Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PROFERTIL


Recommended Posts

Πάντως διαβάζοντας τα περισσότερα σχόλια διαπιστώνω οτι γενικα κάνουν καλή δουλειά! Εμεις εχουμε θέμα με τη μορφολογια. Απο ποσότητα και κινητικότητα ειμαστε νορμαλ. Θα μπορούσαμε και καλυτερα βέβαια αλλά δεν εντοπίζεται εκεί το προβλημα! Μεχρι την εξωσωματικη θα εχει κλείσει ενα τρίμηνο λήψης. Για να δουμε!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι νεο μελος αλλα εχω δει πολλες παλιες αναρτησεις στο φορουμ για το profertil τελικα

εχει καμια θετικο αποτελεσμα με φυσικο τροπο χωρις εξωσωματικη η σπερματεγχυση

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι νεο μελος αλλα εχω δει πολλες παλιες αναρτησεις στο φορουμ για το profertil τελικα

εχει καμια θετικο αποτελεσμα με φυσικο τροπο χωρις εξωσωματικη η σπερματεγχυση

ευχαριστω!!!

 

Κατερίνα μου γειά σου! Και εγώ φρεσκότατο μέλος.:)

Λοιπόν, πιστεύω πως εννοείς τις profertil για τον άντρα (διότι έχει κ για τις γυναίκες) και σου απαντώ πως ο σύζυγός μου τις παίρνει εδώ και 5 μήνες. Προσπαθούμε ένα χρόνο με άκαρπες προσπάθειες...Αρχίσαμε το ψάξιμο, εξετάσεις από εδώ, εξετάσεις από εκεί..Τελικά έχουμε σχετικά χαμηλή κινητικότητα- πυκνότητα κ θέμα με τη μορφολογία..Να μη σε κουράζω,αυτούς τους μήνες κάναμε αρκετά σπερμοδιαγράμματα κ σε πληροφορώ πως έχουμε αρκετή άνοδο στην κινητικότητα! Η πυκνότητα βελτιώνεται..η μορφολογία όμως όχι. Εγώ δεν είμαι της υπομονής,έκανα σπερματέγχυση και αναμένω..αν κ φυσικά δεν μας απέκλησαν τη φυσιολογική σύλληψη.:):):)

Πολύ καλές βιταμίνες! Για εμένα αξίζουν τα λεφτά τους!

Το οτι μπορεί να βελτιωθεί το σπέρμα ( έστω σταδιακά )δεν το πίστευα..Όμως να που βγήκα λαθος...:):):)

