Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΡΑΣΑ...


e+d

Recommended Posts

Χαχαχαχα nordor... Παντα θα υπαρχει μια δικαιολογια για να μη θυμομαστε!

 

και για να πω και εγω μια παροιμια σαν αυτη με τα αεροστατα διπλα

η δικαιολογια ειναι σαν την κ**********α ολη εχουν απο μια (οταν θελουν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασικα οι δικαιολογιες ειναι για να μην παραδεχτουμε την αληθεια στον εαυτο μας ;)

Και για να μεινω στο θεμα, εγω οταν διαπιστωσα οτι ο πατερας μου δεν ηταν μονο ο πατερας μου αλλα και ενας αντρας σαν ΄αυτους΄ που ευκολα θα κατηγορουσα τοτε, ενιωσα προσβεβλημενη και γεματη ενοχες...θα μουν γυρω στα 25!

Προσπαθουσα παντα να τον δικαιολογησω στη μητερα μου οχι επειδη του ειχα αδυναμια αλλα επειδη πραγματικα δεν ηθελα να χαλασει το σπιτι μας...που τελικα χαλασε! :)

Σημερα, 15 χρονια σχεδον μετα , ειμαι ευτυχης που εχω εξοικειωθει ΚΑΙ με το κερατο χαχαχαχαχα!!! ( ο γαμος γκευ ειναι παιχνιδακι μπροστα του! :P)

Link to comment
Share on other sites

και μια και ειπες για κερατο μου ηρθε ενα ανεκδοτο...

Παει ενα ζευγαρι σε εναν αντρολογο...λεει η γυναικα ,,,γιατρε μου ο αντρας μου δεν αποδιδει πια ....ολο κοιμαται και δεν εκπληρωνει με τιποτα τα .....καθηκοντα του.Μαλιστα κυρια μου λεει ο γιατρος.Αχ γιατρε μου σας παρακαλω καντε κατι θελω να μου τον κανετε ταυρο...μαλιστα κυρια μου λεει ο γιατρος ,για ελατε μαζι μου μια στιγμη.Την περνει μεσα σε ενα δωματιο και της λεει γδυθειτε αμεσως...μα καλα γιατρε τι λετε ο συζηγος εχει το προβλημα....Το ξερω κυρια μου αλλα δεν ειπατε πως θελετε να γινει ταυρος??ναι αυτο θελω...Ενταξει, τοτε γδυθειτε να ξεκινησουμε απο τα κερατα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς χωράνε στην ίδια παράγραφο, "δικαιολογίες", παροιμίες, γκέυ, κέρατα και αερόστατα.....

 

Ένα εγκεφαλικό κύτταρο είχα, μου το κάψατε και αυτό!! :P

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλο ποστ αλλα οχι και όλοι... Ξερω στα σιγουρα ο άντρα μου ειχε ευκαιρία και δεν το εκανε.... Και ειναι σίγουροι και άλλοι το ιδιο :-)

Δεν αντέχω... θα ρωτήσω...

Καταλαβαίνω κάποιος να έχει την ευκαιρία να κάνει κάτι αλλά για τους δικούς του λόγους να μην το κάνει (και μπράβο).

 

Εσύ, πώς το έμαθες; Δηλαδή, έμαθες πως το σκεφτόταν να πάει και τελικά αποφάσισε να μην το κάνει....

ή απλά υπήρχε μια κοπέλα που θεωρείς πως θα μπορούσε να το σκεφτεί, κι επειδή δεν πήγε... λες οκ!

 

 

:?:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω... θα ρωτήσω...

Καταλαβαίνω κάποιος να έχει την ευκαιρία να κάνει κάτι αλλά για τους δικούς του λόγους να μην το κάνει (και μπράβο).

 

Εσύ, πώς το έμαθες; Δηλαδή, έμαθες πως το σκεφτόταν να πάει και τελικά αποφάσισε να μην το κάνει....

ή απλά υπήρχε μια κοπέλα που θεωρείς πως θα μπορούσε να το σκεφτεί, κι επειδή δεν πήγε... λες οκ!

