Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ Κ ΨΗΦΙΣΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 1 ΕΤΟΥΣ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ).ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 1 ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ) ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΦΥΤΙΚΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ 2-2......ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΦΕΡΟΤΑΝ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΟΤΕ!

 

 

 

Μπορώ να σε καταλάβω εγώ δεν τον παντρεύτηκα ενώ αυτός ήθελε παιδί και τώρα μόνο εγώ τρέχω και δεν το μετανιώνω που ήθελα να περιμένουμε για γάμο. Δεν με βλέπει πλέον σαν γυναίκα αλλά σαν μάνα του παιδιού....να ήταν μια γκόμενα θα ήταν καλά αλλά είναι παρα πολλές. εμένα είχε και το θράσος να με πάρει τηλέφωνο. Τώρα πλέον είμαι μια άγαμη μανούλα και τελικά σκοπεύω να του στερήσω αυτό που πάσχισε να αποκτήσει αφού τίποτα δεν προσφέρει σε εμένα και το παιδί. Τρομάρα του ήθελε και να τον παντρευτώ. Στην περίπτωση σου πραγματικά σε καταλάβαίνω γιατί μπορεί να μην έκανα εξωσωματική αλλά έμεινα 7 μήνες στο κρεββάτι και έχασα και την δουλειά μου. Η διαφορά μου με σένα είναι ότι τον ήξερα πολύ λίγο, αλλά ειλικρινά τόσο καλός ηθοποιός ήταν ο σύζυγος σου;;; Εγώ είχα ενδείξεις ότι είναι αλήτης αλλά ήμουν πολύ ερωτευμένη και έκανα πως δεν καταλάβαινα. Τώρα είναι πλέον αργά. Προσπαθώ να προσφέρω το καλύτερο στο παιδί, ευτυχώς που η οικογένεια μου με στηρίζει αλλά αυτόν τον μισώ. Γιατί ζητάνε παιδιά και μετά κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν;; Εγώ τελικά πιστεύω ότι απλά ήθελε ένα θυμα και για το οικονομικό αλλά και για να αποκτήσει παιδί χωρίς ευθύνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ψηφισα ναι γιατι ειμαι ανθρωπος παρορμητικος και κανω γρηγορες σκεψεις πανω στα νευρα μου...:evil:

ποτε ομως δεν το εχω πει και φυσικα οχι δεν θα χωριζα τον ανθρωπο που μαζι του εφτιαξα οικογενεια και ειναι σωστος απεναντι μου σε ολα μεχρι τωρα...

ολοι ομως εχουμε εκρηξεις και οταν οι σκεψεις ξεχνιουνται με ενα χαμογελο νομιζω οτι δεν γινεται πραξη η σκεψη...:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια να πω την αλήθεια κ εγώ το έχω σκεφτει πάνω στα νεύρα μου αλλά μόλις ηρεμώ....τα ξεχνάω όλα.δεν μπορώ πλέον να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τον αντράκο μου και ειδικά τώρα που το λουλουδάκι μας είναι 4 μηνών!αλλα η σκέψη από την πράξη απέχει χιλιόμετρα και ειδικά αμα δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι!η καθημερηνότητα είναι καθημερηνότητα.....φυσιολογικά τα καβγαδάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα και από εμένα!

 

Για εμένα -πλέον- η έκφραση: ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ΠΟΤΕ!!! δεν υπάρχει!!!!!!!!!

 

Δεν υπάρχουν τέλεοι γάμοι, δεν υπάρχει μόνιμη ευτυχία......

 

Ποτέ,κατά την δική μου άποψη, δεν πρέπει να λες ποτέ και πάντα!!!

 

Ποτέ δεν ξέρεις τί σου "ξημερώνει"

 

Ποτέ δεν ξέρεις η ΖΩΗ πως σου τα "φέρνει".

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ !!!

Αν όλα αυτά τα σκεφόμασταν πιο συχνά, η ζωή μας θα ήταν καλύτερη !!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ !!!

