Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9ος μηνας υπόθετα Buscopan για τον τράχηλο;;


Recommended Posts

Έγω πάντως θα το ζητήσω σίγουρα!!!!!!!

Αχ!! δεν αντέχω τον θέλω τόσο πολύ!!

Αφού να φανταστείτε πάω και πασαλείβομαι με κρέμα και λαδάκι που έχω πάρει για τον μπεμπούλη μου ώστε να μυρίζω μωρουδίλα...!!!!

Πάει τρελλάθηκα!!!

:shock::shock::shock::shock:

 

:lol::lol::lol::lol: Και εγω το κάνω αυτο. Το νέο μου άρωμα είναι Penaten!!! :lol::lol::lol: Παει...χαζεψαμε :lol::lol:

 

Πως να είναι η foivi αραγε?? Ευχομαι να πηγαίνουν όλα τέλεια και να μην αργήσει καθόλου να δει το μπεμπακο της....Ποιος ξέρει??Μπορεί να τον έχει ήδη αγκαλιά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας και απο μενα.. και εγω ξερω οτι τα μπουσκοπαν τα δινουν για τους κωλυκους καιεγω για αυτο τα ειχα παρει.. τωρα ο γιατρος ισως ξερει καλυτερα απο εμας.. αφηστε κοριτσια και εγω με το ζορι κοιμαμαι δεν βολευομαι πουθενα ολο ποιανομαι και νοιωθω και την καρδια μου να χτυπαει τοσο δυνατα λες και βαραει γκασμα... αντε να γεννησουμε να ησυχασουμε.. βεβαια μετα θα εχουμε τα μπεμπουλινια να κλενε αλλα αυτο ειναι αλλο πραγμα.. αντε καλες αντοχες κοριτσια..

 

 

car365bp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ανυπομονώ, δεν περνάνε οι μέρες νομίζω :(:( , σήμερα πάντως που έκανα καρδιοτοκογράφημα όλα ήταν πολύ καλά και ο τράχηλος μου είπε ότι είναι μαλακός αλλά θέλει ακόμα..... Με βλέπω τελικά Χριστούγεννα στην κλινική.. 25/12 τελευταία ημερομηνία !!! Χαλάλι του το καλύτερο δώρο της ζωής μου θα είναι το μικρό μου μπεμπουλινάκι!!!!!!!

 

Σε ποια κλινική θα γεννήσεις ioanna21; Κι εγώ την ίδια εβδομάδα θα μπω για καισαρική στη Γενική. Μάλλον κάπου ανάμεσα στις 22 με 26 Δεκεμβρίου. Θα εξαρτηθεί από το βάρος του το πότε ακριβώς. Εντωμεταξύ ο μπέμπης μας έχει ισχιακή προβολή και με πιέζει τρομερά κάτω με τα πόδια του. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας :!::!::!:

Foivi, ελπίζω να πήγαν όλα καλά και για σένα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας σήμερα το τικεράκι μου συνειδητοποίησα ότι μπήκα στον ένατο και εγω!!!

Γιούπιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!! Έχω μια χαρά!!!!!!!!!!!!!!!

 

599750ztwf4sf9au.gif

 

Με το καλό να κρατήσουμε όλες μας αγκαλιά τα μπεμπάκια μας!!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Melissa,

 

Θα γεννήσω Γεννεσις (και ο θεός βοηθός.. το ψαξα απο δω απο κει και κατέληξα...) Πάω για φυσιολογικό τοκετό αφού ο μπεμπούλης έχει πάρει θέση από τον 6ο μήνα και ευτυχώς έχει μείνει εκεί!!

