Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο με το να λεει ο εργοδοτης εργαζομαστε μεχρι τη καταληκτικη ημερομηνια της αιτησης το πηρανε πισω?

εμενα πανω λεει 16/6

 

Ναι ισχύει η καταλητικη ημερομηνια της αιτησης φυσικά....αλλά εμενα ήθελε να με έχει ο εργοδότης του χεριού του....εχω στείλει ενσημα ολου του 2010 και του πρώτου τριμήνου του 2011...αντε να δούμε θα τα ελέξουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

βρε τιρουλα λεει πουθενα οτι υπαρχει εισοδηματικο κριτηριο 26000???

νομιζω οτι ειναι παραγοντας της εξισωσης 24000 + 2 παιδια = 26000

αλλα περα απο αυτο δε παιζει κανενα ρολο απολυτως

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε τιρουλα λεει πουθενα οτι υπαρχει εισοδηματικο κριτηριο 26000???

νομιζω οτι ειναι παραγοντας της εξισωσης 24000 + 2 παιδια = 26000

αλλα περα απο αυτο δε παιζει κανενα ρολο απολυτως

 

εχεις απόλυτο δικιο σε αυτό...δεν λέει πουθενα οτι υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο ...τώρα πως μπαίνουν ειναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΡΑΚΙ δεν μπαινουν

μολες μας δημηουργουμε εντυπωσεις

η μια ποιυ μιλησα σε σταθμο ηταν παντελως ασχετη

αν εγω πιστευα τι μου ελεγε θα ερχομουν τωρα να σας πω ιστοριες για αγριους

εχετε μια αιτηση, εχετε μορια? τελος, απλη αριθμητικη

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις.....Ξέρω γονεις με βιλες και εξωχικα στην Χαλκιδική που βάλανε και πέρσι και πρόπερσι τα παιδια τους στο πρόγραμμα και επειδή δεν ηταν μαζί στο ιδιο σχολείο βαλανε και μέσο μετά για να ειναι και στο ιδιο....Ελλάδα!

 

εχμ συγγνωμη μπορει να εχεις και βιλες και πισινες και να δηλωνεις 10000 ευρω το χρονο - ετσι πηρανε και επιδομα αλληλεγγυης καποτε

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το να λεει ο εργοδοτης εργαζομαστε μεχρι τη καταληκτικη ημερομηνια της αιτησης το πηρανε πισω?

εμενα πανω λεει 16/6

 

θελω καινουργια βεβαιωση εργοδοτη το κερατο μου ?????

αντε να ξαναδιαβασω την αιτηση παλι και δε την εχω μπροστα μου σημερα

 

Γατούλα,

 

Επειδή τελικά όλες τις λεπτομέρειες πρέπει να τις ξε-ψειρίζουμε εγώ ζήτησα στην Βεβαίωση του Εργοδότη να γράφει όλα τα στοιχεία που ζητούν από εεταα αναλυτικά και σχετικά με την ημερομηνία μου έχουν αναγράψει

 

....εργάζεται από.... μέχρι Σήμερα (έχουν βάλει 04/07/2011 που θα την στείλω με κούριερ) ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ....

 

Ήμαρτον πια - σε περίπτωση ο μη γένοιτο που με απολύσουν στο ενδιάμεσο και λέμε τώρα έχω περάσει στο Πρόγραμμα- θα τους ρωτήσουμε .... :-P

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

γατουλα αν πιασεις ρωτα το, γιατι κι εμενα μου χουν βαλει ημερομηνια χτεσινη, αν ειναι να ζητησω να μου γραψουν διπλα χειρογραφα " και συνεχιζει" και να μου βαλουν σφραγιδα + μονογραφη για να φαινεται η αυθεντικοτητα της προσθηκης, ρωτα αν ειναι να το κανεις κ εσυ ετσι!

εγω εχω ζητησει τοσα χαρτια φετος που στο τελος θα με χ3σουν δε θελω να μου το ξανακανουν απο την αρχη!

 

χθες δουλευανε οποτε γιατι οχι κ σημερα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΕΟΣ πια με την παραπληροφόρηση.

Τι εισοδηματικά κριτήρια 26000€ και κουραφέξαλα είναι αυτά;

 

Πού τα είδατε γραμμένα ;

Ανάγνωση δεν ξέρετε;

Παπαγαλάκια είστε και μεταφέρετε ό,τι σας είπαν και ό,τι ακούσατε;

Δολίως ενεργείτε;

Τι να πω,τρομάζετε τις ανυποψίαστες.

Κάνετε κακό.

 

Όσο για το αν παρκάρουν τα τζιπ απ΄΄εξω , να σας θυμίσω πως το εισόδημα δεν είναι το μόνο κριτήριο και μάλλον είναι αυτό που δίνει τα λιγότερα μόρια (εδώ ναι,μπορείτε να κάνετε κριτική στο σύστημα μοριοδότησης του προγράμματος).

Και που ξέρει η κάθε πικραμένη , αν αυτή με το τζιπ και τα 50000€ δεν είναι χήρα με 5 παιδια και ΑΜΕΑ ;

 

Ελέξτε μόνες σας ποιες πήραν σε σταθμούς που δεν πήραν εσας και κάντε αντιπαραβολή των μορίων σας.

Τότε ναι,μπορείτε να καταγγείλετε,ειδάλλως σωπάστε.΄

Κούρασε το θέμα της παραπληροφόρησης και της αρβύλας.

