Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

τα γεγονοτα εγιναν αφοτου ηρθε στη ζωη το παιδακι αρα εχει καθε δικαιωμα να μαθει ολη την αληθεια και αυτο απο κει και περα ας τον κρινει οπως θελει....εχω ακουσει απο ειδικους οτι παντα λεμε την αληθεια και παντα απανταμε σε οτι ρωτανε να μην τα κοροιδεψουμε ποτε...

τωρα απο κει και περα η αποψη σου ειναι δεκτη....

στην θεση μου ομως και γνωριζοντας ολα τα γεγονοτα μην πιανεσε απο ενα ασημαντο διπλωμα θα τα σκεφτοσουν διαφορετικα

και 5 ευρω να επερνε παλι κλεψια ειναι

πες μου πιο παιδι θα ηθελε τετοιο πατερα, εσυ για σενα θα τον ηθελες για μπαμπα?δεν νομιζω...

 

φασολάκι είναι σύνθετο το πρόβλημα, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, απλά είπα ποια είναι η γνώμη μου και είμαι σίγουρη ότι θα πράξεις το καλύτερο για το παιδί σου. αν το ερώτημα δεν είναι ρητορικό, κι εγώ πλέον σαν ενήλικη εξετάζω κριτικά και την συμπεριφορά και τον χαρακτήρα των γονιών μου. να είστε και οι δυο πάντα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φασολάκι είναι σύνθετο το πρόβλημα, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, απλά είπα ποια είναι η γνώμη μου και είμαι σίγουρη ότι θα πράξεις το καλύτερο για το παιδί σου. αν το ερώτημα δεν είναι ρητορικό, κι εγώ πλέον σαν ενήλικη εξετάζω κριτικά και την συμπεριφορά και τον χαρακτήρα των γονιών μου. να είστε και οι δυο πάντα καλα

 

σ ευχαριστουμε πολυ:D:D:D:D:D

και εσυ να εισαι καλα ....!!!!!

δεν παρεξειγω κανεναν ο καθε ενας εχει μια αποψη, ετσι γινετε ο διαλογος.....!

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ναι.

 

Αλήθεια είναι, το έχω σκεφτεί και το έχω ξεστομίσει κιόλας όμως όχι για τους λόγους που το σκεφτήκατε όσες απαντήσατε ναι.

 

Θεώρησα οτι πρέπει να τον αφήσω εγώ γιατί αυτός δεν θα το κάνει. Επειδή η δυσκολία στο να κανουμε παιδακι είναι καθαρά δικη μου υπόθεση. Εγώ έχω τα θέματα γυναικολογικά και άλλα. Σκέφτηκα να χωρίσω, να τον αφήσω να βρει άλλη που θα του χαρίσει όσα παιδιά θέλει, γιατί θέλει πολύ να γίνει μπαμπάς.

Νευρίασε που είπα κάτι τέτοιο, μου φώναξε και είπε να μην ξανατολμήσω να πω αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ναι.

 

Αλήθεια είναι, το έχω σκεφτεί και το έχω ξεστομίσει κιόλας όμως όχι για τους λόγους που το σκεφτήκατε όσες απαντήσατε ναι.

 

Θεώρησα οτι πρέπει να τον αφήσω εγώ γιατί αυτός δεν θα το κάνει. Επειδή η δυσκολία στο να κανουμε παιδακι είναι καθαρά δικη μου υπόθεση. Εγώ έχω τα θέματα γυναικολογικά και άλλα. Σκέφτηκα να χωρίσω, να τον αφήσω να βρει άλλη που θα του χαρίσει όσα παιδιά θέλει, γιατί θέλει πολύ να γίνει μπαμπάς.

Νευρίασε που είπα κάτι τέτοιο, μου φώναξε και είπε να μην ξανατολμήσω να πω αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου δεν εχει καμια διαφορα το χωρισμενη απο το αγαμη

και οταν επελεξες να μην παντρευτεις δεν ειπε τιποτα?τωρα σε τι φαση βρισκεσαι?εννοω εισαι εγκυος γεννησες?(συνεβει παλια η τωρα?)

