Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 716
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε παιδιά αυτό το "κυριακή με τον μπαμπά" κανεις????

θεματολογικά και μόνο αδυνατώ και να παω και να σου πω :lol::lol::lol::lol:

αντε καντε μια αρχη , πηγαιντε ...και πειτε μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο για το θέμα σας!

 

Ο δικός μου είναι 25 μηνών και λεω να ξεκινήσουμε με το Μήλο Ζάχαρη Κανέλα, αυτό το Σάββατο.

 

Νομίζω θα του αρέσει.

η δικια μου το ειδε οταν ηταν 20 μηνων(ειναι προχωρημενη όμως ετσι κι αλλιως )

ειναι μαι παρασταση αν μη το αλλο ευγενική

δεν εχει πολλες φμαφαρες που ίσως τρομαξουν τα παιδια

εχει κουκλες ωραία φιλικα σκηνικά

δεν εχει ηθοοιούς που γκαρίζουν

ωραία μουσική επενδυση

το προτείνω !

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου το ειδε οταν ηταν 20 μηνων(ειναι προχωρημενη όμως ετσι κι αλλιως )

ειναι μαι παρασταση αν η το αλλο ευγενική

δεν εχει πολλες φμαφαρες που ίσως τρομαξουν τα παιδια

εχει κουκλες ωραία φιλικα σκηνικά

δεν εχει ηθοοιούς που γκαρίζουν

ωραία μουσική επενδυση

το προτείνω !

 

Βρε κορίτσια η παράσταση είναι 5:30 το απόγευμα;

Αν είναι έτσι πρέπει να ξεκινήσουμε στις 4:30 από το σπίτι, και πως θα την κρατήσω τη δικιά που 3:30 με 5:30 κάθε μεσημέρι ξεραίννεται στον ύπνο;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια η παράσταση είναι 5:30 το απόγευμα;

Αν είναι έτσι πρέπει να ξεκινήσουμε στις 4:30 από το σπίτι, και πως θα την κρατήσω τη δικιά που 3:30 με 5:30 κάθε μεσημέρι ξεραίννεται στον ύπνο;

 

Το σάββατο είναι 11.30!!!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πήγα την κόρη μου (3 χρ) στον ''κόσμο του Ολίβιου'' στο Ιλίσσια, το παρακολούθησε πολύ ευχάριστα παρόλο που ήταν η ιστορία για μεγαλύτερα ίσως παιδάκια. Επειδή όμως ήταν βασισμένο στην τεχνική του μαυρου θεάτρου της Πράγας ήταν πολύ εντυπωσιακό και της κράτησε το ενδιαφέρον....

 

Πάντως είναι και αρκετά υποκειμενικό το θέμα...εγώ δηλαδή θα πήγαινα σε παράσταση που μου σύστησαν μόνο αν μου είχε μιλήσει κάποιος που τεσταρισμένα έχουμε τα ίδια γούστα...

Όντως ήταν πολύ όμορφη παράσταση, καλοδουλεμένη... ήταν η πρώτη φορά που είδα μαύρο θέατρο και μ'αρεσε πολύ! Ο μικρός που δεν είναι καν τρια κάθησε και είδε όλη την παράσταση.

Εχετε να προτεινετε κατι για παιδακια κατω των 2 ετων (στην Αθηνα); θεατρο , κουκλοθεατρο, παντομιμα....οτιδηποτε!:)

Πέρσι η καλογεροπουλου είχε κάνει μια ωραία παράσταση που μπορούσαν να την παρακολουθήσουν από βρέφη! Ελπίζω να κάνει κάτι αντίστοιχο και φέτος. Πάντως ο νικόλας που είναι 10 μηνών σε κουκλοθέτρο είχα αποσβολωθεί.

Το σάββατο θα πάμε σε αυτό

 

"Κουκλοθέατρο "Μορμόλης" Σάββατο 13/11/2010

[12:00 η ώρα]

[7 ευρώ]

Αν θέλετε να μάθετε τί είναι ο Μορμόλης, ελάτε στο σαββατιάτικο κουκλοθέατρο στις 13 του Νοέμβρη στις 12:00 και η ομάδα Ουτοπία θα σας πεί: "ο Μορμόλης, είν' Μορμόλης!!!"

