Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9ος μηνας υπόθετα Buscopan για τον τράχηλο;;


Recommended Posts

Ειπα να ανοιξω και ενα θεματακι για εμας στον ενατο...Σημερα (36+3) εκανα υπερηχο και NST και ολα ειναι μια χαρα. Το κοριτσακι μου εφτασε τα 3 κιλα ήδη (μοσχαρακι θα βγαλω)... Και μια ερωτησούλα: Η γιατρός μου εγραψε σημερα υπόθετα Buscopan για να μαλακωσει λεει ο τραχηλος.. Εχει παρει καποια από εσας τετοια υπόθετα?? Και ρε κορίτσια η μεγαλη μου απορία είναι η εξής: Αυτα τα υπόθετα δεν είναι κολπικά, ειναι τα κλασικά που τα βαζεις στον ....λο...!!! Πως μαλακωνει ο τραχηλος?? Με εχει κουφανει η γιατρός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε despinaki στο μυαλό μου είσαι.... Κι εγώ σκεφτόμουν να φτιάξω για τον 9ο! Τώρα σχετικά με το buscopan τι να σου πω.... Εμένα για τους κολικούς στο νεφρό μου τα έδιναν :roll: Θα ρωήσω τη γιατρό μου....

Εγώ θα παω την Παρασκευή να δω τον μπέμπη και για το NST δεν ξέρω ακόμα... Πάντως στην κόρη μου το είχα κάνει 3 μέρες πριν γεννήσω (δηλ. 10 μέρες πριν την ΠΗΤ)...

Link to comment
Share on other sites

Ρε despinaki στο μυαλό μου είσαι.... Κι εγώ σκεφτόμουν να φτιάξω για τον 9ο! Τώρα σχετικά με το buscopan τι να σου πω.... Εμένα για τους κολικούς στο νεφρό μου τα έδιναν :roll: Θα ρωήσω τη γιατρό μου....

Εγώ θα παω την Παρασκευή να δω τον μπέμπη και για το NST δεν ξέρω ακόμα... Πάντως στην κόρη μου το είχα κάνει 3 μέρες πριν γεννήσω (δηλ. 10 μέρες πριν την ΠΗΤ)...

 

Ε μα..για όλους τους μήνες υπάρχει...Να μην εχουμε και εμεις το δικό μας μήνα?? Τελευταίος και καλύτερος :D . Κατά τα άλλα πως είσαι?? Εγω εχω αρχίσει να τα "παίζω" τωρα. Κανω μια ωρα να σηκωθω από την καρέκλα, κανα δυωρο για να καταφερω να σηκωθώ από το κρεβάτι κτλ κτλ... Δεν ξέρω πια που να βάλω την κοιλιά μου, δεν κοιμάμαι καθόλου γιατί με πονάνε πολύ τα κόκκαλα της λεκάνης και πιάνομαι συνέχεια. Ασε που έχω συνέχεια πόνους στο .... μου... Και πάω και καμιά σαρανταριά φορές τη μέρα για κατούρημα!! ΑΑΧΧΧ...ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ :D:D

Και από κιλά!!! 15!!! Ευτυχως κάτι επαθε η ζυγαρια εδω και καμια εβδομάδα και σταμάτησε να ανεβαίνει (το τρωω το φαί μου...). Αλήθεια η κοιλιά σου κατέβηκε?? Εγω δεν μπορώ να καταλάβω και οι γυρω μου με εχουν τρελάνει. Οι μισοί λένε "ΑΑΑΑ!!Καλε!!Κατέβηκε η κοιλιά σου!!Γεννάς!! Και οι άλλοι μισοί: ΑΑ!! Τι ψηλά που είναι η κοιλιά σου!! Θα αργήσεις!!! ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΤΩΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

υποθετα buscopan χρησιμοποιησε μια φιλη μου η οποια ειχε ανωριμο τραχηλο (σκληρο) ωστε σιγα σιγα να μαλακωσει και να επιταχυνθει ο τοκετος απο την αρχη του 9ου..βεβαια αν και το μωρο ηταν με το κεφαλι στον τραχηλο, ο τραχηλος δεν μαλακωσε τοσο οσο να γινει φυσιολογικος τοκετος και να προκληθουν φυσικοι πονοι και κατεληξε με παραταση και με καισαρικη (οχι μονο για αυτο αλλα και για αλλους λογους)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω κι εγώ σαν τελευταία των Μοϊκανών...ή μάλλον πρώτη...για να είμαι πιο ακριβής... :) μια που για 1 μέρα ακόμα θα βρίσκομαι στον 9ο αφού την Παρασκευή πάω για πρόκληση...:D

