Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

κοριτακια καλημερα, ειμαι νεα στο parents και ετυχε να δω το θεμα της προλακτινης κ να σας γραψω! Εχω ενα μωρακι 2 μιση μηνων .

 

Ειχα αυξημενη προλακτινη πριν μεινω εγκυος οπως και αδενωμα στην υποφυση μετα απο μαγνητικη που εκανα. Με τα dostinex μου επεσε σχεδον αμεσως και οι πρασπαθειες για παιδακι κρατησαν μολις 3 μηνες!! Καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ τις ανησυχιες σας και σας διαβεβαιω πως ΧΩΡΙΣ αγχος και την καταλληλη θεραπεια η προλακτινη θα πεσει και θα ερθει ενα μωρακι. :D:D:D:D

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Σας εύχομαι να έχετε όλες ένα πολύ πολύ όμορφο Πάσχα και του χρόνου να κρατάτε/με τα μωράκια σας/μας αγκαλιά.

Πόπη, πήρες αποτελέσματα;;; Είναι θετικά;;; Πες ναι, σε παρακαλώ, πες ναι.

Η Γκρετούλα, πού είναι; Όλα εντάξει με την εγκυμοσύνη; Με το καλό.

Προσωπικά είμαι καλά, και περιμένω μετά το Πάσχα να κάνω πάλι εξετάσεις για να δούμε πού βρισκόμαστε. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω πρόβλημα με την προλακτίνη αλλά δεν έχω καμμία διάθεση για σεξ. Συμβαίνει σε καμμία άλλη αυτό; Θα χαρώ αν πάρω απαντήσεις.

 

Ναι, είναι απολύτως φυσιολογικό. Η προλακτίνη είναι μία ορμόνη που όταν είναι υψηλότερη από το φυσιολογικό, τότε εμποδίζει την ανάπτυξη των ωαρίων και για αυτό και όταν θηλάζουμε συνήθως δεν είναι εύκολο να συλλάβουμε. Αυτό σημαίνει ότι δίνεται σήμα στον οργανισμό σου ότι δεν είναι περίοδος για αναπαραγωγή τώρα, άρα γιατί να έχεις διάθεση για σεξ; Α, επίσης, η προλακτίνη στην αργκό, λέγεται και ορμόνη του άγχους. Άρα όλα οδηγούν σε μειωμένη διάθεση για σεξ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia eimai kainourgia sto forum alla sas diabazw kairo,exw kai egw auksimeni prolaktini kai polukustikes .Prospathoume edw kai 2 xronia sxedon me ton antra mou alla tipota..Exw apogoiteuetei alla den to bazw katw skeftomai na parw ta clomifene pali.Ta pira mia fora alla den petuxe!!Pirazei arage i auksimeni prolaktini akoma kai otan kaneis proklisi woriksias? Gnwrizei kamia kopela me analogi periptwsi? Ekana oles tis eksetaseis ola kala kai to spermatodiagramma ok.

 

Η αγωγή που ακολούθησα εγώ που έχω αυξημένη προλακτίνη ήταν με χάπια παρλοντέλ για αρκετούς μήνες. Άκου να σου πως τι έκανα και ήταν λάθος. Επειδή τα παρλοντέλ μου δημιουργούσαν παρενέργειες, εγώ όταν έβλεπα ότι έπεφτε η προλακτίνη μου τα σταματούσα παρότι ο γιατρός μου έλεγε το αντίθετο. Κατόπιν προχωρούσα σε σπερματέγχυση αφού είχα κάνει και ενέσεις γκονάλ για αύξηση της παραγωγής των ωαρίων (σκέψου κάτι σαν τα κλομιφέν, αλλά πιο ισχυρά). Τις δύο πρώτες φορές που το έκανα έτσι, δεν έμεινα έγκυος. Την τρίτη φορά που αποφάσισα να παίρνω τα χάπια μου ακόμα και αν είχε πέσει η προλακτίνη μου, η τρίτη σπερματέγχυση πέτυχε. Έτσι συνέλαβα την Αλεξάνδρα μου που βλέπεις στην υπογραφή μου.

