Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PROFERTIL


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εβελινα ηθελα να σε ρωτησω αν εχει παραπανω χρεωσω με εμβασματα κ εξτρα μεταφορικα, ειχα προσπαθησει να παραγγειλω του ενος μηνα κ ηταν αλλα 35? κ τελικα τα πηρα απο δω η διαφορα ηταν στα ,10! Θα το προσπαθησω κ σημερα! Κοριτσια ειδατε αποτελεσματα; μετα απο ποσο καιρο;εμεις ειμαστε τωρα στο δευτερο μηνα.με κινητηκοτητα 20% κ δυστυχως καθε μηνα να εχω περιοδο!:-(:sad:

Link to comment
Share on other sites

Εβελινα ηθελα να σε ρωτησω αν εχει παραπανω χρεωσω με εμβασματα κ εξτρα μεταφορικα, ειχα προσπαθησει να παραγγειλω του ενος μηνα κ ηταν αλλα 35? κ τελικα τα πηρα απο δω η διαφορα ηταν στα ,10! Θα το προσπαθησω κ σημερα! Κοριτσια ειδατε αποτελεσματα; μετα απο ποσο καιρο;εμεις ειμαστε τωρα στο δευτερο μηνα.με κινητηκοτητα 20% κ δυστυχως καθε μηνα να εχω περιοδο!:-(:sad:

 

Sugar καλησπέρα.Και εμείς παραγγείλαμε τα αντρικά profertil για τρεις μήνες από Γερμανία και τα μεταφορικά είναι 20 ευρώ.Μέσα σε 13 μέρες τα παρέλαβα.Συμφέρει.Κάνουν δουλειά,τα έχει ξαναπάρει ο σύζυγος,βασικά θέλει ένα τρίμηνο για να δεις αποτέλεσμα.Εμένα θα τα παίρνει για αρκετό καιρό,έτσι είπε ο ουρολόγος.Έχουμε δει βελτίωση με το σπερμοδιάγραμμα τις προηγούμενες φορές.Αφού σκέφτομαι να πάρω και εγώ τα γυναικεία αν δε πετύχει και αυτή τη φορά η εξωσωματική.Τώρα παίρνω κάτι άλλες βιταμίνες.Πάντως για τρίμηνο συμφέρει να τα παραγγείλεις από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστψ oly. /για την απαντηση! Μακαρι να εχει βελτιωση, οποτε θα περινενουνε αλλο εναν μηνα πριν το επομενο σπερμοδιαγραμμα!καλη σου επιτυχια στην εξωσωματικη, ποτε θα την κανετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστψ oly. /για την απαντηση! Μακαρι να εχει βελτιωση, οποτε θα περινενουνε αλλο εναν μηνα πριν το επομενο σπερμοδιαγραμμα!καλη σου επιτυχια στην εξωσωματικη, ποτε θα την κανετε;

 

Περιμένω περίοδο από βδομάδα. Να δούμε τι θα γίνει. Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Και σε σένα ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια .. Θα ήθελα να ενημερώσω και εγώ Για τις βιταμίνες profertil που πήρε ο άντρας μου τρεις μήνες και συνεχίζουμε άλλους τρεις μήνες να τις παίρνουμε .... Προσπαθούμε από το 2014 Είχαμε μια σύλληψη Πριν ένα ενάμιση χρόνο αλλα δυστυχως τα χασαμε .... Και πριν Τέσσερις μήνες κάναμε το πρώτο μας σπερμοδιάγραμμα Και ο ουρολόγος μας σύστησε να πάρουμε τις βιταμίνες profertil Λόγω χαμηλής κινητικότητας . Τώρα μετά από τρεις μήνες profertil Τα αποτελέσματα σας τα γράφω από κάτω . Και με μία πολύ μικρή Πρώτου βαθμού κιρσοκήλη που δε χρειάζεται Χειρουργείο .

