Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάπτιση στον Άγιο Κηρυκό- Κόξαρη Γουβών Ηρακλείου Κρήτης


Recommended Posts

Γεια σας! Θέλω κι εγώ να βοηθηθώ από εσάς τις χρυσοχέρες μαμάδες:

Θέλω να βαφτίσω τη μικρούλα μου στην εκκλησία του Αγίου Κηρυκού στην Κόξαρη Γουβών του Δήμου Χερσονήσου για όσους ξέρουν!Πολύ ωραίο μέρος και ένιωσα πολύ κοντά μου τον Άγιο Κηρυκό όταν γέννησα -αξίζει να διαβάσετε την ιστορία του στο ίντερνετ.Έχετε να μου προτείνετε κάποια ωραία ταβέρνα- κεντράκι για περίπου 150 άτομα εκεί κοντά στις Γούβες για μετά?Γιατί εκεί κολλάω, δεν έχω υπόψην κάτι που να μου αρέσει.Και κανένα πρωτότυπο θέμα βάπτισης βρε κορίτσια!Φιλάκια!!! :)

Το Μαριώ μου, το χαμογελαστό μου!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας! Θέλω κι εγώ να βοηθηθώ από εσάς τις χρυσοχέρες μαμάδες:

Θέλω να βαφτίσω τη μικρούλα μου στην εκκλησία του Αγίου Κηρυκού στην Κόξαρη Γουβών του Δήμου Χερσονήσου για όσους ξέρουν!Πολύ ωραίο μέρος και ένιωσα πολύ κοντά μου τον Άγιο Κηρυκό όταν γέννησα -αξίζει να διαβάσετε την ιστορία του στο ίντερνετ.Έχετε να μου προτείνετε κάποια ωραία ταβέρνα- κεντράκι για περίπου 150 άτομα εκεί κοντά στις Γούβες για μετά?Γιατί εκεί κολλάω, δεν έχω υπόψην κάτι που να μου αρέσει.Και κανένα πρωτότυπο θέμα βάπτισης βρε κορίτσια!Φιλάκια!!! :)

 

Καλημέρα κ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!Ό Άγιος Κήρυκος γιορτάζει 2 μέρες Πριν τα γενέθλια μου κ εγώ τον νιώθω πολύ κοντά μου!!Δεν είμαι από Κρήτη ούτε έχω πάει ποτέ οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε σχέση με την ταβέρνα.Επειδή όμως βαπτισα πρόσφατα κ διοργάνωσα εντελώς μόνη μου την βάπτιση μπορώ να σε βοηθήσω στα υπόλοιπα.Για θέματα υπάρχει η φραουλα,τα γλυκακια,η Minnie,hello kitty,γοργόνα,η μελισσουλα/πασχαλιτσα,τα κοριτσιστικα αξεσουάρ (εγώ αυτό το θέμα είχα),κ έχω κ πολλα αλλά.Πότε με το καλό?

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαμά Κέιλι για την απάντηση!Λέμε για την άνοιξη - Μάιο 2015! Έχουμε χρόνο!Αλλά από τότε που έγινα μαμά, δε χορταίνω να βλέπω όλα αυτά τα μωρουδιακά-κοριτσίστικα πράγματα που υπάρχουν,γι'αυτό βάζω μερικά πράγματα στο μυαλό μου από τώρα!Είναι πολύ ωραία αυτά τα θέματα αλλά λίγο πολυφορεμένα!Έλεγα ή θέμα μαγείρισσα ή ζαχαρούπολη! Η εκκλησία που σου λέω είναι τέλεια!Αν ποτέ έρθεις Κρήτη να την επισκεφτείς!Φιλάκια!

Το Μαριώ μου, το χαμογελαστό μου!:-P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαμά Κέιλι για την απάντηση!Λέμε για την άνοιξη - Μάιο 2015! Έχουμε χρόνο!Αλλά από τότε που έγινα μαμά, δε χορταίνω να βλέπω όλα αυτά τα μωρουδιακά-κοριτσίστικα πράγματα που υπάρχουν,γι'αυτό βάζω μερικά πράγματα στο μυαλό μου από τώρα!Είναι πολύ ωραία αυτά τα θέματα αλλά λίγο πολυφορεμένα!Έλεγα ή θέμα μαγείρισσα ή ζαχαρούπολη! Η εκκλησία που σου λέω είναι τέλεια!Αν ποτέ έρθεις Κρήτη να την επισκεφτείς!Φιλάκια!

