Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

Καταρχήν διαφορά 19 χρόνων ειδικά στην ηλικία σου, είναι τεράστια. Υπάρχει μεγάλο χάσμα μεταξύ 19 και 38, ακόμη και αν ο άνθρωπος αυτός ήταν ελεύθερος.

 

Δεν το συζητώ όταν η σχέση ξεκίνησε με τόσα ψέματα.

 

Μια χαρά περνάει αυτός μ' εσένα. Και ξέρεις τέτοιοι άνθρωποι πόσα ψέματα λένε για να καλοπερνάνε με τη μικρούλα? Κι αν σε γνώρισε στη μάνα του και γνώρισε τη δική σου, και τί μ' αυτό? Μια χαρά σου ρίχνει στάχτη στα μάτια.

 

Λυπάμαι, αλλά από την περιγραφή της κατάστασής σου δεν βλέπω να έχει θετικές προοπτικές όλο αυτό. Γιατί να τρως τα καλύτερά σου χρόνια σε μια τέτοια κατάσταση? Πιστεύεις ότι αυτός ο άνθρωπος που σε κορόιδεψε, έχει αισθήματα, ή ότι θα τον αλλάξεις εσύ? Όσο κρατήσει με τη μικρούλα, καλό είναι σου λέει. Βλέπει ότι είσαι και μικρή και ερωτευμένη, σου πετάει και δυο-τρια γλυκόλογα για οικογένεις, σε πάει και στη μαμά του, και λες εσύ ότι με βλέπει σοβαρά.

 

Κάνε πράγματα της ηλικίας σου, γιατί να είσαι μ' αυτόν και το παιδί του και να το παίζετε οικογένεια? Φύγε τώρα που είσαι μιρκή και πάρε τη ζωή στα χέρια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ... ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΝΕΙΡΑ... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ.... ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.. ΠΟΣΟ ΟΜΡΦΗ ΘΑ ΕΙΝΙΑ ΠΑΝΤΑ Η ΖΩΗ ΜΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ... ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ... ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ... ΕΧΕΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΚΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ... ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ. ΚΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΩΡΙΜΗ, ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ,

 

Δυστυχώς έχεις πέσει σ' αυτή την παγίδα... Λυπάμαι, αλλά έχω την αίσθηση ότι ποτέ δεν θα είναι ωραία και καλά και ξεκάθαρα τα πράγματα σε μια τέτοια σχέση...

 

Όλα αυτά που λες (σου λέει για τα παιδιά που θα κάνετε και τί ωραία θα είστε), εμένα μου φαίνονται ψεύτικα... Είναι σαν τα ψέματα που λένε οι παντρεμένοι στις υποψήφιες ερωμένες, όπως ότι κοιμούνται σε χωριστά δωμάτια, και είναι μια χαρά με τη γυναίκα τους..

 

Γιατί έχεις μπει στο τριπάκι 19 χρονών να συζητάς για παιδιά με έναν άντρα 38 χρονών, με διαλυμένο γάμο, παιδί, και κυρίως με κάποιον που σε δούλευε? Δεν είναι αρρωστημένη η κατάσταση?

 

Και ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι έχεις το πάνω χέρι, το πάνω χέρι το έχει αυτός.... Βλέπω μια χαρά έχεις τυφλωθεί και πιστεύεις ότι σου λέει!

 

Λυπάμαι αλλά λέω ότι πιστεύω, γιατί όλα αυτά που σου λέει είναι καρμπόν από άλλες ανάλογες καταστάσεις που έχω δει να συμβαίνουν... Και στο τέλος μένει η κοπέλα πληγωμένη και ο κύριος ούτε γάτα ούτε ζημιά. Ο εαυτός σου πάνω απ' όλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόλις εσύ πεις "ΟΚ, ειμαι έτοιμη να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια και παιδί", αυτός θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.

Μία συμβουλή μόνο!

ΠΡΟΣΕΧΕ!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

 

Άραγε κοπέλα μου στα 19 σου, σου αρκεί αυτό το ΣΑΝ? Λειτουργείτε σαν οικογένεια?

Εγώ μόνο και μόνο απο τα ψέματα θα ειχα ξενερώσει άσχημα και θα ειχα φύγει.

Δεν θα επαναλάβω οτι είπαν οι άλλες κοπέλες, πιστεύω κι εγω πως μόλις μπούν υποχρεωσεις στη μέση θα βρει άλλη κοπελίτσα.

