαρδύ, ή μεγάλο γενικά μαζέυεται, αν τυχει και είναι στενό τι κάνουμε, και 'εδωσα τις διαστάσεις μου ένα -δύο εκατοστά μεγαλυτερες. Θα σας ενημερωσω για την εκβαση όπως είπα πιο πάνω.

Για τα μαλλιά και εγώ του απλού είμαι και σκεφτομαι τι να τα κάνω να μη μοιάζουν υπερβολικά και να μου πηγαίνουν κιολας. Θα δω.

Dreammum με άγχωσες, βαφτίζεις τον Μάιο και βρηκες φόρεμα, εγώ τον Απριλιο και τίποτα ακόμα...

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά Casperaki αυτό που σκεφτομαι σχετικά με το φόρεμα από το site είναι ότι αν τυχει να είναι φαρδύ, ή μεγάλο γενικά μαζέυεται, αν τυχει και είναι στενό τι κάνουμε, και 'εδωσα τις διαστάσεις μου ένα -δύο εκατοστά μεγαλυτερες. Θα σας ενημερωσω για την εκβαση όπως είπα πιο πάνω.

Για τα μαλλιά και εγώ του απλού είμαι και σκεφτομαι τι να τα κάνω να μη μοιάζουν υπερβολικά και να μου πηγαίνουν κιολας. Θα δω.

Dreammum με άγχωσες, βαφτίζεις τον Μάιο και βρηκες φόρεμα, εγώ τον Απριλιο και τίποτα ακόμα...

 

Αν ειναι πιο στενο μονο με διαιτα σωνωμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ενημερώστε όταν παραλάβετε τα φορεματα -αν παραγγείλατε απο το www.jessicabrides γιατί διατηρώ αμφιβολίες για το αν υπάρχει αυτό το εργοστάσιο γιατί δεν βρίσκω πουθενά διεύθυνσή τους..........μακαρι να υπάρχει αυτή η εταιρεία κ να μην είναι μαϊμου γιατί τα ρούχα είναι ωραία κ πάμφθηνα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια τί μας κάνατε με αυτό το σάιτ;

Τους έστειλα μειλ να ρωτήσω για τα υφάσματά τους και μου απάντησαν σχεδόν αμέσως. Μου είπαν να τους στείλω κωδικό φορέματος για να μου απαντήσουν!

Ποια κοπέλα είπε ότι έχει παραλάβει από αυτούς;

Εξαλλου πληρώνονται με paypal κι αυτό νομίζω πώς σε εξασφαλίζει.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια όλα είναι πολύ όμορφα.. Dreammum το τρίτο φόρεμα που το βρήκες ?

Είναι αυτο που χρείαζομαι -- θα γίνω νονα το καλοκαίρι σε νησί και θα θέλα κάτι όμορφο και απλά!!! Εχω αρχίσει και διάιτα πάλι.. κορίτσια ποσο δυσκολο είναι να τα χασεις τα κιλα της εγκυμοσύνης

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια

Λεω να το ραψω το φορεμα

Πειτε πιο προτιματε.Δεν ειμαι και αδυνατουλα!Υψος 1,70/οποτε τα φορεματα ειναι με βαση τι θα μου παει οχι τι θα διαλεγα αν ειχα σωμα!!!Εχω και μια φωτο του τι θα διαλεγα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ αλλα δυστυχως...θα φαινομουν σαν ζυμαρακι.ΕΙναι το τελευταιο με τα σχεδια...

Τελος παντων τωρα μην στεναχωριεμαι!

Τα χρωματα δεν ειναι αυτα στις φωτο θα διαλεξω οταν αποφασισω.Περιμενω!!!

πημενα μου αλλα εκτος λιστα...:-(

 

 

promgirl479322309.th.jpg

 

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.

Αυτό το υπέροχο φόρεμα που το βρήκες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το υπέροχο φόρεμα που το βρήκες αν επιτρέπεται;

 

ειναι πραγματι υπεροχο.

Δεν θυμαμαι να σου πω τωρα.Αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη καποια κοπελα ρωτησε το ιδιο κ της ειχα πει τοτε το σαιτ.ΜΕσα στις σελιδες καπου το γραφω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποια κοπέλα είπε ότι έχει παραλάβει από αυτούς;

Εξαλλου πληρώνονται με paypal κι αυτό νομίζω πώς σε εξασφαλίζει.

Εγώ παρέλαβα από αυτούς το Σεπτέμβρη που πέρασε. Ήταν μέσω e-bay. Όπως έγραψα και πριν από την ποιότητα έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Στα μέτρα μου έπεσε λίγο πιο φαρδύ και έκανε πάνω από μήνα να έρθει γιατί από όσο γνωρίζω το ράβουν μετά την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα από αυτούς το Σεπτέμβρη που πέρασε. Ήταν μέσω e-bay. Όπως έγραψα και πριν από την ποιότητα έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Στα μέτρα μου έπεσε λίγο πιο φαρδύ και έκανε πάνω από μήνα να έρθει γιατί από όσο γνωρίζω το ράβουν μετά την παραγγελία.