κι εγώ από τότε που έγινα μανούλα (9 μήνες τώρα) δεν κοιτάω και τίποτα άλλο (βασικά εδώ και κάτι χρόνια δεν κοιτάω κάτι άλλο!!).έχεις καιρό ακόμα,κάτι που είναι πολύ καλό!Κι εγώ αυτά με μαγείρισσα/γλυκάκια και τέτοια τα λατρεύω!έχω βρει κάποια πραγματάκια αν θέλεις να σου δείξω!

Πόσο είναι η μπεμπούλα σου;;

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

A!Υπέροχα!Σε ευχαριστώ πολύ!Οποιαδήποτε πρόταση είναι καλοδεχούμενη εννοείται!Το Μαριώ μου είναι 14 μηνών!Θα είναι λίγο μεγάλο του χρόνου, αλλά δεν πειράζει, θα ευχαριστηθεί και τη βάφτισή του!Εσύ το δικό σου το έχεις βαφτίσει?Αν όχι,σκέφτεσαι τι θα κάνεις?

Το Μαριώ μου, το χαμογελαστό μου!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα η σεμελιτσα μου ειναι εννια μηνων (θα γινει σε 3 μερες) κ βαπτιστηκαμε καπως μικρουλες,τον Απριλιο!το θεμα μας ηταν τα ρουχαλακι,παπουτσακια, τσαντουλες κλπ.επι 3.5 μηνες αλλη δουλεια δεν εκανα απτο να ετοιμαζω την βαπτιση της!ειχαμε κ αρκετους καλεσμενους!αλλα αξιζε μεχρι κ το τελευταιο μπιχλιμπιδακι!επειδη αυτα που σου λεω τα εχω στο κομπιουτερ (σου γραφω απο ipad) θα στα στειλω αυριο!

Εσυ σκεφτεσαι να τα φτιαξεις μονη σου;;;

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!Α!Πολύ ωραίο το δικό σας θέμα!Στείλε μου σε παρακαλώ φωτογραφιούλες!Και εμένα μου αρέσουν πολύ τα χειροποίητα!Θέλω κι εγώ να τα κάνω μόνη μου, αλλά έχω τις εξής 2 σκέψεις:Δε θέλω να πάρω πράγματα που εμφανώς έχουν αγοραστεί από τα Τζάμπο, γιατί όλοι μας πια ξέρουμε λίγο πολύ τι έχει και είναι λίγο αναμενόμενα.Θέλω κάτι διαφορετικό.Και επίσης,αν βρω να μου τα κάνουν στην ίδια τιμή, μήπως είναι καλύτερονα μου τα φτιάξουν?Βέβαια επειδή είμαι και ψωνάρα τεραστίων διαστάσεων σε κάτι τέτοια, θα ήθελα να καταφέρω να κάνω ωραία πράγματα μόνη μου που να τα θαυμάσει ο κόσμος.Είμαι ψώνιο, το είπα από πριν!Αλλά θέλω να είναι κάτι αξιοπρεπές!Έχω καιρό!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Καλό βράδυ!

Το Μαριώ μου, το χαμογελαστό μου!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...απλά τώρα άνοιξα υπολογιστή!Λοιπόν,αρχικά για τα προσκλητήρια μπορείς να εκτυπώσεις σε ριζόχαρτο το κείμενο,και να το δέσεις πάνω σε ένα αληθινό ή ψεύτικο γλειφιτζούρι,να όπως εδώ http://cooking-and-more.blogspot.gr/2010/12/blog-post_7184.html .Ακόμα μπορείς να τυπώσεις το κείμενο πάνω σε περιτύλιγμα σοκολάτας.Για μπομπό μπορείς να τυλίξεις τα κουφέτα σαν καραμέλες με τούλι ή όποιο άλλο ύφασμα θέλεις http://www.weddinggallery.gr/product_detail.jsp;jsessionid=9BBD57E7589D61BA7C6E83EC795BFF10?prdId=BTL112-741&extLang= Αλλά μπορείς να βρεις και μπρελόκ/γούρια/ στολιδάκια/μαγνητάκια με θέμα τα γλυκά και να τα δέσεις σε πουγκάκι ή κουτάκι πχ http://be-thou.blogspot.gr/2013/04/blog-post_6903.html

http://mycraftandartcreations.blogspot.gr/2012/05/blog-post_14.html

Ακόμα μπορείς να φτιάξεις σαπουνάκια σε σχήμα καραμέλας/γλειφιτζουριού ή να έχεις μινι κουμπαράδες σε σχήμα cupcake.

Γενικά αν βάλεις μπομπονιέρες τούρτα/γλειφιτζούρι/καραμέλα/παγωτό στο google θα σου βάλει αμέτρητα να δεις.

