Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική στην Κυπρο


Recommended Posts

καλημέρα! με το καλό κοπελα μου! σίγουρα υπάρχουν κίνδυνοι με τα 4 γιαυτό εξάλλου σου λένε και οι γιατροί για μείωση..αλλά εννοείτε μπορεί μια κοπελα να διαλέξει ποιό απο τα μωράκια να του αφαιρέσει την ζωούλα σαν ζεί..σε καταλαμβαίνω..με την βοήθεια του θεού να πάνε όλα καλά σου εύχομαι κοπέλα μου! πόσο χρονό είσαι; ο σωματότυποσ σου είναι οκ για 4 μωρά;; :cool: εννοώ δεν είσαι μικροκαμομένη εννεν???:P

και αν επιτρέπεται γιατί καταλήξατε στην εξωσωματική; εγώ έχω γραμμένη τη ιστορία μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ irene333 για τις ευχές σου, βασικά είμαι κοντούλα αλλα είμαι εύσωμη και πιστέυω ότι θα τα καταφέρω. Και με έχει καθησυχάσει το ότι κατα αρκετά μεγάλο ποσοστό ότι τα 3 είναι κοριτσάκια και μου έχουν πει ότι αυτό είναι θετικό στις πολύδυμες εγκυμοσύνες, και η γιατρός με έβαλε ότι μπορεί να πάω μέχρι τις 32 εβδομάδες (άμα δεν υπάρξει καμία επιπλοκή) ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ και βασικά άρχισα να το βλέπω θετικά το θέμα γιατί μερικές φορές η προωρότητα εξαρτάται και από αρκετά βασικό ποσοστό και από εμάς τις ίδιες, οπότε εγώ αποφάσισα να προσπαθείσω και να τα καταφέρουμε και οι 5 μας:P:o:p:p:p:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

An to ksanakana pou tin arxi tha pigena kateuthian Ellada pragmatika kamia sxesi. Krima ton xrono pou exasa stin kypro

 

kali sou mera,

poies einai oi diafores pou exeis antimetopisei?

ego exo kanei mia apotiximenh spermategxysi sto xrysostomou kai thelei na pao katefthian se salpigografia afou opos leei eprepe na mino apo thn proti afou fenonte ola kala.

poia einai i diki sou gnomi?

kai poia einai i gnomi sou gia ton xrisostomou an ton gnorizeis pls?

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα για το φασουλιώτη...

για το χρυσοστόμου δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

όχι για ιατρικά θέματα αλλά περισσότερο για ανθρωπιστικά θέματα αν και ξέρω πάρα μα πάρα πολλές που πάνε κοντά του...

 

kali sou mera

to exeis akousi gia ton xrisostomou? giati einai o giatros mou edo kai 2 mines kai den eimai sigouri,

Link to comment
Share on other sites

Annouskouria mou an den kano lathos o chrisostomou einai sto aretaieio?? pantos nai to epomeno vima pou kanoun en i salpigkografia. Kai sou lene tous epomenous 2 me 3 prospathies giati anigoun oi salpigkes klp. klp. alla sinithos tpt. i diafora elladas me kypro einai oti stin kypro afinoun polla pragmata stin tyxi etsi prepei na eise polla tyxeri gia na petixei k epidi einai k ligo monopoleo an ypotheseis oti 2-3 kentra einai olo k olo opote parapano noiazontai gia ta lefta para gia to apotelesma. Meta apo kairo tha mporousa na sou po allous 100 logous alla as paramino os edo :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφία πριν τη σπερματέγχυση???:confused::confused:

βασικά και εγώ θεωρώ ότι αυτό είναι το πρόβλημα στη κύπρο..

πριν κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις σε βάζουν να κάνεις σπερματέγχυση ή εξωσωματική.

 

μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις αν είναι σε πμ σε ποίους γιατρούς έχεις πάει και δεν είσαι ευχαριστημένη??θα μας βοηθήσεις απίστευτα.

 

ο χρυσοστόμου είναι στη λεμεσό..

δεν έχω πάει..

