Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

του απαντησα οτι γελαω ακομα και οτι ελπιζω να τον πληρωσω σε 6 μερες σε ευρω και οχι σε δραχμες! ρε που παμε????? τι λενε για μας εξω?

σημεία και τέρατα :D:D:lol::lol:

 

Πρωτα απο ολα σας ευχαριστω για την βοηθεια..Πρωτη φορα θα κανω αγορα και εχω πελαγωσει..δεν ξερω και την τυφλα μου!!!Λοιπον κοιταζα απο το ebay και πατησα Buy now. Το προιον θελω να το αγορασω. Πηγα εκανα λογαριασμο στο paypal συμφωνα με τις οδηγιες του φορουμ και εβαλα τα στοιχεια της καρτας μου. Μετα πηγα και πατησα στο μηνυμα που μου εστειλαν να το πληρωσω μεσω paypal αλλα δεν μπορω να κανω confirm την καρτα μου. δηλ δεν μπορει να μου χρεωσει το 1,5 ευρω. Τι να κανω?Να παρω τηλ την τραπεζα?

καταρχάς χαλάρωσε δεν έγινε τίποτα τρομερό.

1. ο πωλητής που επέλεξες έχει έδρα στην κορέα δές στην καρτέλα postage and payments γράφει Item location: worldwide, Korea, South

2. όπως σου είπε παραπάνω η φίλη έχεις αρκετές μέρες για να πληρώσεις ο συγκεκριμένος πωλητής γράφει στην καρτέλα description ότι έχεις 7 μέρες για να κάνεις την πληρωμή (θα το δείς εκεί που γράφει sale policy

3. το ταχυδρομείο είναι απλή αποστολή και για 15 ευρώ δεν υπάρχει πιθανότητα να πληρώσεις τελωνείο (ακόμα και αν το αντικείμενο ήταν πράγματι από Αυστραλία θα έλεγα ότι οι πιθανότητες να πληρώσεις είναι τόσες όσες αν είχες μπάρμπα τον Μητσοτάκη αλλά και αν αυτό συμβεί συνήθως για απλή αποστολή είναι γύρω στα 3 ευρά) επίσης οι πωλητές από χώρες όπως Κίνα, Κορέα είναι "υποψιασμένοι" δεν έχω παραλάβει ποτέ αποστολή που να μην γράφει gift.

 

το paypal τώρα, αν έκανες σωστά τα βήματα και έβαλες τα στοιχεία της κάρτας σου όπως στο παράδειγμα με τις οδηγίες δεν θα έχεις πρόβλημα να πληρώσεις, ακόμα και αν δεν είσαι verified user (αυτό με τον 4αψίφιο από την τράπεζα σου) για να πληρώσεις μέσω paypal δεν χρειάζεται να είσαι verified απλά για λόγους που δεν μπορώ τώρα να ξανα αναλύσω καλό είναι να γίνεις όταν έρθει.

 

για την πληρωμή τώρα εφόσον είσαι σίγουρη ότι πέρασες την κάρτα σου στο paypal πας στο my ebay, summary εκεί θα δεις να εκκρεμεί η πληρωμή σου πατάς pay now και σε βγάζει σε μία καρτέλα με το ποσό π.χ 15 λίρες + τα μεταφορικά (p &p) που στην περίπτωση σου είναι δωρεάν πατάς pay now Και σε πετάει σε ένα παράθυρο που θα πρέπει να κάνεις log in στο paypal μετά το log in ανοίγει παράθυρο που εκεί έχει άλλη μία φορά τα στοιχεία της αποστολής σου (διεύθυνση σου) και το ποσό που πρέπει να πληρώσεις πατάς ξανά pay now και περιμένεις το confirmation mail ότι πλήρωσες στο email που έχεις δώσει στο paypal, by the way τσέκαρεις πρίν κάνεις την πληρωμή μήπως έχει έρθει τέτοιο μαιλ μπας και πλήρωσες κατά λάθος και δεν το κατάλαβες

αυτάαααααα:-D καλή τύχη με τις αγορές σου ............και για όποια απορία ρώτα ΠΡΙΝ :lol::lol::lol:

 

 

edit

Πως θα δω τα μεταφορικα αναλογα με τα γραμμαρια που μου λες?

