Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

ναι ρε γμτ τουβλάκι ο άντρας της που δεν την παραμυθιάζει κανονικά.... αλλά και αυτή μεγάλος τσιμεντόλιθος αδερφάκι μου να περιμένει ολλόκληρη γυναίκα λουλουδάκια και όχι το ....καμα σούτρα από τον 45χρονο ...εραστή κι όλας και να θέλει και να χωρίσει και για την πάρτη του ΕΛΕΟΣ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

συγνωμη, αλλα ο θαυμασμος του για εκεινη, η αγαπη, η τρυφεροτητα, ο ποθος κλπ δεν μεταφραζονται κ στο σεξουαλικο?

αν η φιλη σου ειναι ο ερωτα; της ζωης του δεν πρεπει κ να την ποθει?

 

 

αυτος λεει οτι του αρεσει πολυ,κ ειναι πολυ ωραια κοπελα,κ οτι τη ποθει,αλλα επειδη οι συνθηκες δεν ειναι καλες,τον επηρεαζουν κ οτι δεν του εχει ξανατυχει...επειδη τη θελει πολυ,λεει οτι δε μπορει,κ οτι αν την εβλεπε σαν μια απλη γκομενα,δε θα ειχε κανενα προβλημα....κ ερχομαι παλι εγω ο δικηγορος....τι συνθηκες κ αστερια,αν πεφτεις στο κρεβατι με μια γυναικα που σαρεσει κ ποθεις,οποιοες κ αν ειναι οι συνθηκες,δε λειτουργεις κανοννικα οταν τη βλεπεις κ αρχιζετε......εδω με χειροτερα προβληματα,αντρες λειτουργουν κανονικα οργανικα,να ηταν γυναικα,να το καταλαβω,λειτουργουμε περισσοτερο εγκεφαλικα....μα να της πει οτι πηρε χαπι?θα μπορουσε να μην της το ειχε πει,δε θα το καταλαβαινε...κ σαν δικαιολογια της ειπε οταν το αναφεραν μετα,οτι ηταν βλακεια που στο ειπα,κανεις δε θα το ελεγε,αλλα δε θελω να σου κρυβω τπτ...ενας αντρας 45αρης,επιμενω ψημενος,μπορει να αφηνει να τον επηρεαζει τοσο το συναισθημα του?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ τουβλάκι ο άντρας της που δεν την παραμυθιάζει κανονικά.... αλλά και αυτή μεγάλος τσιμεντόλιθος αδερφάκι μου να περιμένει ολλόκληρη γυναίκα λουλουδάκια και όχι το ....καμα σούτρα από τον 45χρονο ...εραστή κι όλας και να θέλει και να χωρίσει και για την πάρτη του ΕΛΕΟΣ:rolleyes:

 

 

καλο...μαρεσε....

Link to comment
Share on other sites

αυτος λεει οτι του αρεσει πολυ,κ ειναι πολυ ωραια κοπελα,κ οτι τη ποθει,αλλα επειδη οι συνθηκες δεν ειναι καλες,τον επηρεαζουν κ οτι δεν του εχει ξανατυχει...επειδη τη θελει πολυ,λεει οτι δε μπορει,κ οτι αν την εβλεπε σαν μια απλη γκομενα,δε θα ειχε κανενα προβλημα....κ ερχομαι παλι εγω ο δικηγορος....τι συνθηκες κ αστερια,αν πεφτεις στο κρεβατι με μια γυναικα που σαρεσει κ ποθεις,οποιοες κ αν ειναι οι συνθηκες,δε λειτουργεις κανοννικα οταν τη βλεπεις κ αρχιζετε......εδω με χειροτερα προβληματα,αντρες λειτουργουν κανονικα οργανικα,να ηταν γυναικα,να το καταλαβω,λειτουργουμε περισσοτερο εγκεφαλικα....μα να της πει οτι πηρε χαπι?θα μπορουσε να μην της το ειχε πει,δε θα το καταλαβαινε...κ σαν δικαιολογια της ειπε οταν το αναφεραν μετα,οτι ηταν βλακεια που στο ειπα,κανεις δε θα το ελεγε,αλλα δε θελω να σου κρυβω τπτ...ενας αντρας 45αρης,επιμενω ψημενος,μπορει να αφηνει να τον επηρεαζει τοσο το συναισθημα του?