 

ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα τελικα το συμπερασμα. πρεπει να αλλαξω δηλαδη κι εγω τι δικια μου που εχει χθεσινη ημερομηνια? μιλησες με εεταα γιατι εγω δε τους πιανω πεφτει η γραμμη συνεχεια

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μην αγχώνεστε

Έίδα λίγο τα περσινά αποτελέσματα και τις απορριφθέντες μητέρες και σχεδόν για όλες ο λόγος απόρριψης ήταν ότι ήταν υπάλληλοι δημοσίου ή ΙΔΑΧ

δεν θα έχετε θέμα

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια , για το θέμα της ημερομηνίας της βεβαίωσης εργοδότη πιστεύω ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων , η αιτούσα να μπορεί να αποδείξει ότι βρίσκεται σε εργασιακή σχέση.

Η αναφορά στην ημερομηνία , όπως το ερμηνεύω εγώ , αφορά όσες έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου και όχι όσες εργάζονται με αορίστου...για τον απλό λόγο ότι αν η σύμβαση σου λήγει συγκεκριμένη ημερομηνία, αν αυτή είναι μετά τις 11/7 είσαι μέσα αν όχι μάλλον είσαι απ'έξω. Για όσες εργαζόμαστε με σύμβαση αορίστου, τι να λέει το θέμα με την ημερομηνία ότι ναι , βεβαιώνω ότι εργάζεται και θα εργάζεται μέχρι τότε??? Δεν έχει νόημα...

 

 

 

 Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης, και

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε

Έίδα λίγο τα περσινά αποτελέσματα και τις απορριφθέντες μητέρες και σχεδόν για όλες ο λόγος απόρριψης ήταν ότι ήταν υπάλληλοι δημοσίου ή ΙΔΑΧ

δεν θα έχετε θέμα

 

Σωστή συμβουλή ,αφού πρώτα κινδυνολόγησες και τις άγχωσες και λειτούργησες ως παπαγαλάκι.

Ελπίζω να κατάλαβες το λάθος σου.

Link to comment
Share on other sites

θα μιλήσω όταν θα έχω αποδείξεις

ξέρω πως πρέπει να κινηθώ αν όντως αποδειχθεί αυτό που είπα

και ξαναλέω δεν το είπα για να αγχώσω και να τρομάξω κανέναν

μέχρι τότε ελπίζω όλα να κυλήσουν ομαλά και αξιοκρατικά

Παπαγαλάκι δεν είμαι κανενός.

Link to comment
Share on other sites

θα μιλήσω όταν θα έχω αποδείξεις

ξέρω πως πρέπει να κινηθώ αν όντως αποδειχθεί αυτό που είπα

και ξαναλέω δεν το είπα για να αγχώσω και να τρομάξω κανέναν

μέχρι τότε ελπίζω όλα να κυλήσουν ομαλά και αξιοκρατικά

Παπαγαλάκι δεν είμαι κανενός.

 

οκ ,

γιάυτό προσοχή στο τι λέμε και γράφουμε αβάσιμα , όταν μάλιστα αφορούν τόσο σημαντικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια , για το θέμα της ημερομηνίας της βεβαίωσης εργοδότη πιστεύω ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων , η αιτούσα να μπορεί να αποδείξει ότι βρίσκεται σε εργασιακή σχέση.

Η αναφορά στην ημερομηνία , όπως το ερμηνεύω εγώ , αφορά όσες έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου και όχι όσες εργάζονται με αορίστου...για τον απλό λόγο ότι αν η σύμβαση σου λήγει συγκεκριμένη ημερομηνία, αν αυτή είναι μετά τις 11/7 είσαι μέσα αν όχι μάλλον είσαι απ'έξω. Για όσες εργαζόμαστε με σύμβαση αορίστου, τι να λέει το θέμα με την ημερομηνία ότι ναι , βεβαιώνω ότι εργάζεται και θα εργάζεται μέχρι τότε??? Δεν έχει νόημα...

 

 

 

 Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης, και

 

Thanks για την συμβουλή και εγώ αυτό πιστευω...εχω αορίστου χρόνου μέχρι 31/08/2011....

Καλή επιτυχία σε όλες σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω 11 χρόνια με σύμβαση αορίστου χρόνου...Η προειδοποιητική απόλυση ξεκινησε 29/05/2011 (αυτό όμως δεν φαίνεται στην βεβαίωση εργοδότη) Στην βεβαιωση γραφει απλά οτι τελώ υπο προειδοποιητικη απόλυση....Η σύμβαση μου με την εταιρία λήγει στις 31/08/2011 γιατί τοτε θα γίνει η απόλυση ουσιαστικά...Στις προειδοποιητικες απολύσεις νομίζω οτι ανα πάσα στιγμή μπορούν να διαγράψουν το χαρτί αυτο γιατί ειναι μια συμφωνία μεταξύ του εργοδότη και του υπαλλήλου..Αν τελικά εχω πρόβλημα θα κάνω ενσταση (θα μου δώσει το χαρτι κανονικα΄οτι δουλεύω ) αλλά θα πάρω πολύ λιγότερα λεφτά...Κατάλαβες? Επειδή μου κάνει αυτην την παραχώρηση που ουσιαστικά ειναι εκβιασμός και αν ήθελα να τον κυνηγήσω θα το έκανα...αλλά επειδή δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον προς το παρόν το αφήνω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...