@Ρουφ

Κωνσταντινουπόλεως 10 & Ανδρονίκου 18

(κοντά στο μετρό Κεραμεικός),

τηλ: 2103837191, 6944735460

[ www.sto-rouf.gr ]

 

Και μετά σειρά έχουν το Μηλα ζαχαρη κανέλα και η ψαρόσουπα ;) Καλή θεατρική χρονια λοιπον!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Το σάββατο θα πάμε σε αυτό

 

"Κουκλοθέατρο "Μορμόλης" Σάββατο 13/11/2010

[12:00 η ώρα]

[7 ευρώ]

Αν θέλετε να μάθετε τί είναι ο Μορμόλης, ελάτε στο σαββατιάτικο κουκλοθέατρο στις 13 του Νοέμβρη στις 12:00 και η ομάδα Ουτοπία θα σας πεί: "ο Μορμόλης, είν' Μορμόλης!!!"

@Ρουφ

Κωνσταντινουπόλεως 10 & Ανδρονίκου 18

(κοντά στο μετρό Κεραμεικός),

τηλ: 2103837191, 6944735460

[ www.sto-rouf.gr ]

 

 

 

γλυκια μου... θα πάμε το σάββατο;

το επιβεβαιώνουμε;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε, τον θυμαμαι τον νικολα και στο παρκακι, πιο συγκεντρωμενος κ απο τον θοδωρικο!!:mrgreen:

τωρα με τον μορμολη επεσες στην περιπτωση, ψυχολογικο τραυμα μου χει μεινει, δεν τον ηθελα καθολου οταν ημουν μικρουλα, τον φοβομουν !!!!!οποτε δεν νομιζω να θελω να παμε, μη γελασετε.......λογω αυτου του φοβου...:?

 

θα δοκιμασουμε ομως το μηλα...κτλ !:) αν παιζει κατι αλλο σε κουκλοθεατρο, ειμαι ολη αυτια!

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασουμε ομως το μηλα...κτλ !:) αν παιζει κατι αλλο σε κουκλοθεατρο, ειμαι ολη αυτια!

Η ψαρόσουπα είναι κουκλοθέατρο... κανόνισε να πάμε!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βρε, τον θυμαμαι τον νικολα και στο παρκακι, πιο συγκεντρωμενος κ απο τον θοδωρικο!!:mrgreen:

τωρα με τον μορμολη επεσες στην περιπτωση, ψυχολογικο τραυμα μου χει μεινει, δεν τον ηθελα καθολου οταν ημουν μικρουλα, τον φοβομουν !!!!!οποτε δεν νομιζω να θελω να παμε, μη γελασετε.......λογω αυτου του φοβου...:?

 

θα δοκιμασουμε ομως το μηλα...κτλ !:) αν παιζει κατι αλλο σε κουκλοθεατρο, ειμαι ολη αυτια!

 

Aπίστευτο! Κι εγώ τον φοβόμουν τρελά, την πρώτη φορά που τον είδα - γύρω στα 4 με 5, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ και έκτοτε τον άκουγα και έτρεχα... τα βρήκαμε πολύ αργότερα :D

 

Ασχετο κι εγώ θέλω τα Μήλα και την Ψαρόσουπα.

Link to comment
Share on other sites

εμ εγω δεν τον ειχα δει, τον ειχαμε σε κασετα και θυμαμαι ακομα να τον κοβουν κομματακια και να γινονται πολλοι μορμοληδες...μπρρρρ!!!τυχερη το ξεπερασες, εγω ακομα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ταπεινα σορι για το οφ............!!!!

αν κ εδω που τα λεμε, καλο ειναι να θυμομαστε κ εμεις που κ που τις αντιδρασεις μας, ποιος ξερει τι αντικτυπο εχουν στα παιδια μας αυτα που βλεπουν;!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το "κυριακή με τον μπαμπά" κανεις????

 

 

Επικοινώνησα με το Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (Παιδική Σκηνή) και μου είπαν πως δεν έχουν παράσταση λόγω εκλογών από 21/11 κι έπειτα πάλι... λες να το προσπαθήσουμε ?

Θέλω πολύ να δω εάν θα κάτσει να το παρακολουθήσει ο μεγάλος πολυαγαπημένος μου "μπελάς"...:?

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο μήλα ζάχαρη κανέλα προτείνω να πάτε καλύτερα Τετάρτη απόγευμα μιας και δεν έχει τον πολύ κόσμο που μαζεύει το Σάββατο.Την κυριακή θα πάμε στο "ο Λύκος και τα 7 κατσικάκια" και θα σας πω εντυπώσεις.

