Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

Έτσι όπως τα λες είναι.Έχει ο καιρός γυρίσματα όντως.....

Όσο για την προλακτίνη δεν θα τους κάνω την χάρη.Θα κοιτάξω τον εαυτό μου και την υγεία μου και τίποτα άλλο.Αν πάθω κάτι εγώ θα έχω το πρόβλημα , όχι αυτοί.Τέλος πάντων,αναπνοή.......χαλαρώνω.........και χαμογελάωωωωωωωωωωω.............

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!

Έψαχνα πόση ώρα για να αλλάξω και το avatar και την υπογραφή που είχα.Μου έφερναν κατάθλιψη.Δεν θέλω να μου γίνεται εμμονή η εγκυμοσύνη και το μωρό.Θα έρθει όταν θέλει.Για αυτό έβαλα στην υπογραφή αυτό που πιστεύω δηλαδή ότι όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο και στο avatar ένα ερωτευμένο ζευγάρι ,όπως εγώ και ο αντρούλης μου:-D

Μωράκια και φουσκωμένη κοιλιά θα βάλω όταν θα είναι δικά μου και η κοιλιά , και το μωρό.Όπως π.χ. έχεις εσύ το χελιδονάκι(και εσύ άλλαξες φωτογραφία,ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ).

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΗ, καλησπέρα!!!

Πώς είσαι;;; Από τη δουλειά ηρέμησαν, αν και πολύ αμφιβάλλω. Από προσωπική εμπειρία, μην στεναχωριέσαι και κοίταξε μόνον τον εαυτό σου. Μπράβο από δουλειές δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις. Ακόμη και με σπασμένο πόδι να πας και να δουν πόσο υποφέρεις, είναι αδύνατον να καταλάβουν την κατάστασή σου. Γι' αυτούς δεν είσαι κάτι παραπάνω από ένα εργαλείο που βγάζει τη δουλειά τους και πληρώνεσαι. Τίποτα άλλο. Αυτή είναι η ουσία του πράγματος για ό,τι αφορά εργασία, εργοδότες, εργαζομένους. Και δεν κατέληξα τυχαία σε αυτό το συμπέρασμα. Δουλεύω από μικρό κοριτσάκι, έχω περάσει από αρκετούς εργοδότες με αποκορύφωμα όταν πέθανε ο μπαμπάς μου και ζήτησα άδεια, πέραν αυτής που δίνουν για αυτούς τους λόγους, για να μπορέσω να συνέλθω ψυχολογικά και να ανταποκριθώ στις νέες συνθήκες, μου είπαν εάν είναι αλήθεια ότι "έφυγε" ο μπαμπάς μου. Δηλαδή, μετά από 5 συναπτά έτη στην εταιρεία τους και με μία παρουσία που δεν είχε δώσει δικαιώματα θα χρησιμοποιούσα τέτοιου είδους δικαιολογία; Παραιτήθηκα την ίδια στιγμή.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, τέλειο το παιδάκι σου!!! Κοριτσάκι να σου ζήσει κι ό,τι επιθυμείς. Σου εύχομαι σύντομα να του χαρίσεις ένα ακόμη τέλειο παιδάκι, το αδερφάκι του. Και δεν θέλω αντιρρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μετά από 5 συναπτά έτη στην εταιρεία τους και με μία παρουσία που δεν είχε δώσει δικαιώματα θα χρησιμοποιούσα τέτοιου είδους δικαιολογία; Παραιτήθηκα την ίδια στιγμή.

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τι λες τώρα!!!!!!!Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να πεις ψέματα για κάτι τόσο σοβαρό?????Και για ποιον λόγο.Για να καθήσεις λίγες μέρες??????Αν είναι δυνατό!!!!!

