Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9ος μηνας υπόθετα Buscopan για τον τράχηλο;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ; ΜΙΑ ΜΑΜΑ, ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ, ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΕΣΤΩ!; ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ; ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

alcyon πλάκα πλάκα σου ευχήθηκα σε άλλο post αλλα δεν περίμενα να γεννήσεις τόσο γρήγορα :shock::shock: δέν υπάρχει κάποιος να έρθει σπίτι σου να μην είσαι μόνη σου;;;ότι και να γίνει τουλάχιστον θα νιώσεις καλύτερα πιστεύω

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

alcyon πλάκα πλάκα σου ευχήθηκα σε άλλο post αλλα δεν περίμενα να γεννήσεις τόσο γρήγορα :shock::shock: δέν υπάρχει κάποιος να έρθει σπίτι σου να μην είσαι μόνη σου;;;ότι και να γίνει τουλάχιστον θα νιώσεις καλύτερα πιστεύω

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

alkyon... που χαθηκες; Ευχομαι ολα να πηγαν καλα χθες το βραδυ!

Περιμένουμε νέα σου!!!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Η alkyon μαλλον ειχε τελικα πονους γεννας... Ας ελπισουμε οτι πηγανε ολα καλα και οτι ο αντρουλης της γυρισε και ειναι κοντα της...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Alcyon μάλλον γέννησες και εύχομαι να πήγαν όλα καλά!

 

Εμείς σήμερα κάναμε πάλι NST και υπερηχο...όλα καλά...ο μπέμπης έχει φτάσει στα 3300γρ και εγώ ευτυχώς μονο +10 κιλά...αλλά είναι ακόμη ισχυακός οπότε την άλλη βδομάδα θα τον συναντήσουμε με ραντεβουδάκι!! :)

 

Μου έκανε και εξέταση από κάτω με το χέρι...πωπω τι φρίκη ήταν αυτή? Ούρλιαξα από τον πόνο... :roll:

 

Επίσης με ταλαιπωρεί μια ίωση με χαμηλό πυρετό ευτυχώς αλλά με έχει εξαντλήσει...ελπίζω να την ξαποστείλω γρήγορα! :roll: Προς το παρόν έχω δέκατα αλλά η γιατρός είπε πάνω από 38 να μην πάει με τίποτα...για να δούμε...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι... γέννησα !!!!! Ήταν για γέννα η δουλειά!!!

 

Λεπτομέρειες γράφω εδω:

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=541444#541444

 

Φιλάκια... τρέχω στα παιδάκια μου.... θα τα πουμε σύντομα!!!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ να σου ζησει alkyon...διαβασα και την ιστορια σου... τελος καλα ολα καλα παντως.... Μου αρεσει ο τριπος που αντιμετοπιζεις τα πραγματα. Μπραβο σου...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ alkyon ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΑΣ!!!!

 

ΤΗ ΜΥΡΙΣΤΗΚΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΦΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΞΑΦΝΙΚΑ!

 

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ! :lol::lol:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζησει η μπεμπουλα. Σου δινω συγχαρητηρια για την αντιμετωπιση. Μακαρι ολες να εχουμε την ψυχραιμια και το κουραγιο σου :D

Εγω κοριτσια τωρα μπηκα στον 9ο και θελω να ρωτησω ποσο ζυγιζαν τα μωρακια σας; Πηγα την προηγουμενη Τριτη στην γιατρο μου και μου ειπε οτι ο μπεμπης ζυγιζε 3250 κιλα. Θα ξαναπαω την Πεμπτη και να δω τι θα μου πει. Τι παιδι θα βγαλω! Ξερω οτι υπαρχει αποκλιση + - 300 γρ.περιπου αλλα μου φαινονται πολλα τα κιλα. Κοριτσια για πειτε μου για τα δικα σας μωρακια :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια τωρα μπηκα στον 9ο και θελω να ρωτησω ποσο ζυγιζαν τα μωρακια σας; Πηγα την προηγουμενη Τριτη στην γιατρο μου και μου ειπε οτι ο μπεμπης ζυγιζε 3250 κιλα. Θα ξαναπαω την Πεμπτη και να δω τι θα μου πει. Τι παιδι θα βγαλω! Ξερω οτι υπαρχει αποκλιση + - 300 γρ.περιπου αλλα μου φαινονται πολλα τα κιλα. Κοριτσια για πειτε μου για τα δικα σας μωρακια :)

 

Θα βγάλεις έναν ωραίο ζουμερό μπέμπη που δεν θα φοβάσαι να τον αγγίξεις!! Θα είναι έτοιμος για το δημοτικό! :)

Κι εμένα ο γλυκούλης μου τόσο ζύγιζε στην ίδια περίοδο με σένα. Ο γιατρός μου έλεγε ότι θα γεννηθεί γύρω στα τέσσερα κιλά και γεννήθηκε.... κοντά στα πέντε! Αυτό θα πει απόκκλίση από τον υπέρηχο. Δεν συμφωνείς; Με το καλό κοπέλα μου!