Ο μπέμπης τεμπελιάζει και δεν κατεβαίνει και ο τράχηλος επίσης τεμπελιάζει και δεν μαλακώνει.. :? Αλλά να πω την αλήθεια Buscopan δεν μου έχει δώσει ο doctor. Μου είπε οτι θα μου δώσει εκείνη την ώρα ένα κολπικό υπόθετο που μαλακώνει τον τράχηλο και ευελπιστούμε πως ο μπέμπης θα κατέβει κατά τη διάρκεια των συσπάσεων...

Να σας ενημερώσω οτι η κοιλιά μεγαλώνει συνέεεεεχεια μέχρι και την τελευταία μέρα, αλλά τουλάχιστον από τα μέσα του μήνα εμένα μου ψιλοκόπηκαν οι καούρες και η αυπνία. Τώρα χτυπάω κάτι 12ωράκια σερί, ενώ στις αρχές και μέχρι τα μέσα του μήνα βρυκολάκιαζα...

Επίσης η ζυγαριά έχει μείνει στάσιμη από το 1ο 10ήμερο του μήνα, γιατί πλέον δεν υπάρχει χώρος για φαγητό, με 2 μπουκιές σκάω. Τερματίζω αισίως στα +15.... :?:?

Αντε υπομονή και όλες με το καλό !!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ σαν τελευταία των Μοϊκανών...ή μάλλον πρώτη...για να είμαι πιο ακριβής... :) μια που για 1 μέρα ακόμα θα βρίσκομαι στον 9ο αφού την Παρασκευή πάω για πρόκληση...:D

Ο μπέμπης τεμπελιάζει και δεν κατεβαίνει και ο τράχηλος επίσης τεμπελιάζει και δεν μαλακώνει.. :? Αλλά να πω την αλήθεια Buscopan δεν μου έχει δώσει ο doctor. Μου είπε οτι θα μου δώσει εκείνη την ώρα ένα κολπικό υπόθετο που μαλακώνει τον τράχηλο και ευελπιστούμε πως ο μπέμπης θα κατέβει κατά τη διάρκεια των συσπάσεων...

Να σας ενημερώσω οτι η κοιλιά μεγαλώνει συνέεεεεχεια μέχρι και την τελευταία μέρα, αλλά τουλάχιστον από τα μέσα του μήνα εμένα μου ψιλοκόπηκαν οι καούρες και η αυπνία. Τώρα χτυπάω κάτι 12ωράκια σερί, ενώ στις αρχές και μέχρι τα μέσα του μήνα βρυκολάκιαζα...

Επίσης η ζυγαριά έχει μείνει στάσιμη από το 1ο 10ήμερο του μήνα, γιατί πλέον δεν υπάρχει χώρος για φαγητό, με 2 μπουκιές σκάω. Τερματίζω αισίως στα +15.... :?:?

Αντε υπομονή και όλες με το καλό !!!!! :):)

 

ZΗΛΕΥΩΩΩ!!!!

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα?? Ειχα ακουσει ότι τον τελευταίο μήνα λόγω περιορισμένου χωρου το μωρό δεν κλωτσάει ιδιαίτερα. Εμενα ρε κορίτσια είναι σαν να εχω ενα αλιεν στην κοιλιά.. Κλωτσαει σαν τρελό, τεντώνεται και σηκώνεται όλη η κοιλιά από τη μία μερια και αυτό κραταει όλη μέρα. Μα δεν κοιμάται καθόλου?? Τρελοκομείο θα βγει το παιδί. (Αν κάνει έτσι και όταν γεννηθεί την έβαψα....)

Link to comment
Share on other sites

αλλά τουλάχιστον από τα μέσα του μήνα εμένα μου ψιλοκόπηκαν οι καούρες και η αυπνία. Τώρα χτυπάω κάτι 12ωράκια σερί, ενώ στις αρχές και μέχρι τα μέσα του μήνα βρυκολάκιαζα...