Και εγώ στην προηγούμενη δουλειά ύστερα από 5 χρόνια όταν σταμάτησα μου τόνισαν πόσο καλοί ήταν και μου συμπαραστάθηκαν όταν πέθανε ο πατέρας μου γιατί με άφησαν και έκατσα κάποιες μέρες και όταν γύρισα , και καλά δεν έκανα σωστά την δουλειά μου λόγω στεναχώριας.Άσε κοριτσάκι μου , δουλεύω 12 χρόνια και τα ξέρω καλά τα πράγματα.Αλλά από την συγκεκριμένη εταιρία δεν είχα ποτέ πρόβλημα,ούτε ιδιαίτερο παράπονο στα συγκεκριμένα θέματα.Και τώρα όλα αυτά έγιναν γιατί δεν ξέρουν πως να με αντικαταστήσουν για αυτό το διάστημα.Βλέπεις την δουλειά που κάνω εγώ δεν μπορεί να την κάνει άλλος.Για αυτό έγιναν όλα.Τέλος πάντων,όταν επιστρέψω θα κάνουμε μια ωραία συζήτηση για όλα αυτά και θα μπούνε όλα στη θέση τους........

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΟΦΗ, καλησπέρα!!! Πώς πάει;;; Ελπίζω, τουλάχιστον, να μην πονάς. Σιγά - σιγά πλησιάζει ο καιρός για να απαλλαχθείς από το γύψο και θα ξεκουραστείς κάπως.

Για τη δουλειά, ναι έγιναν έτσι. Βέβαια, μετά προσπάθησαν να δικαιολογηθούν. Αλλά καλά, ποιος τους πιστεύει; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και μπορέσουν να καταλάβουν τι ακριβώς γίνεται κι ότι, ασφαλώς, εάν μπορούσες να πας, θα πήγαινες. Αν κι ό,τι αφορά πλέον τις δουλειές τα βλέπω όλα πολύ επιφυλακτικά.

Σιδερένια!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς πάνε με την "ανεπιθύμητη";

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα και εγω στο κλαμπ των προλακτινο-χτυπημενων κοριτσιων!!! μετα απο τη σημερινη μετρηση,αρχιζω και φοβαμαι οτι ,μαλλον αυτο εφταιγε τοσο καιρο και δεν εχουμε πετυχει εγκυμοσυνη ακομα! 48 η τιμη της!!!αρκετα ανεβασμενη! με οριο 23,3.....εχω περιπου τις διπλες μοναδες!!! δεν πιστευω να μου πουν,οτι δεν μπορω να ξεκινησω εξωσω.,γιατι την εχω τοσο ανεβασμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...οχ...θα παθω κανενα εγκεφαλικο,στο τελος!!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!katespsάκι είμαι καλύτερα αλλά έχω δρόμο μπροστά μου.Σε μια βδομάδα βγάζω τον γύψο αλλά να δούμε μετά πόσο σύντομα θα περπατήσω.Δεν θέλω να γκρινιάζω αλλά βαρέθηκα.Είμαι τόσες μέρες κλεισμένη μέσα σε 4 τοίχους.Δεν παλεύεται κορίτσια με τίποτα.Αν ήταν χέρι και όχι πόδι ,πάλι θα δυσκολευόμουν αλλά θα έβγαινα έξω.Τώρα έχει μαυρίσει η ψυχή μου από την κλεισούρα.Από βδομάδα πάω στη δουλειά.Μπορούσα να πάρω και άλλη άδεια αλλά δεν ήθελα να ανοίγω στόματα.Τώρα το πως θα πάω....θα δούμε.Αυτά από εμένα.Σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω και εξέταση προλακτίνης.Μέσα Σεπτέμβρη θα πάω στον doctor.Είμαι περίεργη να δω τι γίνεται.όλα βέβαια είναι φυσιολογικά αλλά δεν ξέρω αν όλη αυτή η ιστορία με το πόδι μου την ανέβασε.