 

 

:?:

 

Χαχα! Εχω δει να του την πέφτουνε αρκετές φορές (εδώ οι γυναίκες δεν κολλάνε ) και αυτος ανένδοτος

Χαχα πλακα εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

μιλησα στην αδελφη μου αλλα απο εδω κ περα δεν ξερω τι να κανω......

 

Τιποτα

Δεν σε αφορα το θεμα

Εισαι αρκετα μεγαλη πια για να ξερεις οτι αυτα συμβαινουν

Σε λιγο καιρο θα μαθεις να το αγνοεις

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Εχω δει να του την πέφτουνε αρκετές φορές (εδώ οι γυναίκες δεν κολλάνε ) και αυτος ανένδοτος

Χαχα πλακα εχεις!!

 

xaxaxaxa

Οι γυναίκες -εκεί- δεν κολλάνε, αλλά αφού είσαι εσύ μπροστά, μάλλον θα κόλλαγε ... ο άντρας, ακόμα και αν ήταν ο ίδιος ο Δον Ζουάν (για την παντόφλα που θα έτρωγε από τη γνήσια Ελληνίδα σύζυγο!!) :P

(Συγγνώμη για το "ελαφρύ" της απάντησης... μην το πάρεις προσωπικά. Μου άρεσε το στυλ που έγραψες το σχόλιο... ;):) )

 

 

Πέρα από την πλάκα... Σίγουρα είναι θετικό το ότι υπάρχουν πιστοί άνθρωποι και βεβαίως, δεν είναι όλοι ίδιοι. Συμφωνώ.

 

Από την άλλη, αρκετοί που "δεν τους πιάνει το μάτι μας" ... αποδεικνύονται σιγανά ποταμάκια. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία που μάλλον δε μας αφορά, εκτός αν είναι ο δικός μας σύζυγος... :roll:.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα είναι θετικό το ότι υπάρχουν πιστοί άνθρωποι και βεβαίως, δεν είναι όλοι ίδιοι. Συμφωνώ.

.

αν δηλαδή λειπει η επι δεκαετια συζυγος με τα παιδια για καποιες ημερες, βγει εκεινος που είναι και λιγο ομορφούλης με φιλο του για καφε, του την πεσει μια καρακουκλαρα, ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΕΙ?

:confused:

τρελανε με!! :-D

Link to comment
Share on other sites

αν δηλαδή λειπει η επι δεκαετια συζυγος με τα παιδια για καποιες ημερες, βγει εκεινος που είναι και λιγο ομορφούλης με φιλο του για καφε, του την πεσει μια καρακουκλαρα, ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΕΙ?

:confused:

τρελανε με!! :-D

 

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!! θα χαμηλωσει το βλεμα ......θα κανει στην αρχη πως δεν καταλαβαινει.....μετα θα κοκκινησει....μετα θα της πει να σταματησει να τον παρενοχλει γιατι ειναι παντρεμενος....και μετα θα παρει την γυναικα του τηλεφωνο να της πει που ειναι να ερθει να τον παρει με το αμαξι και να καθαρισει.αυτο κανω εγω .

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!! θα χαμηλωσει το βλεμα ......θα κανει στην αρχη πως δεν καταλαβαινει.....μετα θα κοκκινησει....μετα θα της πει να σταματησει να τον παρενοχλει γιατι ειναι παντρεμενος....και μετα θα παρει την γυναικα του τηλεφωνο να της πει που ειναι να ερθει να τον παρει με το αμαξι και να καθαρισει.αυτο κανω εγω .

 

αχ ανατριχιασα!!! :lol::lol::lol:

 

