Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kalamaraki, ελπίζω απο αύριο που θα κοντεύεις να γυρίσεις στην οικογένεια σου, και θα είσαι πιο χαρούμενη, να μας αλλάξεις και το σηματάκι σου.:lol:

 

χαχαχα Ευχαριστώ Κική μου ηδη πεταωωωω λεμεεεεεεεεεεε

 

αυριο βραδακι θα ειμαι σπιτακι μου επιτέλους οριστικα!

 

θα ξαναπαω στις 22 για τα χαρτια μου αλλα για βολτα χε χε

 

θα το αλλαξω σημερα κιολας το ειχα σκεφτει αλλα πιαστηκα με τα εδω χε χε

 

 

τα 12 ειναι πιο ακριβα φιλεναδα

διαιρουμε φυλλαρακια και πολλαπλασιαζουμε

τα 9 με 63 ειναι τα πιο οικονομικα

 

Το ξερω κιουρια μου.....αλλα λεω μην θελει περισσοτερα :P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκι περιμένω αρκετά πράγματα με παραγγελία αρκετά πριν την 1η Ιουνίου... Υπομονή...

 

Μην ξεχνας Access μου οτι ειχαμε και εχουμε μπροστα μας ενα σωρο απεργιες οποτε νορμαλ μου φαινεται...εμενα παντως κανανε πανω απο 10 μερες εργασιμες στις 2 βδομαδες νομιζω οτι ειχα παραλαβει και χωρις ενα καρο απεργιες!!

 

σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!! τελικά τα πράγματα τα παρέλαβα σήμερα, είχε έρθει χαρτάκι την προηγούμενη εβδομάδα αλλά νόμιζα ότι ήταν από άλλη παραγγελία που περίμενα.

Τελικά τα ρούχα είναι πολύ καλά ποιοτικώς τα νούμερα επίσης ακριβώς όποια θέλει να αγοράσει να μην ξεγελαστεί και πάρει μεγαλύτερα είναι μπόλικα όπως έγραψε και η irida

Εγώ φοράω στο M&S το 16 άρι και οι πιζάμες που πήρα ήταν 14-16 και είναι just, (έχω εντυπωσιαστεί και με την ποιότητα τους σε σχέση με την τιμή) κάτι παντελόνια και φόρμες κάπρι που αγόρασα πάλι στο 16 να μην πω ότι και μικρότερο να έπαιρνα θα μου ήταν μια χαρά έχουν δηλαδή αέρα :-D:grin: σίγουρα θα αγοράσω ξανά :-D

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοφορετα κοριτσακι!!!!:D

Κι εγω ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη απο την ποιοτητα ειδικα σε σχεση με τις τιμες...μας βλεπω να κυκλοφορουμε ολες με το ιδιο καπροπαντελονο!;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να σου πω βρω ψιψινελ μου?? Δεν θυμαμαι...το μονο που θυμαμαι ειναι οτι δεν ειχα καποιο προβλημα...ειχα κανει εγγραφη στο site για να χρησιμοποιησω το -10% στην πρωτη παραγγελια και επελεξα paypal χωρις καποιο προβλημα:rolleyes:

Εσυ θες να παραγγειλεις χωρις να κανεις εγγραφη?? Επιλεγοντας κατευθειαν το paypal??? Γιατι νομιζω εχει αυτη την επιλογη...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά δε θα φορέσουν στολές στη γιορτή. Παρήγγειλα από εδώ, ελπίζω να παραλάβω μέχρι 24... http://www.duesouthshop.com/shop/Clothing/boys/

Εντωμεταξύ απ τη βιασύνη μου δεν είδα την έκπτωση της εγγραφής που είχε ρθει στο μαιλ για - 10% :(. όλο πατατες κάνω... Το σύνολο που παρήγγειλα απο εβαυ προχτες το εχει αλλος πωλητης με 2.5 λίρες και με λιγότερα μεταφορικά...

Θα ενημερώσω όταν παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά δε θα φορέσουν στολές στη γιορτή. Παρήγγειλα από εδώ, ελπίζω να παραλάβω μέχρι 24... http://www.duesouthshop.com/shop/Clothing/boys/

Εντωμεταξύ απ τη βιασύνη μου δεν είδα την έκπτωση της εγγραφής που είχε ρθει στο μαιλ για - 10% :(. όλο πατατες κάνω... Το σύνολο που παρήγγειλα απο εβαυ προχτες το εχει αλλος πωλητης με 2.5 λίρες και με λιγότερα μεταφορικά...

Θα ενημερώσω όταν παραλάβω.