τα μεταφορικά είναι κλιμακούμενα, ανάλογα το βάρος της αποστολής ξεκινούν από 2 δολάρια τα 500 γρμ μέχρι 6 τα 1800 γρμ αν δεν κάνω λάθος

αυτό που θα κάνεις είναι να βάλεις πράγματα στο καλάθι σιγά σιγά και να επιλέξεις την χώρα αποστολής την Ελλάδα εκεί θα δείς και το κόστος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αccess σε ευχαριστω πολυ για την λεπτομερεστατη απαντηση!!Ολα ενταξει τελικα με το paypal.Tα πληρωσα..τωρα να δω ποσες ημερες θα κανουν..Απο εδω και στο εξης θα ρωταω εσας που ειστε master στις αγορες..:lol::lol:

Ξερετε κανενα site με φτηνες πανες?

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω αν έχετε προσωπική άποψη για κάτι τέτοιο:

http://cgi.ebay.co.uk/7-Mini-Netbook-Notebook-Laptop-WIFI-Windows-CE-2GB-HD-/290392891299?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item439cc3dfa3

μου φαίνεται πρακτικό με ρύθμιση λέει ότι παίζει και βίντεο γιου τιουμπ

 

ακόμη μια ερώτηση σε αναζήτηση βρήκα ένα αγγλικό φαρμακείο

[/url]

 

θα σου πρότεινα πριν αγοράζεις να ψάχνεις λιγο τα φιντμπακ για το προιόν που θες.....

 

στην δευτερη σελιδα των φιντμπακι υπάρχει αυτο το αρνητικό φιντμπακ για το προιον που θες

 

Trash, rubbish. Why do you lie? He is very slow. I want my money back. njammmmma29 ( 13) 18-Jun-11 14:13

7" Mini Netbook Notebook Laptop WIFI Windows CE 2GB HD (#290392891299)

 

http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=FeedbackAsSeller&userid=eachdesk&iid=290392891299&de=off&items=25&interval=0&mPg=2320&page=2

 

Link to comment
Share on other sites

του απαντησα οτι γελαω ακομα και οτι ελπιζω να τον πληρωσω σε 6 μερες σε ευρω και οχι σε δραχμες! ρε που παμε????? τι λενε για μας εξω?

Ναι ρε συ γατούλα!!! Νομίζουν οτι γίναμε Λιβύη ή τουλάχιστον Αίγυπτος!!!!..... Καλά έλεγα εγώ ότι οι έξω νομίζουν οτι θα μας κάνουν ...ξου! :shock:

Σας είχα πει οτι το Εβαυ δεν θεωρεί την Ελλάδα ΕΕ.... (!) :mad:

Εμείς εδώ σαν ιντερνετικές μαμάδες, θα στείλουμε κάνα μαιϊλάκι στον κύριο εβαυ ότι βιάζεται ή μόνο για παπουτσάκια και βρακάκια θα παζαρεύουμε? :?:

Διαβάζω το thread καιρό και ξέρω πια ότι οι μανούλες εδώ μέσα και γατόνια είναι και δε χαρίζουν κάστανα σε κανέναν....

Δεν λέω να κάνουμε σταυροφορία, απλά να προσπαθήσουμε να πάρουμε μία απάντηση.... :idea:

Αχ........ Με αυτόν τον καημό θα πάω εγώ...... :lol:

Έχω φάει κόλημα..... :?

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

και κάτι σχετικότερο τώρα!!!

 

Έβαλα μια παραγγελία μόλις από http://www.garden.co.uk/

Για uk δεν έχει μεταφορικά πάνω από ένα ποσό αλλά για Ελλάδα είναι λίγο τσουχτερα....

Πάντως έχει όλα τα "επώνυμα" καλλυντικά σε μέτριες τιμές.... Με Ελλάδα δε συγκρίνεται . Η μέρα με τη νύχτα. Πήγα εδώ να δω για αντιηλιακά lancaster και νόμιζα οτι θα με δαγκώσουν τα κουτιά....