 

Η παράσταση αφηγείται με την συμμετοχή των παιδιών την ιστορία του Κακού Λύκου που ζει μόνος, χωρίς φίλους και 7 κατσικιών που λατρεύουν τη μουσική και ονειρεύονται μια μεγάλη συναυλία! Όταν μια μέρα ο Λύκος θα χτυπήσει την πόρτα του σπιτιού της Κατσίκας, θα ξεκινήσει μια περιπέτεια, που θα αλλάξει τη ζωή όλων τους και θα αποδείξει πως η τέχνη μας ενώνει όλους.

 

Στην παράσταση συμμετέχουν ενεργά τα παιδιά.

 

Ο Λύκος και τα εφτά κατσικάκια

 

Κείμενο: Ιρίνα Μπόικο βασισμένο στο παραμύθι των αδελφών Γκριμ, Μουσική: Γιώργος Στεφανακίδης, Χορογραφία: Φαίδρα Σούτου, Σκηνικά- Κουστούμια: Ιουλία Σταυρίδου, Κατασκευή κουκλών: Ιρίνα Μπόικο

 

Παίζουν: Εβελίνα Αραπίδη, Γιώργος Στεφανακίδης, Ιρίνα Μπόικο

 

Εισητήριο:10?

 

Θέατρο Χώρα -Παιδική Σκηνή

Αμοργού 20,

Κυψέλη

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

εμ εγω δεν τον ειχα δει, τον ειχαμε σε κασετα και θυμαμαι ακομα να τον κοβουν κομματακια και να γινονται πολλοι μορμοληδες...μπρρρρ!!!τυχερη το ξεπερασες, εγω ακομα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ταπεινα σορι για το οφ............!!!!

αν κ εδω που τα λεμε, καλο ειναι να θυμομαστε κ εμεις που κ που τις αντιδρασεις μας, ποιος ξερει τι αντικτυπο εχουν στα παιδια μας αυτα που βλεπουν;!

 

ο μορμολης, η μορμόλης

κι εμεις ειμαστε εμεις

ο μορμολης η μορμόλης

κι εμεις ειμαστεεεεε εμείιιιιις

 

 

και ο κύριος ... εκοψε τον μορμόλη

- τωρα εχουμε 2 Μορμόληδες

- τωρα εχουμε 3 Μορμόληδες

 

 

εχω μια στην τουαλέτα

κι αλλη μια στο σαλόνι

3 κινουνε βαγονετα

εχω μια και στ μπαλκόνι

 

ο μπαμπας με το ξυραφι

κοβεται συχνα και βριζει

η μαμα φτιαχνει πιλάφι

και ξεχνα να βάαααλει ρύυυυζι

 

το θαυματουργο κουτι

το λατρευουν οι κουτοί

το κουτι που το κοιτας

κουταμαααααρες στη σειράααααα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Στο μήλα ζάχαρη κανέλα προτείνω να πάτε καλύτερα Τετάρτη απόγευμα μιας και δεν έχει τον πολύ κόσμο που μαζεύει το Σάββατο.Την κυριακή θα πάμε στο "ο Λύκος και τα 7 κατσικάκια" και θα σας πω εντυπώσεις.

 

 

το μηλα,ζαχαρη,κανελα... ειναι πιο φθηνη η παρασταση τις τετρατηες

€8 και αρχιζει στις 5.15

κι εμεις το σκεφτομαστε για την παρα αλλη τεταρτη

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα κορίτσια ανοίξατε!

Ξέρετε αν η παράσταση Μήλο,ζάχαρη, κανέλα χρειάζεται να γίνει κράτηση ή βρίσκεις εύκολα εισιτήριο;

Μακάρι να της αρέσει της μικρής γιατί θέλω να πάμε σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάρει τηλέφωνο μαι μέρα πριν για καλό και για κακό.Όταν πήγα για τα εισιτήρια είπα και το όνομα μου και με έσβησε από την λίστα με τις κρατήσεις. Πρέπει απλά να πας ένα τέταρτο νωρίτερα για να πάρεις τα εισιτήρια. Επίσης πρότεινα τετάρτη γιατί εκεί που είναι η αίθουσα αναμονής ας την πούμε έχει 3 τραπεζάκια και 2 μάλλον(δεν πήγαμε πάνω) πάνω σε ένα μισό πατάρι οπότε αν έχει και πολύ κόσμο δεν θα χωράτε καλά καλά μέσα.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...