Επίσης η ζυγαριά έχει μείνει στάσιμη από το 1ο 10ήμερο του μήνα, γιατί πλέον δεν υπάρχει χώρος για φαγητό, με 2 μπουκιές σκάω. Τερματίζω αισίως στα +15.... :?:?

Αντε υπομονή και όλες με το καλό !!!!! :):)

 

αρα λοιπον το οτι καθε βραδυ ξυπναω στις 3 και γυρναω σα το φαντασμα (δηλαδη μονο με 4 ωρες υπνου) στο σπιτι και δεν ξανακοιμαμαι μεσα στη μερα και ας δειχνω σα το τελευταιο πρεζονι των Εξαρχειων ειναι φυσιολογικο..

επισης να μη νοιωθω μονη και ασχημη επειδη ειμαι 34 και 2 ημερων και ειμαι ηδη στα +12 κιλα..

μεχρι και το αφεντικο μου που ειναι γνωστος για το τακτ του, ευγενικα παραδεχθηκε οτι εχω κανει εναν πωπο ΝΑ!..μα ειναι ωραιες οι σοκολατες και ακομη πιο ωραια τα μελομακαρονα....

σε εσενα παντως (μακροπροθεσμα ισχυει και για ολες μας)..με το καλο και ενα πονο..(τροπος του λεγειν αλλα γιατι οχι!)..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 37η εβδομάδα και 4 ημερών....

Αύριο θα πάω για το 1ο καρδιοτοκογράφημα!! Άντε να δούμε θα γεννήσω τελικά Χριστούγεννα??? Τελευταια ημερομηνία έχω 25/12!! :lol:

Σε γενικές γραμμές είμαι πάρα πολύ καλά, δεν νιώθω τίποτα απολύτως, ούτε βαριά ούτε δυσκίνητη, κάθε μέρα βγαίνω και περπατάω με τις ώρες στα μαγαζιά, αφού μου λέει ο άντρας μου ότι στάνταρ μέσα σε μαγαζί θα με πιάσουν οι πόνοι!!! Α!!! και από δουλειές στο σπίτι καθαρίζω τα καθαρά μην τυχόν και λερωθούν και δεν προλάβω!! Τρελό άγχος με την καθαριότητα :oops: μόνο κάτι τραβηγματάκια 'ωρες ώρες νιώθω κάτω χαμηλά. Κιλά 11 αλλά έχω να ζυγιστώ καμια δεκαριά μέρες, δεν τρωω πολύ όμως, δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη και στην τελική δεν μπορω να αγχώνομαι όσα βάλω... :lol: Το παιδάκι μου να ναι καλά και όλα φτιάχνονται.. 3 κιλά έχει φτάσει το λουκουμάκι μου!!!

Αχ δεν περνάνε οι μέρες θέλω τόσο πολύ να τον κρατήσω αγκαλιά, να τον δω, θα τον φάω στα φιλιά!!!!!

Θα σας πω νέα αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Εγω buscopan υποθετα επαιρνα για τον κολικο του νεφρου μονο.Πριν 2 βδομαδες που με ειχαν πιασει κατι πανακια πηρα χαπακια.Που με εξετασε ο γιατρος μου μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι ακομα σκληρος.Δεν μου ειπε τιποτα ομως για να μαλακωσει.Βεβαια θα παω και την αλλη Τεταρτη να με δει.Οσο για τις συσπασεις που μαλλον εκανε η μητρα μου και γι΄αυτο ποναγα μου προσθεσε χαπακια μαγνησιου.Αντε να γεννησουμε να τελειωσουν ολα αυτα.Οσο για υπνο........ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??????ΤΡΩΓΕΤΑΙ????????? Απο κιλα εχω παρει 9 και ολοι μου λενε οτι ειμαι σε καλα πλαισια.Και να σκεφτητε οτι τρωω καθε μερα γλυκα.Δεσποινουλα μυθος ειναι οτι τον τελευταιο μηνα δεν εχει πολυ χωρο το μωρο.Κι εγω ενα αλιεν εχω μεσα στη κοιλιτσα μου.Δεν ξερω πως να την κανω καλα.Σκεψου πως απο τωρα τη μαλωνω να καθεται ησυχη.......Καλο ε?????Φιλακια και με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια μας!!!!

rys17ypa0pfa6qnn.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δέσποινα με προβλημάτισες με τα υπόθετα που δεν είναι κολπικά γιατί έχουμε την ίδια γιατρό αν θυμάμαι καλά και μου έχει πετάξει ήδη ότι σε κάποια φάση θα μου δώσει κολπικά υπόθετα αλλά δεν συζητήσαμε περαιτέρω γιατί και πως...