Και το δεύτερο μωράκι μου το συνέλαβα φυσικά ενώ έπαιρνα και πάλι τα παρλοντέλ παρότι είχε πέσει η προλακτίνη μου.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Katespaki μου δεν εκανα το τεστ...πολυ θα θελα να φωνάξω το ΝΑΙ, αλλα δε ξέρω....!!!! άρχισα να πονάω χθες βράδυ (πόνους περιόδου...), δεν αδιαθέτησα βέβαια, μεχρι σήμερα δεν αδιαθέτησα....πως να μαι' έγκυος με πόνους περιόδου?? δε ξέρω θα περιμένω...αλλα δε νομίζω.....η διαθεση μου είναι χάλια.....να ΄πάρω τέτοια χαρά και μετά είναι σαν να μου τη πέρνει κάποιος και να μη με αφήνει να το ζήσω!! Χαίρομαι που είσαι καλά..Καλό Πάσχα να έχεις.....να περάσουμε καλά...!!! όλες μας!!!!

Gretoula....μα τι κάνεις???? χχχχ!!!

Φιλάκια σε όλες σας.....!!! Υπομονή και όλα θα φτιάξουν.............!!

Πόπη

:P !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να 'μαι πάλι εδώ παλιές μου φιληνάδες.Στο γνωστό σημείο της προλακτινοχτυπημένης.6 μήνες χωρίς χαπάκια,έξι μήνες ηρεμίας.Και τώρα?Τον προηγούμενο μήνα μικροκαθυστέρηση , 2 μερούλες.Προλακτίνη 45.Αυτόν τον μήνα καθυστέρηση 12 μέρες.Προλακτίνη 56.Α καλά!!!Τώρα θα μου πεις ήμουν χάλια κρυωμένη με αντιβίωση.Επίσης πέρασα μια περίοδο με πολλή στρες(πριν μια εβδομάδα και κάτι απολύθηκα λόγω κρίσης!!!).Λες να φταίνε αυτά?Λες αν τώρα ηρεμήσω να πέσει?Ο μικροβιολόγος μου λέει ότι λόγω άγχους να ανέβει στο 30,άντε στο 35.Το 56 είναι too much.Τι να πω,όλες οι εξετάσεις καλές , πουθενά πρόβλημα, από που σκ@@@@α ανεβαίνει?Τι φταίει??????Μήπως η μαγνητική δεν έδειξε κάτι που υπάρχει?Μήπως τα αιματολογικά ή ο υπέρηχος?Για χάπια ξανά ούτε να το σκεφτώ.Θυμάμαι παρενέργειες και παγώνω.Αν όμως έχω πάλι πρόβλημα τι να κάνω?Δεν θα έχω περίοδο ?Δεν θα κάνω παιδάκι?Από την άλλη πόσο καιρό να παίρνω τα χάπια?Μια ζωή?Τα έπαιρνα πάνω από χρόνο.Μήπως πάντα ήταν ανεβασμένη η προλακτίνη μου?Μήπως έτσι είναι ο οργανισμός μου.Είμαι σκέτο νεύρο σαν άνθρωπος.Ίσως φταίει αυτό:roll:

Αυτά και άλλα πολλά τριγυρνούσαν στο μυαλό μου.Σήμερα πήγα βολτούλα στην αγορά.Πήρα λαμπάδα στην μικρή μας.Και έτσι όπως περπατούσα στον δρόμο , με το γλυκό αεράκι να πέφτει στο πρόσωπό μου και τον ήλιο να με ζεσταίνει γλυκά ,εκεί στην μέση του δρόμου έκλεισα τα μάτια ,πήρα μια βαθιά ανάσα και αποφάσισα....

Αποφάσισα να ηρεμήσω , να εκμεταλλευτώ το διάστημα που θα κάθομαι για να απαλλαγώ από το άγχος , να ρίξω τους ρυθμούς και τα νεύρα μου , να την ψάξω και λίγο εναλλακτικά με φυτικά προιόντα.Και ότι βρέξει ας κατεβάσει.Και έτσι γλυκές μου φιληνάδες πέταξα από πάνω μου μερικά από τα βάρη που κουβαλούσα εδώ και καιρό.Ίσως να κερδίσω , ίσως και να χάσω αυτό το στοίχημα.Το σίγουρο είναι πως έχω σκοπό να απολάυσω την κάθε στιγμή!!!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκά μου κοριτσάκια!!!Τι κάνετε?Σας έστειλα π.μ. προσωπικό μηνυμα σημαίνει αυτό Ποπάκι,που είσαι νέο κι ίσως να μην ξέρεις τι λέω:mrgreen:,μπορεί να μην μπαίνω καθημερινά αλλά σας σκέφτομαι κι όποτε θα μπορώ θα μπαίνω να σας λέω τα νέα μου.Συγγνώμη αν σας ανησύχησα με την απουσία μου αλλά να θυμάστε πως με λένε Γκρέτα και θα μαι πάντα καλά!!!:-D.Γρήηηηηηηηηηγορα διαβάστε τα μηνυματάκια σας!!!