Αν όλα αυτά τα σκεφόμασταν πιο συχνά, η ζωή μας θα ήταν καλύτερη !!!!:lol:

 

εγω με το σύντροφο μου δεν είμαστε παντρεμένοι.Τον ξέρω 1,5 χρόνο κ έχω γνωρίσεισχεδόν μόνο άσχημα.Δεν θέλω να παντρευτούμε γιατί δεν νιώθω οτι συμφωνουμε σε πολλά πράγματα.Είμαι έγκυος κοντά στον 9ο κ σ όλη την εγκυμοσύνη μόνο ανισόρροπη συμπεριφορά έχω αντιμετωπίσει.Μ ΈΧΕΙ ψυχράνει πολύ κ δεν δείχνει να τον ενδιαφέρει να καταλάβει.Θα γεννήσω σ ε΄να μηνα κ μετά αν συνεχίσει έτσι ο καθένας το δρόμο του.Η ζωή είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΛΑΒΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΖΩΗ. ΟΠΩΣ Η ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΟΒΑΡΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΚΑΙ Η ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ. ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΑΝΑΒΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. Σ'ΑΥΤΟ ΤΙ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΑΠΟΔΕΧΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΩ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ. ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΩ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΘΑ ΛΥΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ. ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΒΗΜΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΑΨΩ ΕΝΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΑΚΚΟ!!! ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΗ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΑΡΑ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ - ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ - ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΛΙΠΟΤΑΚΤΗΣΩ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΛΕΚΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΒΙΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΠΑ ΠΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

οχι δεν εχω σκεφτει να χωρισουμε.εχουμε οπως ολα τα ζευγαρια διαφωνιες,θυμωνουμε και οι δυο αλλα δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις τον αντρα μου.

για μενα ειναι ο ιδανικος συντροφος,φιλος,πατερας,συζυγος.σιγουρα υπαρχουν φορες που μου σπαει τα νευρα αλλα δεν εχω σκεφτει οτι θελω να χωρισουμε.

ελπιζω να παραμεινουμε ετσι!απο εμας εξαρταται αλωστε!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ Κ ΨΗΦΙΣΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 1 ΕΤΟΥΣ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ).ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 1 ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ) ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΦΥΤΙΚΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ 2-2......ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΦΕΡΟΤΑΝ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΟΤΕ!

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ, ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ, ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ??? ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ!!!! ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΔΕ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΤΟΜΙΣΜΟ ΤΟΥΣ.ΒΡΕΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ <<ΕΣΑΣ>>.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

το σκεφτόμουν καιρό. Χθες μου ζήτησε να χωρίσουμε. Πιστεύω ότι το εννοεί. Το πρόβλημα είναι η κλονισμένη ψυχική του υγεία. Αλλά δεν το παραδέχεται. Πριν 2 μήνες μετά από παρότρυνσή μου επισκέφθηκε ψυχολόγο και πήγαινε καλύτερα. Την προηγούμενη εβδομάδα μου ανακοίνωσε ότι σταμάτησε τις συνεδρίες. Πράγματι εδώ και λίγο καιρό είχα παρατηρήσει ότι είχε τα παλιά σημάδια. Κυκλωθυμία, νεύρα χωρίς λόγο, ψαχνόταν για καβγά, την πεποίθηση ότι όλοι συνωμοτούν εναντίον του και όλως τυχαίως οι όλοι ήταν οι δικοί μου άνθρωποι, οι εκμυστηρεύσεις στη μανούλα του περί του ότι δεν είμαι καλή μάνα, το να μην πηγαίνει στο γραφείο τα απογεύματα για να επιθεωρεί ότι προσέχω σωστά τη μικρή μας, το ότι δεν είναι αρκετά τα χρήματα που βγάζουμε (τα χρήματα που βγάζω είναι αυτά που μας συντηρούν, εκείνος δεν βγάζει, αλλά δεν το παραδέχεται, λέγοντας κατά καιρούς ψέμματα για δήθεν εισπράξεις, αλλά ό,τι ξοδεύει τα τραβάει από τον τραπεζικό λογαριασμό της μισθοδοσίας μου).