 

Αλλα αυτό το "σαν οικογενεια" απο ενα 19χρονο κορίτσι με ξένισε πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά μέχρι τώρα γαι πολλούς λόγους είχα αποφασίσει να μη κάνω ποτέ παιδιά και οικογένεια, επειδη οι οικογενειακες μου εμπειριες δεν ήταν οι καλύτερες και με αυτόν ένιωσα ότι τα θέλω... και τα συζητάμε και επειδη τον βλέπω κάθε φορα που εχουμε το παιδι του τι πατερας είναι το θέω ακομα περισσότερο. Ξερω καλα ποσα ψέμματα μου είπε απλά σέφτομαι και κάθε φορα που μου φεροταν καλά. οταν ειμαι άρρωτση τα φροντιζει ολα. οταν πηγε κατι στραβα τις πανελληνιες καθοταν με τις ωρες και με κρατουσε αγκαλια. οταν μετακομισα με βοηθησε να στησω τα παντα. και απλά ότι κι αν εχει γίνει κάθε πρωι που με ξυπναει γλυκά γιατι πρέπει αν φύγουμε (και δε ξυπναω ευκολα) και μου μιλαει τρυφερα....ή οταν μου φτιάχνει καφέ θυμαμαι γιατι είμαι μαζί του γιατι ποτε κανενας δε μου εχει φερθει με τρυφεροτητα οπως αυτός. και οταν εχουμε στο σπιτι τον γιο του είμαστε πραγματικά σαν μια οικογενεια και ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι. Αλλα θελω πολλες φορες να τον σπασω στο ξυλο

 

Αν κατάλαβα θέλεις να κάνεις οικογένεια με έναν άντρα που σε φλόμωσε στα ψέμματα. Δηλαδή θεωρείς ότι αυτός ο άνθρωπος που είναι 38 χρονών και υποτίθεται πρέπει να είναι υπεύθυνος και ώριμος, είναι ο κατάλληλος για σένα. Συγνώμη που θα σε απογοητέψω, αλλά αν τελικά τον παντρευτείς, θα σου λέει το πρωί ότι θα πάει στην δουλειά του ή καπου αλλού και δεν θα ξέρεις που πραγματικά βρίσκεται. Ξέρεις ποιο λυπάμαι περισσότερο, το παιδί του που έχει αυτόν τον άνθρωπο για πατέρα του.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι παντρεμένη. Άλλωστε είμαι μόλις 19. Έχω σχέση με κάποιον 19 χρόνια μεγαλύτερο μου, είναι 38. Όταν τον γνώρισα νόμιζα ότι θα ήταν όλα όσα ήθελα. και ήταν απλά μου είπε πολλά ψεμματα. Πχ. μου είχε πει ότι είναι 30. Κι ότι ήταν ελευθερος. Τελικά ήταν παντρεμένος. Εκείνη την περίοδο έπαιρνε διαζύγιο. Και έχει ένα γιο 4. Τους αγαπώ και τους δυο απλα δεν τον εμπιστεύομαι .Τη πρωτοχρονια 2010/2011 καταλαβα από ένα τηλεφωνημα ότι εχει παιδί και τσακωνομασταν επι 2-3 μήνες ακι με έλεγε παράλογη, τρελή, ότι δεν τον εμπιστευομαι..... και δεν είχα άδικο όταν μου παραδεχτηκε ότι έχει παιδί ξεκίνησε με τη φραση... ναι είναι γιος μου αλλα δεν ήμουν ποτέ παντρεμενος.... ψέμμα μήνες μετά βλέπω μήνυμα στο κινητό του από τη δικηγόρο του και τον ρώυταγε κάτι για το διαζ'υγιο.... τσακωθήκαμε τρελά.!! Γιατί; επειδή ακόμα επέμενε ότι δεν ήταν παντρεμένος αλλά είχε υπογράψει καποιο ιδιωτικό συμφωνητικό και δεν ήταν γαμος... μπουρδες!!! Μετά βρισκω σε ενα συταρι τη βερα του. Μετά από λίγο μου αραδεχτηκε ότι ήταν παντρεμενος αλλα ότι παντρευτηκε με πολιτικο το 2007. Ψεμα!!! λίγο πριν φύγουμε διακοπές ανακαλυπτω την αγωγή διαζυγίου και τι βλέπω; ειχε παντρευτει με θρησκευτικό το 2001!!!! και τον ρωτάω και δικαιολογίες!!!! Ακομα και όταν τον είχα ρωτήσιε πόσο είχε κρατησει η σχεση τους μου είχε πει ψέμματα!!!! και εγώ η ηλίθια κάθε φορά τον πίστευα. καθε φορά τον συγχωρούσα και ακόμα το κα΄νω αλλα είμαστε 1.5 χρονο μαζι και πλον δε ξέρω αν μπορω να τον εμπιστευτω. συνεχεια του λεω να χωρισουμε αλλα ποτε δε το εννοώ. Κάθε φορα μου ελγε ότι δε μου κρυβει αλλα κια τωρα αυτο λεει αλλα δε τον πιστευω. και καναμε όνειρα και σχεδια για το μέλλον μας, για το γαμο μας, τα παιδια που θα καναμε και τωρα δε ξέρω αν θέλω να κάνω παιδια με καποιον που με κοροιδεψε τοσο. μου είπε οτι χωρισε απο το 2007 αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρη. αλλα δε προκειται να τρελαθω κιολας. αν δεν ειναι ετσι οταν το μαθω σιγουρα θα τον αφησω κι οχι γιατι με νοιαζει, εφοσον ειχε χωρισει πριν μπλεξουμε αλλα επειδη σιχαινομαι τα ψεμματα και του το ειχα ξεκαθαρισει απο το πρωτο ραντεβου μας!!! τον αγαπω πολύ και εχει πολλα καλα και σε πολλα ειναι διπλα μου αλλα δε ξερω αν θελω να ξεπρασω αυτο που μου εκανε.

