Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περιοδος και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. Δν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα επειδη εχω διαβασει διαφορα ειπα να ρωτησω. Υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος με περιοδο? Ακομη κ η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα 2 μηνεσ ειχε περιοδο.εκτος και αν ηταν κατι αλλο και δν το ηξερε,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια. Δν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα επειδη εχω διαβασει διαφορα ειπα να ρωτησω. Υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος με περιοδο? Ακομη κ η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα 2 μηνεσ ειχε περιοδο.εκτος και αν ηταν κατι αλλο και δν το ηξερε,

 

Γεια σου lenouraki εχω κ εγω την ιδια απορια με εσενα!

η μαμα μου όταν ηταν εγκυος σε εμενα ειχε 3 μηνες περιοδο κ μετα καταλαβε την εγκυμοσυνη.

το θεμα είναι ότι εχω κ εγω το ιδιο θεμα.....τον οκτωβριο καναμε πολλες φιλοτιμες προσπάθειες με τον αντρα μου....αδιαθετησα κανονικα στις 27 ημερες....στις 27/10 αλλα με μικρη ροη αιματος κ μικρο κυκλο 2,5 μερες!

από προχθες όμως εχω εντονη ζαλη, νυστα κ μερικες φορες ανακατεύομαι χωρις να εχω πριν φαει τιποτα....

ΑΣ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Δν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα επειδη εχω διαβασει διαφορα ειπα να ρωτησω. Υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος με περιοδο? Ακομη κ η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα 2 μηνεσ ειχε περιοδο.εκτος και αν ηταν κατι αλλο και δν το ηξερε,

 

Ναι, ειναι πολυ πιθανόν. Γνωρίζω αρκετές κοπέλες μια εκ των οποίων κ η αδερφή μου η οποία είχε περίοδο ενώ ηταν εγκυος. Συνήθως εμφανίζεται μια μικρή ροή αίματος.

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου lenouraki εχω κ εγω την ιδια απορια με εσενα!

η μαμα μου όταν ηταν εγκυος σε εμενα ειχε 3 μηνες περιοδο κ μετα καταλαβε την εγκυμοσυνη.

το θεμα είναι ότι εχω κ εγω το ιδιο θεμα.....τον οκτωβριο καναμε πολλες φιλοτιμες προσπάθειες με τον αντρα μου....αδιαθετησα κανονικα στις 27 ημερες....στις 27/10 αλλα με μικρη ροη αιματος κ μικρο κυκλο 2,5 μερες!

από προχθες όμως εχω εντονη ζαλη, νυστα κ μερικες φορες ανακατεύομαι χωρις να εχω πριν φαει τιποτα....

ΑΣ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!!

 

Κάνε μια β χοριακη, δείχνει 10-14 ημερες μετά τη σύλληψη. Αν η τιμή ειναι αρνητική, κάνε ένα τηλ στο γυναικολόγο σου. Εύχομαι το αποτέλεσμα να ειναι το επιθυμητό!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγω θα σας πω τι ειχα αλλα σημειωτέων οτι εχω διδελφη μητρα!

Ενώ ημουν εγκυος μου ηρθε περιοδος στις 35 μερες του κύκλου κανονικη με πολυ αιμα!

Αφου νόμιζα πως το εχασα το μωρακι μου!

;-(

Για 3-4 μηνες ειχα καφε αιμα και κάποιες φορες κοκκινο και καθε φορα που ηταν να έρθει η περιοδος ειχα κανονικό αιμα οχι οσο στην περιοδο αλλα λιγοτερο!

Κανεις δεν καταλαβε απο τι προερχόταν αυτο!

Αφου το μωρακι μου ηταν μια χαρα!!! <3

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Εγω θα σας πω τι ειχα αλλα σημειωτέων οτι εχω διδελφη μητρα!

Ενώ ημουν εγκυος μου ηρθε περιοδος στις 35 μερες του κύκλου κανονικη με πολυ αιμα!

Αφου νόμιζα πως το εχασα το μωρακι μου!

