Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απουσία περιόδου


Recommended Posts

Κοριτσια καλημέρα,

είμαι νεα στο φορουμ και θα ήθελα την βοηθεια σας.

 

είμαι 38 χρονών και η περιοδος μου ολα τα χρόνια είναι ρολοι. 27 - 29 ημέρες κύκλο. (6 - 7 ημέρες διάρκεια)

Τελευταία κανονική περιοδος 11 φεβρουαρίου.

Τον τελευταιο μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές με τον συντροφό μου όμως συμβαίνουν τα εξής:

στις 29 φεβρουαρίου (19η ημέρα του κύκλου) είχα ροζ σταγόνες αίμα στο χαρτί που είχε διαρκεια 4 ημέρες.

συνεχίσαμε τις επαφές αλλά η κανονική μου περιοδος μου δεν εμφανίστηκε ποτέ μέχρι που σήμερα το πρωί πάλι ειδα σταγόνες ροζ αίμα.

 

μπορείτε να με συμβουλέψετε?

 

Να σημειώσω πως τον Δεκέμβριο έκανα ολες τις απαραίτητες εξετάσεις (τεστ ΠΑΠ - αίματος) και ολα ήταν φυσιολογικά.

 

ευχαριστώ:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημέρα,

είμαι νεα στο φορουμ και θα ήθελα την βοηθεια σας.

 

είμαι 38 χρονών και η περιοδος μου ολα τα χρόνια είναι ρολοι. 27 - 29 ημέρες κύκλο. (6 - 7 ημέρες διάρκεια)

Τελευταία κανονική περιοδος 11 φεβρουαρίου.

Τον τελευταιο μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές με τον συντροφό μου όμως συμβαίνουν τα εξής:

στις 29 φεβρουαρίου (19η ημέρα του κύκλου) είχα ροζ σταγόνες αίμα στο χαρτί που είχε διαρκεια 4 ημέρες.

συνεχίσαμε τις επαφές αλλά η κανονική μου περιοδος μου δεν εμφανίστηκε ποτέ μέχρι που σήμερα το πρωί πάλι ειδα σταγόνες ροζ αίμα.

 

μπορείτε να με συμβουλέψετε?

 

Να σημειώσω πως τον Δεκέμβριο έκανα ολες τις απαραίτητες εξετάσεις (τεστ ΠΑΠ - αίματος) και ολα ήταν φυσιολογικά.

 

ευχαριστώ:oops:

 

Γεια σου!!! :) Εγω εκανα προκληση ωορηξιας και επαιρνα κατι χαπια για να μεγαλωσεει ενα ωαριο. Μια φορα ειχα πολυ μικρη σε διαρκεια περιοδο (4 μερες μου φαινεταο ενω μου κρατουσε παντα 9) και οταν το ειπα στον γιατρο στον επομενο υπερηχο με μαλωσε λεγοντας μου πως οταν εχουμε περιεργη περιοδο το μυαλο μας πρεπει να πηγαινει σε πιθανοτητα εγκυμοσυνης. Εσυ κανονικα σημερα ηταν να αδιαθεετησεις ή σε ακυρη στιγμη τα ξαναειδες; Εγω θα σου ελεγα εαν σημερα δεν ηταν η ημερα της περιοδου σου να κανεις ενα τεστακι.... λογικα θα δειξει οποιαδηποτε ωρα της ημερας και αν το κανεις αν εισαι εγκυος! :)

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα,

σε ευχαριστώ που απάντησες...

οχι δεν περιμενω περίοδο κανονικα. Εχω μπερδευτεί αρκετά γιατί οπως έγραψα η προηγούμενη περίδος δεν ήρθε ποτέ στις 9 Μαρτίου που κανονικά περίμενα.

Το θέμα είναι πως και τώρα δεν εχω αίμα κανονικό αλλα ελαφρύ ροζ και κανονικους πόνους περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα,

σε ευχαριστώ που απάντησες...

οχι δεν περιμενω περίοδο κανονικα. Εχω μπερδευτεί αρκετά γιατί οπως έγραψα η προηγούμενη περίδος δεν ήρθε ποτέ στις 9 Μαρτίου που κανονικά περίμενα.

Το θέμα είναι πως και τώρα δεν εχω αίμα κανονικό αλλα ελαφρύ ροζ και κανονικους πόνους περιόδου.

 

Εαν δεν εξεληχθει σε περιοδο εγω θα σου ελεγα γρηγορα ενα τεστ και ενα ραντεβου στον γιατρο! Καλου κακου μη παιρνεις χαπια μεχρι να επιβεβαιωσεις εαν εισαι εγκυος ή οχι!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εξεληχθει σε περιοδο εγω θα σου ελεγα γρηγορα ενα τεστ και ενα ραντεβου στον γιατρο! Καλου κακου μη παιρνεις χαπια μεχρι να επιβεβαιωσεις εαν εισαι εγκυος ή οχι!

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και συγνωμη για την καθυστέρηση.

τελικά ήρθε κανονικά αίμα (όμως διαφορετικό) μόνο για δυο ημέρες και την μία είχα κόκκινο αίμα.

τωρα έχω καφέ υγρά αλλά κανένα άλλο σύμπτωμα, μόνο κατι πονάκια - τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...