 

 

 

Εγώ είδα κάποια μικρά πραγματάκια που τα δικαιολόγησα επειδή ένιωσα πολύ ερωτευμένη....με την εγκυμοσύνη έβγαλε τον πραγματικό του ευατό. Δυστυχώς υπάρχουν και άτομα που λένε και ψέματα και υποκρίνονται κλπ. Κτυπιέται σαν μπαλάκι. Λυπάμαι που πίστεψα ότι πρέπει να του δώσω ευκαιρία να είναι πατέρας πλέον αμφιβάλλω για τις προθέσεις του. Νομίζω ότι απλά ήθελε να βολευτεί. Κοίτα στην περίπτωση σου θα έλεγα ότι εφόσον έχετε τέτοια θέματα ίσως υπάρχουν και άλλα . Συνήθως αυτοί που κλέβουν παίρνουν και ναρκωτικά όχι απαραίτητα βαριά.

 

Νομίζω ότι απλά πρέπει να κοιτάξεις μπροστά, όπως όλες οι μανούλες που δεν τα βρήσκουν με τον πατέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είδα κάποια μικρά πραγματάκια που τα δικαιολόγησα επειδή ένιωσα πολύ ερωτευμένη....με την εγκυμοσύνη έβγαλε τον πραγματικό του ευατό. Δυστυχώς υπάρχουν και άτομα που λένε και ψέματα και υποκρίνονται κλπ. Κτυπιέται σαν μπαλάκι. Λυπάμαι που πίστεψα ότι πρέπει να του δώσω ευκαιρία να είναι πατέρας πλέον αμφιβάλλω για τις προθέσεις του. Νομίζω ότι απλά ήθελε να βολευτεί. Κοίτα στην περίπτωση σου θα έλεγα ότι εφόσον έχετε τέτοια θέματα ίσως υπάρχουν και άλλα . Συνήθως αυτοί που κλέβουν παίρνουν και ναρκωτικά όχι απαραίτητα βαριά.

 

Νομίζω ότι απλά πρέπει να κοιτάξεις μπροστά, όπως όλες οι μανούλες που δεν τα βρήσκουν με τον πατέρα.

 

και εγω πιστευω οτι ηθελε να βολευτει ειπες την καταλληλη λεξη...

αυτο κανω εδω και λιγο καιρο κοιταω την δουλεια μου και το παιδι μου...

(οσο για τα ναρκωτικα και μια φιλη μου με ρωτησε αλλα δεν παρατηρησα καμια αλλαγη στην συμπεριφορα του....ισως παλιοτερα να εκανε κατι αλλα αυτο δεν το ξερω και ουτε με αφορα.το ισως το στηριζω στο οτι τα πισω δοντια ηταν χαλασμενα και καπια ελειπαν.)

ελπιζω και εσυ στην ζωη σου να εκανες το καλυτερο για σενα και το παιδακι σου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ναι.

 

Αλήθεια είναι, το έχω σκεφτεί και το έχω ξεστομίσει κιόλας όμως όχι για τους λόγους που το σκεφτήκατε όσες απαντήσατε ναι.

 

Θεώρησα οτι πρέπει να τον αφήσω εγώ γιατί αυτός δεν θα το κάνει. Επειδή η δυσκολία στο να κανουμε παιδακι είναι καθαρά δικη μου υπόθεση. Εγώ έχω τα θέματα γυναικολογικά και άλλα. Σκέφτηκα να χωρίσω, να τον αφήσω να βρει άλλη που θα του χαρίσει όσα παιδιά θέλει, γιατί θέλει πολύ να γίνει μπαμπάς.

Νευρίασε που είπα κάτι τέτοιο, μου φώναξε και είπε να μην ξανατολμήσω να πω αυτό το πράγμα.

 

και πολυ καλα εκανε και σου εδωσε τετοια απαντηση βικουλινα...