ναι μωρέ την 1η φορά πάει στο ...καλό ....( που και νορμάλ δεν το λες για 45ρη.....)τρείς φορές κάτι βρωμάει....... την σέβεται το παιδί σαν την μαμά του ένα πράγμα.....

Link to comment
Share on other sites

O ερωτας της ζωης της δεν ειναι ...αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Εαν ηταν θα ελιωνε ..δεν θα καταλαβαινε τιποτα..δεν θα λυποταν κανεναν... και ηδη θα του ειχε μιλησει του αντρας της...

Επισης το ερωτικο ειναι το πιο σημαντικο...δεν παιζει να εισαι φρεσκοερωτευμενη και να μην λαχταρας ποτε θα βρεθειτε (αγκαλιτσες χαδακια κανουμε και τα παιδακια μας και τους φιλους μας που λεει ο λογος... με τον εραστη μας εχουμε αναγκη πιο πολλα..ενα βημα πιο περα)

Για την κοπελα αυτος δεν ειναι τιποτα (για εκεινον δεν ξερω και δεν μας νοιαζει...αν νιωθει η οχι..ασε που πιστευω οτι δεν ειχε και κατι σοβαρο γιατι καποιο θεμα παιζει στο σεξουαλικο...και αυτα που λεει ειναι δικαιολογιες...για ν αποφυγει την πραξη..αληθεια..αν και ασχετο τι δουλεια κανει?) απλα βρηκε 2-3 στοιχεια που της λειπουν...

Εαν λοιπον θελει πες της να χωρισει (αν δεν αγαπαει τον αντρα της και εχει προβληματα μαζι του...αν και πιστευω οτι θα το μετανιωσει καποια στιγμη) αλλα να ψαξει αργοτερα να βρει καποιον που να καλυπτει ολα τα κομματια... γιατι καποια στιμγη θα εχει την τρυφεροτητα αλλα θα της λειπει το σεξουαλικο (αληθεια αυτο το διαστημα εχει επαφες με τον αντρα της?) οποτε θα ειναι στο ιδιο σημειο μ αλλα θελω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστευω οτι τον αγαπαει,αλλιως γιατι λυγισε κ εμεινε οταν τον ειδε να κλαιει κ να παρακαλαει?μονο απο λυπηση?

 

δεν τη καλυπτει,τι εννοω....δεν ειναι τρυφερος,δεν της λεει ποτε μια γλυκια κουβεντα,δεν την αγκαλιαζει ποτε απο μονος του,δεν εχουν τρυφερες στιγμες,αγγιγματα,δεν της δειχνει οτι τη σκεφτεται κ τη νοιαζεται,δε λεω οτι δεν την αγαπαει,λεω οτι δεν εχει το τροπο να το δειξει.εχουν αλλες αναγκες,αυτος δεν νιωθει,ουτε ενιωθε κ ποτε την αναγκη να εκφραστει,μεσω μιας αγκαλιας,ενος χαδιου στο προσωπο,η να της πει οτι ειναι ο ανθρωπος του για αυτο κ για αυτο.να γινει λιγο ρομαντικος,να κανονισει μια εξοδο,να της φερει ενα λουλουδι στην επετειο η στα γενεθλια της..η φιλη τα εχει αναγκη αυτα,αυτος τα θεωρει σαλια,μελια κ οταν της ειπα γιατι δεν του λεει οτι τα θελει,μου ειπε οτι της απαντησε αυτο,οτι ειναι σαλια,κ αυτος δεν ειναι ετσι..κ για αυτο απο τη μια καταλαβαινω τι κ γιατι πιαστηκε απο τον αλλον,κ γιατι δε βλεπει τοσο το ερωτικο κομματι,γιατι της λειπουν αλλα πραγματα,κ την καλυπτουν,απο την αλλη ομως,πως μια ερωτευμενη δεν νιωθει ελξη κ ποθο?μου κανει μια εντυπωση κ αυτο...κ αυτος ο αντρας της ρε γμτ...τουβλακι....

 

 

 

μιλησε ανοιχτα μαζι του?

ενταξει, δεν εχει τροπο να το εκφρασει...δεν ειναι ο μονος...

για εμενα σημασια εχουν οι πραξεις οχι τα λογια...

παντρευτηκαν ομως, την επελεξε για μαμα των παιδιων του, εκαναν οικογενεια μαζι...θα την αγαπα αυτο δειχνουν οι πραξεις.