 

Εχουμε πεσει ολες πανω σου!!!μας εβλαες φωτια!!!!με το σαιτ!!!και να μην θελαμε φορεμα θα παραγγειλουμε!!!

Μηπως μπορεις να εχεις λιγο χρονο να βγαλεις μια φωτο απο το φορεμα το δικο σου???!!!

 

και επισης μπορεις να πεις αν ειναι ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ με την φωτο με το μοντελο η ειχε καποια μικρη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Πολα!!!!!

λοιπον το φορεμα αυτο με τα μεταφορικα(ειναι ετοιμο εχει νουμερα) κανει σε ευρω 225 ευρω....πολλα λιγα////δεν ξερω αλλα ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πεσει ολες πανω σου!!!μας εβλαες φωτια!!!!με το σαιτ!!!και να μην θελαμε φορεμα θα παραγγειλουμε!!!

Μηπως μπορεις να εχεις λιγο χρονο να βγαλεις μια φωτο απο το φορεμα το δικο σου???!!!

 

και επισης μπορεις να πεις αν ειναι ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ με την φωτο με το μοντελο η ειχε καποια μικρη διαφορα?

Μου πήρε λίγη ώρα γιατί δεν έχω ξαναανεβάσει φωτογραφία. Ανέβασα μία εδώ (ελπίζω να το έκανα σωστά).

http://img713.imageshack.us/img713/2449/img1302qi.jpg

Δεν φαίνεται πολύ καλά, αλλά είναι η μοναδική όπου φαίνεται ολόκληρο το φόρεμα. Η διαφορά που είχε με αυτό που είχα δει ήταν ότι επειδή είμαι ψηλή το φόρεμα μου έπεσε φαρδύ στην περιφέρεια. Επίσης μου έπεσε και 10 εκατοστά πιο μακρύ και το κόντεψα μόνη μου. Αν παραγγείλεις γράψε τις εντυπώσεις σου. Εγώ μάλλον θα ξαναπαραγγείλω αν παντρευτεί ο αδερφός μου μέσα στη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε λίγη ώρα γιατί δεν έχω ξαναανεβάσει φωτογραφία. Ανέβασα μία εδώ (ελπίζω να το έκανα σωστά).

http://img713.imageshack.us/img713/2449/img1302qi.jpg

Δεν φαίνεται πολύ καλά, αλλά είναι η μοναδική όπου φαίνεται ολόκληρο το φόρεμα. Η διαφορά που είχε με αυτό που είχα δει ήταν ότι επειδή είμαι ψηλή το φόρεμα μου έπεσε φαρδύ στην περιφέρεια. Επίσης μου έπεσε και 10 εκατοστά πιο μακρύ και το κόντεψα μόνη μου. Αν παραγγείλεις γράψε τις εντυπώσεις σου. Εγώ μάλλον θα ξαναπαραγγείλω αν παντρευτεί ο αδερφός μου μέσα στη χρονιά.

 

ωραιο ειναι!δεν το ειδα στο σαιτ,ειναι ιδιο;χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι!δεν το ειδα στο σαιτ,ειναι ιδιο;χρωμα;

Είχα βάλει το link σε προηγούμενη σελίδα:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1465823#post1465823

Ίδιο ήταν με αυτό της φωτογραφίας που είχα δει, διαφορετικές αναλογίες βέβαια. Ίδιο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει το link σε προηγούμενη σελίδα:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1465823#post1465823

Ίδιο ήταν με αυτό της φωτογραφίας που είχα δει, διαφορετικές αναλογίες βέβαια. Ίδιο χρώμα.

 

οντως ιδιο ειναι.εσυ που το ειδες απο κοντα,το χρωμα ειναι φωτεινο οπως δειχνει; εννοω δεν ειναι ξεθωριασμενο κτλ; το υφασμα τι ειναι ;σατεν;

Link to comment
Share on other sites

οντως ιδιο ειναι.εσυ που το ειδες απο κοντα,το χρωμα ειναι φωτεινο οπως δειχνει; εννοω δεν ειναι ξεθωριασμενο κτλ; το υφασμα τι ειναι ;σατεν;

Δεν το είδα από κοντά μέχρι που το παρέλαβα, το είχα δει μόνο στις φωτογραφίες στο site και το ρίσκαρα. Δεν είναι ξεθωριασμένο, μάλλον η φωτογραφία που έβαλα είναι κάπως σκοτεινή γιατί ήταν μια συννεφιασμένη μέρα. Το φόρεμα είχε τρία υφάσματα. Μέσα η φόδρα, στη μέση γυαλιστερό φούξι χρώμα, ενώ το εξωτερικό ύφασμα ήταν διάφανο στο χρώμα που φαίνεται (ροζ ανοιχτό). Από είδη υφάσματος δεν ξέρω δυστυχώς για να απαντήσω. Ήταν πάντως άνετο ύφασμα δεν με ενόχλησε ούτε μου έφερνε καμιά φαγούρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...