 

Πρώτο σπερμοδιάγραμμα πριν τέσσερις μηνες.. Με υγιεινή διατροφή χωρίς κάπνισμα πολλά φρούτα πολύ γυμναστική ..... ( Χωρίς βιταμίνες profertil)

 

Όγκος :4ml

Αριθμός σπερματοζωαρίων : 30.800.000 ανα ml

Αποχή : Τέσσερις ημέρες

Κινητικότητα ζωηρή και να νωθρη 35%

Μορφολογία : Φυσιολογικές μορφές 44% Ανώμαλες μορφές 46%

 

 

Σπερμοδιάγραμμα μετά από τρεις Μήνες με profertil

Όγκος : 4ml

Αποχή : Τέσσερις ημέρες

Αριθμός σπερματοζωαρίων : 46.000.000/ml

Κινητικότητα : Ζωηρή και νωθρή 61%

Μορφολογία : Φυσιολογικές μορφές 64% Ανώμαλες μορφές 36%

 

Και συνεχίζουμε τις βιταμίνες κορίτσια και τις προσπάθειες :) Ο ΘΕΟΣ Βοήθησε .... Οι βιταμίνες βοήθησαν .... Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου Σε όλες τις κοπέλες με ενα θαυματακι :) :)

 

Εύχομαι να βοήθησα Κάποιες κοπέλεςπου ψάχνουν για τις βιταμίνες προφερτιλ.

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Κ εμεις παιρνουμε προφεντιλ κ νοβαντεξ ταυτοχρονα ως θεραπεια μετα απο χειργ κιρσοκιλης αμφω 2-3ου βαθμου με κακη κινητηκοτητα 3η ωρα 0%. Το πρωτο κουτι το φαγαμε χωρις αποτελεσμα παμε για το δευτερο κ ελπιζουμε να αντιδρασει ο οργανισμος του μετα το 3μηνο θα ξανακανει σπερμοδ να δουμε αν βελτιωθηκε.....ακομα προσπαθουμε για φυσιολ συληψη αλλα διαβαζοντας οτι τελικα οι περισσοτερς κατεληξαν σε εξωσωμ προβληματιζομαι λογω ηλικιας μας (35 εγω45 ο συζηγ)ποσο να το προσπαθουμε σαφως προτιμω την φυσιολ συληψη αλλα μηπως χανουμε χρονο....λεω εγω που παντα βιαζομαι κ ανυπομωνω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,ειμαι νεα στο φορουμ,θα ηθελα να σας ρωτησω !εμεις εχουμε προβλημα με τις συγκολησεις στον αντρα μου,υπαρχει καμια σας να ειδε βελτιωση με τις βιταμινες?γιατι βλεπω κυριως για κινητικότητα λετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ειμαι νεα στο φορουμ,θα ηθελα να σας ρωτησω !εμεις εχουμε προβλημα με τις συγκολησεις στον αντρα μου,υπαρχει καμια σας να ειδε βελτιωση με τις βιταμινες?γιατι βλεπω κυριως για κινητικότητα λετε...

 

Καλησπερα κ καλως ηρθες στην παρεα μας

εμεις περα απο χαμηλη κινητικοτητα ειχαμε κ υψηλο ποσοστο κατακερματισμου(αυτο εννοεις λεγοντας συγκολλησεις?)

Ειδαμε βελτιωση γενικα παιρνοντας βιταμινες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ειμαι νεα στο φορουμ,θα ηθελα να σας ρωτησω !εμεις εχουμε προβλημα με τις συγκολησεις στον αντρα μου,υπαρχει καμια σας να ειδε βελτιωση με τις βιταμινες?γιατι βλεπω κυριως για κινητικότητα λετε...

 

Καλησπέρα κορίτσι.Ο δικός μου ο σύζυγος αυτή τη φορά που πήρε τα profertil,γιατί τα είχε ξαναπάρει,τα πήρε για 5 μήνες συνεχόμενους.Βασικά ο γιατρός είπε να μη τα σταματήσει καθόλου.Είδαμε πάρα πολύ μεγάλη βελτίωση.Ακόμα και ο κατακερματισμός που ήταν πολύ υψηλός έπεσε και η κινητικότητα πήγε στο 52%,πρώτη φορά.Μάλλον γι'αυτό τα εμβρυάκια μου γονιμοποιήθηκαν,εχθές έκανα ωοληψία,καταφέραμε να βελτιώσουμε κατά πολύ το σπέρμα.Προσωπικά για μένα είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας

 

Είμαι ο Θάνος και εγγράφηκα εδώ για να γράψω κι εγώ πληροφορίες για το Profertil που ξεκινώ σήμερα...

 

Εδώ βρήκα πληροφορίες για προμήθεια από Γερμανία και μιας και δεν υπάρχουν πρόσφατες αναρτήσεις, είπα να γράψω εγώ για ενημέρωση στην εποχή των capital controls, εν έτει 2016...

 

Λοιπόν παρήγγειλα κι εγώ από το αναφερόμενο αλλού φαρμακείο online της Γερμανίας...