 

η φιλη σου εργαζεται η ολα τα οικονομικα πεφτουν πανω του?μπορει η φιλη σου να σκεφτεται ρομαντζα κλπ αλλα ο συζυγος να σκεφτεται ποσο θα τους βγαλει το πετρελαιο κ αν δεχθει μειωση μεισθου.

σε ρωτω επειδη κ ο δικος μου, δεν ειναι πολυ με τα λογια, αλλα με τις πραξεις μου τα λεει ολα!;)

ουσιαστικα της δειχνει την αγαπη του?

Link to comment
Share on other sites

καλο...μαρεσε....

τι να σου πω;;;

χαίρομαι

αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι γυναίκα με 2 παιδιά και σχεδον 30 είναι τόσο χάνος......:shock:

τι στο καλό τόσο αποβλακώθηκε από τον ...πλατωνικό της έρωτα σαν 12 χρονο;;;;; γιατί μια 16ρα θα τον είχε στείλει αδιάβαστο στη μαμά του τον μικρό 45ρη και θα το έψαχνε περισσότερο το θεματάκι.....

Link to comment
Share on other sites

τη πρωτη,εγινε κανονικα,αν κ ηδη της ειχε πει οτι ειχε ανγχωθει κ φιβιταν μηπως δε γινει,κ αυτο γιατι τη θελει πολυ...(αυτο που με εκανε ναα γελασω ηταν οταν μου ειπε οτι της ειπε οτι ηθελε στανταρ πανω απο 2ωρο,οχι βιαστικα πραγματα)συνεχιζω....τη δευτερη,κ μαλιστα σε καλες συνθηκες(οταν ειχε παει στη μανα της)ειχε παρει το χαπι,κ τη τριτη επειδη ειχαν μια δυσαρεστη συζητηση πριν,δε μπορουσε να λειτουργησει μετα...κ οταν το συζητησαν της ειπε οτι κ αυτος προβληματιστηκε,η μαλλον πανικοβληθηκε γιατι δεν του ειχε ξανασυμβει να επηρεαστει τοσο κ τετοια...μονος του παντως της ελεγε οτι μια χαρα.....

Link to comment
Share on other sites

.αν και ασχετο τι δουλεια κανει?) απλα βρηκε 2-3 στοιχεια που της λειπουν...

Εαν λοιπον θελει πες της να χωρισει (αν δεν αγαπαει τον αντρα της και εχει προβληματα μαζι του...αν και πιστευω οτι θα το μετανιωσει καποια στιγμη) αλλα να ψαξει αργοτερα να βρει καποιον που να καλυπτει ολα τα κομματια... γιατι καποια στιμγη θα εχει την τρυφεροτητα αλλα θα της λειπει το σεξουαλικο (αληθεια αυτο το διαστημα εχει επαφες με τον αντρα της?) οποτε θα ειναι στο ιδιο σημειο μ αλλα θελω

 

 

δεν τη ρωτησα τι δουλεια κανει τωρα που το σκεφτομαι...σημαντικο κ αυτο...κ ναι,τωρα εχει επαφες με τον αντρα της,οταν ηταν στις φασαριες για κανα διμηνο και,δεν ειχαν.....κ συμφωνω,οταν συνηθισει αυτο που της ελειπε,μηπως τοτε τη πειραξει το ολο θεμα με την ελλειψη ποθου απο τη μερια της τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

O ερωτας της ζωης της δεν ειναι ...αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Εαν ηταν θα ελιωνε ..δεν θα καταλαβαινε τιποτα..δεν θα λυποταν κανεναν... και ηδη θα του ειχε μιλησει του αντρας της...

Επισης το ερωτικο ειναι το πιο σημαντικο...δεν παιζει να εισαι φρεσκοερωτευμενη και να μην λαχταρας ποτε θα βρεθειτε (αγκαλιτσες χαδακια κανουμε και τα παιδακια μας και τους φιλους μας που λεει ο λογος... με τον εραστη μας εχουμε αναγκη πιο πολλα..ενα βημα πιο περα)

Για την κοπελα αυτος δεν ειναι τιποτα (για εκεινον δεν ξερω και δεν μας νοιαζει...αν νιωθει η οχι..ασε που πιστευω οτι δεν ειχε και κατι σοβαρο γιατι καποιο θεμα παιζει στο σεξουαλικο...και αυτα που λεει ειναι δικαιολογιες...για ν αποφυγει την πραξη..αληθεια..αν και ασχετο τι δουλεια κανει?) απλα βρηκε 2-3 στοιχεια που της λειπουν...

