Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PROFERTIL


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα .ψαχνω το site για τα profertil απο Γερμανία θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τα συστατικά κ η περιεκτικότητα ειναι η ίδια με αυτά που παίρνουμε απο Ελλάδα; Ο σύζυγος έχει ξαναπάρει profertil κ είδαμε βελτίωση αλλα το ένα πακέτο το παιρνουμε 90 ευρώ απο Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα .ψαχνω το site για τα profertil απο Γερμανία θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τα συστατικά κ η περιεκτικότητα ειναι η ίδια με αυτά που παίρνουμε απο Ελλάδα; Ο σύζυγος έχει ξαναπάρει profertil κ είδαμε βελτίωση αλλα το ένα πακέτο το παιρνουμε 90 ευρώ απο Ελλάδα

 

Κορίτσι καλησπέρα. Το φαρμακείο είναι gesundshop24. de. Δεν τα έλεγξα τα συστατικά, αλλά ουρολογος μας είπε ότι είναι ακριβώς τα ίδια. Για τρεις μήνες κοστίζουν 89? και 20? τα μεταφορικά για Ελλάδα. Μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι καλησπέρα. Το φαρμακείο είναι gesundshop24. de. Δεν τα έλεγξα τα συστατικά, αλλά ουρολογος μας είπε ότι είναι ακριβώς τα ίδια. Για τρεις μήνες κοστίζουν 89? και 20? τα μεταφορικά για Ελλάδα. Μισή τιμή.

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση ευχομαι να βοηθήσουν οι βιταμιν ουλές κ σύντομα να έχουμε ολα ευχάριστα νεα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παραλαβαμε και εμείς πριν λίγες μέρες τα profertil από το γνωστό γερμανικό φαρμακείο! Το μόνο αρνητικό είναι ότι οι οδηγίες είναι στα γερμανικά. Ξέρει κάποιος/α να μου πει αν πρέπει ο άντρας μου να παίρνει 2 την ημέρα μία φορά ή πχ ένα πρωί και ένα βράδυ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παραλαβαμε και εμείς πριν λίγες μέρες τα profertil από το γνωστό γερμανικό φαρμακείο! Το μόνο αρνητικό είναι ότι οι οδηγίες είναι στα γερμανικά. Ξέρει κάποιος/α να μου πει αν πρέπει ο άντρας μου να παίρνει 2 την ημέρα μία φορά ή πχ ένα πρωί και ένα βράδυ;;;

Καλημερα. Ο άντρας μου έπαιρνε δυο μαζίετα απο το γεύμα συνήθως τι βραδυ ο ουρολόγος του ειχε πει κ τα δυο μαζί μετα απο κάποιο γεύμα είτε το μεσημεριανό είτε το βραδυνο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έπρεπε πριν ξεκινήσεις διεγερση να είχε γίνει ο κατακερματισμος σε περίπτωση που υπάρχει κάτι να γίνει η κατάλληλη θεραπεία. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε πρέπει να είσαι ήρεμη τώρα που ξεκίνησες.

Υπάρχει μια μέθοδος PICSI που γίνεται έλεγχος και διαλέγουν τα πιο υγιή σπερματοζωάρια.

 

Καραμελακι μου το picsi τι διαφορα εχει απο το imci?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πήραμε σήμερα και τον γιατρό και μας επιβεβαίωσε αυτή τη δοσολογία. Για να δούμε τι θα δούμε, γιατί ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα στην κίνηση του σπέρματος (0% ταχεία και 10% αργή), χωρίς να έχει βρεθεί η αιτία..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες κ όλους! Πρώτη φορά γράφω αν κ σας διαβάζω πολλά χρόνια...Την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα το Amitamin Fertilsan M. Είναι αντίστοιχο τοy Profertil και εχει και κάποια επιπλέον συστατικά (σύμφωνα πάντα με τα reviews που εχω διαβάσει στα ξένα μπλογκς). Το παρήγγειλα απευθείας απο την γερμανική εταιρεία και μου κόστισε 89,95? μαζί με τα μεταφορικά, η θεραπεία για 3 μήνες. Επίσης είναι κ σε σκόνη (υπαρχει και σε χάπια) με γεύση φραγκοστάφυλλο για αυτούς που δυσκολεύονται με τα μεγάλα χάπια ;) Το περιμένω αρχές της εβδομάδας... Ελπίζω να μας βοηθήσει να πετύχουμε κ εμείς το όνειρο...