 

Αγαπητη Στελλα, πριν παρεις μια οριστικη αποφαση νομιζω ειναι καλο να ξανασκεφτεις τα ψεμματα που σου ειπε. απ'οτι διαβαζω ειναι πολλα κ σοβαρα. μπορεις να τον εμπιστευεις ? εισαι σιγουρη ? ποιος σου εγγυαται οτι δε κρυβει (η δε θα κρυψει στο μελλον) κ αλλα ?

Αν παλι πιστευεις οτι η ζωη σου δεν εχει νοημα μακρια του (το οποιο ειναι το αποκορυφωμα της υπερβολης, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) τοτε οκ, δωσε του μια ευκαιρια ακομα. αλλα μονο μια.

εγω παντως θα ημουν τρομερα δυσπιστη, μη σου πω οτι θα ειχα φυγει αμεσως μετα την αποκαλυψη των ψεμματων.

φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ... ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΝΕΙΡΑ... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ.... ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.. ΠΟΣΟ ΟΜΡΦΗ ΘΑ ΕΙΝΙΑ ΠΑΝΤΑ Η ΖΩΗ ΜΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ... ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ... ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ... ΕΧΕΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΚΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ... ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ. ΚΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΩΡΙΜΗ, ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ,

 

Όλοι αυτοί έχουν υποφέρει (παντα υπάρχει μια κακιά να τους δυσκολεύει τη ζωή....αύριο θα είσαι εσύ)....και σίγουρα για το τέλος της σχέσης του θα σου είπε τη δική του εκδοχή........αλήθεια ή ψέματα?

Με το ιστορικό του θα έλεγα ψέματα, αλλά τι με κόφτει?

Σίγουρη δεν είσαι ούτε σε αγαπάει, γι αυτό και προσπαθείς απεγνωσμένα να πειστείς....δεν προσπάθείς να πείσεις εμάς......

Αυτός πάλι σίγουρα δεν αγαπάει ούτε τα άντερά του.........γιατί να αγαπήσει εσένα?

38 χρονών άντρας κάνει σχέδια για παιδάκια και ονοματάκια και σου φαίνεται νορμάλ?

Αυτός σου λέει ότι θες να ακούσεις........

Σε λίγο θα μας πεις ότι ζωγραφίζει και ροζ καρδούλες με το όνομά σου......

 

Εσύ είσαι ερωτευμένη.......όχι με αυτόν.......με τον έρωτα.........για αυτό και οι υπερβολές που λες.......ξεκόλα από αυτόν γιατί έτσι κι αλλιώς θα ξεκολλήσεις κάποτε και θα ναι κρίμα να ξεκολλήσεις όταν θα χεις και δυο τρία κουτσούβελα.........όταν αρχίσουν οι υποχρεώσεις που τώρα ονειρεύεται ο κύριος θα είσαι ήδη η κακιά που τον ταλαιπωρεί..........