Εαν λοιπον θελει πες της να χωρισει (αν δεν αγαπαει τον αντρα της και εχει προβληματα μαζι του...αν και πιστευω οτι θα το μετανιωσει καποια στιγμη) αλλα να ψαξει αργοτερα να βρει καποιον που να καλυπτει ολα τα κομματια... γιατι καποια στιμγη θα εχει την τρυφεροτητα αλλα θα της λειπει το σεξουαλικο (αληθεια αυτο το διαστημα εχει επαφες με τον αντρα της?) οποτε θα ειναι στο ιδιο σημειο μ αλλα θελω

 

 

ποσο πολυ συμφωνω!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να σου πω;;;

χαίρομαι

αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι γυναίκα με 2 παιδιά και σχεδον 30 είναι τόσο χάνος......:shock:

τι στο καλό τόσο αποβλακώθηκε από τον ...πλατωνικό της έρωτα σαν 12 χρονο;;;;; γιατί μια 16ρα θα τον είχε στείλει αδιάβαστο στη μαμά του τον μικρό 45ρη και θα το έψαχνε περισσότερο το θεματάκι.....

 

 

τι να πω.....ισως τη πατησε γιατι ειχε αναγκη να τη πατησει!κ ναι,μια σημερινη 16αρα θα τον ειχε στειλει στανταρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

μιλησε ανοιχτα μαζι του?

ενταξει, δεν εχει τροπο να το εκφρασει...δεν ειναι ο μονος...

για εμενα σημασια εχουν οι πραξεις οχι τα λογια...

παντρευτηκαν ομως, την επελεξε για μαμα των παιδιων του, εκαναν οικογενεια μαζι...θα την αγαπα αυτο δειχνουν οι πραξεις.

 

η φιλη σου εργαζεται η ολα τα οικονομικα πεφτουν πανω του?μπορει η φιλη σου να σκεφτεται ρομαντζα κλπ αλλα ο συζυγος να σκεφτεται ποσο θα τους βγαλει το πετρελαιο κ αν δεχθει μειωση μεισθου.

σε ρωτω επειδη κ ο δικος μου, δεν ειναι πολυ με τα λογια, αλλα με τις πραξεις μου τα λεει ολα!;)

ουσιαστικα της δειχνει την αγαπη του?

 

 

οπως λεει κ αυτος,δε πινει,δε γυρναει,δεν βγαινει μονοςνκ να την αφηνει μεσα μονη,δε γκομενιζει,δουλευει,φερνει τα λεφτα στο σπιτι,κοιτατι τις αναγκες,οποτε απο αυτη τη μερια ναι,δειχνει την αγαπη του,απο την αλλη ομως,στη προσωπικη τους σχεση,δεν εχει αυτα που θελει αυτη...

κοιτα,κ μενα ο αντρας μου εργαζεται ως ιδιωτικος υπαλληλος,εγω εχω τρια παιδια κ δεν εργαζομαι,το μυαλο μας ειναι στο οικονομικο κ σε ολα αυτα,αλλα θελω να υπαρχει κ το ρομαντζο που λες,οχι στην υπερβολη,αλλα κατι....δεν ειναι κακο να το θελει κ αυτη,μια σχεση τρεφεται κ απο αυτα,οχι μονο στο οτι δουλευει κ φερνει λεφτα κ αρα ειναι καλος συζυγος

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω....ειναι ρισκο.....κ οταν υπαρχουν παιδια,δυσκολευει πολυ το πραγμα....αν ομως ειναι ο ερωτας της ζωης της κ μαζι του ειναι ευτυχισμενη?κ απο την αλλη βεβαια παιζει κ αυτο που λες κ εσυ...χειροτερος ειναι μονο στο σεξουαλικο,σε ολα τα αλλα,για εκεινη,ειναι καλυτερος

Και πότε κατάλαβε ότι σε όλα είναι καλύτερος, στις 10 φορές που βγήκαν για καφέ;

Αναφέρεις κάπου το ερώτημα τι και εάν είναι ο έρωτας της ζωής της, στάνταρ δεν είναι, αλλά από εκεί και πέρα ακόμα και αν είναι ο έρωτας της ζωής της είναι ανάγκη να χωρίσει;

Ο άντρας της τι άνθρωπος είναι; Από όσο κατάλαβα αυτή είναι 28 με 2 μικρά παιδιά, δεν εργάζεται και έχει χρόνο για γκομενηλίκια.