Εσείς πως τα πάτε?katesps , ΧΕΛΙΔΟΝΙ ????????Δεν ρωτάω βέβαια μόνο για την προλακτίνη.Βέβαια αν έχετε νέα και για αυτήν περιμένω να μάθω , αλλά και γενικότερα τα νέα σας(ειδικά εσύ ΧΕΛΙΔΟΝΙ που άλλαξε η καθημερινότητά σου τον τελευταίο καιρό).

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα και εγω στο κλαμπ των προλακτινο-χτυπημενων κοριτσιων!!! μετα απο τη σημερινη μετρηση,αρχιζω και φοβαμαι οτι ,μαλλον αυτο εφταιγε τοσο καιρο και δεν εχουμε πετυχει εγκυμοσυνη ακομα! 48 η τιμη της!!!αρκετα ανεβασμενη! με οριο 23,3.....εχω περιπου τις διπλες μοναδες!!! δεν πιστευω να μου πουν,οτι δεν μπορω να ξεκινησω εξωσω.,γιατι την εχω τοσο ανεβασμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...οχ...θα παθω κανενα εγκεφαλικο,στο τελος!!!!!!

michel καλως όρισες στο κλαμπ!Βέβαια θα ήταν καλό να μην ερχόσουν αλλά αφού σε επισκέφτηκε η προλακτίνη........

Κοίτα ,η προλακτίνη σου είναι ανεβασμένη αλλά μην τρελαίνεσε.Θες να σου πω πόσο είχε φτάσει η δική μου με ανώτερο το 23??Έφτασε 125!!!!!!Για αυτό να ξέρεις ότι πάντα υπάρχουν χειρότερα.Τώρα για την εξωσωματική όταν μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου ότι κάποια στιγμη μάλλον θα κάνουμε και εμείς , μου είπε να τον ενημερώσω γιατί παίρνω χάπια και θα πρέπει να το γνωρίζει.Από ότι κατάλαβα θα τα συνεχίσω και στην εξωσωματική για να κρατάει την προλακτίνη χαμηλά.όμως δεν ξέρω λεπτομέρειες γιατί ακόμα δεν μπήκα σε αυτη την διαδικασία.Μίλησε με τον γιατρό σου , αυτός θα σου πει τι πρέπει να γίνει.Ελπίζω να μην καθυστερήσει η εξωσωματική σου λόγω της προλακτίνης.Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο.Γράφε μας νέα σου

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Είχα καιρό να μπω, η αλήθεια είναι. Το πρόβλημά μου είναι ένα. Είχατε πρόβλημα με τη διάθεση για σεξ από τότε που ανέβηκε η προλακτίνη;;;; Το είδα και σε ένα site, ότι η αυξημένη προλακτίνη ίσον μηδέν τεστοστερόνη. Και εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα. Λέτε να φταίει αυτό ή κάτι άλλο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κι απο εμενααααα!!!!!!!!!

Καλως ηρθες στο κλαμπ michel και γρηγορα να "φυγεις" σου ευχομαι!

(καταλαβαινεις πς το λεω εε;;;)

maraki172 τιποτα δεν ειναι απιθανο αλλα μη το πολυσκεφτεσαι μωρε........ισως ειναι αλλα που σε απασχολουν και επηρεαζεται και η σεξουαλικη σου ζωη!!!!!!!!!!μη το αφησεις να σε κυριευσει.

εγω κουκλες στ ιδια και χειροτερα.περιμενω να παω θεσ/νικη για να κανω εξετασεις γιατι ακομη εδω δεν τους γνωριζω καλα τους γιατρους!

το στηθος δεν σταματαει να τρεχει βεβαια.....!!!!!!!! Θ δειξει.......να μη μας περνει απο κατω........

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα στην 2η μερα του κυκλου και εκανα παλι προλακτινη.Τελεια,21,με οριο το 29.(σε αλλο εργαστηριο φυσικα!!!)."ειναι πολυ καλη η τιμη"-μου ειπε ο ιατρος!