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annouskouria mou an den kano lathos o chrisostomou einai sto aretaieio?? pantos nai to epomeno vima pou kanoun en i salpigkografia. Kai sou lene tous epomenous 2 me 3 prospathies giati anigoun oi salpigkes klp. klp. alla sinithos tpt. i diafora elladas me kypro einai oti stin kypro afinoun polla pragmata stin tyxi etsi prepei na eise polla tyxeri gia na petixei k epidi einai k ligo monopoleo an ypotheseis oti 2-3 kentra einai olo k olo opote parapano noiazontai gia ta lefta para gia to apotelesma. Meta apo kairo tha mporousa na sou po allous 100 logous alla as paramino os edo :)

 

 

nkcells mou, an den sou kanei kopo kratise mas enimeres me tis diafores kai tis leptomeries pou den afinoun ekei stin tixi, oxi tipota allo toulaxisto na voithithoume metaxi mas afou den mporoume apo tous giatrous mas, distixos ego den mporo na psaxtho ektos kyprou.

na eisai kala kai sou efxomai ola na pane opos ta thes.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα..

Διάβασα τις συζητήσεις σας και είπα να πω και εγώ την γνώμη μου αφού από το 2009 προσπαθώ και τίποτα ακόμα και δοκίμασα και Κύπρο και Ελλάδα!

Λοιπόν και στον Χρυσοστόμου έκανα προσπάθειες οι οποίες δεν πέτυχαν (μεγάλη ιστορία) αν θέλετε διαβάστε την την έχω δημοσιοποιήσει παλιά.. βασικά ο Χρυσοστόμου σαν γιατρός πιστεύω είναι καλός..αλλά ίσως λόγω αρκετής δουλειάς γίνονται όλα λίγο βιαστικά εννοώ χωρίς ιδιαίτερη προσοχή .παράδειγμα η φίλη μας πιο πάνω που έκανε σπερματέγχυση χωρίς πρώτα σαλπιγγογραφία!! Για μένα απαράδεχτο (πάντα η γνώμη μου και βάση εμπειριών) δεν είμαι γιατρός μην παρεξηγηθώ!! Εγώ τον είχα ρωτήσει από την πρώτη φορά για σπερματέγχυση και μου είπε όχι γιατί είναι πιο λίγες οι πιθανότητες και είναι κρίμα να πάρω τόσα φάρμακα για λίγες ..

Τον επόμενο χρόνο πάω Αθήνα στο Γένεσις στον Πάντο..η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου με χίλια!! Όλα παραγωγή αυγών..δεν μου άρεσε καθόλου δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες γιατί στο τέλος η γνώμη της κάθε μιας μας είναι διαφορετική..απλά το καλό με τα κέντρα στην Ελλάδα σε βάζουν να κάνεις ένα σωρό αναλύσεις/εξετάσεις πρίν κάνεις εξωσωματική (ακριβές μεν χρήσιμες δεν) που στην Κύπρο για να σου πούν να τις κάνεις πρέπει να αποτύχεις καμιά 10αριά φορές!! Εγώ πλέον κατέληξα στο συμπέρασμα ότι σε όλα παίζει ρόλο και ο γιατρός αλλά και η τύχη.. !! σε όλους υπάρχουν και θετικά και αρνητικά..ο καλύτερος δεν υπάρχει!! Όλοι τον ίδιο τρόπο ακολουθούν με μικρές διαφοροποιήσεις (πειράματα). Εγώ τώρα πάω στο Γένεσις Λεμεσό στον Σαββα Κούνδουρο που είναι εμβρυολόγος και είναι πραγματικά όλα παρα πολύ καλά εκεί..επαγγελματισμός και είναι πολύ καλός και ο ίδιος. Αυτά και για όλα τα πιο πάνω είναι η ταπεινή μου γνώμη

Link to comment
Share on other sites

ειρήνη μου, σε ευχαριστούμε πολύ που μας τα είπες..

θα μας βοηθήσεις πάρα πολύ όλες τις υπόλοιπες...

αυτό πιστεύω και εγώ ότι γίνεται εδώ..τις βασικές εξετάσεις δεν σου τις βάζουν να τις κάνεις από την αρχή!!

έχω ακούσει τα καλύτερα για το γιατρό σου..

εύχομαι τα καλύτερα!!πότε θα είναι η επόμενη προσπάθεια??ελπίζω και εύχομαι να είναι η τυχερή!!!

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

isos arxiso se 2-3 mines giati exo hashimoto theiroeidi o opoios itan ektos elegxou kai gia na xekiniso prospathei prepei na einai kato apo 2...makari makari gia oles mas na einai i teleftea fora..esy se poia fasi eisai?

 

ελπίζω να ρυθμιστεί..

και να μπορέσεις να ξεκινήσεις!!!