Σίγουρα σου είπε ότι δεν είναι κολπικά? Και αν είναι έτσι όντως πως γίνεται να μαλακώνουν τον τράχηλο..πολύ κουφό αυτό.... :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα με προβλημάτισες με τα υπόθετα που δεν είναι κολπικά γιατί έχουμε την ίδια γιατρό αν θυμάμαι καλά και μου έχει πετάξει ήδη ότι σε κάποια φάση θα μου δώσει κολπικά υπόθετα αλλά δεν συζητήσαμε περαιτέρω γιατί και πως...

Σίγουρα σου είπε ότι δεν είναι κολπικά? Και αν είναι έτσι όντως πως γίνεται να μαλακώνουν τον τράχηλο..πολύ κουφό αυτό.... :roll:

 

Oχι δεν είναι κολπικά. Αφού παραξενευτηκα και τη ρωτησα. Αλλα το εψαξα στο internet και όντως χρησιμοποιούνται για να μαλακώσει ο τραχηλος.. κατι θα γίνεται, Ποιος ξέρει??

Link to comment
Share on other sites

Τα υποθετα ειναι εντεροδιαλυτα και χορηγουνται απο τον πρωκτο μιας και η αποληξη των εντερικων νευρων ειναι στο ιδιο σημειο με της μητρας συνεπως μαλλον επιδρα αμεσα στον τραχηλο..(κατι τετοιο καταλαβα απο εναν γιατρο που ρωτησα..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Είδατε τι μαθαίνουμε?? :wink: Εγώ αύριο θα πάω στη γιατρό να δούμε το μπέμπη.... Η κοιλιά μου μου φαίνεται λίγο κατεβασμένη αλλά ευτυχώς δεν έχω πολύ κόσμο να με ζαλίζει.... :lol: Οι γονείς μου δεν μου λένε τίποτα και με τους γειτόνους δεν έχω παρτίδες... Μόνο κάτι άσχετα γεροντάκια με χαιρετάνε στο δρόμο και μου λένε "γιός ε? αντε μ'ενα πόνο"..... Απλά λέω ευχαριστώ και φεύγω γιατί αμα τους δώσεις αέρα άστα....

 

Οσο για τα κιλά έχω πάρει 15 και θεωρώ ότι είναι καλά (στην κόρη μου είχα πάρει 20+) για τον σωματότυπό μου και η γιατρός μου συμφωνεί! Πάντα μου άρεσε και το φαϊ αν και τώρα δεν μπορώ να φάω γιατί ο μικρός έχει βαλθεί να "προστατέψει" τη σιλουέτα μου με "κλωτσίδια"....

Τι λίγος χώρος κλπ εδώ νομίζω οτι ακούω "ET phone home" απο την κοιλιά μου... :lol:

Το πρωί είχε βάλει κόντρα στα παϊδια τα πόδια του και έσπρωχνε προς τα κάτω.....

 

αααα και μια ερώτηση που αφορά όλες μας στην κατάστασή μας...

Γιατί υποψιάζομαι οτι δεν είμαι η μόνη που σηκώνεται 2000 φορές τη νύχτα για κατούρημα...

 

Λοιπόν θέλω να κάνω εξέταση ούρων.... Και το ερώτημα είναι....

"ποιά είναι τα πρώτα πρωινά ούρα"?????????????

:P:P:P

 

 

Επίσης αν τύχει (λέμε...) και καταφέρετε να ξεκλέψετε σερί ύπνου και ανακαλύψετε ότι κοιμάστε ανάσκελα....

"Πως σηκώνεστε μετά?????"

 

:shock::roll:

 

Πάντως έκανα γριούλα να παραιτηθεί απο διαγωνισμό πόνου....

:lol:

Δεν υπάρχει κόκκαλο πάνω μου που να μην με πονάει...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ποια πρωτα πρωινά?? :lol::lol::lol: Οτι να ναι πια.... Καλά και για το ανασκελα δεν το συζητώ... Θελω γερανο για να σηκωθώ μετα...