Αφού είσαι για καισαρική καλά θα ήταν να έμπαινες 20/12 για να βγείς με το μπεμπουλίνι σου τα Χριστούγεννα και να είστε σπίτι!!!! (λέω τώρα..) Έτσι τα υπολογίζω και για τον ευατό (χωρίς να έχω συζητήσει με τον γιατρό μου κάτι...) μου αν πάω τελικά με πρόκληση.. Αν και παρακαλάω να γεννηθεί 21/12, μαζί με την μανούλα του να έχει γεννέθλια. :lol::lol::lol: Πόσα κιλά είναι?? Εμένα τελευταία μέτρηση στις 27/11 ήταν 3 κιλάκια!! Ποιο γιατρό έχεις??. Έγω έχω τον Γκριμπίζη.

Καλως ήρθες στο club Olg@!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδες ολγα μου τελικα πηγαν ολα καλα και για τις 2 μας και παρολα τα προβληματα φτασαμε μεχρι εδω... ας δωσει ο θεος να πανε ολα καλα και να γεννησουμε με εναν πονο και να ειμαστε γερες και εμεις και τα μωρακια μας.. σου ευχομαι οτι καλυτερο

 

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσω Γεννεσις (και ο θεός βοηθός.. το ψαξα απο δω απο κει και κατέληξα...)

 

Καλως ήρθες στο club Olg@!!!!!!!!

 

Ιωάννα και εγώ στο Γένεσις!!! Λες να συμπέσουμε :?::lol::lol::lol:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει καμια κοπελια τσιμπηματακια στον τραχηλο? εμενα τελευταια με πιανουν καμποσα μεσα στην ημερα και ειναι ενοχλητικα, ο γιατρος ειπε να ανησυχω αν δω νερα, αιμα η κανω πυρετο.. μολις μπαινω στην 36η..

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια κοπελια τσιμπηματακια στον τραχηλο? εμενα τελευταια με πιανουν καμποσα μεσα στην ημερα και ειναι ενοχλητικα, ο γιατρος ειπε να ανησυχω αν δω νερα, αιμα η κανω πυρετο.. μολις μπαινω στην 36η..

 

ax κι εγω εχω αρχισει και αισθανομαι περιεργα.....δεν εχω τσιμπηματα,αλλα κατι πονους περιοδου!και το βραδυ,οταν αλλαζω πλευρο,ειναι το χειροτερο μου!!!ειδικα οταν σηκωνω το ποδι μου,για να βαλω το μαξιλαρι αναμεσα........ασε που σημερα ενιωσα καποιο μελος του παιδιου μου,ακριβως πισω απο τα πλευρα μου,ειχε σχεδον σφηνωθει εκει.....

με ολα αυτα,το αγχος μου εχει εκτοξευθει,και ο βραδινος υπνος εχει γινει μεγαλο προβλημα.το μονο καλο και καθησυχαστικο ,ειναι πως το μωρο κουναει συνεχεια φτου φτου φτου αχ αυτος ο 9ος!!!!!! :shock:

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια κοπελια τσιμπηματακια στον τραχηλο? εμενα τελευταια με πιανουν καμποσα μεσα στην ημερα και ειναι ενοχλητικα, ο γιατρος ειπε να ανησυχω αν δω νερα, αιμα η κανω πυρετο.. μολις μπαινω στην 36η..

 

ax κι εγω εχω αρχισει και αισθανομαι περιεργα.....δεν εχω τσιμπηματα,αλλα κατι πονους περιοδου!και το βραδυ,οταν αλλαζω πλευρο,ειναι το χειροτερο μου!!!ειδικα οταν σηκωνω το ποδι μου,για να βαλω το μαξιλαρι αναμεσα........ασε που σημερα ενιωσα καποιο μελος του παιδιου μου,ακριβως πισω απο τα πλευρα μου,ειχε σχεδον σφηνωθει εκει.....

με ολα αυτα,το αγχος μου εχει εκτοξευθει,και ο βραδινος υπνος εχει γινει μεγαλο προβλημα.το μονο καλο και καθησυχαστικο ,ειναι πως το μωρο κουναει συνεχεια φτου φτου φτου αχ αυτος ο 9ος!!!!!! :shock:

 

πως εισαι σιγουρη πως ειναι ο τραχηλος 100%??????