 

Στείλτους e-mail ό,τι ξέχασες να βάλεις την έκπτωση μήπως και σου επιστρέψουν το ποσό. Μπορεί να γίνει αν έχουν καλή διάθεση:o

Και καλημέρα-καλησπέρα. ΈΧω πήξει τώρα 2 μέρες (ναι 2 μέρες, δούλευα και εχθές!!!).

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για την κοπέλα που ζήτησε ρούχα εγκυμοσύνης ας ρίξει μια ματιά και εδώ

http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=33053&storeId=12552&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=208668&parent_categoryId=208600&beginIndex=1&pageSize=20

 

Όντως κάποια ριχτά ρουχαλάκια με βόλεψαν και εμένα αλλά έτσι και αλλιώς σε τέτοια νούμερα δεν ξαναμπήκα ποτέ, οπότε πάλι άχρηστα μου είναι.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στείλτους e-mail ό,τι ξέχασες να βάλεις την έκπτωση μήπως και σου επιστρέψουν το ποσό. Μπορεί να γίνει αν έχουν καλή διάθεση:o

.

 

Ευχαριστώ. έστειλα μαιλ και ελπιζω να απαντησουν. 60€ για 1 μπλουζακι και 1 τζιν η ψωνάρα... Μακαρι να συμφωνήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 15 Αυγούστου γεννάει μια φίλη μου κοριτσάκι.

Έχω χαθεί να διαβάζω κατεβατά από το πρωί για να αποφασίσω τι να της πάρω αλλά δε μπορώ να καταλήξω πουθενά.

Τι θα μπορούσε να της ήταν χρήσιμο?

Δε θα ήθελα να της πάρω κάτι που θα το βάλει στην άκρη...

Επίσης ψάχνω από χθες και τη λίστα με τους δοκιμασμένους πωλητές από ebay αλλά δε τη βρίσκω :|

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

hellooooo ποια καλη κοπελα θα βοηθησει????

ψαχνω μια οικονομικη συσκευη για σαπουνοφουσκες!!!! εχει αγορασει καμια???

λεγεται bubble machine πχ http://www.amazon.co.uk/Summer-Infant-Bath-Bubble-Maker/dp/B000PH6V8S/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1308061759&sr=8-5 αλλα οσες πουλαει το αμαζον εχουν χαλια κριτικες... η μια κανει θορυβο η αλλη δε κανει φουσκες η αλλη παραειναι ακριβη 20 λιρες πχ.......

η μικρη μου τρελεται για φουσκες και θελω να της παρω ενα τετοιο αφου ακομα δ εμπορει αν φυσαει μονη της.... χελππππ μιιιι

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά το δικαίωμα το έχει.... Εκτός αν τα fees είναι πολλά και γι' αυτό το αποφεύγουν.

 

Πέρα από τα fees, το κόλπο με τα δύο νικνειμς είναι κομπίνα ενώ το reserve price είναι νόμιμη διαδικασία.

 

Κάπως έτσι το είχα σκεφθεί και εγώ........

 

Ευτυχώς, δεν είναι μεγάλο το ποσοστό τέτοιων sly fox πωλητών, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν πέσεις επάνω τους, σου χαλάει η διάθεση και αισθάνεσαι και λίγο βλάξ..................

 

Their loss ...........

 

Κοριτσια δεν ειναι πολυ συνηθισμενο και δεν συμφερει παντα τον πωλητη.

Θα σας εξηγησω το γιατι.

Αν εγω θελω να πουλησω ενα ασημενιο κοσμημα π.χ. και βαλω ενα δευτερο κωδικο και χτυπαω την τιμη, στο τελος αν καταληξω να το παρω εγω ως πιο υψηλη προσφορα, και το κοσμημα δεν θα εχω πουλησει και θα ειμαι αναγκασμενη να πληρωσω φορο για να κανω την δημοπρασια αλλα και το τελικο ποσοστο επι της τιμης που τελικα επιασε το αντικειμενο μου. Αυτο τελικα δεν παιζει εκτος αν ξερεις οτι εχεις κατι πραγματικα περιζητητο και παλι ρισκαρεις!

Σκεφτειτε το λιγο. Οταν εκανα πωλησεις (παρα το γεγονος οτι ειμαι Ελληναρα!!! :cool: ) το απεκλεισα για τους λογους που σας ειπα.

Ακομα κι'αν διαμαρτυρηθεις στο ebay οτι ταχα δεν σε πληρωσαν, παλι πληρωνεις fees, οποτε δεν λεει με τιποτα.

