Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

Να μιλήσω για πλύσιμο δοντιών κ ντουζ ή θα κλάψουνέ πολλές;

 

 

Μίλα παιδί μου ελεύθερα, βγάλε τα εσώψυχά σου. Εμείς είμαστε εδώ.

Εγώ θα μιλήσω για τον καθρέπτη που κάθε πρωί είναι γεμάτος σταγόνες, γιατί πλένεται ο άνθρωπος και τινάζει τα χέρια του προς τον καθρέπτη αντί να πάρει την πετσετούλα του να τα σκουπίσει ανθρώπινα.

Όσον αφορά το ντους, σώθηκα με μια κουρτίνα που πήρα. Πριν αγοράσω κουρτίνα, εγώ έκανα το μπανάκι μου, το ντουζάκι μου κτλ. και ουδεμία σταγόνα έπεφτε στο μπάνιο. Το ίδιο συνέβαινε και στο πατρικό μου σπίτι, όσο έμενα με τους γονείς μου.

Την πρώτη φορά που ήρθε ο σύζυγος (τότε δεν είχαμε παντρευτεί) στο σπίτι μου να κάνει μπάνιο, μόλις μπήκα στο μπάνιο αφού είχε βγει αυτός, βρέθηκα μέσα στα νερά. Γούρλωσα τα ματάκια μου. Λίμνη το μπάνιο και όχι μόνο το μπάνιο, αλλά τα νερά τα πάτησε με τις παντόφλες του και τα μετέφερε σε όλο το σπίτι.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τις μπλούζες δεν τις λερώνει, αλλά λερώνει ό,τι άλλο βρει, όπως τραπεζομάντηλα, πετσέτες κουζίνας, ριχτάρια κ.α.

 

Αυτό και επίσης όταν καπνίζει δεν τινάζει την στάχτη, απλά την αφήνει να πέσει στο πάτωμα (γιατί θα διαλυθεί και θα φύγει είναι το επιχείρημα).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και επίσης όταν καπνίζει δεν τινάζει την στάχτη, απλά την αφήνει να πέσει στο πάτωμα (γιατί θα διαλυθεί και θα φύγει είναι το επιχείρημα).

 

 

Μα όλοι ίδιοι!όλοι; εμένα η απάντηση είναι ότι ξέχασε να την ρίξει στο τασακι!EΛEOΣ!ακόμα κ την στάχτη του τσιγάρου του ΠPEΠEI να εχω στο μυαλό μου!

Link to comment
Share on other sites

επισης... οταν εχω τα διολια μου και τον μισω και μου τη σπαει και θελω να φυγω να εξαφανιστω...

 

-θα μου τσιμπησει το πισινο

-θα μου τραβαει τ αυτια

-θα μου κανει "μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ" το δαχτυλο του στη μυτη μου

-θα μου τα κανει τσουρεκια "τι εχεις, τι εχεις, τι εχεις, μααααααααα τι εχεις, τι εχεις, τι εχεις"

-θα παει να μου αγορασει κατι ασχετο, αχρηστο και κακασχημο να μου φερει, στυλ "τι του φερααααααααααααα"

 

ΑΣΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

μη με κανεις και γελαω με καραγκιοζιλικια, γιατι μετα μου τη βαρας χειροτερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο με το ποδοσφαιρο ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΤΑΙ !!!!!!!!!!

 

Αλλα εγω ....ιχιχιχιχιχ..... εχω εκπαιδευσει τα κοριτσια

και αρχιζουν .....''Αμαν ρεεεεεεεεε μπαμπααααααααααααα

παλι ποδοσφαιροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο''

 

Οσο για το γουστο στα μικροδωρακιαααααααααααααα

Αφηστε καλυτερααααααα

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν είχαμε το μωρό.τότε φορούσα το μπουλγκαρι μπλου.πήγε ένα ταξίδι κ μου έφερε μια κολωνια ίδιας μάρκας αλλά όχι το μπλου.τότε ήμασταν στις μεγάλες γλυκές μας.το ανοίγω το μυρίζω κ κόντεψα να πέσω κάτω.απαίσιο!κάνω ότι δήθεν μου άρεσε πολύ κ του λέω ωραίο αλλά μπλου δεν είχε;μου λέει όχι ΓIAYTO πήρα αυτό.του λέω το μύρισες πριν το πάρεις;μου λέει όχι.