 

Κόστος 90?+20? ταχυδρομικά σύνολο 110? για το πακέτο με τις 180 κάψουλες... Όταν το πακέτο των 60 στο skroutz ξεκινά από περίπου 90 ευρώ και για το 180άρι αν είδα καλά δεν υπάρχει προσφορά κάτω από 200 ευρώ... Πληρωμή μέσω PayPal για να μην υπάρχουν προβλήματα με τη διαδικασία (το Paypal για κάποιο ευχάριστο λόγο πας επιτρέπει συναλλαγές-αγορές με εξωτερικό παρά τους περιορισμούς των capital controls...)

 

Σε κάθε περίπτωση, 2 μέρες μετά την παραγγελία μου, έλαβα μήνυμα ότι το δέμα μου απεστάλη, και σήμερα, ακριβώς 2 εβδομάδες μετά την παραγγελία, το πακέτο μου είναι στο ταχυδρομείο και πάω να το παραλάβω αυτή τη στιγμή...

 

Για τα 100+ ευρώ διαφορά δεν το συζητώ καν... Έχουμε μπλέξει σε μία πολυέξοδη διαδικασία αλλά και πάλι 100 ευρώ δεν τα πετάς στο δρόμο, ούτε τα χαρίζεις στους εισαγωγείς που αισχροκερδούν σε βάρος μας...

 

Πληροφοριακά, έψαξα κι άλλα σκευάσματα μπας και κάνουν την ίδια δουλειά... Κυκλοφορούν διάφορα αλλά η περιεκτικότητα που έχουν είναι αρκετά μικρότερη και τελικά παρά το κόστος τους μάλλον τα ProFertil είναι η καλύτερη επιλογή

 

Καλή τύχη σε όλες και όλους!

 

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Μικρή διόρθωση...

 

Δεν έβλεπα τις πιο πρόσφατες αναρτήσεις, υπάρχουν (όπως μου έδειξε εκ των προτέρων ο Chrome) πολύ πρόσφατες... Σε κάθε περίπτωση καταθέτω και τη δική μου εμπειρία με την αποστολή από το εξωτερικό...

 

Επειδή η ιστοσελίδα των Γερμανών είναι στα ...γερμανικά, για να βγάλω άκρη χρησιμοποίησα το Google Translate, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

 

Επίσης το κόστος αποστολής δεν εμφανίζεται άμεσα, φαίνεται σχεδόν σαν να ολοκληρώνεται η παραγγελία πρώτα... Επειδή δεν το κατάλαβα στην αρχή έφτασα την παραγγελία ως το τέλος και εκεί τη μπλόκαρα. Επικοινώνησα μαζί τους να ρωτήσω τι γίνεται και σε λιγότερο από 24 ώρες (μέσα στη μέρα δηλαδή) πήρα απάντηση! Αυτό ήταν σημαντικό γιατί κατάλαβα ότι υπάρχει κάποιος που ασχολείται με την εξυπηρέτηση πελατών άμεσα! Προφανώς είναι ένα στοιχείο αξιοπιστίας...

 

Συνεπώς προχωράτε την παραγγελία κανονικά και όταν θα φαίνεται ότι είστε ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση, τότε στην πραγματικότητα θα σας ανακατευθύνει στο Paypal για να πληρώσετε κι εκεί κάπου θα εμφανιστούν και τα έξοδα αποστολής για τη συνολική χρέωση...

 

Και τώρα ας ελπίσουμε ότι θα βοηθήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

kai ta dika mas profertil irthan simera. gia 3 mines gia tin antra mou kai gia 3 mines gia emena. ola masi 180 euro. kai emis ta paragkilame apo germania. edo stin ellada mono tou antra mou tha bgenane 180 gia 3 mines.

Elpiso na mas boithisoune kai na kanoun kati. Den perimeno thaumata alla toulaxiston na di o antras mou mia anodo sto sterma tou.

 

Filia se olous

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

kai ta dika mas profertil irthan simera. gia 3 mines gia tin antra mou kai gia 3 mines gia emena. ola masi 180 euro. kai emis ta paragkilame apo germania. edo stin ellada mono tou antra mou tha bgenane 180 gia 3 mines.

Elpiso na mas boithisoune kai na kanoun kati. Den perimeno thaumata alla toulaxiston na di o antras mou mia anodo sto sterma tou.