Αυτός πάλι δεν είναι ερωτευμένος...θες άρρωστος, θες κολλημένος θες οτιδήποτε.......μέχρι να "ερωτευτεί" την επόμενη........

 

Κοριτσάκια αυτό το μοντέλο του άντρα έχει βγει σε πολλά αντίτυπα..............για αυτό είμαστε σίγουρες για την κατάληξη........το βλέπουμε γύρω μας καθημερινά να συμβαίνει....βεβαια λίγοι έχουν το θράσσος να ριχτούν σε πιτσιρίκες....δε γουστάρουν να τους φάει κανένας μπαμπάκας λάχανο.......αλλά κάποιοι το κάνουν............όταν θεωρήσουν ότι είναι αρκετά ασφαλείς.........

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα θα στα πω απλά και ...τσεκουράτα....

1ον επειδή ακριβώς δεν έχεις καλές εμπειρίες από την οικογένειά σου έχεις αποθημένο την τέλεια οικογένεια (που ΔΕΝ υπάρχει)

2ον είσαι πολύ μικρή για να καταλάβεις τις πραγματικές προθέσεις ενός 38 χρονου που έχει ζήσει και 2φορές την ζωή σου (2Χ19=38.....)και σε έχει φλομώσει ψέμα.....

3ον άνθρωπος που δεν σε σεβάστηκε στην αρχή της σχέσης (μέλια) και σε τάραξε στο ψέμα πιστεύεις ότι θα σε σεβαστεί μετά;;;;;

4ον πιστεύεις ότι είσαι τόσο ώριμη ώστε να συναναστρέφεσαι 38 χρονους ή ότι αυτός είναι τόσο ανώριμος ώστε συναναστρέφεται με 19 χρονες;;;;;;;.....(και όχι δεν είστε κατά 99% η φωτεινή εξαίρεση που θέλεις να πιστεύεις..... μάλλον ψάχνεις μπαμπα.....)

5ον αν παρόλα αυτά τον θέλεις σκέψου τι θα γίνει όταν είσαι 40αρα και αυτός 60ρης έχεις σκοπό να ....καλογερέψεις...ή να τον κάνεις ...ρούντολφ το ....ελαφάκι....(να το θέσω κόσμια.....)

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..........

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΦΑΓΑΤΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ..... ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ.....? ΤΟΟΣΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ?

 

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ...ΚΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.......... ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ.....

 

τι αλλο θελετε δηλαδη να σας πει?

 

εγω την καταλαβαινω πουταχω περασει αυτα....πιστευω οτι οσα ψεματα και να της ειπε οτι τη θελει.... εσεις εχετε περασει κατι παρομοιο?για να μπορειτε να μας καταλαβετε?γιατι ως τριτοι ευκολα λεμε πολλα......

 

ΑΝ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ-ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ- ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ

.................................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα αν τον αγαπούσε ή αν ήταν σίγουρη ότι την αγαπούσε δε θα έγραφε καν το πρώτο ποστ............και κάποια από τα επόμενα.....αυτά τα ποστ δεν τα γράφει για να πείσει εμάς, αλλά τον εαυτό της........

Α και κάτι άλλο..........

Είπαμε το μοντέλο αυτό βγαίνει σε πολλά αντίτυπα..........δόξα τω θεώ όχι δεν το έζησα η ίδια........αλλά το ότι δεν πήγα εγώ στην Αφρική ποτέ, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει έτσι?

Είπα........τα βλέπουμε γύρω μας.........σε παραλλαγές βέβαια, αλλά εσύ τώρα κατάλαβες γιατί οι μικρούλες είστε και πιο ευαλωτες?

Γιατί τα χάφτετε όλα............

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα αν τον αγαπούσε ή αν ήταν σίγουρη ότι την αγαπούσε δε θα έγραφε καν το πρώτο ποστ............και κάποια από τα επόμενα.....αυτά τα ποστ δεν τα γράφει για να πείσει εμάς, αλλά τον εαυτό της........

Α και κάτι άλλο..........

Είπαμε το μοντέλο αυτό βγαίνει σε πολλά αντίτυπα..........δόξα τω θεώ όχι δεν το έζησα η ίδια........αλλά το ότι δεν πήγα εγώ στην Αφρική ποτέ, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει έτσι?