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει κ αυτος,δε πινει,δε γυρναει,δεν βγαινει μονοςνκ να την αφηνει μεσα μονη,δε γκομενιζει,δουλευει,φερνει τα λεφτα στο σπιτι,κοιτατι τις αναγκες,οποτε απο αυτη τη μερια ναι,δειχνει την αγαπη του,απο την αλλη ομως,στη προσωπικη τους σχεση,δεν εχει αυτα που θελει αυτη...αψογος σε γενικες γραμμες...λες για επαφες, αρα την ποθει, αρα κ ομορφη τη βλεπει κλπκλπκλπ τι να το κανω να μου λεει οτι ειμαι ομορφη οτι μ'αγαπαει κ δεν........?οι πραξεις μετρανε!θα προτιμουσε η φιλη σου να της λεει εισαι ομορφη, σ'αγαπω αλλα θελω χαπι για....?

την ποθει, τη σεβεται(δε γκομενιζει, δε βγαινει μονος)

κοιταει τις αναγκες αρα υπολογιζει την οικογενεια του

κοιτα,κ μενα ο αντρας μου εργαζεται ως ιδιωτικος υπαλληλος,εγω εχω τρια παιδια κ δεν εργαζομαι,το μυαλο μας ειναι στο οικονομικο κ σε ολα αυτα,αλλα θελω να υπαρχει κ το ρομαντζο που λες,οχι στην υπερβολη,αλλα κατι....εννοειται...ολα χρειαζονται...αλλα εγω εννοω οτι μηπως η φιλη σου περιμενει να της λεει 10 φορες τη μερα σ'αγαπω κ ο κακομοιρος εχει στο μυαλο του τα χιλια μυρια(ευθυνες απο δουλεια, φοροι κλπκλπκλπ?)

αν ειναι κ ο χαρακτηρας του κλειστος...

τι να το κανω να το παιζει ρομαντικος μαζι μου κ με αλλες 10?

να λεει πως με αγαπα κ να βγαινει μονος κ να πινει

με τις πραξεις δειχνουμε την αγαπη μας...

δεν ειναι κακο να το θελει κ αυτη,μια σχεση τρεφεται κ απο αυτα,οχι μονο στο οτι δουλευει κ φερνει λεφτα κ αρα ειναι καλος συζυγος

συμφωνω, αλλα να χωρισει ενα καλο συζυγο κ πατερα επειδη δεν τη ζαλιζει στα παραμυθια?η φιλη σου δεν ξερει αν την αγαπα?το λουλουδι θα της το δειξει?

ολα χρειαζονται, θελουμε να ακουμε απο τον συντροφο μας ολα αυτα που ειπες, αλλα αν πεσουμε σε ενα κλειστο χαρακτηρα τον χωριζουμε?:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας της ήταν έτσι από την αρχή.....δε σαλιάριζε ποτέ......αυτή αφού ήθελε άλλα πράγματα γιατί τον παντρεύτηκε και έκανε και παιδιά μαζί του?

Αυτά είναι ανοησίες που τα λέει αυτή για να δικαιολογήσει τις πράξεις της.....γιατί η αλήθεια είναι μία...όπως τα διαβάζω εγώ εδώ....ο άντρας της την καλύπτει σε όλα, αλλά η κυρία δεν είναι και πολύ κυρία....

Προσπαθεί λοιπόν (επειδή το ξέρει) να βγάλει τον άλλον άχρηστο κάπου για να δικαιολογηθεί.....και δεν τον αφήνει όχι γιατί τον αγαπάει, αλλά γιατί ξέρει καλά πως τέτοια θύματα δεν βρίσκονται εύκολα......σαν τις μαιμούδες απλώνει χέρι σε άλλο κλαδί να καβαντζωθεί πρώτα κι αν ήταν λίγο καλύτερος ο άλλος μπορεί και να είχε φύγει.....αλλά βλέπει πως σαν το δικό της δε θα ξαναβρεί.......και "συμβιβάζεται".....μέχρι να βρεθεί ο επόμενος......δυστυχώς υπάρχουν πολλές τέτοιες....και είναι τόσο αναγνωρίσιμες.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για συμβουλή......τι να της πεις.....αυτή ήδη έκανε ότι έκανε...δε σε ρώτησε πριν τα κάνει....

