Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Θυμάστε που σας έλεγα για τον σάκκο του μποξ?

Ε, λοιπόν, σήμερα τον κρέμασε. Για να βάλει αυτά τα ειδικά στο ταβάνι της βεράντας για να κρατάνε 50 κιλά σάκκο, έκανε όλη τη βεράντα χάλια. Με το μπλακ-εντ-ντεκερ γέμισε τον τόπο σκόνες κτλ. Του είπα εννοείται να καθαρίσει τη βεράντα. "Γιατί να την καθαρίσω εγώ"? μου απαντάει. "Γιατί εσύ τη λέρωσες ρε μεγάλε".

Τέλος πάντων την καθάρισε αλλά τον σάκκο του μποξ, κορίτσια μου, δεν τον ξεκρέμασε, τον έχει αφήσει κρεμασμένο για ντεκόρ στη βεράντα, γιατί θέλει αύριο να ρίξει μπουνίδια και μου είπε ότι είναι πολύ βαρύς και δεν μπορεί να τον ανεβοκατεβάζει.

Επίσης, ξέχασα να σας πω ότι σήμερα είχε αναλάβει να μαγειρέψει. Τον πήρα τηλ. από τη δουλειά κατά τη 1.00 και μου είπε ότι πήγαινε έξω βόλτα και ότι ξέχασε να μαγειρέψει και ότι το θυμήθηκε μόλις βγήκε έξω από το σπίτι. Τελικά, όταν γύρισα, είχε μαγειρέψει. Μετά κρέμασε το σάκκο, (ξέχασα να σας πω ότι πάτησε έξω στη βεράντα τις σκόνες και μπήκε μέσα στο σπίτι χωρίς να αλλάξει παντόφλες και μου έχει κάνει σχέδια στο πάτωμα) και μετά καθάρισε τη βεράντα. Μετά έκανε μπάνιο και έρχεται σε κάποια φάση και μου λέει "Τέλειωσα, τα έκανα όλα". "Μπράβο μωράκι μου, είσαι το τέλειο μωρό" του απαντώ (τον καλοπιάνω κιόλας, μην του γυρίσει το μάτι ανάποδα) και μου λέει "Δεν είμαι το τέλειο μωρό, είμαι το ΤΕΛΕΙΟ ΘΥΜΑ".

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου λες?

Τι φετιχ κι αυτό!!!!!

Αφου να σκεφτείτε έχω τα δύο άκρα αντίθετα σπίτι μου.... το μεσημέρι η κυρία που προσέχει τα παιδιά ανοίγει όλες τις κουρτίνες γιατί πλακώνεται η ψυχή της και δίνουμε οικογενειακώς παράσταση και το βραδάκι ο άντρας μου κλειδαμπαρώνει πόρτες και παντζούρια σαν να φυλάμε το χρηματοκιβώτιο του Σκρουτζ μακ ντακ!!!!!

Άσε πια το άλλο... τα πράγματα του βαλμένα με τέτοιο τρόπο που αν κανείς τολμήσει και αγγίξει έστω το μέρος που είναι φυλαγμένα (π.χ. συρτάρι) αρχίζει η ανάκριση από τον κ. Σέρλοκ: "Κουνήθηκε η γωνία του φακέλου στο συρτάρι μου , ήθελε κανείς κάτι????" κι εγώ ατάραχη:"Όχι αγάπη μου μια μύγα τύφλα στο μεθύσι έχασε το δρόμο της δεν είδε το συρτάρι σου και κουτούλησε πάνω του!!!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς πέραν του ολισθήματος του φακέλλου θύματα και ζημίες δεν καταγράφησαν!!!!!"

Ως πότε όμως κορίτσια? και το χιούμορ έχει τα όρια του πια!!!!!

 

 

Ουφ οκ, δεν είναι δίγαμος. Είναι πολύγαμος! :D Μας έχει παντρευτεί όλες και σε κάθε μια δίνει κι ένα πολύτιμο κομματάκι του! Ε δεν εξηγείται αλλιώς, σαν puzzle είναι, σε κάθε σας απάντηση βλέπω ένα χαρακτηριστικό του! Κι ας τα διαβάσει, δε με νοιάζει, άλλωστε του τα διαβάζω μονάχη μου. Τι ήταν να πω τώρα για τα πατζούρια; Άρχισε εκ νέου την πατζουροφιλοσοφία!

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Αααα ναι αυτό με τα παντζούρια το έχουμε κι εμείς μόνο που ο δικός μου τα κλείνει και μέρα μεσημέρι. Ο Κόμης Δράκουλας ένα πράμα. Γυρνάω σπίτι και έχουμε συσκότιση με ντάλα ήλιο έξω.