Τα ρομποτακια κανουν συνηθως την πιο μεγαλη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

hellooooo ποια καλη κοπελα θα βοηθησει????

ψαχνω μια οικονομικη συσκευη για σαπουνοφουσκες!!!! εχει αγορασει καμια???

λεγεται bubble machine πχ http://www.amazon.co.uk/Summer-Infant-Bath-Bubble-Maker/dp/B000PH6V8S/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1308061759&sr=8-5 αλλα οσες πουλαει το αμαζον εχουν χαλια κριτικες... η μια κανει θορυβο η αλλη δε κανει φουσκες η αλλη παραειναι ακριβη 20 λιρες πχ.......

η μικρη μου τρελεται για φουσκες και θελω να της παρω ενα τετοιο αφου ακομα δ εμπορει αν φυσαει μονη της.... χελππππ μιιιι

 

Kαλησπερα. Ριξε μια ματια κι εδώ http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=seifenblasen+maschine&x=17&y=18#/ref=a9_sc_1?rh=i%3Aaps%2Ck%3Aseifenblasenmaschine&keywords=seifenblasenmaschine&ie=UTF8&qid=1308067303

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια 15 Αυγούστου γεννάει μια φίλη μου κοριτσάκι.

Έχω χαθεί να διαβάζω κατεβατά από το πρωί για να αποφασίσω τι να της πάρω αλλά δε μπορώ να καταλήξω πουθενά.

Τι θα μπορούσε να της ήταν χρήσιμο?

Δε θα ήθελα να της πάρω κάτι που θα το βάλει στην άκρη...

Επίσης ψάχνω από χθες και τη λίστα με τους δοκιμασμένους πωλητές από ebay αλλά δε τη βρίσκω :|

 

 

πολυ καλο δωρο θεωρω μια ενδοεπικοινωνια, πχ αυτη

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD510-DECT-Monitor/dp/B001HN6GIY/ref=sr_1_20?s=baby&ie=UTF8&qid=1308068027&sr=1-20

...εδω κοστιζει πανω απο 120 ευρω, δοκιμασμενη, ειναι απλα τελεια

γιατι δεν τη ρωτας τι θα ηθελε??μπορεις να παρεις φορμακια, σεντονακια κ πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο δωρο θεωρω μια ενδοεπικοινωνια, πχ αυτη

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD510-DECT-Monitor/dp/B001HN6GIY/ref=sr_1_20?s=baby&ie=UTF8&qid=1308068027&sr=1-20

...εδω κοστιζει πανω απο 120 ευρω, δοκιμασμενη, ειναι απλα τελεια

γιατι δεν τη ρωτας τι θα ηθελε??μπορεις να παρεις φορμακια, σεντονακια κ πολλα αλλα

στο συγκεκριμένο λινκ ο πωλητής δεν είναι το αμαζον οπότε υπάρχουν +10 λίρες μεταφορικά

 

αυτό εδώ είναι το λινκ με πωλητή το άμαζον http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001HN6GIY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE η τελική τιμή του είναι περίπου 39 λίρες με δωρεάν τα μεταφορικά αλλά δεν είναι άμεσα διαθέσιμο

Βέβαια έχεις χρόνο μέχρι τις 15 Αυγούστου.

 

καλλίτερα πάντως θα ήταν να ρωτήσεις την φίλη σου μια και μπορεί να της λείπει κάτι άλλο, σε ανθρώπους πάντως που δεν έχω πολύ θάρρος ή δεν θέλω να ανεβάσω πολύ το κόστος συνήθως πηγαίνω σετ από πετσέτες ή σεντόνια κούνιας πράγματα δηλαδή που όσα και να έχεις πάντα χρειάζεσαι ένα παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 15 Αυγούστου γεννάει μια φίλη μου κοριτσάκι.

Έχω χαθεί να διαβάζω κατεβατά από το πρωί για να αποφασίσω τι να της πάρω αλλά δε μπορώ να καταλήξω πουθενά.

Τι θα μπορούσε να της ήταν χρήσιμο?

Δε θα ήθελα να της πάρω κάτι που θα το βάλει στην άκρη...

Επίσης ψάχνω από χθες και τη λίστα με τους δοκιμασμένους πωλητές από ebay αλλά δε τη βρίσκω :|

 

Για κοιτα και τον αποστειρωτη της AVENT. Στην Ελλαδα εχει 89 ευρω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

 

Εχω καιρο να μπω ...η παραγγελεια απο littlewoods ηρθε αν και αργησε λιγακι ,πλήρωσα με κάρτα γιατί παυπαλ ειχε προβλημα.Όλα μια χαρά .