Οποτε,σας χαιρετω! μου εφυγε ενα βαρος! η προηγουμενη υψηλη τιμη ειχε γινει στην 23η μερα του προηγουμενου κυκλου,αν θυμαμαι καλα! και δεν επρεπε ,καν ,να την κανω!

 

Βρε,ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙ,επιασε,οταν μου ειπες "καλως ηρθες,και γρηγορα να "φυγεις" !!!!!!...Σου ευχομαι,καλα αποτελεσματα,και σενα!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πώς είστε;;;

ΣΟΦΗ, τι έγινε έβγαλες το γύψο; Αν θυμάμαι καλά, θα τον έβγαζες περίπου στις 4 Σεπτεμβρίου. Κι εάν θες, γράψε μας τι έγινε και στη δουλειά. Ελπίζω να είναι όλα εντάξει και να καταλάβουν τις δυσκολίες που περνάς.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, μην στεναχωριέσαι καλή μου κι ανεβαίνει κι αυτή η άτιμη. Ηρέμησε, η μετακόμιση κι η αλλάγη περιβάλλοντος δεν είναι εύκολο πράγμα, χαλάρωσε και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Για ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Και για όσες φεύγουν, καλό δρόμο και να μην επιστρέψουν...

Link to comment
Share on other sites

εαν η προλακτινη ειναι ανεβασμενη δεν υπαρχει περιπτωση να συλλαβετε μια φιλη μου προσπαθουσε να κανει παιδακι 7 χρονια και πριν την εξωσωματικη εκανε θεραπεια για την προλακτινη της......εμεινε αμεσως εγκυος και με τον πατροπαραδοτο τροπο αυτη την στιγμη ειναι3 μηνων εγκυος στο δευτερο παιδακι της

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koufetaki, το ξέρουμε ότι δεν μπορούμε να έχουμε μωράκια με ανεβασμένη προλακτίνη και σε αυτό προσδοκούμε. Να πέσει η άτιμη και να έρθει το μωράκι στην αγκαλιά μας.

Και καλά, όσες έχουμε ήδη ένα (εγώ ή το ΧΕΛΙΔΟΝΙ), άλλα κορίτσια που δεν έχουν;

Τέλος πάντων, όλα καλά θα πάνε και σύντομα όλες θα έχουμε το πρώτο ή το δεύτερο ή όσα ακόμη θέλουμε μωράκια.

Έτσι κορίτσια;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε katespsάκι μου , τα είπε όλα το koufetaki που έχει και φίλη που είχε προλακτίνη και ξέρει τα πάντα γύρω από το θέμα.Όσο να είναι έχει μια εμπειρία.Τα υπόλοιπα είναι περιττά!!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβαζω κατα καιρους τι λετε..σας ρυχομαι ολες να γινεται γρηγορα μαμαδες και εχω να σας πω τι συνεβη με εμενα.Δεν ειχα προγραμματισει εγγυμοσυνη-δεν το ειχα σκεφτει και πολυ-δεν αναρωτιωμουν γιατι ενω εκανα ελευθερα οτι εκενα δεν ειχα μεινει εγκυος και δεν ηξερα οτι ειχα ανεβασμενη προλακτινη-τελικα ειχα τοση πολυ που πηρε και το μωρο μου!!!!!Οταν γεννηθηκε ειχε πρισμενο το στηθακι της λιγο και της καναμε εξετασεις και μου ειπε η παιδιατρος οτι πολλα μωρα παιρνουν απο τη μαμα τους την προλακτινη αν ειναι πολυ...Αν δεν πεσει στο μωρο τοτε ειναι ανυσηχητικο για το μωρι και την υποφυση κλπκλπ.ανυσηχησαμε πολυ αλλα ολα καλα τελος παντων.Θελω απλα να πω οτι τιποτα δεν ειναι εμποδιο οταν θα πρεπει να γινουμε μανουλες και ερχεται παντα η ωρα

