Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ,ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΚΑΜΑΤΕΡΟ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ


VANILIA123M

Recommended Posts

Κωστόπουλος Μανώλης στην Πλατεία της Πετρούπολης. Πολύ καλός γιατρός (και τα δύο μου παιδιά εκεί και το πρώτο με αρκετά προβλήματα).

 

Συμφωνω αλλα και τις 2 φορες που τον χρειαστηκα βραδυνη (οχι μεταμεσονυκτια ωρα) ηταν αφαντος. Δεν τον εχω αλλαξει γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα αλλα δυσευρετος ωρες ωρες και οταν καιγεσαι ...

 

Κι εμεις αυτον εχουμε. Οσες φορες τον χρειαστηκαμε (λιγες ειναι η αληθεια) τον βρηκαμε εκτος απο μια, που μας πηρε πισω μετα απο 1 ωρα (ειχε παρει φωτια το σπιτι του). Μας εχει ενημερωσει οτι το κινητο ειναι κλειστο μονο οταν ειναι στην εντατικη στο Παιδων γιατι λογω αποστειρωσης, δεν μπορει να απαντησει(λογικο). Κι εμας τοσο καθεται,αλλα ειναι πολυ περιεκτικος στον λογο του και μας απανταει παντα τις ερωτησεις μας,που νιωθω οτι δεν χρειαζεται να μεινει παραπανω... Γενικα προς το παρον,δεν εχουμε κανενα παραπονο!

 

Μιλαμε οτι δεν παιρνω με το παραμικρο. Και τις 2 πηγαμε νοσοκομειο και την 1 μειναμε εισαγωγη. Αλλα και τις 2.....αφαντος. Παλιοτερα ηταν πιο χαλαρος . Απο τοτε που πηγε στο νεο ιατρειο ειναι λιγο δυσευρετος. :? Την 1η φορα μου ειχε πει να παιρνω σπιτι και την δευτερη να στελνω μηνυμα με το ονομα μου να με παιρνει πισω. Ειναι ο μονος λογος που σκεφτομαι να τον αλλαξω.Τρεμω την επομενη φορα (αχρειαστος να ναι βεβαια)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1-2 ωρες κρατατει η πρωτη επισκεψη????????? εμενα ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ηρθε την πρωτη φορα και καθησε βιαια ενα τεταρτο :roll:

.. :roll::roll: μαλλον θα τον αλλαξω..........

 

Ναι αλλα ξερει τι να ελενξει. Τις τουμπες που κανει τις κανουν λιγοι και σε 5 λεπτα εχει ελενξει ολα τα αντανακλαστικα του (εχω και εγω δυσαρεστηθει σε καποια θεμετα -βλ. παραπανω αλλα οτι ειναι καλος γιατρος δεν θα τ αμφισβητησω )

 

...τι να πω και στο ιατρειο του που πηγαμε στο διμηνο δεν προλαβαμε να καθησουμε!! την εξετασε λιγο και αμεσως εκοψε την αποδειξη. εγω κομπλαρα και εφυγα :shock:

 

Με το που πηγατε σπιτι δεν τον φωναξατε να ερθει να εξετασει το παιδι? Γενικα τα αντανακλαστικα του τα ειδε?

.. τα ανταλακλαστικα τα ειδε απο την πρωτη φορα που ηρθε. αλλα σαν νεα και ασχετη μαμα (που στην αρχη ειμαστε ολες μας)δεν καθησε να μου πει καποια βασικα πραγματα (πως να την πλυνω, να καθαρισω τη μυτη, τι να κανω με γουλιες που δεν ηξερα οτι βγαζουν τα μωρα!). τιποτα, δεν μου ειπε τιποτα, οτι προλαβα να ρωτησω εγω που απο την σαστιμαρα μου δεν ηξερα και τι να ρωτησω :shock:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια την φανη την εμπιστευομαι απολυτα.οταν ειχε ερθει σπιτι πρωτη φορα 2 ωρες εκατσε να περιποιηθει το παιδι και να μου δειξει ορισμενα πραγματα.Σηκωνει παντα το κινητο και ειναι απιστευτα καλη γιατρος.ειναι αρκετα απλη σαν χαρακτηρας και πολυ ευγενικη.Δεν την αλλαζω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