 

Και αυτό με τα πλευρα είναι θεικό. Χθες μου έχωσε μια τόσο δυνατή που έκανα ενα τεταρτο να παρω ανάσα!!! Βαζω λοιπόν τις φωνές και της λέω: ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!! Και πετάγεται ο αντρας μου από το σαλόνι: Τι εκανα πάλι ρε Δεσποινάκι??? )Τον κακομοίρη τον λυπήθηκα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έλεγα στον άντρα μου ότι μόλις "δέσει" ο μπέμπης και μπορούμε να τον αφήσουμε στους γονείς μου θα πάμε ένα 2μερο σε σπα.... Δεν προλαβαίνω και αρχίζει ο μικρός κάτι καρατέκα..... Οπότε αρχίζει και ο εξής μονόλογος:

"εγώ θα πάω κι εσύ να κάτσεις στ'αυγά σου κατάλαβες"

" δεν θα μου φέρνεις αντιρρήσεις, ορίστε μας...." κλπ που συνεχίστηκαν για κάμποσο..... :lol:

 

Ερχεται ο άντρας μου :shock: και μου ρωτάει αν έπαθα τίποτα και σε ποιον μιλάω :roll:

 

Ε... μα.... απο τώρα στην κόντρα ο μπουλούκος :lol:

 

Εδώ η μικρή κάθεται και δεν μιλάει καθόλου.... όχι να μας κάνει αντριλίκια ο μπαγάσας απο την κοιλιά :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δυστυχώς δεν εχουμε κανέναν κοντά για να μας κραταει τη μπεμπα :cry::cry::cry::cry: Οπότε ποιο σπά??ούτε ενα σινεμα δεν θα πηγαίνουμε μετα.... :cry::cry::cry: Θελω και εγω μια μαμα/πεθερα στην Αθήνα!!!Μπουχουχουχου.....

Link to comment
Share on other sites

αααα και μια ερώτηση που αφορά όλες μας στην κατάστασή μας...

Γιατί υποψιάζομαι οτι δεν είμαι η μόνη που σηκώνεται 2000 φορές τη νύχτα για κατούρημα...

 

Λοιπόν θέλω να κάνω εξέταση ούρων.... Και το ερώτημα είναι....

"ποιά είναι τα πρώτα πρωινά ούρα"?????????????

:P:P:P

 

Καλά στο μυαλό μου είσαι?? :lol: Σήμερα έπρεπε να πάω για εξέταση ούρων αλλά επειδή σηκώθηκα να πάω στις 6 στην τουαλέτα το ακύρωσα γιατί λέω τα επόμενα δεν θα είναι πρωινά και δεν θα είναι σωστό...δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα...λέω σήμερα το βράδυ να βάλω ξυπνητήρι να πάω κατά τις 3 στο μπάνιο έτσι ώστε κατά τις 8 το πρωί τα επόμενα να θεωρούνται πρωινά...ουφ εσείς τι κάνετε με αυτό?

 

(δεν είμαι στον 9ο αλλά βλέπω ότι έχουμε παρόμοια προβλήματα...που και να φτάσω κιόλας! :lol: )

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά στο μυαλό μου είσαι?? :lol: Σήμερα έπρεπε να πάω για εξέταση ούρων αλλά επειδή σηκώθηκα να πάω στις 6 στην τουαλέτα το ακύρωσα γιατί λέω τα επόμενα δεν θα είναι πρωινά και δεν θα είναι σωστό...δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα...λέω σήμερα το βράδυ να βάλω ξυπνητήρι να πάω κατά τις 3 στο μπάνιο έτσι ώστε κατά τις 8 το πρωί τα επόμενα να θεωρούνται πρωινά...ουφ εσείς τι κάνετε με αυτό?

 

:lol::lol::lol:

 

Δεν παιζει να βάλω ποτε ξυπνητήρι!!! Δεν φτάνει που ξυπνάμε συνέχεια θελουμε δεν θέλουμε, να το επιδιώκουμε κιόλας??? ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!ΝΥΣΤΑΑΑΑΑΖΩΩΩΩ!!!