εγώ θα πάω για εξωσωματική τον ιούνιο!!:P:p:p

σκέφτομαι να πάω στο γιατρό σου να πάρω ακόμη μια άποψη, κλείνεις ραντεβού απευθείας στο κούντουρο ή στο παπακώστα?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kales epitixies efxome kai ego koritsia kais tis 2 sas, ola na pane kala.

simfono kai ego mazi sas kamia eksetasi ma kamia omos... afto den einai kan logiko kai emeis apla apo laxtara kai mono na ginoun ola sta grigora kanoume oti mas lene kserontas oti den einai afti i sira ton pragmaton.

Link to comment
Share on other sites

ρόλο και ο γιατρός αλλά και η τύχη.. !! σε όλους υπάρχουν και θετικά και αρνητικά..ο καλύτερος δεν υπάρχει!! Όλοι τον ίδιο τρόπο ακολουθούν με μικρές διαφοροποιήσεις (πειράματα). Εγώ τώρα πάω στο Γένεσις Λεμεσό στον Σαββα Κούνδουρο που είναι εμβρυολόγος και είναι πραγματικά όλα παρα πολύ καλά εκεί..επαγγελματισμός και είναι πολύ καλός και ο ίδιος. Αυτά και για όλα τα πιο πάνω είναι η ταπεινή μου γνώμη

 

 

irene mou poia einai i empiria sou me ton xrisostomou? prospathisa na vro tin empiria sou mazi tou kai den ta katafera

Link to comment
Share on other sites

Sorry koritsi m alla apo lemeso den exo idea mono apo leukosia kai mporei na ksero kai kanena duo pragmata parapano gia tous giatrous. I alitheia einai oti den thelo na kakologo giatrous (an k se kapoious tha aksize) alla se ena pm mporo na sas po liges leptomeries parapano. auto pou m nevriazei parapano einai oti s lene oti oi eksetaseis kostizoun giauto den s eipame matis kaneis apo tin arxi. sorry diladi edo ksodeueis 5000 euro gia to ivf k se noiazoun ta 100-200 euro pou tha doseis parapano gia eksetaseis. Pantos min nomizeis den emeina ellada kero ekana tis enesoules m stin koipro kai piga ellada otan itan etoima. kai to kostos akrivos to idio me ta ositiria m k ta ksenodoxeia. estin kypro kapoia lathei pragmati einai tragika!!! Zito signomi an prosvalo kapoia koritsia p petixan stin kypro alla apopsi m prepei na ise polla tyxeri gia na ta katafereis edo.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα σε παρακαλώ αν μπορείς να μας πεις τις εμπειρίες σου στη κύπρο.

μπορείς να μου στείλεις πμ , να μου αναφέρεις τους γιατρούς.

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να ρυθμιστεί..

και να μπορέσεις να ξεκινήσεις!!!

εγώ θα πάω για εξωσωματική τον ιούνιο!!:P:p:p

σκέφτομαι να πάω στο γιατρό σου να πάρω ακόμη μια άποψη, κλείνεις ραντεβού απευθείας στο κούντουρο ή στο παπακώστα?

 

 

ego ston koundouro to kleino..kai me ekeinon exo pare dose..an pas mia fora tha katalaveis ti sou leo...

Link to comment
Share on other sites

ρόλο και ο γιατρός αλλά και η τύχη.. !! σε όλους υπάρχουν και θετικά και αρνητικά..ο καλύτερος δεν υπάρχει!! Όλοι τον ίδιο τρόπο ακολουθούν με μικρές διαφοροποιήσεις (πειράματα). Εγώ τώρα πάω στο Γένεσις Λεμεσό στον Σαββα Κούνδουρο που είναι εμβρυολόγος και είναι πραγματικά όλα παρα πολύ καλά εκεί..επαγγελματισμός και είναι πολύ καλός και ο ίδιος. Αυτά και για όλα τα πιο πάνω είναι η ταπεινή μου γνώμη

 

 

irene mou poia einai i empiria sou me ton xrisostomou? prospathisa na vro tin empiria sou mazi tou kai den ta katafera

 

annouskouria megali istoria!! an pas sto profile mou kai kaneis anazitisi tis sizitiseis mou tha to vreis pistevo!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια εγώ έχω κανει τρεις έξω σωματικές στην κυπρο και έχω ενα αγοράκι 2 χρόνων. Πιστεύω οτι και στην κυπρο υπαρχουν καλή γιατροί και οτι η εξωσωματικη είναι και λίγο θέμα τύχης αν θα μεινεις εγκυος η όχι.μην απογοήτευσε και μην το βάζετε κάτω μόνο έτσι θα τα καταφέρετε να γίνεται μητέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...