Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρωτη σπερματεγχυση!Επιτυχια???


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.

Περιμενω να αδιαθετησω και ξεκιναω ενεσουλες merional για σερματεγχυση!

Σπερμα:85.000.000 και 48% κινητικοτητα.

Πιστευετε οτι εχω πιθανοτητες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σου ευχομαι ολοψυχα να καταφερεις να εχεις το μωρακι σου με την πρωτη προσπαθεια!!! Εγω εχθες εκανα 2η φορα σπερματεγχηση με 4 ωαρια αλλα οχι πολυ καλο σπερμα . Γιατι κανεις ενεσουλες;;;; εγω πηρα χαπακια και εκανα μονο την ενεση γοναδοτροπινης. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστω πολυ που απαντησες.Θα κανω ενεσεις γιατι εχω κανει 5 κυκλους με serpafar+επαφη.Και ο γιατρος μου μου ειπε να παμε κατευθειαν ενεσουλες μικρη δοση.

Ειχα καιρο να μπω,βλεπω περασαν αρκετες μερες.Πως πηγε αυτη τη φορα?

Tzoukos με τι παραμετρους σπερματος η 2η σπερματεγχυση?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτια γεια σας ειμαι 28χρ, 4χρονια παντρεμενη, ολα στην προσπαθεια αλλα τπτ, εξετασεις ολες τελειες κ του συζυγου κ οι δικες μου, απλα ανεξηγητα υπογονιμοι.Οποτε πηραμε την αποφαση να κανουμε σπερματεγχυση. Στις 28\1  μου ηρθε περιοδος, στις 9\2 εκανα κολπικο υπερηχο κ μου ειπε η γυναικολογος μου οτι πιθανον τη Δευτερα 12\2 θα ημουν just ωορρηξια, οποτε κλεισαμε ραντεβου. Ηρθε η Δευτερα κ το πραμα ηταν ακριβως οπως το ειχαμε υπολογισει. Κ καναμε τη σπερματεγχυση! Παιρνω ταυτοχρονα φιλλικο και απο 17\2 εως την προσεχη 25η\2 ενδοκολπικα utrogestan 1 πρωι, 1βραδυ. Το θεμα μου ειναι οι πονοι στην κοιλια που δεν σταματησαν απο την επομένη τησ σπερμ/σης ως σημερα,η ατονια, τα κολπικα μου υγρα σχεδον βρυση, και τις δυο τελευταιες μερεσ παχυρευστο λευκο υγρο στο εσωρουχο σαν κρεμα. Θελω τη γνωμη σας, να ελπιζω?? Ή μπορει απλωσ να ειναι παρενεργειες του ενδοκολπικου χαπιου? Ειχε καποια παρομοια εμπειρια? Θελω να το συζητησω οσο περιμενω τη Δευτερα που ειναι η μερα ή της ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗΣ ή του τεστ... Ευχαριστω εκ των προτερων

Επεξεργάστηκαν by mpampalou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου

Εγω ειμαι σε ενεσεις,και περιπου την αλλη εβδομαδα για σπερματεγχυση.

Δεν μπορω να σε βοηθησω μιας κ για μενα θα ειναι η 1η.

Ευχομαι να εχεις καλο αποτελεσμα!!!Να με φερεις κ γουρι!

Κρατα νας ενημερες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι κοπελα μου να σου φερω γουρι ! ! Δε ξερεισ ποσο το ευχομαι! Κι εσυ σε μενα! Βασικα ολες οσες τα καταφερνουν να φερουν γουρι σε μας που ακομα προσπαθουμε! Μακαρι να το δει καποια κοπελα που να χει περασει το σταδιο αυτο και να μας διαφωτισει. Ειναι ψυχοφθορα οσο τιποτα η αναμονη αυτη αλλα δε γινεται και διαφορετικα.. Περιμενουμε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κορίτσια και στις 2, εύχομαι να είναι η τελευταία σας προσπάθεια. Τα utrogestan συνήθως έχουν παρενέργειες όπως τα πολλά λευκά υγρά σαν κρεμα, είναι ότι απόμεινε από το χάπι που το αποβάλει ο οργανισμός. Εαν ταυτοχρονα παιρνεις η πηρες νωριτερα κ αλλα φαρμακα τοτε ολα μαζι δημιουργουν διαφορα συμπτωματα. Παρόλα αυτά όλα είναι πιθανά, η Δευτέρα πλησιάζει, λίγη υπομονή και τα καλύτερα ερχονται!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!

mpampalou αυριο για χοριακη???