.. τα ανταλακλαστικα τα ειδε απο την πρωτη φορα που ηρθε. αλλα σαν νεα και ασχετη μαμα (που στην αρχη ειμαστε ολες μας)δεν καθησε να μου πει καποια βασικα πραγματα (πως να την πλυνω, να καθαρισω τη μυτη, τι να κανω με γουλιες που δεν ηξερα οτι βγαζουν τα μωρα!). τιποτα, δεν μου ειπε τιποτα, οτι προλαβα να ρωτησω εγω που απο την σαστιμαρα μου δεν ηξερα και τι να ρωτησω :shock:

 

Σε αυτα ειναι λιγο ... χμ. Να σκεφτεις οταν εκανε πρασινα κακα ο μικρος και του το ειπα ,μου ειπε γελωντας "εχει κωλο παναθηναικο :shock: "

Αναλυει μονο στα σοβαρα και τα αλλα αν τον ρωτησεις μονο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αλλά ο γιατρός πρέπει να ειναι αναλυτικος και να εχει το χρονο για καθε παιδακι.....δεν ειναι αλανθαστος κανενας και μπορει να κανει κπ λάθος !!!! ευτυχως που μου τα ειπατε αυτά ......εγω θέλω γιατρο που να έχει χρονο για το παιδί μου και να τον βρισκω ΠΑΝΤΑ!!!!εγω κατέληξα να πάρω , την ΚΑ ΔΡΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(καματερο) ..εχω ακουσει καλα λογια και θα είναι η πρώτη που θα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως παιδια την φανη την εμπιστευομαι απολυτα.οταν ειχε ερθει σπιτι πρωτη φορα 2 ωρες εκατσε να περιποιηθει το παιδι και να μου δειξει ορισμενα πραγματα.Σηκωνει παντα το κινητο και ειναι απιστευτα καλη γιατρος.ειναι αρκετα απλη σαν χαρακτηρας και πολυ ευγενικη.Δεν την αλλαζω με τιποτα.

 

A εκατσε και σε σενα 2 ωρες!!! Ειπα κι εγω προς στιγμην μηπως απλα μου φανηκε τοσο πολυ!!! :lol:

 

Νια ειναι πολυ εξυπηρετικη στα τηλεφωνα και σε βοηθα με οτι προβλημα εχεις.......θυμαμαι την ειχα παρει αρκετες φορες πριν ακομα την πρωτη μας εξεταση και χωρις να με ξερει με βοηθησε οπως μπορουσε τηλεφωνικως.....

 

Πετρουπολη μενεις κι εσυ?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε.......στο θεμα του πουλιου στα αγορακια τι γνωμη εχει? Το πειραζουμε η οχι?

 

Εμας μας ειχε πει στον Βασιλη να το ανεβοκατεβαζουμε οταν το πλενουμε μεχρι εκει που παει. Δεν θυμαμαι σε ποια ηληκια :?. Τι εννοεις να το πειραξουμε? Ειχε ελενξει απλα αν κατεβαινει κανονικα το πετσακι και αυτο. Τελος

 

Eννοω αυτο που λες (δλδ να το κατεβαζουμε) και κατα επεκταση αν εχει σκοπο να το κατεβαζει με νυστερι οπως θελει να κανει η δικια μας γιατρος......οι αποψεις διιστανται σε αυτο το θεμα και εχω μπει σε σκεψεις.... :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αλλά ο γιατρός πρέπει να ειναι αναλυτικος και να εχει το χρονο για καθε παιδακι.....δεν ειναι αλανθαστος κανενας και μπορει να κανει κπ λάθος !!!! ευτυχως που μου τα ειπατε αυτά ......εγω θέλω γιατρο που να έχει χρονο για το παιδί μου και να τον βρισκω ΠΑΝΤΑ!!!!εγω κατέληξα να πάρω , την ΚΑ ΔΡΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(καματερο) ..εχω ακουσει καλα λογια και θα είναι η πρώτη που θα δοκιμασω

 