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα... Λοιπον.... Το συγκεκριμενο σκευασμα το ακουσα πριν 2 χρονια περιπου απο εξωσωματιστη βεβαια και μου ειχε φανει τρελλη η τιμη.... Και ο συζυγος μου ειχε πολυ ασχημο σπερμοδιαγραμμα και πριν 1 χρονο πηγαμε σε 2 ουρολογους οι οποιοι μας ειπαν ακριβως το ιδιο πραγμα... Τα συστατικα του Pr κυκλοφορουν ανεξαρτητα στην αγορα (πολλα μαλιστα και σε συνδιασμο οπως πχ βιτ Ε και σεληνιο....) και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια αν οχι και καλυτερη. Εδωσαν και οι δυο μια συγκεκριμενη αγωγη στον ανδρα μου ( L- αργινινη, βιτΕ, κλομιφαινη) και μετα απο 3 μηνες τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα.... Αφου να φανταστειτε τοτε περνουσαμε απο επιτροπη και δεν μπορουσαμε να δειξουμε το σπερμοδιαγραμμα γιατι θα μας εκοβαν. Τον τελευταιο χρονο και επειδη εχω γυρισει ολους τους εξωσωματιστες ολο και βλεπω το φυλλαδιακ του pr στα σταντ με τελευταιο πριν λιγες πολυ λιγες μερες το γενεσις..... Εμεις εχουμε θεμα με τον κατακερματισμο του σπερματος και αφου στο γενεσις ηξεραν την αγωγη που ειχε παρει και συμφωνουσαν τοτε.... Τωρα μας τα πασαραν και εμας...δεν ξερω πραγματικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα... Λοιπον.... Το συγκεκριμενο σκευασμα το ακουσα πριν 2 χρονια περιπου απο εξωσωματιστη βεβαια και μου ειχε φανει τρελλη η τιμη.... Και ο συζυγος μου ειχε πολυ ασχημο σπερμοδιαγραμμα και πριν 1 χρονο πηγαμε σε 2 ουρολογους οι οποιοι μας ειπαν ακριβως το ιδιο πραγμα... Τα συστατικα του Pr κυκλοφορουν ανεξαρτητα στην αγορα (πολλα μαλιστα και σε συνδιασμο οπως πχ βιτ Ε και σεληνιο....) και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια αν οχι και καλυτερη. Εδωσαν και οι δυο μια συγκεκριμενη αγωγη στον ανδρα μου ( L- αργινινη, βιτΕ, κλομιφαινη) και μετα απο 3 μηνες τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα.... Αφου να φανταστειτε τοτε περνουσαμε απο επιτροπη και δεν μπορουσαμε να δειξουμε το σπερμοδιαγραμμα γιατι θα μας εκοβαν. Τον τελευταιο χρονο και επειδη εχω γυρισει ολους τους εξωσωματιστες ολο και βλεπω το φυλλαδιακ του pr στα σταντ με τελευταιο πριν λιγες πολυ λιγες μερες το γενεσις..... Εμεις εχουμε θεμα με τον κατακερματισμο του σπερματος και αφου στο γενεσις ηξεραν την αγωγη που ειχε παρει και συμφωνουσαν τοτε.... Τωρα μας τα πασαραν και εμας...δεν ξερω πραγματικα....

 

 

 

Κοίταξε να δεις..ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος. Άν μπλέξεις με εξετάσεις ,βιταμίνες και τις διαδικασίες αυτές είναι ψυχοφθόρο. Σε νοιώθω απόλυτα.

 

Μα σοβαρα? Είχε τόσο μεγάλη άνοδο ο άντρας σου? Απίστευτο!

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια σας με υποβοηθούμενη αναπαραγωγή?

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίταξε να δεις..ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος. Άν μπλέξεις με εξετάσεις ,βιταμίνες και τις διαδικασίες αυτές είναι ψυχοφθόρο. Σε νοιώθω απόλυτα.

 

Μα σοβαρα? Είχε τόσο μεγάλη άνοδο ο άντρας σου? Απίστευτο!

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια σας με υποβοηθούμενη αναπαραγωγή?

 

Τωρα θα τις προωθούν γιατι όταν είμασταν εμείς εκεί μονο βιταμίνη ε και κλομιφαινη μας είχαν δώσει. Ένας φίλος μας γιατρος μας είπε να πάρουμε κ Λ αργινίνη όλα σολγκαρ. Θέλει και βιταμίνη c και καλή διατροφή με ροδια και όχι λιπαρά και γυμναστική , όχι στενά ρουχα . Και όχι κιλά. Πάντως όσοι πήραν profertil είδαν τρομερή βελτίωση. Εγώ έπαιρνα inofert.

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις..ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος. Άν μπλέξεις με εξετάσεις ,βιταμίνες και τις διαδικασίες αυτές είναι ψυχοφθόρο. Σε νοιώθω απόλυτα.

 

Μα σοβαρα? Είχε τόσο μεγάλη άνοδο ο άντρας σου? Απίστευτο!

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια σας με υποβοηθούμενη αναπαραγωγή?