Δεν έλεγα τίποτα, έκανα υπομονή για αρκετό διάστημα, αλλά τώρα πώς το παλεύω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάλι έριξα τα μούτρα μου και τον πήρα τηλέφωνο από τη δουλειά. δεν το εννόούσε και δεν πρόκειται να φύγει από το σπίτι, όπως με απείλησε χθες. Φυσικά δεν παραδέχεται ότι έχει πρόβλημα συμπεριφοράς.

Θέλει υπομονή ο γάμος. Αυτό μου ευχήθηκαν οι αδερφές του παππού μου όταν με χαιρετούσαν στο γάμο μου. Τότε παραξενεύτηκα, όταν άκουσα τις ευχές τους. Έλεγα τί σύμπτωση να μου ευχηθούν το ίδιο όλες! Είχαν απόλυτο δίκιο. Υπομονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

πάλι έριξα τα μούτρα μου και τον πήρα τηλέφωνο από τη δουλειά. δεν το εννόούσε και δεν πρόκειται να φύγει από το σπίτι, όπως με απείλησε χθες. Φυσικά δεν παραδέχεται ότι έχει πρόβλημα συμπεριφοράς.

Θέλει υπομονή ο γάμος. Αυτό μου ευχήθηκαν οι αδερφές του παππού μου όταν με χαιρετούσαν στο γάμο μου. Τότε παραξενεύτηκα, όταν άκουσα τις ευχές τους. Έλεγα τί σύμπτωση να μου ευχηθούν το ίδιο όλες! Είχαν απόλυτο δίκιο. Υπομονή λοιπόν.[/quote

nai, upomoni mia laksi einai, egw den tin exw alli, mou teleiose. stin anevthinotita den mporw na kanw upomoni:neutral::|

Link to comment
Share on other sites

και τί να γίνει βρε κατερίνα; είμαι τόσο ερωτευμένη με τον άντρα μου. Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα ζω μακριά του. Στιγμή. Είναι όλα μου τα όνειρα, η ανάσα μου. Με αγαπάει, το ξέρω. Έχει πρόβλημα. Δεν είμαι μαζί του για το συμφέρον μου, αλλά μαζί σε όλα και στα δύσκολα. Για μας.

δεν μπορώ να του γυρίσω την πλάτη, επειδή δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα, κι ας με πληγώνει η συμπεριφορά του. Θέλει δώσιμο ο γάμος.Θα συνεχίζω να προσπαθώ, κι ας σφίγγω τα δόντια κι ας κλαίει η ψυχή μου κάθε φορά που με απογοητεύει. Έχω υπομονή, αλλά όχι ανεξάντλητη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στον 1ο μου γάμο όμως περνούσε επί 7 συναπτά έτη μέχρι που έγινε στο 7ο έτος φαγούρας......Και γλίτωσα....

 

Με τον ανδρούλη μου όμως τώρα ΟΧΙ (ακόμα τουλάχιστον δεν μου έχει δωθεί καμία αφορμή να το σκεφτώ κάτι τέτοιο) και ελπίζω να κρατήσει για πολλά πολλά χρόνια ακόμα έτσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

με εχει φερει πολλες φορες εκτος εαυτου που θελω να τον κανω με τα κρεμμυδακια κ να τον ταισω στα λιονταρια αλλα ποτε δεν σκεφτηκα να τον διωξω τον αγαπαω ειναι ενα απο τα πιο ομορφα πραγματα που εχει συμβει στην ζωη μου κ ειναι εκει παντα για να μου συμπαραστεκετε σε οποια τρελλα μου για να τρεχει μαζι μου να σωζουμε ορφανα κ απροστατευτα τετραποδα πλασματα δεν μουμρμουραει που κτυπαει ξημερωματα το τηλεφωνο απο την κολλητη μου για να παω κοντα της οταν με χρειαζετε ειναι απλα υπεροχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sevoula μου το θεμα ψυχικής υγείας του συντρόφου θέλει πολύ προσοχή.

Πολλές γυναίκες την πατάμε και πιστεύμε ότι με υπομονή και αγάπη θα περάσει , δεν είναι όμως δυστυχώς έτσι τα πράγματα.