 

Επίσης απο dermadoctor.com εκανα παραγελλεια 93 ευρώ ήρθε σε 10 μερες δεν πλήρωσα τίποτα τελωνείο .Και κάποια ρούχα απο ΗΠΑ μια χαρά ηρθαν σε 10-12 μέρες με USPS 1 class .

 

Λοιπον κατι τρελο μου συνεβει με amazon .co.uk ειχα παραγείλει απο seller γυαλιά ηλίου Dior 155 ευρώ μαζι με αποστολή στις 25/5.Στο otticanet μαζι με αποστολή έκαναν 190 περίπου .

Τα γυαλιά ήταν τα τελευταία και όταν έκανa την παραγγελεία είχαν εξαντηθεί.Μπήκα να κάνω ακύρωση στο amazon ,αλλά δεν γινόταν και έπρεπε να επικοινωνησω με seller .Το άφησα 3-4 μέρες και έστειλα μήνυμα ρωτόντας για την παραγελεία ..ακόμα βρισκόταν out of stock .Τα χρήματα είχαν βέβαια δεσμευτει και γινόταν χρέωση μόλις τα έστελνε .Περίμενα λοιπόν....προ 5 ημερών μπαίνω winbank και βλέπω τα χρήματα ειχαν επιστραφεί..σκέφτηκα οτι τελικα δεν θα υπήρχαν τα συγκεκριμένα γυαλιά και είπα να ψάξω αλλού....ε λοιπον ευτυχώς δεν έκανα πραγγελεία απο αλλού γιατί χθες τα έστειλε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕΙ....και με tacking number ...για να δούμε ......και είχα και τα γενέθλια μου χθες :wink:ελπίζω να μην χάρηκα προωρα :-P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 15 Αυγούστου γεννάει μια φίλη μου κοριτσάκι.

Έχω χαθεί να διαβάζω κατεβατά από το πρωί για να αποφασίσω τι να της πάρω αλλά δε μπορώ να καταλήξω πουθενά.

Τι θα μπορούσε να της ήταν χρήσιμο?

Δε θα ήθελα να της πάρω κάτι που θα το βάλει στην άκρη...

 

Καλησπέρα.

Το καλύτερο θα ήταν να τη ρωτήσεις, ώστε να σε διευκολύνει. Σε αντίθετα περίπτωση κινείσαι ανάλογα και με το ποσό που θες να διαθέσεις. Πολύ ωραίες ιδέες για δωράκια είναι ο αποστειρωτής, η ενδοεπικοινωνία της angelcare (από amazon πάντα) ή ακόμη και ένας ατμομάγειρας για παιδιά. Το τελευταίο δε θα της φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο και φαντάζομαι ότι θα πρωτοτυπήσεις!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε αλλα θελω να αγορασω ενα καροτσι απο το ebay. O πωλητης δεχεται μονο Collection in Person

υπαρχει τροπος να το παρω;

αν οχι, σε περιπτωση που συμφωνησει να το στειλει ποιος ειναι ο φτηνοτερος τροπος;

Ναι, αν πας να το πάρεις μόνη σου :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αν πάλι σκεφτείς την κίνηση και δεν πας, απλό ταχυδρομείο (standard international), αλλά πάλι για καρότσι απλό ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

να σου πω το σκεφτηκα να πεταχτω...

αυτο με τον personal πως γινεται;

 

Eιναι μια κοπελα που αναλαμβανει να ψωνισει για εσενα και να σου τα στειλει. Ως συνηθως σε καταστηματα που δεν στελνουν Ελλαδα πχ νεξτ. Οσες κοπελες συνεργαστηκαν διαβασα οτι ειναι ευχαριστημενες.Το μαιλ ειναι

[email protected]

Αν επικοινωνησεις ενημερωσε με αν θελεις γιατι ενδιαφερομαι και εγω για κατι παρομοιο:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω το σκεφτηκα να πεταχτω...

αυτο με τον personal πως γινεται;

 

Οταν ο πωλητης γραφει collect in person τι θα κανει ο personal shopper;

Θα παει να το παρει ο ιδιος;; :-D

Ακου τι θα κανεις.

Αλλαξε την χωρα και βαλε Αγγλια αντι για Ελλαδα.

Μετα ψαξε το καροτσακι που σ'ενδιαφερει και δες ποιοι ειναι οι πωλητες που διπλα απο το καροτσακι εχουν τιμη αποστολης.

Απο αυτους μπορει να μεσολαβησει ο personal shopper (αν νομιζεις οτι εχει νοημα και θα κερδισεις κατι)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...