Συμφωνώ απόλυτα! Εμάς η δική μας παιδίατρος από την αρχή φάνηκε ότι θα ήταν έτσι. Η πρώτη επίσκεψη στο σπίτι ήταν πολύ μεγάλη, μιλήσαμε για τα πάντα ότι αφορά το μωρό(αφού το εξέτασε), για την περιποίηση του ακόμα και για τον θηλασμό(περίμενε να έρθει η ώρα να θηλάσω για να με διορθώσει αν χρειαζόταν). Επίσης ασχολείθηκε και μαζί μου πάρα πολύ, μου εξήγησε για την ψυχολογία της λεχώνας πράγμα το οποίο με βοήθησε πάρα πολύ σ'αυτή την δύσκολη περίοδο. 18 ημερών η μικρή μου κόλλησε ίωση και χρειάστικε να νοσηλευθεί, ήταν δίπλα μας, με στήριξε απίστευτα ψυχολογικά, ενημερωνόταν για το παιδί καθημερινα(είναι στο Παίδων δυο φορές την εβδομάδα) και ενημέρωνε και εμάς. Στο τηλέφωνο την βρίσκω ΠΑΝΤΑ και αν δεν το σηκώσει μέσα σε μισή ώρα το πολύ θα με έχει πάρει πίσω. Την είχα βομβαρδίσει κυριολεκτικά στα τηλέφωνα και συνεχίζω ακόμα και τώρα και πάντα είναι ευγενέστατη και διατεθημένη να με εξυπηρετήσει. Οι επισκέψεις στο ιατρείο επίσης διαρκούν πάντα πάνω από μισή ώρα, και επειδή το μπουμπουκάκι μου κλαίει με το που την ακουμπάει κάθεται με ησυχία να της μιλήσει, να παίξει μαζί της για να μένει ήρεμη. Μιλάει στην μπέμπα λες και είναι δικό της παιδί. Την προηγούμενη εβδομάδα η μπέμπα ήταν άρρωστη. Έχουμε πάει συνολικά τρεισ φορές, οι επισκέψεις και πάλι ήταν πολύ μεγάλες και μάλιστα στην δεύτερη δεν μας πήρε χρήματα αλλά δεν ήθελε να μας πάρει ούτε κι εχτές αλλά εμείς της αφήσαμε γιατί κάτσαμε μία ώρα. Πήγαμε τόσες φορές γιατί ήθελε να αποφύγει να της δώσει αντιβίωση αλλά ήθελε να είναι σίγουρη ότι δεν χρειάζεται αφού η μικρή έκανε πάνω από βδομάδα να συνέλθει παρόλο που ουσιαστικά είχε ένα μπούκωμα. Και φυσικά εάν της ζητήσεις να έρθει στο σπίτι έρχεται. Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά εγώ λόγω του ότι είμαι πολύ αγχώδης θεωρώ ότι ο παιδίατρος πρέπει να είναι πάντα διαθέσιμος για οτιδήποτε και αφού λέτε τις εμπειρίες σας είπα να πω και εγώ την δική μου :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και δε μου λετε.......στο θεμα του πουλιου στα αγορακια τι γνωμη εχει? Το πειραζουμε η οχι?

 

Εμας μας ειχε πει στον Βασιλη να το ανεβοκατεβαζουμε οταν το πλενουμε μεχρι εκει που παει. Δεν θυμαμαι σε ποια ηληκια :?. Τι εννοεις να το πειραξουμε? Ειχε ελενξει απλα αν κατεβαινει κανονικα το πετσακι και αυτο. Τελος

 

Eννοω αυτο που λες (δλδ να το κατεβαζουμε) και κατα επεκταση αν εχει σκοπο να το κατεβαζει με νυστερι οπως θελει να κανει η δικια μας γιατρος......οι αποψεις διιστανται σε αυτο το θεμα και εχω μπει σε σκεψεις.... :roll:

 

απαπα οχι καλε. Ελενξε αν κατεβαινει κανονικα και αν κατεβαινει για ποιο λογο να βαλει νυστερι? Δεν ειμαστε καλα. Αν εχει φυμωση να το καταλαβω αλλα αν κατεβαινει δεν υπαρχει λογος . Το κατεβαζεις λιγο καθε φορα στο μπανιο και καθε μερα παει πιο κατω.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Αμ ετσι εκανα ως τωρα (αλλα οχι και συνεχεια) και μου πε οτι επρεπε το πετσακι να κατεβαινει ως την μεση........ελα ομως που δεν κατεβαινει ως τη μεση!!!