Πρέπει να δεις ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα και πως πρέπει να αντιμετωπιστεί, μήπως χρειάζεται θεραπευτική/φαρμακευτική αγωγή. Πιθανόν ο ίδιος να μην είναι σε θέση να βοηθήσει τον εαυτό του.

Κάνε κατι πιο δραστικό, δες με το γιατρό του τι πρεπει να γίνει, μη χειροτερέψει, η αγάπη και η υπομονή δυστυχώς δεν αρκούν.

Καλή δύναμη κοριτσάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα και από εμένα!

Για εμένα -πλέον- η έκφραση: ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ΠΟΤΕ!!! δεν υπάρχει!!!!!!!!!

Δεν υπάρχουν τέλεοι γάμοι, δεν υπάρχει μόνιμη ευτυχία......

Ποτέ,κατά την δική μου άποψη, δεν πρέπει να λες ποτέ και πάντα!!!

Ποτέ δεν ξέρεις τί σου "ξημερώνει"

Ποτέ δεν ξέρεις η ΖΩΗ πως σου τα "φέρνει".

 

Γειά σας και από εμένα...

 

Διάβασα όλο το θέμα με προσοχή... και μου άρεσε ο τρόπος που εκφράσατε τις απόψεις σας...παρόλο που θεωρώ ότι η Barbie έχει ένα δίκιο στο τι δηλώνει... προσωπικά ψήφισα ΟΧΙ...

 

ΟΧΙ... δεν το έχω σκεφτεί ποτέ μέχρι τώρα...

δεν λέω ότι αν τα πράγματα δεν πάνε καλά θα μείνω να υπομένω... και ναι... τέλειοι γάμοι δεν υπάρχουν... αυτό που υπάρχει είναι ένας καθημερινός αγώνας... που περιλαμβάνει επικοινωνία... σεβασμό... και εμπιστοσύνη...

 

Κάθε μέρα... την ώρα του βραδινού θα πούμε τι συνέβη στις δουλειές μας ή πως περάσαμε τη μέρα μας... καθότι τώρα είμαι άνεργη... και γενικώς μιλάμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... και για τα πάντα... και φυσικά συμφωνούμε στα περισσότερα θέματα... ΟΧΙ σε όλα...

 

Αρκετές φορές βγαίνουμε χωριστά καθότι τώρα με το παιδί κάποιος πρέπει να μένει πίσω... αλλά δεν τίθεται ποτέ θέμα... ξέρουμε εκ των προτέρων με ποιον θα βγούμε, που θα είμαστε και τι ώρα περίπου θα γυρίσουμε... και όχι δεν τον έχω τσεκάρει για να δω αν λέει αλήθεια... γιατί ξέρω ότι λέει αλήθεια... όπως του λέω και εγώ...

 

Καθότι είμαι παιδί χωρισμένων γονιών... με ένα όχι και τόσο καλό χωρισμό... θεωρώ ότι ο γαμός γίνεται για να κρατήσει... και πρέπει να το παλέψεις και όχι να εγκαταλείψεις...

 

Σε θέματα ύπνου και σπιτιού δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο... κοιμάται πολύ ήσυχα...

εγώ είμαι συνήθως αυτή που δεν βολεύεται και γυρνάει στο κρεβάτι... το πρωί που σηκωνόμαστε η πλευρά του είναι άθικτη... λες και δεν κοιμήθηκε κανείς εκεί... και εμένα είναι... λες και παλεύανε 3 με τα παπλώματα... :)

 

Στο σπίτι... πάντα μαζεύει τα δικά του πράγματα... το γραφείο που είναι δικός του χώρος είναι πάντα τακτοποιημένο... και ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ... ελληνικό, ιταλικό, κινέζικο, μεξικάνικο... τα πάντα... όπως δηλώνει το μαγείρεμα τον βοηθάει να χαλαρώσει.. μην του το χαλάσω λοιπόν...