Στον ξάδερφο λοιπόν και γρήγορα!!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα..ΤΧΑΡΑ πουλανε και ομπρελες για τον ηλιο, πχ στο Λητω λογικα θα βρουν καποια που να εφαρμοζει στο καροτσι τους

 

θελεις να δοκιμασεις μηπως κατι εδω ?

http://stores.ebay.co.uk/mywendyhouse/_i.html?_fsub=3425311

 

η ιδια εχει και μαγαζακι στο amazon

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/Maclaren-Techno-XLR-brown-pink-hood-only-/280697901623?pt=UK_Baby_Pushchair_Accessories_parts_ET&hash=item415ae61237

Ειναι για xlr και ροζ. Δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα αν τους βολευει πρεπει να στειλουν μην.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει κανένα αξιόπιστο site για αγορά αθλητικών παπουτσιών? Με λογικές τιμές και λογικά μεταφορικά?????????? Είναι τόσες πολλές οι σελίδες που δεν βρίσκω άκρη...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο εδω εχω παρει αθλητικα. 3,90 μεταφορικα και χρονος παραδοσης οσος ελεγε (μια βδομαδα αν θυμαμαι καλα). Ειδικα στο sale εχει πολυ καλες τιμες. Δινει και καποιο κουπονι εκπτωσης 5-10 λιρες για νεες εγγραφες.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια υπάρχει κανένα αξιόπιστο site για αγορά αθλητικών παπουτσιών? Με λογικές τιμές και λογικά μεταφορικά?????????? Είναι τόσες πολλές οι σελίδες που δεν βρίσκω άκρη...

 

αχου! με αρεσει πολλα το avatar σου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου πρότεινα πριν αγοράζεις να ψάχνεις λιγο τα φιντμπακ για το προιόν που θες.....

 

στην δευτερη σελιδα των φιντμπακι υπάρχει αυτο το αρνητικό φιντμπακ για το προιον που θες

 

 

 

http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=FeedbackAsSeller&userid=eachdesk&iid=290392891299&de=off&items=25&interval=0&mPg=2320&page=2

 

Ω.... ναι το είδα κι εγώ τώρα που το πες, εξασκημένο ματάκι kalamaraki, όλα τα σκέφτεσαι, εγώ πάλι απλά κόλλησα στα χαρακτηριστικά του προϊοντος..και το ζαχάρωνα, θα το ψάξουμε εν καιρό δεν επείγει..

Μ αρέσει το avatar σου κι εγώ περιμένω 30/6... λίγο ακόμη!

Μια απάντηση κάποια καλή ιδέα για μεγάλο καλό θερμός πάνω απο 750ml;;

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσες 120 ευρώ για το τελωνείο? η αξία αγοράς πόσο ήταν?

Σε ρωτάω γιατί είδα κάτι μαγιώ και έπαθα πλάκα:rolleyes:

Και οι τιμές εξαιρετικές 3 μαγιώ 60 ευρώ συν τα μεταφορικά;)

 

75 δολάρια ήταν η αξία της αγοράς.. και πλήρωσα 120 ευρώ στην speedex.. βέβαια μου είπαν οι άνθρωποι πως αν έκανα τον εκτελωνισμό μόνη μου θα πλήρωνα μόνο τα εξήντα..

δεν την γλυτώνεις σου λέω.. αποχαιρέτατα τα τα μαγουδάκια που φεύγουν..lol

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για δείτε και αυτό:

http://diffusionkids.com/

γράφει ότι στέλνει παντού και έχει και πέιπαλ , επειδή ψάχνω τις τελευταίες μέρες να βρω επώνυμες μάρκες σε καλές τιμές για μια βάφτιση , αν πάρει κάτι το μάτι σας να με έχετε υπόψη σας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.tenlittlemonkeys.co.uk/

 

http://www.papillonkids.co.uk/shop.php

 

http://www.houseoffraser.co.uk/

 

βρήκα και αυτά ...μήπως έχετε ψωνίσει ;;;

ψάχνω ειδικά για επώνυμα , όχι λόγω δικού μου ψώνιου αλλά ...

βέβαια δεν θέλω να σκάσω και μια περιουσία απλά γιατί κάποιοι είναι ψωνισμένοι!!!

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Maclaren-Techno-XLR-brown-pink-hood-only-/280697901623?pt=UK_Baby_Pushchair_Accessories_parts_ET&hash=item415ae61237

Ειναι για xlr και ροζ. Δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα αν τους βολευει πρεπει να στειλουν μην.