Στα υπόλοιπα νέα κορίτσια ,θύματα της προλακτινονυφίτσας, σας καλοσωρίζω και σας εύχομαι γρήγορα να την ξεπαστρέψετε την άτιμη.

 

Καλή Ανάσταση σε όλεεεεεεεεεεςςςςςςς!!!:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Σόφη,

 

σου ευχομαι να το κερδισεις το στοίχημα και βασικά να κερδίσεις την ηρεμία σου και την χαρά της ζωής.όπως τα ειπες, πολλά τα βαρή για να βαρυνουν συνεχως την καρδια σου και το μυαλό σου.απεμπλέξου και όλα θα πάνε καλά. προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε χαροποιούν και η θετική σου ενέργεια θα βοηθήσει τον οργανισμό σου να ισοροπήσει και η προλακτίνη να ειναι κακ'ό παρελθόν. συμφωνώ και εγώ με τισ εναλλακτικες(φυτικές) προτάσεις λύσης. ότι θεωρεις εσύ ότι σε ευχαριστεί και σου εμπνέει εμπιστοσυνη κάνε το.

 

να εχουμε όλες μας καλό πάσχα και καλή ανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, θέλω τα φώτα σας για την περιπτωσή μου.

 

μαιος του 2009 στην 11- 12 εβδομαδα παλλινδρομη κυηση. μετα απόξεση , γιατί ενώ αιμοραγούσα ακατάσχετα η γιατρός στα εκτακτα μου ειπε οτι ειναι ατελης εκτρωση και πρεπεί να κανω απόξεση άμεσα.μου δίνει αντισυλληπτικα για 1 μήνα που τα πήρα.

3 μήνες μετά κάνω εξετάσεις για τον λόγο της παλλινδρομής βρίσκουν προδιαθεση πολύ ήπιας θρομβοφιλίας και τέλος. ορμονικες μόνο τις βασικές για τον θυροειδη έκανα τ3 τ4 fsh νομίζω και ηταν οκ.

αρχες ιανουαρίου04-01-10 κόβω το τσιγάρο(2 πακέτα την ημέρα) στα αντισμόκινγκ σεντερ(μακρια ειναι σαν να το κοβεις μονος σου).10 μερες μετά ενώ έτρωγα σαν το ζώον διαπιστώνω ότι η ζυγαρια με εδειξε 7-8 κιλά συν και παθαίνω τεταρταίο πυρετό. κατευθίαν διαιτολόγο και διατροφη.ψυχολογία όλον αυτόν τον καιρό κατάθληψη και νεύαρα. 3 μήνεσ κοντα μέχρι τώρα στα ιδια κιλά +- 1, 5 κιλό.πάνω κάτω όλη την ώρα. τρελλό πρήξιμο και φουσκωμα.τον τελευταίο 1,5 μήνα μου μεγαλώνει το στήθος , είμαι ήδη 2 νούμερα πάνω σε σουτιέν από όταν ήμουν έγκυος και το στηθος είναι πολύ βαρύ και με πονάει.αυτό δίαστημα επίσης προσπαθούμε για μωράκι.

στο παρελθον στα 18 μου μου ειχαν πει ότι ήμουν πολυκυστική, είχα αρκετή τριχοφυία στο μουστάκι πηγούνι και μετά τις πανελληνίες είχα βάλει κάποια κιλά, που με προσπάθεια 2 ετων και τα έχασα μετά.έκτοτε όποιον γυναικολόγο και να επισκεφτώ ρωτάω εαν στον υπέρηχο διακρίνει πολυκυστικές και μου λέ΄νε όχι.

 

κορίτσια όλα αυτά σας ακούγονται σαν προλακτίνη ¨η κάτι αλλό που μπορείτε να σκεφτητε?

θα επισκεφτώ ενδοκρινολόγο την επόμενη εβδομάδα και ο θεος βοηθόσ.

 

ερώτηση, τα χάπια τι παρενέργειες έχουν?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, θέλω τα φώτα σας για την περιπτωσή μου.