Είπα........τα βλέπουμε γύρω μας.........σε παραλλαγές βέβαια, αλλά εσύ τώρα κατάλαβες γιατί οι μικρούλες είστε και πιο ευαλωτες?

Γιατί τα χάφτετε όλα............

 

 

οταν τα μαθαινεισ οοολα αυτα ταραζεσαι......στενοχωριεσαι..αυτο δε σημαινει οτι δεν τον αγαπαει......

.................................

Link to comment
Share on other sites

Βρε πουλάκι μου καταλαβαίνει από μόνη της ότι κάτι δεν κολλάει........αυτή μπορεί να νομίζει ότι τον αγαπάει.......και να φέρεται ανάλογα......είπαμε σε αυτές τις ηλικίες ερωτεύεσαι τον έρωτα και όχι τον Μήτσο ή τον Κίτσο αυτοπροσώπως.........

Αυτός όμως δεν την αγαπάει σίγουρα........και το καταλαβαίνει......απλά προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της ότι παρόλα τα ψέματα αυτός τη λατρεύει......εμ δεν πάει έτσι όμως......αγάπη και ψέμα δεν συμβαδίζουν..............και όποιος λέει τόσο βασικά ψέματα λέει ψέματα πάντα και παντού..........

Link to comment
Share on other sites

ρε συ εχεις δει την ιστορια μου..ηταν επωδυνη..εκανα 2 χρονια κοντα να ξεκολλησω..... πλεον δεν αισθανομαι κατι ερωτικο γιαυτο το ατομο.... ειναι ξεκαθαρο μεσα μου αυτο..ομως ακομα πιστευω οτι με αγαπησε....γιατι εκτοσ απο το οτι μου εκρυψε οτι μου εκρυψε ζησαμε και καποια πραγματα μαζι και ηταν αληθινα...... δεν τον αγαπω πλεον ομωσ ουτε κακια του κραταω ουτε μισος εχω μεσα μου..ουτε απογοητευση......τα σκεφτομαι και χαμογελαω γιατι περασα πολυ καλα μαζι του..... και ξερεις κατι? τον επειρνα οτι ωρες να ειναι.... πρωι μεσημερι απογευμα βραδυ ξημερωματα ετσι και ξυπνουσα παντα απαντουσε και αμεσως....ακουγα μια φωνη μεσα γυναικεια αλλα μου λεγε ειναι η αδερφη του..... μιλουσε κανονικα μπροστα της...δεν εκρυβε την υπαρξη μου...... εμεναν μαζι γαι το παιδι.....για ναχει και τουσ 2.....

 

γαι εμενα και καλος πατερας ηταν και ειναι και πιστευω μαγαπησε....

 

 

 

τα ιδια πιστευω και για την κοπελα εδω.......

.................................

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σου λέω ότι Αν ήξερες τι κάνει αυτός ο άνθρωπος σήμερα ή και πόσες άλλες "αγάπησε" όπως σου έδειχνε εσένα ίσως άλλαζες γνώμη......μερικοί απλά το έχουν κάνει επιστήμη.....φυσικά και ο χλιμίτζουρας θα είναι γλυκούλης και τρυφερούλης και ότι άλλο σε -ούλης για να πείσει το θύμα του..........είναι σετ το πακέτο.........γλυκούληδες μες στα ψέματά τους για να πείσουν........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σωστό...στην αρχή είμαστε ολιγαρκείς (μειωμένη αυτοπεποίθηση...αντίληψη λόγω σφοδρότατου έρωτα...) μετά από δυο ,τρία δυνατά ...χαστούκια ο...εγκέφαλος τιθεται σε...λειτουργία μαθαίνουμε τι αξίζουμε και αποκτούμε τις ...αρμόζουσες ελπίζω απαιτήσεις - προϋποθέσεις για μια σχέση

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεισ να καταλαβεισ αν δε το ζησεισ......

 

λογοι που μπορουν να μασ αγαπησουν? γιατι ειμαστε πιο αληθινες απο πιο μεγαλεσ.....ειμαστε πιο αυθορμητεσ... δινομαστε πιο πολυ... δεν ειμαστε τοοοσο καχυποπτεσ...τα βλεπουμε ολα πιο πλα στη ζωη με αποτελεσμα ναναι καλυτερη η σχεση...... ζουμε καθε στιγμη πιο εντονα... και πολλα πολλα αλλα.... κοιτα το ξαναλεω..την αγαπαει και το πιστευω..με αγαπησε και το πιστευω....πλεον ομως εγω τουλαχιστον δε θα εκανα ξανα τετοια σχεση..... δε θα δεχομουν πλεον τετοια πραγματα.......... και ουτε καν εξω μαζι του δεν εχω βγει απο τοτε και ουτε προκειται...ομως με νοιζει σανα τομο ναναι καλα και να μαθαινω που και που νεα του...