Ο δικος μου θα μου στελνε και ένα καδρακι να τα βιτρινωσω!! (τα κερατα ντε!)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την alcyon. Οι σχέσεις των γονιών μας μεταξύ τους αφορούν αποκλειστικά και μόνον αυτούς! Πάντα όταν συμβαίνει κάτι υπάρχει μερίδιο ευθύνης και στα δυο μέρη, αυτό δεν πρέπει να το ξεχνάμε. Και εν προκειμένω το δικό σου αναλογούν , είναι μηδενικό. Αυτό που θα ήταν ευχής έργον να προσπαθήσεις να διαχειριστείς είναι η δική σου σχέση με τον πατέρα σου. Που ξαφνικά από παντοδύναμος, υπεράνω, σουπερ ήρωας έγινε ένας απλός θνητός με πάθη, λάθη, ανάγκες και αδυναμίες. Η απομυθοποίηση των γονιών μας είναι κομμάτι του σεναρίου της ζωής και κάποια στιγμή και τα δικά μας παιδιά θα μας απομυθοποιήσουν γιατί δυστυχώς δεν έχουμε μια και μοναδική αχίλλειο πτέρνα που εν πάσει περιπτώσει θα ξέραμε και πώς θα κρύψουμε και πώς θα διαχειριστούμε αλλά είμαστε γεμάτοι από αδυναμίες, τις οποίες ο καθένας δουλεύει όπως μπορεί για να μην υποκύψει, γιατί πολύ απλά είμαστε άνθρωποι. Ας προσπαθήσουμε να εκλογικεύσουμε -ξέρω δεν είναι εύκολο- λίγο τα πράγματα και ας επικεντρωθούμε στις προσωπικές μας ζωές και όχι στις ζωές των άλλων. Αυτή είναι η άποψή μου χωρίς να θέλω όυτε στιγμή να απομειώσω το σοκ, την απογοήτευση, τη λύπη και την έκπληξη της διαπίστωσης.

Link to comment
Share on other sites

αχ ανατριχιασα!!! :lol::lol::lol:

 

Ο δικος μου θα μου στελνε και ένα καδρακι να τα βιτρινωσω!! (τα κερατα ντε!)

 

εγω αν εκανα τιποτα θα με εβαζε αυτη σε καδρακι....ολοκληρο και βιτρινομενο, ωραια λεξη (σικ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως θα έκανα την πάπια... αν μου άνοιγε κουβέντα εκείνος ΟΚ. αν όχι, δεν θα του λεγα τίποτα. αν εγώ ξενοκοίταζα δεν θα θελα σε καμμία περίπτωση να το συζητήσω με τους γονείς μου, γιατί να θέλουν εκείνοι να συζητήσουν μαζί μου τα δικά τους ξενοκοιτάγματα. ζωή τους ζωή μου.

 

Ουτε εγω θα εκανα τιποτα. Μετα μπορει να τα μπλεξω χειροτερα.

 

Ασε που το εκανε ο αντρας μου με το δικο του μπαμπα κι αντι να τον φορτωθει η γκομενα να ησυχασουμε, εχουμε να τον νταντευουμε εμεις και μας εχει απασχολημενη και τη γιαγια να του δινει τα χαπια του και τις ενεσεις του αντι να μας κοιταει τα παιδια! Δεν τον αφηνε τον Χριστιανο να χαρει κι αυτος, να χαρουμε κι εμεις...

Link to comment
Share on other sites

αν δηλαδή λειπει η επι δεκαετια συζυγος με τα παιδια για καποιες ημερες, βγει εκεινος που είναι και λιγο ομορφούλης με φιλο του για καφε, του την πεσει μια καρακουκλαρα, ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΕΙ?

:confused:

τρελανε με!! :-D

Στη φύση τίποτα δεν είναι απόλυτο.

Επομένως υπάρχουν όλα τα είδη ανδρών/γυναικών. Στατιστικά λοιπόν ναι υπάρχουν κι αυτοί που δεν θα "κάτσουν". ;)

 

Και μην μπερδευόμαστε... άλλο να φλερτάρει κάποιος κι άλλο να "κάτσει". :rolleyes:

 

Μη μου τρελαίνεσαι... μη, και τι θα κάνω εγώ μετά??!!! εεε, μου λες;;; :-P:mrgreen:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλη θεματοθέτρια , εγώ όταν ανακάλυψα πως ο μπαμπάς μου είχε γκόμενα(ήμουν 30 χρονών γαϊδάρα),έπεσα από τα σύννεφα όχι λόγω συντηρητισμού αλλά γιατί ένιωσα πως γκρεμίζεται η οικογένεια μου , το στήριγμα μου.Όταν έθεσα στον μπαμπά μου το ζήτημα , αποκαλύφθηκε πως όχι μόνο η μαμά μου γνώριζε , αλλά και ότι ήταν μια άτυπη συμφωνία μεταξύ τους χωρίς να τίθεται ζήτημα τέλους στον γάμο τους.Από τότε , το βουλώνω ό,τι και να ξέρω και δεν ανακατεύομαι σε ξένες σχέσεις γιατί "όσα ξέρει ο νοικοκύρης , δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"...