Τώρα που είναι και καιρός να αλλάξουμε και τα ρούχα από χειμερινά σε καλοκαιρινά... πάντα κάνει τα δικά του και πάντα τελειώνει πριν από εμένα... και φυσικά όταν φεύγουμε ταξίδι πάντα πακετάρει αυτός... και τα δικά του και τα δικά μου...

 

Τέλος.... τηλεόραση... τρελαίνομαι για ταινίες δράσης... Τσάκι Τσαν, Βαν Νταμ οπότε ούτε και εκεί έχουμε θέμα...

 

Προς θεού... δεν λέω ότι είμαστε σε ένα ροζ συνεφάκι και όλα είναι ρόδινα... έχουμε τις διαφωνίες μας και τις διαφορές απόψεών μας... αλλά δεν είναι στα βασικά θέματα...

 

Αυτά από εμένα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και εγώ όχι ψήφισα! Δε μου έχει περάσει καν από το μυαλό ούτε μία φορά!

Εχουμε κ τις κακές στιγμές μας, ένα διάστημα μάλιστα τσακωνόμασταν καθημερινά κυρίως για χαζομάρες, αλλά αυτός ο άνθρωπος με γεμίζει, με στηρίζει, ερωτευμένη δεν είμαι πια, αλλά τον λατρεύω........

Δε μπορώ να σκεφτώ τη ζωή μου χωρίς αυτόν κ δε θέλω να μεγαλώσουν τα παιδάκια μας χωρίς τη συνεχή παρουσία κ των δυο μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

παρόλο που ψήφισα ναι είναι για εκείνες τις στιγμές που σου ανεβάζει τηνπίση 40 και θέλεις να του ανοίξεις το κεφάλι στα 4!!!!!!! σε normal στιγμές όμως δεν τον αλλάζω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χμμμμ τι να ψηφίσω τώρα?

Παντρεύτηκα στα 24 έναν άντρα που ήμασταν μαζί από φοιτητές. Ο γάμος έγινε μετά από διάφορες πιέσεις γονιών κτλ (είστε τόσα χρόνια μαζί, τι περιμένετε?) και χωρίς πολλή σκέψη από μέρους μου τουλάχιστον(μάλλον λόγω ανωριμότητας). Τα επόμενα 4 χρόνια έγγαμου βίου ήταν για εμένα τα πιο αδιάφορα χρόνια της ζωής μου. Καμία επικοινωνία, ο τύπος βολεύτηκε με τη χαζή που έπλενε,μαγείρευε, συμμάζευε και δούλευε για περισσότερα χρήματα από εκείνον, αρκεί να ήταν εκείνος ο "αρχηγός" που θα έλεγε που θα ξοδευτούν τα χρήματά της. Όταν έφτασα στα 29 σκέφτηκα πως αφού έχω κενά στη σχέση μου, μήπως να τα γέμιζα με ένα παιδί? Του το ανακοίνωσα και φυσικά μου απάντησε "ναι", αλλά μετά άρχισε να με αποφεύγει λες και είχα χολέρα. Κάναμε σεξ μια φορά το τρίμηνο κι αυτό πάλι ένιωθα σαν να τον βίαζα. Διαζύγιο λοιπόν. Και μάλιστα, επειδή στους γύρω μας όλα φαινομενικά πήγαιναν καλά και έπεσε σαν κεραυνός εν αιθρία, είπε σε όλο τον κόσμο πως είχα βρει γκόμενο. Ε βέβαια, αυτός δεν ήταν δυνατόν να φταίει. Τέλος πάντων. Το διαζύγιο δύσκολο, εγωισμοί, κακίες και μικρότητες απίστευτες από μέρους του. Είχα φτάσει στο σημείο να λέω πως δεν θα έκανα ποτέ μου σχέση, για γάμο ούτε λόγος..

Και από το πουθενά,τρία χρόνια μετά, έρχεται εντελώς ξαφνικά στη ζωή μου ο σύζυγός μου. Ο τέλειος άνθρωπος για'μένα, το πεπρωμένο μου, η αδελφή ψυχή μου, η ζωή μου όλη. Ζω την ευτυχία από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα, και το αποκορύφωμα ήταν πριν λίγες μέρες με την γέννηση της κόρης μας.

