Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπερδεμενη...


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες,θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεμα που με απασχολει,προσπαθω για 2ο παιδακι εδω κ 5 χρονια....αυτο τον μηνα λοιπον ο γιατρος μου μου ειπε και πηρα τα serpafar,απο την 3η μερα περιοδου για 5 μερες 2 χαπακια την μερα,την 11η μερα να παω να κανουμε υπερηχο οπως κ εγινε,(δεν θα μου εκανε ενεση για να σπασει για να το προσπαθουσαμε μονοι μας)μου λεει εισαι ετοιμη,θελω να ερθεις σε επαφη σημερα(11η)και αυριο(12η)οπωσδηποτε,μετα μου λεει δεν με απασχολει κ να μην ερθεις σε επαφη.

Οκ λεω,γυριζω σπιτι,επειδη με ετρωγε κατι μεσα μου λεω ας κανω κ τεστ ωορηξιας και βλεπω ενα ωραιοτατο αρνητικο,λεω δεν πειραζει ο γιατρος θα ξερει καλυτερα,την επομενη μερα ξανακανω τεστ παλι αρνητικο,να μην τα πολυλογω μου βγαζει θετικο την 14η μερα....καμια σχεση με αυτο που υποτιθεται ειδε ο γιατρος στον υπερυχοκαι οι αποριες μου ειναι οι εξης

1)την μερα που δειχνει θετικο το τεστ ποτε ειναι η ωορηξια?

2)υπαρχει περιπτωση το τεστ να εκανε λαθος και να ειναι σωστα αυτα που ειπεο γιατρος?

Ειμαι στην 15η μερα με καθημερινες επαφες απο την 8η,να συνεχισω τις επαφες?

εχω μπερδευτει.....σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το κατεβατο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Joanna γεια σου.

Κατ'αρχην τι κυκλο εχεις;

Ο γιατρος σου, σου ειπε οτι ειδε ετοιμο ωοθυλακιο την 11η μερα;

Αν εχει σαν γνωμονα οτι ενα υγιες σπερμα ζει εως και τρεις μερες, θα θεωρησε κρισημες την 11η και την12η για αυτο και σου συνεστησε να ερθεις σε επαφη τοτε.

Σχετικα με τα τα τεστ ωορρηξιας, αυτο που γνωριζω ειναι οτι απο την ημερα που θετικοποιειται η ωορρηξια θα γινει στις επομενες 12-36 ωρες.

Εσυ καλα κανεις κι ερχεσαι καθημερινα σε επαφη για να αυξησεις τις πιθανοτητες.

Ευχομαι να εχεις ενα θετικο τεστακι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...