Και κακώς σε ανακάτεψε στις βρωμοδουλειές της......φαντάζομαι πως τον ξέρεις τον άντρα της..αυτή δεν έχει τσίπα μπορεί να τον κοιτάει ακόμα στα μάτια και να θέλει ζουζουνίσματα ακόμα, αλλά εσύ μπορείς να φερθείς νορμάλ ενώ ξέρεις?

Δε θα σκέφτεσαι διάφορα?

Δεν ξέρω.....δεν έπρεπε να σε κάνει συνένοχο......

 

 

Ελπίζω μόνο να πήρε προφυλάξεις, γιατί δεν της φταίει τίποτα ο σύζυγος να κληρονομήσει καμμιά αρρώστια από τον 45αρη.......

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας της ήταν έτσι από την αρχή.....δε σαλιάριζε ποτέ......αυτή αφού ήθελε άλλα πράγματα γιατί τον παντρεύτηκε και έκανε και παιδιά μαζί του?

Αυτά είναι ανοησίες που τα λέει αυτή για να δικαιολογήσει τις πράξεις της.....γιατί η αλήθεια είναι μία...όπως τα διαβάζω εγώ εδώ....ο άντρας της την καλύπτει σε όλα, αλλά η κυρία δεν είναι και πολύ κυρία....

Προσπαθεί λοιπόν (επειδή το ξέρει) να βγάλει τον άλλον άχρηστο κάπου για να δικαιολογηθεί.....και δεν τον αφήνει όχι γιατί τον αγαπάει, αλλά γιατί ξέρει καλά πως τέτοια θύματα δεν βρίσκονται εύκολα......σαν τις μαιμούδες απλώνει χέρι σε άλλο κλαδί να καβαντζωθεί πρώτα κι αν ήταν λίγο καλύτερος ο άλλος μπορεί και να είχε φύγει.....αλλά βλέπει πως σαν το δικό της δε θα ξαναβρεί.......και "συμβιβάζεται".....μέχρι να βρεθεί ο επόμενος......δυστυχώς υπάρχουν πολλές τέτοιες....και είναι τόσο αναγνωρίσιμες.......

 

 

ποσο δικιο εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι!!

Συμφωνω με ολες τις κοπελες. Ο 45αρης της τα λεει τελεια, θα.. θα.. θα.. πρωτος κανονας οπου βλεπεις τοση τελειοτητα καντην με ελαφρα πηδηματακια, ειναι μουφα!

Δευτερον, μην προσπαθει να γινει η εξαιρεση αλλα ο κανονας! Σοφη κουβεντα που δεν την ακουσα και κυνηγησα και εγω την εξαιρεση.. τα εφαγα τα μουτρα μου και εμαθα!

Να προσγειωθει λιγο,συμφωνω με τη mama@2 μια χαρα ακουγεται ο αντρας της, μαλλον η κοπελα βαρεθηκε και θεωρει τον αντρα της λιγο αλλα δεν ειναι. Και στην τελικη αν θελει οπωσδηποτε να χωρισει να ανεξαρτητοποιηθει πρωτα,να δουλεψει, να μεινει μονη της με τα παιδια της και να βασιζεται μονο στη βοηθεια του πατερα τους και κανενος αλλου αντρα. Τοτε ας κανει οσες σχεσεις θελει, να προφυλαξει ομως τα παιδια της.

Δεν χρειαζεται ουτε να συζησει, ουτε να τους βρει νεο μπαμπα, ουτε να βιαστει να παντρευτει παλι γιατι σιγουρα θα το μετανιωσει.

Παρεπιπτοντως τι ηλικια εχουν τα παιδια της?

Link to comment
Share on other sites

Και καλά συνεχίζω το παραλήρημα......να σου φάει ο άλλος τη γυναίκα καλά να πάθει (ο επίδοξος λέω και αυτή του πρέπει)....

(εν τω μεταξύ έρευνες έχουν δείξει ότι οι σχέσεις που γίνονται ενώ οι εμπλεκόμενοι είναι σε άλλη σχέση, δεν έχουν καλό τέλος...μάλλον φοβούνται αμφότεροι ότι θα τους συμβεί το ίδιο...και στις περισσότερες των περιπτώσεων φυσικά και συμβαίνει...όποιος απατάει μια φορά γίνεται εξπέρ στη συνέχεια.....)