μπορει να ειναι απλα καποιος μυς .............απο που το συμπεραινεις????μηπως το υποθετεις επειδη εχεις την περιδεση???/

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια κοπελια τσιμπηματακια στον τραχηλο? εμενα τελευταια με πιανουν καμποσα μεσα στην ημερα και ειναι ενοχλητικα, ο γιατρος ειπε να ανησυχω αν δω νερα, αιμα η κανω πυρετο.. μολις μπαινω στην 36η..

 

ax κι εγω εχω αρχισει και αισθανομαι περιεργα.....δεν εχω τσιμπηματα,αλλα κατι πονους περιοδου!και το βραδυ,οταν αλλαζω πλευρο,ειναι το χειροτερο μου!!!ειδικα οταν σηκωνω το ποδι μου,για να βαλω το μαξιλαρι αναμεσα........ασε που σημερα ενιωσα καποιο μελος του παιδιου μου,ακριβως πισω απο τα πλευρα μου,ειχε σχεδον σφηνωθει εκει.....

με ολα αυτα,το αγχος μου εχει εκτοξευθει,και ο βραδινος υπνος εχει γινει μεγαλο προβλημα.το μονο καλο και καθησυχαστικο ,ειναι πως το μωρο κουναει συνεχεια φτου φτου φτου αχ αυτος ο 9ος!!!!!! :shock:

 

πως εισαι σιγουρη πως ειναι ο τραχηλος 100%??????

μπορει να ειναι απλα καποιος μυς .............απο που το συμπεραινεις????μηπως το υποθετεις επειδη εχεις την περιδεση???/

 

μετα απο δυο αποτυχημενες κυησεις που ιδιως η δευτερη με ταλαιπωρησε πολυ στην διαδικασια επαναφορας των γεννητικων μου και αργοτερα με την περιδεση μπορω να πω οτι ειμαι σε θεση να καταλαβαινω ποτε ειναι ενοχλησεις στον τραχηλο και ποτε οχι..και αυτο συμβαινει κυριως οταν ειμαι ορθια που προφανως πεφτει το βαρος στον τραχηλο..ξαπλωμενη εχω απλα δυσφορια και λογω του ογκου του μωρου και απο καουρες και ναι εκει καμια φορα νοιωθω ενοχλησεις στα πλευρα οταν ξαπλωνω αριστερα η δεξια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια είναι φυσιολογικά αυτά τα τσιμπηματάκια γιατί απο τη στιγμή που "μπαίνουμε στο μήνα μας" όλες οι ημ/νίες είναι πιθανές και "ανοιχτές". Το γεννετικό μας σύστημα προετοιμάζεται για την άφιξη του μπεμπέ... Μας δίνει δηλαδή μια ιδέα του τι μας περιμένει... :?:D

Εμένα με είδε η γιατρός μου την Παρασκευή και μου είπε ότι μέχρι το άλλο ΣΚ θα έχω γεννήσει :D Ο μπέμπης είναι κοντά 3 κιλά και έχει κατέβει αρκετά... Τον νοιώθω που θέλει κιόλας να βγεί... πατάει στα παϊδια μου και σπρώχνει.. :shock:

Γερός να έιναι και άς έρθει όποτε θέλει....

Κουράγιο κορίτσια.....!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια είναι φυσιολογικά αυτά τα τσιμπηματάκια γιατί απο τη στιγμή που "μπαίνουμε στο μήνα μας" όλες οι ημ/νίες είναι πιθανές και "ανοιχτές". Το γεννετικό μας σύστημα προετοιμάζεται για την άφιξη του μπεμπέ... Μας δίνει δηλαδή μια ιδέα του τι μας περιμένει... :?:D

Εμένα με είδε η γιατρός μου την Παρασκευή και μου είπε ότι μέχρι το άλλο ΣΚ θα έχω γεννήσει :D Ο μπέμπης είναι κοντά 3 κιλά και έχει κατέβει αρκετά... Τον νοιώθω που θέλει κιόλας να βγεί... πατάει στα παϊδια μου και σπρώχνει.. :shock:

Γερός να έιναι και άς έρθει όποτε θέλει....