 

και να ξεκαθαρισω και κατι αλλο.....δεν συμφωνω με τα ψεματα του και ουτε με του τοτε δικου μου.... δεν τουσ δικαιολογω γιαυτα.... ομως δε σημαινει οτι δεν αισθανθηκαν και κατι για εμας.....

 

και τετοιες σχεσεις δεν κρατανε...ειανι ατρελα δυσκολο να κρατησουν..οσο για το να μας αξιζει κατι καλυετρο ναι..... εννοειται πωσ ναι....... αλλα οταν τυχαινει απλα το ζεισ....

.................................

Link to comment
Share on other sites

ξυπνήστε κορίτσια...

οι λόγοι που σας "αγαπούν"

1. δεν έχετε ακόμα τόσα παχάκια - κυτταρίτιδα (γιατί τους νοιάζει ο.....εσωτερικός σας κόσμος...)

2. δεν έχετε εμπειρίες και σας κοκορεύονται......

3. δεν έχετε απαιτήσεις ...είστε ΟΛΙΓΑΡΚΕΙΣ και μερικές φορές συνειδητά τους "μοιραζεστε" (μάγκες αυτοί.... ξεφτίλα για μια γυναίκα που σέβεται τον εαυτό της....)

Link to comment
Share on other sites

ξυπνήστε κορίτσια...

οι λόγοι που σας "αγαπούν"

1. δεν έχετε ακόμα τόσα παχάκια - κυτταρίτιδα (γιατί τους νοιάζει ο.....εσωτερικός σας κόσμος...)

2. δεν έχετε εμπειρίες και σας κοκορεύονται......

3. δεν έχετε απαιτήσεις ...είστε ΟΛΙΓΑΡΚΕΙΣ και μερικές φορές συνειδητά τους "μοιραζεστε" (μάγκες αυτοί.... ξεφτίλα για μια γυναίκα που σέβεται τον εαυτό της....)

 

οταν μου χε συμβει εμενα αυτο ειχα κιλα......ενω αυτος οχι....

εμενα ποτε δεν μου κοκορευτηκε...και ποτε δεν ειχα εμπειρια μαζι του γιατι δεν προχωρησα....

απαιτησεις ειχα... και οχι να τον μοιραζομαι δεν θα μπορουσα......κανω πισω σε πολλα ομως δε μπορω να μοιραστω καποιον....

.................................

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεισ να καταλαβεισ αν δε το ζησεισ......

 

λογοι που μπορουν να μασ αγαπησουν? γιατι ειμαστε πιο αληθινες απο πιο μεγαλεσ.....ειμαστε πιο αυθορμητεσ... δινομαστε πιο πολυ... δεν ειμαστε τοοοσο καχυποπτεσ...τα βλεπουμε ολα πιο πλα στη ζωη με αποτελεσμα ναναι καλυτερη η σχεση...... ζουμε καθε στιγμη πιο εντονα... και πολλα πολλα αλλα....

 

Ναι, ναι,..χαχα..είστε αυτές που περίμεναν μια ζωή και δεν έβρισκαν, αυτές που μπορούν να καταλάβουν έναν άντρα, αυτές που θα τους κάνουν καλύτερους.........και η λίστα ατέλειωτη........

 

Κατερινάκι απλά είστε παιδιά ακόμα και ξέρουν να σας παίζουν........ και να σας ρίχνουν......και ξέρεις ποιο είναι το κουφότερο?

Πως τους θαυμάζετε κιόλας από πάνω...............να σαι καλά με έκανες και γέλασα.........

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάμε μόνο για εσένα....

και εξ΄άλλου μπορέι να του αρέσουν οι γεματούλες....

και ότι δεν προχώρησες αφ΄ενός καλύτερα... αφ' ετέρου δεν μπορέις να ξέρεις τι θα γινόταν αν προχωρούσες......

 

γενικά όμως αυτοί πιστεύω είναι δυστυχώς οι λόγοι.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...