Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φροντίδα - περιποίηση!


Recommended Posts

6 hours ago, Έσπερος said:

ναι συμφωνώ κ εγώ. χίλιες φορές το καλό πλύσιμο. τώρα που μεγάλωσε βάζω πιο συχνά γιατί δεν μπορώ πάντα να τον σηκώνω στον νιπτήρα για πλύσιμο. 

Μπορείς και τον σηκώνεις ακόμη στον νιπτήρα για να τον πλύνεις? Εγώ εδώ και ένα χρόνο τον βάζω στην μπανιέρα όρθιο και κρατιέται από τα χερουλάκια (αντιολισθητικό χαλάκι) για να τον πλύνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Yovanna είπε:

Μπορείς και τον σηκώνεις ακόμη στον νιπτήρα για να τον πλύνεις? Εγώ εδώ και ένα χρόνο τον βάζω στην μπανιέρα όρθιο και κρατιέται από τα χερουλάκια (αντιολισθητικό χαλάκι) για να τον πλύνω.

Επειδή τα πρωινά τον είχε η κοπέλα, το δικό μου μερίδιο ήταν η υπόλοιπη μισή μέρα, τα μισά από τα αλλάγματα σίγουρα τα κάνω έτσι. Είναι όμως ζόρι όσο ψηλώνει γιατί απλώνει και τα πόδια, έχει τύχει να ρίξει πράγματα από τα ραφάκια ή να κλωτσήσει τον καθρέφτη κλπ. Αλλά στην μπανιέρα βαριέμαι το γδύσιμο, άλλο να βγάλεις μόνο το παντελόνι, άλλο να τα βγάλεις όλα. Και το σκύψιμο ή το σήκωμα για να τον ντύσω δεν μου φαίνεται ευκολότερο! Τώρα το καλοκάιρι τον έχω στο σπίτι με την πάνα μόνο κ έτσι είναι πιο απλά, κατευθείαν μπανιέρα. Περιμένω και το γιογιο που έχω παραγγείλει, να δούμε μήπως καταφέρουμε κάτι μέσα στο καλοκαίρι και ησυχάσω. 

 

Στην μπανιέρα συνεργάζεται πολύ καλά, παρόλο που είχα δισταγμούς γιατί δεν έχουμε χερούλι. Είναι αρκετοί μήνες που κάνουμε και λούσιμο έτσι, ούτε σκαμνάκι έβαλα που ακούω άλλους, και ξεθάρρεψα και μπαίνω κι εγώ μαζί του. Δεν έχει γλιστρίσει ποτέ, του έχω εξηγήσει πώς να κρατιέται στην μπανιέρα αλλά γενικά δεν κάνει κάτι επικίνδυνο εκτός από το ότι μια δυο φορές έχει καεί επειδή γύρισε τη βρύση στο ζεστό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Επειδή τα πρωινά τον είχε η κοπέλα, το δικό μου μερίδιο ήταν η υπόλοιπη μισή μέρα, τα μισά από τα αλλάγματα σίγουρα τα κάνω έτσι. Είναι όμως ζόρι όσο ψηλώνει γιατί απλώνει και τα πόδια, έχει τύχει να ρίξει πράγματα από τα ραφάκια ή να κλωτσήσει τον καθρέφτη κλπ. Αλλά στην μπανιέρα βαριέμαι το γδύσιμο, άλλο να βγάλεις μόνο το παντελόνι, άλλο να τα βγάλεις όλα. Και το σκύψιμο ή το σήκωμα για να τον ντύσω δεν μου φαίνεται ευκολότερο! Τώρα το καλοκάιρι τον έχω στο σπίτι με την πάνα μόνο κ έτσι είναι πιο απλά, κατευθείαν μπανιέρα. Περιμένω και το γιογιο που έχω παραγγείλει, να δούμε μήπως καταφέρουμε κάτι μέσα στο καλοκαίρι και ησυχάσω. 

 

Στην μπανιέρα συνεργάζεται πολύ καλά, παρόλο που είχα δισταγμούς γιατί δεν έχουμε χερούλι. Είναι αρκετοί μήνες που κάνουμε και λούσιμο έτσι, ούτε σκαμνάκι έβαλα που ακούω άλλους, και ξεθάρρεψα και μπαίνω κι εγώ μαζί του. Δεν έχει γλιστρίσει ποτέ, του έχω εξηγήσει πώς να κρατιέται στην μπανιέρα αλλά γενικά δεν κάνει κάτι επικίνδυνο εκτός από το ότι μια δυο φορές έχει καεί επειδή γύρισε τη βρύση στο ζεστό! 

Αχ αυτό που γυρνάει τη βρύση το κάνει και ο δικός μου.. και βάζει και το χέρι από κάτω να δει και αν καίει κλαίει. Ποιος σου φταίει αγάπη μου του λέω? Εγώ μόνο μετά τα κακά τον πλένω.

για τα τσίσα χρησιμοποιώ μωρομάντηλα. Πάντως στο νιπτήρα με τίποτα. Θα πρέπει να είναι όρθιος και θα γίνουν όλα μούσκεμα. Και εγώ στο σπίτι με το βρακάκι τον έχω μόνο. Είμαστε και στη φάση που κόβουμε την πάνα και έχουμε ατυχήματα, οπότε δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...