Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2η φορα μαμα


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες!!εχω ενα παιδακι 3 ετων... και ο συζυγος πιστευει οτι ειναι η ωρα για 2ο..για να πω την αληθεια δεν νιωθω ετοιμη για πολλους λογους... καναμε ελευθερα την παρασκευη που μας περασε και ηταν γονιμη μερα..το καταλαβαινω απο τον αφορητο πονο αφοτου γεννησα..και εγω νιωθω ηδη περιεργα..ενας περιεργος πονος χαμηλα...νωρις δεν ειναι για συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολες!!εχω ενα παιδακι 3 ετων... και ο συζυγος πιστευει οτι ειναι η ωρα για 2ο..για να πω την αληθεια δεν νιωθω ετοιμη για πολλους λογους... καναμε ελευθερα την παρασκευη που μας περασε και ηταν γονιμη μερα..το καταλαβαινω απο τον αφορητο πονο αφοτου γεννησα..και εγω νιωθω ηδη περιεργα..ενας περιεργος πονος χαμηλα...νωρις δεν ειναι για συμπτωματα?

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ, ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΕΠΤΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ. ΕΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΣΟ ΘΕΤΙΚΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα! Πιο πριν δεν είχατε κανει ελεύθερα; Γιατι η φιλη μου που ειναι τωρα εγκυος πέντε εβδομάδων εχει παρα πολλα συμπτώματα! Θεωρητικά θα το θεωρούσα νωρις αλλα γινεται! Εσυ γιατι δε νιώθεις ετοιμη απόλυτα; Αν και λογικο γιατι ειναι μεγαλη αλλαγη στη ζωη μας! Ασχέτως απο την ομορφιά που της δίνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!εχω ενδιασμους διοτι οπως σας ειπα εχω ηδη ενα παιδακι 3 ετων..εχω δικη μου δουλεια και δεν ξερω ποιος θα μπορουσε να αναλαβει οσο θα ειμαι απων... επιπλεον το μικρο μου μεγαλωνει με την γιαγια αφου γυρναω 9 και καθε βραδυ οταν κλεισω το μαγαζι.. θα τους δωσω να μου μεγαλωσουν αλλο ενα??καταλαβαινεται πως το εννοω..απ την αλλη τα χρονια περνουν και δεν ειμαι και μικρουλα συν οτι πιστευω πως τα παιδακια πρεπει να εχουν ενα αδερφακι...ουφφφ..εσεις τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Αλεξια μου καλησπέρα! Εγω σε καταλαβαίνω απόλυτα και σε νιωθω απολυτα! Εμενα ειναι μολις 17 μηνων . Κοίταξε ειμαι υπέρ του να εχουν αδελφάκια για ενα εκατομμύριο λόγους! Επισης πιστεύω πως θα μπορούσαν να κρατήσουν αλλο ενα και να τα πας περίφημα και εσυ και να τα συνδύαζεις ολα! Τωρα όσον αφορά τη δικη μου περιπτωση , θεωρω οτι καλυτερα παντρεμένη με μια υγιέστατη οικογένεια παρα χωρισμένη με δυο παιδάκια. Τωρα ομως εμεις κλονίστηκαμε παρα πολυ γιατι οταν γέννησα μας κλέψανε το αμάξι , πλημμύρισε το σπιτι γιατι έσπασαν οι σωλήνες και ο αντρας μου διώχθηκε απο τη δουλειά ενω ηταν μόνιμος στο δημοσιο. Επειδη τωρα ορθοποδήσα φοβάμαι να μας το χαλασω και δε ξερω σα ζευγάρι αν θα το αντεχαμε παλι. Εμενα ειναι ομως 17 και η κουραση ειναι ακομα πρόσφατη στο κεφάλι μου. Ισως σε ενα χρονο θελω και παλι ενα παιδακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Alexia μηπως περα απο τους λογους που ανεφερες, το θεμε βρισκεται και στο οτι δεν θελεις ακομα δευτερο; (καμια φορα η ολη διαδικασια και οτι επακολουθει μας κραταει λιγο στο να παρουμε την αποφαση).

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!πωπω στελλα ολα τα καλα μαζεμενα σας ηρθανε ε?κουραγιο και υπομονη!!τι εννοεις παρα χωρισμενη με 2 παιδια?οτι αν εκανες και 2ο υπηρχε ο κινδυνος χωρισμου?bhope ολα παιζουν τον ρολο τους!ειναι πολλοι οι λογοι που με κρατανε πισω αλλα δεν με καταλαβαινει ο αντρας μου...

Link to comment
Share on other sites

Alexia είναι λίγο νωρίς, μπορεί να είναι και ψυχολογικό. Το έχω πάθει στο παρελθόν να έχω μέχρι κι αναγούλες αλλά τελικά τίποτα!

Αυτό με τον πόνο τις γόνιμες μέρες το έχω κι εγώ από τη γέννα και μετά, παλιά ούτε που τις καταλάβαινα, τώρα με πεθαίνουν... Ο γιατρός μου το εξήγησε ως προσπάθεια του οργανισμού να ανασύρει, όσο παιρνούν τα χρόνια, ωάρια από όλο και πιο "βαθιά".

 

 

Stella χαίρομαι που τα πράγματα έστρωσαν πάλι για την οικογένειά σου, προσπάθησε όμως να μη συσχετίζεις άσχετα μεταξύ τους πράγματα.. σας έτυχαν δυσάρεστες καταστάσεις, σίγουρα, αλλά ο ερχομός του παιδιού σας δεν "έφταιγε" ούτε για την απόλυση του συζύγου, ούτε για την κλοπή του αυτοκινήτου κτλ. Θέλω να πω πως δεν έχεις λόγο να φοβάσαι πως ένα δεύτερο μωρό θα...φέρει πάλι καταστροφές!

 

Απ' την άλλη, δεν είναι και υποχρεωτικό να κάνεις κι άλλο, ό,τι δεν σε καταπιέζει να επιλέγεις στη ζωή, όσο μπορείς!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...