Από τότε το είχα παρατημενο .μια μέρα λοιπόν πριν λίγο καιρό τελείωσε αυτό που φορούσα κ έριξα μέσα στην κρεβατοκάμ λίγο απ αυτό.είχα ξεχάσει πόσο απαίσιο ήταν.γυρνάει σπίτι μετά από κάποια ώρα,μπαίνει κρεβατοκ κ αρχίζει να φωνάζει ΤΙ ΜΑΛ...ΙΑ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΒΡΩΜΆΕΙ ΈΤΣΙ;ΑΠΌ ΠΟΙΟ ΚΙΝΕΖΙΚΌ ΠΗΓΈΣ Κ ΤΟ ΑΓΌΡΑΣΕΣ;ΑΝ ΤΟ ΞΑΝΆΡΉΞΕΙΣ ΌΣΟ ΕΊΜΑΙ ΕΔΏ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΆΞΩ ΑΠ ΤΟ ΠΑΡΆΘΥΡΟ.ΌΤΙ ΒΛΈΠΕΙΣ ΠΑΣ Κ ΤΟ ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΣΊΓΟΥΡΑ ΣΟΥ ΆΡΕΣΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΆΛΙ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΜΎΡΙΣΕΣ.

Ντίνο μου αυτό το άρωμα είναι το μπουλγκαρι που μου έκανες δώρο εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Χα, χα, καλό, ούτε τα δώρα του δε θυμάται.

Πάντως ο δικός μου - φτου να μην τον ματιάσω - έχει φοβερό γούστο στα δώρα. Μου φέρνει πάντα ό,τι ακριβώς θα ήθελα να αγοράσω.

Το μόνο στο οποίο διαφωνούμε είναι τα παπούτσια (τα δικά μου, γιατί στα δικά του έχει γούστο). Θέλει να αγοράζω κάτι παπούτσια που δεν μου αρέσουν καθόλου. Εμένα π.χ. μου αρέσουν οι μπότες παντός είδους, τα αθλητικά, τα ψηλοτάκουνα πέδιλα, τα σανδάλια.

Σ' αυτόν αρέσουν - εκτός απ' αυτά που ανέφερα - οι μπαλαρίνες και κάτι μοκασίνια κλπ., τα οποία μισώ και δεν φοράω ποτέ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

επισης... οταν εχω τα διολια μου και τον μισω και μου τη σπαει και θελω να φυγω να εξαφανιστω...

 

-θα μου τσιμπησει το πισινο

-θα μου τραβαει τ αυτια

-θα μου κανει "μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ" το δαχτυλο του στη μυτη μου

-θα μου τα κανει τσουρεκια "τι εχεις, τι εχεις, τι εχεις, μααααααααα τι εχεις, τι εχεις, τι εχεις"

-θα παει να μου αγορασει κατι ασχετο, αχρηστο και κακασχημο να μου φερει, στυλ "τι του φερααααααααααααα"

 

ΑΣΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

μη με κανεις και γελαω με καραγκιοζιλικια, γιατι μετα μου τη βαρας χειροτερα!!!!!

 

:):):)

ε τουλαχιστον προσπαθεί!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευτηχώς κορίτσια ο δικός μου αντρούλης είναι σχεδόν τέλειος!!!!:):)

δεν βλέπει van dam...ούτε μπάλα...και το τηλεκοντρόλ το έχω πάντα εγώ...

μόνο ντοκιμαντέρ θέλει να βλέπει!!!

πάντως τον καθρέφτη του μπάνιου κι εμένα χάλια τον κάνει...την ντουλάπα του δε άστα να πάνε...χάλια!!!

ασχολείται όμως με την κόρη του πάρα πολύ και εννοείται δεν πάει πουθενά χωρίς εμένα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά εμένα εκτός από Ζαν Κλωντ Βαν Νταμ, τις υπόλοιπες ώρες βλέπει ΣΚΑΪ. Όμως κρατάει εκείνο το αναθεματισμένο τηλεκοντρόλ στο χέρι και δεν το δίνει ούτε στον ύπνο του.

