Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ειχε στο πακετο...αλλα ασπρο χρωμα μονο και χρυσο...οχι μπεζ...και επιπλεον ηταν 100 μετρα ...τι να το κανω τοσο πολυ.....? αλλα δεν ταιριαζαν κ τα χρωματα...σε τελικη θα το παιρνα.....οι αλλοι δεν

ειχαν.....

 

Αρτεμις δεν σε ειδα τελικα χθες...πηγες????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κοριτσια σορρυ ξερω πως εχει ξαναειπωθει αλλα επειδη δεν μπορω να το βρω τωρα.. :oops: .......

ΧΑΡΤΙ ΑΦΗΣ που μπορω να βρω? σε βιβλιοπωλειο η σε ειδη συσκευασιας???????[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά τα πουλάνε σε καρούλια αυτοί...Λοιπόν ξέρεις που να πας;; Στην Πολυκλείτου έχει κορδελάδικα... Η Πολυκλείτου είναι κάθετη στη Βύσσης και έχει 2 μαγαζιά που ξέρω εγώ με άπειρα είδη κορδέλες, φάσες και τέτοια... Είναι το ένα όπως μπαίνεις από τη Βύσσης στα 20 μέτρα στο δεξί σου χέρι μεγάλο μαγαζί με τζαμαρία, και λίγο πιο κάτω απέναντι ένα πιο μικρό. Πρέπει να έχουν και στριφτό σκοινάκι, τι στο καλό. Και σίγουρα πουλάνε και όσο θες, όχι απαραίτητα όλο το καρούλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΕΣ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ.

ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΩΤΟΣ.

as1cCvM0g410010ODU4ODM4amR8NzQ2MTU5ZHxNWSBBTkdFTCxNWSBUUkVBU1VSRSBJUw.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορδονια εχει και στους Μαμωνα και στην Ντιβα

 

 

Σταλιτσα ειπες μενεις Αλιμο? Μακρια ε ? Αν εμενες κοντα μου ευχαριστως να σε εξυπηρετησω , εχω και κορδονι και τυρκουαζ χαρτια αφης σπιτι.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

stalitsa μου κι εγώ Αλιμο μένω. Αυτά που ζητάς θα τα βρεις στο Σωφρονά στη Βουλιαγμένης. Οχι στις τιμές που βρήκαμε στο κέντρο αλλά για κάτι συμπληρώματα και για χαρτί αφής εκεί πηγα.

Link to comment
Share on other sites

Σταλιτσα δεν πηγες προετοιμασμενη......επρεπε να κανεις μια λιστα πρωτα....

 

Χαρτια αφης εχει σε ολα τα χρωματα το Νιουμαν......2 ευρω το ρολο.....δεν ξερω αν θα βρεις σε βιβλιοπωλεια κλπ.......ειναι συσκευασια.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια με προβληματίζει πάρα πολύ ότι ενώ δεν είχαμε πρόβλημα με το μπάνιο, μετά τη βάπτιση και τις πατητές του παπά, ο μικρός κάθε που είναι για μπάνιο τον πιάνει ΥΣΤΕΡΙΑ!

Εχει συμβεί σε κάποια άλλη? τι να κάνω? θα του περάσει κάποια στιγμή? :(

 

Συνέβη στην αδελφή μου όταν τη βαφτίσαμε.Μετά στο μπάνιο τσίριζε κι όταν άχισε τις λεξούλες φώναζε "βουήθεια βουήθεια" :lol:

Προσπαθούσαμε να την ξεγελάσουμε με τραγουδάκια και λογάκια

και να κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται το μπάνιο της.

Το περίεργο είναι οτι ακόμα και τώρα που είναι 10 χρονών δεν τρελαίνεται να κάνει μπάνιο.. :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια με προβληματίζει πάρα πολύ ότι ενώ δεν είχαμε πρόβλημα με το μπάνιο, μετά τη βάπτιση και τις πατητές του παπά, ο μικρός κάθε που είναι για μπάνιο τον πιάνει ΥΣΤΕΡΙΑ!

Εχει συμβεί σε κάποια άλλη? τι να κάνω? θα του περάσει κάποια στιγμή? :(

 

Συνέβη στην αδελφή μου όταν τη βαφτίσαμε.Μετά στο μπάνιο τσίριζε κι όταν άχισε τις λεξούλες φώναζε "βουήθεια βουήθεια" :lol:

Προσπαθούσαμε να την ξεγελάσουμε με τραγουδάκια και λογάκια

και να κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται το μπάνιο της.