διαλεξατε να εισαστε μαζι στην ζωη και απο την στιγμη που εισαστε αγαπημενοι υπαρχουν και αλλες λυσεις για παιδακι "μην το βαζεις κατω"

Link to comment
Share on other sites

vickoulina, το παιδάκι έρχεται να συμπληρώσει την οικογένεια. όχι νατην φτιάξει. Οικογένεια είστε εσύ και ο άντρας σου μακάρι να έρθει ένα παιδάκι για να την συμπληρώσετε. Το ότι το παιδί δεν φτιάχνει οικογένεια διαπιστώνεται εύκολα από τις τελευταίες 3-4 σελίδες σ'αυτό το topic... (Για να μη πας και μακριά δηλαδή) Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη!

 

Ευχαριστώ πολύ, την χρειάζομαι. Και σωματικά και ψυχικά.

 

Δεν τα έχω διαβάσει όλα εδω γιατί δεν πρόλαβα όμως απο τις λίγες ματιές που έριξα μου κίνησε το ενδιαφέρον και θα το διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κάθε φορά που δε συνεννοούμαστε ή τσακωνόμαστε, σκέφτομαι ότι θέλω να χωρίσω και να μην τον ξαναδώ μπροστά μου. Μετά όταν είμαστε καλά, παύω να το σκέφτομαι, χαίρομαι τη συντροφικότητα και την αγάπη μας και σκέφτομαι ότι είμαι πολύ τυχερή. Ειδικά όταν σκέφτομαι ότι περιμένουμε και το κοριτσάκι μας που σε λίγο θα γεννηθεί.

Γενικά πάντως θεωρώ ότι ο γάμος είναι μια απίστευτη ανοησία αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι πέφτουμε στη λούμπα επειδή ερωτευόμαστε ή δεν θέλουμε να είμαστε μόνοι και παντρευόμαστε...Αλλά ρε παιδί μου πολλές υποχωρήσεις, πολλά "πρέπει" και πολλές έγνοιες...Ώρες ώρες νιώθω ότι ανεβαίνω διαρκώς μια ανηφόρα και είναι ντάλα καλοκαίρι, και να σκεφτεί κανείς ότι είμαι ακόμα στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.....κοντευει 1,5 μηνας απο την τελευταια του επισκεψη.....

η μαμα του εχει ξαναερθει να δει το μωρο χωρις αυτον (δεν ρωτησα που ειναι)

το βρισκετε φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

.....κοντευει 1,5 μηνας απο την τελευταια του επισκεψη.....

η μαμα του εχει ξαναερθει να δει το μωρο χωρις αυτον (δεν ρωτησα που ειναι)

το βρισκετε φυσιολογικο?

 

 

Δεν το βρίσκω φυσιολογικό αλλά διακριτικό, μην ρωτάς για να μην δημιουργούνται εντάξεις όσο πιο πολλοί αγαπούν το μωρό τόσο καλύτερο, τα παιδάκια θέλουν χέρια, μπορεί η πεθερά στο μέλλον να βγει σωτήρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και ναι εσκασε η βομβα!!!!!

σηκωθηκε και εφυγε σε αλλη χωρα ο κυριος με ενημερωσαν οι δικοι του μετα απο 3 μηνες

καλυτερα εκει να ειμαστε ολοι ησυχοι....

και αν κανει οικογενεια ακομη καλυτερα

μονο να μην επιστεψει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψηφίζω. Οποιος πει όχι, 99,999999 λέει ψέματα.

Πάνω στα νεύρα μας όλοι το έχουμε σκεφτεί έστω και για δευτερόλεπτα, έστω και για να πούμε ...μπαααααααα...

Εγω κλεινω 24 χρόνια μαζί με τον άντρα μου, είναι υπέροχος, αλλά όπως όλοι μας έχει ελλατώματα. Και καμμιά φορά μου τη δίνει, αλλά δεν θα τον χώριζα με τίποτα.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο ήμασταν αρραβωνιασμένοι, ναι μου πέρασε από το μυαλό 2 φορές να χωρίσουμε..

