Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ λέγοντας μου σε ποιον γιατρό κάνετε αυτές τις εξετάσεις;

Τρέχει και εμένα λίγο υγρό από το στήθος μου εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν το έδινα σημασία, νόμιζα ότι είναι από το θυρεοειδή η από τα αντισυλληπτικά.

Τώρα που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά αντί για περίοδο έχω κάτι καφέ υγρά εδώ και τρεις μέρες.

Αύριο το πρωί έχω ραντεβού στη παθολόγο μου να δώσω αίμα για γενικές εξετάσεις,

μπορούν εκεί να εξετάσουν και τις μονάδες της προλακτινης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ολυμπία.Την εξέταση της προλακτίνης την κάνες στον μικοβιολόγο.Γίνεται με μια μικρή ποσότητα αίματος που θα δώσεις.Είναι απλή και όχι ιδιαίτερα ακριβή(εγώ έχω πληρώσει από 18? έως 25?).Από εκεί και πέρα σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος(αν βέβαια υπάρχει πρόβλημα).Μπορεί να σε παρακολουθήσει και γυναικολόγος αλλά κανονικά οι ορμόνες είναι θέμα ενδοκρινολόγου.Ελπίζω τα αποτελέσματά σου να είναι καλά και να μην χρειαστείς κανένα από τους δύο;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ολυμπία.Την εξέταση της προλακτίνης την κάνες στον μικοβιολόγο.Γίνεται με μια μικρή ποσότητα αίματος που θα δώσεις.Είναι απλή και όχι ιδιαίτερα ακριβή(εγώ έχω πληρώσει από 18? έως 25?).Από εκεί και πέρα σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος(αν βέβαια υπάρχει πρόβλημα).Μπορεί να σε παρακολουθήσει και γυναικολόγος αλλά κανονικά οι ορμόνες είναι θέμα ενδοκρινολόγου.Ελπίζω τα αποτελέσματά σου να είναι καλά και να μην χρειαστείς κανένα από τους δύο;)

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμεναααα!!!!!!!!!!!

τιποτα εγω σταθερηηηηηη,τρεχει το στηθος ακαθεκτο!!!!!!:rolleyes::rolleyes:

οταν παω θεσ/νικη θα κανω εξετασεις γιατι ακομα εδω δεν γνωριζω καποιον καλο μικροβιολογο-ενδοκρινολογο:D

ΣΟΦΗ μου πολυ χαιρομαι για σενα!

Αντε βρε παιδι μου να κολλησουμε κι εμεις λιγο απο εσενα!!!!:lol::lol:

Το ποδι πως παει;;;;

katespes εισαι η ψυχολογα μας:lol::lol::lol::lol:

πως παει η ανεπιθυμητη;

εμεις τωρα παμε και στον παιδικο και εχουμε καινουριες ασχολιες(και τι ασχολιες.....)

τελος παντων μπαινω και σας διαβαζω παντως μη νομιζεται οτι θα γλυτωσετε!!!!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Άχου μωλέ που πάει και παιδικό!!!!!!!!!!!!!!!!

Το πόδι καλύτερα αλλά ακόμα πονάω και θα πονάω για καιρό ακόμα:(

Άντε να μπαίνεις που και που να μας λες τα νέα σου..............

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Μεγάλωσε και το Χελιδονάκι και πάει και παιδικό!!! Πώς πήγε με την προσαρμογή;; Γιατί εμείς, ναι είναι γεγονός, η προσαρμογή κράτησε έναν ολόκληρο χρόνο. Φέτος μου λένε ότι η μικρούλα μου είναι εντάξει και συμμετέχει στις δραστηριότητες και δεν είναι πελαγωμένη. Κάτι που φαίνεται και στο σπίτι που έρχεται. Βρε, ΧΕΛΙΔΟΝΙ, γράφε μας πιο συχνά, να μαθαίνουμε νέα σου.

ΣΟΦΗ, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, το πόδι θα πονάει για αρκετό καιρό. Μιλάει η πείρα.