Το περίεργο είναι οτι ακόμα και τώρα που είναι 10 χρονών δεν τρελαίνεται να κάνει μπάνιο.. :roll:

Αλλάζουν γούστα τα μωράκια χωρίς να το καταλάβεις. Κι εμένα ο Ερμής που δεν έχει δει παπά στη ζωή του, από 10 μηνών περίπου άρχισε να μη γουστάρει το μπάνιο καθόλου. Μιλάμε όρθιος σκυμμένος έξω από τη μπανιέρα να κρεμιέται από πάνω μου κι εγώ με το ντουζ να προσπαθώ να τον βρέξω, κωμωδία. Την περασμένη εβδομάδα ξαφνικά άρχισε να δέχεται να βραχεί πάνω από τη μέση χωρίς να σκαρφαλώνει να φύγει... Άν τελικά μπει στην κολυμπήθρα σε ένα μήνα που είναι η βάφτιση, ίσως ξανακυλήσουμε στο στεγνό καθάρισμα πάλι αλλά τι να κάνεις :lol:

Έτσι και ο Ωριωνάκος σου μπορεί να το ξεπεράσει, μην τον κάνεις μπάνιο κάποια μέρα για να μην έχετε υστερίες, πάρε του όπως λέει η Βέρα κανένα καινούριο παιχνίδι του μπάνιου, δοκίμασε να τον πλύνεις στον νιπτήρα π.χ. για αλλαγή περιβάλλοντος...

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτι αφης αν το πιασεις με υγρα χερια ξεβαφει και πολυ μαλιστα.........για το γκοφρε δεν ξερω.....αλλα συνηθως βγαζουν χρωμα ολα αυτα.....

 

 

Γιατι ανησυχεις? Να βγαλει χρωμα απο μονο του πανω σε καποιο αντικειμενο δεν βγαζει....μονο αν υπαρξει υγρασια.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια με προβληματίζει πάρα πολύ ότι ενώ δεν είχαμε πρόβλημα με το μπάνιο, μετά τη βάπτιση και τις πατητές του παπά, ο μικρός κάθε που είναι για μπάνιο τον πιάνει ΥΣΤΕΡΙΑ!

Εχει συμβεί σε κάποια άλλη? τι να κάνω? θα του περάσει κάποια στιγμή? :(

Εμένα μου είχε συμβεί με τον μεγάλο μου γιο, σε άσχετη όμως στιγμή, όχι μετά τη βάπτιση, έτσι στα καλά καθούμενα και χωρίς λόγο... Τον έβαζα με κλάματα και χτυπιόταν να βγει έξω...ΠΑΝΙΚΟΣ !

Ο παιδίατρος μου είχε πει ότι είναι κάτι φυσιολογικό που το παθαίνουν πολλά παιδάκια...Και πράγματι: ο μικρός μου μετά από 4-5 μέρες έμπαινε κανονικά στο μπάνιο χωρίς να βγάλει κιχ και γελώντας...

 

Θα του περάσει μετά από λίγες ημέρες, πίστεψέ με, υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Πουπσι οχι,.....δεν νομιζω.......εγω τα ειχα και με τον καυσωνα και δεν ειδα να βγαλανε χρωματα...μονο να μην εχεις καθολου υγρα χερια οταν τα πιανεις......την πατησα καναδυο φορες που τα πιασα αφου επλυνα τα χερια μου.......οσο και να τα σκουπισεις λιγη υγρασια μενει στα χερια κι εβαφαν αμεσως και τα χερια και τα κουφετα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Βερα, επειδη ειμαι και λιγο ασχετη, το χαρτι αφης ειναι το πολυ λεπτό που ειχες βάλει και στα χωνακια σου? Το μπλε σκουρο εννοώ. Μου αρεσε και πήγα σε βιβλιοπωλειο να βρω κατι παρομοιο και βρήκα 1,10 ευρω το φυλλο και μου φανηκε πανακριβο! θελω να κανω και εγω χωνακια για τη γιορτη του γιου μου στον παιδικο σταθμο και θέλω να βαλω ενα χαρτι για να το κλεισω με κορδελα απο επανω! αν μπορεις βοηθησέ με1

Ευχαριστω!

ps. νομιζω οτι η βαφτιση του γιου σου ειναι η πιο ομορφη που εχω δει ακομα και στα περιοδικα! Να σου ζησει το μικρουλι!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κουκλιτσα, αλλα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις την ωραιοτερη βαφτιση εδω, καθως εχουμε εξαιρετικο ανταγωνισμο!!! Χιχιχι......κι επεται συνεχεια!!!

 

Ναι χαρτι αφης εβαλα......το πηρα σε ρολα απο το Νιουμαν (Θησεως 10) 2 ευρω το ρολο και εχει πολλα φυλλα μεσα........οτι χρωμα θες.......μονο τυρκουαζ ειχε 2-3 αποχρωσεις......

 

Αυτο ειναι πολυ λεπτο και μη περιμενεις να κλεισει με κορδελα....μπορει να σκιστει.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εχθές κλείσαμε και εμείς εκλησσία σε ένα μήνα ακριβώς στις 19/10 θα βαπτίσουμε την μπουμπούκα μας! Εχω ήδη κλείσει φωτογράφο και αύριο θα δω για γλυκάκια.

 

Έχεται κάνει όλες καταπληκτικά πράγματα, σας παρακολουθώ, συγχαρητήρια μανούλες

123518lvuy3rkxxr.gif

 

Έχω ζηλέψει! Έχω διάθεση αλλά καθόλου χρόνο. Θα δούμε!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...