Εχεις καθολου συμπτωματα??

Εγω αυριο θα παω για υπερηχο να δουμε ωοθηλακια!!!Να δουμε πως θα παει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα τεστ γιατι δεν ξερω αν μπορω να περιμενω να βγει το αποτελεσμα της χοριακης!! Μετα βλεπουμε και κανουμε!! Οσο για τα συμπτωματα... Δεν ξερω αν ειναι οντως ή αν τα βλεπω απο τη λαχταρα μου ετσι! Υγρα αβερτα και συνεχες ψιλοπονακι στη κοιλια κ τη μεση! Κατα τ αλλα τιποτα ιδιαιτερο.. Καλη επιτυχια σου ευχομαι grigoramanoula!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαριιιι ολα να πανε καλα!!!Μεσα απ την καρδια μου!!!!Αληθεια!Οποια κοπελα προσπαθει,καταλαβαινει την αγωνια και το αγχος!!!

Κρατα μας ενημερες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.ειμαι 37 χρονων και την τεταρτη που μας περασε εκανα την 1η μου σπερματεγχυση.απο την πρωτη στιγμη εχω μικρες ενοχλησεις χαμηλα.ειμαι αισιοδοξη αλλα με μετρο.χαχαχα.αυτο που δεν παλευεται ειναι η αναμονη.....ειναι καμια αλλη στην φαση αυτη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

happy!!!Ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση!Και γω εκανα την 1η σερματεγχυση την Πεμπτη 13.00 το μεσημερι.

Κγω εχω ενοχλησουλες αλλα λογικα πραγματα.

Η αναμονη σκοτωνειιιι...

Εγω ειχα 5 ωαρια και σπερμα σχετικα καλο(80.000.000 και 45% κινητικοτητα).

Εσυ?

Περνεις κατι μετα την σπερματεγχυση?Εγω τπτ.Ειχα ενδομητριο 12 την Πεμπτη.

Ευχομαι καλα αποτελεσματα κ στις 2 μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να βλεπω τι γινεται στο φορουμ.εκανα αμαν να μπω.!!!ασχετη!!!αχ βρε γρηγοραμανουλα ευχομαι ολα να πανε καλα.εμεινε μια βδομαδα και 1 μερα μεχρι την ημερα ή της περιοδου ή της χοριακης και πραγματικα ενω ειμαι ηρεμη,οι ημερες δεν περνανε.... ασε που με ενοχλει και το στομαχι μου.δηλαδη θα με ακουσει κανενας και θα με δουλευει...ειχε καμια τετοιες ενοχλησεις???εσυ εχεις???

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνανε οι μερες......και φυσικα  απο την αγωνια μου αισθανομαι διάφορα.....καουρα,γευση μπαταριας και σκεφτομαι....πως ειναι δυνατον !!!αντε εμειναν 6 μερουλες.grigoramanoula εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Εγω εχω τρομερο πονο στο στηθος και κραμπες στην κοιλια.

Γενικα λες κ θα μου ερθει περιοδος.τα ιδια συμπτωματα ακριβως.

Ειλικρινα η αναμονη σκοτωνει!

Και σημερα να φανταστητε γεννησε η κολλητη μου!Δεν σταματουσα το κλαμα,χαρηκα πολυ για εκεινη αλλα μετα μου περνουσε απ το μυαλο ποτε θα το ζησω κ γω αυτο!

Τι να πω...

Περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, grigoramanoula είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

Εγω εχω τρομερο πονο στο στηθος και κραμπες στην κοιλια.

Γενικα λες κ θα μου ερθει περιοδος.τα ιδια συμπτωματα ακριβως.

Ειλικρινα η αναμονη σκοτωνει!

Και σημερα να φανταστητε γεννησε η κολλητη μου!Δεν σταματουσα το κλαμα,χαρηκα πολυ για εκεινη αλλα μετα μου περνουσε απ το μυαλο ποτε θα το ζησω κ γω αυτο!

Τι να πω...

Περιμενουμε...

Ποσες μερες εχουμε ακομαααααα?????να της ζησει το μικρακι της και με το καλο και σε σενααααα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...