Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δουλευω 11 χρόνια με σύμβαση αορίστου χρόνου...Η προειδοποιητική απόλυση ξεκινησε 29/05/2011 (αυτό όμως δεν φαίνεται στην βεβαίωση εργοδότη) Στην βεβαιωση γραφει απλά οτι τελώ υπο προειδοποιητικη απόλυση....Η σύμβαση μου με την εταιρία λήγει στις 31/08/2011 γιατί τοτε θα γίνει η απόλυση ουσιαστικά...Στις προειδοποιητικες απολύσεις νομίζω οτι ανα πάσα στιγμή μπορούν να διαγράψουν το χαρτί αυτο γιατί ειναι μια συμφωνία μεταξύ του εργοδότη και του υπαλλήλου..Αν τελικά εχω πρόβλημα θα κάνω ενσταση (θα μου δώσει το χαρτι κανονικα΄οτι δουλεύω ) αλλά θα πάρω πολύ λιγότερα λεφτά...Κατάλαβες? Επειδή μου κάνει αυτην την παραχώρηση που ουσιαστικά ειναι εκβιασμός και αν ήθελα να τον κυνηγήσω θα το έκανα...αλλά επειδή δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον προς το παρόν το αφήνω....

 

Α , εντάξει , αλλο αυτό (νέα κόλπα υπέρ των εργοδοτών )

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε συ...τι να κάνω και εχω μεγάλο πρόβλημα γιατί πέρσι δεν ήξερα και το έμαθα τελευταία στιγμή και εκανα την βλακεία και δήλωσα μονο εναν παιδικο και δεν μου πήραν κανένα παιδί ....επειδή φέτος θα συνεχίσω να δουλεύω με μαυρα και η μαμά εχει κάνει μπαλονάκι και δεν θέλω να την επιβαρύνω με 2 μωρά πολύ ζωηρά παρακαλάω να μην εχω πρόβλημα..και αυτούς στην εεταα τους παίρνω να τους ρωτήσω και μιλάει συνέχεια το τηλέφωνο..τελος πάντων αρκετά σας κουρασα.........:rolleyes: Φιλάκια

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

μαρακι συγνωμη δεν ειμαι σιγουρη πως καταλαβα καλα... θα συνεχισεις να δουλευεις στον ιδιο ? η λαθος καταλαβα?

και αν ειναι ετσι δε μπορει να σου γραψει ενα χαρτι που να μην αναφερει την προειδοποιητικη απολυση? εμ κερατας εμ και δαρμενος? και εισαι και 11 χρονια εκει!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι καλα κατάλαβες....Εγω τους εστησα την εταιρία...με μαυρα χρήματα 2 χρόνια στην αρχή και μετα αφού φτάσανε στο TOP της επιτυχίας με εκαναν και διευθύντρια κατα καποιο τρόπο αλλά μονο στα λόγια όχι στα λεφτά...όταν αρχισε να βουλιάζει το καράβι με την κρίση πριν απο 2 χρόνια αρχίσανε να απολύουνε κόσμο και τελευταία στο καράβι έμεινα εγώ εχοντας κάνει 2 παιδιά....Λοιπόν τώρα στο τέλος θέλουνε να συνεχίσω να δουλεύω με μαύρα για ένα χρόνο ελπίζοντας οτι θα πάει καλύτερα η αγορά και μετά βλέπουμε...Προς το παρών απο Σεπτέμβριο και μετά δεν νομίζω οτι εχω πολλές εναλλακτικές λύσεις . Θα ψαξω να δω και τι παιζει στην αγορά και μετά βλε΄ποντας και κάνοντας....Απο τη στιγμή που το κράτος τους δινει το ελευθερο πατάνε επι πτωμάτων.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να σου πω ...παιξτο αλλιως!

πες τους πως αν δουν στην εεταα το χαρτι να αναφερει την προειδοποιητικη απολυση μπορει να σε απορριψουν απο το προγραμμα και επειδη δεν εχεις τι να κανεις τα παιδια μαλλον αδε θα μπορεις να πηγαινεις στην εταιρια.

ξερω γω τι αλλο να σκεφτω πια!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΑ, ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ (ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ), ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ iNTERNET ΚΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΕΝΣΗΜΑ...ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΕΤΑΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΩ...ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ...ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΤΑ (ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ) ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΙΞΩ ΑΝΑΛΟΓΑ...ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗς ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι.... Μόνος του το σκέφτηκε όλο αυτό? Απίστευτο σενάριο!!!! Καλά ξεμπερδέματα!

 

Δύο ερωτήσεις για σήμερα (είμαι απαράδεκτη, το ξέρω!!!!)

1) Έχω δύο βεβαιώσεις από την εταιρεία μου. Η μία αναγράφει μικτό μισθό και ζήτησα ακόμα μία χωρίς να αναγράφει μισθό. Δεν το ζητούν, γιατί να τους δώσω αυτό το στοιχείο? Το υπόλοιπο κείμενο είναι "Βεβαιώνουμε ότι η .... του ... με ΑΦΜ... ΑΔΤ ... εργάζεται στην εταιρεία μας ως .... από τις .... και συνεχίζει να εργάζεται κανονικά με σύμβαση αορίστου χρόνου"... Ημερομηνία 27/06, φαντάζομαι ότι είναι μια χαρά, ναι?

 

2) Πήγα σήμερα για επικύρωση αντιγράφων στην αστυνομία μιας και τα ΚΕΠ είναι κλειστά λόγω απεργίας. Η αξιωματικός υπηρεσίας μου επικύρωσε μόνο το αντίγραφο της ταυτότητας, για το εκκαθαριστικό μου είπε ότι πρέπει να επικυρωθεί από οποιαδήποτε ΔΟΥ. Ισχύει ή θα κάνω δουλειά στο ΚΕΠ αύριο το πρωί? (Σεραφίνο, απάντησε το ή)!!!!