;-(

Για 3-4 μηνες ειχα καφε αιμα και κάποιες φορες κοκκινο και καθε φορα που ηταν να έρθει η περιοδος ειχα κανονικό αιμα οχι οσο στην περιοδο αλλα λιγοτερο!

Κανεις δεν καταλαβε απο τι προερχόταν αυτο!

Αφου το μωρακι μου ηταν μια χαρα!!! <3

 

Ελα ρε συ αληθεια; και τωρα ολα καλα; πρωτη φορα το ακουω. Εγω περιμενα περιοδο στις 20/10 μου ηρθε στις 22/10 κανονικο αιμα. Ομως ειχα ενοχλησεις απο πριν. Στομαχοπονο συχνοουρια καουρες μεχρι και τωρα. Και πριν 3 μερες ειδα λιγο ροζ αιματακι. Τωρα περιμενω στις 18/11. Τι μπορει να ειναι βρε κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα πολυ καλα!!!

Ε πολλες φορες συμβαίνουν τέτοια απρόοπτα στην περιοδο!

Προσπαθείτε για εγκυμοσυνη;

 

Ναι λιγο καιρο βεβαια. Απλως επειδη ειχα ολα τα συμπτωματα και πιστευα οτι ειμαι και 2 μερες καθυστερηση ειδα περιοδο. Εσενα η περιοδος σου κρατουσε κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα ναι κανονικα τις υπόλοιπες οχι !!!

Μονο μια μερα...

 

Τι αλλα συμπτωματα ειχες; εγω συχνοουρια καουρες και πρηξιμο. Αλλα ουτε πονακια ουτε πρησμενο στηθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω περιμενα περιοδο στις 20/10 μου ηρθε στις 22/10 κανονικο αιμα. Ομως ειχα ενοχλησεις απο πριν. Στομαχοπονο συχνοουρια καουρες μεχρι και τωρα. Και πριν 3 μερες ειδα λιγο ροζ αιματακι. Τωρα περιμενω στις 18/11. Τι μπορει να ειναι βρε κοριτσια;

 

Ειχες κανει καποιο τεστ??

το λιγο ροζ αιματακι ισως να είναι οωρυξια.....το ειχα κ εγω στην 12 μερα του κυκλου τον προηγουμενο μηνα...κ ρωτησα το γυναικολογο κ μ ειπε πως είναι οωρυξια!!!

Χριστινακι ποσους μηνες εβλεπες αιμα ενώ ηξερες ότι εισαι εγκυος????

αυτό με τη διδελφη μητρα το ηξερες η το διαπίστωσες κατά τη διαρκεια της εγκυμοσύνης???

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενα περιοδο στις 20/10 μου ηρθε στις 22/10 κανονικο αιμα. Ομως ειχα ενοχλησεις απο πριν. Στομαχοπονο συχνοουρια καουρες μεχρι και τωρα. Και πριν 3 μερες ειδα λιγο ροζ αιματακι. Τωρα περιμενω στις 18/11. Τι μπορει να ειναι βρε κοριτσια;

 

Ειχες κανει καποιο τεστ??

το λιγο ροζ αιματακι ισως να είναι οωρυξια.....το ειχα κ εγω στην 12 μερα του κυκλου τον προηγουμενο μηνα...κ ρωτησα το γυναικολογο κ μ ειπε πως είναι οωρυξια!!!

Χριστινακι ποσους μηνες εβλεπες αιμα ενώ ηξερες ότι εισαι εγκυος????

αυτό με τη διδελφη μητρα το ηξερες η το διαπίστωσες κατά τη διαρκεια της εγκυμοσύνης???

 

Εκανα τεστ στην δευτερη μερα καθυστερησης και φυσικα αρνητικο. Μετα ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα ναι κανονικα τις υπόλοιπες οχι !!!

Μονο μια μερα...

 

Οταν σου ηρθε περιοδος την πρωτη φορα ενω ησουν εγκυος ειχες κανει τεστ; εμενα βγηκε αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτησω κ κατι άλλο???

εγκυμοσυνη κ περιοδος μπορει να είναι κληρονομικο??