 

μαιος του 2009 στην 11- 12 εβδομαδα παλλινδρομη κυηση. μετα απόξεση , γιατί ενώ αιμοραγούσα ακατάσχετα η γιατρός στα εκτακτα μου ειπε οτι ειναι ατελης εκτρωση και πρεπεί να κανω απόξεση άμεσα.μου δίνει αντισυλληπτικα για 1 μήνα που τα πήρα.

3 μήνες μετά κάνω εξετάσεις για τον λόγο της παλλινδρομής βρίσκουν προδιαθεση πολύ ήπιας θρομβοφιλίας και τέλος. ορμονικες μόνο τις βασικές για τον θυροειδη έκανα τ3 τ4 fsh νομίζω και ηταν οκ.

αρχες ιανουαρίου04-01-10 κόβω το τσιγάρο(2 πακέτα την ημέρα) στα αντισμόκινγκ σεντερ(μακρια ειναι σαν να το κοβεις μονος σου).10 μερες μετά ενώ έτρωγα σαν το ζώον διαπιστώνω ότι η ζυγαρια με εδειξε 7-8 κιλά συν και παθαίνω τεταρταίο πυρετό. κατευθίαν διαιτολόγο και διατροφη.ψυχολογία όλον αυτόν τον καιρό κατάθληψη και νεύαρα. 3 μήνεσ κοντα μέχρι τώρα στα ιδια κιλά +- 1, 5 κιλό.πάνω κάτω όλη την ώρα. τρελλό πρήξιμο και φουσκωμα.τον τελευταίο 1,5 μήνα μου μεγαλώνει το στήθος , είμαι ήδη 2 νούμερα πάνω σε σουτιέν από όταν ήμουν έγκυος και το στηθος είναι πολύ βαρύ και με πονάει.αυτό δίαστημα επίσης προσπαθούμε για μωράκι.

στο παρελθον στα 18 μου μου ειχαν πει ότι ήμουν πολυκυστική, είχα αρκετή τριχοφυία στο μουστάκι πηγούνι και μετά τις πανελληνίες είχα βάλει κάποια κιλά, που με προσπάθεια 2 ετων και τα έχασα μετά.έκτοτε όποιον γυναικολόγο και να επισκεφτώ ρωτάω εαν στον υπέρηχο διακρίνει πολυκυστικές και μου λέ΄νε όχι.

 

κορίτσια όλα αυτά σας ακούγονται σαν προλακτίνη ¨η κάτι αλλό που μπορείτε να σκεφτητε?

θα επισκεφτώ ενδοκρινολόγο την επόμενη εβδομάδα και ο θεος βοηθόσ.

 

ερώτηση, τα χάπια τι παρενέργειες έχουν?

Κόβοντας το τσιγάρο είναι λογικό να τρως περισσότερο.Επίσης τους πρώτους μήνες χαλάει και ο μεταβολισμός.Άρα περνάς ένα διάστημα που τρως και δεν μεταβολίζεις εύκολα.Επμένως είναι λογικό να βάλεις κιλά.

Βάζοντας κιλά μεγαλώνει και το στήθος , άρα και αυτό εξηγείται με τα κιλά.Η τριχούλες που λες είναι σύμπτωμα ορμονικών προβλημάτων.Κάθε κοπέλα όμως έχει διαφορετικά συμπώματα.Εγώ για πράδειγμα το μόνο που έχω λόγω προλακτίνης είναι ότι δεν μου έρχεται περίοδος.άλλη κοπέλα μπορεί να έχει κάτι άλλο.Το καλύτερο και ευκολότερο είναι να κάνεις μια εξέταση αίματος και να δεις αν κάποια ορμόνη είναι ανεβασμένη.

 

Όσο για τις παρενέργειες του χαπιού,μην ασχολήσε με αυτό ακόμα.Πάλι είναι ανάλογα τον οργανισμό.Δες πρώτα αν έχεις όντως ορμονικό πρόβλημα και μετά βλέπεις για την θεραπεία.;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SOFI σε ευχαριστώ πολυ για τιςαπαντησεις και τισ συμβουλές.παραπάνω δεν τρωω ισα ισα πολυ λιγοτερο λογο του οτι πηγα τουσ 2,5 μηνες σε διαιτολόγο.

την τετάρτη θα δω την ενδοκρινολόγο και θα δούμε.

σου ευχομαι καλή ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

SOFI σε ευχαριστώ πολυ για τιςαπαντησεις και τισ συμβουλές.παραπάνω δεν τρωω ισα ισα πολυ λιγοτερο λογο του οτι πηγα τουσ 2,5 μηνες σε διαιτολόγο.