Για γλυκό μπορείς να έχεις ό,τι θέλεις!Γλυκό του κουταλιού,σφηνογλυκάκια (εμείς είχαμε πολλών ειδών όπως τσιζκέικ,προφιτερόλ,μους),σοκολάτες, μπισκότα,cupcakes,ντόνατς,μαρτζιπάν,για τα παιδάκια γλειφιτζούρια...Ή έναν παγωτατζή με το καροτσάκι του και 3-4 γεύσεις να σερβίρει τον κόσμο ή στην εκκλησία μετά το μυστήριο,ή στην ταβέρνα.Αυτό θα μπορούσες να το συνδειάσεις και με μια τούρτα μετά το φαγητό.

Για τα παιδάκια μπορείς επίσης να φτιάξεις κουβαδάκια με ζαχαρωτά και γλυκάκια,ή χάρτινα χωνάκια,ή ακόμα καλύτερα χωνάκια παγωτού!

Δεν ξέρω αν η εκκλησία επιτρέπει στολισμούς,πάντως βρήκα αυτό:

http://www.eshopgamouvaptisis.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=dynamicsite_zoom2-with-sku.tpl&product_id=845&category_id=65&option=com_virtuemart&Itemid=376

Μπορείς να πάρεις ιδέες επίσης κ από εδώ

http://mamas-party.com/2012/04/27/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1/

Μπορείς να εχεις μπαλόνια σε σχήμα γλειφιτζούρι ή μερικά σκόρπια-θα είναι πολύ ωραία και καμιά μεγάλη κούκλα φουρνάρισα στην είσοδο να κρατάει μπαλόνια/λουλούδια ή κεκάκια.Ακόμα αν θέλεις μπορείς να αγγαρέψεις κάποιον/κάποια να ντυθεί ζαχαροπλάστης και να μοιράζει εκείνος τις μπομπονιέρες/γλυκά.

Για βιβλίο ευχών και άλλες ιδέες

http://efimikelcrafts.blogspot.gr/2012/01/blog-post.html

Και τέλος μαρτυρικά-εννοώ το 12ατο της σελίδας αυτής

http://www.happyeverafter.gr/2012/09/blog-post_21.html

Ελπίζω να βοήθησα!Ό,τι θέλεις ρώτα!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Α!Οκ!Δε μιλάω με όποια κι όποια αλλά με μία γκουρού της βάπτισης!Βλέπω εδώ ότι όλες οι μαμάδες μέχρι να βαφτίσουν έκαναν το Google να αυξήσει τις μετοχές του κατακόρυφα!Πολύ βοηθητικές όλες οι πληροφορίες σου!Αλλά θα σε γειώσω απότομα!Αποφάσισα τελικά το θέμα μου να είναι γοργόνα!!!Βρήκα μια υποψήφια ταβέρνα δίπλα στο κύμα κοντά στην εκκλησία που λέμε, τα χρώματα για το θέμα ποικίλλουν, όχι μόνο ροζ και κυρίως συνέχεια τις τραγουδούσε από παλιά:Μια γοργόνα του πελάγους μάγια μου ΄κανε, μα γι' αυτή την ομορφιά της ποιος δε λέει ναι! (Ψώνια οικογενειακώς λέμε!)Οπότε σύντομα θα ανοίξω νέο τόπικ με ιδέες για γοργονέ θέμα - θα σε ενημερώσω από εδώ!Φιλιά σε σένα και στη γλυκούλα σου!:-D

Το Μαριώ μου, το χαμογελαστό μου!:-P

Link to comment
Share on other sites

Α!Οκ!Δε μιλάω με όποια κι όποια αλλά με μία γκουρού της βάπτισης!Βλέπω εδώ ότι όλες οι μαμάδες μέχρι να βαφτίσουν έκαναν το Google να αυξήσει τις μετοχές του κατακόρυφα!Πολύ βοηθητικές όλες οι πληροφορίες σου!Αλλά θα σε γειώσω απότομα!Αποφάσισα τελικά το θέμα μου να είναι γοργόνα!!!Βρήκα μια υποψήφια ταβέρνα δίπλα στο κύμα κοντά στην εκκλησία που λέμε, τα χρώματα για το θέμα ποικίλλουν, όχι μόνο ροζ και κυρίως συνέχεια τις τραγουδούσε από παλιά:Μια γοργόνα του πελάγους μάγια μου ΄κανε, μα γι' αυτή την ομορφιά της ποιος δε λέει ναι! (Ψώνια οικογενειακώς λέμε!)Οπότε σύντομα θα ανοίξω νέο τόπικ με ιδέες για γοργονέ θέμα - θα σε ενημερώσω από εδώ!Φιλιά σε σένα και στη γλυκούλα σου!:-D

 

Μην ανησυχεις εχω κ επι του συγκεκριμενου θεματος πληροφοριες κ ιδεες!!!αν θες πες μου!!!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...