Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

και εγω το ιδιο καταλαβα, το εισοδημα του 2009 γραφεις μπροστα και αυτο υπαρχει στο εκκαθαριστικο, ταυτιζονται αυτα

 

Εκει που λεει τα δικαιολογητικα ζηταει το εκκαθαριστικο του 2010 και εξηγει δλδ τα εισοδηματα του 2009.

Στην αιτηση ομως λεει συνολικο οικογενειακο εισοδημα οικονομικου ετους 2010!

Το οικονομικο ετος 2010 ειναι αυτο που δηλωσαμε φετος ... γιαυτο αμφιβαλω :confused::confused:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΟΣΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΑΤΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ????

ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ 29/7 ΕΝΩ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ 22/7.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?

 

 

Στις 22 θα βγουν. Στις 27 θα βγουν και για τις αιτήσεις που έγιναν ενστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει τα δικαιολογητικα ζηταει το εκκαθαριστικο του 2010 και εξηγει δλδ τα εισοδηματα του 2009.

Στην αιτηση ομως λεει συνολικο οικογενειακο εισοδημα οικονομικου ετους 2010!

Το οικονομικο ετος 2010 ειναι αυτο που δηλωσαμε φετος ... γιαυτο αμφιβαλω :confused::confused:

 

Η ελληνική γραφειοκρατεία απαιτεί μασημένη τροφή,αλλιώς μπερδεύεται.

Αν ζητούσαν το εισόδημα του ΄10 πώς θα αποδεικνυόταν

από τη στιγμή που δε ζητάνε Ε9 ΤΟΥ ΄11;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι Πίνακες κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων και οι Πίνακες των απορριφθεισών γυναικών ανά Νομό θα αναρτηθούν στις 22/07/2011:

στην ιστοσελίδα της http://www.eetaa.gr/ της Ε.Ε.Τ.Α.Α.

στα Γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α (Αθήνα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη).

[...]

Η ανάρτηση όλων των ανωτέρω Πινάκων (ωφελούμενες, επιλαχούσες) θα γίνει στις 29/07/2011

 

Αντιγράφω από την πρόσκληση...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα για τις ημερομηνιες μη βαζετε το χερι σας στη φωτια... Θα βγουν δυο ειδων αποτελεσματα το ενα θα λεει αν ειναι οπως περσι ποιες μανουλες εχουν σωστα τα δικαιολογητικα και θα ειναι εν δυναμει ωφελουμενες κ ποσα μορια εχουν και ποσες αποριπτονται. Διπλα θα γραφει και ποιπυς σταθμους εχουν δηλωσει και με σειρα προτεραιοτητας ωστε αν εχει γινει κι εκει λαθοε να διορθωθει. Αυτες θα μπορουν να κανουν ενσταση ωστε να συμπεριληφθουν στις τελικες λιστες οπου θα βγουν στη δευτερη φαση που θα λεει το ονομα τα μορια και σε ποιο σταθμο μπηκαν καθως και τις επιλαχουσες για καθε σταθμο. Οποτε ειναι λογικο να υπαρχουν δυο ημερομηνιες, οι εν δυναμει ωφελουμενες πρωτα και οι τελικες λιστες ωφελουμενων.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μου εκτυπωσε ο άντρας μου εχθες την αιτηση αλλα ειναι η παλια μπορει καποια να μου στειλει στο mail [email protected] την νεα αίτηση ? παρακαλω πολυ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΝΑ ΤΕΚΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΙΤΗΣΗ

ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΑΙΤΟΥΣΑΣ:

ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΙΤΟΥΣΑΣ:

Α.Φ.Μ.:

 

 

 

 

 

 

Π.1 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΕΚΝΟΥ ( με κεφαλαία γράμματα) για το παιδί

από

 

ΟΝΟΜΑ ΤΕΚΝΟΥ :

ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΕΚΝΟΥ :

 

ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ :

ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΤΡΟΣ :

 

ΗΜ/ΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΕΚΝΟΥ (ολογράφως)

ΗΛΙΚΙΑ (στις 31/12/11)