Κουράγιο κορίτσια.....!!!! :D

 

AAAA!!!!ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!

Εμένα η μπεμπούλα πριν 5 μερες ήταν 3kg αρα ετοιμη είναι....Να βγει παρακαλώ....

Όσο για πόνους εχω πάρα πολλούς εδω και καμια εβδομάδα σαν πόνους περιοδου. Χθες το βραδυ πονούσα αρκετα και είχα την εντυπωση ότι μπορεί να είχε έρθει αυτή η ωρα....Αλλα μετά από καμια ωρα σταματησαν.Τζίφος... εντωμεταξύ επιτελους καταλαβα τι σημαινει "κατεβηκε η κοιλια".. Ουτε να κάτσω δεν μπορω πια γιατί πιέζεται η κοιλιά στα πόδια μου. Και για κατούρημα καθε μιση ωρα!!!! Το μόνο καλό είναι ότι ΚΑΟΥΡΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!ΖΗΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νιε νιε :P

Πάντως -πέρα απο την πλακα- δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω στην ΠΗΤ μιας και την κόρη μου την γέννησα 1 βδομάδα νωρίτερα!... Ειδικά στο 2ο που λένε ότι γεννάς και πιο γρήγορα.... :shock:

Πάντως δεν έχω άγχος αν και με ρωτάνε όλοι πια..... :? Τώρα δεν έχω ... όταν μπω όμως στο δωμάτιο ωδινών... δεν ξέρω... ίσως..... :cool:

Εχω κουραστεί πολύ και ανυπομονώ είναι η αλήθεια........... :(

Link to comment
Share on other sites

Demi7 αντε τυχερουλα! ερχεται το μωρακι σιγα σιγα! εμενα ασε εχει επαναπαυτει μες την κοιλιτσα και δεν κατεβαινει παρολες τις συσπασεις και τους πονους που ειχα τοοσο καιρο.. αστα να πανε και εχω και κατι ανησυχιες τωρα τελευταια δεν κοιμαμαι με τιποτα ολο ιδρωμενα χερια και αγχος στο φουλ ειδικα τα μεσανυχτα.. δραμα η κατασταση..

 

 

Ολγα μου ευτηχως φτασαμε μεχρι εδω και ολα καλα.. σου αφηνω το e-mail μου στειλε και εσυ το δικο σου να τα λεμε και απο εκει... θα περιμενω!

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νιε νιε :P

Πάντως -πέρα απο την πλακα- δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω στην ΠΗΤ μιας και την κόρη μου την γέννησα 1 βδομάδα νωρίτερα!... Ειδικά στο 2ο που λένε ότι γεννάς και πιο γρήγορα.... :shock:

Πάντως δεν έχω άγχος αν και με ρωτάνε όλοι πια..... :? Τώρα δεν έχω ... όταν μπω όμως στο δωμάτιο ωδινών... δεν ξέρω... ίσως..... :cool:

Εχω κουραστεί πολύ και ανυπομονώ είναι η αλήθεια........... :(

 

Μην έχεις άγχος...Ολα καλά θα πάνε θα δεις. Η αδερφή μου την δευτερη κορούλα της τη γέννησε σε 40 λεπτα!! 6 παρα 20 είμασταν στο μαιευτήριο, 6 και 20 γέννησε!!! (Και στη διαδρομή για το μαιευτήριο τραγουδούσε η ατιμη!!ΤΕΡΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΣ!!) Εγω πάλι καμία σχέση!!! Χθες μόνο με την υποψία ότι μπορεί οι πόνοι που ενοιωθα να ήταν πόνοι γεννας, έβαλα τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου ότι δεν θέλω να παω να γεννησω... (ΜΗ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Δεν αντέχω και ιδιαιτερα τον πόνο!!!)