Από τη στιγμή που παντρευτήκαμε (πέρασαν και σχεδόν 2 χρόνια από τον αρραβώνα), ΟΧΙ, δεν μου πέρασε ούτε για δευτερόλεπτα!

Γενικά έχουμε μια αρμονική σχέση και είναι αυτός που περίμενα στη ζωή μου..αλλιώς δεν θα παντρευόμουν το είχα δηλώσει!

Εννοείται πως υπάρχουν στιγμές που δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, αλλά για πράγματα χαζά όχι για σοβαρά!

Ευτυχώς έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης και βλέπουμε με την ίδια "ματιά"...

 

υ.γ. σήμερα με εκνεύρισε απίστευτα που δεν έκλεισε την μπαλκονόπορτα όταν του το ζήτησα και λόγω αέρα έσπασαν 2 κορνίζες, αλλά οκ δεν σκέφτηκα να τον χωρίσω, να τον μπουφλίσω πάλι ναι!:twisted::twisted:

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν στιγμές που νιώθεις ότι δεν μπορείτε να συννενοηθείτε, ναι...

υπάρχουν στιγμές που σου την έχει "δώσει", ναι...

υπάρχουν στιγμές που δεν θέλεις να του μιλήσεις γιατί δεν θα καταλάβει, ναι...

όμως, όταν ξαπλώνεις το βράδυ στο κρεβάτι, δεν θέλεις να τον αγκαλιάσεις τόσο πολύ σφιχτά και να κρατήσει αυτή η στιγμή μέχρι το πρωϊ;;;;;;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ κ εγω το σκεφτομαι τελευταια κ μπορω να πω σε μεγαλο βαθμο... θελαμε κ οι δυο το μωρο αλλα τωρα βλεπω πως δεν εχει καταλαβει την σοβαροτητα του θεματος. σε λιγο θα μπω στον 6ο κ ακομα δεν εχει καταληξει στο που θα μεινουμε. μενουμε με τους γονεις του κ την αδερφη του. σε ενα σπιτι 80 τετραγωνικα με δυο μικρα δωματιακα.. δεν εχουμε παρει τιποτα για το μωρο κ για μας. καθε φορα που του λεω ποτε θα βρουμε ενα σπιτι να μεινουμε μαζι κ αρχιζω κ εκνευριζομαι παντα γυρναει κ μου λεει πως δεν με νοιαζει τιποτα κ πως δεν ξερω πως ειναι τα οικονομικα του κ δεν με νοιαζει τιποτα μονο η παρτυ μου κ αλλα τετοια κ καθε φορα κλαιω κ σταματαω να μιλαω.. ειναι 30 χρονων κ οι γονεις του δεν του λενε τιποτα μας εχουν παραχωρησει την κρεβατοκαμαρα τους κ κοιμουντε στο σαλονι κ πιστεβω πως απλα δεν θελουν να τον αποχωριστουν. κ οσον αφορα τα χρηματα εχει απλα το λεει για να με κανει να νιωθω ασχημα που δεν δουλευω κ δεν εχω απο κανεναν βοηθεια σε θεμα οικονομικο. κ πλεον δεν μιλαω να δω τι θα κανει κ αν δεν κανει τιποτα μεχρι να γεννησω μας εχασε. θα μεινω με την μαμα μου κ θα τα βγαλω περα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα δημιουργει προβληματα χωρις να υπαρχουν. τρωγεται με τα ρουχα του. για τη δουλεια μου που αργω 3-4 φορες το 6 μηνο, για τον καινουριο που ηρθε στη δουλεια και τον εχω συμπαθησει πολυ, για τις δουλειες του σπιτιου που μενουν πισω με 2 παιδια και βοηθεια απο εκεινον μονο οταν του τη βιδωσει. χθες το βραδυ μου ειπε το κορυφαιο που δε θελω καν να το αναφερω γιατι θα πεσετε ολες να τον φατε (ξερω πως δεν το εννοει γιάυτο δε το λεω). 5 ιουνιου εχουμε το γαμο μας και τη βαπτιση του μωρου μας και μου ειπε να ακυρωσω το γαμο. την προηγουμενη φορα που τα ειχα ολα ετοιμα και μου ειπε την ιδια ατακα, ειδε πως δεν κολωσα και τον ακυρωσα, τι θελει, παλι τα ιδια? αν το κανω και αυτη τη φορα να ξερει πως δεν υπαρχει γυρισμος.δεν ειμαι κανα παιδακι να με απειλει. παλι απο πισω μου θα κλαιει αν κανω την κινηση να ακυρωσω το γαμο.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Fistikaki εξαρταται τι εχει προηγηθει αν ειναι σοβαρο ο χωρισμος μπορει κ να ειναι λυση αν ειναι κατι που λυνεται το ξαναματασκεφτεσαι σιγουρα παντως το εχω σκεφτει χιλιαδες φορες νομιζω ειναι ανθρωπινο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

