Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts

Για την disney, φοβάμαι μήπως παω εκει τελικά και πρώτον, δε βρω κάποια οικονομική θεση κ βρεθώ να πληρώνω πάνω απο 22ευρώ το άτομο-μέχρι στιγμης απο το νετ ειδα πιο οικονομική τα 14 ευρώ για την Ε ζώνη- και δεύτερον μηπως δεν κεντρίσει το ενδιαφέρον της μικρής μου κόρης που ειναι τώρα 3.5χρονών.

 

Μετά σκέφτομαι για τον Μάρκο το γάτο που παίζει Κυριακή μεσημεράκι στο θέατρο Φούρνος. Επίσης ήθελα να τις πάω κ στην ψαρόσουπα, αλλά να πω την αλήθεια, φοβόμαστε λίγο την περιοχή εκεί περα-είναι πολύ υποβαθμισμένη, σκέφτομαστε το παρκινγ...δεν ξέρω, αν πάμε κάπου θα σας πω τις εντυπώσεις μας.

 

 

αυτο για το παρκινγκ το αντιμετωπισα κι εγω περσι που πηγαμε στην ψαροσουπα. πάροτι ηταν μεσημερι και παρκαρα κοντα στο θεατρο ηταν ενα μικρο στενο και φοβηθηκα, οποτε κλειδωνω γρηγορα, παιρνω το παιδι απο το χερι και σε χρονο ντε τε μπηκα μεσα. καλυτερα δες πρωτα που ειναι το θεατρο και μετα παρκαρε ωστε να μην εχεις να ψαχνεις κιολας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 716
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις ντισνεϊ ον αις ειχαμε παει προπερσι (διοτι περσυ ημουνα στις μερες μου ) και ειχαμε δει τις πριγκιπισες....η μικρη ητανε 19 μηνω και μια χαρα το ευχαριστθηκε και ας μην ηξερα τιποτα αλλο περα απο το μικι και μινι ...τα αλλα τα ηξερε σαν παραμυθια που της διαβαζα και οχι σαν εικονες αλλα μια χαρα της αρεσε ολο τοσκηνικο με τα φωτα,μουσικη κλπ.....φετος δε ξερω αν θα τα καταφερουμε παντως ειναι μια πολυ καλη ιδεα ειδικα αν τα παιδια αγαπανε τους ηρωες της ντισνεϊ.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

ωραια ποια ειναι η πρωτη επιλογη , που να εχει μεγαλο φασμα ηλικιας????

 

αρια εσυ που ξερεις????

για τετοιου τυπου μάζωξη που θελετε να κανετε με παιδια απο 2 μέχρι 4,5 -5 τοπ (και ανάλογα τι έχουν δει , πόσο συχνά πανε θεατρο τι έξτρα δραστηριότητες κανουν κλπ κλπ ) λέω εδω :

Θέατρο της Ημέρας

Οι Σωματοφύλακες της Κατσαρόλας, Λένας Τερκεσίδου, Απευθύνεται σε παιδιά 2,5+ ετών

http://parents.org.gr/events/a264

και ο μορμόλης ...βέβαια παίζει ...! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με την απο πάνω μου πέρσι που πήγαμε στο ντισνευ ο μικρός τριων ετών ενθουσιάστηκε μόνο με τα παραμύθια που ήξερε..........αλλά γενικά το όλο σκηνικό και η παράσταση ενθουσιάζει ακόμα και τους γονείς είναι αρκετά φαντασμαγορικό.

 

Θα πάμε και φέτος το σάββατο και θα σας πω απο δευτέρα εντυπώσεις φέτος είναι πιο μεγάλος και θα καταλάβουμε περισσότερα.

Τώρα ένα θέμα είναι το οικονομικό που εμείς τριμελής οικογένεια έβγαλα εισητήρια 100,00? συνολικά και στάνταρ θα φύγει κανα 50 αρικο ακόμα με αυτά που πουλάνε εκεί.

 

Δεν τα λυπάμαι όμως καθόλου προτιμώ να τα χαλάω εκεί όταν έχω παρά σε παιχνίδια μπούρδες ή σε ταβέρνες................

 

Όσον αφορά τα διαζώματα δεν νομίζω οτι μπορείς να δεις αρκετές λεπτομέρειες απο παντού.

 

Επειδη θα παμε και εμεις για πρωτη φορα.Βγαλαμε πρωτη σειρα ειναι καλα η καναμε βλακεια ειναι πολυ κοντα? Μπορεις να μου πεις τι πουλανε εκει μεσα?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια θεατρική παράσταση που να είναι για Τετάρτη απόγευμα...ή που αλλού θα μπορούσα να τα πάω Τετάρτη απόγευμα για να δουν κάτι;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρετε κάποια θεατρική παράσταση που να είναι για Τετάρτη απόγευμα...ή που αλλού θα μπορούσα να τα πάω Τετάρτη απόγευμα για να δουν κάτι;;;

 

"ΜΗΛΟ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΝΕΛΛΑ" - πολύ ωραία παράσταση σύμφωνα με τα σχόλια των κοριτσιών παραπάνω. Θα πάω κι εγώ σίγουρα!!!

 

http://www.athinorama.gr/theatre/data/performances/?id=2006899

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια θεατρική παράσταση που να είναι για Τετάρτη απόγευμα...ή που αλλού θα μπορούσα να τα πάω Τετάρτη απόγευμα για να δουν κάτι;;;

 

μηλα ζαχαρη κανελα

τεταρτη απογευμα 5.15. με μειωμενο εισητηριο

στο θεατρο φουρνος, οδο μαυρομιχάλη

 

 

το αθηνοραμα δεινει πολλες λεπτομερειες και για τις καταλληλες ηλικίες παρακολουθησεις των θεατρικών εργων

 

 

ο μορμολης ηταν προχθες το σαββατο, μονο. μια μοναδικη παρασταση

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το θέμα σας!