Εμένα το πρόβλημα δεν είναι τα πρωινά αλλά η...ποσότητα. Αφού τόσες φορές πάμε πια, τί να βγάλουμε??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο σπόντα σηκώθηκα κατά της 4 και έβγαλα το κλασικό σταγονίδιο :evil: ε και ζόρισα τον εαυτό μου να πιει 2 ποτήρια νερό, την ξανάπεσα για ύπνο (λέμε τώρα) και 7:30 ετοίμασα το "δέμα"!

Πάντως γενική αίματος και ούρων σούπερ! τις πήρα πριν λίγο και αν εξαιρέσουμε το 31 αιματοκρίτη όλα τ'αλλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, άσχετο, σας αλλάζω λίγο κουβέντα αλλά ο καθένας με τον πόνο του...

Σήμερα ήταν η ΠΗΤ μου αλλά ο μπέμπης τεμπέλιασε πάλι...

Οπότε ισχύει το αυριανό ραντεβού για πρόκληση...

Μέσα στα άγρια χαράματα θα σηκωθούμε, θα πάρουμε τα βαλιτσάκια μας και θα πάμε να γνωρίσουμε το παλικαράκι μας!!!

Όσο περνάει η ώρα αρχίζω και τα παίζω ελαφρώς....

Ανάμικτα συναισθήματα, άγχος, αγωνία και χαρά μαζί !!!

Θα επανέλθω με τα νεότερα :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ πολύ καλά!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι όλες λίγο πολύ έτσι αισθανόμαστε, αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις.... Ίσως τελικά να είναι και καλύτερα που θα γεννήσεις με πρόκληση ........ ελεγχόμενη κατάσταση.

Πρίν μια εβδομάδα γέννησε η κουμπάρα μου με πρόκληση, ήμουν αρκετή ώρα στην αίθουσα ωδυνών, μια χαρά όλα, με το που την έπιασαν λίγο οι πόνοι.... επισκληρίδιο και δεν κατάλαβε τίποτα!!!!!.

Μόνο που έφτασες στο τέλος και ξέρεις ότι θα κρατήσεις ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αγκαλιά τον δικό σου πρίγκιπα πια.... όλα τα άλλα είναι τίποτα μπροστα σ΄αυτό!!

Εγώ ανυπομονώ, δεν περνάνε οι μέρες νομίζω :(:( , σήμερα πάντως που έκανα καρδιοτοκογράφημα όλα ήταν πολύ καλά και ο τράχηλος μου είπε ότι είναι μαλακός αλλά θέλει ακόμα..... Με βλέπω τελικά Χριστούγεννα στην κλινική.. 25/12 τελευταία ημερομηνία !!! Χαλάλι του το καλύτερο δώρο της ζωής μου θα είναι το μικρό μου μπεμπουλινάκι!!!!!!!

Με το καλό και θα περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Foivi με το καλό κούκλα μου και μην αγχώνεσαι!

Στο λέω εκ πείρας.... αυτή η πρώτη ματιά να το ξέρεις... ΕΡΩΤΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΟΣ!!!! Με όλη μου την καρδιά να πάνε όλα τέλεια και με κανένα πόνο!! :wink::D

 

ΥΓ συμβουλή για όλες μας

 

Μόλις γεννήσετε και σας δώσουν το μπουμπούκι σας αγκαλιά βάλτε το κατευθείαν στο στήθος σας... Απαιτήστε το -εκτός και αν κάτι φτου φτου εξω και μακριά δεν πάει καλά ξανα φτου φτου φτου...- και κρατήστε το όσο μπορείτε... Βοηθάει να βγει και ο πλακούντας μιας και δημιουργεί συσπάσεις στη μήτρα!

 

...όταν γέννησα την μπουμπού μου δεν το ήξερα και όταν μου το είπε ένας γιατρός εκείνη την ώρα δεν πρόλαβα και μου την πήρανε....... :(

Link to comment
Share on other sites

Έγω πάντως θα το ζητήσω σίγουρα!!!!!!!

Αχ!! δεν αντέχω τον θέλω τόσο πολύ!!

Αφού να φανταστείτε πάω και πασαλείβομαι με κρέμα και λαδάκι που έχω πάρει για τον μπεμπούλη μου ώστε να μυρίζω μωρουδίλα...!!!!

Πάει τρελλάθηκα!!!

:shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...