 

Οταν το κατεβαζεις δεν γινεται κοκκινη η περιοχη? Εγω αυτο βλεπω και φοβαμαι οτι το τραυματιζω....... :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξερει κανεις τους:

:arrow:Γκουγιανος Φίλιππος - Πετρούπολη

:arrow:Πετρακη Μαρικα - Πετρουπολη

:arrow:Καρλη Αγγελικη - Περιστερι

:arrow:Ζερβας Γεωργιος - Ίλιον?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Για τον Κωστοπουλο ξανασκεφτομαι πια οσα καλα ειχα πει. :?

Εκτος απο δυσευρετος δεν πηρε και το φυσημα χαμπαρι και στα σοβαρα δεν με καλυπτει το χιουμορ του και η χαλαροτητα του σαν αναλυση.

Κανεναν απο τους παραπανω ξερετε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μανούλες, ζητώ τη βοήθειά σας!!! Είμαι στον μήνα μου, είναι έτοιμα όλα..το μόνο που μας μένει είναι να βρούμε ένα αξιόπιστο παιδίατρο στη περιοχή μας ( Περιστέρι) ή κάπου κοντά..

Μετά από 2 μέρες μελέτης των σχετικών πόστς σας εδώ βρήκα αυτούς :

 

Περιστέρι

Μπακολέας Βασίλης(λόφος αξιωματικών) ΦΡαγκου-λαλενη ειρηνη

Πετρούπολη

Κωστόπουλος Εμμανουήλ, Παπανδρέου Κώστας, Φανή Ζανάκη

(Τα καλύτερα λόγια διάβασα για την κ. Φανή Ζανάκη εδώ)..

Χαϊδάρι

Νικολοπούλου Γεωργία, Θέρμου Σελέκου Ασπασία

 

Θα ήθελα καταρχήν να είναι καλός επιστήμονας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, να υποστηρίζει τον θηλασμό, να είναι διαθέσιμος στο τηλ. του, να μπορεί καμιά φορά να έρθει επίσκεψη στο σπίτι, να αγαπάει τα παιδάκια και να είναι απλά καλός άνθρωπος.

Είναι το πρώτο μας παιδάκι και δεν έχουμε σχετική εμπειρία, μόνο άγχος..

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για τον Κωστοπουλο ξανασκεφτομαι πια οσα καλα ειχα πει. :?

Εκτος απο δυσευρετος δεν πηρε και το φυσημα χαμπαρι και στα σοβαρα δεν με καλυπτει το χιουμορ του και η χαλαροτητα του σαν αναλυση.

Κανεναν απο τους παραπανω ξερετε?

 

Επαναφερω κι εγω το ποστ.

Δοκιμασαμε τον Ζερβα. Παιδια ο ανθρωπος δεν εχει τον χρονο να ασχοληθει.Μου ειπε οτι στον χρονο θα τραβηξει με αλοιφη το πουλακι του ........... Μενω με την καρδια μιση. :?:-?

Κανεναν αλλο απο την λιστα ?

 

ΥΓ . Το φυσημα δεν το πηρε ουτε αυτος χαμπαρι οποτε ισως να μην φταιει τοσο ο Κωστοπουλος (μην τον καψω και το εχω τυψεις). Ισως να ηταν αετος αυτη του ΙΚΑ ισως παλι οι αλλοι τρεχουν πολυ για να το "δουν". Ποιος ξερει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Eμεις παμε στον Παπανδρεου και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι, νεαρος ορεξατος, παντα διαθεσιμος. Και ειναι και στο Μητερα που μας βολευει παρα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε την κα χρυσοβεργη στα ανω λιοσια! ειναι μεγαλη σε ηλικια (ηταν παιδιατρος του αντρα μου) αλλα φοβερη στις διαγνωσεις της! πεφτει παντα μεσα και σου δινει και την καταλληλη αντιβιωση αν χρειαστει! δεν θα την λες σχολαστικη αλλα εμπειρη!