 

Σας ευχαριστώ βρε παιδιά!!!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι.... Μόνος του το σκέφτηκε όλο αυτό? Απίστευτο σενάριο!!!! Καλά ξεμπερδέματα!

 

Δύο ερωτήσεις για σήμερα (είμαι απαράδεκτη, το ξέρω!!!!)

1) Έχω δύο βεβαιώσεις από την εταιρεία μου. Η μία αναγράφει μικτό μισθό και ζήτησα ακόμα μία χωρίς να αναγράφει μισθό. Δεν το ζητούν, γιατί να τους δώσω αυτό το στοιχείο? Το υπόλοιπο κείμενο είναι "Βεβαιώνουμε ότι η .... του ... με ΑΦΜ... ΑΔΤ ... εργάζεται στην εταιρεία μας ως .... από τις .... και συνεχίζει να εργάζεται κανονικά με σύμβαση αορίστου χρόνου"... Ημερομηνία 27/06, φαντάζομαι ότι είναι μια χαρά, ναι?

 

2) Πήγα σήμερα για επικύρωση αντιγράφων στην αστυνομία μιας και τα ΚΕΠ είναι κλειστά λόγω απεργίας. Η αξιωματικός υπηρεσίας μου επικύρωσε μόνο το αντίγραφο της ταυτότητας, για το εκκαθαριστικό μου είπε ότι πρέπει να επικυρωθεί από οποιαδήποτε ΔΟΥ. Ισχύει ή θα κάνω δουλειά στο ΚΕΠ αύριο το πρωί? (Σεραφίνο, απάντησε το ή)!!!!

 

Σας ευχαριστώ βρε παιδιά!!!

 

1) οκ

2) ή :D (μα κι εσύ στους μπάτ....εεε στην αξιώτιμη αστυνομία πήγες ,τέτοιες μέρες μάλιστα ; )

Link to comment
Share on other sites

eleni_k κι εμενα ετσι λεει η βεβαιωση εργοδοτη, μαλιστα ειχα την ιδια που ελεγε ποσο και για την αιτηση που κανα εκτος προγραμματος και απλα εσβησα με μπλανκο τη τελευταια βφραση την εβγαλα φωτοτυπια και μου τη ξανασφραγισανε. την ιδια εστειλα περσι και δεν ε ιχα προβλημα.

 

γιατι δεν εκτυπωνεις το εκκαθαριστικο σου απο το taxis/? απο εκει δε θελει θεωρηση...αλλιως πας κεπ αυριο και εχοντας μαζι σου το πρωτοτυπο επικυρωνεις το αντιγραφο. αν δε κρατας πρωτοτυπο δε θα κανεις δουλεια.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ρωτησα και στα ΚΕΠ και στην ΕΕΤΑΑ, το εντιγραφο απο το ταξις ειναι εγγυρο

το ηξερα αλλα ηθελα επιβεβαιωση

 

μου εβαλαν βεβαιωση με ημερομηνια 11/7! (να τις βαλω και τις δυο?????) ε μα ελεος!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου εβαλαν βεβαιωση με ημερομηνια 11/7! (να τις βαλω και τις δυο?????) ε μα ελεος!

 

ε αυτο τωρα εσενα δε σου φαινεται κοροιδια? να βαζουν οτι εχουν υπογραψει αφου θα εχουν ηδη φτασει στην εεταα τα χαρτια? χαχα

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με αοριστου καλυτερα βαλε το 16 κι εγω το 26 θα βαλω που μου υπογραψανε ...αλλα δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου και να με κυνηγας μετα!!! να βαζεις ημερομηνια μεταγενεστερη εμενα μου φαινεται παρατυπο... τυπικα αν το παρεις δε μπορει να εχεις καταθεσει χαρτια στις 8 ιουλιου και η βεβαιωση να ειναι υπογεγραμμενη στις 11 ιουλιου!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα να παω κι εγω να σαι σιγουρη πως δε θα με ενοιαζε να χασω τη μερα...εκει θα μπαστακωνομουν. αλλα εγω πρεπει να τα στειλω με το κουριερ...ελπιζω να φτασει αν και προσευχομαι μηπως τελικα αποφασισουν να βαλουν τα κεπ τελευταια στιγμη στο παιχνιδι, πραγμα απιθανο αλλα ετσι για να χω κατι να ελπιζω......

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

1)

μα κι εσύ στους μπάτ....εεε στην αξιώτιμη αστυνομία πήγες ,τέτοιες μέρες μάλιστα ; )

χεχε καταλαβα τι ηθελες να πεις! στους ΜΠΑΤΜΑΝ..??? ΕΕΕΕΕ???????

(Αλλα επειδη ο μπατμαν ειναι undercover ειπες να μη το προδωσεις)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μπρε σεις , θα περάσει η ημερομηνία καταβολής της αίτησης και σεις θα ψάχνετε ακόμη τα δειτερόλεπτα.

 

Τί το παιδεύετε και πεδεύεστε άδικα.

 

Απλά είναι τα πράγματα.

 

Είστε μισθωτές αορίστου χρόνου;

Αρκεί μια βεβαίωση του εργοδότη που να λέι πότε προσληφθήκατε , τί θέση(δουλειά) κάνετε στην επιχείρηση και οτι είστε αορίστου χρόνου και πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Σιγά μη χρειάζεται να συμπέσουν και τα δευτερόλεπτα της υπογραφής της βεβαίωσης με τα δευτερόλεπτα της κατάθεσής της στην ΕΕΤΑΑ.

Η γυναίκα μου την πήρε τη βεβαίωση πριν ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...