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ερωτήματα:

1. Στο μεταξύ, τι πιθανότητες έχει να του την πέσει μια καρακουκλάρα;;

2. Ισχύει αντίστροφα; Δηλαδή κορίτσια, αν σας την έπεφτε ένας κούκλος... θα αφήνατε σύζυγο και παιδιά στα αζήτητα και θα βουτάγατε εντελώς;; :lol: (Ρε τι λέμε μεσημεριάτικα.... :lol: )

3. Επίσης αν του την πέσει η αγαπημένη του Σάντρα Μπούλοκ (αυτοπροσώπως όμως, έτσι!!)... εεε με την ευχή μου! ;) Ισχύει το ίδιο για την Αντζελίνα Τζολί.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλη θεματοθέτρια , εγώ όταν ανακάλυψα πως ο μπαμπάς μου είχε γκόμενα(ήμουν 30 χρονών γαϊδάρα),έπεσα από τα σύννεφα όχι λόγω συντηρητισμού αλλά γιατί ένιωσα πως γκρεμίζεται η οικογένεια μου , το στήριγμα μου.Όταν έθεσα στον μπαμπά μου το ζήτημα , αποκαλύφθηκε πως όχι μόνο η μαμά μου γνώριζε , αλλά και ότι ήταν μια άτυπη συμφωνία μεταξύ τους χωρίς να τίθεται ζήτημα τέλους στον γάμο τους.Από τότε , το βουλώνω ό,τι και να ξέρω και δεν ανακατεύομαι σε ξένες σχέσεις γιατί "όσα ξέρει ο νοικοκύρης , δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"...

Δεν ξέρω πόσο καλό μπορεί να είναι όλο αυτό, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως μου αρέσει αυτή η συναίνεση που δείχνει το ζευγάρι. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, βρήκαν μια φόρμα που να νιώθουν καλά στην καθημερινότητά τους! Με εντυπωσιάζει... η πλαστικότητα των συμπεριφορών των ανθρώπων! (θετικά).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ερωτήματα:

1. Στο μεταξύ, τι πιθανότητες έχει να του την πέσει μια καρακουκλάρα;;

2. Ισχύει αντίστροφα; Δηλαδή κορίτσια, αν σας την έπεφτε ένας κούκλος... θα αφήνατε σύζυγο και παιδιά στα αζήτητα και θα βουτάγατε εντελώς;; :lol: (Ρε τι λέμε μεσημεριάτικα.... :lol: )

3. Επίσης αν του την πέσει η αγαπημένη του Σάντρα Μπούλοκ (αυτοπροσώπως όμως, έτσι!!)... εεε με την ευχή μου! ;) Ισχύει το ίδιο για την Αντζελίνα Τζολί.

 

1) Ααα...τωρα ερχεσαι στα λογια μου :twisted:

Για να μην του την πεσει η καρακουξλαρα θα πρεπει η να μη βγαινει η να μην περναει η μπογια του...αρα ειναι θεμα συγκαιριων το να μην του τη πεσει...αν αυτες υπαρξουν, βραστα!

2) φυσικα και θα σου πω οχι , θα συνεχισω με το ΄οι αντρες λειτουργουν διαφορετικα ΄ και θα κατσω να θυμηθω μονη μου μετα τη φιλη μου την ταδε που τον εκανε ταρανδο τον καυμενο τον αντρα της και ας μην της φαινεται....η την αλλη που δνε την επιανε με τιποτα το ματι σου ;)

ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ: δεν ξανοιγομαι με κανενα αρσενικο γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει...και δεν θελω να χαλασω το σπιτι μου ;) .....οι αντρες δεν το σκεφτονται αυτο....δεν το φιλοσοφουν το θεμα γενικοτερα τοσο πολυ.

3) εννοειται!!! Αυτογραφο μονο να μας δωσει! :mrgreen:

 

CHRISTIE m καλα εκανε η μαμα σου....η δικη μου που δεν το εκανε, το μετανιωσε ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...