εεις ξεκινησαμε να την εχουμε απο τους 3 μηνες και μετα πιο πριν ειχαμε μια αλλη με ιατρειο στη νεα ερυθραια(80 ευρω) οπου ενω θηλαζα αποκλειστικα και η μικρη επερνε κατα μεσο ορο 800-1000γρ το μηνα της ειχαν φανει λιγα και με συμβουλευε σε καθε επισκεψη να σταματησω τον θηλασμο(το γαλα ειναι ελαφρυ ελεγε) και μου συνεστηνε γαλα αξιασ 23 ευρω το κουτι! αααααααα και δεν σηκωνε το κινητο της!

 

με την χρυσοβεργη θηλαζω 17 μηνες! δεν μου εχει πει τιποτα για το βαρος ποτε!

και οποτε τηλεφωνω σηκωνει οαντα το κινητο της ακομα κια αν ειναι σε διακοπες!

 

καποια κοπελα ανεφερε την κα ΔΡΑΚΟΥ στο καματερο!

την ειχαν οι αδερφες μου........... στα δυσκολα??????......... απλα απειρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και πολλες φορες αφαντη! μετα το 6μηνο απαραιτητα συμπληρωμα! ο θηλασμος δεν προσεφερε τιποτα!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

η δρακου ειχε αναλαβει τον μικρο οταν γεννηθηκε κ ειχαμε παλινδρομηση κ δεν μπορουσε να ηρεμησει το παιδι ....μια ειχε διαρροιες συνεχομενες...μια ειχε εντονη δυσκοιλιοτητα...μεχρι κ αιμα βλεπαμε...ωσπου την αλλαξα κ πηγα σε αλλον παιδιατρο...ειχαμε αλλαξει 10 γαλατα...εκεινη ειχε σηκωσει τα χερια ψηλα...κ γενικα την εχω για ανιδεη!!!στα δυσκολα παραδιδει...απλα κανει τα βασικα...η φιλη μου την εχει κ στα 3 παιδια...ειναι πολυ ευχαριστημενοι...κ τωρα περιμενει απο τη δρακου να της πει αν θα στειλει προνηπιο την μεγαλη...γιατι η δρακου της ειπε πως ειναι επικινδυνα κ θα πρεπει να της δωσει νεες οδηγιες...αφου ενημερωθει πρωτα....κοινως κουραφεξαλα

Link to comment
Share on other sites

η δρακου ειχε αναλαβει τον μικρο οταν γεννηθηκε κ ειχαμε παλινδρομηση κ δεν μπορουσε να ηρεμησει το παιδι ....μια ειχε διαρροιες συνεχομενες...μια ειχε εντονη δυσκοιλιοτητα...μεχρι κ αιμα βλεπαμε...ωσπου την αλλαξα κ πηγα σε αλλον παιδιατρο...ειχαμε αλλαξει 10 γαλατα...εκεινη ειχε σηκωσει τα χερια ψηλα...κ γενικα την εχω για ανιδεη!!!στα δυσκολα παραδιδει...απλα κανει τα βασικα...η φιλη μου την εχει κ στα 3 παιδια...ειναι πολυ ευχαριστημενοι...κ τωρα περιμενει απο τη δρακου να της πει αν θα στειλει προνηπιο την μεγαλη...γιατι η δρακου της ειπε πως ειναι επικινδυνα κ θα πρεπει να της δωσει νεες οδηγιες...αφου ενημερωθει πρωτα....κοινως κουραφεξαλα

 

Υποθετω ειμαστε απο κοντινες περιοχεες!