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβαζω κατα καιρους τι λετε..σας ρυχομαι ολες να γινεται γρηγορα μαμαδες και εχω να σας πω τι συνεβη με εμενα.Δεν ειχα προγραμματισει εγγυμοσυνη-δεν το ειχα σκεφτει και πολυ-δεν αναρωτιωμουν γιατι ενω εκανα ελευθερα οτι εκενα δεν ειχα μεινει εγκυος και δεν ηξερα οτι ειχα ανεβασμενη προλακτινη-τελικα ειχα τοση πολυ που πηρε και το μωρο μου!!!!!Οταν γεννηθηκε ειχε πρισμενο το στηθακι της λιγο και της καναμε εξετασεις και μου ειπε η παιδιατρος οτι πολλα μωρα παιρνουν απο τη μαμα τους την προλακτινη αν ειναι πολυ...Αν δεν πεσει στο μωρο τοτε ειναι ανυσηχητικο για το μωρι και την υποφυση κλπκλπ.ανυσηχησαμε πολυ αλλα ολα καλα τελος παντων.Θελω απλα να πω οτι τιποτα δεν ειναι εμποδιο οταν θα πρεπει να γινουμε μανουλες και ερχεται παντα η ωρα

gavramid ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες την ιστορία σου με εμάς!!!!Είναι πολύ όμορφο όταν κάποιος έχει να πει κάτι σημαντικό και δεν κάνει απλά ένα<<κοινωνικό σχόλιο>>.

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με την κούκλα σου!Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Όποτε θέλεις πέρνα να τα λέμε.:D

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κούκλες!!!!!

Είπα να σας πω τα νέα μου.Έκανα εξέταση προλακτίνης.Με φυσιολογικές μονάδες 50-550 είχα 316!!!!Έπεσε και άλλο από την προηγούμενη φορά:DΟ γιατρός μου μείωσε και άλλο το χάπι,έπαιρνα μισό 2 φορές την εβδομάδα τώρα θα παίρνω μισό μία φορά την εβδομάδα και αυτο επειδή δεν θέλουμε με τίποτα να διακινδυνεύσουμε να ανέβει έστω και λίγο η προλακτίνη.

Εσείς πως πάτε?Κανένα νεότερο?

ΧΕΛΙΔΟΝΙ είπες πως έτρεχε το στήθος σου ακετά , εκανες καμμία εξέταση?

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Έχω κι εγώ αυξημένη προλακτίνη και επειδή θέλω να κάνω επαναληπτική εξέταση για επιβεβαίωση θα ήθελα τη βοήθεια σας. Πότε πρέπει να κάνω την αιμοληψία και υπό ποιες προϋποθέσεις ώστε να έχω σωστή μέτρηση? Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

rose21, καταρχήν όχι άγχος. Είναι το μυστικό για όλα. Προσωπικά, επιλέγω να κάνω την εξέταση λίγες ημέρες μετά από το τέλος της περιόδου. Δεν μου το είπε η γιατρός μου, αλλά νομίζω ότι αυτές τις ημέρες έχει ηρεμήσει ο οργανισμός κι οι τιμές θα είναι σωστές. Ρώτησε, πάντως, και το γιατρό σου, για να σε καθοδηγήσει.

ΣΟΦΗ, τέλεια νέα. Κουράγιο κοριτσάκι και φθάνεις στο τέλος. Περιμένουμε ακόμη πιο ευχάριστα.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, εσύ πώς είσαι;

Φιλιά, κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

rose 21 καλώς ήρθες!

Συμφωνώ απόλυτα με την katesps και στα δύο που σου είπε.Πρώτον για το άγχος.Να ξέρεις πως η προλακτίνη είναι η ορμόνη του άγχους.Για τις εξετάσεις και εγώ τις κάνω μόλις τελειώσω από περίοδο.Από ότι ξέρω δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημέρα για να την κάνεις.Τουλάχιστον όταν ρώτησα τον γιατρό μου μου είπε κάνε την όποτε θες.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...