Κορίτσια, είμαι χάλια. Δύο ημέρες απόχη από τη δουλειά και κλείσιμο στο σπίτι, λόγω γαστρεντερίτιδας με όλες τις... ωραίες συνέπειες. Πυρετός, διάρροια, αφόρητοι πόνοι στην κοιλιά, στη μέση. Τι να πω;;; Σήμερα επέστρεψα στη δουλειά, όπου ευτυχώς όλα τα ανωτέρω έχουν σταματήσει από χθες το μεσημέρι, αλλά είμαι με συντηρητική διατροφή (μόνο τσάι, φαΐ από αύριο, ρύζι σκέτο) και χαπάκια μέχρι την Τρίτη.

Άντε, βρε κορίτσια, αυτά να είναι τα τελευταία κι όχι άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια την καλησπερα μου, εχω μια ερωτηση οποια ξερει ας απαντησει παρακαλω, εχω κι εγω αυξημενη προλακτινη και παιρνω dostinex εδω και τρεις μηνες. Εσεις ποτε τα σταματατε? Ξερω βεβαια θα μου πειτε κανε μια εξεταση και θα δεις πως πας, αλλα λεω πληροφοριακα ποσο κραταει η θεραπεια?

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

953754jmdzklh7z4.gif

 

katespsάκι για εσένα ο γλυκούλης !!!!!!

Περαστικά βρε κορίτσι μου,δύσκολες καταστάσεις , ειδικά την αναγούλα και τον εμετό δεν τα μπορώ καθόλου(μόνο αν είναι από εγκυμοσύνη:lol:).Να προσέχεις και να τρως σωστά ,αφού πήγες στη δουλειά είσαι σε καλό δρόμο.

Για το πόδι το ξέρω κοπέλα μου.Μου το είπε και ο γιατρός καθώς και άτομα που το έχουν σπάσει.ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΛΟΙΠΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!!!!!!!!!!Καλά που δεν είμαι άλογο.Ξέρετε τι τα κάνουν τα κουτσα άλογα.......!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια την καλησπερα μου, εχω μια ερωτηση οποια ξερει ας απαντησει παρακαλω, εχω κι εγω αυξημενη προλακτινη και παιρνω dostinex εδω και τρεις μηνες. Εσεις ποτε τα σταματατε? Ξερω βεβαια θα μου πειτε κανε μια εξεταση και θα δεις πως πας, αλλα λεω πληροφοριακα ποσο κραταει η θεραπεια?

Καλησπέρα zymaraki.Το σημαντικό είναι το dostinex να κατεβάσει την προλακτίνη σου σε φυσιολογικά όρια.Μετά ο γιατρός θα σου πει σιγά σιγά να τα κόψεις.Στην δική μου περίπωση ,επειδή ο άντρας μου έχει πρόβλημα και η εγκυμοσύνη θα έρθει δύσκολα,μου είπε να τα παίρνω μέχρι να μείνω έγκυος.Ήδη τα παίρνω 1 χρόνο και κάτι.ΟΜΩΣ επειδή εδώ και καιρό η προλακτίνη μου είναι φυσιολογική και δαπίστωσα ότι μου έκανε κακό στην ψυχολογία μου(αυτό δεν το συζήτησα ακόμα με τον γιατρό) του ζήτησα και μου μείωσε την δόση.Ελπίζω η προλακτίνη μου να μην ανέβει πάλι.Τα αποτελέσματά σου λοιπόν θα δείξουν πότε θα το κόψεις αλλά και το τι θα σου πει ο γιατρός.Ξέρω κοπέλες που τα πήραν 3 μήνες και κοπέλες που τα πήραν 1 χρόνο.Όλα λοιπόν είναι σχετικά.;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΗ κουκλα μου ευχαριστω, νομιζα οτι τα επαιρνα πολυ καιρο και επρεπε να σταματησω. Θα παω τον αλλο μηνα για εξετασεις. Νασαι καλα, φιλακια!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KAΛΗΜΕΡΑ!!!!! σε ολα τα κοριτσια, να ρωτησω? οσο παιρνεις τα dostinex μπορεις να μεινεις εγκυος? η' πρεπει να τα σταματησεις και μετα να προσπαθησεις?