 

Ναι... Η βελτιωση οσον αφορα κινητικοτητα, μορφολογια ηταν θεαματικη... Και ναι τοτε ηταν η πρωτη εξωσωματικη η οποια ομως κατεληξε σε αποβολη.... Τωρα αξιωθηκαν να μας πουν για την εξεταση κατακερματισμου του σπερματος και δυστυχως θα πανε χαμενα τα ωαρια που εχω καταψυξη.... Δεν πειραζει ομως... Κανενας πονος δεν με φοβιζει... Η πιθανοτητα να μην κανω παιδι με γονατιζει.... Και τις Pr μπορει να παρω για τον φοβο των Ιουδαιων που λενε, απλα μου τη σπαει οταν νιωθω οτι βγαζουν μιζες απο την αναγκη μας να γινουμε μανες....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα τις προωθούν γιατι όταν είμασταν εμείς εκεί μονο βιταμίνη ε και κλομιφαινη μας είχαν δώσει. Ένας φίλος μας γιατρος μας είπε να πάρουμε κ Λ αργινίνη όλα σολγκαρ. Θέλει και βιταμίνη c και καλή διατροφή με ροδια και όχι λιπαρά και γυμναστική , όχι στενά ρουχα . Και όχι κιλά. Πάντως όσοι πήραν profertil είδαν τρομερή βελτίωση. Εγώ έπαιρνα inofert.[/QUOT

 

Ναι , τώρα τελευταία κυκλοφορούν! Κάνουν όμως πολυ καλη δουλεια αλλά είναι πανάκριβες! Συμφωνώ με αυτά που λες κ προσθέτω πως απαγορεύεται το καυτό ντούζ!!! Αυξάνει τη θερμοκρασία στους όρχεις κ είναι καταστροφικό για το σπέρμα!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου συζυγος είχε μεγάλη βελτίωση στο σπερμα με τις profertil! Τις θεωρώ πολύ καλές!

 

 

Καταφέρατε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη με τη λήψη των Profertil? Είτε φυσιολογική , είτε υποβοηθούμενη?

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα προχωρούσαμε ούτως ή άλλως σε εξωσωματικη λόγω δικού μου κυρίως θέματος αλλα το σπερμα ειχε προβλημα στη μορφολογια. Με την αγωγη ξεπεράστηκε κ με τη βοήθεια της μικρογονιμοποίησης το ωαριο γονιμοποιήθηκε. Δυςτυχως δεν προχωρησε στις διαιρέσεις. Το σπερμα πάντως ειναι πια ικανοποιητικό. Θα μπορούσε δλδ να γονιμοποιήσει και φυσιολογικά χωρις IVF. Καλή επιτυχία!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο συζηγος μου ειχε παρει profertil για τρεις μηνες και ηταν σουπερ τα αποτελεσμα! το σκευασμα το πηραμε απο εταιρια και κοστισε 189 τα τρεια κουτια ενω στα φαρμακεια το ενα κουτι μας το εδιναν τη μια 80 την αλλη 90 επειδη δεν εχει κουπονι ο καθενας το εδινε οτι τιμη ηθελε. ενω απο την εταιρια ειχαμε κερδος 40 ευρο.

μικρο μου καραμελακι σε περιμενουμε ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Θα προχωρούσαμε ούτως ή άλλως σε εξωσωματικη λόγω δικού μου κυρίως θέματος αλλα το σπερμα ειχε προβλημα στη μορφολογια. Με την αγωγη ξεπεράστηκε κ με τη βοήθεια της μικρογονιμοποίησης το ωαριο γονιμοποιήθηκε. Δυςτυχως δεν προχωρησε στις διαιρέσεις. Το σπερμα πάντως ειναι πια ικανοποιητικό. Θα μπορούσε δλδ να γονιμοποιήσει και φυσιολογικά χωρις IVF. Καλή επιτυχία!

 

 

Τελικά πολύ μεγάλο ποσοστό είδε αυξηση με τις βιταμίνες αυτές!

 

Ανταποδίδω κ σε εσένα καλή επιτυχία , δύναμη και σύντομα με γεμάτη αγκαλίτσα!

 

Να 'σαι καλα!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο συζηγος μου ειχε παρει profertil για τρεις μηνες και ηταν σουπερ τα αποτελεσμα! το σκευασμα το πηραμε απο εταιρια και κοστισε 189 τα τρεια κουτια ενω στα φαρμακεια το ενα κουτι μας το εδιναν τη μια 80 την αλλη 90 επειδη δεν εχει κουπονι ο καθενας το εδινε οτι τιμη ηθελε. ενω απο την εταιρια ειχαμε κερδος 40 ευρο.