την τετάρτη θα δω την ενδοκρινολόγο και θα δούμε.

σου ευχομαι καλή ανάσταση

Καλή Ανάσταση κοπέλα μου!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ουουουου!!!! τι κανετε;;;Χρονια πολλα ,Χριστος Ανεστη σε ολες σας!Μπορει να χαθηκα αλλα δεν σας ξεχναω με ΤΙΠΟΤΑ.ΣΟΦΗ μου εχεις νεα ε;;; Θα βρεις αλλη δουλεια ...δε σε φοβαμαι!!!Και μονο που το σκεφτηκες θετικα, μετραει!Γκρετακι πως παει;;;Θα ξαναμπω να σας δω καλυτερα αργοτερα σας φιλω ολες και σας υποσχομαι οτι δεν θα ξανααργησω τοσο να μπω !!!

Link to comment
Share on other sites

Σόφι,

εσύ δεν εχεις ξανακαπνίσει για ποσο καιρό τώρα? εαν μπορεις να μου πεις εαν σου λειπει πλεον και με την διαιτά τι έγινε. συνδιασες και ασκηση μαζι? εγω πρέπει γιατι γουρουνιασα ολο τον τελευταίο χρόνο και μπορει και αυτό να φταίει για τα απιστευτά πρηξηματά μου.

Link to comment
Share on other sites

σοφή,

διαβαζωντας το μηνυμά σου παραπάνω αναρωτήθηκα (λαμπάδα μικρής) εαν έχεις παιδάκι και προσπαθεις για το δεύτερο? επίσης ποσο καιρό προσπαθεις για συλληψη με τον πόλεμο της βρωμοπρολακτίνης?

εγώ πέρσι συνέλαβα αμέσως ενω φέτοσ 3 μήνες και τ'ιποτα βέβαια πολυ αγχός και λόγο της διακοπής τσιγάρου.

πως τα κατάφερα πάλι και εμφάνισα όλα τα στερητικά συμπτώματα μπράβο μου...μια ζωη σε όλα τα ίδια, ποτέ μου ημιμετρά εγω extra large βλέπεις τρομάρα μου....και ειμαι και 36,5 .....φτου μου όλα σουπερ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λέω μικρή εννοώ την μικρή κόρη της αδελφής μου την οποία έχω βαφτίσει.

Το τσιγάρο το έκοψα πριν ένα χρόνο.Τώρα καπνίζω μισό τσιγάρο μια φορά τον μήνα , αν είμαι με παρέα ,γα τον χαβαλέ που λένε.Δεν αισθάνομαι στέρηση , το ξεπέρασα πλέον.Η δυσκολότερη περίοδος για εμένα ήταν περίπου στον 5ο με 6ο μήνα.

Την δίαιτα την κάνω σε δόσεις , λίγα κιλά κάθε φορά για να τα στεθεροποιώ και να μην κουράζω τον οργανισμό μου μεγάλο διάστημα.Έκανα για ένα διάστημα γυμναστική , την σταμάτησα αλλά τώρα που θα έχω χρόνο θα ξαναρχίσω.

Εμάς το μωράκι δεν έρχεται όχι εξαιτίας της προλακτίνης,έχουμε άλλο μεγαλύτερο πρόβλημα.Η προλακτίνη είναι το κερασάκι στην τούρτα!

Πάντως προσπάθησε να μην ζορίζεις τον εαυτό σου , να σκέφτεσε ότι όλα όσα κάνεις θα σε βοηθήσουν και να βλέπεις την θετική τους πλευρά.Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας.Η στέρηση της νικοτίνης είναι για 3 μέρες.Όλα τα άλλα συμπτώματα είναι καθαρά θέμα συνήθειας.Και το μυαλό μπορεί να νικήσει μια βρωμοσυνήθεια.Φτάνει να το θέλεις πραγματικά;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω μικρή εννοώ την μικρή κόρη της αδελφής μου την οποία έχω βαφτίσει.

Το τσιγάρο το έκοψα πριν ένα χρόνο.Τώρα καπνίζω μισό τσιγάρο μια φορά τον μήνα , αν είμαι με παρέα ,γα τον χαβαλέ που λένε.Δεν αισθάνομαι στέρηση , το ξεπέρασα πλέον.Η δυσκολότερη περίοδος για εμένα ήταν περίπου στον 5ο με 6ο μήνα.