Έτη:

Μήνες:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ασυμφωνία ηλικίας παιδιού και επιλεγμένης κατηγορίας θέσης, αποτελεί λόγο απόρριψης της αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

Θα χει τυπωσει την παλια. Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα χθες που πηρα τγλ μου παν πως η ηλικια υπολογιζαται μονη της αφου εισαγουν την ημ γεννησεως στον υπολογιστη. Εγω εβαλα αστερακι και σημειωσα και τις 1-9. πολλες ηδη εχουν στειλει τη παλια αφου τη καινουριΑ τη βγαλαν μετα την εναρξη καταθεσης αιτησεων.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Stefanakos μπες στο eetaa.gr και άνοιξε την καινούργια. Είναι στο ίδιο λινκ.

μπορεις να μου την στελεις με μαιλ παρακαλω γιατι στην αντιγραφη για να την στειλω με εμαιλ στον αντρα μου κατι κανω λαθος παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

:(Μήπως εκανε καμια απο εσας τα χαρτια της για eetaa?

 

Ψάχνω να βρω μια απάντηση και πραγματικά δεν βρίσκω...θα με βοηθούσε πολύ αν ήξερε κάποιος κάτι....

Πριν απο 20 μέρες μου ανακοινώθηκε προειδοποιητικη απόλυση και όταν ζήτησα απο τον εργοδότη μου βεβαίωση εργοδότη για να καταθέσω τα χαρτιά μου για eetaa μου είπε ότι δεν μπορεί να γράψει κανονική βεβαίωση αλλά θα γράψει οτι τελώ υπο προειδοποιητικη απόλυση (όλα αυτα για να πάω με τους δικούς του όρους για να πάρω πολύ λιγότερα λεφτά στο τέλος)...τελικά δεν δέχτηκα τους όρους του και θα δουλεύω μέχρι και τέλος Αυγούστου κανονικά..Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι το εξής...Στα χαρτιά που κατέθεσα έχω βάλει ένσημα όλου του 2010 και 3 μήνες απο το 2011...Δεν ξέρω ....λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την βεβαίωση που γράφει ότι είμαι υπο προειδοποιητική απολυση?

 

Ζητησε του ευγενικά να μην αναγράψει πάνω στη βεβαιωση για τη προειδοποιητική απόλυση. Έτσι κι αλλιως απ οτι καταλάβα δεν το δεχτηκες και θα σταματησεις να δουλευεις στο τέλος Αυγούστου, άρα το θεμα της προειδοποιησης δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ζητησε του ευγενικά να μην αναγράψει πάνω στη βεβαιωση για τη προειδοποιητική απόλυση. Έτσι κι αλλιως απ οτι καταλάβα δεν το δεχτηκες και θα σταματησεις να δουλευεις στο τέλος Αυγούστου, άρα το θεμα της προειδοποιησης δεν ισχύει.

 

...Μου έδωσε βεβαίωση εργοδότη στην οποία γράφει οτι είμαι υπο προειδοποιητικη απόλυση...Πήγα στα ΚΕΠ και εκανα μια υπευθυνη δηλωση οτι συνεχίζω να εργάζομαι κανονικά μέχρι τελος Αυγουστου και οτι ειμαι υπο προειδοποιητικη απολυση αλλά ένσημα και μισθό θα πέρνω κανονικά μεχρι τελος Αυγούστου..Τους εγραψα οτι μπορουν να ελέγξουν τα ένσημα που τους στέλνω τα οποία ειναι ολου του 2010 και του πρώτου τριμήνου του 2011..ελπίζω όλα να πάνε καλά...εχω αγχωθεί πολύ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

serafino συνοψισες ολα οσα επρεπε...ας ξεκινησει αυριο μια νεα μερα χωρις κινδυνολογιες αρκετα εχουμε στο κεφαλι μας...αν το προγραμμα ηταν αναξιοκρατικι θα χε φανει τοσα χρονια που τρεχει. ισα ισα που για μοριοδοτηση δεν εχω δει κανενα παραπονο....ειναι ολα πολυ ξεκαθαρα.