 

Filia se olous

 

Καλησπέρα κορίτσι.Και εμάς ήρθαν τα profertil και για τους δυο μας πριν 3 μέρες από γερμανία.Βοηθάνε πολύ να ξέρεις,σε εμάς τουλάχιστον,ο άντρας μου τα έχει πάρει αρκετές φορές,απλά θέλει να τα παίρνεις για αρκετό καιρό.Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα χρειαστούμε σίγουρα profertil, ήθελα να ρωτήσω αν οι σύζυγοι σας που τα πήραν είδαν διαφορα και στην εξέταση του κατακερματισμού. Τωρα πήραμε τα αποτελέσματα και το 48% δεν το λες καθόλου καλό....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα χρειαστούμε σίγουρα profertil, ήθελα να ρωτήσω αν οι σύζυγοι σας που τα πήραν είδαν διαφορα και στην εξέταση του κατακερματισμού. Τωρα πήραμε τα αποτελέσματα και το 48% δεν το λες καθόλου καλό....

 

Καλημέρα Κάντι.Εμείς που είχαμε πολύ υψηλό ποσοστό κατακερματισμού,62% είδαμε πολύ μεγάλη βελτίωση.Μετά από 4 μήνες profertil το ποσοστό έπεσε στο 15%.Γενικά όσες φορές ο σύζυγος τα πήρε,γενικά τα έχει πάρει αρκετές φορές,κάνανε δουλειά.Και στην κινητικότητα και στη μορφολογία.Βέβαια έχω ακούσει και περιπτώσεις που δεν είδαν βελτίωση.Πάντως σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη,απλά πρέπει να τα παίρνει για αρκετό καιρό.Τώρα πήρα και εγώ τα γυναικεία και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τα profertyl κάνουν θαύματα είχε ο σύζυγός υψηλό κατακερματισμο έκανε θεραπεία για 3 μήνες σε συνδυασμό eviol

Filicine και στην επαναληπτική μειώθηκε αρκετά και προχωρήσαμε στην προσπαθεια.

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα χρειαστούμε σίγουρα profertil, ήθελα να ρωτήσω αν οι σύζυγοι σας που τα πήραν είδαν διαφορα και στην εξέταση του κατακερματισμού. Τωρα πήραμε τα αποτελέσματα και το 48% δεν το λες καθόλου καλό....

 

Καντι μου και εμείς είμαστε από τις περιπτώσεις που είδαμε σημαντική βελτιωση

Αν σκεφτείς να τα παραγγείλεις να ξέρεις οτι σ ένα γερμανικό site τα έχουν σχεδόν στη μισή τιμή. Ψάξε το

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Ο γιατρός μας έχει ζητήσει αυτην την εξέταση απο τον Απρίλιο που χειρουργήθηκα και αποφάσισε να την κανει τωρα ο καλός μου.

Τωρα που θα αρχίσω την διέγερση, μου χει γυρίσει το μάτι!!! Τι να προλάβουμε να κάνουμε τωρα???

Νιώθω τεράστια απογοήτευση. Έκοψα το κάπνισμα, εκανα χειρουργείο, εχω κανει οτι μαλακία εξέταση υπάρχει και ειπε και ο δικός μου ας πάω να κανω τον κατακερματισμό.....

Και αφού είδε το αποτέλεσμα και κατέβασε μούρη και αγχώθηκε, κανω και τον καραγκιόζη δεν πειράζει βρε αγάπη μου, δεν ειναι και τόσο αξιόπιστη εξέταση κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Ο γιατρός μας έχει ζητήσει αυτην την εξέταση απο τον Απρίλιο που χειρουργήθηκα και αποφάσισε να την κανει τωρα ο καλός μου.

Τωρα που θα αρχίσω την διέγερση, μου χει γυρίσει το μάτι!!! Τι να προλάβουμε να κάνουμε τωρα???

Νιώθω τεράστια απογοήτευση. Έκοψα το κάπνισμα, εκανα χειρουργείο, εχω κανει οτι μαλακία εξέταση υπάρχει και ειπε και ο δικός μου ας πάω να κανω τον κατακερματισμό.....

Και αφού είδε το αποτέλεσμα και κατέβασε μούρη και αγχώθηκε, κανω και τον καραγκιόζη δεν πειράζει βρε αγάπη μου, δεν ειναι και τόσο αξιόπιστη εξέταση κλπ....

Έπρεπε πριν ξεκινήσεις διεγερση να είχε γίνει ο κατακερματισμος σε περίπτωση που υπάρχει κάτι να γίνει η κατάλληλη θεραπεία. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε πρέπει να είσαι ήρεμη τώρα που ξεκίνησες.

Υπάρχει μια μέθοδος PICSI που γίνεται έλεγχος και διαλέγουν τα πιο υγιή σπερματοζωάρια.

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...