Την δίαιτα την κάνω σε δόσεις , λίγα κιλά κάθε φορά για να τα στεθεροποιώ και να μην κουράζω τον οργανισμό μου μεγάλο διάστημα.Έκανα για ένα διάστημα γυμναστική , την σταμάτησα αλλά τώρα που θα έχω χρόνο θα ξαναρχίσω.

Εμάς το μωράκι δεν έρχεται όχι εξαιτίας της προλακτίνης,έχουμε άλλο μεγαλύτερο πρόβλημα.Η προλακτίνη είναι το κερασάκι στην τούρτα!

Πάντως προσπάθησε να μην ζορίζεις τον εαυτό σου , να σκέφτεσε ότι όλα όσα κάνεις θα σε βοηθήσουν και να βλέπεις την θετική τους πλευρά.Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας.Η στέρηση της νικοτίνης είναι για 3 μέρες.Όλα τα άλλα συμπτώματα είναι καθαρά θέμα συνήθειας.Και το μυαλό μπορεί να νικήσει μια βρωμοσυνήθεια.Φτάνει να το θέλεις πραγματικά;)

 

Σόφι,

 

σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για την υποστήριξη , με βοήθησαν πολύ.

ελπίζω όλα αυτά που σε κρατούν μακριά από ενά μωράκι να αντιμετωπιστουν και σύντομα να γίνεις μανούλα.εύχομαι αυτές οι άγιες μέρες να μας βοηθήσουν όλες μας να ξεπεράσουμε τα προβληματά μας.

Link to comment
Share on other sites

ουουουου!!!! τι κανετε;;;Χρονια πολλα ,Χριστος Ανεστη σε ολες σας!Μπορει να χαθηκα αλλα δεν σας ξεχναω με ΤΙΠΟΤΑ.ΣΟΦΗ μου εχεις νεα ε;;; Θα βρεις αλλη δουλεια ...δε σε φοβαμαι!!!Και μονο που το σκεφτηκες θετικα, μετραει!Γκρετακι πως παει;;;Θα ξαναμπω να σας δω καλυτερα αργοτερα σας φιλω ολες και σας υποσχομαι οτι δεν θα ξανααργησω τοσο να μπω !!!

Την παλεύω όπως πάντα ΧΕΛΙΔΟΝΙ μου!!!

Περιμένω νέα σου.....

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε όλες κορίτσια. Σόφη απόλαυσε την κάθε στιγμή ηρεμίας και χαλάρωσης στο έπακρο, και δουλειά όποτε θελήσεις θα βρεις.

Αληθώς ο Κύριος!Αυτό προσπαθώ να κάνω.Τελικά η ψυχική ηρεμία είναι μεγάλη υπόθεση.Ήταν κάτι που είχα ξεχάσει εδώ και πολλά χρόνια αλλά θα προσπαθήσω να την ξαναθυμηθώ;)Ευχαριστώ για την συμβουλή κοπέλα μου.Εύχομαι και για εσένα τα καλύτερα.

Και μια συμβουλή από εμένα.Οι γιατροί ξέρουν πολλά αλλά δεν είναι Θεοί.Αυτό που έκανε σε εσένα με τα χάπια το έχουν κάνει και σε άλλες κοπέλες.Η εύκολη λύση.Η προλακτίνη πρέπει να παρακολουθείται και να κάνεις θεραπεία μόνο όταν είναι ανεβασμένη αρκετά και για μεγάλο διάστημα.Το πιθανότερο να ανέβηκε σε εσένα μόνο το συγκεκριμένο διάστημα(λόγω άγχους ίσως) και ο γιατρός δεν μπήκε στην διαδικασία να κάνει μια έρευνα πριν σου δώσει φάρμακα.Και έτσι έφτασε στο ένα με τα χάπια.Για αυτό προσοχή τους γιατρούς που εμπιστεύομαστε και καλό είναι να ζητάμε και μια δεύτερη γνώμη.Πάντως τέλος καλό όλα καλά.Αφού σταμάτησες τα χάπια η προλακτίνη θα επανέλθει στα φυσιολογικά όρια και θα είσαι μια χαρά.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σόφι,

 

σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για την υποστήριξη , με βοήθησαν πολύ.

ελπίζω όλα αυτά που σε κρατούν μακριά από ενά μωράκι να αντιμετωπιστουν και σύντομα να γίνεις μανούλα.εύχομαι αυτές οι άγιες μέρες να μας βοηθήσουν όλες μας να ξεπεράσουμε τα προβληματά μας.