 

ασ τον αντρα μου κατω!!!!! αυτος ειναι δικος μου, σου λεω!!!!!! (ή μαλλον... κρατα τον...)

 

φωτοφοβια εχει το ατομο... θυμηστε μου να τσεκαρω τους κυνοδοντες του,αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μένα ξέρω τι θα έλεγε:

"Πολλή γκρίνια, ρε παιδί μου, πολλή γκρίνια ρε παιδί μου"

Λες και τον ακούω.

 

 

Μπααα...εμένα αυτό μου το λέει κάθε μέρα κατάμουτρα!

 

Το ότι για να τον ξυπνήσω πρωί ΠPEΠEI να κάνω πρώτα τάμα στον αγιο Ραφαήλ κ στους Αγίους Πάντες ;!άάάάλλο καπέλο κ αυτό.

Ξυπνά Ντίνο.ΞΎΠΝΙΟΣ ΕΊΜΑΙ.κ το χαρ χουρ πάει σύννεφο.Ντίνο ξυπνά λέμε μου είπες να σε ξυπνήσω 7.30 κ είναι 8!ε δεν κοιμάμαι σου λέω.ΌΧΙ ΑΠΛΆ ΚΟΙΜΆΣΑΙ ΣΕ ΚΏΜΑ ΈΠΕΣΕΣ! Κ μετά από ποοοσες προσπάθειες κ AΦOY με βάλει να του ετοιμάσω καφέ σηκώνετε με νεύρα κ μου την λέει:ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΞΥΠΝΟΎΣΕΣ ΜΕ ΤΡΥΦΕΡΌ ΤΡΌΠΟ. Ε τι να του πεις εκείνη την στιγμή;ε;

Link to comment
Share on other sites

Άντρες τι να πεις βρε παιδάκι μου?

 

Αλλά εδώ που τα λέμε βρε κορίτσια λέτε το θέμα να είναι μόνο γονιδιακό?

 

Γιατί πως να σας το πω? Μού' ρχεται μια ταραχή, ένα ανατρίχιασμα, ένας ντουβρουτζάς σαν να λέμε σκεπτόμενη ότι αν το θέμα δεν είναι μόνο γονιδιακό και ευθύνονται και οι "θου Κύριε φυλακί τω στόματι μου" πεθερούλες μας με την ανατροφή που τους έδωσαν, τότε βρε κορίτσια, μανούλες αγοριών συμπάσχουσες ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ? Φτιάξαμε και μεις την ίδια ράτσα που οι μέλλουσες νύφες μας θα σκέπτονται να χωρίσουν ή όχι?

 

Ψύλλοι στα αυτιά μου μπήκανε βρε πω πω και θα αρχίζω να παρατηρώ αντιδράσεις των αγοριών μου και μόλις δω τις τρισκατάρατες κινήσεις (που απεύχομαι βέβαια) θα αρχίσω τα ευχέλαια και τους αγιασμούς στο σπίτι να φύγει το κακό....

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Παντρεύτηκα τον σύζηγο μου μετά απο 1 χρόνο σχέσης γιατί κατάλαβα απ την αρχή οτι είναι το άλλο μου μισό.όταν λοιπόν ήμουνα στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου ανακάλυψα κάποια ύποπτα μηνύματα ερωτικού περιεχομένου με κάποια άλλη γυναίκα.Εκείνο το διάστημα σκέφτηκα να χωρίσω και να γίνω κ εγώ μια χωρισμένη μητέρα......Περισσότερο πληγώθηκα γιατί δε σεβάστηκε το μωρό μας που είχα στην κοιλιά μου....και το θέλαμε τόσο πολύ και οι δύο......είχα κ μια αποβολή πριν απο αυτό κ πληγώθηκα πολύ......Τελικά δεν χωρίσαμε αν και δεν το έχω ξεχάσει........Πλέον είμαστε μια ευτυχισμένη οικογένεια,με τον μικρό μας γιο να μας χαρίζει χαμόγελα και αισιοδοξία!!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είναι ένας απίστευτα τρυφερός άνθρωπος, ψυχούλα τον λέω, αλλά δυστυχώς λόγω μιας αναπηρίας εκ γεννετής στο χέρι και της "υπέροχης συμπεριφοράς" εκ μέρους της πεθερούλας μου η οποία προσπαθούσε να τον κρύψει μην τυχόν και την κατηγορήσουν ότι έχει παιδί με πρόβλημα (!!) έχει πάθει χρόνια κατάθλιψη. Τις περισσότερες φορές είναι καλά όταν όμως τον πιάσει η κρίση της κατάθλιψης θέλω να του ανοίξω το κεφάλι γιατί δεν καταλαβαίνει πως πρέπει να διώξει όλες τις πίκρες του παρελθόντος και να επικεντρωθεί στο τώρα και στο μωράκι που περιμένουμε!!! Μόνο τότε σκέφτομαι να χωρίσω! μετά το μετανιώνω γιατί αγαπιόμαστε πολύ :)