 

Να σας περιγράψω τη δική μου εμπειρία. Πέρσι ήμουν επιλαχούσα, οπότε μέχρι το Νοέμβριο το παιδί δεν πήγαινε παιδικο. Τον Νοέμβριο με καλούν από την τελευταία μου επιλογή και μου λεν να πάω να γράψω το παιδί. Πάω το πρωί βλέπω το σταθμό, συνεννοούμαι κτλ. και το μεσημέρι της ίδιας μέρας με καλούν για να μου πουν ότι έγινε λάθος και τελικά υπάρχουν μητέρες με περισσότερα μόρια από μένα που πρέπει να προηγηθούν και μου ζητήσαν συγνώμη για την αναστάτωση. Παίρνω τηλ. στην ΕΕΤΑΑ και μου λεν θα το κοιτάξουν. Μετά από λίγο μας καλούν από τον παιδικό και μας λεν ότι τελικά μας δέχονται. Τι καταλαβένετε; Δε γίνονται μαγειρέματα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου εκτυπωσε ο άντρας μου εχθες την αιτηση αλλα ειναι η παλια μπορει καποια να μου στειλει στο mail [email protected] την νεα αίτηση ? παρακαλω πολυ

σου την εστειλα

Link to comment
Share on other sites

Χτές πήγα σε κάποιο παιδικό να ενημερωθώ και πιάσαμε συζήτηση για το υποτιθέμενο εισοδηματικό κριτήριο των 26000. (Εμένα με καίει γιατί το 2009 έχω 28000). Ο ιδιοκτήτης του σταθμού μου είπε ότι υπάρχουν γονεις που παρκάρουν το Τζιπ των 60000 Ευρώ έξω από το σταθμό και έχουν τα παιδιά τους στο πρόγραμμα! Ελλάς το μεγαλείο σου! Απο γνωστούς ακούω οτι ζευγάρια που εργάζονται και οι 2 και έχουν οικογενειακά εισοδήματα 30 και 40.000 είναι στο πρόγραμμα! Πως εξηγείται αυτό;Υπήρχαν τόσες πολλές θέσεις πέρσι, μπήκαν όλοι οι χαμηλόμισθοι και περίσσεψαν θέσεις και για τους υψηλόμισθους; Η γίνονται μαγειρέματα και στη μοριοδότηση;

Link to comment
Share on other sites

Tiroula συμβαινουν και λαθη καμια φορα.

Κι εγώ καλοπροαίρετα προσπάθησα να το δω και συνεργάστηκα τελικά πολύ καλά με το σταθμό, ο οπόιος θα είναι και η πρώτη επιλογή μου φέτος

Link to comment
Share on other sites

Χτές πήγα σε κάποιο παιδικό να ενημερωθώ και πιάσαμε συζήτηση για το υποτιθέμενο εισοδηματικό κριτήριο των 26000. (Εμένα με καίει γιατί το 2009 έχω 28000). Ο ιδιοκτήτης του σταθμού μου είπε ότι υπάρχουν γονεις που παρκάρουν το Τζιπ των 60000 Ευρώ έξω από το σταθμό και έχουν τα παιδιά τους στο πρόγραμμα! Ελλάς το μεγαλείο σου! Απο γνωστούς ακούω οτι ζευγάρια που εργάζονται και οι 2 και έχουν οικογενειακά εισοδήματα 30 και 40.000 είναι στο πρόγραμμα! Πως εξηγείται αυτό;Υπήρχαν τόσες πολλές θέσεις πέρσι, μπήκαν όλοι οι χαμηλόμισθοι και περίσσεψαν θέσεις και για τους υψηλόμισθους; Η γίνονται μαγειρέματα και στη μοριοδότηση;

 

Πλάκα κάνεις.....Ξέρω γονεις με βιλες και εξωχικα στην Χαλκιδική που βάλανε και πέρσι και πρόπερσι τα παιδια τους στο πρόγραμμα και επειδή δεν ηταν μαζί στο ιδιο σχολείο βαλανε και μέσο μετά για να ειναι και στο ιδιο....Ελλάδα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...