για την Δρακου την ιδια γνωμη εχω και εγω! παρ'ολο που τοτε που την ειχαν οι αδελφες μου εγω δεν ειχα μωρο! αλλα εβλεπα! γ ανηψια μου ειχε πνευμονιοκοκο (πριν γινει το εμβολιο υποχρεωτικο) νοσηλευτικε στην μοναδα και εκεινη ................στα 3 παιδαι της αδελφης μου εδινε σ ολα σιδηρο χωρις αιματολογικες εξετασεις! ααααααααααα και 3 παιδια 3 ρηματικες επισκεψεις στο ιατρειο!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

μενω καματερο...οποτε ξερω κ την δρακου κ την ραπτη που διαθετουν ιατρειο εδω!!!ξερεις εγω απο παιδιατρο ειμαι πολυ αυστηρη πλεον...εχω περασει πολλες φασεις με νοσοκομειο με το παιδι κ καταλαβαινω πλεον οτι σημαντικο ρολο στην υγεια,την εξελιξη κ την πορεια του παιδιου..παιζει ποιος εχει το τιμονι....το τιμονι για μενα αν ηταν σωστο θα ειχε γλιτωσει ο μικρος τουλαχιστον τα μισα νοσοκομεια!!!δεν ειναι ικανοι μερικοι κ δεν παιρνουν την ευθυνη σε μια κατασταση κ ας ειναι γαστρεντεριτιδα βρε παιδι μου,και σου λενε νοσοκομειο....σαν νεα μανουλα κ εγω ετρεχα εφοσον δεν μπορουσα να περιορισουμε τα πραγματα..αλλα γενικα βρηκα λαθος γιατρους κ στο νοσοκομειο κ παιδιατρο που πηγα μετα απο αυτη λαθος...οποτε εμαθα να μην εμπιστευομαι ευκολα...καθως παιδιατρος στην πετρουπολη μια απο τα ιδια...ειχε το παιδι 2,5 χρονια κ το παιδι μπηκε χειρουργειο κρεατακια αμυγδαλες κ η μια αμυγδαλη ελιωνε...κ ο παιδιατρος δεν μου ειχε αναφερει οτι ειχε υπερτροφικες αμυγδαλες ενω ηξερε πως κανουμε απνοια...κ ειχε κ κρεατακια....παλι καλα που δεν επαθε κακο το παιδι μου...ας ειμαι καλα εγω που πριν 2 μηνες πηγα στο πεντελης για ελεγχο ωρλ...ενω εκεινος ελεγε μετα τα 4....φυσικα τον αλλαξα τωρα κ αυτον...κ μου συστησαν μια καλη παιδιατρο που εργαζεται στην εντατικη παιδιων μεσα στο αγλαια κυριακου...να δουμε κ αυτη τωρα πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

εμεις μενουμε ζεφυρι! και εγω αν κατι δεν μου κανει το αλλαζω αμεσως! κα φυσικα παιρνω τις περοσοτερε φορες 2η γνωμη! την δρακου την ειδα μεσα απο τα παιδια των αδελφων μου!!!! ευτυχως η κορη μου δεν εχει περασει κατι σοβαρο αφου βγηκαμε απο το μαιυτηριο.... τα περασαμε εκει.....!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΚΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑ ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΤΕΡΖΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ. ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ (ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΥ ΕΙΧΑ ΜΙΚΡΗ) ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΗΚΕΡΙΝΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ. ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑ ΤΕΡΖΑΚΗ. ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΟ, ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ Σ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ (ΕΥΤΥΧΩΣ).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ (ΕΥΤΥΧΩΣ).

 

ΜΑΤΑ καλημέρα,

 

και σε εμένα που έτυχε κάτι σοβαρό (2 φορές) ήταν άψογη. την 1η φορά μάλιστα είμασταν στο Ναύπλιο και μόλις τής είπα τα συμπτώματα από το τηλέφωνο με έστειλε απ'ευθείας στο Πεντέλης και οι γιατροί εκεί μας είπαν ακριβώς ότι και η κα Τερζάκη. Από τότε δεν την αλλάζω γιατί είχα και εγώ στην αρχή κάποιον άλλο. είναι πάντα πρόθυμη να σου μιλήσει και να απαντήσει σε κάθε ερώτησή σου και είναι πολύ πολύ γλυκιά με τα παιδιά. Αν και λίγο αυστηρή με αυτά που θα σου ζητήσει. Ο μικρός μου την συμπαθεί πολύ ακόμα και όταν την βλέπει στον δρόμο (είναι βασικό για εμένα να μην φοβάται το παιδί).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...