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ!!!!! σε ολα τα κοριτσια, να ρωτησω? οσο παιρνεις τα dostinex μπορεις να μεινεις εγκυος? η' πρεπει να τα σταματησεις και μετα να προσπαθησεις?

zymaraki επειδή και εγώ ειχα την ίδια απορία ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να μείνω έγκυος όταν παίρνω dostinex αλλά μόλις το καταλάβω τα σταματάω.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε katespsάκι μου , τα είπε όλα το koufetaki που έχει και φίλη που είχε προλακτίνη και ξέρει τα πάντα γύρω από το θέμα.Όσο να είναι έχει μια εμπειρία.Τα υπόλοιπα είναι περιττά!!!!!!

 

αχ!βρε κοριτσια συγνωμη αλλα δεν ειχα διαβασει απο την αρχη.....και δεν μπηκα ακρβως στο πνευμα της καταστασης σας συγνωμη.η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι το τριτο παιδι μου με το δευτερο εχουν 11χ. διαφορα απο τοτε που το δευτερο ηταν 3χ. λαχταρουσα ενα ακομη παιδακι που ηρθε πολυ μετα{δεν καθοταν ο συζυγος}οποτε κι εγω προσωπικα ειχα εμπειρια με την αναθεματισμενη την προλακτινη {ετρεχε γαλα το στηθος καθυστεριση περιοδου}αλλα δεν πηρα φαρμακα ποτε.τωρα δεν ξερω απλα συγνωμη εαν σας φανηκα μλκ κι εγωτο ιδιο θα ενιωθα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρεςςςςς!!!Σοφακι,χελισονακι και ολα τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?Εγω εψαξα εντατικα στο φορουμ μηπως και απαντηθουν καποια ερωτηματα που εχω αλλα τιποτα!Ετσι αποφασισα να γραψω σ αυτο το θεμα κι αν μπορειτε να με βοηθησετε εχει καλως!Λοιπον...τον προηγουμενο μηνα λογω στρες μου κοπηκε η περιοδος την δευτερη μερα και ο γιατρος μου ειπε να κανω εξεταση προλακτινης,η οποια και εδειξε μια τιμη δυο φορες πανω απο το κανονικο!Μου απεκλεισε το να γινει συλληψη το Σεπτεμβρη και αν δεν μου ερθει και τον Οκτωβρη θα παρω μαλλον καποια αγωγη.Και αναρωτιεμαι εγω τωρα που εχω μια βδομαδα καθυστερηση,να κανω τεστ ή οχι?Αποκλειεται να επεσε η τιμη της μια βδομαδα μετα και να εγινε συλληψη?Γενικως τι ισχυει οταν η προλακτινη ανεβαινει λογω καποιου ψυχολογικου παραγοντα και οχι λογω καποιας παθολογιας?Πριν δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα με την προλακτινη.Αυτα κι ευχαριστω πολυ πολυ!Καλα να περνατε και αν ξερει καποια κατι ας μου πει!Σκεφτομαι βεβαια να παρω κι ενα τεστακι αλλα ...ξερετε σεις!Μου τη δινει το μειον -!!!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ!βρε κοριτσια συγνωμη αλλα δεν ειχα διαβασει απο την αρχη.....και δεν μπηκα ακρβως στο πνευμα της καταστασης σας συγνωμη.η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι το τριτο παιδι μου με το δευτερο εχουν 11χ. διαφορα απο τοτε που το δευτερο ηταν 3χ. λαχταρουσα ενα ακομη παιδακι που ηρθε πολυ μετα{δεν καθοταν ο συζυγος}οποτε κι εγω προσωπικα ειχα εμπειρια με την αναθεματισμενη την προλακτινη {ετρεχε γαλα το στηθος καθυστεριση περιοδου}αλλα δεν πηρα φαρμακα ποτε.τωρα δεν ξερω απλα συγνωμη εαν σας φανηκα μλκ κι εγωτο ιδιο θα ενιωθα

Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους.Απλά την επόμενη φορά θα ξέρεις ότι όταν γράφεις σε ένα post πρέπει να διαβάζεις λίγο τι έχει υποθεί πριν πεις την άποψή σου.;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρεςςςςς!!!Σοφακι,χελισονακι και ολα τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?Εγω εψαξα εντατικα στο φορουμ μηπως και απαντηθουν καποια ερωτηματα που εχω αλλα τιποτα!Ετσι αποφασισα να γραψω σ αυτο το θεμα κι αν μπορειτε να με βοηθησετε εχει καλως!Λοιπον...τον προηγουμενο μηνα λογω στρες μου κοπηκε η περιοδος την δευτερη μερα και ο γιατρος μου ειπε να κανω εξεταση προλακτινης,η οποια και εδειξε μια τιμη δυο φορες πανω απο το κανονικο!Μου απεκλεισε το να γινει συλληψη το Σεπτεμβρη και αν δεν μου ερθει και τον Οκτωβρη θα παρω μαλλον καποια αγωγη.Και αναρωτιεμαι εγω τωρα που εχω μια βδομαδα καθυστερηση,να κανω τεστ ή οχι?Αποκλειεται να επεσε η τιμη της μια βδομαδα μετα και να εγινε συλληψη?Γενικως τι ισχυει οταν η προλακτινη ανεβαινει λογω καποιου ψυχολογικου παραγοντα και οχι λογω καποιας παθολογιας?Πριν δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα με την προλακτινη.Αυτα κι ευχαριστω πολυ πολυ!Καλα να περνατε και αν ξερει καποια κατι ας μου πει!Σκεφτομαι βεβαια να παρω κι ενα τεστακι αλλα ...ξερετε σεις!Μου τη δινει το μειον -!!!

Καλώς την!!!!!Κοίτα ,όπως έχουμε αναφέρει η προλακτίνη είναι ορμόνη τους άγχους.Αγχώνεσε ανεβαίνει , χαλαρώνεις κατεβαίνει. Και η δική μου προλακτίνη δεν είχε οργανικό αίτιο και ήταν 6 φορές πάνω από το κανονικό!Τώρα για την καθυστέρηση που έχεις επειδή μπορεί να οφείλεται και στην προλακτίνη(εγώ από εκεί κατάλαβα ότι ανέβηκε) , αν δεν θες να κάνεις τεστάκι μπορείς να κάνεις μια εξέταση ακόμα προλακτίνης.Στο λέω γιατί εμένα μέσα σε ένα μήνα διπλασιάστηκε η προλακτίνη μου.Και αν είναι έτσι(ελπίζω όχι βέβαια) να πας στον γιατρό να ξεκινήσεις θεραπεία και να μην αφήνεις τον καιρό να περνάει.Μόλις την ρυθμίσεις(αν έχεις πρόβλημα επαναλαμβάνω) όλα θα είναι μια χαρά.όσο για αυτό που σου είπε ο γιατρός για το ότι αποκλείεται να έγινε σύλληψη τον Σεπτέμβρη το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι οι εμπειρίες μου στη ζωή μου έμαθαν να μην λέω ΠΟΤΕ αποκλείεται για τίποτα.Εύχομαι να έχεις καλά νέα κοριτσάκι;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!!!!!Κοίτα ,όπως έχουμε αναφέρει η προλακτίνη είναι ορμόνη τους άγχους.Αγχώνεσε ανεβαίνει , χαλαρώνεις κατεβαίνει. Και η δική μου προλακτίνη δεν είχε οργανικό αίτιο και ήταν 6 φορές πάνω από το κανονικό!Τώρα για την καθυστέρηση που έχεις επειδή μπορεί να οφείλεται και στην προλακτίνη(εγώ από εκεί κατάλαβα ότι ανέβηκε) , αν δεν θες να κάνεις τεστάκι μπορείς να κάνεις μια εξέταση ακόμα προλακτίνης.Στο λέω γιατί εμένα μέσα σε ένα μήνα διπλασιάστηκε η προλακτίνη μου.Και αν είναι έτσι(ελπίζω όχι βέβαια) να πας στον γιατρό να ξεκινήσεις θεραπεία και να μην αφήνεις τον καιρό να περνάει.Μόλις την ρυθμίσεις(αν έχεις πρόβλημα επαναλαμβάνω) όλα θα είναι μια χαρά.όσο για αυτό που σου είπε ο γιατρός για το ότι αποκλείεται να έγινε σύλληψη τον Σεπτέμβρη το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι οι εμπειρίες μου στη ζωή μου έμαθαν να μην λέω ΠΟΤΕ αποκλείεται για τίποτα.Εύχομαι να έχεις καλά νέα κοριτσάκι;)