Link to comment
Share on other sites

Νιε νιε :P

Πάντως -πέρα απο την πλακα- δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω στην ΠΗΤ μιας και την κόρη μου την γέννησα 1 βδομάδα νωρίτερα!... Ειδικά στο 2ο που λένε ότι γεννάς και πιο γρήγορα.... :shock:

Πάντως δεν έχω άγχος αν και με ρωτάνε όλοι πια..... :? Τώρα δεν έχω ... όταν μπω όμως στο δωμάτιο ωδινών... δεν ξέρω... ίσως..... :cool:

Εχω κουραστεί πολύ και ανυπομονώ είναι η αλήθεια........... :(

 

Μην έχεις άγχος...Ολα καλά θα πάνε θα δεις. Η αδερφή μου την δευτερη κορούλα της τη γέννησε σε 40 λεπτα!! 6 παρα 20 είμασταν στο μαιευτήριο, 6 και 20 γέννησε!!! (Και στη διαδρομή για το μαιευτήριο τραγουδούσε η ατιμη!!ΤΕΡΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΣ!!) Εγω πάλι καμία σχέση!!! Χθες μόνο με την υποψία ότι μπορεί οι πόνοι που ενοιωθα να ήταν πόνοι γεννας, έβαλα τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου ότι δεν θέλω να παω να γεννησω... (ΜΗ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Δεν αντέχω και ιδιαιτερα τον πόνο!!!)

 

Αααααααααααα δε θελω τετοια Δεσποινακι και σε εχω και για αρχηγο εγω απο σενα περιμενω να μου πεις εντυπωσεις εχουμε και την ιδια γιατρο!!!! Keep walking!!!!! :D:):D:):D:)

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έσπασαν τα νερά στις 16:00 (δεν είχα καθόλου πόνους) φτάσαμε στο Αλεξάνδρας στις 16:15, ξεμπέρδεψα με όλη την αρχική διαδικασία και στις 17:00 μου είχανε βάλει τον ορό με τους τεχνητούς... στις 18:00 με έπιασαν σιγά σιγά οι πόνοι και 21:05 γέννησα την κοράκλα μου χωρίς βέβαια επισκληρίδειο..... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Νιε νιε :P

Πάντως -πέρα απο την πλακα- δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω στην ΠΗΤ μιας και την κόρη μου την γέννησα 1 βδομάδα νωρίτερα!... Ειδικά στο 2ο που λένε ότι γεννάς και πιο γρήγορα.... :shock:

Πάντως δεν έχω άγχος αν και με ρωτάνε όλοι πια..... :? Τώρα δεν έχω ... όταν μπω όμως στο δωμάτιο ωδινών... δεν ξέρω... ίσως..... :cool:

Εχω κουραστεί πολύ και ανυπομονώ είναι η αλήθεια........... :(

 

Μην έχεις άγχος...Ολα καλά θα πάνε θα δεις. Η αδερφή μου την δευτερη κορούλα της τη γέννησε σε 40 λεπτα!! 6 παρα 20 είμασταν στο μαιευτήριο, 6 και 20 γέννησε!!! (Και στη διαδρομή για το μαιευτήριο τραγουδούσε η ατιμη!!ΤΕΡΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΣ!!) Εγω πάλι καμία σχέση!!! Χθες μόνο με την υποψία ότι μπορεί οι πόνοι που ενοιωθα να ήταν πόνοι γεννας, έβαλα τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου ότι δεν θέλω να παω να γεννησω... (ΜΗ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Δεν αντέχω και ιδιαιτερα τον πόνο!!!)

 

Αααααααααααα δε θελω τετοια Δεσποινακι και σε εχω και για αρχηγο εγω απο σενα περιμενω να μου πεις εντυπωσεις εχουμε και την ιδια γιατρο!!!! Keep walking!!!!! :D:):D:):D:)

 

ΤΩΡΑ ΣΩΘΗΚΕΣ!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...