δηλαδή από μαμα σε κορη...η ασχετο με αυτό!

και

ποσο καιρο προσπαθούσατε ή προσπαθείτε για παιδακι????

εμεις 11 μηνες κ τιποτα..εχω κανει ολες τις εξετασεις αλλα δεν δειχνουν κατι...τωρα περιμενουμε να βγει κ το σπερμοδιαγραμμα.....!!!

τεραστια αγωνια!!!!

κάθε μηνα νιωθω κατά φαντασιαν εγκυος κ αυτόν που ημουνα χαλαρη΄κ ειπα δεν θα αγχωθω ......αγχωθηκα παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτησω κ κατι άλλο???

εγκυμοσυνη κ περιοδος μπορει να είναι κληρονομικο??

δηλαδή από μαμα σε κορη...η ασχετο με αυτό!

και

ποσο καιρο προσπαθούσατε ή προσπαθείτε για παιδακι????

εμεις 11 μηνες κ τιποτα..εχω κανει ολες τις εξετασεις αλλα δεν δειχνουν κατι...τωρα περιμενουμε να βγει κ το σπερμοδιαγραμμα.....!!!

τεραστια αγωνια!!!!

κάθε μηνα νιωθω κατά φαντασιαν εγκυος κ αυτόν που ημουνα χαλαρη΄κ ειπα δεν θα αγχωθω ......αγχωθηκα παλι!!!

 

Δεν μπορεις να μην αγχωθεις. Κι εγω ετσι λεω αλλα. Δεν ξερω αν ειναι κληρονομικο παντως η μαμα μου ειχε. Τωρα δευτερα παω για παπ. Να δω τι θα δω:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα τεστ στην δευτερη μερα καθυστερησης και φυσικα αρνητικο. Μετα ηρθε.[/QUOT

 

Σε καταλαβαινω απολυτα....λογικο να εχεις αγωνια...περιμενε 4-5 μερες κ κανε ένα τεστακι ακομη η κατευθείαν χοριακη!!!! λενε ο,τι στα ουρα αργει να ανεβει η τιμη της χοριακης καποιες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να μην αγχωθεις. Κι εγω ετσι λεω αλλα. Δεν ξερω αν ειναι κληρονομικο παντως η μαμα μου ειχε. Τωρα δευτερα παω για παπ. Να δω τι θα δω:mrgreen:

 

Μακαρι να δεις ένα μικρο σπορακι!!! στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην σας μπαινουν ιδεες!

Το ηξερα πριν την εγκυμοσυνη για την διδελφη!

Περιοδο εχουν κάποιες γυναικες συνήθως τους 3 πρώτους μηνες της εγκυμοσυνης!

Ειναι τυχαίο και καθολου ανησυχητικό!

Τωρα αν ειναι κληρονομικό... Δεν ξερω!

Εγω ειχα κανει τεστ η γραμμη ηταν παρα πολυ αχνη!

Εκανα και χοριακη...

Τα συμπτωματα άρχισαν ποιο μετα!

Καθε γυναικα ειναι διαφορετικη!

Καλο ειναι να μην αγχώνεστε!

Ειναι κρίμα!

Εφόσον προσπαθείτε Για μωρακι να προσέχετε να μην πίνετε πολυ αλκοόλ να μην κανετε εντονη γυμναστικη γιατι μπορει να ειστε εγκυες και να μην το ξέρετε!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να δεις ένα μικρο σπορακι!!! στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και σε σενα το ευχομαι. Δευτερα οτι και να ειναι θα φανει. Εκτος και αν ειναθ νωρις.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Μην σας μπαινουν ιδεες!

Το ηξερα πριν την εγκυμοσυνη για την διδελφη!

Περιοδο εχουν κάποιες γυναικες συνήθως τους 3 πρώτους μηνες της εγκυμοσυνης!

Ειναι τυχαίο και καθολου ανησυχητικό!

Τωρα αν ειναι κληρονομικό... Δεν ξερω!

Εγω ειχα κανει τεστ η γραμμη ηταν παρα πολυ αχνη!