 

TXARA τι ακριβως ψαχνουν οι φιλοι σου??/εμεις ψαχναμε για το xlr, διοτι το εχουμε σε ροζ και μας ηρθε το δευτερο παιδακι αγορι, οποτε λεγαμε να του τα αλλαζαμε ολα στο χρωμα...τελικα ακρη δε βρηκαμε....μηπως οι φιλοι σου εχουν θαλασσι η οποια αλλη αγοριστικη-ουδετερη αποχρωση και θελουν να ανταλλαξουμε???εντελως φιλικα το λεω και χωρις παρεξηγηση....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που αγοράσατε πέρυσι από vicroria's secret σε πόσο καιρό λάβατε τα πράγματα?

Έχει εκπτώσεις και σκέφτομαι να αγοράσω κάποια μαγιώ;)

 

ΜΑΝΤΙΝΟΠ όπως στα λένε, μόνο με τον αμερικάνο ξάδερφο .................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ε δεν τη λες και πρωτο μπόι την κορη μου!!!:D:D:D

και απο βάρος....εχμμμμ....το παλεύουμε να τσιμπησουμε κανενα γραμμαριο!!!

λοιπόν το φόρεμα είναι αυτό:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250787298148&var=550026453362&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

μην το πάρει καμια γιατι είναι το τελευταιο εεεεεεεεεεεεε????????????????

 

κοριτσι νομιζω δε συ απαντησαν.... τελικα το πηρες το φορεματακι? και τα δυο φορεματακια που εβαλες ειχαν εως μεγεθος 24 μηνων οποτε δε καταλαβα γιατι ειχε διλημμα τι νουμερο να παρεις... ηταν σε αλλο φορεμα προφανως? παντως απο αυτα που εβαλες μαρεσε το 1ο με το τουλι... και ασυζητητι παρε 24, μη παρεις 18 δε θα της κανει..... ειναι στα ιδια μγεθη ακριβως οι μικρες μας και τα 18 που της ειχα παρει ηταν ισα ισα και τα φορεσε πολυ λιγο.... βεβαια ειναι και αναλογως το κομματι... αν ειναι φορεμα ή σετακι κλπ

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσι νομιζω δε συ απαντησαν.... τελικα το πηρες το φορεματακι? και τα δυο φορεματακια που εβαλες ειχαν εως μεγεθος 24 μηνων οποτε δε καταλαβα γιατι ειχε διλημμα τι νουμερο να παρεις... ηταν σε αλλο φορεμα προφανως? παντως απο αυτα που εβαλες μαρεσε το 1ο με το τουλι... και ασυζητητι παρε 24, μη παρεις 18 δε θα της κανει..... ειναι στα ιδια μγεθη ακριβως οι μικρες μας και τα 18 που της ειχα παρει ηταν ισα ισα και τα φορεσε πολυ λιγο.... βεβαια ειναι και αναλογως το κομματι... αν ειναι φορεμα ή σετακι κλπ

 

δεν το πήρα τελικά το φορεματάκι....τουλάχιστον όχι ακόμα!!!;)

διαφωνούμε με το σύζυγο στο σχεδιο!!! (έχει και άποψη, κατάλαβες??)

για το νούμερο ρωτούσα για να δω αν είναι οκ το 24αρι αλλιώς να έψαχνα άλλο φόρεμα σε 2Τ! (που δεν έχει βέβαια και καμία τεράστια διαφορά...)

18αρι δε θα της έπαιρνα γιατί συμφωνα με το πινακάκι των μεγεθων στανταρ δε θα της έκανε!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

ακουτε τι λενε για εμας!!!!

ρωταω εναν για κοστος αποστολης ελλαδας για μαδεροβρακια

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Hi !! P&P,Greece £1.91,is it safe to post to you in Greece? the info. we get here is of a country torn by riots, no problem for me if you think o'k,thanks, terry

 

 

 

ΟΛΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

ΕΛΕΟς ΔΗΛΑΔΗ

τι του λες αυτουνου αχαχαχαχχα

 

Πλάκα κάνεις. Ε όχι δα! :shock::shock::shock::shock:

Τώρα συγχίστηκα...και είμαι και στις μέρες μου...

 

Κορίτσια έχει ψωνίσει καμία κοπέλα ρολόι μέσω ιντερνετ; Ξέρετε κάποιο αξιόπιστο με καλές τιμές site? Θέλω να πάρω στον αδελφό μου αυτό:

 

http://www.e-shoproloi.gr/product.asp?catid=1340

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...