Οπότε στο δημοψήφισμά σας θα πω ναι στον χωρισμό όταν δεν γίνεται αλλιώς, αλλά δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο να χωρίσω τον άντρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εννοείται!

Ειδικά μέρες σαν τις σημερινή όπου ο αγαπημένος μου mr Ξερόλας, γύρισε με νεύρα, μας τόνισε ότι το φαγητό ήταν μέτριο, προφανώς γιατί δεν ψήστηκε στους 167,4 βαθμόύς Κελσίου, σήκωσε υποτιμητικά το φρύδι κάνοντας τσου..τσου...τσου και προσθέτοντας "πότε θα μάθεις να προσέχεις "γιατί δεν είχε κλείσει καλά η κατάψυξη κλπ κλπ κλπ.

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!

Ειδικά μέρες σαν τις σημερινή όπου ο αγαπημένος μου mr Ξερόλας, γύρισε με νεύρα, μας τόνισε ότι το φαγητό ήταν μέτριο, προφανώς γιατί δεν ψήστηκε στους 167,4 βαθμόύς Κελσίου, σήκωσε υποτιμητικά το φρύδι κάνοντας τσου..τσου...τσου και προσθέτοντας "πότε θα μάθεις να προσέχεις "γιατί δεν είχε κλείσει καλά η κατάψυξη κλπ κλπ κλπ.

 

 

α!!!! τον ξερω!!!!!!!!!!!!!!

ρε, τον πρωην μου παντρευτηκες!!!!!!!!

 

νιααααααααααα χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

δεν ηξερες, δεν ρωταγες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!

Ειδικά μέρες σαν τις σημερινή όπου ο αγαπημένος μου mr Ξερόλας, γύρισε με νεύρα, μας τόνισε ότι το φαγητό ήταν μέτριο, προφανώς γιατί δεν ψήστηκε στους 167,4 βαθμόύς Κελσίου, σήκωσε υποτιμητικά το φρύδι κάνοντας τσου..τσου...τσου και προσθέτοντας "πότε θα μάθεις να προσέχεις "γιατί δεν είχε κλείσει καλά η κατάψυξη κλπ κλπ κλπ.

 

LOL φιστίκι!!!

 

Εγώ θα του έτρωγα το αυτί σε θερμοκρασία δωματίου!!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φρεσκια στο σπόρ....ενάμιση χρόνο παντρεμένη οπότε δεν το σκεφτομαι (προς το παρόν χαχαα)...ωστόσο σταδιακά διαπιστώνω με ανησυχία μερικές αλλαγές .

Πχ ενώ στις αρχές της συγκατοίκησης (πριν τον γάμο φυσικά) ήταν πολύ τακτικός και δεν πέταγε τίποτα δεξιά και αριστερά...σε σημείο να το θαυμάζω και να αισθάνομαι τύψεις για το χαμό των σημείωσεων μου πάνω στο γραφείο μου...τώρα αρχίζει να δείχνει ανησυχητικά σημάδια ..παρακμής να το πω;; Μια παντόφλα αριστερα μια δεξιά του κρεβατιού...ένα παντελόνι στην καρέκλα, ένα άλλο στην άλλη καρέκλα στο σαλόνι κι όλας...και το χειρότερο..και πιο εκνευριστικό: τις στάχτες του όχι μέσα αλλά γύρω από το τασάκι!!! Τι στο καλό τα έχουμε τόσα τασάκια στο σπίτι και τα πλένω σχολαστικά κι όλας ας ήξερα δηλαδή!!

Λετε να αρχίσω να παίρνω δραστικά μέτρα;;;; :mrgreen:

Βέβαια επειδή είναι ναυτικός τώρα λείπει από το σπίτι επομένως η κατάσταση δεν επιδεινώθηκε..όταν θα γυρίσει θα είμαστε μέσα στις γλύκες γιατι θα μας έχει λείψει πολύ άρα..δεν το βλέπω να μαλώνουμε σύντομα...

353a4d5f55.png

eNortjKzUjIyNDG2sFCyBlwwFYkC1w,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...