Άσε που η κριτική του γι' αυτά που παρακολουθώ εγώ στην ΤV είναι αδυσώπητη. Τα θεωρεί όλα βλακείες. Γι' αυτόν υπάρχουν μόνο τα ντοκιμαντέρ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ούτε ο δικός μου βλέπει μπάλα, δεν θα το άντεχα. Ούτε πολύ τηλεόραση εδώ που τα λέμε αλλά άμα το πιάσει το ρημάδι το τηλεκοντρόλ κάνει τα ίδια ακριβώς με τους δικούς σας.

 

Α!Α! και το άλλο που θυμήθηκα! Λοιπόν σε όποιο δωμάτιο και να πάει αφήνει ανοιχτό κι απο κάτι. Πάει στο σαλόνι? Αφήνει ανοιχτό το στέρεο. Πάει στο υπνοδωμάτιο? Αφήνει ανοιχτή την τηλεόραση. Πάει κουζίνα? θα αφήσει ανοιχτό το ραδιόφωνο. Περπατάω στο σπίτι και ακούω συγχορδία απο συσκευές. Μέχρι και στην τουαλέτα έχω βρει το ραδιόφωνο ανοιχτό να παίζει. Και εννοείται ότι άμα δεν τα κλείσω εγώ θα μείνουν ανοιχτά όλα μέχρι αργά το βράδυ που θα κοιμηθεί.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα σε μας συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Εγώ ξεχνάω ανοιχτά φώτα, στέρεο κλπ κι εκείνος πγαίνει και τα κλείνει. Και μου κάνει πάντα παρατήρηση λέγοντας: Δεν είμαι κι ο Βαρδινογιάννης!:lol::lol:!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα και σε μένα το ίδιο!!!!!

Άσε πια με τα παντζούρια!!! Αν έρθει απο την δουλειά βράδυ και τα δει ανοιχτά γίνεται χαμός!!!!!!

Πόλεμο έχουμε παιδάκι μου και θες να αμπαρωθούμε? ρωτώ και εγώ η εξυπνούλα και εισπράττω το δολοφονικό βλέμμα του πεινασμένου λύκου που έχει μπροστά του το άκακο κατσικάκι!!!!!!!!

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εμένα πετάει τίποτα... Όσο εγώ πετάω τα πάντα...

 

Όταν παντρευτήκαμε και μετακομίσαμε στο σπίτι μας ξεκουβάλησε όλη του την ντουλάπα... Ο άντρας μου εύσωμος τότε, τώρα με το γάμο έχει πάρει κι άλλο... Τέλος πάντων... Ανοίγω τις βαλίτσες να τα τακτοποιήσω στη θέση τους και βλέπω ρούχα που στην καλύτερη περίπτωση φορούσε στα 20 του... Του λέω "υπάρχει περίπτωση να ξαναμπείς ΕΣΥ σε αυτά τα ρούχα??????????" και γίνεται έξαλλος... Τέλος πάντων, δεν τα πετάω...Τα βάζω σε μία άκρη... Έχουν περάσει 2,5 χρόνια και τα ρουχα εκεί... να πιάνουν τόπο... Πριν από λίγες μέρες τα ξαναβλέπω και βιδώνομαι... Και πάω με τρελά νέυρα και του λέω: "Στο Θεο που πιστεύεις, θεωρείς ότι θα ξαναμπείς ποτέ σε αυτό το παντελόνι????????? που ούτε το χέρι σου δε χωράει πια εδώ μέσα... Θα τα πετάξω πάει και τελείωσε....." Καλά μιλάμε, έχασε το χρώμα του... λες και του είπα ότι θα του έπαιρνα το παιδί ένα πράγμα... Τελικά μου είπε ότι θα τα δώσει σε ένα φίλο του, που θα του κάνουν... Πολύ αμφιβάλλω αν ο άλλος θα τα φορέσει... είναι τελείως 90ς συν του ότι είναι και φθαρμένα... Κατά βάθος νομίζω πως μου το είπε για να κερδίσει λίγο χρόνο ακόμα μαζί τους... Και τα ρούχα ακόμα εκεί... Σε μια άκρη της ντουλάπας.... Άβυσσος η ψυχή του, τι να πω κι εγώ... Παραιτούμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε κορίτσια το άλλο σας συμβαίνει?

