Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα λοχεια


despinakitrik

Recommended Posts

καλησπέρα ειμαι νεό μέλος και επίσης νέα μανούλα.... θα μπω κατευθείαν στο θέμα να μην σας κουράζω.. λοιπόν έχω ένα κοριτσάκι 15 ημερών αύριο 16 .. Έχω κάνει καισαρική έχω αναρρώσει πολύ γρήγορα θα έλεγα έχω κάτι τραβήγματα ομως... Τέλος πάντων ο άντρας μού ήθελε να έρθουμε σε επαφή με προφύλαξη μετά όμως διαπιστώσαμε ότι είχε κοπεί το προφύλαξη και ξέρουμε περίπου όλοι τι έγινε... φοβάμαι για εγκυμοσύνη έχω τρομοκρατήθει πήρα τον γυναικολόγο μου μου είπε ότι δεν πιστεύει ότι έχω μείνει αλλά δεν έχω ιδέα.....  κάποια με την ίδια εμπειρία η να ξέρει κάτι γύρο από το θέμα... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koπέλα μου να εξηγήσεις στον άντρα σου ότι στη φάση που είσαι κινδυνεύεις με βαριά μόλυνση και επίσης να ανοίξει η τομή. Θα περιμένεις τουλάχιστον 6-8 βδομάδες ή όσο σου πει ο γυναικολόγος σου, μη βρεθείς για νοσηλεία!

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!επαφη απο τωρα;;;;;;εμενα αυριο παει 20 ημερων το μπεμπακι μου.η γιατρος μου ρητα μου ειπε επαφη μετα απο 40 ημερες και εφοσον δεν εχω τραβηγματα και τα λοχεια εχουν εξαφανιστει...προσεχε καλυτερα και πες στον αντρα σου να κανει λιγη υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, despinakitrik είπε:

αχ το ξέρω κοπέλα μου..του το είπα φυσικά..  Δεν ξέρω και πώς να αναγνωρίσω τα σημάδια αν μου έχει γίνει κάποια ζημια... 

 

Κοιτα,εαν νιωθεις ανασφαλεια κανε μια επισκεψη στο γιατρο σου!μη το αφηνεις!δε λεει να εχεις τρεχαματα τωρα.εμενα τα λοχεια μια μερα ερχονται μια μερα φευγουν...το σωμα μας ειναι πολυ ευαλωτο τωρα....αν πονας αν δεις εντονο αιμα τρεχα στο γιατρο!!!αν και εγω θα σου ξαναπω να πας ωστε να σου φυγει η ιδεα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο θα ηταν να πας στο γυναικολογο σου.Εμενα ο δικος μου μου επετρεψε επαφες μετα τις 40 μερες και μαλιστα με προφυλαξη διοτι ειναι πολυ ευκολο να μεινεις ξανα εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
πρίν από 5 λεπτά , Vespa33 είπε:

Kαλη σας μερα και καλη χρονια!!Τα λοχεια ποσο κρατανε?Ειμαι στην 28η μερα κ ακομη εχω λιγο καθε μερα

 Κι εγω δεν ειχα αρκετη ποσοτητα περα απο την πρωτη εβδομαδα. Κι αν θυμαμαι καλα καποια στιγμη μου φανηκε πως σταματησαν αλλα μετα απο 1-2 μερες ξαναειχα, μεχρι που 2-3 πριν σαραντησω σταματησαν εντελως (και στα δυο μου παιδια).

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sentir...natureza είπε:

 Κι εγω δεν ειχα αρκετη ποσοτητα περα απο την πρωτη εβδομαδα. Κι αν θυμαμαι καλα καποια στιγμη μου φανηκε πως σταματησαν αλλα μετα απο 1-2 μερες ξαναειχα, μεχρι που 2-3 πριν σαραντησω σταματησαν εντελως (και στα δυο μου παιδια).

Οκ ,απλα ειχα την απορια,σ ευχαριστω που μου απαντησες!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

 Κι εγω δεν ειχα αρκετη ποσοτητα περα απο την πρωτη εβδομαδα. Κι αν θυμαμαι καλα καποια στιγμη μου φανηκε πως σταματησαν αλλα μετα απο 1-2 μερες ξαναειχα, μεχρι που 2-3 πριν σαραντησω σταματησαν εντελως (και στα δυο μου παιδια).

μερες

 
Link to comment
Share on other sites

@Vespa33 Γεννησα με καισαρική και μου κρατησαν σχεδόν σαραντα μέρες. Πρώτη εβδομάδα και δεύτερη ειχα αίμα με αυξομειωσεις στην ροή. Μετά ειχα καφέ που σταδιακά σταματησαν κ αυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maya14 είπε:

@Vespa33 Γεννησα με καισαρική και μου κρατησαν σχεδόν σαραντα μέρες. Πρώτη εβδομάδα και δεύτερη ειχα αίμα με αυξομειωσεις στην ροή. Μετά ειχα καφέ που σταδιακά σταματησαν κ αυτα. 

Σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...