 

αλλά να θέλει να μένει και με τα παιδιά σου........κι εσύ να είσαι ο πατέρας του ΣΚ......συγνώμη, αλλά αν ήμουν άντρας θα την κυνηγούσα για την επιμέλεια μέχρι ούτε εγώ δεν ξέρω που.......

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι sesame, αυτο παει και ερχεται. Εννοω οτι αυτος μπορει να λεει οτι θελει. 45 χρονων ειναι, μονος, ας υποθεσουμε οτι ειναι τρελα ερωτευμενος και θελει να φτιαξει οικογενεια οποτε θελει και τα παιδια.

Η γυναικα? Δεν το λεω για τη φιλη της νανσυ, αλλα γενικοτερα. Οσο ερωτευμενη και να εισαι εσυ αντικειμενικα τον αλλον τον ξερεις ελαχιστα, και νομιμη σχεση να ηταν οι 7 μηνες ειναι πολυ λιγοι για μενα. Πως δεχεσαι να μοιραστεις την φροντιδα των παιδιων σου με εναν αγνωστο? Τοσα και τοσα ακουγονται, πως τον εμπιστευεσαι ετσι ευκολα? Και αντε και ειναι αγιος σου λεω, πως βαζεις τα παιδακια σου σε αυτην την αβολη θεση? Να σε βλεπουν ετσι ξαφνικα και αποτομα με εναν αλλον αντρα που θα τους το παιζει και μπαμπας, που θα κοιμαστε μαζι κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Και καλά συνεχίζω το παραλήρημα......να σου φάει ο άλλος τη γυναίκα καλά να πάθει (ο επίδοξος λέω και αυτή του πρέπει)....

(εν τω μεταξύ έρευνες έχουν δείξει ότι οι σχέσεις που γίνονται ενώ οι εμπλεκόμενοι είναι σε άλλη σχέση, δεν έχουν καλό τέλος...μάλλον φοβούνται αμφότεροι ότι θα τους συμβεί το ίδιο...και στις περισσότερες των περιπτώσεων φυσικά και συμβαίνει...όποιος απατάει μια φορά γίνεται εξπέρ στη συνέχεια.....)συμφωνω!αντε να την εμπιστευτει ο αλλος οταν χωρις προφανη λογο απατα το συζυγο...κ θελει να τον εγκαταλειψει κ να τα μεγαλωσει με καποιον που γνωριζει τοσο λιγο!

 

αλλά να θέλει να μένει και με τα παιδιά σου........κι εσύ να είσαι ο πατέρας του ΣΚ......συγνώμη, αλλά αν ήμουν άντρας θα την κυνηγούσα για την επιμέλεια μέχρι ούτε εγώ δεν ξέρω που.......

 

κ εγω το ιδιο θα εκανα!30 χρονων γυναικα κ απο ωριμοτητα?

να θελει να μεγαλωσει τα παιδια ενας σχεδον αγνωστος που απλα λεει λεει λεει.....κ στο κατω κατω δεν τον γνωριζει ουσιαστικα!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι sesame, αυτο παει και ερχεται. Εννοω οτι αυτος μπορει να λεει οτι θελει. 45 χρονων ειναι, μονος, ας υποθεσουμε οτι ειναι τρελα ερωτευμενος και θελει να φτιαξει οικογενεια οποτε θελει και τα παιδια.

Η γυναικα? Δεν το λεω για τη φιλη της νανσυ, αλλα γενικοτερα. Οσο ερωτευμενη και να εισαι εσυ αντικειμενικα τον αλλον τον ξερεις ελαχιστα, και νομιμη σχεση να ηταν οι 7 μηνες ειναι πολυ λιγοι για μενα. Πως δεχεσαι να μοιραστεις την φροντιδα των παιδιων σου με εναν αγνωστο? Τοσα και τοσα ακουγονται, πως τον εμπιστευεσαι ετσι ευκολα? Και αντε και ειναι αγιος σου λεω, πως βαζεις τα παιδακια σου σε αυτην την αβολη θεση? Να σε βλεπουν ετσι ξαφνικα και αποτομα με εναν αλλον αντρα που θα τους το παιζει και μπαμπας, που θα κοιμαστε μαζι κτλ..

 

 

ανατριχιαζω κ μονο που το σκεφτομαι!(τοσα ακουμε)

γενικα ειναι μεγαλο θεμα...η θεση των παιδιων, η ψυχολογια τους σε ενα διαζυγιο, ο νεος 'μπαμπας'....απαιτει μεγαλη προσοχη δεν ειναι ολα τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...