Ευχαριστώ πολύ LUVELINA!!!!

Και σε εσένα εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου , καλά αποτελέσματα από τον γιατρό και σύντομα φουσκωμένη κοιλίτσα και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

σοφί μου,

η ευτυχία αναφέρεται παντα σε πολλους( δεν ειναι ελιτιστικη

 

σοφι μου ,

ανθρωπους που συμπαθω εστω και εαν δεν τους ξερω τους αγαπω πολυ, και εσυ εισαι μεσα σε αυτους γιατι εισαι καλο παιδι και ψυχουλά τους θέλω να ειναι ευτυχισμενοι , ο θεος να ξεχάσει τα μειον μας και να μα ευλογησει με ενα παιδι με οποιονδήποτε τρόπο.

ο κοσμος γεννάει παιδιά κάθε μέρα , εσυ ματάκια μου προσπαθήθεις περρισοτερο από τον κόσμο . δύνομη πιστη και ελπίδα , πλάσματα σαν και εσένα αξίζουν την ευλογία του γονίου και το σ'υμπαν θα συνομοτήσει για να γίνεις γονιος.

το συμπαν γνωρίζει το καλό και το στηρίζει με όλο του το είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι έγινε εδώ;;; Πρώτα από όλα, όμως, πολλές και θερμές ευχές, Χρόνια Πολλά, κορίτσια, Χριστός Ανέστη.

Σόφη, σου ζητώ συγγνώμη. Όταν σου έστειλα το μήνυμα το Μεγάλο Σάββατο, δεν ήξερα ότι είχαν γίνει τόσα πολλά. Ελπίζω να μην σε στεναχώρησα περισσότερο. Όμως, είμαι σίγουρη ότι όλα θα έρθουν, όπως εμείς θέλουμε. Και μωράκι θα αποκτήσεις και δουλειά καινούργια και καλύτερη θα βρεις. Κάποτε, μία καλή φίλη μου είχε πει, ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε ούτε την απόλυση ούτε την παραίτηση. Κάπου παρακάτω υπάρχει μία καλύτερη δουλειά. Κι είχε δίκιο. Μεταξύ μας, είμαι πολύ κοντά στο να παραιτηθώ, ιδιαίτερα μετά τα τελευταία που έχουν γίνει στη δουλειά. Άλλο θέμα. Τι θα έλεγες, τώρα και μέχρι να πας στην καινουργιά δουλειά, να ηρεμήσεις και να ασχοληθείς με όλα εκείνα που δεν μπορούσες να κάνεις τις ώρες που εργαζόσουν; Μια πρωινή βόλτα στην εκπληκτική σας παραλία, ε;;; Έλα, βρε κοριτσάκι, χαμογέλασε κι όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη. Άλλωστε, έχει καταφέρει τόσα πολλά. Λίγη αυξημένη προλακτινή και μία χαμένη δουλειά, σιγά.....

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, το θηριάκι σου, τι κάνει;;;

LUVELINA, σου εύχομαι σύντομα να μας γράψεις τα νέα της εγκυμοσύνης σου. Εάν θέλεις, πες μας και τι έγινε στο γιατρό.

Πόπη, τι έγινε;

Κορίτσια, το Σάββατο, μάλλον, θα πάω για αιματολογικές. Ελπίζω να είναι καλύτερες από τις προηγούμενες. Θα σας ενημερώσω.

Και πάλι, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας. Με βγάζετε από το αδιέξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι έγινε εδώ;;; Πρώτα από όλα, όμως, πολλές και θερμές ευχές, Χρόνια Πολλά, κορίτσια, Χριστός Ανέστη.