Ζητάει κάτι το οποίο είναι στην ευθύνη μας, υποτιθεται, και του λες καλά κάτσε να το βρω και θα στο δώσω.

Ψάχνεις λοιπόν και δεν το βρίσκεις εύκολα και αρχίζεις να λες φωναχτά τις σκέψεις σου......και τότε Ο πανικός "καλά περίμενα εγώ να έχεις ποτέ κάτι στην θέση του? που τα παρατάς όλα? και δεν τα υπολογίζεις? και δεν με νοιαζει εμένα να ψάξεις να το βρεις ή να πληρώσεις για να μάθεις να γίνεις άνθρωπος (λες και ημουν κουβάς πριν) ......και.......και....." Και να σκεφτεί κανείς ότι δεν τολμάω να βγάλω από την τσάντα μου τίποτα μπας και το χάσω!

Και αφού φύγει ο κατηραμένος οφις τσαντισμένος.... ω του θαύματος!!! αυτό που έψαχνες μπροστά σου και μάλιστα εκεί που ήδη είχες ψάξει 2-3 φορές!!!!

Λέτε να είναι σοβαρή αιτία διαζυγίου αυτή???

" Κύριε πρόεδρε δεν αντέχω άλλο την γρουσουζιά του λυτρώστε με"

:lol: χι χι χι

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα και σε μένα το ίδιο!!!!!

Άσε πια με τα παντζούρια!!! Αν έρθει απο την δουλειά βράδυ και τα δει ανοιχτά γίνεται χαμός!!!!!!

Πόλεμο έχουμε παιδάκι μου και θες να αμπαρωθούμε? ρωτώ και εγώ η εξυπνούλα και εισπράττω το δολοφονικό βλέμμα του πεινασμένου λύκου που έχει μπροστά του το άκακο κατσικάκι!!!!!!!!

 

Αμάν, δίγαμος είναι ο άντρας μου;

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου λες?

Τι φετιχ κι αυτό!!!!!

Αφου να σκεφτείτε έχω τα δύο άκρα αντίθετα σπίτι μου.... το μεσημέρι η κυρία που προσέχει τα παιδιά ανοίγει όλες τις κουρτίνες γιατί πλακώνεται η ψυχή της και δίνουμε οικογενειακώς παράσταση και το βραδάκι ο άντρας μου κλειδαμπαρώνει πόρτες και παντζούρια σαν να φυλάμε το χρηματοκιβώτιο του Σκρουτζ μακ ντακ!!!!!

Άσε πια το άλλο... τα πράγματα του βαλμένα με τέτοιο τρόπο που αν κανείς τολμήσει και αγγίξει έστω το μέρος που είναι φυλαγμένα (π.χ. συρτάρι) αρχίζει η ανάκριση από τον κ. Σέρλοκ: "Κουνήθηκε η γωνία του φακέλου στο συρτάρι μου , ήθελε κανείς κάτι????" κι εγώ ατάραχη:"Όχι αγάπη μου μια μύγα τύφλα στο μεθύσι έχασε το δρόμο της δεν είδε το συρτάρι σου και κουτούλησε πάνω του!!!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς πέραν του ολισθήματος του φακέλλου θύματα και ζημίες δεν καταγράφησαν!!!!!"

Ως πότε όμως κορίτσια? και το χιούμορ έχει τα όρια του πια!!!!!

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Αααα ναι αυτό με τα παντζούρια το έχουμε κι εμείς μόνο που ο δικός μου τα κλείνει και μέρα μεσημέρι. Ο Κόμης Δράκουλας ένα πράμα. Γυρνάω σπίτι και έχουμε συσκότιση με ντάλα ήλιο έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ, ωχ.