Εκανα και χοριακη...

Τα συμπτωματα άρχισαν ποιο μετα!

Καθε γυναικα ειναι διαφορετικη!

Καλο ειναι να μην αγχώνεστε!

Ειναι κρίμα!

Εφόσον προσπαθείτε Για μωρακι να προσέχετε να μην πίνετε πολυ αλκοόλ να μην κανετε εντονη γυμναστικη γιατι μπορει να ειστε εγκυες και να μην το ξέρετε!

 

Γι αυτο αγχωθηκα εγω γιατι εβαψα και μαλλι πινω καφεδες κανω κσνενα τσιγαρο και εκανα και απονευρωση. Οσο για τα φαγητα καποια πρεπει να κοπουν. Ευτυχως αρχισα εδω και λιγες μερες και παιρνω φυλικο οξυ.

Link to comment
Share on other sites

Επισης πιστεύω πως το σωμα "συγχωρεί" τον πρωτο μηνα γιατι δεν ξέρουμε αν ειμαςτε εγκυες!

Εγω χοροπηδούσα έτρεχα και ανέβαινα πανω στον αντρα μου ηταν το παιχνίδι μας τα χριστουγεννα και μετα...

Έβγαλα τον πάγο απο τον δρομο με τσεκούρι!!!

Πάγο 5-10 εκ!

Αλλα δεν έπαθα κατι :wink:

Πάντως οι 3 πρώτοι μηνες ειναι πολυ πολυ σημαντικοί για την υγεια και ανάπτυξη του μωρου!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης πιστεύω πως το σωμα "συγχωρεί" τον πρωτο μηνα γιατι δεν ξέρουμε αν ειμαςτε εγκυες!

Εγω χοροπηδούσα έτρεχα και ανέβαινα πανω στον αντρα μου ηταν το παιχνίδι μας τα χριστουγεννα και μετα...

Έβγαλα τον πάγο απο τον δρομο με τσεκούρι!!!

Πάγο 5-10 εκ!

Αλλα δεν έπαθα κατι :wink:

Πάντως οι 3 πρώτοι μηνες ειναι πολυ πολυ σημαντικοί για την υγεια και ανάπτυξη του μωρου!

 

ΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΦΙΛΗ!!!

ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΠΑΓΟ ΜΕ ΤΣΕΚΟΥΡΙ...Κ ΕΓΚΥΟΣ!!1

ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΙΔΕΕΣ.....

ΛΕΝΟΥΛΑΚΙ ΤΟ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ....ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ.

ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ....ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ!

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εγω κάτι στις 35 μέρες του κύκλου είδα λιγο καφε ,ελαχιστο νομιζα αδιαθετησα μετα τποτα,την επομενη μέρα το ιδιο απο τοτε ,φτασαμε τις 65 μερες ουτε ειμαι εγκυος αλλα ουτε και εχω αδιαθετησει.που θελω να καταληξω ?αν εγω αποβαλω πριν αντιληφθω εγκυμοσυνη ?πως θα το ανακαλυψω ?στο παρελθον ειχα στην 28 μερα ξαφνικα περιοδο με φρικτους πονους (εχω πολυκυστικες και οι περιοδος μου ειναι απο 35 εως οσο παει οποτε στις 28 μερα ηταν ασχετο εντελως)μπορει να λεω κουταμαρες και να φτιαχνω ιστοριες με το μυαλο μου ,αλλα υπαρχει τροπος να το ξερω εαν γινεται κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Xrysanta δεν ειχα ιδέα πως ημουν εγκυος!

Ηταν ο δεύτερος μηνας που είχαμε ελεύθερη επαφή και ποτε δεν πίστευα πως θα εμένα τοσο ευκολα εγκυος :-)

Ηταν δωρο απο τον Θεό!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; πειτε τα νεα σας....εγω χθες μαλλον ειχα ωορρηξια γιατο πονουσα και ειχα πολλα υγρα. Βασικα και σημερα ποναω αρκετα δεν ξερω γιατι. Παντως εγινε η προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...