 

Ο δικός μου είναι 25 μηνών και λεω να ξεκινήσουμε με το Μήλο Ζάχαρη Κανέλα, αυτό το Σάββατο.

 

Νομίζω θα του αρέσει.

 

Λουκομαμα πηγατε τελικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηλα ζαχαρη κανελα

τεταρτη απογευμα 5.15. με μειωμενο εισητηριο

στο θεατρο φουρνος, οδο μαυρομιχάλη

 

 

το αθηνοραμα δεινει πολλες λεπτομερειες και για τις καταλληλες ηλικίες παρακολουθησεις των θεατρικών εργων

 

 

ο μορμολης ηταν προχθες το σαββατο, μονο. μια μοναδικη παρασταση

 

Ναι, ευχαριστώ αλλά τώρα θυμήθηκα οτι αυριο ειναι 17 Νοέμβρη και αυτο ειναι στα Εξάρχεια...Ουπςςςςς!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μελινάκι μου, δεν πήγαμε. Ο καιρός ήταν χάλια το Σάββατο και το άφησα τελικά.

 

Εσείς θα πάτε?

 

Ετσι λεμε...

Να δουμε πότε...

(μια ηταν αρρωστος, μια ειχαμε παρτυ κλπ)

 

Μου ειπε μια συναδελφος πως ειναι πολυ καλη παρασταση. και ο,τι πρεπει για μικρακια...

Link to comment
Share on other sites

Ομήρου Οδύσσεια της Ρουγγέρη έχετε δεί???

Είναι ενδιαφέρον θέμα αλλά έχω ακούσει αντιφατικές κρητικές. , κανει για αγόρι 5 ετών ??

 

την ειδαμε το καλοκαιρι στη κρητη στη περιοδεια που εκανε.ηταν πολυ καλη.καταπληκτικα τραγουδια και απλα σκηνικα.για την ηλικια του παιδιου,τι να σου πω.η κορη μου ειναι μικροτερη,εκατσε και της αρεσε παρα πολυ.βεβαια δεν καταλαβε πολλα πραγματα,της εξηγουσα εγω οτι μπορουσα αλλα την πγα γιατι ηξερα οτι η ρουγγερη κανει προσεγμενες δουλειες.γνωμη μου αξιζει γιατι ειναι μια διαφορετικη παραστασα απο τα κλασσικα παραμυθια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παμε και εμεις για πρωτη φορα.Βγαλαμε πρωτη σειρα ειναι καλα η καναμε βλακεια ειναι πολυ κοντα? Μπορεις να μου πεις τι πουλανε εκει μεσα?

 

καλύτερα να βγάζεις στο πλάι μέση και λίγο υπερυψωμένα γιατί η πίστα του ice είναι μεγάλη..........

εκεί πουλάνε απο ποπ κορν σε κουτιά ντίσνευ μέχρι σπαθιά κούκλες διαφημιστικά ότι θες και φυσικά τα κοπανάνε..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλύτερα να βγάζεις στο πλάι μέση και λίγο υπερυψωμένα γιατί η πίστα του ice είναι μεγάλη..........

εκεί πουλάνε απο ποπ κορν σε κουτιά ντίσνευ μέχρι σπαθιά κούκλες διαφημιστικά ότι θες και φυσικά τα κοπανάνε..............

 

Ευχαριστώ πολύ εμείς ευτυχώς βγάλαμε μπροστά και πλάι

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Ενημερωτικά σας γράφω ότι μπορείτε να κάνετε τηλεφωνικά κράτηση εισιτηρίων για το "Κυριακή με τον μπαμπά" στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο. Εμείς θα πάμε την ερχόμενη Κυριακή (και θα πάρω μαζί και τα ξαδέρφια του μήπως και καθίσει ο μικρός, που θα έχει και παρεούλα).

Θα σας γράψω εντυπώσεις, πρώτα ο Θεός, την Δευτέρα. Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε πάντως ότι απευθύνεται σε 2+ και... όσο πάει !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

μεταξάκι αυτήν την κυριακή θα πας??

 

λέμε να πάμε και εμείς!

πόσο έχει το εισιτήριο??

 

τα μικρά πληρώνουν?

 

 

 

Τί ώρες είναι η παράσταση της Κυριακής? (πουσου... πρωί έχω πάρτυ....)

Link to comment
Share on other sites

μεταξάκι αυτήν την κυριακή θα πας??

 

λέμε να πάμε και εμείς!

πόσο έχει το εισιτήριο??

 

τα μικρά πληρώνουν?

 

Καλημέρα !

 

Ναι αυτή την Κυριακη θα πάμε. Η παράσταση ξεκινάει στις 11:30 αλλά εμείς θα είμαστε εκεί από τις 11 να πάρουμε τα εισιτήρια κλπ κλπ... Νομίζω πως κοστίζει 15 ευρώ το εισιτήριο και... δεν ρώτησα αλλά πρέπει να πληρώνουν και τα μικρά. Θα πάρω αργότερα τηλ να ζητήσω διευκρινήσεις και θα σου πω... Θα 'ρθείτε ?????

 

Λουκομάμυ,

 

όλο σε πάρτυ τριγυρνάς... φτου φτου μην σας ματιάσω !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...