Σόφη, σου ζητώ συγγνώμη. Όταν σου έστειλα το μήνυμα το Μεγάλο Σάββατο, δεν ήξερα ότι είχαν γίνει τόσα πολλά. Ελπίζω να μην σε στεναχώρησα περισσότερο. Όμως, είμαι σίγουρη ότι όλα θα έρθουν, όπως εμείς θέλουμε. Και μωράκι θα αποκτήσεις και δουλειά καινούργια και καλύτερη θα βρεις. Κάποτε, μία καλή φίλη μου είχε πει, ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε ούτε την απόλυση ούτε την παραίτηση. Κάπου παρακάτω υπάρχει μία καλύτερη δουλειά. Κι είχε δίκιο. Μεταξύ μας, είμαι πολύ κοντά στο να παραιτηθώ, ιδιαίτερα μετά τα τελευταία που έχουν γίνει στη δουλειά. Άλλο θέμα. Τι θα έλεγες, τώρα και μέχρι να πας στην καινουργιά δουλειά, να ηρεμήσεις και να ασχοληθείς με όλα εκείνα που δεν μπορούσες να κάνεις τις ώρες που εργαζόσουν; Μια πρωινή βόλτα στην εκπληκτική σας παραλία, ε;;; Έλα, βρε κοριτσάκι, χαμογέλασε κι όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη. Άλλωστε, έχει καταφέρει τόσα πολλά. Λίγη αυξημένη προλακτινή και μία χαμένη δουλειά, σιγά.....

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, το θηριάκι σου, τι κάνει;;;

LUVELINA, σου εύχομαι σύντομα να μας γράψεις τα νέα της εγκυμοσύνης σου. Εάν θέλεις, πες μας και τι έγινε στο γιατρό.

Πόπη, τι έγινε;

Κορίτσια, το Σάββατο, μάλλον, θα πάω για αιματολογικές. Ελπίζω να είναι καλύτερες από τις προηγούμενες. Θα σας ενημερώσω.

Και πάλι, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας. Με βγάζετε από το αδιέξοδο.

 

Βρε katespsάκι μου.....

Πρώτον δεν μπορείς να ξέρεις το τι συμβαίνει.

 

Δεύτερον φυσικά και δεν με σταναχώρησες.Το μηνυματάκι σου ήταν ευχές μέσα από την καρδιά σου.Δεν υπάρχει λόγος να με στεναχωρήσει.Το αντίθετο μάλιστα.Είναι ωραίο να ξέρεις πως υπάρχουν άνθρωποι που σε αγαπούν και σε σκέφτονται.

 

 

Μέρα με την μέρα είμαι καλύτερα.Ηρεμώ πραγματικά.Το μόνο πρόβλημα είναι πως τόσα χρόνια ζούσα σε γρήγορους και έντονους ρυθμούς και ξαφνικά δεν έχω τι να κάνω όλη μέρα.Αλλά έχω σκοπό να αξιοποιήσω τον χρόνο μου κάνοντας πράγματα για εμένα.

 

Όσο για την βόλτα στην παραλία.....έλα προς τα εδώ και κερνάω καφεδάκι:P:p:p:p:p

Για την δουλειά ξέρεις την άποψή μου.Μην αφήνεις κανέναν να σε φθείρει.Δεν το αξίζουν.Αν δεν τους αντέχεις πες τους τα έξω από τα δόντια και γύρνα την πλάτη.Τρώμε την ψυχή και τα νεύρα μας με ανόητους ανθρώπους.Υπάρχουν καλύτερα πράγματα να κάνουμε στη ζωή μας από το να την χαραμίζουμε με αυτόν τον τρόπο.

Πάνε για εξετάσεις να δεις που βρίσκεσε.Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι καλά.Περιμένω να ενημερώσεις , εντάξει κοριτσάκι?

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

σοφί μου,

η ευτυχία αναφέρεται παντα σε πολλους( δεν ειναι ελιτιστικη

 

σοφι μου ,

ανθρωπους που συμπαθω εστω και εαν δεν τους ξερω τους αγαπω πολυ, και εσυ εισαι μεσα σε αυτους γιατι εισαι καλο παιδι και ψυχουλά τους θέλω να ειναι ευτυχισμενοι , ο θεος να ξεχάσει τα μειον μας και να μα ευλογησει με ενα παιδι με οποιονδήποτε τρόπο.

ο κοσμος γεννάει παιδιά κάθε μέρα , εσυ ματάκια μου προσπαθήθεις περρισοτερο από τον κόσμο . δύνομη πιστη και ελπίδα , πλάσματα σαν και εσένα αξίζουν την ευλογία του γονίου και το σ'υμπαν θα συνομοτήσει για να γίνεις γονιος.

το συμπαν γνωρίζει το καλό και το στηρίζει με όλο του το είναι

Όλες μας αξίζουμε την ευτυχία της μητρότητας.Και πιστεύω πως όλες θα την γευτούμε όταν θα έρθει η ώρα μας , με τον ένα η τον άλλο τρόπο.

Μέχρι τότε είναι ωραίο να έχεις ανθρώπους να σε στηρίζουν όταν το έχεις ανάγκη.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...