Ααα αν ενδιαφέρεται κάποιος το σάιτ είναι http://www.amitamin.com/eu/shop/fertilsan-m-drink-mix.html και είναι κ στα αγγλικά...

Υπάρχει κ το αντίστοιχο για γυναίκες... αλλά επειδή ήδη έχω αρκετά συμπληρώματα στο σπίτι είπα να εξαντλήσω αυτά (συμπληρωματικά το ένα με το άλλο) κ μετά να το παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κι από μένα

 

Τα profertil τα είχαμε πάρει και εμείς αλλά δυστυχώς ο άντρας μου δεν είδε διαφορά (και τα χρυσοπληρώσαμε κιόλας).

Έχω να σας προτείνω κάτι καινούργια χάπια που ονομάζονται SPERMOTREND. Είναι πραγματικά θαυματουργά! Κοστίζουν για 3 μήνες 138? και μας βοήθησαν πάρα πάρα πολύ και στον αριθμό και στην κινητικότητα και στον κατακερματισμό. Η εταιρία αυτή είναι στη Θεσσαλονίκη. Δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα και είναι εξυπηρετικότατοι. Έχουν το molecular activation που κάνει θαύματα με μικρότερες ποσότητες και περισσσότερα συστατικά μέσα στο SPERMOTREND. Εμάς προσωπικά μας εκτίναξε. Αυτήν τη στιγμή έχουμε το αγγελάκι μας και είμαστε τρελαμένοι από χαρά!

 

Καλή επιτυχία σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εκανα εξεταση αποπτωση σπερματος και το αποτελεσμα ηταν 34%.ο γιατρος μου εδωσε τις βιταμινες condencyl.τις εχει χρησιμοποιησει κανεις;εχουν αποτελεσμα;η καλυτερα να παω σε προφερτιλ.σας παρακαλω την γνωμη σας..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα mixos

Εγω θα σου προτεινα να πας σε spermotrend. Είναι πολύ χαμηλότερου κόστους από το προφερτιλ και θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα. Βρες την εταιρία armatura και διάβασε για τα συστατικά και το molecular activation. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος

 

 

 

Γεια σας

 

Εκανα εξεταση αποπτωση σπερματος και το αποτελεσμα ηταν 34%.ο γιατρος μου εδωσε τις βιταμινες condencyl.τις εχει χρησιμοποιησει κανεις;εχουν αποτελεσμα;η καλυτερα να παω σε προφερτιλ.σας παρακαλω την γνωμη σας..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα! σκέφτομαι να ξεκινήσω τα profertil female! τα έχει πάρει καμία; είχε κάποια αλλαγή χειροπιαστή; είδα ότι στο εξωτερικό η συσκευασία περιέχει και q10 ενώ αυτή που κυκλοφορεί στην ελλάδα όχι και σε επικοινωνία μαζί τους μου ανέφεραν ότι οι καινούριες συσκευασίες που θα περιέχουν q10 θα κυκλοφορήσουν εδώ από δεκέμβρη που για μένα είναι σχετικά αργά! έκανε καμία συμπληρωματική χρήση παράλληλα με q10; όποιες πληροφορίες ευπρόσδεκτες! ευχαριστώ! :rolleyes:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα! σκέφτομαι να ξεκινήσω τα profertil female! τα έχει πάρει καμία; είχε κάποια αλλαγή χειροπιαστή; είδα ότι στο εξωτερικό η συσκευασία περιέχει και q10 ενώ αυτή που κυκλοφορεί στην ελλάδα όχι και σε επικοινωνία μαζί τους μου ανέφεραν ότι οι καινούριες συσκευασίες που θα περιέχουν q10 θα κυκλοφορήσουν εδώ από δεκέμβρη που για μένα είναι σχετικά αργά! έκανε καμία συμπληρωματική χρήση παράλληλα με q10; όποιες πληροφορίες ευπρόσδεκτες! ευχαριστώ! :rolleyes:

 

Καλησπέρα λουκουμαδάκι.Εγώ παίρνω τα profertil από τον Ιούλιο,τα πήρα από Γερμανία.Στο χαρτί όμως δε γράφει ότι περιέχουν q10,δε ξέρω εσύ αν είδες άλλη συσκευασία,εκτός και αν τα αλλάξανε.Τώρα διαφορά δε ξέρω να σου πω αν είδα,θα φανεί στην εξωσωματική που θα κάνω σε λίγες μέρες,αν και στη προηγούμενη που έκανα τον Αύγουστο,τα έπαιρνα και είχα δύο έμβρυα πολύ καλής ποιότητας.Εγώ παίρνω και τα inofert που περιέχουν ινοσιτόλη.Γενικά κάνουν καλό.Το q10 δε το έχω πάρει,λόγω του ότι παίρνω ήδη αρκετά.Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λουκουμαδάκι.Εγώ παίρνω τα profertil από τον Ιούλιο,τα πήρα από Γερμανία.Στο χαρτί όμως δε γράφει ότι περιέχουν q10,δε ξέρω εσύ αν είδες άλλη συσκευασία,εκτός και αν τα αλλάξανε.Τώρα διαφορά δε ξέρω να σου πω αν είδα,θα φανεί στην εξωσωματική που θα κάνω σε λίγες μέρες,αν και στη προηγούμενη που έκανα τον Αύγουστο,τα έπαιρνα και είχα δύο έμβρυα πολύ καλής ποιότητας.Εγώ παίρνω και τα inofert που περιέχουν ινοσιτόλη.Γενικά κάνουν καλό.Το q10 δε το έχω πάρει,λόγω του ότι παίρνω ήδη αρκετά.Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

έλα oly μου καλή επιτυχία στην καινούρια προσπάθεια! μπήκαμε και εμείς στον ίδιο αγώνα! λοιπόν μάλλον είναι καινούρια προσθήκη (όπως μου είπε και ο αντιπρόσωπος εδώ στην ελλάδα) αν μου λες ότι τα πήρες από γερμανια ιούλη και δεν το είχαν μέσα γιατί στο σάιτ τους πλέον το έχουν κανονικά! http://profertil-female.eu/proproduct/what-is-in-profertil-female/

να σε ρωτήσω.. ινοσιτόλη ήθελα και γω (και L-καρνιτίνη) τα ινοφερτ έχουν και φολικό μέσα ε; μήπως πέφτει πολύ μετά για να τα πάρω και γω και τα δύο; ρώτησες γιατρό; σου έδωσε το οκ;

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

έλα oly μου καλή επιτυχία στην καινούρια προσπάθεια! μπήκαμε και εμείς στον ίδιο αγώνα! λοιπόν μάλλον είναι καινούρια προσθήκη (όπως μου είπε και ο αντιπρόσωπος εδώ στην ελλάδα) αν μου λες ότι τα πήρες από γερμανια ιούλη και δεν το είχαν μέσα γιατί στο σάιτ τους πλέον το έχουν κανονικά! http://profertil-female.eu/proproduct/what-is-in-profertil-female/

να σε ρωτήσω.. ινοσιτόλη ήθελα και γω (και L-καρνιτίνη) τα ινοφερτ έχουν και φολικό μέσα ε; μήπως πέφτει πολύ μετά για να τα πάρω και γω και τα δύο; ρώτησες γιατρό; σου έδωσε το οκ;