το εχω σκεφτει αρκετες φορες πανω σε καυγαδες ή αν νοιωθω οτι πιεζομαι απο καταστασεις ή απο την πεθερα.

σοβαρα ομως μου εχει περασει απο το μυαλο σαν ιδεα να μεναμε σε χωριστα σπιτια αλλα να συνεχιζαμε να ειχαμε σχεση και να μεγαλωναμε μαζι τα παιδια μας.

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ξαναπεστο!!!εγω απο την περασμενη εβδομαδα - μετα τον τελευταιο ξυλοδαρμο- οπου κατεληξα στα επειγοντα του Αγιου Δημητριου, εβαλα μπροσ τα ασφαλιστικα μετρα...

γιατι οπωσ λεει κι ο ποιητησ "δευτερηζωη δεν εχει"

den ton vrikan ton p... [rin perasei to autoforo? Thimamai aksexasta tin giagia mou , i opoia den doulepse stin zoi tis , na mou leei san simbouli na exo to diko mou portofoli. An den sou kanei, elege , na tou doseis mia klotsia , na min ton exeis anagki. Distixos to skeftomai poli sixna na xoriso , Omos einai polla stin mesi pou me kanoun na ipoxoro. To paidi , to oti eimai makria apo to spiti mou , k polla alla.Pantos an tha meino mazi tou tha einai gia to paidi k mono, Eimaste mazi apo to 2002. To 2009 pantreytikame meta apo diki mou piesi. 2010 gennisa. Exo kanei mazi tou tromeri ipomoni kai exo anextei polla k apo ton idio k apo tous dikous tou.Auto pou eipa kamia stigmi apo mesa mou einai oti exo akoma ipomoni , alla mono gia to paidi mou. Gia kanenan allon.

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε Ιόλη, αφού σου λέει σε κρατάει ο άνθρωπος, τι σκας :-D :grin: :-D??????????

 

Αφήστε το άλλο το θεϊκό!!! Γραπώνει το τηλεκοντρόλ (από πότε πείτε μου το τηλεκοντρόλ είναι προνόμιο μόνο του άντρα και οχι της γυναίκας????), βάζει τη μαλακοταινία του, κλείνουν τα μάτια του, σφυρίζει (η αρχή του ροχαλητού) και κάπου εκεί αθόρυβα προσπαθώ να του αποσπάσω το τηλεκοντρόλ... και ξυπναέι :shock: και μου λέει "ΒΛΕΠΩ"... Τι βλέπεις ρε άνθρωπε???????? Και κυρίως πώς βλέπεις??? Με το μάτι κλειστό???

καπως ετσι κι ο δικος μου, μονο που δεν εχουμε την τηλεοραση στο υπνοδωματιο αλλα στο σαλονι. βαζει να δει κατι, τον περνει ο υπνος και μολις αλλαζω καναλι ξυπναει και θυμαται οτι βλεπει ταινια, και μετα απο δυο λεπτα τον εχει ξαναπαρει ο υπνος. κι εγω πυ δε νυσταζω κ θελω να δω τηλεοραση προσπαθω να τον πεισω να παει στο δωματιο να κοιμηθει

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...