bunbunavi20090516_-8_To+mpakakaki+mou+einai.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Bachiemama καλά κάνεις δείξτου όλη την αγάπη σου και την περηφάνεια σου για κείνον για να μπορεί να βλέπει συνέχεια ότι η ζωή είναι ωραία όταν έχει δίπλα του ανθρώπους σαν και σε σένα που τον αγαπούν και τον στηρίζουν.

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Προς το παρόν δεν μου έχει περάσεια απο το μυαλό. Είναι ένας πολύ καλός άνθρωπός που με γεμίζει.Με κάνει ακόμα να γελάω,και είναι υπέροχος πατέρας.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Είμαι στον τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης. Βγάζω περισσότερα λεφτά από τον άντρα μου και μαζεύω στην άκρη για τον τοκετό και τα έξοδα του παιδιού βάζοντας τον μισό μου μισθό κάθε μήνα. Πολάκις του ζήτησα να μου δίνει έστω συμβολικά, ένα ποσό να το βάζω στην άκρη για το παιδί. Χτες μου είπε ότι δεν έχει λεφτά αυτή την περίοδο, και ενώ εγώ έχω μείνει με 50 ευρώ μέχρι το τέλος του μήνα, σήμερα ανακάλυψα ότι είχε 500 ευρώ στην άκρη .... Πληγώθηκα όχι τόσο για την αδικία να φροντίζω μόνο εγώ για το παιδί που θα έρθει, αλλά κυρίως από το ΨΕΜΑ. Σήμερα έκλεγα όλο το πρωί ....Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ, πάντως αισθάνθηκα ένα γερό ταρακούνημα της εμπιστοσύνης μου σε αυτόν ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

anto καλο θα ηταν να το συζητησεις ηρεμα μαζι του (οχι οτι ανακαλυψες τα λεφτα,αλλα το πως βλεπει γενικα το οτι θα φερετε στον κοσμο ενα παιδι) και να προσπαθησεις να τον κανεις να σου ανοιχτει απο μονος του για τα λεφτα που "ανακαλυψες"...μηπως εχει καποια εκτακτα εξοδα που δεν γνωριζεις??? μηπως τα προοριζει για τις διακοπες σας??? μηπως για καποια εκπληξη...

ελπιζω ολα να πανε καλα....

πανω απ ολα με ηρεμια για την ζωουλα που εχεις μεσα σου..............

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

εγω κοριτσια δυστυχως το σκεφτομαι συνεχεια και το εχω πει.βεβαια μεχρι στιγμης δεν εχω φυγει αλλα περναω πολυ δυσκολα και ειναι ακομα πιο δυσκολο γιατι ειμαι και 2 .5 μηνων εγκυος...

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ.ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΠΤΑ ΜΗΝΕΣ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΑ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τα αποτελέσματα είναι απογοητευτικά!!!

 

Ελπίζω βέβαια τα περισσότερα ΝΑΙ να είναι εκείνα "ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ"....

 

Εμείς είμαστε μαζί 3 χρόνια, συζούμε ένα χρόνο και δεν το έχω σκεφτεί στιγμη...

(το λέω με επιφύλαξη μη το ματιάσω....φτου, φτου, φτου)

 

Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις... αλλά είμαι και λιγο αντιδραστική (δυστυχώς) οπότε μια που θα το σκεφτώ και μια που θα φύγω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΝΑΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ Κ ΕΓΩ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΒΓΑ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ Κ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 23.ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ.ΠΑΝΤΩΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ Κ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΔΑΦΙΟ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ¨"Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ Κ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΤΑΙ".ΤΟ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ποτε!ποτε!!δεν εχω κανενα παραπονο απο τον αντρα μου. Δοξα τον θεό ειναι σε ολα πολύ καλός, με βοηθάει και εχει πολύ πολύ υπομονή μαζί μου!ειμαστε μαζι απο την δευτερα λυκείου, ήμασταν συμμαθητές δηλαδη γυρω στα 12 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...