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

5 κιλα Μπραβο παιδαρος :shock: Καλα πες μου οτι γεννησες και φυσιολογικα να παθω πλακα! Αποτι καταλαβα θα μου βγει θρεφταρακι το μπεμπακι μου κι αν κρινω απτον αντρα μου (γεννηθηκε 4200 γρ.) εχουμε ακομη μελλον. Εχω ακουσει οτι αν ξεπερνας τα 4 κιλα πας για καισαρικη.Ξερετε αν ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι 35 w+1d και εχτές παρατήρησα κάτι μυστήριο που με τρόμαξε λιγάκι. Γενικά το βραδάκι η μπέμπα είναι υπερκινητική( είναι και χοντρουλούτσικη όπως έχω γράψει και σε άλλο post) .Εκανε λοιπόν τις τρέλλες τις (πολύ σπρώξιμο και κουνηματάκια γενικότερα) αλλα αισθανόμουν σπρωξιματάκι και πολύ χαμηλα( δηλαδή πιο χαμηλά δεν γίνεται). Τρελλάθηκα, λέω λες να πεταχτεί κανένα χέρι? Αφου φοβόμουν να σηκωθώ να πάω για ύπνο. Σας έχει τύχει βρε κορίτσια? Τα δικά σας μωράκια είναι έτσι ζωηρά ώρες ώρες? Ανυσηχώ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΖΩΗΡΑΔΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΘΩΡΑΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ... ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.. :lol::lol:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Daf εμεις οι ανυπομονες ηρθαμε απο τωρα εδω...

Adamadia κι εγω το νιωθω πολυ εντονα εδω και βδομαδες αλλα σημερα παλι το συζητουσα με το γιατρο και μου ελεγε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο.

Εμενα χθες ο αντρας μου ελεγε οτι φουσκωσε και το πιπι μου και το ειπα στο γιατρο και μου ειπε οτι κι αυτο ειναι απο την πιεση του μωρου και τα ανοιγματα εκει κατω!

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

5 κιλα Μπραβο παιδαρος :shock: Καλα πες μου οτι γεννησες και φυσιολογικα να παθω πλακα! Αποτι καταλαβα θα μου βγει θρεφταρακι το μπεμπακι μου κι αν κρινω απτον αντρα μου (γεννηθηκε 4200 γρ.) εχουμε ακομη μελλον. Εχω ακουσει οτι αν ξεπερνας τα 4 κιλα πας για καισαρικη.Ξερετε αν ισχυει;

Γέννησα με καισαρική λόγω κεφαλοπυελικής δυσαναλογίας, δηλαδή το κεφάλι του μικρού μου ήταν πολύ μεγάλο για να περάσει από τη λεκάνη μου. Όταν ξεπερνάς τα 4 κιλά δεν πας οπωσδήποτε για καισαρική. Αυτό είναι μύθος. Πολλές κοπέλες τα καταφεραν φυσιολογικά με βάρη 4+, αλλά παίζει ρόλο και η κατασκευή της λεκανης της κάθε γυναίκας. Σε κάθε περίπτωση ο γιατρός κρίνει. Άντε με το καλό!

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια με καθυσηχάζεται. Τώρα που ήμουν ξαπλωμένη πάλι τα ίδια. Αφού τρόμαξα πάλι και σηκώθηκα. Αφού μου λέτε οτι είναι φυσιολογικό θα προσπαθήσω να ηρεμήσω. Σπρώχνει πολύ το σκατουλάκι μου και όλο στην τουαλέτα την βγάζω.

natasa31 κι εγώ έτσι νομίζω, οτι και μένα έχει φουσκώσει. Αχ μου φαίνεται οτι δεν θα κάνει πολύ υπομονή ακόμα το νινί...[/url]

[/u][/b]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...