Εμένα αφήνει φώτα ανοιχτά ακόμη και τη μέρα, η τηλεόραση και το στερεοφωνικό παίζουν ταυτόχρονα, ειδικά το στερεοφωνικό σε πολύ υψηλή ένταση. Μου έρχεται τρέλλα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπω μέσα στο σπίτι και να μην τα κλείσω, να ηρεμήσει λίγο το κεφαλάκι μου. Φανταστείτε να έχω ξυπνήσει από τις 6.30 το πρωί και να έρχομαι από τη δουλειά ζαλισμένη, κουρασμένη από τις συγκοινωνίες και να ακούω τα κλαμπατσίμπανα στη διαπασών.

Ένα βράδυ αφού τελείωσα τις δουλειές πήγα να αράξω στο σαλόνι. Έβλεπε ένα ντοκιμαντέρ στο ΣΚΑΪ. Πήγα να το δω αλλά δεν μπορούσα να το παρακολουθήσω, γιατί είχε ταυτόχρονα και το ραδιόφωνο ανοιχτό και άκουγε μουσική.

Του λέω πολύ ευγενικά "Σε παρακαλώ, θα πρέπει ή να δούμε τηλεόραση ή να ακούσουμε μουσική. Μπορείς να κλείσεις ένα από τα δύο"?

Και με κοιτάει χαμογελώντας "έχεις δίκιο, κουβαλάω πάνω μου όλη την ανωμαλία της φύσης".

Δεν το σχολίασα, γιατί τουλάχιστον έχει το γνώθι σ' αυτόν.

 

Επίσης, η ντουλάπα του, η οποία βρίσκεται στο δωμάτιο που έχουμε το γραφείο και τη βιβλιοθήκη, είναι τακτοποιημένη (γιατί την τακτοποιώ εγώ). Όμως η βιβλιοθήκη είναι γεμάτη σκατουλάκια, όπως: τσίχλες, χαρτομάντηλα, κάρτα γυμναστηρίου, γυαλιά ηλίου έξω από τη θήκη τους, θήκη γυαλιών ηλίου, λογαριασμοί πιστωτικών καρτών, κλειδιά σπιτιού, κλειδιά αυτοκινήτου, αποδείξεις από εστιατόρια, καφέ κλπ, κομπολόι, cd, dvd και άλλα πολλά. Αυτά λοιπόν τα έχει χύμα στα ράφια της βιβλιοθήκης και δε θέλει με τίποτε ούτε να τα τακτοποιήσει ο ίδιος, αλλά ούτε να τα τακτοποιήσω εγώ.

 

Καλά, ρούχα δεν πετάει ποτέ, είτε είναι στη μόδα είτε όχι.

 

Επίσης, κάθε μέρα με ρωτάει "τι μέρα είναι σήμερα" ή "τι μέρα είναι αύριο"? Αλλά με ρωτάει κάθε μέρα και πολλές φορές δυο φορές την ημέρα.

"Καλά, ρε, δεν ξέρεις τι μέρα είναι" του λέω.

"Δε θυμάμαι, μωρέ, πες μου".

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Όμως η βιβλιοθήκη είναι γεμάτη σκατουλάκια, όπως: τσίχλες, χαρτομάντηλα, κάρτα γυμναστηρίου, γυαλιά ηλίου έξω από τη θήκη τους, θήκη γυαλιών ηλίου, λογαριασμοί πιστωτικών καρτών, κλειδιά σπιτιού, κλειδιά αυτοκινήτου, αποδείξεις από εστιατόρια, καφέ κλπ, κομπολόι, cd, dvd και άλλα πολλά.

 

Α καλά εμένα ο δικός μου έχει για προσωπική του κλειδογυαλοκαρτοχαρτομαντηλοκομπολοτσιγαροαναπτηροθήκη τα 2 ράφια που έχουμε στην κουζίνα που προορίζονται για τα βιβλία μαγειρικής. Τα οποία φυσικά με τόσα κλαπατσίμπανα επάνω είναι σκέτη γυφτιά. Κι επειδή δεν καταλαβαίνει ούτε απο ευγενικές παραινέσεις ούτε κι απο φωνές, έχω αρχίσει και πετάω ότι αφήνει εκεί πάνω. Τα εξαφανίζω με συνοπτικές διαδικάσιες και φυσικά μετά τα ψάχνει γιατί εν το μεταξύ δεν θυμάται ποτέ ότι τα άφησε εκεί. Εεεε μα πια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...