Σ ευχαριστω Σοφακι για την απαντηση!:DΕισαι γλυκα!Τωρα το βραδυ θα βρω ενα φαρμακειο να παρω ενα τεστακι.Παντως αν δεν μου ρθει σε καμια δεκαρια μερες θα ξανακανω εξεταση και βλεπουμε...

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Το τεστακι το κανα,το no βγηκε και τωρα αναμονη μηπως και ρθει απο μονη της η κοκκινοσιχαμενη!Ουφ!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Το τεστακι το κανα,το no βγηκε και τωρα αναμονη μηπως και ρθει απο μονη της η κοκκινοσιχαμενη!Ουφ!

Έλα βρε κοριτσάκι , θα έρθει , θα ηρεμήσεις και μετά............πάλι στον αγώνα:wink:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....!!!!!!!!!Τι μου κανετε;;Διαβαζω πραματα και θαματα.

Σας αφηνω μονες και ξεσαλωνετε....:lol::lol::lol:.Λοιπον αρχιζω με το καλοσωρισαμα στην Γκρετα.Καλως ηρθες και καλως να φυγεις απο το club!:PΔεν ειναι τιποτα η "ανεπιθυμητη" αλλα ειναι ενοχλητικη....Θα περασει.

NO STRES ειναι το συνθημα σε αυτο το ποστ.

katespes το χελιδονι ενταχθηκε πολυ γρηγορα στον παιδικο σταθμο(ευτυχως) και ετσι παμε πολυ καλα(προς το παρον).Ευχομαι καλη πτωση προλακτινης:D

ΣΟΦΗ αρχηγε....εσενα σου ευχομαι πρωτα να κοιταξεις να ορθοποδησεις στην κυριολεξια και μετα να κοιταξεις την "ανεπιθυμητη"!Αλλα εσυ ειπαμε κατεβηκε.

ΟΛΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

Θελω κι εγωωωωωω:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμενα τρεχει και τρεχει και τρεχει...........ουτε σε αγωνα δρομου να ητανε....

Μου σπαει τα νευρααααααα.... αλλα ...ειπαμε!!!!!!!!

NO STRES!!

(ξερετε πως περναει;;;;):roll::roll::roll::roll:

Σας φιλω ολες καλες μου φιλεναδες

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε κοριτσάκι , θα έρθει , θα ηρεμήσεις και μετά............πάλι στον αγώνα:wink:

Mακαρι Σοφακι μου,μακαρι!:D

 

Γεια σας....!!!!!!!!!Τι μου κανετε;;Διαβαζω πραματα και θαματα.

Σας αφηνω μονες και ξεσαλωνετε....:lol::lol::lol:.Λοιπον αρχιζω με το καλοσωρισαμα στην Γκρετα.Καλως ηρθες και καλως να φυγεις απο το club!:PΔεν ειναι τιποτα η "ανεπιθυμητη" αλλα ειναι ενοχλητικη....Θα περασει.

NO STRES ειναι το συνθημα σε αυτο το ποστ.

katespes το χελιδονι ενταχθηκε πολυ γρηγορα στον παιδικο σταθμο(ευτυχως) και ετσι παμε πολυ καλα(προς το παρον).Ευχομαι καλη πτωση προλακτινης:D

ΣΟΦΗ αρχηγε....εσενα σου ευχομαι πρωτα να κοιταξεις να ορθοποδησεις στην κυριολεξια και μετα να κοιταξεις την "ανεπιθυμητη"!Αλλα εσυ ειπαμε κατεβηκε.

ΟΛΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

Θελω κι εγωωωωωω:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμενα τρεχει και τρεχει και τρεχει...........ουτε σε αγωνα δρομου να ητανε....

Μου σπαει τα νευρααααααα.... αλλα ...ειπαμε!!!!!!!!

NO STRES!!

(ξερετε πως περναει;;;;):roll::roll::roll::roll:

Σας φιλω ολες καλες μου φιλεναδες

Γεια σου Χελιδονακι μου!Τι κανεις κοριτσακι?Σ ευχαριστω για την υποδοχη και μακαρι να μου ρθει γρηγορα η κοκκινοσιχαμενη ,να σας αφησω και σας στην ησυχια σας και να τα λεμε αλλου!:PΑν μαθεις κανα κολπο για την καταπολεμηση του στρες σφυρα το!Παλια νομιζα οτι μονο στον υπνο ειμαι ηρεμη αλλα πουυυυυυυυ!Συμφωνα με τελευταιες πληροφοριες απο τον αντρουλη στριφογυρναω συνεχεια και βριζω στον υπνο μου!Αρα τζιφος ...ουτε τοτε δεν ησυχαζω!Φιλακια πολλα και ευχομαι να τελειωνεις και συ με το θεματακι προλακτινη γρηγορα!:-D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις μου.

TSH : 2,52 (φυσιολογικές μονάδες 0,27 - 4,2 )

Προλακτινη : 8,9 (φυσιολογικές μονάδες 6,0 - 29,9 )

Επειδή δεν έχω πρόβλημα με την προλακτινη αλλά το στήθος μου εξακολουθεί και τρέχει υγρό μου είπαν να κάνω υπέρηχο η μαστογραφία.

Εσείς ρε κορίτσια έχετε ιδέα από τι μπορεί να είναι αυτό το υγρο;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις μου.

TSH : 2,52 (φυσιολογικές μονάδες 0,27 - 4,2 )

Προλακτινη : 8,9 (φυσιολογικές μονάδες 6,0 - 29,9 )

Επειδή δεν έχω πρόβλημα με την προλακτινη αλλά το στήθος μου εξακολουθεί και τρέχει υγρό μου είπαν να κάνω υπέρηχο η μαστογραφία.

Εσείς ρε κορίτσια έχετε ιδέα από τι μπορεί να είναι αυτό το υγρο;

Γεια σου Ολυμπια!:DΘα σου πω δυο εκδοχες που μου ρχονται στο μυαλο.Η μια ειναι αν εχεις πυκνους μαστους μπορει να χει δημιουργηθει καποιο αδενωμα και να προκαλει τη ροη υγρου αχρωμου,απ οσο ξερω, απο την θηλη.Εμενα σε μια ψιλαφηση απο γιατρο μου ειπε οτι εχω πυκνους μαστους και αμεσως με ρωτησε αν παρατηρησα καποια ροη υγρου,ειπα οχι.Απο τοτε και καθε εξαμηνο κανω υπερηχο μαστων και μαλιστα ειχα καποιο αδενωμα που αργοτερα εξαφανιστηκε.Την αλλη περιπτωση που θα σου αναφερω την διαβασα σημερα στο νετ ψαχνοντας για προλακτινη.Ανεφερε ενας γυναικολογος οτι υγρο μπορει να τρεξει απο το στηθος μιας γυναικας και να οφειλεται σε φλεγμονη,κι οχι απαραιτητα σε υψηλη τιμη προλακτινης.Αυτα τα λιγα γνωριζω κοριτσακι.Μην αγχωνεσαι παντως κοριτσακι!;)

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ενώ ξέρω ότι μπορεί να συμβει(δηλαδή να τρέχει το στήθος χωρίς να έχεις προλακτίνη) δεν γνωρίζω που μπορεί να οφείλεται.Όπως και να έχει καλό θα ήταν να πας στον γιατρό σου να το συζητήσεις.Όλα να πάνε καλά κοριτσάκι!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...