 

Όταν λες το πήρατε απο εταιρία , εννοείς παραγγελεία online?

 

Το ένα κουτί με κάψουλες του ενός μηνα κοστίζει περιπου 70 ευρω απο το φαρμακείο μας,και το κουτί που περιλαμβάνει τις κάψουλες για 3 μήνες στοιχίζει 200.

 

Έχω ακούσει κ εγώ πολλές διαφορετικές τιμές, δεν ξέρω γιατί...

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το πήρατε απο εταιρία , εννοείς παραγγελεία online?

 

Το ένα κουτί με κάψουλες του ενός μηνα κοστίζει περιπου 70 ευρω απο το φαρμακείο μας,και το κουτί που περιλαμβάνει τις κάψουλες για 3 μήνες στοιχίζει 200.

 

Έχω ακούσει κ εγώ πολλές διαφορετικές τιμές, δεν ξέρω γιατί...

 

τηλεφωνικη παραγγελεια

3μηνη θεραπεια 180 καψουλες

μικρο μου καραμελακι σε περιμενουμε ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τηλεφωνικη παραγγελεια

3μηνη θεραπεια 180 καψουλες

 

Δεν γνώριζα πως μπορείς να κάνεις τηλεφωνική παραγγελία!:o:o

 

Τελικά ίσως να συμφέρει, αν στα φαρμακεία είναι ότι να ναι...

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο δοσολογια του ειχαν πει 2 την ημερα μετα απο γευμα και τα 2μαζι ενω, την προ τελευταια φορα που ειχε παρει του ειπαι ο γιατρος 1 πρωι 1 βραδυ.

εσας κοριτσια;

μικρο μου καραμελακι σε περιμενουμε ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

απο δοσολογια του ειχαν πει 2 την ημερα μετα απο γευμα και τα 2μαζι ενω, την προ τελευταια φορα που ειχε παρει του ειπαι ο γιατρος 1 πρωι 1 βραδυ.

εσας κοριτσια;

 

Εμείς εξαρχής 1 πρωί και 1 βράδυ!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα ,το συγκεκριμένο σκεύασμα μας πρότειναν κι εμάς ουρολόγος και γυναικολόγος ταυτόχρονα και συμπτωματικά χωρις να έχουν μεταξύ τους επικοινωνία . Στην προσπάθειά μου να το παραγγείλω μέσω Έλληνα αντιπροσώπου βρέθηκα μπροστά στη δυσάρεστη έκπληξη του αντιτίμου του..Έτσι, διάβασα εδώ στο forum περι αγοράς του μέσω γερμανικών site. Nα προσθέσω κι εγω με την σειρά μου λοιπόν, μια πολύτιμη πληροφορία σχετικά με το profertil .Το παρασκευάζουν 2 εταιρίες όντως ,μια αυστριακή η Lenus Pharma καθώς και μια Γερμανική η Aristo Pharma. Έστειλα e-mail και στις δυο εταιρίες για να διαπιστώσω αν υπάρχουν ενδεχομένως διαφορές στα δυο σκευάσματα ,και η επίσημη απάντηση που πήρα ήταν ότι η γερμανική εταιρία είναι απλά διανομέας (distributor κατα λέξη) , ενώ η αυστριακή Lenus Pharma είναι ο ιδιοκτήτης (owner). Τώρα βέβαια είναι κανείς να αναρωτιέται τι σόι εμπορικό παιχνίδι μπορεί να παίζεται στις πλάτες των καταναλωτών όταν η ιδιοκτήτρια εταιρία πουλάει πιο ακριβά απο την εταρία-διανομέα ,αλλά κι απ την άλλη , ελεύθερη αγορά έχουμε ,επομένως γιατι όχι?!...Άλλωστε, κανείς αν πάει στην λαϊκή της γειτονιάς του σήμερα ,θα βρει ενδεχομένως τα ίδια προϊόντα σε ποικιλία τιμών..Τέλος πάντων , εύχομαι τουλάχιστον το εν λόγω σκεύασμα να δώσει τα ποθητά αποτελέσματα σε όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως έχει παραγγείλει καμιά σας τα profertil από εξωτερικό?Θέλω να πάρω για τον άντρα μου και έχω ακούσει ότι είναι πιο φτηνά,αλλά δε ξέρω από που.Σε πόσες μέρες τα στελνουν μήπως ξέρετε?Γιατί τα χρειαζόμαστε άμεσα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως έχει παραγγείλει καμιά σας τα profertil από εξωτερικό?Θέλω να πάρω για τον άντρα μου και έχω ακούσει ότι είναι πιο φτηνά,αλλά δε ξέρω από που.Σε πόσες μέρες τα στελνουν μήπως ξέρετε?Γιατί τα χρειαζόμαστε άμεσα.:confused:

 

κορίτσι μου τα παρήγγειλα σήμερα από γερμανικό φαρμακειο κ τα πηρα 106 ? την τριμηνη θεραπεία! Τα είχα ξαναπάρει το καλοκαίρι και ηρθαν γρήγορα μπορεί κ σε τρεις μέρες δε θυμάμαι ακριβώς! είχαμε αποτέλεσμα στη μορφολογία και στον αριθμό...σχεδόν διπκασιαστηκε ο αριθμός σπέρματος αλλά η κινητικότητα μας τίποτα...Βέβαια μπορεί να παίζουν ρόλο κ άλλοι παράγοντες σε μας! να τα παραγγείλει ς από εξω! τα μισά λεφτά θα δώσεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου τα παρήγγειλα σήμερα από γερμανικό φαρμακειο κ τα πηρα 106 ? την τριμηνη θεραπεία! Τα είχα ξαναπάρει το καλοκαίρι και ηρθαν γρήγορα μπορεί κ σε τρεις μέρες δε θυμάμαι ακριβώς! είχαμε αποτέλεσμα στη μορφολογία και στον αριθμό...σχεδόν διπκασιαστηκε ο αριθμός σπέρματος αλλά η κινητικότητα μας τίποτα...Βέβαια μπορεί να παίζουν ρόλο κ άλλοι παράγοντες σε μας! να τα παραγγείλει ς από εξω! τα μισά λεφτά θα δώσεις!!!!!

 

Σ'ευχαριστώ evelina μου.Μεταφορικά πόσα πλήρωσες,θυμάσαι?Βρήκα ένα γερμανικό φαρμακείο,μιλάνε αγγλικά ή μόνο γερμανικά?Τα έχουμε ξαναπάρει απλά τώρα προσπαθώ να γλιτώσω χρήματα και ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ evelina μου.Μεταφορικά πόσα πλήρωσες,θυμάσαι?Βρήκα ένα γερμανικό φαρμακείο,μιλάνε αγγλικά ή μόνο γερμανικά?Τα έχουμε ξαναπάρει απλά τώρα προσπαθώ να γλιτώσω χρήματα και ψάχνομαι.

 

με τα μεταφορικά τελική τιμή 106 ?!!!! στα γερμανικά είναι βάλε το translate στο ίντερνετ και κανε την παραγγελία. δε θα μιλήσεις μαζί τους εξάλλου! Το μειλ σου θα βάλεις με κάρτα θα πληρώσεις θα σου στείλουν για επιβεβαίωση της παραγγελίας και θα στα στείλουν! Τόσο απλά!

Link to comment
Share on other sites

με τα μεταφορικά τελική τιμή 106 ?!!!! στα γερμανικά είναι βάλε το translate στο ίντερνετ και κανε την παραγγελία. δε θα μιλήσεις μαζί τους εξάλλου! Το μειλ σου θα βάλεις με κάρτα θα πληρώσεις θα σου στείλουν για επιβεβαίωση της παραγγελίας και θα στα στείλουν! Τόσο απλά!

 

Ο.κ σ'ευχαριστώ.Ξέρεις αν έχουν PAYPAL?Δε μπορεί να μην έχουν όλοι έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...