Ναι κορίτσι έχω ρωτήσει το γιατρό μου.Δεν έχω πολυκυστικές,αλλά η ινοσιτόλη βοηθάει στη ποιότητα των ωαρίων λένε.Ναι έχει και φολικό.Τώρα για τα προφερτίλ εγώ τα πήρα από το γερμανικό φαρμακείο gesundshop24.de.Tώρα δεν έχω μπει να δω αν άλλαξαν τις συσκευασίες και τα συστατικά.Τώρα για καρνιτίνη νομίζω ότι είναι υπερβολή.Ήδη τα προφερτίλ περιέχουν αρκετά συστατικά και μαζί με το ινοφέρτ νομίζω ότι δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.Κάπου διάβασα ότι έκανες και λαπαροσκόπηση,δε ξέρω βέβαια το λόγο,αλλά περαστικά.Δε χρειάζεται να επιβαρύνεις πολύ τον οργανισμό σου.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσι έχω ρωτήσει το γιατρό μου.Δεν έχω πολυκυστικές,αλλά η ινοσιτόλη βοηθάει στη ποιότητα των ωαρίων λένε.Ναι έχει και φολικό.Τώρα για τα προφερτίλ εγώ τα πήρα από το γερμανικό φαρμακείο gesundshop24.de.Tώρα δεν έχω μπει να δω αν άλλαξαν τις συσκευασίες και τα συστατικά.Τώρα για καρνιτίνη νομίζω ότι είναι υπερβολή.Ήδη τα προφερτίλ περιέχουν αρκετά συστατικά και μαζί με το ινοφέρτ νομίζω ότι δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.Κάπου διάβασα ότι έκανες και λαπαροσκόπηση,δε ξέρω βέβαια το λόγο,αλλά περαστικά.Δε χρειάζεται να επιβαρύνεις πολύ τον οργανισμό σου.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.:lol:

ευχαριστώ για τις πληροφορίες! ευχαριστώ και για τα περαστικά! :-) λέω να ξεκινήσω με καλή διατροφή προφερτίλ και q10 και βλέπουμε τι ωάρια θα πιάσουμε! θα κάνω και μια ερώτηση στη γιατρό για την ινοσιτόλη!

Κράτα το

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμαδακι σε καποια φιλη ειδικος συστησε κ zellogen για δυο μηνες.για κοιτατο κ αυτο.

μαγιοπουλάκι κάποιο συγκεκριμένο; γιατί αυτό που βλέπω το απλό γράφει για όμορφο δέρμα και πλούσια μαλλιά! :D:D:D:D:D τέτοια έχουμε! :D

Κράτα το

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι.σωστα το βρηκες.μαζι με τη beaute φτιαχνει κ τα αυγα.

θα ρωτήσω και για αυτό! :rolleyes: το τελείωσε το δίμηνο η φίλη σου; έκανε κανένα σχόλιο;

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κορίτσια καλησπέρα! σκέφτομαι να ξεκινήσω τα profertil female! τα έχει πάρει καμία; είχε κάποια αλλαγή χειροπιαστή; είδα ότι στο εξωτερικό η συσκευασία περιέχει και q10 ενώ αυτή που κυκλοφορεί στην ελλάδα όχι και σε επικοινωνία μαζί τους μου ανέφεραν ότι οι καινούριες συσκευασίες που θα περιέχουν q10 θα κυκλοφορήσουν εδώ από δεκέμβρη που για μένα είναι σχετικά αργά! έκανε καμία συμπληρωματική χρήση παράλληλα με q10; όποιες πληροφορίες ευπρόσδεκτες! ευχαριστώ! :rolleyes:

Κοριτσάκι μου στα πρότεινε ο γιατρός η με δική σου πρωτοβουλία τα επέλεξες;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου στα πρότεινε ο γιατρός η με δική σου πρωτοβουλία τα επέλεξες;;

καλημέρα ninaki! με δική μου πρωτοβουλία τα πήρα και πήρα και q10. εγώ έχω θέμα με την ποιότητα ωαριών και ξεκινάω εξωσωματική σε λίγο καιρό! έψαχνα να βρω κάτι που να υποστηρίζει αυτό ακριβώς, όχι ότι κάνει θαύματα αλλά μια μικρή βοήθεια τη δίνει! δεν είναι συμπλήρωμα διατροφής περιέχει άλλα συστατικά. ρώτησε το γιατρό σου αν σκέφτεσαι για 'συμπληρώματα' κάθε είδους. φαντάζομαι φυλλικό οξύ παίρνεις ε;

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ninaki! με δική μου πρωτοβουλία τα πήρα και πήρα και q10. εγώ έχω θέμα με την ποιότητα ωαριών και ξεκινάω εξωσωματική σε λίγο καιρό! έψαχνα να βρω κάτι που να υποστηρίζει αυτό ακριβώς, όχι ότι κάνει θαύματα αλλά μια μικρή βοήθεια τη δίνει! δεν είναι συμπλήρωμα διατροφής περιέχει άλλα συστατικά. ρώτησε το γιατρό σου αν σκέφτεσαι για 'συμπληρώματα' κάθε είδους. φαντάζομαι φυλλικό οξύ παίρνεις ε;

Ναι φυλλικο παίρνω από τον Μάρτιο Συνεχόμενα και επίσης ένα σαλοσπιρ γιατί έχω ένα μικρό θέμα με θρομβοφιλια και επειδή διάβασα ότι αυτό το βοηθημα ενισχύει το πάχος του ενδομητριου Είπα μήπως να το δοκίμαζα θα κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη να δω με την αγωγή που κάνω κατά πόσο ανταποκρινεται το ενδομητριο μου και μετά ανάλογα θα δω τι θα κάνω σκέφτομαι να πάω Αθήνα να ψαχτω και αλλιώς αν δεν δω φως αλλά Είναι και το οικονομικό που με φρενάρει. .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ναι φυλλικο παίρνω από τον Μάρτιο Συνεχόμενα και επίσης ένα σαλοσπιρ γιατί έχω ένα μικρό θέμα με θρομβοφιλια και επειδή διάβασα ότι αυτό το βοηθημα ενισχύει το πάχος του ενδομητριου Είπα μήπως να το δοκίμαζα θα κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη να δω με την αγωγή που κάνω κατά πόσο ανταποκρινεται το ενδομητριο μου και μετά ανάλογα θα δω τι θα κάνω σκέφτομαι να πάω Αθήνα να ψαχτω και αλλιώς αν δεν δω φως αλλά Είναι και το οικονομικό που με φρενάρει. .

ninaki τι έγινε τελικά;

Ναι κορίτσι έχω ρωτήσει το γιατρό μου.Δεν έχω πολυκυστικές,αλλά η ινοσιτόλη βοηθάει στη ποιότητα των ωαρίων λένε.Ναι έχει και φολικό.Τώρα για τα προφερτίλ εγώ τα πήρα από το γερμανικό φαρμακείο gesundshop24.de.Tώρα δεν έχω μπει να δω αν άλλαξαν τις συσκευασίες και τα συστατικά.Τώρα για καρνιτίνη νομίζω ότι είναι υπερβολή.Ήδη τα προφερτίλ περιέχουν αρκετά συστατικά και μαζί με το ινοφέρτ νομίζω ότι δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.Κάπου διάβασα ότι έκανες και λαπαροσκόπηση,δε ξέρω βέβαια το λόγο,αλλά περαστικά.Δε χρειάζεται να επιβαρύνεις πολύ τον οργανισμό σου.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.:lol:

oly λέω να πάρω και ινοσιτόλη τελικά! φαντάζομαι δεν θα μου πέσουν πολλά ε; και προφερτιλ και q10 και ινοφερτ και βιταμινη d που παίρνω! θα ρωτήσω κιόλας αλλά πρέπει να είναι υπερ αρκετά ε;

Κράτα το

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...